VOORZITTER JAN HERTOG HEEFT HET „EEN BEETJEMOEILIJK „Rust bij GWV moet spoedig terugkeren" Grebberuiters gaven e spectaculaire show De Wittenbergsehool in Sêerpenzeel geopend Sprong door brandende poort A Bejaarde viel en brak heup Na snijden over de vangrail Auto over de kop oj) R-12 Ds. P. L. J. Wapenaar nam afscheid in Leimuiden Bejaarden uit Kesteren maakten een boottocht Bedankt Hooischuur in Renswoude door brand verwoest Sportdag van v.v. Advendo YZC vanavond in laatste competitieduel Wedvlucht p.v. Maurik Bromfietser en verloofde bij ongeval gewond Geklets Andere club Kruidenierszoon Waterpolo ONDERWIJS OP GEREFGRONDSLAG Zondag intrede in Rhenen Ter gelegênheid van le lustrum Betuwe Zusjes MAANDAG II AUGUSTUS 1969 tUÊLk VEENENDAAL De voetbalvereni ging GVVV heeft de laatste maanden veel kritiek geoefend op het beleid van de voorzitter van de club, de heer Jan Hertog. Naast de opmerkingen dat voorzitter Hertog niet de juiste man op de juiste plaats zou zijn opmer kingen die vele GVW'ers herhaalde lijk maken vinden de blauw-witten ook dat de heer Hertog de grote zon debok is in de „tribunezaak". Hertog heeft zijn mede-bestuurders niet ingelicht over de plannen die QOVO hekend had gemaakt aan de sportstichting, Hertog vindt DOVO nog steeds „een geweldige zustervereniging" en Hertog denkt zeer rustig en nuch ter na over het nieuwe seizoen waar in volgens hem gewoon op het hoofd- veld moet worden gespeeld. En dat neemt zijn club hem alle maal zeer kwalijk. Maar de 43-jarige graanhandelaar uit Veenendaal blijft er byna apa- tisch onder. Zijn mening over de hele gang van zaken van de afgelopen tijd luidt: „Een eerste vereiste is dat de rust terugkeert bij GVVV...." „We moeten dit seizoen naar mijn mening op het hoofdveld van het Pan huis blijven spelen, net als de voor gaande jaren. Voor mij in deze be langrijke competitie geen geklets over fusies, en geen rechterkant van het sportpark. Wij moeten het zoeken in zinvolle besprekingen en serieuze plan nen maken voor het seizoen daarop. Aan het eind van de maand moet de rust zijn teruggekeerd bij GVVV. Het jaar daarop zullen we echter ge scheiden moeten worden. Daarvoor heb ben we allang gevochten. Een eigen home voor GVVV is onontbeerlijk, er moet verenigingssfeer worden ge kweekt. Momenteel is het allemaal zo duister, want de leden weten b.v. soms niet eens waar het bestuur ver gadert". Volgens hem heeft de tribunekwes tie er weinig mee te maken dat GVVV gescheiden wil gaan leven van DOVO. Die plannen hadden de blauwwitten allang. Maar een deel van de leden wil zich toch niet laten verdringen door DOVO? „Ach, verdringen. Zo moet je het «let zien", roept de heer Hertog lich telijk geïrriteerd uit. „We moeten een eigen complex hebben. Van verdringen is geen sprake". „Een aantal van onze leden is erg impulsief. Men zegt soms de wreed ste dingen, maar in feite meent men er niets van. Er zijn echter ook GVVV- ers die de strijd tussen de verenigin gen willen blijven voeren. Welnu, voor mij moeten die maar lid worden van een andere club, want daaraan heb ik niets". Zouden dat de mensen zijn die zo veel kritiek hebben gehad op de voor zitter, die nu ongeveer drie jaar zijn functie uitoefent bij GVVV? Hertog: „Ik ben werkelijk niet zo veel gekritiseerd in de tijd dat ik praeses ben". Maar het is hem toch bekend dat ve len van GVVV een andere voorzitter wensen? „Nee, dat geloof ik niet direct". Maar mevrouw Hertog weet wèl dat men ontzettend veel praat over haar man. De kritiek wordt volgens haar niet a bout portant gespuid maar veelal achter de rug van haar man om. De GVVV-praeses zelf is er een beetje verbaasd over. „Toen Scholts vertrok ben ik voorzitter geworden. Aanvankelijk wilde ik het volstrekt niet, doch omdat iedereen er zo over dacht heb ik de functie toch aange nomen. Ik heb eerlijk gezegd niet de indruk dat men mij wil wip pen, maar mocht het