Rijk voetballeven, vol met kleine ruzies en kinderachtigheden" Nieuwe borden: Bedrijfsvoetbal geeft onnodige verbrokkeling OVERSPEL KAN SYMPTOOM Z1.JN VAN ONTWRICHTING Nieuwe voorzitter van v.v. Veenendaar: Echtscheidingsrech t Naar boven Stadion I 'gjfe 2 HORLOGERIE VAN MANEN Intrede Arme pastoor Jeugdkapel Intrede 10 geboden op moderne leest Maan en gebed Nieuw meubilair voor school met Bijbel Ederveen Verbetering flessehals vereist tul van verkeers maatregelen VAN WOUT BLAUWKOUS. BURGERLIJKE STAND KESTEREN BURGERLIJKE STAND VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1969 Zonder mezelf op de zo langzamer hand amechtige borstkas te mep pen durf ik toch wel te zeggen dat het er naar uit gaat zien dat ik het gelijk aan mijn kant begin te krijgen. Ik ben destijds zo eigenwijs geweest om te voorspellen, dat een markt in Veenendaal-zuid de dood in de pot zou worden. Ik ben zelfs nog bang weest dat de markt in het centrum er ook mee zou gaan, maar dat is gelukkig juist in een andere rich ting uitgepakt. Deze groeit tegen de verdrukking in, waaruit de conclusie mag worden getrokken dat er van zuid in feite geen enkele druk afkom stig is. Wat de winkeliers van 't plein (ik laat de onmogelijke naam die eraan voor afgaat voor 't gemak maar weg) ervan vinden is me zeer aangenaam, maar 't is voor mij niet hèt oordeel. Daarvoor moet ik te rade gaan bij de consument, bij de huismoeder die ervan overtuigd is dat ze haar man en kinderen voor een daalder bana nen laat opeten, die ze slechts voor één gulden op de markt heeft inge slagen. Ik heb me dan ook door zo'n huismoe der laten voorlichten. Onze eigen Kla- zien en een flatgenote, die zich toe vallig in haar bankstel had gepar keerd. Ze vonden de markt niet veel, om niet te zeggen: niks. Twee rijen kraampjes konden, afgezien van het assortiment ook niet veel om het lijf hebben, vonden de beide dames. En daarmee is het voor mij gezegd. Niet dat ik de zuidelijke middenstand geen bloeiende passar had gegund. In tegendeel. Ik had graag gezien dat de gang er meteen lekker in gezeten had. Met behoud van de markt in het centrum dan natuurlijk. Graag had ik mijn uitspraak van een jaar of wat geleden herroepen, toen ik zei, dat de markt naar mijn bescheiden mening een flop zou worden. Maar 't schijnt niet nodig te zijn... Dat zit 'm beslist niet in een kortslui ting tussen de winkeliers en markt kooplui. Er mag dan gepraat worden over een gebrek aan samenspel tus sen deze twee partijen, maar ik ge loof niet dat dat ergens wordt ver toond. Ik zei het al: het zijn twee partijen en uiteindelijk zijn het de concurrenten van mekaar en juist dat laatste brengt het leven in de brouwerij en de centen over de kraam of over de toonbank. Niet dat ze sa men om de tafel gaan zitten. Is dat in de Hoofdstraat ooit gebeurd? Nee. de opzet was al te kunstmatig. Alle mensen in zuid een formulier tje laten invullen of ze er voor og te gen waren. Natuurlijk zijn ze dan in principe voor, omdat ze maar een korte afstand hoeven te overbrug gen. Maar als ze dan merken dat ze vrijdags wel voor een pond allerhan de in zuid terecht kunnen, maar niet voor een krentenbrood, dan gaan ze 's zaterdags naar het centrum waar ze èn de koekjes en de krentenmik kunnen bemachtigen. Een markt wordt niet gemaakt, maar min of meer geboren. Er staat een kraampje met bloemen, later komt er nog es een met fruit bij en zo gaat 't verder. Tot er een complete markt uit gegroeid is. Of niet na tuurlijk, in welk geval die bloemen- man oj* ten eeuwigen dage moeder ziel alleen blijft staan. Maar duidelijk is wel, dat zoiets zich niet laat installeren met een dot grammofoonmuziek en nog wel eni ge omlijstende heisa van de aan grenzende winkelstand. Het initiatief moet juist niet van de middenstander tussen de muren van