Dikke Duitser bedot met valse marken in Nederland winkeliers Kruideniers zelf niet blij met „suiker strijd" BRAAT! HONDERD ANTILLIAANSE JONGEREN KONEN IN ONS LAND STUDEREN Hoofdcommissaris en agenten dienen aanklacht in tegen Haarlemse rechter KEUKENS? Al circa twintig biljetten van 50 DM in omloop gebracht S.J.-secretaris krijgt nu alleen vrijheidsstraf Arnhem en Nijmegen bundelen hun administratie in computer In april 63.800 lege woningen W antoestanden in Tilburgs beiaardenhuis Gebouwen in ons land niet op zomerhitte berekend P. A. Burggraaf voorgedragen als PSP-voorzitter Toerwagens-cao goedgekeurd Onderwijzer tot 7 maanden cel veroordeeld MEISJE VIEL TUSSEN TREIN EN PERRON VREEMD IN EDE MINDER-VALIDEN KLAGEN OVER WERKTIJDEN MET ACHT PAARDEN NAAR HET W ERELDK AMPIOEN SCHAP Andere baan „Tropendienst" Koeling Bezwaarschrift Twee getuigen Schadevordering VEILIG-VERKEERACTIE GERICHT OP (JONGE) BROMFIETSERS Wellicht P.v.d.A.-protest uit Overijssel bij eigen Kamerfractie SYSTEEM FAALT UITZONDERING Op Curasao VRIJDAG 8 AUGUSTUS 1969 EDE In het hele land kijkt de politie uit naar een welgedane Duitser, die al in zeven plaatsen met nagemaakte biljetten van vijftig D-mark heeft be taald. Hij koopt over het algemeen kleine artikelen voor bedragen tussen de vijf en tien gulden, zodat hij een aardig bedrag aan Nederlands wisselgeld ontvangt SCHIPHOL Op schiphol kwamen gisterochtend honderd jongelui uit de Nederlandse Antillen aan. Ze zullen in ons land öf aan een universi teit gaan studeren öf een vakopleiding krijgen. De uitgever van de valse vijftig markbiljetten is naar schatting veertig tot 45 jaar oud. Hij is een forse, dik ke man met een opvallende bierbuik. Zijn broek draagt hij laag. Af en toe draagt hij een strooien hoedje en een zonnebril. Hij schijnt over een flinke voorraad nagemaakte Duitse bankbiljetten .te be schikken. Overal haalt hij na een aan koop voor een betrekkelijk klein bedrag zijn dikke portefeuille voor de dag en AMSTERDAM De algemeen se cretaris van de Socialistische Jeugd in Amsterdam, de twintigjarige illustra tor Jan H. van der M. is door het Am sterdamse gerechtshof in hoger beroep veroordeeld tot vijf maanden gevangeT nisstraf, waarvan drie voorwaardelijk, een proeftijd van drie jaar en aftrek van voorarrest. Van der M. heeft twee maanden in voorlopige hechtenis gezeten. Hij is veroordeeld wegens opzettelij ke belediging van leden van het Ko ninklijk Huis en verzet tegen zijn ar restatie op 30 april van dit jaar bij de tijdelijke radiostudio op de Dam. Van der M. heeft steeds volgehouden niet de koninklijke familie met zijn woor den te hebben bedoeld, maar de mede werkers van de NRU in de radiostudio. Het hof vindt echter dat naar alge meen spraakgebruik de kreten konden en mochten worden begrepen als slaan de op leden van het Koninklijk Huis. In eerste instantie had de Amster damse politierechter mr. G. H. Nomes Van der M. veroordeeld tot drie maan den met aftrek met als bijkomende straf ontzetting uit het actief en pas sief kiesrecht en het recht om te die nen bij de gewapende macht voor vijf jaar. Vooral over de bijkomende straf ontstond allerwege deining omdat die veelal uitsluitend wordt opgelegd aan politieke delinquenten. Tegen het von nis van de politierechter werd door verschillende groeperingen geprotes teerd. De procureur-generaal bij het Am sterdamse gerechtshof was het ook niet