Op circuit Orderbos Ondanks hitte en stof felle strijd in VVR-motocrosses jdkwén Autoraces op Zandvoort trokken weinig bezoekers Uitslag draverijen Aegir-Hollandia-combinatie spotte met alle prognoses WERELDBEROEMD l I00RK WALITEIT adidas Joel Robert won G.P. van Finland Schreugers nationaal kampioen 50 cc Meissner kreeg zijn revanche Okker in finale tegen Roche Nederlandse ploegen voor Klagenfurt Verlies en winst voor waterpoloploeg Brugman won Kavalek winnaar 500 cc. Ook in de berm Niet gelukt Spectaculair Uitslagen Enige Niet veel gemist Super Prestige Pernod Titel voor Hezemans Duindigt Alkmaar Zwolle MAANDAG II AUGUSTUS 1969 APELDOORN Het publiek mag het dan te warm gevonden hebben voor de motocross. het aantal kwam de twee duizend niet ver te boven, de renners dachten er anders over. Er is in de door de Apeldoornse motorclub VVR georganiseerde motocross voor junio ren behoorlijk „geknokt" om de ere plaatsen. Dat gebeurde allemaal op een droog en mul circuit, waardoor don kere stofwolken tot ver boven de den- nebomen uitreikten en het vertoeven rond het circuit niet bijzonder aange naam maakten. Daar trekt de ware motorliefhebber zich overigens weinig van aan. Hij komt om de sport en daar in is hij gisterenmiddag niet te kort ge schoten. In de eerste serie van de 50 cc. ging het direct al hard. Er waren echter nogal pechvogels en toen de eerste stofwolken waren opgetrokken bleken de sterken zich al van de zwakkeren afgescheiden te hebben. Beitler uit Er- melo werd verrassend eerste winnaar van deze dag. De grote cracks hadden «ich rustig op plaatsen genesteld, die hun uitkomen in de finale garandeer den. In de tweede serie van hetzelfde laken een pak. Hier werd Poorte uit Nijverdal eerste. De finale werd een strijd op het scherp van de snede. Jos Klumper, al eerder overwinnaar in de cross van zijn eigen vereniging, deed nu ook weer ver woede pogingen de zege in de wacht te slepen. Hij moest echter in Jan Poorte zijn meerdere erkennen. Sallie van Peer was kennelijk uit Bilthoven naar Apeldoorn gekomen om geen en kel risico te nemen en er flink aan te trekken en zich de zege niet te laten ontgaan. In de eerste serie van de 250 cc-junioren-klasse gaf hij geen van zijn tegenstanders ook maar een schijn van kans. De Doetinchemer Veenhof draaide eerst nog in de kop mee maar een paar slippertjes wierpen hem terug, maar hij eindigde toch nog ruim binnen de limiet voor de finale. De tweede serie bracht veel spanning aan de kop. Oosterink kwam tenslotte als eerste over de streep. De finale is een heroisch ge vecht geworden tussen Sallie van Peer en Jan Veenhof. Overigens heeft dit tweetal nog moeite genoeg gehad met Oosterink en Jan Woessink. Sallie van Peer werd tenslotte winnaar van de fi nale waarin meer dan de helft van de renners gelapt werd. Een altijd spectaculair nummer is de zijspanklasse. De animo onder de rij ders voor dit onderdeel van de cross wordt steeds groter, zodat de VVR een groot en sterk rennersveld aan de start had. J. Kodde en Dick van der Kolk kwamen als seriewinnaars uit de bus. De finale had een bijzonder slot. Dik v. Hoevelaken had ronden lang de kop, fel belaagd door Dik van der Kolk. Hij wist echter alle aanvallen af te slaan. Toen iedereen dacht, dat Van Hoevela ken als winnaar uit de strijd zou ko men, sloeg Van der Kolk voor de laat ste maal toe en nu met succes. Uitslagen: 50 cc. junioren: Eerste se rie: 1. M. Beitler, Ermelo op Kreidler; 2. H. Lowenthal, Doetinchem op Kreidler; 3. G de Haan, Doetinchem op Kreidler; 4. E. Wentink, Doetinchem, op Kreidler; 5. B. Rattink, Hellendoorn op Zündapp; 6. W. Gouweleeuw, Rot terdam op Kreidler. Tweede serie: 1. Vlissingen op Lito; 2. W. van Duuren, Gouda op B.S.A.; 3. A. van Thoden, Noordwijk op Triumph; 4. D. va Hoe velaken, Nieuwerkerk op Hedlund; 5. F. Vos, Roterda; 6. E. Huisman, Moer- capelle op B.S.A.; 7. G. Wiggers op B.S.A. Tweede serie: 1. D. van der ADVERTENTIE AdidM-,,2000" met achroefdoppen. 