daan komen, maar van zijn collega met uitsluitend een zeil boven zijn pet. Als het in diens kraam te pas komt om ergens op de kouwe klinkers of het warm asfalt te gaan staan, is een markt geboren. En daar staat of valt ie dan verder mee. Je komt er ook niet door als winkelier te beweren, dat er een stelletje kan keraars onder is, dat op één avond voor twee weken verdienste wil bin nenhalen. Op zich is dat geen onge zond streven en de marktkoopman kan op zijn beurt gerust zeggen, dat die winkelier hem heeft aangetrokken om er zelf beter van te worden. Ook doet het de zaak geen goed als een winkelier de markthandelaar afspie gelt als een slungelachtige luiwam mes. Ik geloof niet dat het de zorg van een marktkoopman is op wel ke manier de winkelier over zijn toon bank gaat hangen. Er 'is voor mij al genoeg gezegd. Met dergelijke uitspraken haal je de proeftijd van één jaar niet eens... Wout Blauwkous. Veel weggebruikers kregen bekeuring VEENENDAAL Hoewel de veranderde verkeerssituatie ais gevolg van de reconstructiewerkzaaniheden van de flessehals in de kerkewijk duidelijk met borden staat aangegeven zijn er op de eerste dag, dat de verkeersmaatregelen van kracht zijn geworden, tientallen bekeuringen uitgedeeld. Vooral op de plaats waar de J. G. Sandbrinkstraat uitmondt kwam donderdag een politie agent handen te kort om alle verkeerszondaars te noteren. Dit maakt de maatregelen niet populair vooral ook omdat van overheidswege is verzuimd het publiek hiervan tijdig op de hoogte te stellen. Op de Kerkewijk wordt het verkeer (uitgezonderd fietsen en bromfietsen) de Raadhuisstraat ingeleid. Voor hotel ,,De Korenbeurs" begint het eenrichtingverkeer. De reconstructiewerkzaamheden maken het noodzakelijk voor het noordelijkste deel van de Kerkwijk eenrichtings verkeer in te stellen voor alle verkeer met uizondering van fietsers en brom fietsers. Het eenrichtingsverkeer is echter alleen van betekenis voor het verkeer, dat de flessehals uit zuide lijke richting nadert. Op de Kerke wijk direct na de Burgemeester Van' Schuppenbrug wordt 't verkeer (brom fietsen en rijwielen uitgezonderd) de Raadhuisstraat opgestuurd zodat men uit zuidelijke richting 't centrum alleen kan bereiken via de Brouwers straat, Zwaaiplein en Hoogstraat. Weggebruikers die door het 'inslaan van de Raadhuisstraat via de Tuin straat en J..G Sandbrinkstraat het cen trum denken te kunnen bereiken ko men bedrogen uit omdat aan het eind van de J. G. Sandbrinkstraat een bord staat dat alle verkeer verbiedt rechts af de Kerkewijk op te rijden. Vooral dit bord werd donderdag door velen over het hoofd gezien met als gevolg tientallen bekeuringen. Tot de wegomlegging is men gekqmen om de verkeersveiligheid ter hoogte van de flessehals - die voorlopig nog smaller wordt - te verhogen. De riole ring moet worden verlengd waarna pas daadwerkelijk met de verbreding van het wegtracé kan worden begonnen. Aangenomen wordt dat het werk twee maanden zal duren. Zo lang zul len ook de de sinds gisteren bestaande nieuwe verkeersmaatregelen van kracht blijven zoals onder meer ook 't inhaal- verbod dat op 't meest zuidelijke deel van de Hoofdstraat is ingesteld. De bushalte op de markt in de rich ting Amersfoort en Utrecht is verplaatst naar het begin van de Raadhuisstraat. ADVERTENTIE SOLA elite HOOGSTRAAT 28 VEENENDAAL Geboren: Dirkje, dv P. Barten en A. Blijenberg; Jerphaas, zv H. Vorwoert en H. Ringma; Hendrik W., zv D. C. van Ravestein en C. E. Baars. Getrouwd: J. W. van de Pol en A. Torn Broers; A. Pfeifer en C. Struyk (Rhenen). Ondertrouwd: K. de Jong (Rhenen) en J. E. van der Kieft; H. van de Bijl en E. van de Kolk; C. Bitter (Heteren) en P. J. Verwoert; P. van Lent en M. A. van Lavieren. Overleden: J. van Ingen, echtg. van M. <C. van Lavieren, 63 jaar. VEENENDAAL „Op