Uitslag draverijen Veel contracten voor Ottenbros Enders/Engelhardt zeker van wereldtitel Dick Mulderij op derde plaats versgezette koffie, altijd klaar! Amerikanen leiden Levenslang voor Reinhard geëist Oude truc had succes Ziehier het complete drinkservies, waarin Nescafé korrelkoffie tijdelijk is verpakt. Een harmonieuze set tumblers, longdrinkglazen en karaffen. Gratis bij Nescafé50 gram in tumblers, 100 gram in longdrinkglazen en 200 gram in een prachtige sierlijke karaf! Profiteer snel van dit glinsterend voordeel! SPORT IN 'T KORT NATURISTEN WILLEN STUK TEXEL9S STRAND PORTIER BEKENT AGENT TE HEBBEN GESLAGEN OSSERVATORE LAAKT SENSATIE ROND MGR. DEFREGGER JEUGDCRIMINALITEIT 15- TOT 17-JARIGEN IN DEN HAAG GESTEGEN TOCH CLASSIFICATIE VAKANTIEVERBLIJVEN IN ZEELAND In zijspanklasse EK sharpies WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1969 in de Sovjet-Unie omdat de pers de persiflages en humoristische aan tijgingen van de Amerikanen op dt dingen in eigen land die hem niet aan stonden, herhaaldelijk citeerde als een en ander bij hun anti-Amerikaanse propaganda van pas kwam. KARLSRUHE De federale officier van justitie, Max Kohlhaas heeft le venslang geëist tegen de voormalige leider van de Gestapo in Noorwegen, Hellmuth Reinhard, die in hoger be roep gegaan was bij het Westduitse hooggerechtshof. Reinhard, (57) wiens ware naam is Hellmuth Patzschke, werd op 30 juni 1967 door 'n rechtbank in Baden-Baden tot 5 jaar veroordeeld omdat hij gehol pen had bij de executie van vier Noorse verzetsstrijders. Zowel de verdediging als de recht bank ging in hoger beroep. Reinhard, voormalig majoor bij de SS, werd in 1964 gearresteerd en be schuldigd van het helpen bij de depor tatie van 532 Noorse Joden die naar Auschwitz gestuurd werden, hulp ver- lend te hebben bij de executie van vier Noorse verzetsstrijders en de moord op Olaf Sanden, een hoteleige naar uit Aakersund. Reinhard beval de hoteleigenaar naar verborgen wapens onder een hoop aard appelen te zoeken en schoot hem in de rug van een afstand van drie meter. De uitspraak volgt vrijdag. LONDEN Twee oplichters hebben maandag in een juwelierszaak in het Hilton-hotel in Londen diamanten ter waarde van 170.000 gulden buitge maakt. Beide mannen, die zich voor deden als toeristen uit Guatamala, wisten de hun getoonde edelstenen vingervlug te verwisselen voor stuk jes geslepen glas. Daarna gaven zij een aanbetaling in Amerikaanse dol lars. Na hun vertrek bleek het pakje „bank papier" te bestaan uit zorgvuldig af gesneden papier waarop aan weers kanten een echte dollar was geplakt. Scotland Yard heeft meegedeeld, dat de mannen een klassieke truc hebben toegepast, die zo bekend is dat hij de laatste jaren hoogst zelden wordt ge bruikt. DEN BURG De Nederlandse Fede ratie van naturistenverenigingen in Den Haag heeft de raad en het college van B. en W. van Texel gevraagd volgend jaar een deel van het strand aan de zuidkust van het eiland te reserveren. Als het tot een voorstel aan de raad komt en de meerderheid daarvan in stemt krijgt Texel Nederlands eerste naturistenstrand. Vooral van Duitse zij de is er veel belangstelling voor. MOSKOU Een bloemlezing van de vermaarde „cursiefjes" van Art Buchwald, die het eerst verschenen in de (niet meer bestaande) New York Herald Tribune en daarna in ve le andere kranten in en buiten Ameri ka, is in het Russisch vertaald en zal in de Sovjet-Unie worden verkocht onder de titel „hier is Amerika". In het tijdschrift Nedelya (week) besteedde de prominente politieke commentator Vikenty Matvejef er een zeer lovende kritiek aan „Een boek dat iedereen moet lezen" en dat voor al voor de Sovjet journalisten bij hun werk zeer belangrijk zal zijn schreef Matvejef. Buchwald was al enigszins bekend DEN HAAG De 20-jarige portier A. L. B. uit Den Haag heeft tegenover de politie bekend op woensdag 6 augus tus op het strand bij de Scheveningse boulevard een agent met een fles een klap in de nek te hebben gegeven. Zo als bekend, werden