eens met die straf. Hij had drie maan den met aftrek geëist. Hij achtte het niet in het belang van de democratie Van der M. het kiesrecht te ontnemen omdat dit hem zou beletten om via de normale en wettelijke weg te strijden voor zijn politieke overtuiging. NIJMEGEN Omstreeks 1 januari 1871 zullen Nijmegen en Arnhem als eerste steden in ons land een gemeen schappelijk computercentrum in ge bruik nemen. Het is de bedoeling dat beide gemeenten er hun administratie mee gaan voeren. Begin 1974 zullen bovendien de overi ge gemeenten in Gelderland en Over ijssel gebruik gaan maken van het A.A.N.-centrum voor automatisering Arnhem-Nijmegen, zoals het computer centrum dat in Arnhem komt wordt genoemd. De realisering van het rekencentrum is een onderdeel van het plan van de Vereniging van Nederlandse gemeen ten om te komen tot acht regionale centra. De gemeenteraden van Arnhem en Nijmegen zullen de komende week hun fiat moeten geven aan de aanschaf van de computer, die een plaats in het centrum zal krijgen en een capaciteit van 64.000 tekens heeft. Voor het administratief personeel in beide steden zal de computer weinig nadelige gevolgen hebben. Hoewel er enkele interne verschuivingen zullen plaatshebben, vallen er waarschijnlijk geen ontslagen. Met de nieuwe computer wordt het mogelijk, naast de administratie van beide steden en in de toekomst de an dere gemeenten uit Gelderland en Overijssel, ook die van de provinciale griffies en die van andere overheids diensten te verzorgen. Het elektronisch brein kan bovendien worden gebruikt voor studiedoeleinden en het uitwerken van gezamenlijke pro jecten. De kosten van het computercentrum zijn ongeveer twee miljoen gulden per jaar. ENSCHEDE Op het station in Al melo is gisteren de zestienjarige Gea Geerlings tussen een trein en het per ron gevallen. Het meisje was uitge stapt omdat de trein begon te rijden terwijl haar jongere broertje Arnold nog op het peroon stond. Conducteur Schuurman trok aan de noodrem en de trein kwam dertig me ter verder tot Stilstand. Gea had zich tegen het perron aan gedrukt en kwam ongedeerd te voor schijn. Zij had alleen een paar schram metjes opgelopen. trekt daar 'n biljet uit de bundel die er duidelijk zichtbaar in zit. Hij biedt het valse biljet overal aan met de rugzijde naar boven. De voor kant wijkt in kleur nogal af van de echte. Afgezien van de kleine, onopval lende afwijkingen in de wolkenformatie is er op het oog weinig te zien op de achterzijde. Vrijdag 1 augustus is de valsemun ter zijn toer door ons land begonnen. Aanvankelijk dacht men dat Weert de eerste plaats was, die hij op zaterdag 2 augustus bezocht, doch gistermid dag kreeg de politie van Tegelen 2 meldingen binnen, dat daar reeds vrij dag de eerste valse bankbiljetten wa ren ontvangen. Een sigarenwinkelierster in Tegelen verkocht hem een pakje Caballero. Zij vond het wel vreemd dat een Duitser om dat merk vroeg. Duitsers roken meestal Stuyvessant. Zij gaf hem het wisselgeld terug in Duits geld. Het tweede adres in Tegelen was een supermarkt. Sindsdien heeft de man al een hele toer door ons land gemaakt. Zaterdag 2 augustus bezocht hij in Lim burg Weert en Reuver. Maandag waren Nijmegen (zes gevallen) en Ede aan de beurt. Dinsdag en woensdag Zand- voort en Scheveningen. In Zandvoort was een banketbakker zijn eerste slachtoffer. Hij kocht daar voor een waarde van ongeveer zeven