lange re termijn, zeg zo'n 10 jaar, is er misschien helemaal geen zondag amateur voetbal meer in ons land". Dat is de mening van de heer H. YV. Hannink (46). die enkele weken geleden gekozen werd als voorzitter van voetbalvereniging Veenendaal. De altijd druk bezette vakbondsbe stuurder, oorspronkelijk afkomstig uit Winterswijk, Ls er bepaald de man niet naar om z'n mening on der stoelen of banken te steken. Dat hebben de leden van „Veenen daal" al kunnen merken tijdens de jaarvergadering, waar de nieuwe voorzitter direct een warm en en thousiast applaus kreeg na z'n eer ste optreden. Ondanks het feit dat de heer Hannink met vakantie is kan men hem toch te spreken krijgen op z'n kantoor aan de Tuinstraat, waar hij „geplaagd" door ettelijke tele foontjes zijn eerste indruk gaf over „Veenendaal", maar ook een aan tal goed geformuleerde meningen kenbaar maakte over het „rijke Veenendaalse voetballeven, vol kleine ruzies en kinderachtighe den...". „We zijn nog maar nauwelijks aan de gang maar ik heb nu al kunnen constateren dat we een goed team hebben als bestuur. Allen zijn bereid zich volop in te zetten om Veenendaal te helpen een waardige plaats te veroveren in de KNVB. De oorzaken dat het tot voor kort niet naar wens ging zijn dacht ik wel bekend. Er waren te weinig mensen die de zaak moesten run nen en het plotselinge aftreden van het oude bestuur heeft een voldoen de schokeffect teweeg gebracht om een aantal anderen in beweging te brengen die bereid zijn iets te doen. We komen wel met nieuwe zaken maar aie zijn nóg niet uitgewerkt. Het moet nog groeien. Ons eerste streven is dat Veenendaal een goe de competitie gaat draaien". De heer Hannink draait er niet omheen dat hij de laatste tijd wel heeft horen spreken over fusies of plannen daartoe. Of men bij Vee nendaal daar iets voor voelt? „Waar om niet", zegt hij onmiddellijk. „Persoonlijk ben ik er beslist niet In „Centraal Weekblad" heeft ds. Th. Delleman een artikel gewyd aan het ontwerp van het nieuwe echtscheidingsrecht, waarin, zoals bekend mag worden verondersteld, geen plaats meer is voor de „grote leugen". Onder deze grote leugen wordt verstaan het op zich nerqen van overspel door één van beide of door beide partijen. De ruggegraat van het ontwerp is dat als enige grond voor echtscheiding „duurzame ontwrichting van het huwelijk" wordt erkend. Ds. Delleman schrijft er onder meer het volgende over: Als de echtscheidingskrond gold sinds eeu wen overspel. Deze grond werd ook als enige aanvaard door o.a. gere formeerde synodes. Waarom werd deze grond losgelaten? Dit is gebeurd omdat in onze cul tuursituatie overspel wordt gezien als iets, dat symptoom kan zijn van ontwrichting. Kan zijn. Het hoeft niet zo te zijn. Op zichzelf behoeft overspel geen reden tot scheiding te zijn. Algehele ontwrichting grijpt veel dieper in. De Heilige Schrift leert ons via concrete gevallen (exemplarisch) in welke situaties echtscheiding nodig kan zijn. En als kenmerk van elk van die situaties geldt dat duurzame ontwrichting is ingetreden. Vanuit de bijbel oordelend is met duurzame ontwrichting inderdaad de enige situatie aangeduid, waarin moet worden gezorgd voor echt scheidingsmogelijkheden en -regelin gen. Als antwoord op de vraag of elke echtscheiding dan niet in strijd is met Mattheus 19, vers 6, waarin Jezus zegt „Wat God samengevoegd heeft, mag de mens niet scheiden", geeft ds. Delleman: Deze uitspraak veroordeelt de Joodse verstoting van-vroeger, die neerkwam op echt breuk. Door de mens als man en vrouw te scheppen bracht de Heer hen onder één juk, het juk der lief de. Dit juk past ons. Het zit aan al le kanten goed. Hierdoor zijn man en vrouw in 'staat om blijvend ge lukkig te leven, te werken, te die nen. Het gaat in deze tekst om de opdracht zijn huwelijk te maken