Ook Peter Post in halve finales GERT BONGERS VERRICHTTE HELDENDAAD Oudkerk in stayersfinale Brazilianen hopen op vorm van Pele AMERIKAANSE ATLETEN WONNEN VAN W.-DUITSLAND Verenigingen gedupeerd door K.N.A.U. Totaal nieuw en mildt amerikaans Golden Fiction 25 MERCKX WINNAAR PARIJS-LUXEMBURG V\I Cherie Spencer start in wereld kampioenschap Hans Brugman sterk Samardzic scoorde FILTER KINGS Terugkomen Succes Hoger Ploeg naar Mosa Telamon-twee in finale .\A i: OP NAAR DERDE WERELDTITEL Monter gestemd Volste vertrouwen Kavalek kwam in moeilijkheden Zweden versloeg Rusland met 0-T Hoogtepunt Beraad Rechtmatig Roger Taylor uitgeschakeld Eén Tsjech gaat terug Koersen Duindigi DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1969 ANTWERPEN Terwijl er een mi nuscuul televisietoestel in de cabine van Gert Bongers (22) grijze beelden toonde van de gebeurtenissen in het Antwerpse sportpaleis lag de Nederland se achtervolger hevig hagend van zijn verbazing te bekomen. „Toen Ritter drie ronden voor het einde afstapte, dag ik dat h(j een lekke band had. Je verwacht toch niet dat zo'n renner opgeeft". Gert Bongers had zojuist een helden daad verricht. Vechtend vooral tegen zijn eigen twijfel was hij naar de zege gefietst in de kwartfinales. Hij zorgde daarmee gisteravond in het toernooi om de wereldtitels voor profs voor het tweede Nederlandse succes, dat zo broodnodig werd. Na de uitschakeling van sprinter Kiel en de verwijzing van twee Nederland se stayers naar de herkansingsritten was iets eerder gisteravond Peter Post (35) eveneens geslaagd in zijn opmars naar de halve eindstrijden. Hij klopte in een boeiende race zijn dertien jaar jongere Westfuitse concurrent Albert Fritz. a Gevreesd Zaterdag zal hij duelleren met de Brit Hugh Porter, verdediger van de wereld titel. Bongers krijgt dan af te rekenen met Ferdinand Bracke. Gezien de resul taten in de kwartfinales lijkt de regen boogtrui niet bestemd voor een der bei de Nederlanders. Hun halvefinaleplaat sen betekenen echter reeds verdiensten die niet voor hand lagen. Gert Bongers had de kwartfinalerit legen Ole Ritter, die vorig jaar in de ijle lucht van Mexico het werelduur record verbrijzelde, gevreesd. Hij had zich in de middaguren teruggetrokken uit de vertrouwde arena om alleen te zijn met zichzelf en zijn persoonlijke leidsman Wim van Beek. Gert Bongers kende de belangen die op het spel ston den. a Inzinking Gekroond als wereldkampioen, die 2 jaar geleden nog rekenen kon op de warme sympathie van een grote schare supporters, leek zijn carrière nauwe lijks twaalf maanden later verwoest. In PETER POST hoger zijn eerste seizoen als prof tegen een uiterst aantrekkelijk contractgeld bij Caballero scheen hij te bezwijken on der de hardheid van zijn metier. En toen hij in december 1968 uit de Amster damse zesdaagse stapte was hij, men taal vooral, gebroken. „Ik denk dat ik er maar mee stop. Straks moet ik in dienst en dan is het he lemaal bekeken", typeerde hij toen de situatie. De militaire dienst duurde voor hem echter maar 31 dagen. Hij werd afge keurd en daarna ontstond het plan om sterker dan ooit terug te komen. Langdurige gesprekken zijn er toen gevoerd met Caballero's milde ploeg leider Frans van den Enden die de jonge coureur voorhield dat „een klein con- tractje" eventueel overwogen zou wor den. Bongers, getrouwd en vader, besloot