Kantongerecht Wageningen „Het kon niet anders" s.v. Maurik versloeg Kesteren met 2-1 Sterke amateurs in SKF-Ronde Conclusie van chauffeur (20) die 's nachts van dijk reed: J. A. Houtkoperschool Ochten lichtte ouders voor over speelleerklas UIT DE KERKEN Uchta speelt tegen Buren Ontvreemde raeefieb weer terug Bijna op straat Edenaar „klom in lantaarnpaal «afcteSkï Scherpenzeelse renners en Veenendaler Van Schuppen grote kanshebbers IN ÉÉN KLAP UITVERKOCHT EVEN DOORDRUKKEN GEWELDIGE ZELFBEHEERSING „DUBBELDIK" TEGENWERKING 99 BURGERLIJKE STAND tèf I VEENENDAAL ,,De Nieuwe Molen" gaat zijn naam steeds meer eer aandoen. De restauratie is al voor meer dan de helft gevorderd en als de molenbouwers na de bouwvakvakantie nog een maand hun vakmanschap aan de molen spenderen is hun taak voltooid. De De Nieuwewegse molen is inmid dels weer voorzien van nieuwe wie ken en een nieuwe omloop. In de kosten, die rond f 50.000,- bedragen, participeren rijk, provincie, ge meente en eigenaar respectievelijk voor veertig, twintig, dertig en tien procent. De eigenaar Harm van Eden is van plan de molen na het gereedkomen weer in gebruik te stellen voor zijn bedrijf. WAGENINGEït ,,'t Kon niet anders", verklaarde gistermorgen de 20-jarige G. J. J. uit Opheusden op het Wageningse kantongerecht, toen hem gevraagd werd waarom hij zijn wagen niet op de Rijndijk-West in He- teren had kunnen houden. J. was er 's nachts met een vaart van 80 a 90 kilometer de dijk afgegaan, waarbij een mede-inzittende gewond raakte. „Als het niet anders kon, is dat niet erg bemoedigend voor de toekomst", concludeerde de rechter, mr. A. C. v.d. Brand. „Ik had il geruime tijd achter een voorligger gereden, die zo'n 55 kilometer draaide", zei J., die als beroep bier brouwersknecht had opgegeven. „Toen ik ging inhalen, bleken er links melkbussen te staan. Ik had de keus of tegen die wagen of de dijk af. Voor ik het wist lag ik al beneden". „Vond u uw snelheid niet veel te hoog vroeg de offi cier, jht mr. R. A. T. H. Gevers Deynoot. „Nee, 't was een recht stuk". „Uit de stukken blijkt, dat het in een bocht was. Zit u nog steeds op de weg „Waarom niet, ik rijd toch goed, ik zal twee jaar op de weg als chauffeur". „Als chauffeur", riep de officier uit. „Zo iemand is chauffeur. Meneer de kantonrechter, ik weet niet wat ik hiermee aan moetDeze bierbrouwersknecht blijkt chauffeur te zijn MAURIK Voor een talrijk publick heeft SV Maurik de oefenwedstrijd te gen de vierde klasscr Kesteren met 2-1 gewonnen. Over het algemeen speel de de thuisclub met meer overtuiging. Maurik ging met frisse aanvallen van start. Desondanks nam Kesteren de lei ding. Een prachtige dieptepass van G. Meurs II werd door spitsspeler J. Ver meer met een mooie lob tot een doel punt omgebogen (0-1). SV Maurik probeerde van alles om de balans in evenwicht te krijgen, maar de stevig en fair ingrijpende achterhoe de van Kesteren vond het allemaal te doorzichtig. Alleen bij een schot van de goed spelende B. van Ommeren te gen de paal kroop de ploeg door het oog van de naald. Na de hervatting bleef Maurik een