Prijsstop in Frankrijk tot 15 september VIJFVOUDIGE MOORD IN HOLLYWOOD Veel vakanties ten einde: wegen ongekend druk Hoofdbestuur D'66 wijst contact met bestuur van andere partijen af Theetijd in Porto Ercole Pompidou vreest speculatieve acties Internationaal kwalitatief beheer van de Rijn nodig Water maakte slachtoffers ARRESTATIE NA BEROVING EN AFPERSING STEEKPARTIJ IN DEN HAAG Blind over het Kanaal VERKEER EIST VEEL DODEN Filmactrice Sharon Tate gedood Stroom Duitsers weekeind in Nederland Hoe is het moffel ijk. Merkwaardig pianoconcours MARKTEN ARBEIDERS DIRECTEUR AMSTERDAMSE WATERLEIDING: In engere zin HAAGS RAADSLID WIL TOELATING CASINO'S Ontploffing op jacht: zes gewonden SPOORWEGEN WEER BOM GEGOOID IN BELFAST ONDUIDELIJK PARIJS Frankrijk heeft zondagavond een prijsstop afgekondigd voor een groot aantal groot- en kleinhandelsprijzen. Deze prijsstop, die tot 15 september ral duren, heeft ten doel regering en bedrijfsleven een adempauze te geven, ten einde te bestuderen welke prijsverhogingen als gevolg van de devaluatie nodig zijn. Tezelfdertijd hebben de Afrikaanse staten, die nauwe betrekkingen met Frank rijk onderhouden, zondagavond op een vergadering met Franse leiders beslo ten, hun valuta's parallel met de franc te devalueren. Dit besluit werd verwacht. MAANDAG II AUGUSTUS 1969 Deze landen, die de frank van de Frans-Afrikaanse gemeenschap ge bruiken, zijn Kameroen, Kongo-Brazza ville, Tsjaad, Ivoorkust, Dahomey, Ga bon, Opper-Volta, Madagascar, Mali, Mauretanië, Niger, Senegal, Togo en de Centraal-Afrikaanse republiek. Laatstgenoemde staat was niet verte genwoordigd op de vergadering van zondagavond, maar een woordvoerder voor het ministerie van Financiën zei, dat deze staat ongetwijfeld het deva- luatiebesluit zou volgen. Algerije. Ma rokko en Tunesië zullen echter niet de valueren. Verder heeft het ministerie van Fi nanciën bekendgemaakt, dat de deva luatie van de Franse frank in overeen stemming met het Internationale Mone taire Fonds, zondagavond om 22 uur van kracht is geworden en niet te mid dernacht, zoals bekendgemaakt was bij de bekendmaking van de devaluatie vrijdagavond. De minister van Financiën Valéry Giscard d'Estaing heeft zondagavond in een radiorede verklaard, dat de re gering besloten heeft de prijzen tot 15 september te bevriezen om in het be drijfsleven taksgewijze te zien welke gevolgen de devaluatie op de prijs structuren heeft. Die datum is gekozen, omdat de re gering dan haar grote economische en sociale programma gepubliceerd heeft en iedereen dan zodoende duidelijk kan zien hoe de economische, financiële en sociale realiteit van Frankrijk is. Hij verklaarde, dat iedereen, die de prijs stop negeert, blootgesteld zal worden aan een individuele belastingheffing. De prijsstop geldt voor Industriepro- dukten, kleinhandelsmarges en bepaal de vruchten en groenten. Verder beklemtoonde Giscard d'Es taing, dat de devaluatie van de werke lijke waarde van de frank niet auto matisch vergezeld behoort te gaan van een verhoging van de binnenlandse prijzen. „Er zijn in feite in Frankrijk tal van prijzen die hoegenaamd geen verband hebben met het internationale prijspeil", zei hij. „Ik noem garages, het hotelbedrijf, herstelwerkzaamhe den en de dienstverlening in het alge meen. Dat zijn allemaal elementen van onze nationale produktie". Het behoort de taak van alle Fran sen te zijn het voordeel te