Medewerkers van staatssecretaris Haex: Leger kan goedkoper door samenwerken met burgerij Vuur verwoestte „hart" Houttransport liep uit de hand Venhcdk koek Chevron-raffinaderij ,Ik wurgde m'n vrouw tijdens hevige ruzie' DE CRITICI Branden in Rotterdam en Utrecht' RUMOER OP NATIONAAL DE DAM BIJ MONUMENT Rovers van geldbakje telefooncel gepakt Hoe is het mogelijk. WERK LIGT ZEKER PAAR HAGEN STIL VRAGEN OVER BRANDSCHADE Invalide man post bij „huisvesting" V akantiehulpjes Jongens trapten agent uit auto „Laat bedrijfsleven voertuigen van genie gebruiken Pseudo-agent leidde Duitser niet om de tuin Kentekenplaat auto geel met zwarte letters Boeing-gigant geeft eerste demonstratie in Nederland man bekent: Ramen open Apatisch ADVIES SWOV: 0 het sociaal-medische vlak. 0 de internationale rechtshandhaving (marechaussee en krijgsraden). 0 vergroting van de „gebruiksnuttigheid" van het leger. Navo Twee kansen Opbouw Verdeelsleutel Hangijzer geheugensteuntje voor witteveen Vrijgelaten zeelieden vrijdag op Schiphol (Ov Wal is die Spar vandaag weer voordelig. Nekkramp smul-ideetje voor 12 uur mals en kruidig Lasser alarmsysteem werkte prima Klemgereden PRIJZENBESCHIKKING VLEES AFGEKONDIGD DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1969 .'•■aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, iaaaaaaaaaaaaaaaaaaai iaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaiaaaaaai *fcaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaai ASPEREN Pas nadat hij op zijn dringende verzoek 'n gesprek met zijn vader en 'n vriendin in zij, cel had gevoerd, heeft de 48-jarige Hennie V. uit Asperen gisterochtend bekend dat hij zijn even oude vrouw Corrie door wurging van het leven had beroofd. Hij zou in drift tijdens een woordenwisse ling hebben gehandeld. Deze laatste bijzonderheid kon onver wacht nog door een buurvrouw, me vrouw Koppejan, worden bevestigd. Zij had zondagnacht voor het raam van haar slaapkamer staan luisteren naar de ruzie tussen Hennie en Corrie V. Toen zij echter om kwart voor twee 's nachts de buurman als gewoonlijk naar zijn nachtdienst had zien gaan was zij weer gaan slapen. Toen zij de volgende ochtend hoorde dat haar buurvrouw was vermoord, vertelde zij haar ervaringen aan de politie. De ruzie tussen man en vrouw was gegaan over haar broer Bas van Rees, die door zijn minder validiteit vrijwel geheel op kosten van Hennie V. leefde. Zijn vrouw, die het gemis aan kinde ren compenseerde door een overdreven zorg voor haar onvolwaardige broer Bas, eiste vaak van haar man dat hij nog meer voor zijn zwager zou doen. Zondagnacht hadden zij daar weer ruzie over. Vanwege de hitte stonden de ramen open. Hennie zag dat dit bij de buren ook het geval was. Toen zijn vrouw hem hard schreeuwend allerlei verwijten naar het hoofd begon te slin geren, wilde hij die scheldkanonnade smoren. Hij was bang dat de buren stonden te luisteren. Volgens zijn verklaring heeft hij 1oen haar keel te stevig dichtgeknepen. Hij had begrepen dat zij al dood was toen hij op de gewone tijd naar zijn werk ging op de melkfabriek te Schoon- rewoerd. In huis had hij een heleboel over hoop gehaald om de indruk te wekken, dat zijn vrouw tijdens zijn afwezigheid was overvallen. Ook had hij de laden uit het buffet op de grond gesmeten. Hij deed gewoon zijn werk. Niemand heeft wat aan hem gemerkt. Om de gang van zaken helemaal als normaal voor te stellen, had hij zelfs het pannetje eten dat zijn vrouw voor broer Bas had gekookt meegenomen. Na zijn werk had hij het eten naar Bas gebracht. Ook tegenover hem deed hij heel gewoon. Tot gisternacht was Hennie V. in het politiebureau van Leerdam volkomen apatisch. Hij reageerde nergens op. In de nacht vroeg hij zijn vader te mogen spreken en mej. C. van Her waarden, een goede vriendin van hen. De verstandhouding tussen deze dame en het echtpaar was volkomen gezond. Zij wist echter dat Hennie een wrok had tegen Bas. Na met