overwicht bewaren. Uiteindelijk wist D. v.d. Markt uit een corner van Joop van Viegen hoog opverend in te kop pen (1-1). Maurik schroefde daarna het tempo op en opnieuw door toedoen van Van Viegen ontstond een treffer, deze keer gescoord door zijn broer Eep. Kesteren probeerde in de slotfase nog Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Woldendorp, Termunten en Borgsweer: E. van Stuyvenberg, kand. te 's-Gravenhage; te Ketel en Spaland: S. Gerbrandy, predikant voor buitengew. werkzaamheden (Ver. Prot. gem. te Curasao), met verlof te Oldenzaal; te Weesp (toez.): T. Tijsma te Sexbierum; te Ederveen: T. Lange- rak te Veenendaal; te Kamerik: G. van Estrik te Genemuiden. Bedankt: voor Kolderveen en Dinxter- veen en voor Oldemarkt: M. Schuk- ken, kandidaat te Utrecht. Geref. Kerken: Beroepen: te Overschie: K. J. Arwert te Balk; te Putten: D. D. Soepboer te Lutjegast; te Krimpen a.d. IJssel: D. C. Firet te Eefde. naast Maurik te komen, doch het duo Muys-Van Meeteren stond een doel punt in de weg. SV Maurik 2 won met 2-1 van Kesteren 2. Zondag speelt Mau rik tegen EWV, echter niet zoals aan gekondigd om half drie, maar 's avonds om zes uur. Om vijf uur ontmoeten de derde elftallen van beide clubs elkaar. OCHTEN Uchta speelt zondag een oefenwedstrijd tegen Buren, waar ook het derde elftal van de Ochtenaren uit komt. Door vakanties zullen de Ochte naren niet volledig zijn, maar daarom kan het toch een nuttige ontmoeting zijn. Buren kwam vorig jaar in Ochten op bezoek, dus voelde het Uchta-be- stuur zich verplicht tot een tegenpres tatie. In welke opstelling de Ochtena ren uitkomen is nog niet bekend, maar de wedstrijden Buren 3-Uchta 3 en Bu ren 1-Uchta 1 beginnen resp. om 2 en 4 uur. Uchta 2 speelt mee op serie wedstrij den te Dodewaard, waar de geelzwarte reserves om 2 uur uitkomen tegen Her- veld 2. Winnen de Ochtenaren, dan ko men zij in de finale van deze wedstrij den, die op één dag worden uitge speeld. VEENENDAAL Twee Veenendaal- se jongens R.H. (13) en F.J. H. (11) hebben gisteren bekend tijdens de Pinkstervakantie nabij het Amerongse zwembad „De Blauwe Schuur" een jongensracefiets te hebbeh ontvreemd. De fiets was eigendom van een jongen die in de camping „De Hoge Linden" te Overberg verbleef. De fiets kon wor den achterhaald en aan de rechtmatige eigenaar worden teruggegeven. Tegen beide jongens werd proces-verbaal op gemaakt. „Ik kan u wel vertellen, dat ik drie maanden onvoorwaardelijke ontzegging voor u in petto had", vervolgde mr. Ge vers Deynoot. En nu hoor ik, dat u met rijden uw levensonderhoud moet ver dienen. Uit uw gedrag kan ik niet an ders dan een onbegrijpelijk tekort aan verantwoordelijkheidsgevoel conclude ren. Wilt u chauffeur blijven?,, Ver dachte knikte. „M'n baas heeft gezegd, als je rijbewijs afgenomen wordt, sta je op straat". „I)an wil ik drie maanden voorwaar delijke ontzegging eisen en f 150,boe te, maar dan moet u wel tonen, dat u lering hebt getrokken uit het gebeur de". „Hier ter zitting legt verdachte daar absoluut geen getuigenis van af", merkte rechter v. d. Brand op. „U hebt