gulden en kreeg op de vijftig mark in Nederlands geld terug. De politie in Zandvoort heeft gehoord dat daar nog meer winkeliers gedupeerd zouden zijn. In Ede sloeg hij maandag op vijf plaatsen zijn slag. Hij bezocht daar vlug achter elkaar vijf verschillende winkels. Hier kocht hij van alles: vis, een vulpen en parfumerie-artikelen. Hij zou tot dusver achttien tot twintig val se bankbiljetten van vijftig mark in ons land hebben uitgegeven. De onderafdeling opsporingsbijstand van het ministerie van justitie heeft ook internationaal contact opgenomen. En kele van de in ons land uitgegeven fal- sificaten zijn ter beschikking van de Duitse politie gesteld. In Wiesbaden wordt thans bij Interpol Duitsland on derzocht, of de in ons land uitgegeven biljetten uit dezelfde bron komen, als die in Wiesbaden, Mannheim en Frank furt in omloop zijn gebracht. Vermoed wordt, dat de in Duitsland uitgegeven valse biljetten van vijftig mark in één van deze drie plaatsen zijn gedrukt. DEN HAAG De bijna negentig per soneelsleden van een Haagse werk plaats voor minder valide mannen en vrouwen hebben bij minister Roolvink (Sociale Zaken en Volksgezondheid) schriftelijk geklaagd over hun werktijd. In de brief dringen zij er op aan dat de werktijd met een uur per dag zal worden verminderd. Zij wijzen erop dat een deel van het personeel vorige week op medisch advies vroeger naar huis is gestuurd. ROTTERDAM Tegen de wensen van de meeste kruideniers in woedt de suiker- oorlog voort, zy verlagen hun suikerprijs soms tot ver onder de kostprijs om de concurrentie vóór te blijven. En dat is dan ook de enige reden voor deze actie, die vrijwel unaniem als heilloos wordt bestempeld. „Wij laten ons niet kennen", ver- DEN HAAG Op 1 april van dit jaar waren er in Nederland ongeveer 63.000 woningen niet bewoond. Dit blijkt uit een onderzoek dat is in gesteld door het Centraal bureau voor de Statistiek. Van deze 63.800 woningen waren er 12.800 niet meer geschikt voor bewo ning, zodat de reële woningreserve 51.000 woningen bedroeg. Dat is 1.4 procent van de totale woningvoorraad. Op 1 april 1968 bedroeg de reële wo ningreserve 46.700 woningen. TILBURG Het zal nog wel even du ren voordat er een einde komt aan de wantoestanden in het Tilburgse be jaardenhuis Het Goirke. De bejaarden, van wie velen ouder dan 70 jaar, wonen er in kamers, die ver geleken kunnen worden met ruime kleerkasten. Het zijn hardboard ka mertjes van ten hoogste 2.50 bij 2.75 meter. De bewoners moeten driehonderd gul den per maand neertellen voor hun kamertjes, die gebouwd zijn op een grote zolder. Kleine hoog gelegen raampjes moeten voor het daglicht zorgen. De situatie is niet alleen ongezond, maar ook gevaarlijk omdat de bejaarden, in geval van brand nauwelijks kun nen vluchten door twee trapportalen. Plannen van het bestuur tot een ingrij pende verbouwing zijn afgeketst op de gemeentegarantie voor de bouw kosten. Bovendien vindt de gemeente dat nieuwbouw een betere "oplossing is dan oplappen. Daardoor blijven verbeteringen voorlopig uit. Dinsdag vertrekt de heer J. J. Hendrikx (35) met acht geselecteerde paarden van Schiphol naar New York, waar op Roosevelt Raceway het wereldkampioenschap zal worden gehouden. Op de foto de heer Hendrikx met zijn paard „Cherie Spencer DEN HAAG Het aanhoudende zomerweer stelt hoge eisen aan de gebouwen in Nederland. Het ont breken van luchtzuiveringssystemen