Geschorste Mieke Sterk toch naar vijfkamp Leo Duyndam won voor eigen publiek Winst voor Guldemond RENNERS KLAGEN IN BRNO Bijna iedereen die je spreekt denkt dat Royal Club Tonic veel meer kost dan gewone tonic Toto-tips Militairen sterker dan West-Duitsland Overwinning voor de Amerikanen Recordinschrijving marathon Enschede Arcari behield titel Tommie Smith prof Koersen Hilversum Onrechtvaardig Bevoegd Zonder effect Geen commentaar Dames Ook gangmakers niet eens met gang van zaken Ander onderkomen Allegaartje Loten Geperfectioneerd Opnieuw zege Sijbrands Kwartfinalisten bekend Serieuze werker Atletiekontmoeting met Engeland E K sharpie Begrijpelijk. Royal Club Tonic is ook zo goed. En toch is de prijs maar 75 cent voor een grote fles. DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1969 Voor de aanvang van de profronde van Honselersdijk werden Eddy Merckx en Harm Ottenbros in de bloe metjes gezet. ROTTERDAM Na een gesprek, dat de atletiekverenigingen ADA, AAG, GVAV/Rapiditas, Fortis, De Spartaan en Hellas met hun juridische adviseur mr. J. L. Janssen van Raay hebben gehad is besloten, dat de voorlopig ge schorste Mieke Sterk toch zal worden ingeschreven voor het kampioenschap op de vijfkamp, dat dit weekeinde in Vlaardingen wordt gehouden. Voornoemde clubs hadden aangedron gen op een gesprek met de Rotterdamse jurist omdat zij zich niet kunnen ver enigen met het standpunt van het hoofd bestuur van de Koninklijke Nederlandse Atletiekunie (KNAU). Zoals bekend, legde dat hoofdbestuur aan zes atleten (Mieke Sterk, Corrie Bakker, Sjouk Tel, Fred van Herpen, Rudo Lievense "en Peter Dellensen) een voorlopige schorsing op wegens het niet in ontvangst willen nemen van de me dailles tijdens de Nederlandse kam pioenschappen te Groningen. Tn het gesprek met mr. Janssen van Raay kwam men wel tot de conclusie, dat de houding van de atleten op zich zelf als minder juist zou kunnen worden MIEKE STERK van de partij bestempeld, maar dat er zoveel ver zachtende omstandigheden kunnen wor den aangevoerd, dat de straf van de voorlopige schorsing in dit geval onge rechtvaardigd zou zijn. De kwestie moet daar was men het wel over eens worden behandeld door het daartoe bevoegde orgaan, te weten de nationale strafcommissie aan de hand van normale regels van het strafprocesrecht, zoals die ook in het reglement van de KNAU zijn vastge legd: hoor en wederhoor, de mogelijk heid tot het voeren van verweer, het horen van getuigen en een van het hoofdbestuur onafhankelijk rechtspre kend orgaan. Al deze fundamentele rechtsbeginselen dienen volgens de zes clubs in acht te worden genomen. Het ingewonnen juridische advies be helst, dat het hoofdbestuur van de KNAU krachtens de statuten en regle menten van de KNAU niet bevoegd is een voorlopige schorsing op te leggen zodat deze maatregel zonder effect blijft en de desbetreffende atleten tot op het moment van de uitspraak van de nationale strafcommissie in alle wed strijden kunnen uitkomen. Van de zijde van het hoofdbestuur van de KNAU wilde men op de nieuwe ontwikkelingen geen commentaar leve ren. Er is door het hoofdbestuur, naar aanleiding van de opgelegde voorlopige schorsingen, een schriftelijke klacht bij de nationale strafcommissie gedepo neerd. Van de nationale strafcommissie is binnen afzienbare tijd een uitspraak te verwachten. Volgens de reglementen van de KNAU moet die commissie een klacht binnen drie weken na ontvangst behandelen en binnen zes weken een uitspraak