merendeel van de leden daar enige behoefte toe gevoe len, dan moeten ze maar met kandi daten komen", verklaart hij. De in Moerkapelle geboren kruide nierszoon was, voordat hij voorzitter werd, als commissaris verbonden aan GVVV. Hij deed ook veel voor de jeugd van GVW. Het is vaak ge beurd dat hij een heel jeugdelftal in zijn grote Chevrolet stopte en er mee naar het terrein van de tegen stander reed. Dat sprak hem enorm aan. Of zijn huidige functie hem óók zoveel doet nu er enige moeilijkheden zijn VEENENDAAL In het bejaarden centrum „De Engelenburg" te Veenen daal is vrijdag de 81-jarige mevrouw F. gevallen. Zij brak daarbij haar heup en moest in het Julianaziekenhuis wor den opgenomen. EDERVEEX Zaterdag organiseer de het bestuur van Advendo een sport dag voor aspiranten, die werd gehou den op het terrein aan de Schras. Het bestuur had voor dit jaarlijkse evene ment prachtige prijzen beschikbaar ge steld in de vorm van bekers en me dailles. Er werden 7 oefeningen afge werkt. D. v. Ruurwijk won de eerste prijs met 129 punten en de tweede plaats was voor J. v. Londen met 127 punten. R. Meerveld eindigde met 113 punten als derde. Dit drietal won de fraaie be kers. De. medailles werden gewonnen door de nummers één op een bepaald onderdeel. Dat was op de 100 meter sprint: J. v. Donkelaar, balplaatsen P. Bos, doelschieten R. Meerveld, balkop pen D. v. Ruurwijk, dribbelen J. Haze- leger, ingooien D. v. Ruurwijk en 600 meter veldloop J. v. Londen. Na afloop reikte de voorzitter van de jeugdcommissie, de heer G. Pater, de prijzen uit. Zaterdag wordt er een sportdag ge houden voor de pupillen. De wedstrij den beginnen om 8 uur. VOORZITTER J. HERTOG impulsief geweest, wordt niet geheel duidelijk. Het lijkt er in elk geval veel op, dat hij juist door het feit dat hij bijzon der redelijk is, is getroffen door en kele beschuldigingen van GVVV-le- den. Voorzitter Hertog zorgde er bij voorbeeld voor dat DOVO op 20 augus tus de wedstrijd tegen Go Ahead uit Deventer kan spelen ter gelegenheid van de officiële opening van de tri bune. „Wij hadden die datum toegewezen gekregen, doch er was bij ons slechts een oefenmatch gepland voor die dag. Dus waarom zouden we een zuster vereniging niet van dienst in zo'n ge val? Ik zou er in elk geval niet ver antwoordelijk voor willen zijn, dat zo'n dag in het water valt". Maar het grootste deel van voetbal vereniging GVVV denkt daar anders over. En daarom heeft de heer Her tog het „een beetje" moeilijk... MAURIK De P.V. Maurik hield met jonge duiven een wedvlucht van af Teignier, afstand ongeveer 300 km. De uitslag was als volgt. 1. M. Hak 2, 3, 7, 14, 15; 2. G. Boekhouwer 4,8, 21; 3. B. v. Eek 5, 12, 16, 17, 20, A. J. Uithof 6. 10, 13, 24; 6. J. Brisse 9, 18. 18; 7. W. Vogelenzang 11.; 8. C. Onink 19; 9. L. J. Boelhouwen 22. 10. Jan de Bruin 23; 11. T. Uithol; 25. M. Westerlaken. VEENENDAAL Een 57-jarige in woner van Enschede de heer K. raakte zondagmiddag vrij ernstig gewond toen hij, rijdende op rijksweg 12 ter hoogte van Veenendaal, met zijn personenauto werd gesneden door een onbekende au tomobilist die plotseling van de parkeer- strook kwam. K. schrok, vloog met zijn auto over de vangrail en kwam op het andere wegdek tot stilstand. Hij liep daarbij een hersenschudding en vrij ernstige hoofdwonden op. terwijl ook inwendige kneuzingen werden vermoed. De heer K. werd in het Julianazie kenhuis te Veenendaal opgenomen. Zijn auto werd zwaar beschadigd. VEENENDAAL Toen de 49-jarige Wageningse automobilist J. E. op de R. 12 plotseling moest remmen voor een voor hem rijdende personenauto raakte hij de macht over het stuur kwijt. De auto van de inwoner van Wageningen, waarin de 49-jarige M. C. als passagier zat, sloeg over de kop en belandde be neden aan het talud. Beide inzittenden zijn met rugklachten overgebracht naar het Julianaziekenhuis in Veenendaal. De auto liep zware schade