TRUDY GROENMAN WEER IN DE RUNNING Recordomzet transfermarkt op Keizer nog niet beschikbaar voor Nederlands elftal VIVOLA IK HEB ZOALS IJ EEN BEZIN DAAROM KOOS IK DE SfLobt -f-totcr Ajax-Hannover '96 op 24 september Zondagamateurs zegevierden tip van de week: Kijk niet opeen kolommetje. Jan Hordijk vonniste Adema van Scheltema Te fel Heren Gewipt Coen Moulijn geeft bondscoach Georg Kessler weer hoop Zwaarder Beter te laat in huis, dan te vroeg in 't ziekenhuis Niet pessimistisch fles a 0,7 liter van 395 voor Verbeterd Overzicht Amateur Zege Sijbrands Pedro de Ravela «9»: stukjes huishoud 1 keuze uit aardbeien, abrikozen, frambozen/bessen, bosbessen en kersen per pot «i blikjes WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1969 v SCHEVENINGEN Een beetje on wennig nog heeft Trudy Groenman de draad van het succes bij de nationale tenniskampioenschappen, die zij twee jaar geleden na drie titels-op-rij liet lig gen, weer opgenomen. Nu tennis geen hoofdbezigheid meer is voor het Gro ningse meisje, maar een plezierige af wisseling voor het werk op kantoor, staat zij er aanzienlijk frisser tegen over dan toen zij afscheid nam. Maar toch had Trudy Groenman bij haar eer ste optreden in de titelstrijd wat moei- lijkheidjes. De vlam van de ambitie brandde te fel. Haar ingrijpen was net iets te gre tig om Ankie de Jong zo'n lesje te ge ven dat de concurrentie er van onder de indruk zou raken. De pretentieloze speelster uit Tilburg greep drie games 16, 26 en verweet zich terecht, dat zij een aantal kansen op een betere sco re had laten liggen. Trudy Groenman, gewend aan hard spel door oefenwed strijden tegen mannelijke clubgenoten, vergiste zich namelijk herhaaldelijk op de plotselinge uitschieters van de fore hand van haar tegenstandster. Zodra er echter werkelijk moeilijkheden dreig den, nam zij met succes de dropshot te baat, Astrid Suurbeek, de kampioene van 1967, en Marijke Schaar, de huidige ti- telhoudster, wonnen zonder problemen van respectievelijk mevrouw Laan en mevrouw Geen jaar. Trouwens, geen van de geplaatste spelers stond een set af. Ook Judith Salomé niet. Het Amster damse meisje rekende resoluut af met de jonge Doreen Falkenburg (62, 6—2). De geplaatste heren streefden veler lei doeleinden na bij hun eerste optre den tijdens deze „nationale". Jan Hor dijk, die te verstaan heeft gekregen fik se resultaten te moeten boeken om in de bondsgunst te blijven, vonniste de arme Hans Adema van Scheltema met krachttennis van het meest grove soort (62, 60, 60). Jan Hajer draaide zich bij de service in de meest vreemde bochten om de spankracht van zijn nieuwe racket te proberen (61, 63, 75 tegen Bob Leopold). Soeters, Schneider en Fleury hielden zich zo rustig mogelijk. Jan Coebergh en Peter Scholtz daar entegen moesten vechten. De één met succes, de ander tevergeefs, Coebergh werd anderhalve set lang buiten de lij nen gedrukt door de gemakkelijk spe lende Peter Blaas. Toen de Hagenaar echter te kort begon te komen, werkte Coebergh de achterstand weg en won in vier sets. Peter Scholtz was de eerste van de geplaatste spelers (hij was achtste), die voortijdig werd gewipt. Dat gebeur de door de met een stalen racket toe geruste Paul van Min. Ruim vier uur stonden beide spelers op de baan. Zo dra Scholtz zich aan het net vertoonde was hij duidelijk beter dan de jonge Delftenaar, die na zijn opzienbarende entree in het Nederlandse tenniswereld- je van verleden jaar toch niet zoveel Trudy Groenman en Jan Hay er, die wellicht hoge ogen zullen gooien voor de titels in het enkelspel. vooruit is gegaan als redelijkerwijze verwacht had mogen worden. De 29-ja- rige Hilversummer nam echter veel te sporadisch het initiatief. Pas ver in de vijfde set, toen Van Min een achterstand van 03 had weg gewerkt, ging Scholtz weer tot de aan val over. Maar ineens werd hij aan al le kanten gepasseerd. Voordat hij van