Tourwinnaar vreest Rik van Looy Rini Wagtmans onze voornaamste troef Sportlieden gratis naar psycholoog Verrassende kampioenen op Amsterdamse Bosbaan Koopman-Van Doorn versloeg sterk duo Jansen-Loevesijn VEEL BELANGSTELLING VOOR ENSCHEDESE MARATHON Voor Scholte E.K. libre in Nuenen Ferdinand Bracke (30) aast op regenboogtrui en werelduurrecord Kavalek blijft winnen Schaken leren via de televisie Afspraak AC Palermo kocht op de pof Prikkel Stevens Tototips Okker in kwartfinales Sterk paar Niet kansloos Eén oplossing Fraai duel Uitslagen Van Beveren speelt mee Van den Enden weg bij Telstar Goed voorbereid Voor elkaar kI SPORT IN 'T KORT UTRECHTSE POLITIE TRAD OP TEGEN HERRIESCHOPPERS VRIJDAG 8 AUGUSTUS 1969 Merckx dé favoriet voor wereldtitel op de weg RIK VAN LOOY 500ste zege AMSTERDAM De Amsterdamse psycholoog drs. D. H. Grünwald (36) gaat vanaf half augustus wekelijks op vrijdag gratis spreekuur houden voor sportbeoefenaars. De psycholoog doet dit op verzoek van de Nederlandse Sport Federatie, die met hem van mening is dat sportlieden soms psychologische begeleiding nodig hebben. Drs. Grünwald is van oorsprong kin derpsycholoog. Door zijn werk bij de voetbalvereniging Ajax en de zwemver eniging HDZ ging hij zich verdiepen in de problematiek van de topsporters. Hij kwam na talrijke gesprekken met deze sportlieden en degenen, die juist onder 't topniveau blijven, tot de over tuiging, dat er voor deze sportlieden een groot aantal problemen is op te los sen op het gebied van studie, beroep de relatie tussen sportlieden onderling en die tot hun trainer-coach, verenigings bestuur e.d. Sportlieden kunnen nu iedere vrijdag tussen 13 en 17 uur bij drs. Grünwald terecht. Zij kunnen rechtstreeks of via hun sport- of huisarts contact met de Amsterdamse psycholoog opnemen. Wel is het zaak tijdig een afspraak te maken. Eventueel bestaat de mogelijk heid op een ander tijdstip bij de psycho loog te komen. De heer Grünwald is telefonisch te be reiken onder nr. 020-725384. DIEREN De Tsjech Kavalek heeft ook zijn vijfde partij van het open schaakkampioenschap Nederland ge wonnen. Maar hijzelf was daar wel het meest verbaasd over. De talentvolle Lenstra verraste hem namelijk met een kwaliteitsoffer, dat er kansrijk uit zag. Evenmin als Schendstok en dag eer der wist Lenstra echter de mogelijk heden, die daaruit voortvloeiden, te benutten. Schiffer, die door Van der Heyden per gambiet werd bestreden, won vlot en blijft daardoor Kavalek op een half punt volgen. Stand: 1. Kavalek 5, 2. Schiffer 4V», 3. A. van der Berg 4, 4/5/6/7/8. Cort- lever, Jansen, Van Dijken, Henneberke en Bohm ZVs pnt. PALERMO Ofschoon de Ita liaanse voetbalclub AC Palermo en tekort van bijna 2,7 mijoen gulden heeft trok de Siciliaanse verenigen een geheel nieuw elftal aan. Niet minder dan elf spelers werden gecontracteerd. Hierop volgde een veto van de Italiaanse voetbalbond omdat AC Palermo niet in staat zou zijn de nieuwe spelers te betalen. AC Palermo zal straks toch over zijn nieuwe elftal kunnen beschik ken. Een bank stelde zich name lijk garant. ZOLDER Zelden heeft een wereld kampioenschap op de weg zo'n uitge sproken favoriet gehad als de komende strijd om de regenboogtrui bij de be roepsrenners op de omloop van Terlae- mena-Zolder. Wie immers zou de kan didatuur, de aanspraken van Eddy Merckx, de absolute heerser sinds het begin van dit seizoen, in twijfel durven trekken. De resultaten van de afgelo pen maanden immers wijzen