lisk; - w Mm mm Een zwarte apeharen jurk met zwart satijnen manchetten en kraag, een vrolijke harlekijn-jas in vier kleuren vormen een onderdeel van we Parijse wintercollectie. alsmede de nieu- Koffiepauze. Nog steeds druppelen foto's binnen van de laatste maanreis van de Amerika nen Armstrong, Aldrin en Collins. Hier ziet men Aldrin bezig met het opstel len van wetenschappelijke instrumenten op het maanoppervlak. De foto onder toont een NASA-technicus die bezig is met het observeren van een aantal wit te muizen, die werden ingespoten met maanstof, teneinde eventuele schade lijke kiemen in de maangrond te kunnen pntdekken. '-'v* In de Waalhaven in Rotterdam wordt de laatste hand gelegd aan de vreemdste en grootste lading, die ons land ooit per schip heeft verlaten. Het schip Verolme's voor malige ertstanker P. G. Thulin is omge bouwd tot het gigantische kraanschip Chal lenger. De ladingtwee complete boor- platforms met de onderstellen van elk 180 ton. De ruimen en het dek worden verder volgestouwd met buizen. Op het voorschip staat nog het permanente helikopterdek. De lading torent 40 meter boven het dek uit. De Challenger vertrekt dezer dagen uit Rotterdam voor een reis om Kaap de Goede Hoop naar de Golf van Suez. Daar zullen met de boordkraan (hefvermogen 800 ton), die door de werf Gusto in Schiedam is ge maakt, de boorplatforms worden geplaatst. Alleen het hijsblok van de kraan (zie foto) weegt al 800 ton. Op deze foto. genomen door de astronaut Collins zijn de Amerikaanse astronomen heelt trots. De plaat toont nameljjk een stuk van de achterkant van de maan welk gedeelte we normalieter nooit te zien krijgen. Roemenië. Hiei kaan. zijn Roemeense collega Ceaucescu en een aantal Roemeense schonen tijdens een vreugdedans. Wat ging het er opgewekt toe tijdens het bezoek van president Nixon aan Roemenië. Hier de Ameri- colle

De Vallei | 1969 | | pagina 13