het erop te wagen nadat hij beterschap had beloofd. Meer vechtlust werd niet ten onrechte van hem geëist. In maart begon Bongers weer te trainen, harder dan ooit tevoren. Tijdens criteria voel de hij zich steeds sterker worden. Op een plaats bij de eerste tien kon meest al worden gerekend. De eens bejubelde wereldkampioen had ervaren dat zelf overschatting in de wielersport snel tot de ondergang kan leiden. LUXEMBURG Vier dagen voor de strijd om het wereldkampioenschap op de weg in Zolder heeft Eddy Merckx zijn concurrenten weer met de neus op de feiten gedrukt. Door zijn zege in de laatste rit van de tweedaagse wegwed strijd Parijs-Luxemburg verzekerde de Belg zich tevens van de eindzege. Mprckx ontsnapte acht kilometer voor het einde uit het peloton en haalde twee vluchters, Anquetil en Reybroek, in, wie hij in de eindsprint geen kans liet. Re- né Pijnen was de beste Nederlander met een tiende plaats in de etappe en een gedeelde vijfde in het slotklassement. Eindklassement: 1. Merckx (Bel) 12.25.02; 2. Gimondi (Ita) op 24 sec.; 3. De Vlaeminck (Belg) op 1.18; 4. Zandegu (Ita) op 1.56; 5. ex aequo Pijnen (Ned) op 2.01; 9. Van Looy (Bel) op 4.06; 19. Van Katwijk op 12.59; 46. Ottenbros op 22.43; 53. Dol man z.t.; 70. Hiddinga op 38.00. Die andere Gert Bongers iets ou der en veel wijzer geworden had de strijd om de regenboogtrui uitgeko zen om zich los te scheuren uit de vergetelheid. In de strijd om de Nederlandse titels, zes dagen tevoren, bekroonde hij zijn eerste aanval met succes. Voor hem was het nationale kampioenstricot. Gis teren stond hij voor de vuurproef, ang stig en twijfelend aan zijn eigen capa citeiten. Ademhalingsstoornissen hinder den hem. „Misschien heb ik wel een kou opge lopen", zo dacht hij hardop „bij het kij ken naar de Nederlandse kampioen schappen. Op de tocht gezeten. En een kou raak ik altijd maar moeilijk kwijt". Al vaker had Bongers last van wat hijzelf „astma of bronchitis" noemt. Om de spanning wat weg te nemen reed Wim van Beek gisteren in alle vroegte naar zijn woonplaats Wilnis om de dokter te consulteren. Een paar uur later meldde zich daar ook Gert Bon gers, die een injectie kreeg. „Moeilijke zaak, want allerlei dingen die je gewoon in de apotheek kunt ko pen durf ik niet in te nemen, omdat ze dan later misschien wel kunnen beweren dat ik doping heb gebruikt. Je weet nooit precies wat er in zit". De angst van Gert Bongers bleek on gegrond. Schokkend op zijn baanfiets ontwikkelde hij gisteravond een tempo, dat Ole Ritter te machtig was. „Ik heb bijna geen last gehad", constateerde hij tevreden. „Na afloop voelde ik wel iets, maar dat kan natuurlijk ook van inspanning zijn." Soigneur Leen Jansen bette vervol gens het kletsnatte voorhoofd van Gert Bongers zorgzaam, die de stimulans kreeg om zijn kwetsbare moreel te ster ken. Peter Post, de geharde winterbaan- specialist, keek na zijn zege op Fritz wat verder dan sportlieden gewoonlijk doen na een overwinning. Hij taxeer de vooral zijn kansen om straks hoger te kunnen reiken. De gemaakte tijd (6.12.15), ongeveer een seconde trager dan Bongers en de minste tijd der hal ve finalisten, als richtsnoer nemend: „Ik geloof beslist dat ik een stuk sneller kan. Het ging toch niet zo lek ker". De belangrijkste uitslagen waren: Achtervolging, kwartfinales: Eerste kwartfinale: 1. Bracke (Bel) 6 min. 1.34 sec. 