maakt het werken in onvoldoende frisse vertrekken welhaast onmoge lijk. Maandag beginnen in de meeste gemeenten de lagere en de kleuter scholen. Zijn de kinderen in een on voldoende geoutilleerde ruimte on dergebracht, dan mag het hoofd van de school zijn leerlingen bij een tem peratuur van dertig graden Celsius naar huis sturen. In vele gemeente verordeningen wordt het hoofd der school deze toestemming gegeven. In Amsterdam mag hij dit doen wanneer de temperatuur in de klas 31 tot 32 graden Celsius is, in Rot terdam al bq 28 tot 29 graden. Dat het probleem van de warmte zich voordoet op scholen voor voort gezet onderwijs is niet waarschijn lijk, omdat deze instellingen pas in de tweede helft van augustus met hun lesprogramma's beginnen. Personeel van de technische hoge school in Delft overweegt een ande re baan te zoeken. In de 21 verdie pingen tellende toren waar de afde ling elektro-techniek is onderge bracht, werken ruim vierhonderd mensen, van wie er soms flauw val len en anderen hoofdpijn krijgen. In een brief aan de voorzitter-be heerder prof. ir. H. B. Boerema vra gen zij om air-conditioning. Deze lucht-installatie (ruim een miljoen gulden) werd uitgespaard aan het ruim 65 miljoen gulden kostende complex van gebouwen. Wel zijn er vaste ramen aangebracht, die niet kunnen worden geopend. Nu wordt er door de roosters, waardoor 's winters warme lucht wordt geblazen, thans eveneens war me buitenlucht ingelaten. De ambtenaren van de gemeente Maastricht doen „tropendienst" tot dat er in het kantoorgebouw een luchtkoelingsinstallatie is gemaakt. De ambtenaren van de provinciale griffie in Zwolle die in houten barak ken werken, krygen *s middags vrij af, wanneer de temperatuur in hun vertrekken hoger dan dertig graden Celsius wordt. Hoewel vele bioscooptheaters uit gerust zijn met air-conditioning is over het hele land het aantal bezoe kers met naar schatting tien pro cent teruggelopen. Toch blijven zelfs in de zomer maanden onverwoestbare films pu bliek trekken; bijvoorbeeld De Lang ste Dag, Wie het laatst lacht, de kinderfilms en de sexfilms. Het won der der Liefde, deel 2, blijkt een top per te zijn. De bedryven, die ventilatoren en luchtkoelinstallaties maken of ver kopen, doen goede zaken. De firma Itho uit Schiedam bijvoorbeeld is wat de ventilatoren betreft groten deels uitverkocht. „Het kon voor ons ook wel eens het jaar van de air-conditioning worden", aldus de heer L. de Ruiter. „Lang was Neder land het land waar men een lucht- koelinstallatie niet nodig had. Nu is er veel belangstelling voor. Vooral voor spreekkamers, behandelruim ten of kantoren waar veel glas in is verwerkt". De geneeskundige inspectie van de Volksgezondheid heeft intussen zwemmers en kampeerders voor het baden in rivieren, kanalen en ander open binnenwater gewaarschuwd. In warm water kunnen bacteriën zich gemakkelijker vermenigvuldigen. De kans op besmetting met bijvoor beeld paratyfus, geelzucht of de ziekte van Weil is dan groot. Ratten brengen deze bacteriën over. HAARLEM By de officier van justitie in Haarlem zyn nu officieel twee aan giften gedaan van belediging van ambtenaren in functie door de Haarlemse rechter mr. H. G. Rambonnet, De zestigjarige rechter, tegen wie een vervolging loopt wegens het onder drank invloed veroorzaken van een dodelijk ongeluk, had vorige week in een interview de Haarlemse politie van oneeriykheid