op. VEENENDAAL Vanavond trekt het herenteam van VZC naar Haarlem om de laatste competitiewedstrijd te gaan spelen tegen DWR. DWR is tot op de voorlaatste wedstrijd de grootste concurrent van de Veenendalers ge weest, doch moest in dat duel een 3-3 gelijk spel toestaan aan HPC uit Heem stede, waardoor VZC drie punten kwam voor te staan op de Haarlemmers. De wedstrijd mag dan van geen enkel belang meer zijn, toch zal kampioen VZC met de grootste inzet moeten spe len, want er staan nog drie zeer belang rijke promotiewedstrijden te wach ten. De data en tegenstanders zijn nog niet bekend. Het is inmiddels al vier weken gele den, dat VZC een officiële wedstrijd speelde en dit wat vreemde verloop van de competitie zal de ploegen geen goed hebben gedaan, daar de concentratie is verbroken. Gezien de uitslagen in de afgelopen competitie ligt het 't meest voor de hand dat VZC de strijd van vanavond gaat winnen. De ploeg kan daardoor de competitie ongeslagen beëindigen. SCHERPENZEEL Ruim 4 jaar na dat de vereniging tot het verstrekken van lager onderwijs op gereformeerde grondslag te Scherpenzeel was opge richt vond haar streven een voorlopige bekroning in het feit dat „De Witten- bergschool" kon worden geopend. De opening vond vrijdagavond plaats in het verenigingsgebouw aan de Molen weg. De voorzitter van de vereniging, de heer B. Roest, kon om 8 uur een groot aantal genodigden en leden har telijk welkom heten. Onder de aanwe zigen bevonden zich de beide wethou ders en de gemeentesecretaris. Begonnen werd met het zingen van Psalm 84 vers 3 en 6, terwijl werd gelezen uit Openbaringen 3 de verzen 7 tot en met, 13. Hierna ging de heer Roest voor in gebed. In zijn openingswoord bepaalde de RHENEN Ds. P. L. J. Wapenaar heeft zondagmiddag 10 augustus 1969 om twee uur afscheid genomen van de hervormde gemeente van Leimuiden in de classis Leiden. De week daarna, nl. zondag 17 augustus 1969 zal hij in de middagdienst in de Cunerakerk, na vooraf in de morgendienst in datzelfde kerkgebouw te zijn be vestigd door ds. N. Kooreman uit Rhenen, intrede doen als predikant van de her vormde gemeente van Rhenen in de classis Doorn, waar bij beroepen is in de vacature van ds. A. Westra, die op 15 september van het vorige jaar (1968) naar Sassenheim is vertrokken en die daar veertien dagen later intrede heeft gedaan. Petrus Leonardus Jacob Wagenaar werd op 18 april 1934 uit een onderwij zersgezin te Beerzerveld in de burge- lijke gemeente Ommen in de provincie Overijssel geboren. Hij bezocht eerst het Marnix-gymnasium te Rotterdam en studeerde daarna aan de Rijks Uni versiteit te Utrecht, waar hij in decem ber 1956 zijn kandidaatsexamen theolo gie en ongeveer anderhalf jaar later in juni 1958 ook zijn kerkelijk examen af legde. Nadat de heer Wapenaar van 1 okto- RESTEREN Ruim 80 bejaarden uit Kesteren hebben zaterdag deelgeno men aan de veel omstreden boottocht, die werd georganiseerd door het muzi kale trio „De Betuwse Zusjes". De boot tocht werd de bejaarden aangeboden ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van het trio. Zaterdagochtend om half elf vertrok ken de Kesterense bejaarden met een prachtige salonboot vanuit Rhenen stroomopwaarts naar de Westerbou- wing bij Arnhem. Alvorens aan wal te gaan voor het gebruikelijke passagie ren, kregen de bejaarden aan boord 'n lunch aangeboden. Na enkele uurtjes verpozing op de Westerbouwing werd koers gezet richting Arnhem waar werd gedraaid om vervolgens huiswaarts te keren, 's Middags omstreeks vijf uur arriveerde de boot met aan boord tevre den bejaarden uit Kesteren weer in Rhenen. Het goede weer en de prachtige tocht had het voor de bejaarden tot een onvergetelijke dag gemaakt. De EHBO-ploeg uit Kesteren maakte de boottocht mee om bij eventuele on gevallen hulp te kunnen bieden. Boven dien maakten de EHBO-ers zich ver dienstelijk bij de in- en ontscheping van minder goed ter been zijnde bejaarden. EDERVEEN Ds. T. Langerok uit Veenendaal heeft voor het beroep dat de Nederlandse Hervormde Kerkeraad le Ede.