9 nieuwe verbeteringen, om. 82,80 Adldas-„Wembley" met Adipan- noppenzooi. c«. 68,- Adidas-,,Europa Cup" met schroefdoppen. ca. 60,80 Adidas-,Rio- met Adipan-noppenzool. ca. 81.SO Adidas-,.Santiago" met schroefdoppen. ca. AA,- Adidas-„La Paz" met blauwe noppenzooi. ca. 3: Vraag Adidas Katalogus aan bi) Importeur: J. van Kooyk. Postbus 77. valk.ntwi.fd. AMSTERDAM —Niet de wedstrijden beheersten de slotdag van de Neder landse kampioenschappen roeien op de Amsterdamse Bosbaan, doch de bijeenkomsten van de technische ad viescommissies en het roeibondsbe- stuur, waarin de Nederlandse afvaar diging voor de Europese kampioen schappen op de Wötersee werd vastgesteld. De races slechts vier in getal vergden amper drie kwar tier. de besprekingen van de roei- bond-officials bijna tweeëneenhalf uur. Ondanks de tamelijk bescheiden prestaties van Nederlandse formaties in sterk internationaal bezette Regat ta's werden zes heren- en drie dames- ploegen voor uitzending naar Oosten rijk aangewezen. Men kan zich daar bij afvragen waarom wel de dames double-scull Van Driel - Poelenye donderdag in de openingsrace eerste in de tijd die zo'n 20 seconden boven het nationale baanrecord ligt wordt afgevaardigd en niet een vier met stuurvrouw, die een kwartier eerder onder gelijke omstandigheden, het re cord eveneens tot op 20 seconden be naderde. De Zwitser Jo Siffert en de West duitser Kurt Ahrens hebben zondag in een Porsche 917 de laatste wedstrijd om de wereldtitel voor merken gewon nen. In een 1000-kilometer wedstrijd, die bij Zeltweg in Oostenrijk werd ge houden, waren zij ruim een minuut sneller dan Bonnier en Müller. Kolk, Lochem op Matchless; 2. Piet van der Laan, ter Aar op Metiöse: 3. H. Tragter, Eefde op Lito; 4. B. Ko ning, Uddel op B.S.A.5. E. Willem- sen, Arnhem op Norton; 6. R. Willem- sen, Brummen op Suzuki. Finale: 1. D. van der Kolk; 2. D. van Hoevelaken; 3. J. Kodde; 4. J. Diks, Twello op B.S.A.; 5. A van Thoden; 5. E. Huis man; 7. P. van Laan; 8. F. Vos; 9. H. Tragter; 10. W. van Duuren. J. H. Poorte Nijverdal op Sachs; 2. E. J. Jansen, Arnhem op Kreidler; 3. J. Isfordink, Olst op Kreidler; 4. J. Klum per, Apeldoorn op Bessels-Kreidler spec. 5. H. Willems, Arnhem op?; 6. H. Palm Apeldoorn op Zündapp; 7. W. Jolink, Zelhem op Kreidler. Finale: 1. .T, H. Poorte; 2. Jos Klumper; 3. G de Haan; 4. B. Rattink; 5. J. Isfordink; 6. E. Wentink; 7. H. Willems; 8. H. Lowen thal; 9. E. J. Jansen; 10. A. Fokkink, Silvolde op Kreidler. 250 cc junioren. Eerste serie: 1. Sal lie van Peer, Bilthoven op Husqvarna; 2. W. van Loosbroek, St. Anthonis op Husqvarna; 3. J. Tijhuis, Nijverdal op Sachs; 4. J. Woessink, Harfsen op Hus qvarna; 5. Jan Veenhof, Doetincehm op Husqvarna; 6. A. Makkink, Eefde op Husqvarna. Tweede serie: 1. J. Oos terink, Vorden op CZ; 2. W. Heussink- HELSINKI De Belgische motocros ser Joel Robert heeft zondag in Hyvin- kaeai (Zuid-Finland) de Grote Prijs van Finland in de 250 cc-klasse gewon nen. In het klassement voor het wereld kampioenschap in de klasse der kwart- liters staat Sulvain Geboers nog steeds ongenaakbaar op de eerste plaats. Uitslag: 1. Robert (Bel.); 2. Petter- son (Zwc.); 3. Storm (Fin.); 4. Moise- jev. (Rus.); 5. Smestadt (Nwn). Na elf