die middag een agent en 'n brigadier door 'n twintig tal jongelui gemolesteerd, toen zij twee jongens van het groepje gelastten de doorgang over een plankier vrij te ma ken. De portier heeft nadat hij de agent had geraakt de fles warrmee hij dat had gedaan stukgeslagen en de agent en de brigadier bedreigd. De portier is aangehouden en zal aan de officier van justitie worden voorgeleid. Eerder werden in deze zaak een 21-jarige los- werkman en een 17-jarige timmerman uit Den Haag aangehouden. VATICAANSTAD Het Vaticaanse dagblad „l'Osservatore Romano" heeft zich vandaag voor het eerst in de zaak rond de hulpbisschop van München, Matthias Defregger, gemengd. Het blad stelde, dat de centrale vraag in de controverse is of de hulpbisschop nu een „nieuw mens" is. Het blad veroordeelde de „schandaal sensatie" rond de zaak. maar gaf geen oordeel over de verantwoordelijkheid van Defregger als voormalig Wehr- macht-kapilein voor de executie van 17 Italiaanse burgers in 1944 in het dorp Filetto de Camarda. Het is tot dusver het meest gezag hebbende commentaar op de zaak. Al le voorgaande verklaringen over het verleden van de hulpbisschop waren mondeling afgelegd door Vaticaanse voorlichtingsfunctionarissen Het vermeldde, dat zowel in Italië als in West-Duitsland onderzoeken worden ingesteld naar de rol van Defregger in de massa-executie en verklaarde elke schijn van inmenging in deze onderzoe ken te willen vermijden. Het blad wijst er echter op, dat de zaak „elementen" bevat, waarover ci viele magistraten niet kunnen oordelen, omdat zij betrekking hebben op het „in terne forum", waarmee de kanonieke wt'.'.en van de katholieke kerk mee werden bedoeld. DEN HAAG De jeugdcriminaliteit in Den Haag is in het afgelopen jaar nogal sterk toegenomen over de leef tijdsgroep 15 tot en met 17 jaar. Zij is daarentegen iets verminderd onder de groep van 5 tot en met 14 jaar. De Haagse politie noemt de toename van de criminaliteit onder de 17-jarigen „on rustbarend". Vooral het aantal inbra ken gepleegd door 17-jarige Haagse jongens is „verontrustend gestegen". De recidive blijkt bij de groep inbre- kertjes ook het veelvuldigst voor te ko men onder de 17-jarigen. Dit blijkt uit een overzicht van de Haagse kinderpoli tie over haar activiteiten in 1968. 2,7 procent van de Haagse jeugd van 5 tot en met 20 jaar kwam vorig jaar in aanraking met de politie. Dat wa ren 4703 jongens en meisjes. 53,5 pro cent van de gevallen had betrekking op misdrijven, 43,5 op „wangedrag" en de rest op overtredingen. Tegenover elke zeven jongens kwa men twee meisjes in aanraking met de politie. De meeste door de jeugd ge pleegde misdrijven betroffen vermo gensdelicten. Winkeldiefstallen staan daarbij aan de top, gevolgd door brom fietsdiefstallen, joyriding en inbraken, welke laatstgenoemde drie categorieën van misdrijven vrijwel uitsluitend jon genswerk blijken te zijn. De meisjes le veren naar verhouding meer moeilijk heden op wegens „wangedrag". Rond 40 procent van de Haagse jeugd, voor zover zij met de politie In aanraking kwam, was afkomstig uit de schildersbuurt. DEN HAAG De provinciale VVV in Zeeland heeft een plan gemaakt voor de classificatie van vakantiever blijven. Voorts is de Zeeuwse VVV tot de con clusie gekomen, dat er een taak voor niet-particuliere ondernemers ligt voor de exploitatie van ovcrnahtingsaccom- modatie voor jongeren. Een en ander is geresulteerd uit een bespreking van het bestuur van de pro vinciale WV in Middelburg in verband met de kwestie van het ontslag van de directeur van de VVV Burgh-Haamste- de en de kwestie van het niet toelaten van jeugdige kampeerders op een aan tal Zeeuwse kampeerterreinen. Het be stuur van de provinciale VW deelt mede dat „hoewel we er van over tuigd zijn, dat met name in het hoog seizoen, wanneer de vraag van logies- zoekenden bijzonder groot is, er ac commodaties worden aangeboden die kwalitatief soms de toets der kritiek niet kunnen doorstaan en daarbij de prijzen soms te hoog zijn in verhouding