haar en zijn vader te heb ben gesproken, beloofde hij hen de waarheid te zullen zeggen. Daarop leg de hij zijn bekentenis af. AMSTERDAM Een brutaal staal tje van oplichting haalde gisternacht de 21-jarige vertegenwoordiger A. M. uit Amsterdam uit. Op de Haarlem merweg dwong hij een Duitse automo bilist tot stoppen. Hij zei politieman te zijn en te heb ben gezien dat de Duitser 'n verkeers overtreding had gemaakt. Vijfentwin tig gulden boete en meteen betalen. De Duitser ging er niet op in waar op de vertegenwoordiger weg reed met 's mans paspoort, rij- en kentekenbe wijs. De Duitser kon de echte politie wel zo ver leiden dat zij de vertegen woordiger in zijn huis kon aanhouden. DEN HAAG Gele borden met zwar te letters en cijfers van een opvallend type en het geheel reflecterend. Dat zou het beste zyn als kentekenplaat voor auto's, aldus de Stichting Wetenschap pelijk Onderzoek Verkeersveiligheid. De Swov heeft op verzoek van de Rijksdienst Wegverkeer een onderzoek ingesteld naar de zichtbaarheid en leesbaarheid van kentekenplaten. Het rapport hierover komt volgende maand uit. Het „Swov-bord" valt groter uit dan de huidige blauw-witte kentekenplaten. Dat zou wel eens problemen kunnen geven bij de autofabrikanten, die reke ning houden met borden van interna tionale maten. DEN HAAG Opheffing van de exclusieve positie van de krijgsmacht en nauwe samenwerking met de burgermaatschappij. Dat bepleiten twee naaste medewerkers van staatssecretaris Haex (leger) als bijdrage in het terugdringen van de hoge uitgaven van ons defensieapparaat (thans 3.5 miljard gulden). De majoors M. H. von Meyenfeldt en H. Volten denken daarbij aan: 0 de vorming en opleiding van (toekomstige) dienstplichtigen en vrijwillig dienenden. Met dat laatste punt bedoelen de twee, zo deelde majoor Von Meyenfeldt ons gisteren mee, onder medegebruik door het bedrijfsleven van het instrumenta rium van de genie, zoals in reserve ge houden bulldozers en andere voertuigen De twee majoors oefenen in een arti kel in het blad „Anti-Revolutionaire Staatskunde" ernstige kritiek op het de- fesiebeleid. „Het handhaven van onze bijdrage aan de Navo in kwantita tieve zin zoals nu door de regering wordt voorgestaan leidt er toe dat de exploitatie (personeelskosten en kosten voor de verzorging van het personeel) beslag legt op een groeiend deel van de defensiebegroting. De ruimte voor investeringen wordt kleiner en het begin van een aantas ting van de gevechtswaarde (dus van de kwaliteit) tekent zich af". De twee officieren voeren aan dat het defensie-apparaat geen „verzorgingste huis of werkverschaffingsobject" is. Volgens de schrijvers zijn er nog maar twee mogelijkheden voor onze defensie: meer geld („de tegenwoordi ge kwantiteit met een harmonische kwaliteit, wat een hogere begroting in houdt") of inkrimping („bij een gelijk blijvende begroting de harmonische kwaliteit op een kwantitatief lager peil herstellen"). „De tegenwoordige opstelling kwantiteit zonder kwaliteit voldoet niet. Zij is het gevolg van een geleide lijk, vrijwel ongemerkt, afglijden", zo schrijven de majoors. „In dit proces komt een moment dat een bewuste keus moet worden gedaan". De majoor Von Meyenfeldt en Vol ten vallen in hun kritiek op het defen siebeleid ook de tegenwoordige vertica le opbouw van het defensie-apparaat aan. Zij twijfelen aan de waarde van drie min of meer op zichzelf staande krijgsmachtonderdelen. „De opbouw van de krijgsmacht moet voorzien in de mogelijkheid van een gecentraliseerde beleidsvoering voor de hele krijgsmacht, met name op lange termijn. De verhouding tussen de krijgsmachtonderdelen moe ook passen in de strategie van het bondgenoot schap", zeggen zij. Zij pleiten daarom voor 'n groot mo gelijke integratie van die delen. Ook halen zij 'n uitspraak aan van de vroe gere Amerikaanse minister van defen sie McNamara, dat in sommige gebie den de omvang van de marinestrijd krachten de behoeften