een zeer ernstige fout begaan en een goede stok achter de, deur lijkt me dan ook op z'n plaats, f 100,boete, zes maanden voorwaardelijke ontzegging met een proeftjjd van twee jaar". De broers J. en Th. van T., beiden loodgieter-elektriciën, die samen een zaak hebben in Ede, moesten voor de balie verschijnen omdat in een lade in hun winkel platte stekkertjes waren aangetroffen. Het tweetal had daarmee niet goedgekeurde elektrische artikelen in verkoop. Sinds mei 1966 waren de stekkers al afgekeurd, maar de voor raad mocht tot 1 januari 1967 uitver kocht worden. „Het is een slordigheid van u. U had nog 57 van die stekker tjes in de la en 68 driewegstekkers. In uw vakliteratuur had u natuurlijk al lang kunnen lezen, dat u ze niet meer in de zaak mocht hebben", zei de offi cier. De heren Van T. gaven grif toe. „Ze worden natuurlijk nog wel in mil joenen gezinnen gebruikt, die stekker tjes," zei een van de twee. „Maar ze mogen niet meer verkocht worden en dat wist u beslist wel,' merk te de officier op, die f 20,boete voor ieder eiste en onttrekking aan het ver keer van de inbeslaggenomen stekkers. Na een conform vonnis, schertsten de broers: „We zijn er nog nooit zoveel tegelijk kwijtgeraakt!" „Dat is verschrikkelijk!", riep de di recteur van een importfirma uit Ber gen (NH). K. H. de G. uit toen hij naast een boete van f 150,een voor waardelijke ontzegging van de rijbe voegdheid voor twee maanden hoorde eisen. „Nu behoef ik maar een keertje verkeerd te parkeren en ik zit zonder rijbewijs!" De officier stelde hem ge rust. „Dit was uw vijfde snelheidsover treding sinds 1966 en bij de volgende snelheidovertreding kan dat rijbewijs er inderdaad aangaan. De kantonrech ter zal dan tot tenuitvoerlegging van de voorwaardelijke straf kunnen be sluiten. Bij verkeerd parkeren zal dat niet 't geval zijn". Op rijksweg 12 had De G. de maximum snelheid met maar liefst veertig kilometer overschreden. „Ik had door een verkeersopstopping meer dan een half uur vertraging ge had en bij de grens wachtte een onbe kende Duitse zakenrelatie. Ik heb toen het gaspedaal ingedrukt", aldus De G. Er zijn omstandigheden waarin je even moet doordrukken" „Dit is nu jam mer, dat u zoiets zegt", peinsde de of ficier. „Die zakenrelatie was u wel een paar honderd gulden boete waard, zo hebt u blijkbaar geredeneerd, maar het vervelende is, dat het slechts zou op gaan als het de eerste keer was. Mijn heer De G. heeft blijkbaar een andere stimulans nodig om de wet na te le ven dan een boete" Rechter v.d. Brand verzwaarde de eis nog tot f 150,boete en een voorwaardelijke ontzegging voor een half jaar met een proeftijd van twee jaar. Handelsagent W. B. uit Arnhem vond zijn rijgedrag nog niet zo slecht, hoe wel hij wegens de zesde snelheidsover treding voor de kantonrechter stond. „Ik rijd per jaar zo'n tachtigduizend kilometer en als mensen zoals ik zich niet aan de wet zouden willen houden, werden we per dag misschien wel veer tig maal bekeurd wegens snelheidsover schrijding. Bovendien voorkomen we door onze geweldige zelfbeheersing en ervaring per dag