duidelijk in de richting van een nieuw kampioen schap van de 24-jarige Brusselaar. Merckx stond al twee maal bij de ce remonie protocolaire het hoogst op het platform: in 1964 in Sallanches bij de amateurs en in 1967 in Heerlen, waar hij Jan Janssen en de Spanjaard Ra mon Saez in de spurt klopte. Merckx zal aan deze reeks een nieuwe titel wil len toevoegen. Hij is het haast moreel verplicht nu het kampioenschap zich op Belgische bodem afspeelt en zeker tien duizenden Vlamingen en Walen eensge zind zullen toestromen om hun geëerd idool aaan het werk te zien. Aan het werk en op de troon. Het zal niet aan de eerzuchtige Merckx liggen wanneer dat feest niet zou doorgaan. Door de dopingsaffaire in de Italiaanse ronde liep hij dit jaar al de begeerde „doublé" Giro-Tour (voorheen alleen bewerkstelligd in 1952 door Fausto Coppi en in 1964 door Jac ques Anquetil) mis. De uilatingen van zijn collega's prikkelden Merckx der mate dat hij in de Tour allen zonder uitzondering een lesje gaf. Wellicht is de binnenbrand nog niet uitgewoed en heeft Merckx 't voornemen zondag in Zolder nog eens flink van zich af te slaan. Met een wereldtitel en zijn tourzege in één jaar zou hij zich bovendien op ge lijke hoogte kunnen scharen met Loui- son Bobet, die dat kunstje totnogtoe als enige in 1954 uithaalde. Het is een bekend feit dat Merckx graag op re cords jaagt. Aan het circuit zal het overigens niet liggen wanneer Merckx geen kampioen zou worden. Het is uiter mate geschikt voor een solo en biedt ook aan de spurter Merckx op de snel le aankomst mogelijkheden genoeg. Merkwaardig genoeg kan Merckx op grote tegenstand rekenen binnen de Belgiséhe ploeg. De selectieheren bij onze zuiderburen hebben het niet aan gedurfd om de formatie geheel rond Merckx te bouwen en krachten als Wal ter Godefroot en de onverwoestbare Rik van Looy buiten te sluiten. Godefroot gaat volgend jaar voor Salvarani rijden en zou op het beslissende moment wel eens een hand toegestoken kunnen krijgen uit de Italiaanse ploeg. In de moderne wereldkampioenschappen, waarin de merken het voor het zeggen hebben en de landenformule in de meeste gevallen een farce is, zou dat een normale zaak zijn. Meer nog echter dan Godefroot vreest Merckx de ex-wielerkeizer van Heren thals, Rik van Looy. Natuurlijk, Rik van Looy is al 35 jaar oud maar in dergelijke eendaagse wedstrijden staat hij zijn mannetje nog. Evenzeer als Merckx is ook de in België nog bijzon der populaire Van Looy er op gebrand om het kampioenschap te veroveren. Hoe schoon zou het niet zijn wanneer Van Looy, die eerder in 1960 op de Sachsenring in Oost-Duitsland en in 1961 op het Bremgartencircuit bij Bern wereldkampioen werd, tegen het eind van zijn loopbaan nog een regenboog trui mee naar huis zou kunnen bren gen. Een regenboogtrui als beloning voor zijn 500ste overwinning- Want nadat de historici het er in de Tour niet over eens konden worden of die etappezege in Nancy de jubileum overwinning van Van Looy was, werd besloten een zege van de Belg in Zol der als zodanig te beschouwen. Merckx gaat het moeilijk krijgen en het zou niet onmogelijk zijn dat door Faema voor dat geval een andere fi guur naar voren geschoven zou worden om de trui veilig te stellen voor het merk. Julien Stevens bijvoorbeeld, de snelle meesterknecht van Merckx in het voorbijglijdende seizoen. Uiteraard zijn er ook in andere ploegen kapers op de kust. De vernede ringen in de Tour, de zege van Merckx in Parijs-Luxemburg, liggen