van de Navo overschrijdt. In de komende vijf jaren zouden zonder bezwaar enige honderden dollars kunnen worden overgeheveld naar landstrijdkrachten waaraan meer behoefte bestaat, zo heeft McNamara gezegd. Bij de regeringsprtijen gaan intus sen steeds meer stemmen op om de ver deelsleutel bij Defensie nu eens kritisch te bekijken. Die verdeelsleutel ziet er al jaren zo uit: landmacht 2, marine 1, luchtmacht 1. Bij de regeringspartijen de KVP incluis is een groeiend onbehagen merkbaar over de indertijd door minis ter (nu minister-president) De Jong in gevoerde verticale structuur van het ministerie van defensie. Het ziet ernaar uit dat bij de eerst komende kabinetsformatie de defensie één van de belangrijkste hete hangij zers wordt. Het is niet onmogelijk dat de drie confessionele partijen en voor de KVP'er De Jong zou dat sneu zijn met het oog op de doelmatigheid de verticale opbouw ter discussie zul len stellen. Aan de andere kant zal een dergelijke operatie, zo zegt men op het Binnen hof, een ingreep zijn die enkele jaren zal vergen. Welke minister zou in dat geval „overgangsminister" willen zijn? De oppositie ziet de verticale struc tuur liever vandaag verdwijnen dan morgen. Dat geldt zelfs voor vele amb tenaren van het ministerie van defen sie. DEN HAAC De fractievoorzitter van de Partij van de Arbeid in de Tweede Kamer, drs. J. den Uyl, heeft minister Witteveen (Financiën) schrif telijk gevraagd of hij zich zijn uit spraak herinnert gedaan op 6 februari in de Tweede Kamer, volgens welke hij voor de vakantie de wetsontwerpen in zake verlaging van de inkomstenbe lasting zou indienen. Drs. Den Uyl verlangt van de be windsman verder nog voor het einde van zijn vakantie een uiteenzetting waarom hij aan zijn voornemen geen gevolg heeft gegeven. Twee naaste medewerkers van staats secretaris Haex hebben scherpe kri tiek geuit op het defensiebeleid. Majoor der infanterie M. H. von Meyenfeldt (45) publiceert re gelmatig in vakbladen en tijdschrif ten. Hij bezocht het stafcollege in Leavenworth in de Verenigde Sta ten en was docent aan de Hogere Krijgsschool. Hij is hoofdredacteur van Appèl, het blad van de Natio nale Christen Officierenvereniging. Majoor H. Volten (35) studeerde aan de Universiteit van Amsterdam. Hij is register-accountant en redac teur van Appèl. SCHIPHOL Volgens een bij de be trokken rederijen verkregen medede ling kunnen de twee jeugdige Neder landse zeelieden Symen Algra uit Leeuwarden en A. Revier uit Rotter dam, die kort na elkaar in januari en februari te Sjanghai door de Chinese justitie op hun respectieve boten (de Amstelstad van de rederij Amsterdam en de Woensdrecht van Ph. van Omme ren) werden gearresteerd, vrijdagoch tend op Schiphol worden terugverwacht. ADVERTENTIE be Chevron raffinaderij in Pernis is gister middag door een brand in het centrale pomphuis volledig buiten ge bruik gesteld. Uitbreiding van de brand, die na een explosie ontstond 'con door de be- Irijfsbrandweer, Teholpen door le brandweer van Rotterdam en iie van de ShelL raffinaderij, wor den voorkomen. De directe schade is gering, naar schatting e<>n half miljoen gulden. DEN HAAG Dr. Oele, lid van de PvdA-fractie in de Tweede Kamer, heeft de minister van economische za ken schriftelijk om concrete medede lingen verzocht over de „trend" in het aantal branden en de daaraan verbon den schade in ons land, bij voorkeur ook aan de hand van de gegevens over het eerste halfjaar van 1969. „Deelt de bewindsman de mening van deskundigen, dat er sprake is van een' snel verslechterende brandschade- preventiesituatie in ons land, met name in de sector handel en industrie", zo wil het socialistische Kamerlid weten. Voorts dringt hij er op aan een gede gen onderzoek te laten instellen naar de tekortkomingen in het complex ❖an maatregelen, waarmee de overheid, de brandverzekeraars en de bedrijven brandschade trachten te voorkomen of te beperken, en de Kamer