-veen op hem had uitgebracht bedankt. ber 1958 tot 1 februari 1959 eerst nog vier maanden bij nu wijlen ds. G. van Veldhuizen, toen nog nog predikant van de wijkgemeente „Crooswijk" van de hervormde gemeente van Rotterdam, stage had gelopen (werkzaam was ge weest als leervicaris), hij op 10 juli 1959 na een te Utrecht gehouden collo- quim was toegelaten tot de evangelie bediening in de Nederlandse Hervorm de Kerk en hij vervolgens tot 1 okto ber 1959 nog enige maanden de her vormde gemeente van Oud Loosdrecht als vicaris had gediend werd hij op 15 november van datzelfde jaar (1959) door ds. H. W. Hemmes, toen nog pre dikant van de hervormde gemeente van Schiedam en thans geestelijk verzorger van het diaconessenhuis te Leiden, be vestigd als predikant van de hervorm de gemeente van Grijpskerke in de clas sis Middelburg. Op 4 april 1965 verwis selde ds. Wapenaar deze gemeente met die van Leimuiden in de classis Lei den, waar hij is bevestigd door ds. M. van der Leun uit Apeldoorn en toen nog predikant van de hervormde gemeente van Workum. Ds. Wapenaar heeft zich veel bewo gen op het terrein van het jeugdwerk en wel in het bijzonder op dat van het Christelijk Jongeren Verbond. Zo was hij o.a. tijdens zijn studententijd lange tijd voorzitter van de Utrechtse Fede ratie van het Christelijk Jongeren Ver bond. Tijdens zijn ambtsbediening als predikant van de hervormde gemeente van Grijpskerke was hij sinds septem ber 1961 lid van de provinviale commis sie van 't jeugdwerk van de provincia le kerkvergadering van Zeeland, sinds november 1960 voorzitter van de pro vinciale commissie van het Christelijk Jongeren Verbond in de provincie Zee land en sinds 1963 lid van de contact groep voor Jeugd en Oecumene in de provincie Zeeland. Te Grijpskerke zelf was hij sinds januari 1960 voorzitter van de plaatselijke afdeling van het „Groene Kruis" en verder doceerde hij enkele uren per week godsdienstonder wijs aan de christelijke detailhandel vakschool te Middelburg. Te Leimuiden was hij voorzitter van de classicale commissie voor de jeugd- vorming in de classis Leiden en thans is hij o.a. nog: lid van het (landelijk) dagelijks bestuur van het Christelijk Jongeren Verbond; vice-voorzitter van de Christelijke Jeugdraad en bestuurs lid van de Stichting „Silo-Nederland" (voor het evangelisatiewerk van de Protestants Evangelische Kerk in Bel gië). Tijdens zijn verblijf te Grijpskerke ging ds. Wapenaar in september 1963 in militaire dienst en is toen ruim een jaar in de legerplaats Ossendrecht wer ./.aam geweest als reserve-leger- predikant. voorzitter zijn gehoor bij het voorge lezen schriftgedeelte. Hierin werd een gemeente als lichtend voorbeeld ge steld, omdat ze Gods woord bewaarde. Hij sprak de hoop uit, dat een dergelij ke getuigenis ook gegeven mag worden van het personeel van de school en van allen die er hun krachten aan hopen te geven. De ouders raadde hij aan om het godsdienstig onderwijs niet alleen aan de school over te laten maar thuis reeds de basis te leggen, waarbij ze al len mochten rekenen op Gods hulp en leiding. Aan ieder die had meegewerkt aan het tot stand komen van de school werd dank gezeg en in 't bijzonder aan 't ge meentebestuur dat vooral het laatste jaar veel medewerking had gegeven. Als personeel van de school werd voor gesteld de heer Van Vliet als hoofd en mejuffrouw Meijboom en de heer Ros als leerkrachten. Hierna sprak de wethouder J. v.d. Ham namens het gemeentebestuur een kort woord. Hij wees op de zeer gunsti ge ligging van de school in het plan Wittenberg en wenstè het bestuur en personeel al het goede toe. De heer J. B. Ritmeester sprak namens alle ouders en was dankbaar dat de mogelijkheid was geschapen dat de kinderen nu kon den onderwezen