wellicht twintig aan rijdingen" aldus verdachte. De kantonrechter, mr. v.d. Brand hield het er echter op, dat B. wel zeer hardleers moest zijn. nu hij zelfs in een proeftijd met de {-dreiging van vier maanden ontzegging van de rijbevoegd heid boven het hoofd, opnieuw buiten zijn boekje was gegaan. B. meende, dat die proeftijd allang nietig was verklaard. Hij had echter een voorgaand vonnis, waarbij nog geen tenuitvoerlegging van de voor waardelijke ontzegging volgde, ver keerd geïnterpreteerd. „Ik rijd al 21 jaar schadevrij", bracht B. in het mid den. „Dat kan wel zijn: u moet de wet naleven", reageerde de kantonrechter. B, die op rijkweg 12 in Ede 's avonds tien uur te hard gereden had, zou zich gehaast hebben om een onderdeel te halen voor een koelcel, die diezelfde nacht nog moest draaien. De officier was van mening, dat een hoge boete in het belang van B. zou zijn en wellicht de kantonrechter in Den Haag, die de voorwaardelijke straf ten uitvoer kan leggen, nogmaals tot uitstel kon bewegen. Op de eis van f 200,boete liet verdachte evenwel ho ren: Wat hoog! Rechter v.d. Brand dacht daar anders over. Hij vonniste met f 250,boete. Rechter v.d. Brand bepaalde zijn von nis in de zaak tegen de Amsterdam mer A. L. M. K. bijna tweemaal hoger dan de eis van de officier. De Amsterdammer, die voor de derde maal op de bon ging wegens snelheids overschrijding kwam vertellen, dat hij een transactie-aanbod van f 105,wel wat hoog vond. Hij had weliswaar 35 kilometer boven de toegestane snelheid gereden! De officier deed hem uit de doeken, dat het minimumtarief gehan teerd was en dat verdachte reden had blij te zijn. dat er geen ontzegging ge vorderd was. „Ik wil niet in uw nadeel brengen, dat u hier over bent komen praten," aldus de officier, die het bij het trans- actiebedrag liet. Rechter v.d. Brand re kende het K. echter zwaar aan, dat dit reeds zijn derde snelheidsoverschrijding was en kwam op een boete van f 200, H. E„ chauffeur uit Kootwijkerbroek weigerde een opsporingsambtenaar die zjjn wagen wilde keuren onlangs me dewerking, met de woorden: „Je krijgt de sleutels niet. Als die wagen naar Ede moet krijg ik 'm toch niet meer terug. Zie maar, dat je 'm wegkrijgt of rij 'm het bos in en steek hem in brand". De wagen werd toch gekeurd, waar bij bleek, dat de chassisbalken verteerd waren en de stoplichten defect waren. Voor dit autowrak, dat E. „nog een goed wagentje" noemde, had de chauf feur f 750,— betaald. Inmiddels was de auto gesloopt. E. was een transactie van f 275,— aangeboden. „Dat is wel heel erg hoog," zei verdachte ter zitting, „bovendien ben ik nu werkloos en niet in staat 't te betalen. De officier ver minderde de eis tot f 250,echter met voorwaardelijke rijontzegging van twee maanden, met een proeftijd van twee jaar. Mr. v.d. Brand wilde nog iets meer rekening houden met E's finan ciële omstandigheden en kwam op een boete van f 220,—, met drie maanden voorwaardelijke ontzegging. VEENENDAAL De automobilist H. B. uit Ede reed vrijdagmorgen pardoes tegen een lantaarnpaal op de vlucht heuvel aan de Brouwersstraat