van de twaalf wedstrijden meetellend voor het wereldkampioenschap, de laat ste is de Grote Prijs van de Sovjet Unie te Leningrad, is de stand: 1. Geboers (Bel.) 122 pnt.; 2. Robert 90; 3. Petter- son 71; 4. Stoculka (Tsj.) 42; 5. Konen- cy (Tsj.). De Brit Dave Nicol won zaterdag de motocross in de 500 cc-klasse om de Grote Prijs van Luxemburg, die mee telt voor het wereldkampioenschap. Ti telverdediger Paul Friedrichs eindigde op een gedeelde tweede plaats met de Zweed Bengt Aberg. Uitslag: 1. Dave Nicol (G. Br.) BSA 4 pnt.; 2. en 3. Paul Friedrichs (O. Did.) en Bengt Aberg (Zwe.) Husqvar na 6; 4. Jess Teuvissen (Bel.) Husq- vara 12. Algemeen klassement wereldkam pioenschap: 1. Aberg (Zwe.) 72 pnt.; Banks (G. Br.) 66; 3. Kring (Zwe.) 48; 4. Friedrichs (O. Did.) 45; 5. De Coster (Bel.) 32; 6. Hickman (G. Br.) 28. RAALTE Jos Schreugers uit Haar lem is zondag, door zijn overwinning in de wegraces te Raalte, Nederlands kampioen in de 50 cc-klasse internatio naal geworden. In de 125 cc-klasse heb ben Cees van Dongen en Jan Huberts een machtig duel uitgevochten, dan ten slotte door Van Dongen werd gewon nen. Uitslagen: 50 cc internationaal: 1. Schreugers (Haarlem) (Kreidler), snel ste ronde (2800 meter) in 1 minuut 38,3 seconden, gemiddelde snelheid 102,230 km/ u; 2. Ramaker (Hattem) (Kreidler). 125 cc internationaal: 1. Van Dongen (Almelo) (Suzuki), snelste ronde in 1.27.0 (115,862 km/u); 2. Huberts (Den Haag) (MZ). 50 cc nationaal: 1. Jansen (Utrecht) (Kreidler), snelste ronde in 1.40.1 (100,699 km/u). 125 cc nationaal: 1. Viscaal (Almelo) (Suzuki), snelste ronde Zoombelt (Ol- debroek (Maico) 1.32.1 (109.460 km/u). M. Beitler uit Ermelo reed zich in de 50 cc. op uitstekende wijze naar de overwinning in de eerste serie. He laas moest hij in de finale wegens motorpech uitvallen. veld, Varsseveld op Husqvarna; 3. P. H. Beumer, Arnhem op Bultaco; 4. F. van Leek, Soest op Bultaco; 5. C. van Tintelen, Dodewaard op CZ; 6. A. Steen bergen, Ruinen op CZ; 7. W van Zan ten, Resteren op Greeves.Finale: 1. Sal lie van Peer; 2. J. Veenhof; 3. J. Oos terink; 4. J. Woessink; 5. A. Makiink; 6. H. Jansen, Hellendoorn op Husqvar na; 7. Jan Tijhuis; 8. Willy van Loos broek; 10. Jan van Steen, Hoogvliet op Husqvarna. Zijspannen, eerste serie 1. J. Kodde, Vlissingen op Lito; 2. W. van Duuren, Gouda op B.S.A.; 3. A. van Thaden, Noordwijk op Triumph; 4. D. van Hoe velaken, Nieuwerkerk op Hedlund; 5. capelle op B.S.A.; 7. G. Wiggers op F. Vos, Roterda; 6. E. Huisman, Moer- B.S.A. Tweede serie 1. D. van der Kolk, Lochem op Matchless; 2. Piet van der Laan, Ter Aar op Metisse; 3. H. Tragter, Eede op Lito; 4. B. Ko ning, Uddel op B.S.A.; 5. E. Willem- sen, Arnhem op Norton; 6. R. Willem- sen, Brummen op Suzuki. Finale 1. D. van der Kolk; 2. D. van Hoevelaken, 3. J. Kodde; 4. J. Diks, Twello op B.S.A.; 5. A. van Thoden; 6. E. Huis man; 7. P. van Laan; 8. F. Vos; 9. H. Tragter; 10. W. van Duuren. JDe 50-cc-ers in actie. Op de voor grond D. Baan uit Ede. De enige wedstrijd, die de toeschou wers op de slotdag heeft kunnen boei en, was de race van de heren ach ten. De Aegir-Hollandia-combinatie spotte met alle prognoses, die het hiel den op een duel tussen Nereus en La- ga. De Delftenaren mochten de eerste honderden meters het veld aanvoeren, daarna nam de Hollandia-acht de eer ste plaats over om bij het 1000- meter merkteken al met een volle lengte voorsprong op Nereus te leiden. De Amsterdamse studenten waren nog de enige concurrenten van de Aegir-Hol- landia-ploeg, die na 1500 meter zelfs leidde met driekwart lengte licht tus sen de boten. Dat