doen. HONSELERSDIJK Niet minder dan 25.000 toeschouwers hebben Leo Duyndam, de plaatselijke favoriet, de Ronde van Honselersdijk zien winnen. De bijzonder sterk rijdende Duyndam veroverde een voorsprong van een ron de op het peloton, waarvan Eddy Merckx de sprint won. De Tour de Franioe-winnaar met we reldkampioen Harm Ottenbros de gro te vedette in het wielerspektakel bood de toeschouwers overigens bijzonder weinig voor zijn dure contract. De „Zwarte van Tervueren", die met we reldkampioen Ottenbros, de nationale kampioenen Koel, Pijnen, Bongers en Frijters en bronzen-medaillewinnaar bij de wereldkampioenschappen Peter Post voor de wedstrijd werd gehuldigd, was maar zelden voor in het peloton te vinden. Merckx, eerder op de dag als derde geëindigd in een wedstrijd in Turnhout, beperkte zich voornamelijk tot het winnen van enkele premiesprint jes. Het spectaculaire rijden van Duyn dam vergoedde echter veel, met Jan van Katwijk en de door pech op enke le ronden achterstand gereden Jan Ha- rings bouwde hij een voorsprong op van een ronde óp de grote groep. Toen Van Katwijk door pech zijn voorsprong kwijtraakte, kon Honselersdijk zich op maken voor de huldiging van de plaat selijke wielerheld. Uitslag: 1. Leo Duyndam (Honse lersdijk) 74,75 km in 1 u. 44 min en 39 sec; 2. Eddy Merckx (Belg) op 1 ronde; 3. Rini Wagtmans (St. Willebrord); 4. Rene Pijnen (Woensdrecht); 5. Harm Ottenbros'Hoogerheide; 6. Gerard Koel (Hoogerheide); 7. Cor Schuuring (Amsterdam); 8. Jan van Katwijk (Op- loo); 9. Maarten Breure (Rotterdam); 10 Jan Serpenti (Beverwijk(, allen op 1 ronde. WINTERSWIJK Het Nederlandse militaire elftal heeft te Winterswijk met 3-0 gewonnen van het Westduitse militaire team. Vierduizend toeschou wers zagen een fel duel waarin voor een gemoedelijke stemming geen plaats De Nederlandse militairen, zonder de nationale doelman Jan van Beveren, die vervangen was door Van Dongen van NAC, vonden een afdoend antwoord op de keiharde tackels van de West duitsers. Scheidsrechter Dorpmans gaf Graggelman van Borussia Dortmund zelfs een officiële waarschuwing. Na een ruststand van 0-0 greep het Nederlandse militaire team in het laat ste kwartier de overwinning. Als eer ste was het Hoekema die de bal achter doelman Nuckel deponeerde. Sietse Veen was de maker van de andere twee treffers, beide malen uitstekend voor bereid door Boskamp. Nederlandse militaire elftal: Van Dongen (NAC); Cornwall (Blauw Wit), Overweg(DWS), Lieffeld (Blauw Wit), Mellard (NEC); Boskamp (Holland Sport), Van der Veen (Sparta), Sietze Veen (De Graafschap); Bachoffner (DWS), Hoekema (Go Ahead), Bosman (Spel. Drente). In de tweede helft werd Van der Veen vervangen door De Win kel en Bosman door Walbeek. winning van vorige week op West- Duitsland in Augsburg hebben de Ame rikaanse heren de atletiekwedstrijd te gen Engeland ook met ruim verschil gewonnen: 131-90, bij de dames toon de Engeland zich de sterkste, al was het verschil zeer gering: 67-66. De beste prestatie in het White City stadion in Londen kwam woensdag avond op naam van Dick Taylor. De 24-jarige Brit liep de 5000 m in 13 min 29 sec. waarmee hij de snelste loper van dit jaar op deze afstand is. Taylor miste het Europese record, dat met 13.24.8 op naam van de Duitser Harald Norpoth staat, met slechts 4,2 sec. De prestatie vai. Taylor betekende een nieuw Engels record. Ian Stewart (GB) eindigde in 13.36.4 als tweede. John Sherwood (GB), winnaar van het brons in Mexico op de 400 m hor de, toonde zich met 49.9 sec de sterk ste voor de Amerikanen Mann en Lee, die in 50 sec tweede en derde werden. Bijzonder snel ging ook de 3000 m steeple chase, die in 8.33.