nog vers in het geheugen en er liggen ongetwij feld concurrenten te wachten om Merck een halt toe.te roepen. Daarbij zou men kunnen denken aan een Pingeon, lmaar meer nog naar minder in het oog lopende figuren uit het Europese rennerskorps. Wat Nederland betreft zal het voor de chef d'équipe, de Limburger För- ster een moeilijke za-k worden om een eenheid tot stand te brengen. Een po ging om tot een akkoord te komen lijkt bij voorbaat tot mislukken gedoemd, gezien de grote rivaliteit niet alleen tus sen de twee grote merken in ons land (Willem 2 Gazelle en Caballero), maar ook tussen de diverse renners onderling. De Tour heeft daarvan tref fende staaltjes te zien gegeven. Daar bij komt nog dat Ton Vissers enige tijd geleden verklaard moet hebben dat zijn soldaten in de ploeg voor Van Looy moeten gaan rijden wanneer die zich in 'n gunstige positie gemanoeu vreerd zou hebben. De vraag is of Rini Wagtmans, die door het uitvallen van Jan Janssen on ze voornaamste troef is, zich aan een dergelijke opdracht zal gaan houden. De Brabander heeft in het recente ver leden voldoende laten blijken een op standige natuur te bezitten die zich niet gemakkelijk zal laten ketenen. Ze ker niet door de groten uit de Willem 2-formatie. Want Wagtmans rekent zich zelf tot die groten. Een verrassing van de kant van Wagtmans dus? Het lijkt te mooi om waar te zijr ert het zal dan ook wel niet gaan gebeuren. Een andere „mogelijke" voor een Ne derlands succesje is de op het laatste moment in de ploeg opgenomen Jan Harings, die al wekenlang in een zeer goede vorm steekt. Hij kon meegaan, omat Jan Janssen zich nog terugtrok. Wat de selectie betreft is de sportcom- missie van de KNWU dit jaar weinig gelukkig te werk gegaan door al vroeg de uitverkorenen bekend te maken. Daardoor staat een Jan van Katwijk, die thans regelmatig voorin de grote wedstrijden koerst, nu naast de ploeg. Daardoor ook werd Wim Dubois wel ge selecteerd, terwijl de Zeeuw na een in derdaad zeer sterk voorseizoen duide lijk in vorm is achter gelopen. Volgens een recent doktersrapport uitge bracht op verzoek van de KNWU verkeert Dubois in optimale conditie. En de Zeeuw is nu juist een van die renners, die zo plotseling op een dag kunnen uitblinken. Maar toch... de kans dat de regenboogtrui weer eens in Ne derlandse handen zou komen, lijkt klein. DWSNAC 2 SVV—DOS 2 ADO—FC Twente 1 MVV-PSV2 Go AheadHolland Sport 1 SpartaHaarlem 3 NEC—AZ '67 1 ArsenalEverton 1 Leeds Un.Tottenham1 LiverpoolChelsea 3 Manchester CSheffield W. 1 West HamNewcastle 2 Derby CountyBurnley 1 HAMBURG Tom Okker heeft don derdag de kwartfinales heren-enkelspel van de open Westduitse tenniskampioen schappen, die in Hamburg worden ge houden, bereikt. Hij versloeg in de achtste finales de Westduitser Harald Elsenbroich in drie sets: 64, 75, 6—1. Elsenbroich gaf Okker beter par tij dan werd verwacht. In de tweede set kreeg de Duitser zelfs de mogelijkheid de Nederlandse prof een set te ontne men. Hij kwam bij 53 met 400 voor op eigen opslag, maar Okker maakte de drie setpoints ongedaan. De voornaamste uitslagen waren: Heren-enkelspel, achtste finales: Bun- gert (W.Dld)-Kodes (Tsj.) 6—3, 7—5, 6-^2; Roche (Aus.) - Buding (W.dld.) 63, 64, 62; Drysdale (Z.Af.)-Ries- sen (V.S.) 2—6, 6—1, 7—5, 6—3; Franu- lovic (Z.Sl.)-Nastase (Roe.) 63, 63, 2—6, 6—4; Okker (Ned.)-Elsenbroich (W.Dld.) 6—4, 7—5, 8—1. Dames-enkelspel, achtste finales: Ma- ryna Procter (Z.Af.)