2. Grosskost (Fr) ingelopen na acht ronden. Tweede kwartfinale: 1. Porter (GB) 5.58.71, 2. Adler (W.Dld) ingelopen na elfronden. Derde kwart finale: 1. Post (Ned) 6.12.50, 2. Fritz (W.Dld) 6.16.40. Vierde kwartfinale: 1. Bongers (Ned) 6.11.06, 2. Ritter (Den) opgegeven. Sprint, kwartfinales: Eerste kwartfi nale, eerste rit: 1. Beghetto (It) laatste 200 meter in 11,38 sec. 2. Madarame, Tweede kwartfinale, eerste rit: 1. Ser- cu (Bel) 11.38, 2. Mourioux (Fr). Der de kwartfinale, eerste rit: 1. Gaiardo- ni (It) 11.31, 2. Kudo (Jpn). Vierde kwartfinale, eerste rit: 1. Van Lancker (Bel) 11.74, 2. Damiano (It). Eerste kwartfinale tweede rit: 1. Beghetto 11.37, 2. Madarame. Tweede kwartfina le, tweede rit: 1. Sercu 11.71, 2. Mou rioux. Derde kwartfinale, tweede rit: I. Aiardoni 11.62, 2. Kudo. Vierde kwartfinale, tweede rit: 1. Damiano II.32, 2. Van Lancker. Derde rit: 1. Van Lancker 11.73, 2. Damiano. Stayers, derde serie: 1. Verschueren (Bel) in 1 uur afgelegd 65 kilometer en 440 meter, 2. Janser (Zwi) op 5 ron den en 225 meter, 3. Rudolph (W.Dld) op 7 ronden en 125 meter, 4. Raynal (Fr) op 7 ronden en 200 meter. Verschueren was na Proost en De Lillo de derde stayer, die zich recht streeks plaatste voor de finale. ANTWERPEN Nederland zal za terdagmiddag in ieder geval door Jaap Oudkerk in de stayersfinale zijn ver tegenwoordigd. De ex-Amsterdammer reed woensdagavond een bijzonder sterke rit in de vierde serie, die hij met groot verschil winnend afsloot. Aan Oudkerks heerschappij viel niet te twijfelen Toen de kruitdampen waren opgetrokken had hij de Italiaan Lucia no opacht, de Zwitser Plattner op negen en de Duitser Kemper op tien ronden gefietst. Meer nog dan deze voorsprong maak te het gemiddelde van de Nederlander indruk. Oudkerk had namelijk in een uur 67,645 kilometer afgelegd, dat was ruim twee kilometer meer dan de Bel gische kampioen Theo Verschueren eerder op de avond had gereden. Beide ritten van woensdag waren overigens anti-propaganda voor het stayeren. Zowel Verschueren, in de eer ste rit, als Oudkerk, in de tweede, over heersten van begin tot eind, zij reden eigenlijk een door figuranten omring de solo. Voor de finale hebben zich nu de Belgen Leo Proost en Theo Verschue ren, de Italiaan Nico de Lillo en Jaap Oudkerk geplaatst. Vrijdag worden nog twee herkansingsritten gereden, die de ontbrekende twee finalisten moeten vootbrengen. Dan strijden dus Piet de Wit en Piet van der Lans voor hun laatste kans. OTTERDAM De ex-trainer van de zwemvereniging VZC uit Vlaardin- gen, Jaap Ploeg, zal in dienst treden van de Venlose club Mosa. Ploeg behaalde tijdens de jongste Nederlandse zwemkampioenschappen in Breda met VZC talrijke successen. NAPELS Op de eerste dag van de jeugdkampioenschappen van de Inter nationale Roeifederatie te Napels heeft de gestuurde twee van Telamon zich rechtstreeks voor de finale geplaatst door de eerste serie te winnen. De Ne derlandse twee was met een tijd van 5 min 40,87 sec. bijna zes seconden snel ler dan Eletrarna Melnik (Tsj), dat de tweede serie wem. WMÊËÊ? Cowes, eiland Wight, Engeland: Een van de Nederlandse deelne mers in de series om de Admirals Cup, de Stormy" van de heer C. Bruynzeel, onder zeil in de Solen tij dens de Britannia Cup-race (de tweede race om de Admirals Cup). RIO DE JANEIRO Niet één Braziliaanse voetbalsupporter twijfelt eraan dat