van de re sultaten van het onderzoek op de hoog te te stellen. Toelichtend wijst dr. Oele op het jaarverslag 1968 van het schadeverze keringsbedrijf, volgen s hetwelk de schade door brand in 1968 ten opzichte van het jaar daarvoor meer dan ver dubbeld was. Volgens een artikel in „De ingenieur" van 30 mei bedraagt de schade in 1968 meer dan een miljard gulden, hetgeen overeenkomt met 6 pet. van de nationale besparingen, al dus dr. Oele. AMSTERDAM Bij het nationaal monument op de Dam in Amsterdam, waar zich na de grote schoonmaak beurt van de afgelopen dagen sinds gistermiddag weer groepen jongeren ophouden, is het gisteravond tussen negen en elf uur rumoerig geweest. Volgens de politie werden op het bor des van het monument enkele malen kisten en ander materiaal in brand gestoken. Er werden rondedansen uitgevoerd met van kranten en ande re materiaal vervaardigde fakkels. Er bevonden zich zeker een vierhon derd jongelui op het monument, ga degeslagen door vele nieuwsgierigen. Om half twaalf was de rust terugge keerd. Er verbleven toch nog circa honderd jongelui op het bordes dat bezaaid was met kranten, flessen, blikjes en andere rommel. De meesten van hen hadden hun slaapzak al opgezocht. Tussen vier uur en half vijf gistermid dag was het monument weer openge steld voor het publiek. Het werd on middellijk in bezit genomen door de vele tientallen jongeren die de afge lopen weken op de Dam en omgeving bivakkeren en er de nacht doorbren gen. De internationale Damjeugd is duide lijk een nieuwe toeristische attractie in de hoofdstad geworden. Honderden kijkers verdrongen zich in het begin van de middag bij de groepen jonge lui die in afwachting van het vrijge ven van het monument op het mid- dendamterrein waren neergestreken. Sommigen lieten de toeschouwers op kartonnen borden weten, dat zij alles accepteerden, van traveilercheques tot guldens en van melk tot sigar.lten en inderdaad waren er toeristen die hun wt atoestopten. Eén van de jongelui zed toen de drang hekken rond het monument werden verwijderd: „Zo, ons bed is weer verschoond, thuis doet moeder het, hier de gemeente". Naar eerst thans bekend is geworden is enkele dagen geleden een geval van nekkramp geconstateerd onder de Dam-slapers. De jongeman is in het Wilhelmina-Gasthuis ter verple ging opgenomen. Degenen, die met hem in aanraking zijn geweest hebben, zoals in zulke gevallen uit voorzorg gebruikelijk is, pillen gekregen. Toen de jongeman op de Dam niet goed werd brachten enkele jongeren hem over naar de studentenflat in de Weesperstra at, waar regelmatig jongeren op de gan gen en het trapportaal overnachten. Omdat de toestand verergerde werd de jongeman naar het ziekenhuis over gebracht waar nekkramp werd ge constateerd. Deze besmettelijke ziek te is geen gevolg van het warme weer of onhygiënische toestanden en heeft niets te maken met opeenho ping van mensen. AMSTELVEEN Woensdagoch tend in alle vroegte verloor een vracht auto, geladen met hout, bij het nemen van een bocht een groot deel van zijn lading. De stammetjes bedekten een deel van de rijweg zo volkomen, dat het op het eerste gezicht een rivier in Finland tijdens een houttransport leek NIEUWENDAM Uit protest tegen het niet beschikbaar zijn van een aan zijn situatie aangepaste woning, houdt de 38-jarige invalide B. G. Krumeich uit Nieuwendam al enkele dagen in zijn wagentje de wacht bij het gebouw van de woning dienst. Zijn gezondheidstoestand gaat ach teruit. Hij slaapt op een bank in de huiskamer omdat hij niet meer in staat is de slaapkamer op de eerste verdie ping van zijn woning te bereiken. De gemeentelijke dienst voor volks huisvesting zoekt naar geschikte woon ruimte voor de heer Krumeich, zijn vrouw en hun tweejarig dochtertje. De invalide heeft een medische urgentie verklaring. Hem is toegezegd dat hij als eerste voor een geschikte woning in aanmerking zou komen. ROTTERDAM De naam van 's we relds eerste man