-Karen Krantzcke (Aus) 6—2, 7—5; Kerry Melville (Aus.)- Katja Ebbinghaus (W.Dld.) 3—6, 8—6, 6—2. AMSTERDAM Op de eerste dag van de Nederlandse roeikampioenschap- pen, gisteren op de Bosbaan, konden twee verrassende kampioenen worden genoteerd. In de vier met stuurvrouw werd de combinatie Tachos/Nereus eer ste en de dubbeltwee bij de dames was voor Hades/Gouda. Volgens verwachting gaf Mexico- winnaar Jan Wienese in de skiff zijn jongere en iets minder ervaren tegen- AMSTERDAM Leijn Loevesijn, de koning van de Nederlandse baankam- ploenschappen, heeft donderdagavond de titel waar hij uitgesproken favoriet voor was, die op de tandem met Jan Jansen, niet veroverd. De fonkelnieu we combinatie Wim Koopman en Peter van Doorn versloeg het zilveren Olym pische paar van Mexico in drie ritten. Een schrale troost voor Loevesijn, ti telhouder 1969 op de sprint en op de 50 km, was de titel in het kampioenschap ploegenachtervolging voor clubteams, die hij met Frans van de Ruit, Tino Tabak en Harry Jansen voor de vijfde keer in de laatste zes jaar, bij Olympia bracht. De Bataaf, titelhouder in 1967, werd in een zeer gespannen finale met een handvol meters achterstand twee de. De slimme Wim Koopman, al eerder tandemkampioen met Jan Jansen en Peter van Doorn, de ijzersterke, zijn door Frans Mahn, coach van de sprin ters gekoppeld tot een zeer sterk paar. Van Doorn, de ontdekking van het laatste sprintkampioenschap waar hij na Loevesijn, Jansen en Koopman vier de werd, is achterop de tandem een on uitputtelijke krachtbron. In de eerste rit kwam dat er niet uit doordat Wim Koopman op de uiterste binnenkant van de baan rijdend en opgesloten door Jan sen en Loevesijn niet durfde door te zet ten. „Het risico" vertelde hij, „was mij te groot. Vergeet niet dat wij alleen dinsdag een half uurtje op de tandem hebben gereden en dat dit voor Peter de eerste wedstrijden waren. Geweldig. Als je rekent dat hij hiervoor nooit se rieus heeft getraind is het onbegrijpe lijk wat hij doet. In de laatste 100 m is het net of je een locomotief achter je hebt die maar doordendert". Peter van Doorn, zeker van deelne ming aan de wereldkampioenschappen, waar hij nu niet alleen maar als leergie rige heen hoeft, lachte dolgelukkig. Koopman en Van Doorn hebben de tweede en derde rit van kop af gewon nen, waarbij de nieuwe combinatie steeds beter en vooral steeds sneller ging rijden. En in de laatste en be slissende rit op de zware stadionbaan tot een opvallende tijd van 10,7 sec over de laatste 200 m kwam. Voor Jansen en Loevesijn en vooral voor Nederland is het jammer dat bij de wereldkampioen schappen slechts een tandempaar per land mag starten. Koopman (voor) en Van Doorn tijdens hun ererondje. DEN HAAG De twaalfde interna tionale marathon van Enschede, die in zijn 22-jarige bestaan is uitgegroeid tot een evenement van grote allure, zal za terdag 16 augustus waarschijnlijk alle voorgaande records slaan. De organisa toren hebben tot nu toe ruim 190 in schrijvingen binnen uit dertien landen. De verwachting is, dat volgende week dit aantal nog aanmerkelijk zal uit groeien door inschrijvingen uit Zweden, Denemarken en Canada. De paradepaarden in het deelnemers veld zijn de Japanner Kazuo Matsuba- ra, die dit jaar reeds een tijd van 2 uur, 17 min. en 50 sec. realiseerde voor de klassieke afstand van 42 km en 195 meter, de Belg Maurice Peiren (2.19.27), de Westduitser Karl Heinz Sievers en de Engelsen Macintosh en Fewery. De Nederlandse marathonkampioen Aad