worden in een leer die de desbetreffende ouders voor hun kin deren als de goede zien. Na de pauze werd gezongen Psalm 103 vers 7, waarna de heer Van Vliet, het hoofd der school, het woord kreeg. Vele technische zaken besprak hij en hij be steedde zeer veel aandacht aan de ver keersveiligheid voor de kinderen. Ook zag hij het als een groot voorrecht om deze nieuwe school in te richten. De belangrijkste maar ook de moei lijkste taak van het onderwijzend per soneel vond hij om de kinderen op de juiste wijze uit Gods woord te onder wijzen, want uit zichzelf is niemand hiertoe bekwaam. Spreker hoopte daar om op een nimmer aflatende voorbede in de kerken en van allen die het bid den geleerd hebben. De openingsplech tigheid werd besloten met het zingen van Psalm 119 vers 3. Hierna ging de heer Hardeman voor in dankgebed. Vrijdagmiddag was er reeds gelegen heid geweest voor alle belangstellenden om de school te bezichtigen. Ook hier van was een zeer druk gebruik ge maakt. De kinderen werd ter herinne ring een kleine verrassing aangeboden. RHENEN Tydens de zaterdag avond op de Grebbeberg gehouden rui- terdemonstraties, die daar georgani seerd werden door de rijvereniging „Grebberuiters", maakten vier deelne mers een spectaculaire sprong door een brandende poort van drie meter hoogte en twee meter breedte. Het wa ren Jan Kleyn op „Cieda", Gert Jan van Zetten op „Diana", Louis van de Pol op „Eboniet" en B. Wijcrs, naam van het paard niet bekend. Er was bij zonder veel publieke belangstelling bij deze demonstraties, die begunstigd werden door fraai zomerweer. Het viertal, dat onlangs in Arnhem kampioen werd van Gelderland, be staande uit mej. N. van Straaten van Nes, mej. Ria Vonk en de heren G. J. v. Zetten en Jan Kleyn, gaf niet alleen een geslaagde demonstratie, maar werd bovendien gehuldigd door voorzitter J. C. Kleyn, die zijn bijzonder grote waar dering uitsprak over de verrichte pres taties van deze vier Grebberuiters. Er namen aan de demonstraties vijf en twintig ruiters deel. Dan was er nog een even groot aantal pony's, die ope reerden onder leiding van mej. Van Straaten van Nes, onder andere met voetbaldemonstraties. De algehele lei ding was in handen van instructeur J. Roelofsen uit Ederveen. De rijvereniging kan op een zeer ge slaagde avond terugzien. Op de foto het viertal van „De Greb beruiters", dat onlangs in Arnhem kampioen van Gelderland werd. VEENENDAAL De 20-jarige brom fietser V. d. W. uit Veenendaal en zijn 17-jarige verloofde, mejuffr. D. even eens uit Veenendaal, raakten zaterdag bij een ongeval op de Heuvelseweg bei den gewond en zijn in het streekzieken huis in Bennekom opgenomen. Het on geval gebeurde toen V. d. W. wilde af slaan naar zijn ouderlijke woning. De bestuurder van een achteroprijdende personenauto, H. uit Overberg, kon het tweetal op de bromfiets niet meer ont wijken en er volgde een aanrijding. V. d. W. en zijn verloofde kwamen ten val. De jongen brak daarbij een pols, ter wijl het meisje een gebroken been op liep. RENSWOUDE Tijdens het afgelo pen weekeinde is een grote hooischuur van de landbouwer J. V. in Renswou de door brand verwoest. Omtrent de oorzaak staat nog niets vast, maar ver moed wordt, dat het hooibroei betrof. Brandweerkorpsen uit Renswoude, Ederveen en Ede namen aan het blus- singswerk deel. doch konden van de hooischuur niets meer redden. Omlig gende percelen konden echter worden behouden. Een aantal varkens, dat in de hooi schuur een onderkomen had. kon uit de vlammenzee worden gered. De brand greep snel om zich heen, maar doordal de brandweer van Renswoude spoedig ter plaatse was kon de uitbrei ding naar de omliggende gebouwen worden voorkomen. Door onvoldoende druk op de waterspuit moest de Rens- woudse brandweer de assistentie inroe pen van de korpsen uit Ederveen en Ede. Hoeveel de schade bedraagt is niet bekend.

De Vallei | 1969 | | pagina 3