het nationale elftal, wereldkampioen '58 en '62, straks naar Mexico zal reizen om een gooi te doen naar zijn derde Wereldtitel. Het onwrikbare vertrou wen, dat het aan voetbal verslaafde volk heeft in het Braziliaanse team, is voor een niet gering deel gebaseerd op de glanzende vorm van Pele. Want Pele op zijn best, zo zeggen de Brazilianen gniffelend, dwingt de tegen partij ten minste twee man op te offe ren. „En dan hebben de andere spe lers," zegt coach Joao Saldanha „veel meer vrijheid". De miljoenen Braziliaanse voetbal liefhebbers zijn ten aanzien van het huidige elftal monter gestemd. Ze be schouwen deze selectie als de sterkste sinds 1962, toen Brazilië in Chili de titel veroverde dank zij een overwinning in de finale op Tsjecho-Slowakije. Dus dat wil wel wat zeggen. Zeker wanneer men in aanmerking neemt dat Brazilië nog nooit in een eindronde van het toernooi om het wereldkampioenschap heeft ont broken. Op naar Mexico dus. En dat vooruit zicht heeft de stemming er in Brazilië, dat even een depressie heeft doorge maakt, weer aardig ingebracht. Jacin to Thormes, één van de vooraanstaande voetbalexperts: „Voordat Saldanha het roer overnam wisten we maar van één man, dat hij de volgende wedstrijd ook zou halen: Pele. De anderen kon- Den HAAG Voor het eerst in de geschiedenis van de Nederlandse draf- sport zal een in ons land gefokte hard draver deelnemen aan het wereldkam pioenschap, dat op zaterdag 16 augus tus op de Roosevelt Raceway in New- York wordt gehouden. Het is de acht jarige merrie Cherie Spencer van de gebroeders Hendrikx uit Mheer in Lim burg. Aan deze met $100.000 (360.000 gulden) dollar gedoteerde en ruim 200 meter lange draverij zullen op uitnodiging nog deelnemen de Franse draver Une de Maie met Jan Rene Gougeon, de Duitser True Friend met Eddy Freund, de Zweed Kentucky Fibber met Ove Lindstedt, de Italiaan Paladium met Gerhard Krüger, de Franse draver The tis IV met Robert Dewulf. De Ameri kaanse en Canadese vertegenwoordi gers worden deze week na een selectie draverij aangewezen. Op zatrdag 23 augustus start Che rie Spencer, die door J. J. Hendrikx zal worden gereden, op dezelfde baan in de Challenge Cup met 50.000 dollar aan prijzen of in de Silver Cup met 25.000 dollar. De afstand van beide draverijen be draagt 2400 meter. Negen ja&r geleden won Willem H. Geersen met de Franse importdraver Hairos II het wereldkampioenschap en de Challenge Cup op dezelfde baan. Cherie Spencer won twee keer het kampioenschap dei Nederlandse paar den en vorig jaar de „Gouden Zweep". den er dan weer voor hetzelfde geld naast staan. Maar dat is nu veranderd. Elk kind van vijf jaar kent nu de op stelling van de nationale ploeg uit zijn hoofd." Coach Saldanha, oud-sportverslagge ver en opvolger van Moreira, heeft ook het volste vertrouwen in zijn formatie. In Mexico zouden de Brazilianen de Ju- les-Rimetbeker volgend jaar definitief kunnen veroveren, want een land dat de beker drie keer wint mag hem mee naar huis nemen. Behalve Brazilië hebben ook Italië en Uruguay het wereldkampioenschap al twee keer veroverd. West-Duitsland en Engeland hebben het kampioenschap ieder één keer behaald. BUITENPOST Hans Brugman is de meest succesvolle ruiter geweest op het concours hippique, dat woensdag in Buitenpost bijna 10.000 toeschouwers trok. Brugman eindigde na barrage met zijn paard Sky High op de eerste plaats in het m.a.