tot een onverbreekbaar verbond. Daarom is er ook de belofte van de Heilige Geest om die opdracht te kunnen waarmaken; is er de ver maning tot verzoening om telkens een nieuw begin te maken als ont wrichting dreigt. Helaas is dit niet elk echtpaar gegeven. Daarin ligt schuld, on macht, „lot", foutieve of gedwongen huwelijkskeus, enz. Er ligt ook er gens een grens voor ons bidden en hopen en verdragen. Niemand heeft het recht dit voor een ander te be palen. Alleen God zal ons oordelen. Wie anders dan Hij weet wat door leden en doorstreden kan zijn? In zulke situaties is een huwelijk in staat van ontbinding geraakt en is de formule ontbinding door de echtscheiding: bevrijding. Dit soort ïchtscheiding wordt volgens de schrij ver niet veroordeeld door Mattheus 19, vers 6. Zie Mattheus 19, vers 9. waar sprake is van wat in die tijd gold als totale ontwrichting. De vroegere predikant van de her vormde gemeente „Sola Fide" te Veenendaal, ds. W. Goedhart te Emmen hoopt zondag a.s. zijn in trede te doen te Voorburg na be vestiging door de predikant van die gemeente ds. H. B. Meijboom. De Kroniekschrijver in het pa rochieblad van de r.k. Salvator- en Willibrordkerk te Veenendaal heeft uit diverse bronnen weer het een en ander gepeurd over de parochie in vroeger jaren. De twee kenmerken van de parochie toentertijd statie genoemd waren in de achttiende en de negentiende eeuw: armoede en uitgestrektheid. In een verslag van 1758 wordt de statie „de geringste van allen" ge noemd, waar de pastoor nauwelijks van kon bestaan. Het aantal com municanten bedroeg 162. Daarom werd de pastoor van Rens- woude ondersteund door giften van een van zijn voorgangers, Wilhel mus Hoen. Deze vertrok in 1742 naar de rijkere statie Jutfaas, na een bijna twintigjarig pastoraat in Renswoude. Hij nam de verplichting op zich om jaarlijks een vaste gel delijke bijdrage af te staan voor zijn opvolger in Renswoude. Die bij drage was een Gouden Ducaat. In het verslag van hulpbehoevende ker ken in 1814 door Aartspriester G. van Nooy aan de regering uitge bracht, staat: „een arme gemeente, enige uren in de omtrek uitgestrekt, bestaande uit 144 ledematen, (waar onder lidmaten dienen te wordep verstaan). De kerk heeft veel ge leden tijdens de overstromingen in 1794 en diende, zo armoede zulks niet verhinderde, noodzakelijke re- paratiën te ondergaan". Pastoor W. Hoen was van zeer goe de afkomst hij werd geboren in Rees, in de buurt van Emmerik. De jeugdkapel-diensten van de hervormde gemeente te Amerongen beginnen weer op zondag 17 augus tus a.s. De diensten worden gehou den in het Dorpshuis en de jeugd van 13 tot 17 jaar is er welkom. De nieuwe predikant van de her vormde gemeente te Leersum, ds. B. Koole, hoopt op zondag 24 augus tus a.s. zijn intrede aldaar te doen. De dienst begint om half drie 's mid dags. Op diezelfde zondag zal ds. Koole in de morgendienst worden bevestigd door ds. G. Kaastra van Amerongen, die thans nog optreedt als consulent te Leersum. In het r.k.-weekblad „De bond zonder naam" was de volgende moderne versie van de tien gebo den te lezen: 1. Ik ben de Here Uw God, die u in Christus bevrijd heb van de slavernij van uw eigen ik. 2. Gij zult niemand dan Mij vol strekt gezag over u laten heb ben. 3. Gij zult Mijn Naam niet gebrui ken, zoals het u te pas komt. 4. Vijf dagen zult gij arbeiden en al uw werk doen. Gij zult de zondag gebruiken voor verdie ping van uw geestelijk leven en de vrije zaterdag voor uw ontspanning. 5. Wees dankbaar voor wat uw ouders voor u geweest zijn en aanvaard de leiding van hen die meer betekenen dan gij. 6. Gij zult uw naaste op generlei wijze het leven onmogelijk ma ken. 7. Gij zult geen sexuele betrek kingen onderhouden dan met uw eigen man of vrouw. 8. Gij zult u niet verrijken ten kos te van uw naaste. 