de schrik was bekomen, was het uit: 1210, 97, 46, 46, 64 voor Van Min. De uitslagen waren: Oames-enkelspel, tweede ronde: Ma rijke Schaar-Henriette Laan 60, 62, Els Veentjer-Joke Groen 61, 64, Ada Bakker-Yvonne Wagenvoord 60 64, Trudy Groenman-Ankie de Jong 61 62, Ietje van der Zee-Betty Sto ve w.o. Judith Salomé-Doreen Falken burg 62 62, Astrid Suurbeek-Mevr. Geenjaar 61 64, Tine Zwaan-Roe- lien Noorman 61 63. Heren-enkelspel, tweede ronde: Jan Hajer-Bob Leopold 61 63 75, Frans de Kort-Lucassen 62 108 63, Paul van Min-Peter Scholtz 1210 97 46 64, Richard Kasten-Jaap Arends 57 64 63 57 86, Jaap Coebergh- Peter Blaas 68 7—5 6—1, Geert Key- serWim Lagendaal 26 75 64 63, Niek Fleury-Bing Sie 63 64 61, Dick Stradmeyer-Nisi Sie 61 63 57 36 10 afgebroken wegens regen, Evert Schneider-Rob Kuypers 62 60 63, Lex Constandse-Fried Schmitz 7—5 8—6 1—6 6—1, Fred Hem- mes-Martens 62 62 64, Eddy Knol- Hans Haks 61 61 46 6—2, Jan Hor dijk-Hans Adema van Scheltema 62 60 60, Ron van Gelder-Frans Boe lens 62 75 63, Peter Soeters-Loek Sanders 62 61 61, Piet Veentjer- Dogger 61 46 60 60. HANNOVER De Westduitse Bun- desligaclub Hannover '96 heeft het voorstel van Ajax, de tweede ontmoe ting uit het Jaarbeurssteden-bekertoer nooi tussen de beide voetbalclubs op 24 september te spelen, aangenomen. De eerste wedstrijd wordt, zoals be kend, op 17 september in Hannover ge speeld. Tijdens de strijd om het internatio nale kampioenschap van Duitsland in Finnjollen is Hans van der Eist dins dag als derde geëindigd. De dagzege van deze race, die bij Travemünde werd gehouden, was voor de Duitse Oympisohe kampioen van Tokio, Kuh- weide. In de totaalstand is Kuhweide nu eerste met 2,9 punten. Van der Eist neemt de tweede plaats in met 6,9 punten. ROTTERDAM Piet Keizer, linksbuiten van Ajax, heeft te kennen gegeven zich voorlopig nog niet beschikbaar te stellen voor het Nederlandse elftal. Ook niet na een bemiddelingspoging van de secretaris-penningmeester van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB), de heer Burgwal. Piet Keizer meent, dat de vernieuwde rechtspraak in de KNVB hem niet vrijwaart voor bepaalde risico's ten opzichte van zijn «lub Bondscoach Kessler weet dus dat hij geen beroep op de Ajacied hoeft te doen voor de belangrijke wedstrijden I in de voorronden van het wereldkam pioenschap tegen Polen en Bulgarije. De veel geplaagde bondscoach, die vorig seizoen reeds met veel proble men werd opgescheept, wilde op de uit latingen van Keizer geen commentaar geven. Wél zei hij: „Als Keizer zich beschikbaar stelt, zal ik in overweging nemen hem bij de selectiegroep te ne men. Dat is reeds lang mijn standpunt en zijn vorm zal dan bepalend zijn". zou opstellen. Beide spelers kunnen on mogelijk dat wedstrijdritme hebben, Nu Rob Rensenbrink door de start van de Belgische competitie op 6 sep tember, er tegen de Polen op 7 septem ber ook niet bij zal zijn, wordt het voor Kessler alleen maar zwaarder. Kessler: „Ook al zouden Rensenbrink en Houwaart op die dag beschikbaar zijn, dan nog is het de vraag, of ik ze PIET KEIZER niet beschikbaar COEN MOULIJN topvorm waarover de spelers in Nederland door de vroege start van de competitie, reeds beschikken". Toch is de bondscoach niet pessimis tisch gestemd. Het optreden van Coen Moulijn in de wedstrijd tegen Telstar heeft hem weer hoop gegeven. „Niet alleen voor mij, maar ook voor duizenden kijkers speelde Moulijn in topvorm. Er is reeds een prettig over leg geweest met trainer Happel. Als Moulijn kan voldoen aan de tactische eisen, die ik stel, en zijn vorm weet vast te houden, bestaat zeker de moge lijkheid, dat hij er bij zal zijn", aldus Kessler. SHERRY ROTTERDAM Op enkele uitzon deringen na zijn thans alle formalitei ten vervuld, die aan de officiële trans fers van de juni-periode voor het sei zoen 1969-1970 vastzitten. Het resultaat is, dat 165 spelers, die reeds