by het onderzoek beticht. In overleg met de burgemeester als hoofd van de politie heeft de Haarlemse hoofdcommissaris, de heer A. L. de Boer, besloten op grond daar van aangifte te doen van het vermoe den dat mr. Rambonnet hiermee de po litie in haar geheel heeft beledigd. Bovendien doen de twee hoofdagenten die het onderzoek hebben verricht, nog persoonlyk aangifte wegens uitlatingen die de rechter in het interview over hen heeft gedaan. Volgens de politie leveren de uitlatingen belediging van ambtenaren in functie op. Het socialistische Tweede-Kamerlid mevrouw Singer-Dekker heeft tegelij kertijd minister Polak (justitie) ge vraagd alle wettelijke mogelijkheden tot optreden te gebruiken als de rechter zich strafbaar heeft uitgelaten. Het Kamerlid wil bovendien 'n over zicht hebben van het vervolgingsbeleid dat is gevoerd in de aanrijdingszaak. Zij wil weten waarom de rechter na anderhalf jaar nog niet is berecht. Zoals gemeld, heeft de rechter onder meer een bezwaarschrift ingediend te gen de dagvaarding. Het is in eerste instantie afgewezen, maar tegen die beslissing heeft hij beroep aangetekend bij het Haagse gerechtshof, dat het be zwaarschrift 1 september zal behande len. Daarna is nog cassatie door de Hoge Raad mogelijk. Als tot in hoogste instantie bezwaren van de verdachte-rechter worden afge wezen, volgt een verwijzing naar de terechtzitting. De aanrijdingszaak wordt dan behandeld door de Haagse recht bank, daartoe aangewezen door de Ho ge Raad omdat de rechter niet in zijn eigen arrondissement kan terechtstaan. De vervolging geschiedt daarom ook door de Haagse officier van justitie mr. A. W. Rosingh. Bij hem zijn deze week nog twee nieuwe getuigen aangeboden. Het zijn twee dames die werken op een kantoor aan de Zuiderhoutlaan in Haar lem, bij de plaats van het ongeluk. Toen zij op de bewuste dag om half zes het kantoor verlieten, hoorden zij een klap. Volgens hun verklaring zagen zij de auto van de rechter slippen en een bromfiets over de weg slingeren. Zij meldden zich met deze verklaring bij de advocaat van de ouders van de omgekomen bromfietser, nadat zij had den gelezen dat de rechter ontkende met zijn auto de rijdende bromfietser te hebben geraakt. De advocaat, mr. B. J. J. Schwanebeck uit Wassenaar, gaf hun brief door aan de Haagse offi cier van justitie. Mr. Swanebeck was in april van dit jaar door de ouders ook gevraagd een schadevordering bij mr. Rambonnet in te dienen. Daarvoor ontbrak een juri dische basis, want het achttienjarige slachtoffer was niet de kostwinnaar van het gezin en de Nederlandse wet kent geen smartegeld voor de nabestaanden van een omgekomene. De advocaat had mr. Rambonnet ge schreven of hij op morele gronden toch een schadevergoeding aan de ouders wilde geven. De rechter had daarop ge antwoord, zo vertelde mr. Schwane beck, dat hij de ouders tweemaal had bezocht, de begrafenis en de rouwmis had meegemaakt en bloemen had ge stuurd. Daar wilde hij het voorshands bij la ten, temeer daar hij zich onschuldig achtte. Zou hij niettemin tot in de hoog ste instantie wel schuldig aan het on geluk worden geacht, aldus mr. Schwa nebeck, dan achtte mr. Rambonnet zich competent genoeg om zelf te beoorde len of hij alsnog een schadevergoeding aan de ouders zou betalen. DEN HAAG De heer P. A. Burg graaf is door 't bestuur van de Pacifis tisch Socialistische Partij voorgedragen voor 't