Nereus enkele me ters terugwon in de laatste 500 me ter was eigenlijk niet meer van be lang. Het Nederlandse kampioenschap be tekende voor de combinatie tevens uit zending naar Klagenfurt. Daarbij rijst de vraag of de technische adviescom missie zich bij haar voordracht aan het bestuur van de Koninklijke Neder landse roeibond niet te veel heeft la ten leiden door de prestatie, verricht op de „nationale". De dubbel tweeën hebben de toe schouwers op de terrassen van de Bos baan in het geheel niet kunnen boeien. Ponsioen en Van der Hoog vormden de enige echte double-scull in deze eindstrijd. Westerhuis-Coster en Benec- ke-Steenkist kozen bij wijze van ex- DUISBURG Jochen Meissner heeft zijn revanche op Jan Wienese gekre gen. De Duitser, die bij de Olympische skifwedstrijd op de baan van Xochi- milco zijn meerdere had moeten erken nen in Wienese, versloeg de Nederlan der zondagmiddag op de Wedaubaan in Duisburg met ruim twee seconden. Meissner bracht de zevenduizend toe schouwers rond de baan tot groot en thousiasme toen hij uit vierde positie in een lange sprint naar voren ging. Eerst passeerde Meissner de Zwitser Ruckstuhl, rekende vervolgens af met zijn landgenoot Glock, die hem tijdens de Westduitse kampioenschappen had verslagen en ging toen een enerverend duel aan met Jan Wienese. De Amster dammer, die afgelopen week op de Bos baan de Nederlandse titel veroverde, bood fel tegenstand maar moest zich uiteindelijk toch gewonnen geven. Een verrassende overwinning behaalde de acht van het Amsterdamse Nereus. De Nederlanders versloegen een Engel se selectie met een lengte. De combi natie van Hollandia en Aegir eindigde in deze wedstrijd als derde. Bij de dames veroverde Nederland twee tweede plaatsen. De dubbel twee van Ric moest slechts zijn meerdere er kennen in de ploeg van Akaaemie Sofia en de dames van Nereus eindigden bij de vier met stuurvrouw achter Germa- nia Kiel. periment het scullingnummer. Ze on dervonden al snel dat het verschil met boord-roeien zeer groot is. De zege van de Asopos-Nautilus twee kwam dan ook geen moment in gevaar. Bij de dames behaalde Ineke Poe- lenije, reeds kampioene in de dubbel twee, haar tweede nationale titel van dit seizoen. Ook zij heeft de zonnende toeschouwers niet tot enthousiasme kunnen brengen. Meer peddelend dan wedstrijd-roeiend prolongeerde de blon de Gouda-skiffeuse haar titel. De Tachos/Gy as/De Vliet-formatie tenslotte verraste De Vliet bij het slot nummer van de dames-achten. De ba sis voor de zege werd al in de eer ste 500 meter gelegd. In de tweede halve kilometer deklasseerde de com binatie-acht. de ploeg van De Vliet vol komen. HAMBURG In de eindstrijd van het heren-enkelspel bij de open internatio nale tenniskampioenschappen van YVest- Duitsland ontmoet Tom Okker Tony Roclie, die zaterdag in zijn partij tegen Christian Kunhke een geweldige indruk achterliet. Okker speelde „fijner" dan de veel sterkere Australiër, kreeg herhaalde lijk een bewonderend applaus van de 7500 toeschouwers aan de Hamburgse Rothenbahn, maar moest alles geven in tegenstelling tot zaterdag toen bij Bungert gemakkelijk uitschakelde te gen Drysdale. Zondag lag het meest op vallende verschilpunt in het spel van de beide finalisten niet alleen in de gro tere macht van de Australiër, maar vooral in de zekerheid waarmee Roche zijn punten aan het net scoorde. Na tuurlijk werd dat niet alleen veroor zaakt door de kwaliteit van Roche, maar ook dor het spel van zijn tegen stander Christian Kuhnke. De dertigja rige refrendaris uit Keulen is veel min der aanvaller dan Drysdale en daar door was het