bewaren dat voor Frankrijk kan ontstaan door een geslaagde devaluatie, zei hij. Dat voor deel is het behoud van een stabiel en gematigd prijspeil in Frankrijk, aldus Giscard d'Estaing. De geldmarkten van de wereld gaan vandaag voor de eerste maal sinds de aankondiging van de devaluatie van de Franse frank op vrijdag weer open. Regeringsfunctionarissen zien met be- zorgheid naar tekenen, die kunnen wij zen op speculatieve druk op het Pond Sterling en andere Europese munteen heden. Ondanks het feit, dat Kanselier Kurt Georg Kiesinger van de Duitse Bonds republiek nogmaals heeft verklaard, dat de Franse maatregel zijn besluit om de mark niet te revalueren niet heeft beïnvloed, wordt gevreesd voor een nieuwe grootscheepse vlucht van speculatief geld in de mark. Welke ontwrichtende gevolgen de on verwachte Franse devaluatie wellicht kan krijgen zal donderdag kunnen wor den afgelezen uit de Britse maandcij fers voor het handelsverkeer. Een groot tekort zou de vlucht uit bet Pond kunnen versnellen, hoewel Britse func tionarissen zeggen, dat de Franse de valuatie niet zoveel druk behoeft uit te oefenen dat ook het Pond zal moeten devalueren. Zowel de Belgische frank als de Deense kroon worden beschouwd als valuta's, die aan het wankelen kunnen worden gebracht door ernstige specu latieve bewegingen. Het is duidelijk dat de Franse rege ring hoopt goedkeuring te verkrijgen voor de maatregelen van de arbeiders beweging en andere groepen die er bij betrokken zijn om arbeidsconflicten en mogelijke gewelddadigheden in de herfst te vermijden. Onder de bezuini gingsmaatregelen vallen o.a. een nieu we kredietbeperking en andere stappen om de uitgaven van de consumenten te beperken. Lichte verhogingen zullen toegestaan worden in het inkomen van de laagst betaalde arbeiders en gepen sioneerden. Laurent Lucas, de waarnemend se cretaris van de niet-communistische arbeiders federatie, zei ln een verkla ring voor de pers: „De nieuwe situatie kan slechts onze eis tot gegarandeerde verhoging van de koopkracht van de arbeider en een spoedactie voor de armste delen van de bevolking, grote families en gepensioneerden, kracht bijzetten". Hij drong verder aan tot maatregelen die de prijzen moeten vasthouden en stappen tegen specula tie. ..Als de komende onderhandelingen met de regering geen overeenkomst kunnen brengen", zo waarschuwde Lu cas, „dan lijdt het geen twijfel of het antwoord van de arbeiders zal zonder uitetel volgen". DEN HAAG De Haagse politie heeft met de arrestatie van de 27-jarige in Den Haag wonende Antilliaan M. B. R. een tipje opgelicht van een vrij duis tere. in homofiele kringen spelende, berovings- en afpersingszaak. De man wordt ervan verdacht be trokken te zijn geweest bij de afper sing van in totaal 8800 gulden van twee oudere, in de Schilderswijk wonende, mannen. Vorige week bedreigden een als vrouw verklede man en 'n meisje hen met een vuurwapen en eisten geld. Zij vonden en geldkistje met 6800 gulden. Voor zij zich uit de voeten maakten waarschuwden zij de twee oudere man nen, en een jongen die bij hen was, niet de politie te waarschuwen. Toen de jongen later toch naar buiten ging werd hij klem gereden door een neger die opnieuw onder bedreiging met een pi stool 2500 gulden eiste. De jongen moest het geld zaterdagochtend op de Veen- kade komen brengen. Dat heeft hij ge daan. Op heftig aandringen van fami lieleden hebben de