voorzitterschap van deze party. De heer Burggraaf heeft al eerder de leiding van de PSP op zich genomen. Dat was in de beginjaren van de partij. Hij was van 1963 tot 1967 Tweede-Ka merlid. De heer Burggraaf zal, als hij straks inderdaad tot voorzitter wordt gekozen, drs. H. Wiebenga opvolgen die in de Tweede Kamer fractievoorzitter werd in de plaats van de heer H. J. Lank- horst. De heer Lankhorst trok zich 1 juni om persoonlijke redenen uit de Tweede Kamer terug. DEN HAAG „Bromfietsers...steek uit die hand" is het motto van een twee maanden durende verkeersactie, waar mee het Verbond voor Veilig Verkeer aan het begin van het nieuwe schooi en werkjaar van start gaat. Het ver bond merkt hierbij op dat het niet-aan- geven van richting door bromfietsers een belangrijke oorzaak is van het steeds toenemende aantal verkeerson gevallen met bromfietsers is, met name in de leeftijdsgroep van 16-24 jaar. Uit de voorlopige CBS-cijfers met be trekking tot de verkeersongevallen over het jaar 1968 blijkt, dat een kwart (705) van het totale aantal verkeersdo den (2890) is onder te brengen in de groep 15-24-jarigen. Van deze 705 doden waren er 537 verongelukt op de brom fiets, waarvan er 251 tot de leeftijds groep van 16-24 behoorden. In dezelfde leeftijdsgroep werden meer dan 11.000 Bromfietsers meer of minder ernstig ge wond. Het verbond hoopt „dat door de ge noemde actie de jeugdige bromfietser, die met zijn vaak acrobatische behendig heid overal doorheen weet te glippen (en wellicht daardoor verzuimt of het onnodig vindt richting aan te geven) meer begrip zal gaan opbrengen voor het overige verkeer." ENSCHEDE De voorzitter van de Federatie Overijssel van de Partij van de Arbeid, de heer A. Smit, verwacht dat de afdelingen in Twente, de Ach terhoek en zuidoost Drente binnenkort krachtig zullen protesteren tegen de op vatting van de fractie van de PvdA in de Tweede Kamer, dat de achtste me dische faculteit in Limburg moet wor den gevestigd. Hij verwacht, dat de PvdA in deze provincies tegen dit onderdeel van het beleid van de Kamerfractie zal protes teren, eventueel in een voor dat doel speciaal te beleggen vergadering. De heer Smit constateert, dat de Kamer leden van zijn partij de sterke Twentse argumenten voor een medische facul teit niet hebben kunnen ontzenuwen. Zij hebben desondanks de Limburgse factoren uitvoerig uitgesponnen en naar voren gehaald. „Wanneer de Kamerfractie", zegt de heer Smit, „uit is op elektorale winst in Limburg door de vestiging van de achtste medische faculteit in die pro vincie te bepleiten, dan zou dat ook elektoraal verlies in Twente, Drente en Gelderland kunnen betekenen". klaart De Gruyter. „Maar niet met een vrolijk gemoed. Met verlies verko pen is natuurlijk geen concurrentie meer." Co-op wil als het moet nog wel goed koper gaan. „Wij proberen de hele boel belacheiyk te maken door deze lage prijzen". Simon de Wit die als eerste grootwin kelbedrijf met buitenlandse suiker ging stunten: „Het is een tireste zaak dat de prijs in een spiraal naar beneden loopt. Wij moeten wel antwoorden op de lok- prijzen van de cash-and-carrybedrij- ven". Die bedrijven hebben zich onlangs niet meer gestoord aan de overeengeko men prijs van 1,17 gulden per kilo sui ker. Uitsluiting van levering door de twee .suikermaatschappijen de van ouds bekende methode om overtreders van de verticale prijsbinding in het gareel te