toen hij volgens zijn verklaring tegen de politie moest uitwijken voor een meisje dat de vluchtheuvel aan de verkeerde kant passeerde. De auto van de Edenaar werd aan de voorzijde vrij ernstig beschadigd. Zelf kwam hij er zonder kleerscheuren af. De politie moest bij het opmaken van het proces-verbaal allleen afgaan op het verhaal van de automobilist om dat op dat moment niemand in de buurt was. Het bewuste meisje bleek toen de automobilist van de schrik be komen was nergens te zien. De wa gen moest worden weggesleept. VEENENDAAL De jeugd-va- kantieweken van de stichting jeugd werk De Instuif in Veenendaal zit ten er weer op. Twee weken achter een hebben leidsters en leiders van de stichting zich ingezet om de jeugd vakantie-verveling te bespa ren. Er werd gezw gedaan en van veil ten. Kortom, de "J&ïgei heeJT zie veertien dagen lang op een prettige manier vermaakt, tot grote voldoe ning van hun ouders. Ondanks het fraaie zomerweer was Inemertjes aan de Vakantieweken niet veel min der dan vorig jaar. Gemiddeld meldden zich 's ochtends circa 150 kinderen bij De Instuif. Dit aantal was belangrijk hoger dan de organi satoren hadden verwacht. VEENENDAAL Voor de tweede SKF-Ronde (van Veenendaal) hebben zowel in de amateur- als nieuwelingenklasse vele renners uit onze omgeving in geschreven. De amateurs vormen een zeer sterk rennersveld. Ook de winnaar van vorig jaar. Martin van Venrooy uit Heesch. verschijnt aan de start, maar of hij de fraaie SKF-bokaal opnieuw kan veroveren valt te betwijfelen, want de Scher- penzelers De Koning. Voogt, Vlastuin en ook de Veenendaler Van Schuppen momenteel in goede vorm zullen beslist het „eigen" publiek hun kracht willen laten zien. Ook bij de nieuwelingen starten vele renners uit de Gelderse Vallei en de Be tuwe. De namen van de adspiranten publiceren wij binnenkort. De volgende renners verschijnen aan de start op 23 augustus AMATEURS: C. Albert, R. Bakker, J. Baneke. F. Beekman, J. v.d. Beek, J. Berns, W. Bloed, M. Blom, J. Bos baan, H. Brinkhoff, J. v.d. Broek, P. Brummel, P. v.d. Donk, S. v. Doorn, M. Dubbeldam, J. Dijkman, R. Engel, W. Felix, T. v. Galen, H. Gorter, A. Heemskerk, S. v.d. Heijden (Ochten), P. Hobo, D. den Hoedt, B. den Hoedt, B. v. Hoeijen, H. v. 't Hof, H. Hol stege (Nunspeet), W. Holstege (Nun- speet), C. Hoogervorst, F. Hoogland, G. Horst, V. Huenders, G. Hummel (Vee nendaal), H. Hummel (Veenendaal), J. v. Immerseel, J. Jager, J. Karssen, W. Kentie, P. Kieviet (Ochten), J. v. Kleef. G. Koen, M. de Koning (Scherpenzeel), P. Konijn, W. Kraaijenbrink, W. Kui per, F. v. Lachterop, A. v. Lavieren (Ochten), G. de Leeuw, C. Leunis, P. v. d. Linden, J. Luske, J. Meijer, W. v. Middelaar, B. v.d. Molen, C. Moritz, F. Mosfcerman, J. v. Nimwegen, Th. Oudshoorn, J. Peetoom, H. Pels, A. Prinssen, W. v. Putten, T. Raaymakers, W. Reintjes, H. Roelofs, J. de Ruiter (Tiel), J. Rijkenberg, J. Sanderink (Amersfoort), C. Schreurer, A. Schro ten; R. Schutten, J. v. Schuppen (Vee nendaal), A. J. Schurink (Woudenberg), E. Sinke, B. v. Smirren, P. v. Snippen- burg, R. Snijder, A. Spook, H. Stadt, L. Stapelbroek, A. ter