- werd ge wonnen door de Engelsman Jackson voor zijn landgenoot Stevens, die 8.35.2 noteerde. Bij de dames kwam de beste pres tatie op naam van de 17-jarige Kathy Hammond (VS), die do 400 m won in 53.1 sec. Lilian Board (GB), bij de Ol. Spelen tweede op dit nummer, bezette in 53.7 de tweede plaats. AKERSLOOT Op de tweede dag van het Europese kampioenschap in de Sharpieklassc. dat op het Alkmaarder- meer wordt gehouden, hebben de deel nemers onder geheel andere omstandig heden moeten zeilen dan in de openings race van dinsdag. Er stond een wind van amper twee meter per seconde met draaiingen tot 45 procent. Bij de start speelden windschiftingen de deelnemers meteen al parten. De Westduitser Karl Kahler dinsdag winnaar moest toen wegens 'n aan varing opgeven. Aangezien 't slechtste resultaat van elke deelnemer bij de be rekening van het eindklassement niet wordt meegeteld behoudt de man uit Altona zijn kansen. De zege was in de tweede race voor Wim Guldemond, die ook de algemene rangschikking aanvoert. Van Swol was de grote verliezer. Hij rondde als eerste de hoge boei. Na de eerste ronde lag hij tweede. Als vierde ging Van Swol door de lijn van aankomst. Wim Guldemond kwam in de tweede helft van de wedstrijd onweerstaanbaar naar voren. De uitslag was: 1. Guldemond (Ned), 2. Vink (Ned), 3. Böhmer (W-Dld), 4. Van Swol (Ned), 5. Van Dorst (Ned), 6. Van Veen (Ned), 7. Visser (Ned), 8. Mulderij (Ned), 9. Thomas (GB). Algemeen klassement na twee wed strijden: 1. Guldemond 3 pnt., 2. Vink 19, 3/4 Van Veen en Mulderij 19,7. 5. Van Dorst 20, 6. Böhmer 23,7, 7. Van Swol 25, 8. Goetjes (Ned) 30 punten. BRNO Wielrenners zijn vaak klagers. Kort voor een belangrijke wedstrijd worden 1001 punten aangevoerd die niet goed zijn, maar die gewoonlijk niet meer beteke nen dan een uiting van spanningen voor de strijd. In Brno waar morgen de wedstrijden om de wereld kam pioen scha ppen beginnen, het belangrijkste evenement van het jaar voor iedere renner, is het niet anders. De klagers hebben dit keer gelijk en de klachten zijn vrijwel eenstemmig, hoe wel de organisatie letterlijk en figuurlijk alles heeft gedaan om de zaken tussen de 15e en 24e augustus zo goed mo gelijk te laten verlopen. Maar ook organisatoren konden niet vooraf weten dat hotel Pozemstav, waar de Neder landse ploeg zou logeren, door oorzaken buiten hun macht voor een nog veel belangrijker doel moest wor den vrijgemaakt. Logiesruimte is ook in Brno niet onb eperkt aanwezig en voor sommige buitenlandse gasten, ook al komen die niet voor de wereldkampioenschappen wielrennen, is intrek in een goed hotel maar net goed ge noeg. De Nederlandse ploeg kreeg daar door een ander onderkomen toegewe zen in een soort studentenhuis dat pas is voltooid. De kamers zijn goed, ruim en redelijk comfortabel, maar op de eerste dagen bleek de bevoorrading (er was niets maar dan ook werkelijk niets te krijgen) beneden peil. Bovendien moeten de maaltijden op een ander adres worden gebruikt en dat brengt weer andere moeilijkheden met zich. Daarbij komt dat de maaltijden van een heel andere samenstelling zijn, dan een topsporter is gewend. De hoeveel heid bleek ook al niet indrukwekkend. Wim Bravemboer, een van de kandida ten voor de wegploeg, zei Jiet zo: „We hebben gisteren bijna 2l/t uur gegeten en dat