-springconcours en werd met Sky Ranger tweede. Bovendien bezette Brugman met hetzelfde paard de tweede plaats in het jachtspringconcours. De belangrijkste uitslagen waren: Springconcours m.a.: na barrage: 1. Hans Brugman (Almelo) met Sky High 0 fou ten 50,2 seconden; 2. Brugman met Sky Ranger 0 55,3; 3. Tjeerd Velstra (Brum- men) met Lady Be Good 0 55,6; 4. Vel stra met Liberty Light 4 55,5; 5. Jan Kloosterboer (Loppersum) met Furore 4-% 66,3; 6. Jan Maathuis (Geesteren) met Melissa 8 50,5. Jachtspringconcours: 1. Gerard Hen driks (Almelo) mét Tammara 73,2 se conden; 2. Brugman met Sky Ranger 78,0; 3. Velstra met Liberty Light 82,1; 4. Velstra met Lady Be Good 84,2; 5. Kloosterboer met Furore 84.5; 6. Piet Huizinga (Zeerijp) met Ne Croyez Pas 85,5. DIEREN In de vierde ronde van het toernooi om het open schaakkam pioenschap van Nederland te Dieren is de Tsjech Kavalek voor het eerst in moeilijkheden geweest. Omstreeks de de veertigste zet stond hij tegen Schend- stok duidelijk ongunstiger. De Hage naar miste echter de routine om de par tij winend te beëindigen en daardoor behield Kavalek zijn score van honderd procent. De uitslagen van de derde ronde: Groep A: Schendstok Lenstra Vt-V«,V« Kavalek Van der Lijn 1-0, Marcus J. van der Berg 1-0. Vierde ronde;' Lenstra J. van der Berg 1-0, Van der Lijn Markus 1-0, MOSKOU Fluitconcerten en boege roep waren de dank van 60.000 toe schouwers in Moskou vodr het nationale/ elftal van Rusland, dat woensdag een nederlaag met 0-1 leed tegen Zweden. Voor beide landen gold deze vriend schappelijke strijd als laatste test voor hun wedstrijd in de kwalificatiegroepen voor het wereldkampioenschap in Me xico. De beste speler van de Zweden, Ove Eklund, zorgde voor de enige treffer. Oud-wereldkampioen Brazilië heeft woensdagavond in Bogota in een wedstrijd voor de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal gewonnen van Columbia. De Brazilianen zegevierden in deze voor groep elf gespeelde wedstrijd met 2-0 De beide doelpunten kwamen voor rust op naam van linksbinnen Toastao. Zondag speelt Brazilië in Caracas tegen Venezuela. AUGSBURG West-Duitsland heeft zich in Augsburg in de vijfde landen- wedstrijd tegen de Verenigde Staten langs de rand van een debacle bewo gen. Onverwachte successen op de tweede dag, woensdag, van Bode Tümmler (1500 meter in 3.42.1) en Heinfried Birlenbach (20.19 meter met de kogel) alsmede puntenwinst op de tien kilometer en drie kilometer hinder nis redde de Westduitse atleten echter van een catastrofe. De Amerikaanse heren wonnen met 127 tegen 96 punten, een verschil dat redelijker was dan aan het begin van de tweede dag werd verwacht. Vooral dank zij hun kracht op de technische nummer^ behaalden de Westduitse dames een kleine overwin ning: 68 tegen 66 punten. De sterkste bij de technische nummers was Liesel Westermann, die de discus weer over de zestig meter wierp: 60,68 meter. Hoogtepunt van de tweede dag was de 400 meter horden, die de Ameri kaan Nick Lee in 49,2 seconden won, de beste tijd van dit jaar. Imponerend was voor de 20.000 toeschouwers oök de overmacht waarmee John Carlos zich onder de sprinters beweegt. Dins dag had hij op de 100 meter 0,3 secon den voorsprong op zijn concurrenten, woensdag op de 200 meter was zijn winst evenredig: 0,6 seconden. Voor de wedstrijden woensdag