houden baatte niet. De sui ker werd in het buitenland gekocht. Toen na Simon de Wit meer kruide niers de prijs van ook binnenlandse suiker lieten kelderen, besloot de suikerindustrie niemand meer van le vering uit te sluiten. De Centrale Suikermaatschappij con stateert: „Onder deze omstandigheden faalt het systeem van verticale prijs binding. Tot ieders spijt. Het is het enige middel om de prijs op een aan vaardbaar niveau voor iedereen te hou den". De suikerprijs wordt in nauw overleg tussen regering en handel vastgesteld. De fabrikant waakt ervoor dat ieder een zich eraan houdt: wie dit weigert krijgt niet meer geleverd. In de hele levensmiddelensector wordt dit sys teem toegepast. Steeds vaker wordt er echter met stuntprijzen gewerkt om met een be paald lokartikel dat desnoods met verlies wordt verkocht de zaak vol te krijgen. Vooral artikelen als melk, brood, en suiker lenen zich daarvoor. De kwali teit is vrijwel overal gelijk. Daardoor kan de concurrentie met de prijs wor den uitgevochten. De regering heeft met een minimum prijs een eind gemaakt aan het stunten met brood. Zo'n maatregel zou de krui deniers voor suiker niet zo erg welge vallen zijn: „De overheid heeft ons niet te beschermen. Het zou ons zelfs liever zijn als zij ons niet voor de voeten liep met een prijsstop", vindt de Spar. Ook de Co-op ziet geen oplossing in een mi nimumprijs. Alleen De Spar vindt ingrijpen van de overheid hard nodig om het nodige evenwicht terug te vinden. Albert Heijn neemt een afwijkend standpunt in: „De ze prijzenoorlog toont aan dat de verti cale prijsbinding beter kan verdwijnen. Dan is iedereen vrij om een eigen lokartikel te kiezen". De collega's zien daar weipig heil in. De Centrale Suikermaatschappij meent dat de verticale prijsbinding (waarbij de fabrikant de consumentenprijs vast stelt) onder normale omstandigheden noodzakelijk is. „Tegen uitwassen als deze prijzenslag is geen kruid gewas sen." Voorlopig kan de consument voor on gekend lage prijzen suiker inslaan. „Het zijn nu eigenlijk al weggeef prij zen. Er wordt op toegelegd. Wat kan ons nog in de weg staan om de suiker straks maar helemaal cadeau te doen", vragen sombere ingewijden zich af. UTRECHT De nieuwe c.a.o. voor toerwagens en ongeregeld personen- en groepsvervoer is goedgekeurd. De over eenkomst die voor achtduizend man geldt, had op 1 juni al moeten ingaan maar de goedkeuringstermijn is twee maal verlengd. Volgens de nieuwe c.a.o. gaan de lo nen met ongeveer negen procent om hoog, worden enkele toeslagen ver hoogd en wordt het aantal vijfdaagse werkweken met dertien tot 39 uitge breid. Bij toerwagenondememingen die ook lijndiensten onderhouden, zijn de arbeidsvoorwaarden van het personeel op deze lijndiensten gelijkgeschakeld met die van de Chauffeurs die onder de autobus-c.a.o. vallen. ADVERTENTIE TE KUST EN TE KEUR IN ONZE SHOWROOM. KAYERSDIJK 97 APELDOORN - TEL. 05760-31970 OOK 'S-ZATERDAGS GEOPEND VAN 9 TOT 12 UUR WILLEMSTAD De rechtbank in Willemstad op Curagao heeft de onder wijzers F. A. en V. B. veroordeeld voor het verspreiden van pamfletten met opruiende inhoud op 31 mei, toen op Curagao ernstige onlusten uitbraken. F. A. kreeg zeven maanden gevange nisstraf, waarvan drie voorwaardelijk met aftrek van voorarrest. V. B. kreeg zes maanden gevangenisstraf waarvan drie voorwaardelijk met aftrek Tan voor arrest.

De Vallei | 1969 | | pagina 7