tot hetgeen wordt aangeboden, wij van oordeel zijn dat het hier een aantal in cidentele gevallen betreft. Verreweg het grootste gedeelte van de logiesver- strekkenden biedt goede logiesruimte aan tegen aanvaardbare prijzen. We willen gaarne de negatieve werking, die van slehte voorbeelden uitgaat, in de toekomst vermijden en daarmee voorkomen, dat ten onrechte een smet wordt geworpen op de overgrote meer derheid van bonafide verhuurders. Het bestuur heeft plannen om te ko men tot de invoering van een classifi catiesysteem voor vakantieverblijven. Besloten is om in overleg met de pla»t- selijke VW's te komen tot invoering van deze classificatie en daarbij, te be zien in hoeverre het wenselijk zal zijn om het aanbod van vakantieverblijven bij de provinciale VW te concentre ren. Uw geurige Nescafé korrelkoffie is nu tijdelijk verpakt in dit flonkerende gratis drinkservies In gratis tumbler: 50 gram korrelkoffie 1.92 50 gram goudmerk korrelkoffie 2.42 in gratis longdrinkglas: 100 gram korrelkoffie 3.64 100 gram goudmerk korrelkoffie 4.60 in gratis karaf: 200 gram korrelkoffie 7.05 200 gram goudmerk korrelkoffie 9.- Nescafé De uitslagen waren: Maanlandingsprijs: 1. Hadewyck (M. Vergaay) 1.25.7; 2. Hofnar 3. Fiasco Akerendam. Winn. 2.40, pl. 1.30. 1.30, 1.70, kopp. 2.70, cov. 3.60, trio 19.50. Apollo-11-prijs: 1. Hannibal Spencer (J. Oosting) 1.30.0; 2. Hendrik, 3. Gen- liaan. Winn. 2.40, pl. 1.40, 1.60, kopp. 4A 0, cov. 5.10. Michael Collins-prijs: 1. Fitis S (A. de Graaf) 1.25.9; 2. George van Rhea, 3. lÜdel Hollandia. Winn. 6.10, pl. 1.60, 1.60, 2.10, kopp. 23.30, cov. 3.90, trio 294.80. Criterium der Vierjarigen: 1. Gay Rodney (J. van Dooyeweerd) 1.25.0, 2. Goudplevier S 3. Gallant Way. Winn. 20.20 pl. 3.50 4,— 1.70, kopp. 29.40, cov. 14.60. Maanvlagprijs: 1. Gravin Johanna (M. Bouwhuis) 1.27.9; 2. Earl Milk- bottle; 3. Herman. Winn. f 16.70, pl. f 4.10, f 17.70 en f 7.10, kopp. f 14.30, cov. f 33.10. Grote Augustusprijs: 1. Christiaan de Wet (L. Schoonhoven jr.) 1.21.1; 2. Entry Volann; 3. Diana Sunshine. Winn. f 2.40, pl. f 1.50, f 2.40, kopp. f 5.90, cov. f 4,-, trio f 37.30. Neil Armstrong-prijs, le afd.: 1. Impala (J. Wagenaar jr) 1.27.9; 2. Ido van Alkestis; 3. Iwan Buitenzorg. ROTTERDAM De nieuwe wereld kampioen op de weg Harm Ottenbros heeft niet meer te klagen over gebrek aan contracten. Zijn ploegleider Tom Vissers, die zich tijdelijk als onbezol digd manager van Ottenbros heeft op geworpen, sloot reeds 25 contracten voor hem af. De ploegleider van Willem II haalt voor zijn pupil het onderste uit de kan. Zo staat het bijvoorbeeld nog lang niet vast dat Ottenbros met Wagtmans zal starten in een internationale koppelwed strijd in Baden-Baden op 7 september. De reden: „Als de organisatie voor Merckx 13.500 gulden over heeft, zal er voor de wereldkampioen ook een hoog bedrag moeten worden betaald", aldus Vissers. „Ik wil het bedrag, dat Harm geboden is, niet noemen maar in vergelijking met het vorstelijke bedrag van Merckx, is er een te groot ver schil. Ze hebben daar alle grote man nen gecontracteerd, behalve de wereld kampioen. Dat doet pijn, maar ze zul len wel voor hem moeten betalen. Wereldkampioen Harm Ottenbros HELSINKI Nog voor de laatste ra ce in Belfast is gereden zijn de Westduitsers Enders en Engelhard! ze ker van de wereldtitel in de zijspan- klasse. Hun concurrenten Fath en Nel son zijn door een val in een wedstrijd in Helsinki uitgeschakeld voor de laat ste race. Klaus Enders en Ralf Engelhardt, die in 1965 een zijspancombinatie vorm den, veroverden de wereldtitel eerder in 1967. De BMW-rijders hebben in de stand om het wereldkampioenschap 57 punten. Fath en Nelson, die op URS rijden, kan de tweede plaats echter niet meer ontgaan. start zaterdag in de Ronde van Val- kenswaard. Naast vele kleine ronden zal hij ook starten in Parijs-Tours, de Coppa Augostoni en de Ronde van Lom- bardije. AKERSLOOT De Westduitser Karl Kahler heeft dinsdag op het Alkmaar- dermeer de eerste race van