Steylen, die in Enschede zijn titel verdedigt, is in de twaalfde editie van „Enschede" ook bepaaald niet kansloos De Zutphenaar won dit seizoen reeds twee internationale marathons in Frauenfeld (Zwitserland) en Madrid. Steylen zal het ook moeten opnemen te gen de Polen Bogusz en Wojcik en de Turk Hamza Canavar; lopers, die dit seizoen allen tijden rond de 2 uur en 20 min. hebben gelopen. De organisatoren verwachten, dat het wedstrijdrecord, dat sedert 1953 met een tijd van 2 uur, 19 min. en 22 sec. op naam van de Engelsman Jim Pe ters staat, ditmaal wanneer de weersomstandigheden meewerken niet overeind zal blijven. Om te voorkomen, dat lopers ver na aankomst van de winnaar in het Diek- man-stadion, waar tijdens de marathon onder andere wordt gestreden om de Nederlandse titels op de 200 m horden en de steeple chase, binnenkomen zijn limieten gesteld waaraan de lopèrs op 30 km (2 uur en 30 min.) en 35 km (3 uur) moeten voldoen. Halen zij deze tijden niet dan worden zij uit de strijd genomen. In het bijprogramma zijn ook enkele invitatienummers opgenomen. Zo zal Maria Gommers, oud-wereldrecordhoud ster, starten op de 1500 meter. De winnaars van de voorgaande ma rathons van Enschede waren: 1947: Riikonen (Finl.) 2.44.13 1949: Holden (G.-B.) 2.20.52 (afstand slechts 40 km) 1951: Karvonen (Finl.) 2.29.02 1953: Peters (G.-B.) 2.19.22 (record) 1955: Horno (Arg.) 2.26.33 1957: Bleeker (Ned.) 2.32.39 1959: Kantorek (Tsj.) 2.26.48 1961: Wilkinson (G.-B.) 2.24.11 1963: Chudomel (Tsj.) 2.25.10 1965: Van den Driessche (B.) 2.21.16 1967: Mifune (Jap.) 2.23.53 De inschrijvingen voor de twaalfde marathon van Enschede zijn verdeeld over de volgende landen: Turkije, Po len, Japan, Engeland, West-Duitsland, Ierland, Schotland, Australië, Oosten rijk. Zwitserland, België, China en Ne derland. AMSTERDAM Louter en alleen met de bedoeling voor Nederland een plaats te veroveren in het wereldkam pioenschap libre, dat van 20 tot 24 november in Linz (Oostenrijk) wordt ge speeld, wordt van 2 tot 6 oktober in het Brabantse Nuenen nog een Europees kampioenschap in deze spelsoort ge houden. Een en ander is het gevolg van de ge beurtenissen in het laatste Europese kampioenschap, in december 1968 in Lorient, waar Henk Scholte door ziekte op de eerste dag al moest uitvallen en Joop Roodenburg slechts als zesde ein digde. Het betekende, dat Nederland, da zeker in Scholte een ernstig kandidaat voor de wereldtitel heeft, niet naar Linz zou kunnen gaan. In een gesprek tijdens het wereldkam pioenschap 47/2, dit voorjaar in Gro ningen, tussen bondsvoorzitter Piet van Engelen en de voorzitter van de we reldbond, de Belg George Troffaes, bleek er nog slechts één oplossing te zijn: Nederland moest zei vóór het we- reldtoernooi een Europees kampioen schap organiseren. Dat komt dus in Nuenen, waar Henk Scholte zelf gastheer is en alles in het werk zal stellen die plaats voor Oosten rijk te veroveren. Zeker is al dat begin oktober Rooden burg in Nuenen zal uitkomen. Nederland heeft immers als organiserend land recht op twee plaatsen. standers geen kansen. Zeer beheerst zette hij Van der Hoog (Nautilus), Men- neke (Gyas) en vooral Ponsioen (Aso- pos) op enkele lengten. Nereus liet in het nummer vier met stuurman zien, dat uit de op de Bos baanregatta geleden nederlaag tegen Laga voldoende lering is getrokken. De strijd in dit nummer werd weer een fraai duel tussen de Amsterdam mers en de Delftenaren, die het elkander zeer lastig maakten met talrijke tussen- spurts. Nereus triomfeerde tenslotte. Spannend was ook het roeigevecht bij de ongestuurde vieren, waarbij een herboren Kloosterman-vier op het laat ste gedeelte van de baan afrekende met Aegir en Hollandia Roeiclub. Vier met stuurvrouw: 1. Tachos/Ne reus (Kaauk, Huijzer, Van Home en Sits) 3.52.13; 2. Nereus 3.53.40; 3. De Vliet 3.55.88. Dubbeltwee (dames): 1. Hades/Gouda (Van Driel en Poeleneye) 3.47.22; 2. De Vliet 3.52.91; 3. RIC 3.53.23; 4. Gyas g/.