beroofde mannen uiteindelijk aangifte gedaan bij de po litie. DEN HAAG Op de hoek van de Parallelweg en de Naaldwijksestraat in Den Haag heeft zich zaterdagmorgen een steekpartij afgespeeld waarbij een 22-jarige portier en een 44-jarige chauf feur werden gewond. De politie heeft de 26-jarige Marokkaanse slager E. H. gearresteerd. De steekpartij begon in een café en was uitvloeisel van een meningsver schil over een rondje dat de Marokkaan zou hebben gegeven. De portier liep steekwonden in borst en armen op en moest ln het Zuidwal- ziekenhuis worden behandeld. Hij nam daar twee keer de benen, hoewel hij niet aid verdachte werd beschouwd. FOLKESTONE (Engeland) Begeleid door popmuziek is een estafetteploeg van vier Britse blinde zwemmers, onder wie drie broers, het Engelse kanaal overgezwommen. Een transistor-radio op de geleideboot zorgde voor de muziek, terwijl zij afgelopen nacht van Cap Gris Nez naar Folkestone, een afstand van 37 km zwommen in 14 uur en 38 minu ten. De ploeg bestond uit Frank Freeman (38), zijn broer Peter (28), beiden telefonist, een derde broer, Richard (25), een drogist en hun vriend Denis Moore, een stenograaf. Richard Freeman zei: „Als blinde, ben je in veel opzichten gehandicapt, maar zwemmen is iets wat wij even goed kunnen doen als anderen en wij be wezen het". De organisator van de zwempartij, Wilfred Westley, stichter van de zwembond voor het Engelse kanaal zei: „Zij waren geweldig. Het is een combinatie van vijf jaar werk aan mijn kant om blinde zwemmers er toe te brengen het kanaal over te zwemmen. Hun succes zal een more- rele aansporing zijn voor alle blin den". Zij zijn de eerste ploeg blinde zwem mers die het kanaal overgezwommen zijn. A Sharon Tate, echtgenote van regisseur Roman Polanski, een van de slacht offers van de vijfvoudige moord hier in een scène uit de film „The wrecking crew" HOLLYWOOD Een vijfvoudige moord vol vraagtekens houdt de poli tie in Hollywood bezig. Tot de slacht offers behoort de 27-jarige filmactri ce Sharon Tate, vrouw van de beroem de Poolse filmregisseur Roman Po lanski. De actrice werd zaterdagochtend vroeg in haar huis op een heuveltop van Bei Air, Califonië, dood aangetroffen. Zij hing aan een koord, dat over een balk was geworpen. Aan de ande re kant van het koord was haar vroe gere verloofde, Jay Sebring (26) een bekende kapper van filmsterren vastgebonden. Over zijn hoofd droeg Sebring een zwarte kap. Op het grasveld voor h&t huis lagen de lijken van de 26-jarige Abigail Fol- ger, erfgename van 'n kofferforttuin, en van de 37-jarige Voytek Frytowski, een vriend van Polanski. Het vijfde slacht offer, de actltienjarige Steven Parant, was gedood in een auto toen hij daar- met het hek rondom de villa wilde uit rijden. Hij stond niet bekend als een kennis van de actrice. Sharon Tate, die een aantal rollen heeft gespeeld in verscheidene films, o.a. de tv-serie Beverley Hilbillies was acht maanden zwanger. Zij was ge kleed in een bikinislip en een beha toen zij werd gevonden. Een kamermeisje deed zaterdagoch tend de gruwelijke ontdekking. Zij alar meerde de politie, die de negentienjari ge huisbediende William Garretsen sla pende in het gastverblijf bij het huis van Slharon Tate aantrof. Vermoedelijk om hem voor een langdurige ondervra ging vast te kunnen houden werd de jongeman beschuldigd van de moorden en gearresteerd. zwun Op de voordeur van het huis