was verschrikkelijk lang voor dat kleine beetje. Er was van alles te weinig, behalve van de aardappelen. Hoe langer de maaltijd duurde hoe meer mijn honger groeide". Het kleine groepje rond de stayers Cees Stam, Dries Helsloot en Bert Boom en daarin op de eerste plaats de gangmakers Joop Stakenburg, Bertus de Graaf en Bruno Walrave hadden an dere klachten. In Brno wordt namelijk niet gereden op de snelle gangmaakmotor, het troe telkind van elke entraineur, maar op de zogenaamde lichte motoren, die nog al tijd een cilinderinhoud van 750 tot 1200 cc hebben. Brno heeft niet zoals ver schil! en/de wimterbanen een compleet park van gangmaakmotonen van het zelfde jaar en type, maar een alle gaartje van op het eerste gezicht iden tieke produkten. De uiterlijke eenvor migheid is slechts schijn. De motorblok ken van de machines zijn namelijk niet alleen uit twee fabrieken afkomstig voornamelijk voor-oorlogse jaargangen van de Amerikaanse merken Harley Davidson en Indian maar verschil len daarbij in ettelijke detailpunten. De kleine verschillen van het ontste kingsmechanisme zijn voor de kracht van de motor misschien niet zo'n ver schrikkelijk belangrijk punt. maar wel voor de zuiging van de motor. Iedere vergroting van het motorblok maakt door de windbreking d<e taak van de renner namelijk lichter. Vooral de gangmakers nemen die verschillen ver schrikkelijk hoog op. Bruno Walrave, de jongste van het Nederlandse trio gangmakers, de meest onstuimige van de drie dan ook, riep woensdag, nadat hij het motor park van twintig stuks, bijeengebracht door verschillende Tsjechische wieler clubs, had gezien: „Van die twintig motoren zijn er geeh twee gelijk. Er is er zelfs een bij, die aan het blok een accu heeft zitten en wat dat scheelt aan windvang is niet voor te stellen". Bertus de Graaf, 62 jaar oud en wat rustiger: „Het zou een schandaal zijn als iedere gangmaker voor het hele toernooi een bepaalde motor kreeg aan gewezen. Daarvoor zijn de verschillen te groot. Het eerlijkste is, dat voor ie dere wedstrijd tien motoren op het middenterrein worden opgesteld, waar na de acht gangmakers en de twee re serves voor die wedstrijd loten welke motor zij tot hun beschikking krijgen. Zo gebeurt het ook in Antwerpen of in Dortmund of Berlijn. Er is bovendien een risico, dat er aan de motor, die je niet in eigen beheer hebt, wordt ge knoeid". Martin Wierstra, de ledder van het Nederlandse groepje stayers: „In artikel 57 van het reglement van de UCI staat, dat in de wedstrijden ach ter lichte motoren de motoriwhoud mag variëren van 750 tot 1200 cc, maar ook dat per wedstrijd uitsluitend dezelfde machines mogen worden gebruikt". Om een rechtvaardige verdeling van het beschikbare gangmaak materiaal te krijgen, wil Wierstra een beroep doen op de internationale wielreunde. Bertus de Graaf voelt meer voor pressure- group van de gangmakers. De zeer er varen Amsterdammer zei: „Wij, de gangmakers dus, moeten, de UCI zeg gen, dat wij alleen rijden als er per wedstrijd om de motoren wordt ge loot. Dat is in ons aller belang en daar door wordt niet een enkeling toevallig ADVERTENTIE of opzettelijk bevoordeeld. George Nakladal, een van de Tsjechi sche gangmakers, die in Brno overigens niet zal rijden maar voor de wereld kampioenschappen belast is met de zorg voor de motoren, vertelt: „Wij hebben er alles aan gedaan om de ver schillen zo klein mogelijk te maken. Al le frames, alle sturen, alle benzine tanks zijn geheel gelijk. Alleen die