voor Roche gemakkelijker ZANDVOORT Een record aan pk's op de baan is nog geen waarborg voor goed bezette tribunes. Dat heeft het bestuur van de Nederlandse Auto- rensport Vereniging zondag op het cir-4 cuit van Zandvoort ondervonden. Acht tien formule-Ford 5000 cc renwagens debuteerden op de Nederlandse ren baan, elk voorzien van een motor die zo'n 400 paardekrachten kan ontwikke len. Desondanks passeerden amper 8000 toeschouwers de witte toegangs hekken. De financiële debècle van de Grote Prijzen van Nederland van de laatste twee jaar en de race voor formule ren wagens van 1968 waren voor rekening van de Stichting Autoracing Nederland. De verliezen van deze, voor autosport- minnend Nederland te warme zondag, kwamen geheel voor rekening van de Nederlandse Autorensport Vereniging zelf, die zal smeken dat voor 31 augus tus, als de laatste internationale races van dit seizoen worden gehouden, de warme hete zomer eindelijk voorbij zal zijn. Overigens hebben de wegblijvers, die terecht de verkeerschaos op de te smal- om naar het net te stormen dan voor Okker. In het dubbelspel hadden Okker en Riessen het niet te moeilijk. Fassben- der en Barclay, die eerder het toernooi in München hadden gewonnen, kwamen pas in de finale na een Inspannende hal ve eindstrijd tegen de Australische profs Anderson en Emerson, die enkele uren voor de finale werd gespeeld. Pas na dat Okker en Riessen twee sets had den binnengehaald (6i en 62) en de overwinning hadden veilig gesteld, gunden zij de Frans-Duitse combinatie iets meer games (64). De Amerikaanse dames hebben zaterdag in Cleveland Heights op de eerste dag van de strijd om de Wightman Cup tegen Engeland een voorsprong van 20 genomen. Enge land is houder van de beker. In de eer ste enkelspel verloor de Britse nummer 1, Virginia Wade, in drie sets van Ju lie Heldman: 63, 16, 68. Nancy Richey versloeg in de tweede partij de Britse Winnie Shaw met 86, 62. AMSTERDAM De Koninklijke Ne derlandse Roeibond zal zes heren- en drie damesploegen uitzenden naar de Europese kampioenschappen, die van vrijdag 5 tot en met zondag 14 septem ber op de Wörtersee bij Klagenfurt (Oostenrijk) worden gehouden. Bij de heren ontbreekt de dubbeltwee, bij de dames de vier met stuurvrouw en de skiff. De Nederlandse afvaardiging slet er als volgt uit: heren: Vier met stuurman: Soeters-vier van Nereus (Van Enst, Reesink, Constand- se, Veenemans en Koning, stuurman); twee zonder stuurman: Willem III (Bennecke, Steenkist); skiff: Jan Wie nese (De Amstel); twee met stuurman: Amstel/Skoll-combinatie (Ooster, Wes terhuis, Schippers, stuurman); vier zonder stuurman: Kloosterman-vier van Nereus (Kloosterman, Luynenburg, Niehe en Stokvis); acht: Aegir/Hollan- dia combinatie (Steinhauser, Wesdorp, Hartsuiker, Dronkert, Rouwe, Luyen- dijk, Maarleveld, Mulder, Nanne, stuurman). Chef d'equipe: Van der Lee. Dames: Dubbeltwee: Hades/Go uda-combina- tie (Van Driel, Poelenije); dubbelvier: De Vliet (Elferink, Van der Linde, Van Oosten, Hulsbos, Zwolle, stuurvrouw); acht: Tachos/Vliet/Gyas combinatie (Kaayk, Huijzer, Van Horne, Smits, Groenewold, Dusseldorp, Arbou, Wacht, Leemans, stuurvrouw). Chef d'equipe: mej. Veenstra. UTRECHT Het Nederlandse jeugd- waterpoloteam heeft dit weekeinde in Utrecht twee wedstrijden tegen Frank rijk gespeeld. De eerste werd met 35 verloren (00, 01, 20, 14), de tweede met 72 (21, 20, 21, 10) gewonnen. Het verschil zat hem in de spelregels. Zaterdag werd gespeeld vol gens de oude regels, waarbij de Fran sen hun clownerieën met een reeks strafworpen beloond zagen. Zondag werd gespeeld volgens de nieuwe