vond de politie het woord „pig" (zwijn) geschre ven. Alle telefoon en electriciteitska- bels waren doorgesneden. Men gist naar wat er in Bel Air vrij dagnacht aan de hand is geweest; of een feestje in het huis van Sharon Tate is uitgelopen op deze moordpartij of dat er een andere party aan de gang is ge weest. Roman Polanski is gisteren van Lon don Airport naar Los Angeles gevlogen. Hij was helemaal ondersteboven van het nieuws. Op het Vliegveld werd hij ondersteund door een employé van Pan- Am. Vier vrienden vergezelden hem. Polanski, die zich onder meer faam beeft verworven door zijn film over hekserij Rosemary's Baby, was in Eu ropa bezig met het maken van filmop namen. De politie zoekt thans naar een nieu we verdachte in de moord. Deze verdachte rijdt wellicht rond in een vuurrode Ferrari sportwagen, die eigendom is van de filmregisseur Ro man Polanski en zo nu en dan door zijn vrouw werd gebruikt. De politie is er tot dusverre niet in geslaagd deze auto op te sporen. De politie heeft de naam van deze verdachte nog niet willen noemen maar wel verklaard, dat hij is genoemd in een gesprek met William Garretson, die werd aangehouden in een gasten verblijf achter het huis van miss Tate. Garrison heeft een proef met een leu gendetector ondergaan en zaïl volgens de politie vermoedelijk vrijgelaten wor den. In de kamer van deze 19-jarige jongeman is niets gevonden wat wijst op enig verband van hem met de moor den. De rode Ferrari sportwagen is in middels gevonden. Hij staat in een plaatselijke garage voor reparatie. De politie meende aanvankelijk, dat de da der zich misschien met de auto uit de voeten had gemaakt. A De 19-jarige William Garretson, de eerst van de vijfvoudige moord ver dachte huisbediende, aan wiens schuld nu echter al sterk wordt getwijfeld. AMSTERDAM Het is van het groot ste belang dat onverwijld de Rqn met zijn zijtakken onder een internationaal beheersorgaan wordt geplaatst met als taak: het kwalitatieve beheer van de ri vier. Tot deze conclusie komt de directeur van de Gemeente Waterleidingen van Amsterdam, Ir. C. van der Veen, in het zaterdag verschenen weekblad De Inge- lieur. De Rijn vergiftiging met endosulfan heeft nog eens duidelijk gemaakt dat de huidige situatie volstrekt onvoldoen de is, aldus Ir. Van der Veen. In het be heersorgaan dat hij voorstelt zouden Zwitserland, Frankrijk, Duitsland, Lu xemburg en Nederland zitting moeten hebben. Het gaat alleen om do drinkwatervoor ziening, lend- en tuingbouw^ industrie en recreatie in engere zin. Het gaat er om, aldus ir. Van der Veen, of de mens in staat is de natuur te behouden en zijn rivieren te herstellen in stromen van schoon, helder en sprakelend wa ter, waarin gezwonnen kan worden en waarin de vissen vrij blijven van fenol, insecticiden of radio-actief materiaal. Een beschaving die het gevaar van ont aarding en verval van zijn water niet weet te keren, raakt in verval. Zonder een sluitende regeling wordt de Rijn overgelaten aan krachten die de maat schappij niet in de hand heeft. Wie de greep op de natuur loslaat, aanvaardt dat de ontaarding van de na tuur vrij spel krijgt, zo schrijft ir. Van der Veen. Hij stelt tenslotte dat de waterhuis houding in Nederland zo belangrijk is dat er een apart ministerie van water staat en waterhuishouding zou moeten worden ingesteld. Voort» bepleit hij een wet die het kwalitatieve beheer van het regelK DEN