Stege, A. Stra- ver, J. Teunissen, A. v. Uden, T. Val kenburg (Scherpenzeel), A. v.d. Veen, H. v. Velzen (Scherpenzeel), M. v. Ven rooy, D. Vervloet, R. Vinke, W. de Vlam, J. Vlastuin (Scherpenzeel), A. Voogt (Scherpenzeel). R. Vreeburg, M. de Vries, A. Werner, G. Weij, G. Wilde- boer, T. v. Wissing, H. Wijers, K. v. Wijk, H. Zeeman, H. Zeissink, P. Zoons (Harskamp), H. v. Zuidam. NIEUWELINGEN: P. Bakhuizen. B. Bals, R. de Beer (Woudenberg), W. v. Bindsbergen, J. Bloed, J. Blokland, H. Bokkers, H. Bon, J. Bontrop, A. den Braven, A. v. Breukelen, T. Brons, J. Cornelissen, J. Cozijnsen (Scherpenzeel), J. Doeleman, F. Dolstra, W. v. Dompse- ler, G. Dijcker, P. v. Dijk, T. v. Dijk (Veenendaal), W. v. Eede, E. v. Eg- mond (Veenendaal), L. Elfrink, F. Geus, J. Grootegoed, C. v.d. Ham, J. v. Ha ren, H. Hendriksen (Rhenen), G. v.d. Hoef, H. v.d. Hoef, A. v. 't Hooft (Va- rik), G. Huibers (Opheusden), H. Ja cobs, C. Jansen (IJzendoorn), J. Jans sen (Rhenen), P. v.d. Kant, A. Kilder- man, F. de Kinkelder, R. Knaap, P. Kuijs, L. Lambo, M. Lambo, G. Lange- laar (Woudenberg), J. Langewouters, F. Liebregts, A. J. Liebrechts, R. v. Lies hout, Fr. v. Lokven, J. Marcus (Eder veen), R. Meeldijk, H. Mocking, W. Mulder, A. Nederlof, P. Neterlof, W. Nooren. W. Pater, E. v.d. Ploeg, V. Re bel, F. Riezebos, G. Roelof sen, H. Roos, Th. v. Rijswijk, R. Sas (Scherpenzeel), J. v. Schaik, J. Schipper, G. Schuit, E. Smit, T. Smits, H. Sparnaay, A. Spelt, H. Verhoeven, H. Versluis, A. Vink, R. Vink, P. Vlaanderen, W. Vlaanderen, M. Wagensveld (Woudenberg), R. Walstra,. G. Willemsen, J. Willemsen, J. v. Zoe- len. OCHTEN In een woensdagavond gehouden bijeenkomst in de J. A. Houtkoper- school werden de ouders van de leerplichtig geworden jeugd ingelicht over het doel van de „speelleerklas", die met ingang van het nieuwe leerjaar aan deze school is ingevoerd. Veel ouders luisterden belangstellend naar de uiteenzetting iran het hoofd van de school, de heer Lubberding, en de onderwijzeres, mej. De Wit, die beiden een cursus in deze nieuwe vorm van onderwijs hebben gevolgd. De speelleerklas dient een oplossing te zoeken voor de moeilijkheden, die veel kin deren in het begin van het eerste leerjaar ondervinden ten aanzien van aanpas sing, leerhouding en schoolprestaties. De overgang naar de „grote school" is een gebeurtenis die over het algemeen diep ingrijpt. Het kind zal zich op de basis school moeten inleven in talrijke nieuwe situaties. De doelstellingen van de speel leerklas zijn de kinderen laten ingroeien in de sfeer van het basisonderwijs, het bevorderen van de overgang van de speelhouding naar de leerhouding enz. Het accent zal ook worden gelegd op de taal, welke van bijzondere betekenis wordt geacht. Volgens de moderne opvattingen van tegenwoordig zal het praktisch on derwijs de boventoon moeten voeren en in hoofdzaak daarop gericht moeten zijn. De speelleerklas wil hiertoe een aanloop vormen en zal zijn nut in dit opzicht zeker bewijzen. WAAR 93dn BIOSCOPEN VEENENDAAL Luxor theater, za. 19 aug. 19.00 en zo. 