gel dende regels. Nederland, dat zaterdag twee strafworpen onbenut had gelaten, bleek een dag later superieur toen het er op aankwam een numerieke meer derheid te benutten. Drie doelpunten werden in een dergelijke situatie ge scoord. Voorts was het meespelen van Jan Evert Veer in de tweede wedstrijd een factor van betekenis. De Zian-spe- ler schermde het Nederlandse doel vrij wel hermetisch af en bediende de voor- waartsen van schitterende voorzetten, die vooral door Ben van Esch gretig werden benut. De TVZ-er doelpunttee viermaal. De andere doelpunten wer den gemaakt door Bras (strafworp), Jan Evert Veer en Piet van Reedijk. In het klassement om de Super Pres tige Pernod, een rangschikking waarin erepaatsen in alle belangrijke wedstrij den van het seizoen punten opleveren, bezet wereldkampioen Harm Oottenbros de negende plaats. Dat klassement ziet er na de wedstrijd te Terlaemen als volgt uit: 1. Eddy Merckx (Bel.) 412 pnt.; 2. Feli ce Gimondi (Ita) 219; 3. Raymond Pou- üdor (Fra) en Roger Pingeon (Fra) 150; 5. Rini Wagtmans (Ned) 100; 6, Luis Ocana (Spa.) en Walter Godefroot (Bel) 90, 8. Roger de Vlaeminck (Bel) 80; 9. Harm Ottenbros (Ned) en Mi- chele Dancelli (Ita) 70 pnt. Bij de revanches van de wereldkam pioenschappen, die maandag in het Olympische stadion worden gehouden, zullen de Nederlandse titelhouders Jaap Oudkerk en Harm Ottenbros worden gehuldigd. Na de wedstrijd om het wereldkam pioenschap op de weg hebben de eerste drie (Ottenbros, Stevens en Dancelli) zich moeten melden voor de dopingcon trole. Nog drie andere renners, name lijk Ha rings (Ned), Wolfshohl (WD1) en Lewis (GBr) werden door het lot voor dezelfde controle aangewezen. De zes renners hadden zich zondagavond tijdig gemeld. Ie toevoer- en afvoerwegen vreesden, niet zo erg veel gemist. Het hoofdnum mer van de Ford 5000 renwagens, nog wel gereden in twee manches van maar liefst 20 ronden (83,86 kilometer elk), bracht weinig opwinding. De Brit Tre- vord Taylor won beide ritten en leidde in de tweede manche zelfs van start tot. finish. Daarbij kwam nog dat de leiders in de competitie om de officieu ze formule 5000 titel in Zandvoort ont braken. Slechts de eerste manche bracht eni ge spanning. Negenvoudig oud-wereld kampioen motorrennen in de zware klassen, Mike Hailwood, nam met zijn Lola Chevrolet de leiding en bouwde een voorsprong van vijf volle seconden op. Een technisch defect maakte de Londense miljonair halverwege de race echter kansloos. Alleen de derde ver snelling kon de Brit nog gebruiken. Dat was niet voldoende om de nau welijks minder gefortuneerde Zweed Ulf Noringer achter zich te houden. Anderhalf uur hadden de helpers van Hailwood de tijd om de versnellings bak te vervangen. Zij wonnen die tijd- race juist. Voor Hailwood bleek een tweede plaats in de race en een derde in de algemene rangschikking echter het hoogst bereikbare. Toine Hezemans greep in de toer- wagenraces de nationale titel in de klas se van 1600 tot 2500 cc. Gijs van Len- nep moest met zijn oranje Porsche van het Dutch National Racing Team win nen om een reële kans op het kam pioenschap te behouden. Dat lukte niet. De coureur van het SRT „Holland" leidde van start tot finish. Voor een enerverend duel zorgden Jan Brandsma en Ed Swart in de klas se van de lichte toerwagen. Brandsma leidde vier ronden, doch verloor door een slip bij het opgaan van de Hunse- rug zijn eerste plaats. Swart nam de leiding in die klasse, doch de motor van zijn Fiat Abarth maakte kwalijke geluiden. Steeds kleiner werd het ver schil. In het zicht van de finish ver speelde de Hagenaar zijn zege. Bij het uitkomen van het „bos", dat overigens seizoenen geleden al moest worden ge rooid, raakte de Fiat even in de berm. Dat kostte Swart zijn leidende positie. De oorzaak? Een lichte koolmonoxyde- vergiftiging omdat het uitlaatsysteem van zijn wagen in het ongerede was geraakt. Dokter Fokkebosch moest Swart zelfs zuurstof toedienen. Voor een duel met vrijwel overeen komstige afloop zorgden Frank van der Mast en Hans Kok met hun NSU's De Brit Taylor in actie. 