HAAG Het Haagse raadslid Dettmeijer heeft B. en W. van Den Haag gevraagd er bij de regering op nieuw op aan te dringen de oprichting van casino's toe te laten. Het raadslid herinnert aan de minder goede gang van zaken in de Haagse hotels en de mogelijkheid dat een speel- gelegenheid daar verandering in kunnen brengen. zou DEN HAAG Honderdduizenden Nederlanders gaan vandaag na een va kantie van enkele weken en een zeer heet weekeinde weer aan de slag. De bouwvakkers gaan weer naar hun werk. De meeste lagere scholen beginnen weer. En het blijft warm VENLO De achtjarige Hans van Me lis uit het Brabantse Mierlo is gister middag bij Horst-Amerlca tijdens het pootje-baden verdronken. MOOK In een zandafgravingskanaal bij Mook is gistermiddag de achttien jarige Paul van Hezik uit Voorburg verdronken. De jongen kon niet zwemmen. TER HORNE De zesjarige Bouw Jan Kalma uit Jellum is vrijdagmiddag in Ter Horne verdronken. Het jongetje kwam in het water terecht toen zijn rubberboot was omgeslagen. BERGEN OP ZOOM Zaterdagavond is het lijk van de 42-jarige technisch hoofdambtenaar J. de Klerk van Rijkswaterstaat gevonden. De man verdronk woensdag tijdens een excur sie. Het lijk lag op de Speelmans plaat. De heer De Klerk nam woens dag deel aan een Inspectietocht langs het Schelde-Rijnkanaal. Het gezel schap werd verrast door de vloed. In de Oosterschelde is door een poli- tieboot uit Wemeldinge het lijk van de 27-jarige P. van Belzen uit Vlis- singen opgehaald. De man verdronk dinsdag. TACOZIJL De negenjarige Wilfred Kramer uit Sondel is gistermiddag in het IJsselmeer verdronken. De jongen was met twee vriendjes in het ondiepe deel langs de oever aan het spelen. Zij waagden zich te dicht bij een uitwateringsgeul. Geen van hen kon zwemmen. Twee jongens werden gered. ALPHEN a.d. RIJN De uit België afkomstige 26-jarige Marokkaanse gastarbeider Slimane Ben Ahmed, die hier werk wilde zoeken, is zondagmid dag in het Aarkanaal in Alphen aan den Rijn verdronken. Hij dook in het water toen daar enkele andere gast arbeiders met een bjil aan het spe len waten. Toen hij kopje onder ging dacht niemand van de omstanders dat hij niet kon zwemmen, temeer daar hij had verklaard dat hij dit goed kon. LEEUWAREN Zes mensen zijn gistermorgen gewond geraakt toen de motor van het jacht waarop zij zaten ontplofte. Het bootje lag in Uitwellinger- ga bij Sneek. Het ongeluk gebeurde toen de motor werd gestart. De boot brandde uit; twee van deze gewonden liggen in het ziekenhuis. Dat alles veroorzaakte de afgelopen dagen op de Nederlandse wegen een ongekende drukte. Daar kwam boven dien nog bij dat veel Duitsers zater dagmorgen ons land binnenkwamen Om een weekeinde aan de kust door te brengen. Gisteravond gingen de mees ten weer naar huis terug. Daardoor ontstonden op veel punten lange files. Zaterdagmorgen stonden de auto's bij Ouderijn ongeveer twaalf kilometer lang. Gistermorgen was het nog erger. Tussen Rotterdam en Hoek van Holland waren de files 25 kilometer lang. Gisteravond hoopte het verkeer zich weer op bij kruispunt Oudenrijn. Bij de grenspost Bergh bij Arnhem moesten veertig auto's per minuut wor den verwerkt. De Nederlandse Spoorwegen hebben gisteren twaalf treinen extra moeten in zetten tussen Amterdam en Zandvoort. Hiermee werden ongeveer 20.000 dagjes mensen va* de hoofdstad naar de kust gebracht. In de badplaatsen is het vertrek van de bouwvakkers