mo torblokken. Daar zijn Indians van 1000 cc bij met een bouwjaar van 1952 en Harley's van 1200 uit 1944. Daar is ech ter niets aan te doen. Er zijn in Brno problemen rond het materiaal en daarvan lijkt de oplos sing iets minder gemakkelijk, dan die van de moeilijkheden die er met de Nederlandse fietsen zijn geweest. Een aantal van die fietsen is met de ploeg van Amsterdam naar Brno overgevlo gen, de rest werd per auto uit Neder land aangevoerd. Van de overgevlogen fietsen heeft een aantal de overstap in Pfaag, waar renners en materiaal in kort tijdsbestek van vliegtuig moesten verwisselen, niet volgens plan ge maakt. Dat betekende dat een viertal wegrenners, de nationale kampioen- Ben Janbroers, Joop Zoetemelk, Wim Bravenboer en Sjef van den Burg, woensdagmorgen niet kon gaan trainen op de weg. De bus van Vredestein, die dinsdagavond met een groot deel van het materiaal had moeten aankomen, heeft bovendien verschrikkelijk veel moeite gehad om de ploeg te vinden. Toen de chauffeur dinsdagnacht aan kwam bij hotel Pozemstav vond hij daar een heel an-diere bezetting dan hij had verwacht. En in het uitgestorven Brno heeft hij urenlang moeten zoeken voor hij het studentenhuis had gevon den waar alle Nederlanders toen al lang sliepen. Stuk voor stuk zijn het omstandighe den die de Nederlandse ploeg recht ge ven tot enkele klachten cn het bewijs dat zelfs de meest geperfectioneerde or ganisatie de kans loopt niet vlekkeloos te blijven. Want geperfectioneerd is die organisatie, wat namelijk in Brno voor deze wereldkampioenschappen is ge daan grenst aan het ongelooflijke. Meer dan driehonderd Tsjechoslowaken hebben zich op het organisatorische vlak ingezet voqr deze kampioenschap pen, de eerste die in de 76-jarige ge schiedenis van de titelstrijd in Tsjecho- Slowakije worden gehouden. Maar dat is niet alles, de baan waarop wordt ge reden is het afgelopen jaar volledig ver nieuwd. Van het oude baantje, waar de eerste wedstrijden in 1889 werden gehouden, is niets meer over. Er ligt precies op dezelfde plaats, vlak bij het jaarbeursterrein, nu een fonkelnieuwe baan met een schitterend profiel. De acccmmodatie voor ongeveer tien dui zend toeschouwers is helemaal her bouwd en bestaat uitsluitend uit over dekte plaatsen. Ook de baan is over dekt en alleen het midden-terrein ligt in de open lucht. Over de baan niets dan lof na de eer ste ervaringen met het beton, dat niet veel sneller lijkt te zijn dan de Am sterdamse stadionbaan. ENSCHEDE Aan de twaalfde in ternationale marathon van Enschede, die zaterdag wordt gehouden, zal een record aantal lopers deelnemen. Twee dagen voor de start (woensdag) had den de organisatoren 215 aanmeldin gen binnen. Woensdag kwam de inschrijving van de Canadees Brian Drewett binnen, waardoor in totaal vijftien landen ver tegenwoordigd zullen zijn. Zaterdag zullen ook 2 oudwinnaars van de marathon starten. Het zijn de Tsjech Vaclav Chudomel, die in 1963 zegevierde en de Belg Aurele van den Driessche, de winnaar in 1965. Pierre Tremtin bijvoorbeeld, diie in Mexico Olympisch kampioen werd op de 1000 meter tijdrit met een minuut 3,91 seconden, reed woensdag in een zeer serieuze training 1.10,5. Pas mor gen ais de beslissing in dit onderdeel zal vallen, kan blijken of Trentin tijdens deze oefening alles heeft gegeven of dat hij zijn concurrenten et zijn in schrijvingen uit 35 landen heeft wil len misleiden. SAN REMO De Italiaanse prof.