begonnen, ga ven de Amerikaanse atleten een pers- conferntie, waarin zij zich beklaagden over de slechte huisvesting, het slechte eten en de slechte verzorging. De 27-ja- rige kogelstoter George Frenn zei: „Wij willen als we in het buitenland de Ver enigde Staten vertegenwoordigen een eerste klas behandeling". De atleten zullen zich met hun onvrede, ook over het zakgeld van twee dollar per dag, direct na aankomst in de Verenigde Staten tot president Nixon wenden. De tienkamp van de ontmoeting tus sen West-Duitsland en de Verenigde Staten eindigde in een overwinning voor de Amerikaan Bill Toomey. Hij kwam tot een totaal van 8116 punten. De Westduitser Kurt Bendlin werd twee de met 8055 punten. Hans-Joachim Perk derde (7672) en Jeff Bannister vierde (7660). Met de tienkamp mee kwam de eindstand op 133-101 punten voor de Verenigde Staten. ST. ETIENNE De Joegoslavische voetballer Pa ja Samardzic, die deze zo mer van Feijenoord naar de Franse kampioen St. Etienne overging, heeft in de eerste competitiewedstrijd van zijn nieuwe club gescoord. Samardzic maakte in de wedstrijd tegen Ajaccio, die St. Etienne met 3-1 won, het tweede doelpunt. In een ande re wedstrijd voor de Franse eerste di visie speelden Marseille en Sochaux gelijk: 0-0. De Joegoslaaf Damjanovic heeft de tweede partij van de tweekamp tegen Timman in Delft, gewonnen. De stand is nu 1-1. AMSTERDAM De verenigingen AAC, ADA, GVAV, Fortis, De Spar taan en Hellas voelen zich gedupeerd door de schorsing die de Koninklijke Nederlandse Atletiekunie (KNAU) zon dag heeft opgelegd aan de atleten van de groep-Westphal De KNAU besloot zondagavond na af loop van de Nederlandse kampioen schappen in Groningen de atletes Mie- ke Ster (ADA), Corrie Bakker (Hellas) en de atleten Lievense (Fortis), Tel (GVAV). Van Herpen (De Spartaan) en Dellensen (AAC) te schorsen in afwach ting van een uitspraak van de straf- commissie, omdat zij demonstratief had den geweigerd op het erepodium plaats te nemen bij de huldiging van de kam pioenen. De genoemde verenigingen doen bij de competitiewedstrijden, waarbij de landstitel de inzet is, vaak een onge limiteerd beroep op de betreffende at leten. Het wegvallen van één van hen door schorsing kan de gedupeerde club tweeduizend punten in de totaaltelling schelen. Zeer binnenkort zullen de clubs daar om onderling beraadslagen welke stap pen zij in deze kwestie zullen nemen. De heer Van Dijk, voorzitter van ADA: „We hebben al een behoorlijke klap gehad door het auto-ongeval, dat Lidy Makkinje onlangs heeft uitgescha keld." „Door de schorsing van Mieke Sterk zijn wij nu extra gehandicapt. Er zijn onderlinge contacten tussen de vereni gingen, die in hetzelfde schuitje zitten." De heer Carton, secretaris van AAC, verklaarde nog niets over de te nemen stappen te kunnen zeggen. „De KNAU heeft met de schorsing niets onrechtma tigs gedaan. De strafcommissie zal moe ten uitmaken of deze straf van toepas sing is." „We hopen uiteraard, dat deze maat regel voor de PH-bekerwedstrijden zal zijn ingetrokken. Wat in Groningen is gebeurd, is een vervelende zaak, maar het is voor ons niet het hoofdpunt, zo lang de kwestie het eerherstel van Westphal niet is opgelost. Hier kan men niet zonder meer aan voorbij gaan." „De bedoeling is, dat de betrokken besturen bijeenkomen om de kwestie gezamenlijk te bespreken", aldus de heer