10 aug. 15.00 uur: „De wraak van She". Za. 9 aug. 21.00 uur en zo. 10 en ma. 11 aug. 19.30 uur: „100 gewe ren". RHENEN Bio Eigengebouw, za. 9 aug. en zo. 10 aug. 14.30 uur: „De verdere perike len van Laurel en Hardy". Zo. 10 aug. 20.00 uur: „Mijn naam is Pecos" (deel 1) 18 jr. ARNHEM Rembrandt, Velperplein, tel. 430000. Aanv. 14.30, 18.45 en 21.00 uur, 5e grandioze week: „Wie het laatst lachtDavid Niven en Jean- Paul Belmonde. Een giller van een film. A.l. Saskia, Looierstraat, tel. 420564. Aan vang 14.30 en 19. 30 uur: „Het ge slacht Björndal", Gert Fröbe, Joachim Hansen, Maj-BrittNilsson. Ie deel: „En eeuwig zingen de bos sen". 2e deel: „Winden waaien om de rotsen". Miljoenen lazen de boe ken, miljoenen zullen beide films •willen zien. 14 jr. Studio A, Langewal, tel. 433075. Dag. 18.45 en 21.00 uur, za., zo. en wo. tevens 14.30 uur, 2e week: „Met de pil meer mans", Deborah Kerr. David Niven. Een komedie over de "pil. 14 jr. Luxor, Willemsplein, tel. 436955. Aan- vangst. 14.30, 18.45 en 21.00 uur: „De belhamel van de klas", Peter Alexander, Willy Millowitsch. Met als gast: Heintje. Hij zingt: Ich bau' Dir ein Schloss en Mama. Za. 23.30 uur, nachtvoorst.: „De prijs voor een nacht", 18 jr. Wat hij begeerde, gaven zijvoor geld! i'alace, Bakkerstraat, tel. 421334. Dag. 18.45 en 21.00 uur, 3e succes week: „Thunderball", Sean Conne- ry, Clauline Auger. Bonds Beste! Toegang 14 jr. Dag. 14.30 u.: „Door het dolle heen", met de dikke en de dunne. A.l. UTRECHT Camera, Oudegracht 156. Dag. 14.30, 18.45 en 21.00 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur, 2e week: „De Eend en de Cadillac". City, Voorstraat 89. Dag. 14.30, 18.45, en 21.00 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur. Do., vr. en za.: „Fan- tomas, genie der misdaad". Zo., ma. en di.: „Fantomas slaat weer toe". Wo.: Fantomas contra Scottland Yard. Filmac. Vredenburg. Dag. 12.30, 14.30 en 16.30 uur; za. en zo. 14.30 en 16.30 uur: „Winnetou keert terug". Olympia, Amsterdamsestraatweg 350. Dag. 18.45 en 21.00 uur; wo. tevens 14.30 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur. Do.'zo.: „Het 7e regiment van ge neraal Custer". Ma./wo.: „Flint vecht'met vrou wen". Palace, Vredenburg 29. Dag. 12.30, 14.30, 16.30, 18.45 en 21.00 uur (van 12.30 tot 18.30 doorlopend); za. en zo. alleen 18.45 en 21.00 uur: „Mondo Extremo". lemhrandt, Oudegracht 73. Dag 14.30, 18.45 en 21.15 uur; zo. 13.45. 16.15, 18.45 en 21.15 uur: „Wie het laatst- lacht 'Scala, Potterstraat 16. Dag. (ook za. en zo.) 14.15 en 20.00 uur. 38e week gepolongeerd: „Sound of music". A.l. .udio. Oudegracht 154. Dag. 14.45. 19.00 en 21.00 uur; zo. 14.15, 16.30, 19.00 en 21.30 uur. T./m. 13 aug. laatste „Horror-week-griezelserie". Vreeburg, Vredenburg 8a. Dag. 14.30 en 20.00 uur (ook zo.). 