op de maan, Neil Arm strong, zal binnenkort de boeg sieren van een Griekse tanker. Het schip vaart nu nog als de Gerina onder Noorse vlag. ADVERTENTIE een dubbele plak Verkade Snijkoek met wat boter... mmm DEN HAAG Vi'er kelners en twee koks, allen seizoenkrachten, hebben in een restaurant in Schevendangen in de afgelopen weken voor naar schatting f 4.000,- wel met de klanten afgerekend, maar niet met de baas. Zij deden dit door een aantal bonnetjes waarmee zij in de keuken bestellingen moesten af halen, niet aan de kassa af te leveren. Deze „vergeetachtigheid" leverde hen samen rond de f 4.000,- op. De politie heeft de zes „vakantie-hulpjes" aange houden ze een proces-verbaal gege ven wegens verduistering in dienstbe trekking. ROTTERDAM/UTRECHT Twee branden in Rotterdam en Utrecht heb ben gisteren grote schade veroorzaakt. In Rotterdam-Pernis is de olieraffinaderij van Chevron (Caltex) stilgevallen na een korte, felle brand in het hart van het bedrijf. Het vuur verwoestte gistermiddag het centrale pompstation waarlangs alle ruwe olie en de produkten worden aan- en afgevoerd. De raffinaderij produktiecapaciteit sinds juni: 12,5 miljoen ton per jaar zal zeker enkele dagen stilliggen. De leveranties aan de afnemers zullen via noodleidingen zo spoedig mogelijk wor den hervat. „Dit was de grootste brand die ons heeft geteisterd in de twinitg jaar dat we draaien", zei gistermiddag ir. W. James, directeur van de raffinaderij. „Het vitaalste deel van het bedrijf is vernield". „Een dag stilliggen kost 750.000 dol lar (circa 2,7 miljoen gulden), maar het bedrag is niet helemaal reëel, om dat we het verlies waarschijnlijk zullen kunnen inhalen", aldus ir. James. De brand brak gistermiddag tegen drie uur uit bij het pompstation, waar op dat ogenblik een lasser onder toe zicht van een brandwacht aan het werk was. De lasser, de 31-jarige Joegoslaaf Tomaic Pavao, verklaarde naderhand dat hij zijn apparatuur niet gebruikte. Vermoed wordt dat benzine uit een lekkende afsluiter op een hete leiding is gevallen. De lasser werd getroffen door de felle steekvlam die het begin betekende van de brand. Hij liep twee- de-graads brandwonden op aan de hals. Het vuur vrat zich van het pompsta tion door een loopgraaf met tientallen aan- en afvoerleidingen. De vette rook kolom boven de brandhaard was tot in Den Haag zichtbaar. De Rotterdamse brandweer, geassis teerd door de bedrijfsbrandweren van Chevron en buurman Shell, bezwoer het gevaar binnen een uur. Ploffende aan- en afvoerleidingen in de loopgraaf die over twintig meter in lichter laaie stond, richtten geen schade aan. Een grote opslagtank vol benzine werd met een koelend watergordijn af geschermd. Geen van de ambulances die uit voorzorg vanuit Rotterdam naar de raffinaderij waren gedirigeerd, be hoefde in actie te komen. „De gevolgen zijn veel en veel ern stiger dan de brand zelf. Het betekent ellendige pech, maar toch mag ik, met slechts één lichtgewonde, van geluk spreken", aldus ir. James. Tegen een miljoen gulden is de scha de die een brand heeft aangericht in een pakhuis in Utrecht (in onze laatste editie van gisteren maakten we hiervan al melding). De negentienjarige magazijnbediende P. F. Ruiterman rook tegen twaalf uur een brandlucht in het magazijn, van de firma J. A. M. Burgman en Zonen, een grossier in ijzerwaren. De brand weer was toen al gewaarschuwd door personeel van een tandheelkundige kli niek tegenover het bédrijf. De oude vleugel van het pand brand de geheel uit. De hitte van de brand was zo groot dat een aantal brand weerlieden speciale kleding moest aan trekken en twee kleine, nieuwe brand jes ontstonden in oude woonhuisjes te genover het pakhuis. Deze brandjes wa ren spoedig geblust. AMSTERDAM Twee schoten uit een politiepistool waren gisteravond op het Damrak in Amsterdam nodig om twee 17-jarige jongens, die met hun auto voor de politie vluchtten, tot staan te brengen. Tevoren hadden