- bokser Bruno Arcari heeft woensdag avond in San Remo zijn Europese titel in het lichtweltergewicht met succes verdedigd tegen de Spanjaard Juan „Sombrita" Albornoz. In de zesde ron de werd de uitdager na een opstoot op de maag uitgeteld. PARAMARIBO Ton Sijbrands heeft ook in de vierde ronde van het internationale damtoernooi te Parama ribo een overwinning behaald. Hij ver sloeg de Hagenaar Ivens. De uitslagen van de partijen van de vierde ronde waren: Ramcharan - Slijn- gard 2-0, Sadiek - Rotteveel 2-0, Kemp - Fleur 1-1, Redan - Sheoratan 1-1, Sijbrands - Ivejis 2-0. Stand na vier ronden: 1. Sijbrands 8 punten, 2 Ramcharan 7, 3. Sadiek 6, 4. Kamp 5, 5. Slijngard en Sheoratan 3, 7/8/9/10 Ivens, Rotteveel, Fleur en Redan 2. LONDEN De uitslagen van de woensdagavond voor de eerste divisie van de Engelse league gespeelde voet balwedstrijd waren: Crystal Palace Sunderland 2-0; Leeds United Arse nal 0-0; Manchester United Ever- ton 0-2; Newcastle United Sheffield Wednesday 3-1; Tottenham Hotspur Burnley 4-0; Wolverhampton Wander ers Southampton 2-1. DOS—NAC 3 FC Twente—DWS 1 Holland Sport—SVV 3 HaarlemADO 2 AZ '67—MVV 3 AjaxGo Ahead 1 NECSparta 3 H V CEl ink wij k 1 Den BoschRCH 1 Fortuna VI.Helmond Sp1 GraafschapDFC 3 Blauw WitHeracles 1 FSCVolendam 3 NEW YORK Tommie Smith, de Olympische kampioen op de 200 me ter hardlopen, die tijdens de finale in Mexico met 19.8 seconden het wereld record op deze afstand vestigde, wordt professional. De 25-jarige Smith teken de woensdag een contract bij een Ame rikaanse voetbalclub. HILVERSUM Uitslagen koersen Duindigt: Fille des Montsprijs: 1. Annie Rose valjos (J. van Dooyeweerd) 1.26.6, 2. Gay Westlandia, 3. Hartin Gerda. Winn. 1.70, pl. 1.30, 1.20, 1.30, kopp. 4.80, cov. 3.20, trio 17.-. Intrepidprijs: 1. Honey Six (E. Lee man) 1.29, 2. Gracia Peterhof, 3. Guy Areta. Winn. 2.20, pl. 1.60, 1.60, 2.20, kopp. 6.10, cov. 3.90. Inspiritprijs: 1. Grenadier (J. van Dooyeweerd) 1.25, 2. Gento BH, 3. Gina Narciso. Winn. 3.20, pl. 1.80, 2.30, 2.20, kopp. 11.50, cov. 5.90, trio 121.70. Irene Francesprijs: 1. Fred Signal (W. Stort) 1.26.1, 2. Granda, 3. Holga- pluto Gerda. Winn. 5.10, pl. 3.90, 2.-, kopp. 13.90, cov. 2.80. Iskraprijs: 1. Crystal Heny (W. J. van Dalen) 1.23.7, 2. Feen Silk, 3. Do rothea. Winn. 15.60, pl. 3.10, 1.60, 2.30 kopp. 38.60, cov. 6,-, trio 1.513.60. Lord Maireprijs: 1. Elite Mac (M. W. M. Lange) 1.23.7, 2. Agio, 3. Brilliant Heny. Winn. 2.90, pl. 1.60. 1.70, kopp. 7.70, cov. 3.10. Ina Bascomprijs: 1. Firmin (J. van Dooyeweerd) 1.22.4, 2. Daimler, 3. Fa- biana H. Winn. 2.10, pl. 1.30, 2.80, 3.80, kopp. 9.70, cov. 9.30, trio 344.20. Ivan Hanoverprijs: 1. Epilog V (E. Leeman) 1.22.8, 2. Double Six II 3. Ge- zina. Winn. 2.10, pl. 1.20, 3.-, 1.40, kopp. 14.-, cov. 12.70. File des Montsprijs: 1. Annie Rose (F. Vandeuren), 2. Beautiful Girl, 3. Baboon. Winn. 3.40, pl. 1.20, 1.20, kopp. 2.70, cov. 3.40. Jaseurprijs: 1. Rolanda (P. Perkins), 2. Moonstar, 3. Rock Crystal. Winn. 5.90, pl. 3,-, 2.30, kopp. 6 .10, cov. 3.70. Schneider hoopt op tennistitel SCHEVENINGEN Evert Schnei der, als meester in de rechten verbon den aan de medische faculteit in Rotter dam, geniet deze week een wat lange re koffiepauze. In dat extra uurtje per dag hoopt hij tenniskampioen van Ne derland te worden. Een titel, die hem tot dusver is ontgaan omdat in zijn studiejaren (toen hij meer tijd voor tennis had) een zekere Tom Okker on genaakbaar was. Nu Okkej in buitenlandse profdienst is getreden, heeft Schneider het racket weer ter