2e week ge prolongeerd: ,,'t Is een gpkke, rare dolle, dwaze wereld". NACHTVOORSTELLINGEN Camera. Oudegracht 156. Vr. en za. 23.15 uur. Première voor Utrecht: „De bedrogen echtgenoot". Palace, Vredenburg 29. Vr. en za. 23.30 uur: „McCord dood of le vend". Studio, Oudegracht 154. Za. 23.45 u.: „The incident". Vreeburg, Vredenburg 8a. Vr. en za. 23.15 uur. 2e week geprolongeerd: „Taras Bulba". MUZIEK Domkerk, wo. 13 aug., 20.15 uur: Or gelconcert door prof. Flor Peeters, organist van de kathedraal te Me- chelen. Majellakerk, do. 14 aug., 20.00-21.00 uur: Beiaardconcert door Chris Bos, stadsbeiaardier van Utrecht. Uitgevoerd worden werken van Sausa, Cavalho, Mozart, Chris Bos en volksmelodieën. THEATER Slottuintheater, Zeist, wo. 13 aug. 14.30 uur: Kindervoorst, door het Haags Jeugdtheater met „De gou den sleutel". Do. 14 aug., 20.15 uur: De Noorder Compagnie speelt „Antigone" van Jean Anouilh. Studio-Theater, Oudegracht. Van 9 t/m 31 aug.: Een horror- en griezel serie. Za. 9 en zo. 10 aug.: Sex met lange tanden. Regie: Jean Rollin. Ma. 11 aug.: Het masker der demo nen. Regie: Mario Bava. Di. 12 aug.: Strange door. Regie: Josef Peuney. Wo. 13 aug.: The fearless vampire killers. Regie: Roman Polanski. CABARET udio Idee, Rijksstraatweg 119. Loe- nen a d Vecht, tel. (02943) 3345. Elke vr. en za. vanaf 20.30 uur. „Zomer-café-chantant" met de Werkwinkel o.l.v. Nico Knapper. Wo. 13 aug., 20.00 uur: Finale. GEMEENTE LIEN DEN Geboren: Hendrikus, z.v. E. J. W. Roelof sen en A. W. van Culemborg; Gerrit H. z.v. G. H. van Maurik en Th. A. van Tuil en J. D. van Wijk; Sonja, d.v. Joh. van Wijk en R. Spin- der; Gerrit, z.v. J. A. van Olderen; Wendy J. d.v. H. Bloemheuvel en T. J. J. Pause; Jolanda, d.v. B. H. Be rends en M. W. Voet; Alberta J. d.v. J. H. de Keyzer en J. Welner; Nico- laas, z.v. E. W. van Verseveld en M. O. J. Weydemullec; Johannes, z.v. E. W. van Verseveld en M. O. J. Weyde- muller; Marco M. H. z.v. C. M. H. Somers en M. E. J. Hammers; Alber- tus, z.v. C. B. Troost en A. J. van Spanje; Marinus, z.v. L. Mouthaan en W. A. de Zeeuw. Getrouwd: Hendrik van Ommeren, 25 j. Zoelen en Henriëtte W. v. Omme ren, 21 j.; Hendrik Haveman, 22 j. Mij drecht en Anna J. Roukens, 20 j; Jan Verbeek, 24 j. Buren en Johanna Zu- tekouw, 28 j.; Marinus van Ewijk, 23 j. en Joh. de Zoete, 20 j. Naaldwijk; Cornelis van Doom. 23 j. Rhenen en Arnolda van Laar, 23 j.; Hermen van Eldik, 22 j. Kesteren en Petronella T. A. van Os, 19 j.; Cornelis van Wijk, 24 j. Maurik en Janna H. van Lutter- veld, 24 j.; Willem Borst, 28 j. Loenen en Helena van der Wal, 23 j.; Albert Kerkhof, 22 j. Zoelen en Angenita, vonk, 23 j. Overleden: Judith van Lith, 80j. wed v. J. Budding; Clasinus Weijman, 3 maanden, z.v. H. Weijman en C. D. Timmer;. Hendrik J. van de Weerd, 84 j. echtg. v. G. van Stuivenberg; Ed win Degens, 2 jaar (wonende te Bre da); Hendrik J. van Riensdijk, 91 j. wednr. v. S. H. M. Spies; Maart je H. de Bruin, 54 j. echtg. v. M. van Kui lenburg; overl. te Tiel: Elisabeth van Woerkom, 79 j. wed. v. M. J. Zaaijer; Leendert van Willigen, 65 j. echtg. v. W van Verseveld; Gerrit van Schaik, 76 j. wednr. v. M. v. Kouterik; Grietje van Hal, 54 j. echtg. v. E. van Hal; Johannes van Verseveld, 3 dagen, z.v. E. W. van Verseveld en M. O. J. Wey- demuller; overl. te Wijlre: Adriaan van Os, 82 j. echtg. v. T. A. van Ewijk.

De Vallei | 1969 | | pagina 3