Carton. Amsterdamse jongens kregen gis termorgen de kans om een „bal letje te trappen" met een van hun voetbalidolen. De Ajacied Piet Keizer doet hier de voetbalminnende jeugd voor hoe een strafschop moet worden genomen. HAMBURG Ilie Mastase, die we gens verplichtingen aan het Roemeen se Davis Cup-team niet aan de tennis kampioenschappen in Hilversum kon deelnemen, heeft woensdag in Hamburg bij de Westduitse kampioenschappen de Britse prof Roger Taylor, finalist in datzelfde Hilversum, uitgeschakeld. De Roemeen versloeg in de tweede ronde de Britse „Adelaar" met 6-4, 3-6, 6-3, 7-5. Naast Taylor verdwenen woensdag nog twee profs uit de strijd: de Aus traliër Mal Anderson, die niet tegen de Tsjech Jan Kodes bleek opgewassen: 4-6, 10-8, 6-4, 6-3 en de Fransman Pierre Barthes, die met 6-8, 3-6, 3-6 van de Zuidafrikaan Bob Maud verloor. In het dames-enkelspel versloeg de Tsjechische Vlasta Gourlay met 6-2, 6- 2. Beide speelsters verloren in Hilver sum van Trudy Groenman. De als eer ste geplaatste Judy Tegart bereikte de laatste zestien door overwinningen op de Zuidafrikaanse Esme Emanuel: 6-1, 6-4. CHAMONIX Eén van de twee Tsjechische ijshockeyspelers die asiel hebben verkregen in Frankrijk heeft besloten naar huis terug te keren. Bei de spelers maakten deel uit van de Au to Skoda-ploeg, die vorige week in Chamonix een wedstrijd speelde. Peter Sanda kwam tot dit besluit nadat hij in een telefoongesprek met zijn vrouw gehoord had, dat zij een kind verwacht. De andere speler, Miroslaf Barta, blijft in Frankrijk. DEN HAAG Het criterium der tweejarigen, dat gistermiddag op de renbaan Duindigt in Den Haag werd verreden, is in een vrij verrassende ze ge geëindigd voor de herstelde pikeur Jan Wagenaar jr. met Ingo Quick, zoon van de vermaarde Quicksilver S. De veelbelovende Ike Buitenzorg moest echter verstek laten gaan wegens kreupelheid. De uitslagen: Vrijbuiterprijs: 1. Henry Belwin (C D. Imming: 1.30.4; 3. Homerus H.; 3. Hidda Dear. Tot: 3.40 pl 1,20 1,40 1,10 kopp 4,40 cov 6.30 trio 78,80. Vulture S prijs: 1. Hertogin van Gel- re (J. J. Hendrikx) 1.26.3; 2. Happie T 3. Edelman Al. Toto: 1,70 pl 1,10 1,10 kopp 1,60 cov 250. Vrjjdagprijs: 1. Gay Fez (M. W. M.) Lange) 1.25.1; 2. Gracia Peterhof 3. Fiasco Akerendam. Toto w 2.20 pl 2.10 2,90 6,90 kopp 4.40 cov. 6.90 trio 1091.10. Vitesseprijs: 1. Satan Hanover (J. van Dooyeweerd) 1.22 2. Carma. 3. Dougallsstern S. Toto w 2.10 pl 1.40 1,60 kopp 3.60 cov 2.90. Vita Donumprijs: 1. Fernanda D (A. Th. Knijnenburg) 1.22.1 2. Emma Qui- dinelle. 3. Ever Queen. Toto: w 2.20 pl. 1,80 1,60 kopp 3.10 cov 2.90 trio 33.30. Criterium der tweejarigen: 1. Ingo Quick (J. Wagenaar jr.) 1.26.4 2. Iwan Iwanowitch 3. Ido van Alketis. Toto: w 10.30 pl 3.30 2.50 2.20 kopp 24,30 cov 7.90. Vita Kinleyprjjs: 1. Fletcher D (W J. van Dalen) 1.23.7 2. Gilia van Amstel 3. Dynamica. Toto w 2.10 pl 1.40 1.70 1.70 kopp 7.10 cov 5 trio 85,90. Vlieger D prijs: 1. Count Scott (P. Koppejan) 1.23.1 2. Gay Rodney 3. Frieda Zele. Toto: w 27, pol 4,10 1,90 3,10 kopp 55.60 cov 4.40. Melisseprijs: 1. Sapphire (E L van Dijk; 2. Rock Crystal 3. Telstar. Toto: w 6.30 pl 2.10 1.50 kopp 6.50 cov. 3.40. Aldis Bingolaprijs: 1. Karim (G. Bier) 2. Unexpected 3. Baboom. Toto: w 4.10 pl. 1.10 1.10 kopp 2.50 cov. 3.90. De totale omzet van de totalisator was f211.763.

De Vallei | 1969 | | pagina 9