öö.óa; 5. Nautilus 4.00.97. Skiff (heren): 1. Wienese (De Amstel) 7.45.37; 2. Van der Hoog (Nautilus) 7.51.63; 3. Menneke (Gyas) 7.55.39; 4. Ponsioen (Asopos) 8.09.10. Vier met stuurman: 1. Nereus (Van Ernst, Reerink, Constandse, Veenemans en stuurman Koning) 7.00.52; 2. Laga 7.00.59 3. Asopos 7.20.65. Vier zonder stuurman: 1. Nereus (Kloosterman, Luynenburg, Niehe en Stokvis) 6.46.97; 2. Aegir 6.50.91; 3. Hol landia "6.51.52. Jan Wienese in actie sterdamse Bosbaan. op de Am- ROTTERDAM Jan van Beveren zal zondag in Rotterdam tegen Haar lem het doel van Sparta verdedigen. Aanvankelijk vreesde men, dat de in ternational wegens een knieblessure de eerste competitiezondagen niet zou kunnen meedoen. Tijdens militaire atle tiekwedstrijden in West-Duitsland raakte hij gewond aan een zijn knieën en een meniscusoperatie leek noodza kelijk. Bij nader onderzoek werd duide lijk, dat het een bloeding in de kniehol te betrof. Van Beveren: „Het was misschien be ter geweest als ik nog een week had kunnen rusten. We gaan het toch zon dag maar proberen". VELSEN Toon van den Enden (57), die het afgelpenseizoen meehielp Tel star voor de eredivisie te behouden en daarna als adviseur voor de club op trad, heeft geen binding meer met de vereniging uit de IJmond. Het contract is met wederzijds goedvinden verbroken Teleac gaat in het nieuwe seizoen een wekelijkse schaakcursus op het scherm brengen. Er zijn achttien uitzendingen die ie der een half uur duren. Presentator is de heer Mühring. Ook dr. Max Euwe zal incidenteel aan de cursus meewer ken. De schaaklessen, zullen zoals alle cursussen die Teleac voor de televisie verzorgt, schriftelijk begeleid worden. Men heeft er bij Teleac goede hoop op dat de schaaklessen een succes zul len worden. De belangstelling is nu al bijzonder groot. ANTWERPEN In het rennerskwar tier der Belgen, azend op alle regen truien die te verdienen zyn in het toer nooi om de drie wereldtitels op de baan voor profs, toont Ferdinand Bracke (30) zijn voldaanheid met een eeuwige glim lach. Via een formidabele rit in de series der achtervolgers, waarin hij het scherp staande Antwerpse-baarecord verbrijzelde, en een zege op de Italiaan Marcelli, is hij de favoriet onder de halve finalisten. Gisteren, op de overbo dige rustdag, was Bracke wel bereid te kijken in de toekomst, die hem nogal zonnig voorkomt. Een regenboogtrui schijnt binnen handbereik ondanks felle concurren tie van de Britse routinier en titelver dediger Hugh Porter en in het na jaar gaat Bracke in de ijle lucht van Mexico een poging doen het werelduur record dat Ole Ritter hem afhandig maakte, te heroveren. „Voor mij", zo wenst hij de verba zing weg te nemen, „zijn mijn presta ties in de achtervolging niet zo'n grote verrassing. In mijn lange carrière heb ik af en toe wat te veel willen doen. Geld verdienen in criteria, starten in de Tour de France en aan wereldkam pioenschappen deelnemen als baanren ner". De lange, laconieke Bracke, we reldkampioen 1964 