9. Gij zult niet roddelen. 10. Gij zult niet begeren uws naas ten echtgenote, noch zijn maat schappelijke positie, noch zijn huis, noch zijn auto, noch zijn koelkast, noch zijn wasmachi ne, noch zijn televisietoestel, noch iets dat uws naasten is. Het Joodse geloof kent verschil lende formuliergebeden, waarvan de oorspronkelijke teksten zo veel mogelijk woordelijk worden overge dragen op volgende generaties. Al thans dat is het streven van het rabbinaat in Jeruzalem. De eerste, zo succesvolle, maanvlucht heeft dit rabbinaat een beetje in moeilijk heden gebracht. Er is namelijk een gebedtekst, waarin voorkomen de woorden „zoals ik de maan niet kan bereiken, zo kunnen mijn vijanden mij niet bereiken". Deze tekst klopt sinds kort niet meer met de werkelijkheid en de opperrabijnen Nissim en Untermann gaan dan ook wellicht overwegen om in plaats van de maan een ver van de aarde verwijderde planeet als Mars, Venus of Saturnus in het gebed op te nemen of heel de ge citeerde en inmiddels achterhaal de zin weg te laten uit het gebed. C. W. op tegen, maar bij ons is er nog niet over gesproken. Ik heb bij ge ruchte vernomen dat er wel eens een suggestie is gedaan om van Vee nendaal een zaterdagclub te maken. Voor mij hoeft het niet maar als de leden dat willen dan merken we dat wel. Er is de laatste tijd een duide lijke tendens te bespeuren dat het zaterdagvoetbal sterk groeit en ook bij ons zijn er spelers vertrokken naar zaterdagclubs. Ik ben er wel voor te vinden om, evenals verschillende grote zondag clubs dat sinds kort hebben gedaan, een zaterdagafdeling te beginnen. Vooral als we daarmee een aantal spelers kunnen behouden. Dat is al weer een persoonlijke mening en we moeten daarbij niet vergeten dat we ook als zondagvereniging een dienende ta&k hebben voor de ge meenschap, speciaal voor de lief hebbers van zondagsport. Zo lang we de kans hebben om een goede zondagclub op de been te houden moeten we niet zo maar met zaterdagvoetbal beginnen en daarmee het zondagvoetbal afbre ken. De ontwikkeling in het zater dagvoetbal zal ongetwijfeld onze aandacht blijven houden". „De kwaliteit van het zaterdag voetbal is nu wel zo ongeveer gelijk aan dat van de zondagamateurs. Het krachtsverschil wordt ingelo pen", meent de heer Hannink. Dat Veenendaal een bijzondere plaats in neemt in het zaterdag voet bal maakt echter weinig indruk op hem. „We moeten niet naar beneden kijken maar naar boven. Oppervlakkig lykt het alsof Vee nendaal het wel goed doet met drie clubs in de 2de klasse maar voor /-over ik weet heeft Veenendaal nog nooit een landskampioen kunnen voortbrengen. Gelet op het aantal inwoners zou door een aantal fusies de plaats Veenendaal heel wat ster ker uit de bus kunnen komen. Een direct voordeel zou dan zijn dat er meer toeschouwers komen en dat geeft t'inancieel ook meer mogelijk heden. De kansen die er liggen wor den niet gegrepen door kleine ruzies en rivaliteit die nergens op slaat. Als men dat eerder had ingezien waren er nu niet zoveel clubs in Veenendaal". De heer Hannink heeft geen goed woord over voor wat hij noemt het „bedrijfsvoetbal". „Het klinkt mis schien wat hard maar voor mij is het bedrijfsvoetbal een heleboel flauwekul en clubs als „De Merino's, SVP, NSVS en Kulan worden gewoon in stand .gehouden ter meerdere glorie van het bedrijf dat er een dergelijke club op na houdt. Zo in de trant van „kijk eens wat wij voor onze mensen doen". Er is daardoor een verbrokkeling ontstaan waardoor andere clubs ver zwakt worden. Ik vind het boven dien een oneerlijke concurrentie ten opzichte van „echte" voetbalclubs, want ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat de bedrijven jaarlijks aardig wat in de clubkas doen". Niet minder duidelijk is de voor zitter van „Veenendaal" als hij spreekt over de