een con tract hadden, hetzij in Nederland het zij in het buitenland, van club zijn ver wisseld en 98 spelers hun amateursta- tus hebben opgegeven en betaald voet baller zijn geworden. Het omzetrecord van 4,4 miljoen gul den van het seizoen 1965-1966, toen 183 contractspelers en 125 amateurs zijn getransfereerd, is aanzienlijk ver beterd. Een voorlopig overzicht geeft ditmaal een transfercirculatie van on geveer vijf miljoen gulden te zien, waaruit tevens valt af te leiden dat het gemiddelde transferbedrag per spe ler, ook indien men dit vergelijkt met de beide vorige seizoenen, is gestegen. De clubs in het betaalde voetbal had den 218 spelers op de transferlijst ge plaatst, terwijl tweehonderd spelers dit op eigen verzoek hadden gedaan. Een totaal van 418, dat zeer toevallig overi gens, precies gelijk is aan het seizoen 1968-1969, toen de cijfers respectievelijk 243 en 175 waren. Een overzicht van de laatste vijf ja ren geeft het volgende beeld: 1965: 183 contractspelers getransfereerd en 125 ADVERTEN'i ib amateurs, 1966: 132 en 123. 1967: 158 en 68, 1968: 157 en 115, 1969: 165 en 98. Bij het begin van de competitie van de eredivisie waren de transfers van de beide Surinaamse spelers John Oosthuizen van Robin Hood en Max Rijsenburg van Transvaal Paramaribo naar Haarlem nog niet definitief gere geld. Voorts is de overgang van de Roe meen Yosif Varga van Dynamo Boe karest naar AZ '67 nog niet definitief. Een bestuursdelegatie van AZ '67 zou naar Boekarest vertrekken om te trach ten deze aangelegenheid met de Roe meense Voetbalbond te regelen. Tenslotte heeft de Oostenrijkse Voet balbond inzake de transfer van Ferdi nand Janotka van Austria Salzburg naar Holland Sport als voorwaarde ge steld, dat de Haagse club Janotka vrij zal geven voor wedstrijden van het Oos tenrijkse elftal indien deze speler daar voor in aanmerking zou komen. Afgevoerd naar de status van ama teur zijn na het afgelopen seizoen 53 contractspelers, hetzij dat deze voetbal lers stopten met spelen, hetzij dat zij als amateur verder gingen of om stu dieredenen niet meer aan hun contractu ele verplichtingen konden voldoen. RODEN Het zondag-amateurelftal heeft in Roden een oefenwedstrijd te gen de zaterdagamateurs met 5-1 ge wonnen. Bij de rust stonden de zondag voetballers, die technisch beter waren en ook als ploeg een grotere eenheid vormden, al met 4-0 voor, door doel punten van Oldenburger (Emmen), Darwinkel (Spel. Assen) (tweemaal) en Varczynski (Spel. Assen). Na de hervating maakte Abma (Sneek) er 5-0 van, waarna Hoekstra (Harkemase Boys) de enige treffer van de zaterdagvoetballers op zijn naam bracht. PARAMARIBO In het damtoer- nooi, dat in Paramaribo wordt gehou den, heeft Tom Sijbrands de leiding behouden. Hij versloeg dinsdag in de derde ronde Sheoratan. In de totaal stand heeft Sijbrands nu zes punten uit drie partijen. Tweede is Ramcha- ran met vijf punten. Ivens is na zijn zege op Medan zesde met twee punten. LONDEN De uitslagen van de dinsdagavond voor de eerste divisie van de Engelse league gespeelde voet balwedstrijden waren: Coventry City-West Bromwich Albion 3-1; Liverpool-Manchester City 3-2; Nottingham Forest-Stoke City 0-0. tUXSHOUAty MANAS Bestelnummer 556 HUISHOUDWEEGSCHAAL. Nu alle re cepten volgens het juiste gewicht. Deze handige weegschaal weegt tot 10,5 kg. Vergelijkbare winkelwaarde f 13,50 VIVOLA-PRIJS f 10,50 Bestelnummer 603 WC MAT EN BADKAMERMAT. Een fleu rige variatie op een bekend thema. De onderzijde is vochtopnemend en anti-slip. Formaat badmat 50 x 80 cm. Vergelijkbare winkelwaarde f 17,50 VIVOLA-PRIJS fll,- Bestelnummer 604 Materiaal en formaat gelijk aan no. 603. In diepzwart met een elegant medail londessin. Vergelijkbare winkelwaarde f 18,50 VIVOLA-PRIJS f 12,— '-J Prijswijzigingen voorbehouden Geldig van 13 augustust/m 19 augustus 1969 O CO I co I (Tl to

De Vallei | 1969 | | pagina 13