niet als een leegte ge voeld. Vele duizenden Duitsers hebben de opengevallen plaatsen in pensions en op campings ingenomen. BELFAST (Noord-Ierland) Een benzinebom heeft het huis van een katholiek gezin in Belfast verwoest en opnieuw vrees doen ontstaan van ge- weldadigheden in het verdeelde Noord- Ierland. De bom, die blijkbaar uit een rijden de auto gegooid werd, ontplofte toen de 17-jarige mevrouw Anne Logan haar acht maanden oude dochtertje Lorraine voedde. Mevr. Logan en haar man, 22, vlucht ten met de baby. Zij werden niet ge troffen, maar de vlammen verwoest ten het huis geheel. ADVERTENTIE IIHtlMIIIMlIHMMninMIBIIIIIMM DEN HAAG Woensdagavond begint op de binnenplaats van het Scheveningse Palacegebouw een 5 hoogst merkwaardig pianoconcours. Drie avonden lang zullen pianis- S ten van zestien tot negentig jaar op vijftien aanwezige piano's hun gang S kunnen gaan voor een deskundige E jury. Er zijn vijf hoofdprijzen, vijf jj piano's die beschikbaar worden ge steld voor de volgende categorieën: 1. De valste melodie op de beste piano, 2. De zuiverste vertolking op de 5 valste piano, 3. De best herkenbare melodie uit een honky-tonkyconcert van de vijf- tien piano's die allemaal tegelijk b worden bespeeld, E 4. De prijs voor het origineelste S optreden, i 5. De prijs voor de beste muzikale 5 prestatie. Hal is die Spar vandaag ireer voordelig. DEN HAAG De 26-jarige P. R. Beek uit Den Haag is zaterdagavond in het ziekenhuis overleden nadat hij met zijn auto op een tegenligger was ge botst. De inzittenden van deze wagen, een echtpaar uit Oegstgeest met twee dochters werden vrij ernstig gewond. BLADEL De zestienjarige Maria van Hoof uit Reusel is zaterdagavond in Bladel om het leven gekomen toen de auto waarin zij meereed op een andere wagen botste. Het meisje op slag dood. BEDUM De negentienjarige E. Lie- wes uit Middelstum is gisternacht in Bedum met zijn bromfiets veronge lukt. Hij reed met zijn bromfiets een sloot in. UTRECHT De 54-jarige J. H. W. Kams uit Utrecht is zaterdag tijdens vervoer naar 'f ziekenhuis overleden. De man was gewond geraakt toen bij met zijn bromfiets werd aangere den door een personenwagen. BUITENPOST De zestienjarige Lam mert Sijens uit Augstinusga is om het leven gekomen nadat hij met zijn bromfiets frontaal op een tegemoetko mende brommer was gebotst. GORREDIJK De zestienjarige Johan nes Akkermans uit Gorredijk is in zijn woonplaats met zijn bromfiets onder een auto gekomen. Hij was op slag dood. HARDERWIJK De 52-jarige onder wijzeres mejuffrouw A. J. Blom uit Haarlem is zaterdagmorgen in Har derwijk zo ernstig bij een verkeerson geluk gewond, dat zij later aan de verwondingen is bezweken. Haar auto sloeg over de kop toen zij wilde uitwijken voor een spatbord dat van een voor haar rijdende auto vloog. Twee andere inzittenden van de auto werden gewond. HORST Zaterdagnacht is de twaalf jarige scholier P. Cuypers uit Horst in zijn woonplaats om het leven geko men. Hij werd door een personenauto gegrepen toen hij links van de weg naast zijn fiets liep. WAALRE De 21-jarige mejuffrouw H. 