het Euro pees kampioenschap Sharpies met groot machtsvertoon gewonnen. Aan de reeks van vijf races nemen 26 sharpies uit Nederland, West-Duitsland en Enge land deel. Onder ideale weersomstandigheden een aanwakkerende oostelijke bries van zeven tot acht meter per seconde werd de openingswedstrijd gezeild. Kahler had na het eerste kruisrak reeds een duidelijke voorsprong op de Nederlanders Dick Mulderij, houder van de Europese titel, en Wim Gulde- mond. Steeds groter werd het verschil. Toen de hoge boei voor de tweede keer werd gerond leidde de Duitser met 75 seconden. In de laatste ronde verloor Kahler wel iets aan zijn concurrenten, maar hij bleef onbedreigd. Guldemond en Mulderij zorgden voor grote spanning in de1 strijd om de bezetting van de tweede plaats. Hoewel Guldemond zijn voorlaatste slag iets te ver doorzette ging hij toch met enkele meters voor sprong over de aankomstlijn. UITSLAG: 1. Kahler (WD1); 2. Guldemond (Ned); 3. Mulderij (Ned); 4. Van Veen (Ned); 5. Van Dorst (Ned); 6. Loew (Ned); 7. Goetjes (Ned); 8. Crimes (GBr). Na afloop van de Ronde van Yon- ne is de Franse wegploeg bekend ge maakt, die zal deelnemen aan de we reldkampioenschappen wielrennen voor amateurs, die van 14 tot 24 augustus in Brno worden gehouden. De ploeg bestaat uit: Weg: Danguillaume, Botherel, Rou- xel. Lapeble, Delepine en Ducreux. Ploegentijdrit: Roques, Hezard, Proust en Lebas. De Oostduitse ploeg voor de we reldkampioenschappen op de baan en de weg bestaat uit: Weg: Dieter Mickein, Klaus Ampler, Berrad Knispel, Axel Peschel, Siegfried Huster. Baan: Sprint en tandem: Jürgen Geschke, Werner Otto, Jürgen Schütze.. Achtervolging: Heinz Richter. Dames: baan, sprint: Heidi Blobner, Hannelore Mattig, Karin Süwe. Achtervolging: Hannelore Mattig. Het Bulgaarse voetbalelftal, tegen stander van Nederland in de voorron den van het toernooi om het wereld kampioenschap, heeft dinsdagavond in Sofia een oefenwedstrijd tegen het Bra ziliaanse Sao Paulo met 4-1 gewonnen. Bij de rust leidde Bulgarije met 2-1. Zowel Asparoechew als Benov scoor den twee keer: Asparoechov in de 6e en 71e minuut, Bonev in de 22e en 87e minuut. De zwemclub Zian heeft het Por tugese Deportiva Nautica uit Portuga- lete in wedstrijden vcor dames en he ren verslagen met 37 tegen 23 punten. De wedstrijden werden gisteravond in het stedelijke zwembad te Portugalete gehouden ten aanschouwen van 1500 mensen. Eerder op de dag had Zian de Por tugezen met waterpolo verslagen met 3 tegen 2. LONDEN De eerste dag van de atletiekwedstrijd tussen de dames- en herenploegen van Engeland en de Ver. Staten, die in het Londense White City stadion wordt gehouden, hebben de Amerikaanse heren een ruime voor sprong opgebouwd: 68-42. Bij de da mes leidt Engeland met 37-25. De beste prestatie kwam op naam van de wereldrecordhouder op de 110 m horden, Willy Davenport (US), die zijn specialiteit won in 13,4 sec Bij de dames viel Doris Brown op, die de 1500 meter in 4 min. 18,6 sec. op haar naam bracht. De Nederlandse ploeg voor het ko mende wereldkampioenschap op de weg voor amateurs in het Tsjechische Brno, kort voor het vertrek op Schip hol. HILVERSUM In het zomerse re gentje waren gisteravond in Hilversum de verrassingen niet van de bewolkte lucht. Het Criterium voor Vierjarigen werd namelijk gewonnen door Gay Rodney met Jan van Dboyeweerd, na dat minstens zo verrassend Grand Ges te met B. Leeuwenkamp ruim twee ronden had geleid. Grand Geste liet het tenslotte zitten, waarvan outsiders profiteerden; de reeds genoemde Gay Rodney en S. A. Hartman met Goudplevier S. Daarach ter kwam pas een der kanshebbers, de Derbywinnaar van vorig jaar, Galland Way. De Grote Augustusprijs verliep iets normaler, omdat het een gedecideerde overwinning werd voor de eerste favo riet, Christiaan de Wet met Leo Schoon hoven. De verrassing in dit nummer was negatief: de uitschakeling van de twee de favoriet. Crack Hollandia, die ge stuurd werd door Jan van Dooyeweerd.

De Vallei | 1969 | | pagina 12