in de achtervolging, verslagen finalist in de twee daarop volgende jaren heeft geleerd te kie zen omdat veelzijdigheid in de praktijk tot ongewenste versnippering van krachten leidt. Zo verspeelde hij aan Ole Ritter het door profs hevig begeer de werelduurrecord, dat hij op de der tigste november 1967 in Rome vestigde. Zo werd hij de laatste jaren ook als achtervolger op de achtergrond gedron gen. Bracke nu: „Nog nooit heb ik me zo goed voorbereid op het wereldkam pioenschap. In de Tour de France wil de ik dit jaar bijvoorbeeld een week voor de finish opgeven om me niet te veel te forceren, maar mijn ploegleider Gaston Plaud van Peugeot bezwoer me te blijven. Hij was bang dat er be weerd zou worden dat het niet boterde tussen Pingeon en mij. Daarom ben ik gebleven en daarvoor krijg ik nu de be loning". Kalme prater Ferdinand Bracke, met zijn gewicht van 79 kilo en lengte van 1.84 meter een tot op het bot afge trainde wieleratleet verwijst naar zijn voorgenomen poging het wereld uurrecord te verbeteren. „Zoals het er nu uitziet is het allemaal best voor el kaar. Omstreeks 15 oktober vertrek ik naar Mexico met Plaud, een soigneur, een mecanicien en misschien mag mijn vrouw Christine ook mee. Begin novem ber, als ik in Mexico ben geacclima tiseerd, moet het gebeuren. Ole Ritter, die vorig jaar op Mexicohoogte het re cord van mij afnam, zegt dat het daar bij wijze van spreken vanzelf gaat." Willie Stahle heeft zich donderdag ge plaatst voor de finale van de strijd om het wereldkampioenschap waterskiën, dat in Kopenhagen wordt gehouden. Zij eindigde in de kwalificatiewedstrijden op de vierde plaats. De titel bij de da mes wordt betwist door acht deelneem sters. 0 Afgevaardigden van de Amerikaanse Atletiek Unie (AAU) hebben in Augs burg na afloop van de wedstrijd West- Duitsland - Verenigde Staten onderhan delingen gevoerd om in 1970 een ont moeting met Oost-Duitsland te houden. Het Oostduitse voorstel om deze wed strijd in Oost-Berlijn te houden werd echter door de Amerikanen afgewezen. Zij voelen meer voor een drielanden- wedstrijd Frankrijk, Oost-Duitsland, Verenigde Staten, die dan in Parijs zou moeten worden gehouden. De Belgische Willem-II-Gazelle ren ner Jules van der Flaas heeft don derdag een profronde in Beringen (Bel gië) gewonnen. Hij legde de 160 kilo meter af in vier uur en twee minuten. Tweede werd Arie den Hartog en derde de Belg Frans Verbeeck. Jan Harings en Leen de Groot eindigden respectie velijk als veertiende en vijftiende in de zelfde tijd als de winnaar. UTRECHT Na afloop van 'n park concert in het Utrechtse Julianapark hebben gisteravond enkele honderden jongelui het zo bont gemaakt dat de Utrechtse politie van de gummiknuppel gebruik moest maken. Ruim 12.000 jongeren woonden het laatste „free-parkconcert" bij. Toen om half tien de beatgroep de instrumenten wilde inpakken, eisten en kele tientallen jongeren 'n heroptreden. Toen hieraan geen gevolg werd gege ven begonnen jongelui de lichtmasten af te breken. Omstreeks half elf verwijderde poli tie iedereen uit het park. Op de Am sterdamse Straatweg werden de balda digheden voortgezet. Er werden zelfge maakte rotjes afgestoken, enkele rui ten van woningen werden vernield en automobilisten werd bij het passeren gehinderd. Hierbij liep een 17-jarigè jongen lichte verwondingen op. De po litie greep toen in en nadat enkele ge voelige klappen waren uitgedeeld, keer de de rust vrij spoedig terug.

De Vallei | 1969 | | pagina 9