't Hoen uit Waalre is zaterdag nacht in haar woonplaats om het le ven gekomen, toen de auto waarin zij zat, uit een bocht vloog en tegen een boom terecht kwam. BELFELD Vrijdagavond laat is de 67-jarige C. H. Schouten uit Belfeld gedood, toen hij uit een autobus stap te en door een auto werd aangereden. MAASTRICHT De 26-jarige mevr. W. J. Limbeek-Werter uit Margraten is gistermorgen in Maastricht om het leven gekomen. Zij zat in een perso nenauto die door een sportwagen werd aangereden. DEN HAAG Het hoofdbestuur van D' 66 wqst contacten met besturen van an dere partqen, de VVD incluis, onder de huidige omstandigheden af. Zaterdag licht te het hoofdbestuur van de Democraten dat standpunt nog in een verklaring toe. Erkend wordt dat het al geruime tUd aan de gang zijnde informeel contact tussen individuele leden van D '66 en leden van het Liberaal Democratisch Centrum „be wijst dat de tegenstellingen tussen vooruitstrevende en behoudende politiek dwars door de bestaande partijen heenlopen". Het hoofdbestuur van D'66 juicht ge sprekken van democraten uit D'66 met leden en kiezers van andere partijen toe. Het beschouwt die gesprekken als een bevestiging van zijn opvatting dat het inzicht in een nieuwe partijpolitieke indeling toeneemt. D'66 werkt toe naar een bundeling van alleniet-dogmatisch vooruitstreven de krachten in de Nederlandse politiek. In het raam van dat ideaal past on der de tegenwoordige omstandigheden evenwel geen contact tussen het hoofd- PORTO ERCOLE Treetijd in da villa „Da gelukkige olifantin het Italiaanse Porto EraoU^ waar da konmkr lijke familie da vakantie doorbrengt. bestuur van D'66 met dat van de VVD of dat van andere partijen. De voorzitter van de VVD het vroe gere Tweede -Kamerlid mevrouw Haya van Someren-Downer, vindt dat leden van het LDC en van D'66 de zaak overtrekken als zij nu al besprekingen tussen de VVD en D'66 willen, zo be richtten wij zaterdag. Van zijn kajit verwees ons gisteren de voorzitter van D'66, de heer J. A, P. M. Beekmans, naar de resoluties van het congres van D'66 in Leiden. In die resoluties wees het congres elk di rect gesprek over samenwerking of concentraties af. „Je kunt wel partijprogramma's naast elkaar leggen, maar het gaat om de vraag: hoe voer je die met elkaar uit? Ik heb verschrikkelijk weinig vertrou wen in de WD dat zij, met welk pro gram ook, in vooruitstrevende geest zal- handelen". „Ik hoop dat de LDC-ers op dat punt nog iets in de WD kunnen bereiken. Er zitten wellicht meer LDC-ers in de VVD dan mevrouw Van Som eren denkt. Maar mijn verwachtingen zijn niet hoog gespannen. Vroeg of laat zullen de LDC-ers als het niet lukt de consequen ties moeten trekken". De heer Beekmans haakte nog in op het verlangen van mevrouw Van Some ren-Downer om alle liberalen in Neder land in één partij te verenigen. „Libe ralisme, socialisme, links, rechts, alle maal begrippen die niet alles meer zeggen. De scheidslijnen tussen de be grippen zijn onduidelijk geworden". Het Tweede-Kamerlid voor D'66, drs. E. Nypels, die deel uitmaakt van het gespreksgroep je met LDC-ers, was enigermate teleurgesteld over de ver klaring van zijn hoofdbestuur. „Ik vond de verklaring niet duidelijk genoeg. Het gaat hier om praktijk. Voozitter Beek- mans verzekerde mij echter dat hij zal nagaan op welke wijze de afdelingen de regio-bestuurders van de resultaten van het informeel overleg op de hoogte ko men". „Aan de andere kant ben ik ook wel blij dat het hoofdbestuur met een aan moediging kwam om door te gaan. We gaan ook door". „In het najaar zal het hoofdbestuur van D'66 een tweede gesprek voeren met het bestuur van de Federatie van Jonger^ngJoepen uit d« Partij van de ►Arbeid,

De Vallei | 1969 | | pagina 5