de knapen een politieman, die hun in de Beurs straat het wegrijden had willen be lemmeren en daartoe was ingestapt, uit de wagen getrapt. De agent (dn burger) ontdekte in de Beursstraat een auto die op een ver boden plaats geparkeerd stond. De wa gen, waarin enkele leren jacks en een gummistok lagen, bleek in zeer slechte staat te verkeren. Om negen uur stap ten de twee jongens in en wilden weg rijden. De agent, die in de buurt was gebleven, legitimeerde zich en verzocht hun de wagen te laten staan. Deson danks startte de bestuurder de motor, waarna de politie zijn pistool trok en instapte. Op dat moment reed de wa gen vol gas naar de Dam en vervol gens rechtsaf het Damrak op. Inmiddels was de agent door de andere inzittende uit de auto getrapt. Op het Damrak probeerde een ach tervolgende politiewagen de vluchte lingen vergeefs klem te rijden. Pas toen uit de politieauto een waarschu wingschot en een gericht schot waren afgevuurd, brachten de jongelui hun wagen tot stilstand. De bestuurder werd ter plaatse gearresteerd, de tweede in zittende nam de benen, maar kon even later op de Nieuwedijk worden gepakt. Hij bleek begin juni uit de rijksinrich ting voor jongens in Amsterdam te zijn ontvlucht. ADVERTENTIE Bartex is de fijnste snel- scheercrême die ik ken. En nog de voordeligste ook! SCHIPHOL Ons land kr(jgt de Euro pese primeur van een reeks demon stratievluchten met de Boeing-747. Dit reusachtige straalverkeersvliegtuig, dat nu nog in de Verenigde Staten aan een uitgebreid testprogramma bezig is, krijgt omstreeks half okto ber zijn certificaat van luchtwaar digheid. Direct daarna komt het pro totype naar Nederland. De demonstratievluchten vanaf Schip hol worden georganiseerd door de Boeingfabrieken en door de KLM, die in dezelfde maand zijn gouden ju bileum viert. De KLM heeft zes 747's besteld, waarvan de aflevering over anderhalf jaar begint. AMSTERDAM De telefoondienst in het district Amsterdam heeft zich beschermd tegen rovers die het gemunt hebben op de dubbeltjes en kwartjes in de geldbakjes van telefooncellen. Alle vierhonderd cellen in het dis trict dat is de stad Amsterdam met een stukje daaromheen worden met een elektrisch systeempje beveiligd. Dat stelt bij de wacht van de telefoondienst onmiddellijk een alarm in werking als aan de geldla van een cel wordt ge knoeid. Enkele weke* geleden werd ermee begonnen. Daarbij ging het in de eer ste plaats om te proberen een bende te lefoonkrakers op het spoor te komen. Sedert half mei roofde die tientallen cellen leeg. De bende maakte tegen de negenduizend gulden buit en bracht bovendien voor ongeveer zestigduizend gulden schade aan de toestellen toe. Dank zij het nieuwe systeem zijn de dieven nu in handen van de politie gevallen. Op het Aalsmeerplein pleegden twee van de rovers hun laatste kraak. De elektrische beveiliging die in die cel was geïnstalleerd werkte perfect. De man van de wacht bij de telefoondienst kreeg het alarm, kon direct zien dat het om het Aalsmeerplein ging, en stuurde terstond de politie erop af. De rechercheurs zagen bij hun komst juist een auto wegrijden. Op de Hoofd- dorpweg reden zij de wagen klem. De inzittenden, de twintigjareige verwar mingsmonteur D. van den B. en de 21- jarige monteur H. M. P., hadden behal ve enig inbrekerstuig ook een royaal met dubbeltjes en kwartjes gevulde tas bij zich. Verhoor leidde vervolgens tot de ar restatie van een derde lid van de ben de, de 26-jarige lasser H. P., een broer van de 21-jarige monteur. Mogelijk is nog een vierde man in het spel. DEN HAAG De verwachte prij- zenbeschikking voor vlees, vleeswaren en vleesconserven is gisteren door de regering afgekondigd. Volgens de be schikking mag ondanks de prijsstop een verhoging van de inkoopprijs aan de klant worden doorberekend. Ander zijds is er de verplichting om een da ling van de inkoopprijzen direct aan de consument door te geven.

De Vallei | 1969 | | pagina 6