hand genomen. Hij reist elke dag rond het middaguur naar Scheve- ningen en keert na afloop van zijn par tij weer op zijn werk terug. Gisteren was Evert Schneider één van de zeven geplaatste spelers, die zich voor de kwartfinales kwalificeer den. Als achtste plaatste zich jeugd kampioen Paul van Min, die dinsdag een toegang forceerde door de nummer acht Peter Scholtz uit te schakelen en gisteren de laatste acht binnentrad door een verdienstelijke zege op Ri chard Kasten (7—5, 6—1, 6—4). Evert Schneider trad aan tegen Lex Constand- se en gunde deze zeventienjarige tegen- A Judith Salomé in actie. tem***? - stander, die het effect van zijn slagen verloren zag gaan door een zwakke tweede service, vier games (61, 62, 6—1). Vandaag begint voor Schneider het serieuze werk. Hij ontmoet dan Fred Hemmes. Ondanks een vier setszege op Eddie Knol (6—2, 3—6, 7—5, 6—2) is deze fulltime tennisser bepaald niet meer de favoriet, die hij was voor het begin van de „Nationale". Onder de druk van het moeten winnen vertoont het spel van Hemmes namelijk ernsti ge leemten. Tegen Knol werkte zijn backhand niet. Bovendien geraakte hij in verwarring als zijn tegenstander aan het net verscheen. De hardwerkende Knol zag na een voorsprong van 31 in de derde set echter geen kans het initiatief te behouden. Jan Hordijk, de andere „Bondsten- nisser" die zich waar moet maken, ging resoluut te werk. Ron van Gelder, wiens omvang zo is toegenomen, dat Hordijk er slank bij lijkt, slaakte in de winderige betonnen kuip van 't center- court menige kreet vol zelfbeklag. Een aantal slagen van deze technisch be gaafde tennisser mislukten inderdaad. Maar aan de andere kant zette Hordijk zo'n kracht achter zijn stalen racket, dat de weinig mobiele Van Gelder er eenvoudig niet aan te pas kwam (60, 6—1, 6—3). Dames Bij de dames bereikte alle geplaats te speelsters de kwartfinales. Geen van hen had daarvoor meer dan twee sets nodig. De uitslagen waren: Herenenkelspel, achtste finales: Jan Hajer Frans de Kort 6-2, 6-2, 6-3; Paul van Min Richard Kasten 7-5, 6-1, 6-4; Jan Coebergh Geert Keyzer 3-6, 6-3, 6-4, 6-4; Niek Fleury Wiesie Sie 6-2, 6-4, 6-2; Evert Schnei der Lex Constandse 6-1, 6-2, 6-1; Fred Hemmes Eddie Knol 6-2, 3-6 7-5, 6-2; Jan Hordijk Ron van Gel der 6-0, 6-1, 6-3; Peter Soeters Piet Veentje 10-12, 6-4, 6-1, 4-6, 6-2. Damesenkelspel, achtste finales: Marijke Schaar Madeleine Kieboom 6-2, 6-2; Els Veentjer - Lidy Bielefeld 7-5, 6-4; Ada Bakker mevr. Lazonder 6-0, 6-0; Trudy Groenman Hilda van Loon 0-1, 6-0; Patricia Went Iet je van der Zee 8-6 6-0; Judith Salomé mevr. Verschuren 6-2, 6-1; Astrid Suurbeek Noortje Blom 6-2, 6-1; Ti ne Zwaan Annemieke Blom 6-1, 6-4. Herendubbel, achtste finales: Fleury/Hordijk Blaas/Welschen 8-6, 6-1; Knol/De Koning Adem a van Scheltema/Luyk 10-8, 8-6; Bruin/ Thung Arends/Coebergh 10-8, 7-5; Schmitz/Vaarties Sanders/Tem- minck 6-1, 6-2; Hemmes/Soeters Kuypers/Weyerman 6-3, 5-4 terugge trokken; Hartog/Dogger Scholtz/ Stradmeyer 6-3, 3-6, 7-5; Hajer/Van Min Robbers/Tulp 6-2, 6-3; Van Eys- den/Van Gelder Sie/Sie 6-4, 6-3. Damesdubbelspel, kwart'inales: Fleury/Hordijk Knol/De Koning 6-4, 6-3; Hemmes/Soeters Hartog/Dog ger 6-4, 6-2; Van Eysden/Van Gel der Hajer/Van Min 3-6, 6-3, 6-4. Damesdubbelspel, kwartfinales: Bakker/Suurbeek Went/Vos 6-1, 6-3; Blom/Salomé Bielefeld/Zwaan 8-6, 4-6, 6-3; Kieboom/Laan Bos/ Van der Koogh 6-1, 6-1; Schaar/Veen- tjer Taphoorn/IJspaard 6-2, 6-2.

De Vallei | 1969 | | pagina 11