1200 TT. Ook hier viel de beslissing doordat een rijder op bijna dezelfde plaats als Swart de berm inreed. Kok raakte even van de baan en verloo" te veel snelheid om Van der Mast nog te kunnen bedreigen in die laatste ron de. Overigens kan men zich afvragen of het een verstandige politiek van de NAV is om voorop te gaan bij het or ganiseren van tamelijk kostbare inter nationale primeurs. Ook nu bleken de wedstrijden van de nationale amateurs aanmerkelijk interessanter dan de ver richtingen van de internationale cou reurs, die moeizaam op weg zijn naar een contract voor formule 1 wedstrij den. De weinig kostbare nationale ra ces bleken in het voorseizoen goed voor een record-aantal van meer dan 30.000 bezoekers, een viervoud van het aantal wat nu alle verkeersproblemen len spijt de moeilijke weg naar het veelomstre den circuit in de Zandvoortse duinen vond. ZWOLLE Hans Brugman heeft za terdag tijdens een nationaal concours- hippique, dat in Zwolle werd gehouden, zowel het MA- als het jachtspringcon- cours gewonnen. De belangrijkste uitslagen: MA-springconcours: 1. Hans Brug man (Almelo) met Sky High, 0 straf- punten, 81 seconden; 2. Harry Wou ters van den Oudenweijer (Eist) met Fabiola 0 strafpunten, 83,9 seconden; 3. Hans Brugman met Miss Holland 0 strafpunten, 84,5 seconden. Jachtspringconcours: 1. Hans Brug man met Sky High 105 seconden; 2. Hans Brugman met Miss Holland 114,6 sec.; 3. Harry Wouters van den Ouden weijer met Rameau 115,4 sec. DIEREN De Tsjechische groot meester Kavalek is zondag in Dieren open Nederlands schaakkampioen ge worden. Hij won al zijn partijen. In de laatste ontmoetingen moesten ook de Nederlandse meesters Cortlever en Henneberke voor de Tsjech buigen. De Duitser Schiffer eindigde als tweede, al had hij in zijn laatste partij tegen de oud-studentenkampioen A. v.d. Borg het geluk aan zijn zijde. Van de Berg overzag in gewonnen positie een mat- wending en verloor daardoor de partij. De Leidenaar legde beslag op de derde plaats. Einstand: 1. Kavalek (Tsj SI) 10 pnt; 2. Schiffer (W Did) 7V»; 3. A. v.d. Berg (Ned) 6V«; 4/10. Cortlever, Hen neberke, Boehm, v. Dijken (allen Ned), Rosell en Bang (beiden Den) en Soos (Roem), allen 6 pnt. WASSENAAR De uitslagen van de zaterdag gehouden draverijen en rennen te Duindigt waren: Draverijen Baarlo-prijs (2000 m) met autostart: 1. Guy Areta (E. F. Schwarz) 2.52.1, 1.26.1; 2. Gracia Peterhof, 3. Freule CH. Winn f 9.40, pl f 1,80, f 1,50, f 1,80; kop pel f 6,40; cover f 3,50; trio f 150,20. Bergen op Zoom-prijs (1600 m) met autostart: 1. Dynamiet (M. Vergay) 2.08.1, 1.20,1; 2. Butch Hollandia; 3. Dartel. Winn. f 1,80, pl. f 1,40, f 4,90, f 2,10: koppel f 23,-; cover f 37,70; trio f 1.238,10. Heerenveen-prijs (2140 m): 1. Flevo Akerendam (P. A. Strooper) 2.59.5, 1.23.1; 2. Ella Ross; 3. Hippo. Winn f 5,10, pl. f 2,10, f 2,40; koppel f 11,40; cover f 5,40. Wolvega-prijs (2120 m): 1. Cherie Spencer (J. J. Hendrikx) 2.51.6, 1.19.4; 2. Royal Hanover; 3. Anton. Winn f 7,60, pl f 2,60, f 2,90, f 32,-; kop pel f 11,60; cover f 4,90; trio f 412,20. Drachten-prijs (2000 m) met autostart: 1. Goeam (G. L. J. Kleijweg) 2.49,-, 1.24.5; 2. Grenadier; 3. Good Luck S. Winn f 3,70, pl f 1,90, f 1,40; koppel f 4,50; co ver f 5,20. Sappemeer-prijs (2000 m) met auto start: 1. Gold Westlandia (G. L. J. Kleijweg) 2.45.7, 1.22.9; 2. Funny Boy; 3. Fire Bird W. Winn f 7,50, pl f 2,60, f 4,80; koppel f 64,10; cover f 8,80. Zwolle-prijs (2140 m): 1. Henriette Signal (P. A. Strooper) 3.01.7, 1.26.5; 2. Geraldo Cavaljos; 3. Horma. Winn f 2,10, pl f 1,20; koppel f 2,60; cover f 3,20. Rennen Clingendaalren-prijs (ca. 1350 m): 1. Africa Addido (J. J. Webb) 1.23.7; 2. Pico Bello; 3. Eggerink. Winn f 5,60, pl f 1,80, f 1,30; koppel f 4,30; cover f 3,20. Diana-prijs (ca. 2500 m): 1. Jolly Espresso S (P. Perkins) 2.40.1; 2. Abisag; 3. Unexpected. Winn f 1,40, pl f 1,10, f 2,-, f 1,50; koppel f 3,40; cover f 14,90; trio f 134,80. Zilveren Schild (ca. 2600 m): 1. Padre Bramo (Mevr. M. A. L. de Kat- Englebert) 3.01.8; 2. Just in Time S; 3. Whitefoot S. Winn f 3,10, pl f 2,20, f 2,30; koppel f 5,90; cover f 2,90. Totalisator-omzet f 220.520, Uitslagen draverijen Alkmaar: Trapeziumprijs 2000 m: 1. Hanoy (M. Vergay) 3.01.5, 1.30.8; 2. Hermes Bel win; 3. Hermana. Winn f .5,20, pl f 2,-, f 1,90, f 2,20; koppel f 17,20 cover f 8,20. Brisma-prijs 2040 m met autostart: 1. Goede Vrijdag (S. A. Hartman) 2.56.7, 1.26.6; 2. Gino Scotch; 3. Helma W. Winn f 5,20. pl f 2,20, f 1,80, f 1,70; koppel f 19,60; cover f 6,-; trio f 276,80. Kubusprijs 2380 m met autostart: 1. Fred Signal (W. Stort) 3.24.7, 1.26.-; 2. Gravin; 3. Gin Sprookjeshof. Winn f 9,10, pl f 3,10, f 2,80, f 3,70; koppel f 3,90; cover f 9,10. Cirkelprijs 2040 m: 1. Fontanes (T. H. Kooyman) 2.48.9, 1.22.8; 2. Erica; 3. El Hadie. Winn f 4,-, pl f 1,50, f 1,40, f 2,10; koppel f 7,90; co ver f 4,-. Kegelprijs 2700 m: 1. Farm Lady (M. L. v. d. Togt) 3.53.2, 1.26.4; 2. Dido van Ernstheem; 3. Dia mant Dear. Winn f 2,30, pl f 1,50, f 1,60. f 3,10; koppel f 3,90; cover f 5,-; trio f 131,40. Criterium der amateurrijders V-prijs '2040 m: 1. Ever Queen (G. v. d. Wal) 2.55.1, 1.25.8, 2. Clementina Lee; 3. Dumas. Winn f 2,-, pl f 1,40, f 3,-, f 2,70; koppel f 11,60; co ver f 13,60. Pyramideprijs 2040 m met autostart; 1. Gilia van Amstel (W. Stort) 2.54.5, 1.25.5; 2. Ex Nancy; 3. Esta Kinley. Winn f 6.40, pl f 2,30, 2,10, 6,10; koppel f 6,50; cover f 5,60; trio f 313,30. Cilinderprijs 2040 m met autostart: 1. Fullblood Maire (K. Neef) 2.57.3,1.26.9; 2. Elita; 3. Crisante. Winn f 8,60, pl f 5,10, f 3,10; koppel f 25,70; cover f 5,10. Totalisator-omzet f 204.893,50. Uitslagen draverijen te Zwolle: Sansevieriaprijs (2140 meter):. 1. Gea Alkestis van E (Leeman) 3.23.9, km-tijd 1.35.3; 2. Far Away; 3. Gode- wind. Toto w 3,10, pl 1,70, 1,90; koppel 8,60; cover 5,30. Anthuriumprijs 2100 m: 1. Gerard G (M Ring) 3.10.1, 1.30.5; 2. Frances Axworthy; 3. Edo V. Toto w 3,20, pl 1,90, 2,-; koppel 4,60; cover 3,30. Bromeliaprijs 2100 m: 1. Freddy Williams (Bolwijn) 3.11.1* 1.31.01; 2. Gamber; 3. Flora Axkit. Toto w 4,70, pl 1,60, 1,90; koppel 6,80; cover 4,20. Goudenarmband VI (2100 m voor ama- trices): 1. Friso A B (Mevr. Dragt-Peemstra) 3.06.8, 1.28.1; 2. Fabiola Norton; 3. Eme- line Heny. Toto w 2,00, pl 1,10, 1,20; koppel 2,20; cover 3,20. Cyclamenprijs 2100 m: 1. Buermann B (Bron) 2.54.2, 1.23.0; 2. Dynamiet Hanover; 3. Celina van H. Toto w 33,30, pl 2,80, 1,80, 1,70; koppel 23,-; cover 2,70. Enusaprijs 3000 meter: 1. Enusa (Wagevoort) 3.52.4; 2. Texas; 3. Gezant. Toto w 7,10, pl. 1,50, 1,50, 1,30: koppel 2,20; cover 1,60. De totale omzet van de totalisator was f 14.528,50.

De Vallei | 1969 | | pagina 9