sportaccommodatie in Veenendaal. „Er wordt wel wat gedaan maar het duurt allemaal zo bijzonder lang. Kijk nu maar eens naar de plan nen voor het grote zwembad. Ter wijl beloofd werd dat zo spoedig mogelijk zou worden begonnen is er zelfs nog egen „pierebadje" klaar. Ook de sporthal laat zo lang op zich wachten en een dergelijke ac commodatie is toch van zeer groot belang, niet alleen voor de binnen sporten maar ook voor indoor-trai ning van andere takken van sport. Natuurlijk moeten we onze ver langens voor sportaccommodatie niet te hoog opschroeven. Het moet haal baar zijn maar dan moet er ook wat uitkomen. Er wordt te veel ge praat en te weinig gedaan. Maar ook hier wreekt zich het feit dat er te veel voetbalclubs zijn in Veenen daal. Dat geldt met name voor de aanleg van een tweede sportpark. Met een grote en sterke topclub zou er zelfs een mogelijkheid zijn een klein stadion te maken" Voorlopig zal de heer Hannink zich echter bezig gaan houden om Veenen daal weer een wat sterkere zondag club te bezorgen. Dat betekent plan nen maken en uitwerken, iets waar mee hij in de komende weken erg druk zal zijn. Lang praten is er echter niet bij want zoals hij op de ledenvergadering al aankondigde moet er op korte termijn al een „koerscorrectie" worden aange bracht. Dat kan dan gebeuren als op 25 augustus opnieuw een ledenvergade ring zal worden gehouden waarop het nieuwe bestuur z'n plannen zal ontvouwen. Voorlopig nog als „zon dagamateurs". Veenendaal VEENENDAAL Geboren: Hendri- kus Adrianus D., zv W. G. A. Viets en G. Aalten; Leonarda Theodora, dv A. J. M. Smeets en M. J. Tummers; Eli sabeth, dv A. Gerritsen en R. Takken; Anneloes, dv D. J. A. Bokhoven en A. Stomp; Jacpb, zv J. Rebergen en G. M. M. van Silfhout; Johnny, zv J. Beukhof en W. van Amerongen; Jannetje, dv J. H. Hulleman en E. J. Drost; Henrica Helena, dv A. Hannisse en H. A. Sen- gers; (te Ede) Mirella, dv R. F. Muller en M. Wagenaar; (te Rhenen) Hendri- ka Jacoba, dv G. W. Hasselaar en R. van den Berg; (te Rhenen) Cornelis Hermanus, zv C. Gerritsen en J. B. v. Kooten; (te Rhenen) Aartje, dv A. G. van Beek en T. Da velaar; (te Rhenen) Peter Anthonius, zv D. A. Veer en C. J. van de Bovenkamp. Ondertrouwd: N. Hietveld en J. C. Meijer; C. G. van Stempvoort en G. Wiesenekker; T. de Gooijer en D. Mul ler; E. van Burken en J. C. J. Diepe- veen; F. Schrijver en G. van Veldhui zen; G. Legemaat en J. van Ginkel; H. Diepeveen en T. W. Achterberg; H. J. Vermeer en G. P. Reede; A. Slotboom en A. Heikamp; B. C. Schoemaker en J. F. Timmermans; H. van Ojik en J. Verwei j. Getrouwd: J. M. C. van Versev'eld en M. van Oort (Maurik); R. A. P. Met selaar (iBussum) en M. M. van Meurs; G. Peijer en V. J. A. Mulder (Joure); J. G. W. Nieuwenhuis en E. R. J. Smeenk (Arnhem); A. Timmermans fs-Gravenhage) en T. W. Kroes; W. A. J. Bouman (Amerongen) en J. J. Dite- wig. Overleden: G. W. Ensink 57 jaar; (te Rhenen) A. van Manen 84 jaar; (te Rhenen) J. Bolderman 69 jaar. echtg. v. J. van den Bovenkamp; (te Utrecht) G. van Ek 34 jaar, echtg. v. T. v. d. Weert; (te Rhenen) J. Budding 62 jaar, echtg. v. E. Bor; A. C. Hootsen 82 jaar. EDERVEEN Het bestuur van de Vereniging tot Stichting en Instandhou ding van Scholen met de Bijbel te Eder veen heeft het gemeentebestuur van Ede om medewerking verzocht bij de aanschaffing van diverse schoolbeno- digdheden. In verband met de toene ming van het aantal leerlingen op de school en ter vervanging van verouder de banken is nieuw meubilair, waaron der leerlingensets, nodig. Ook wordt ge vraagd aanschaffing van leer- en hulp middelen in verband met de invoering vanhet vak handenarbeid. Verder blijkt het voor de muzikale vorming van de leerlingen noodzakelijk te zijn dat muziekinstrumenten worden aan geschaft. B. en W. stellen de raad voor de gevraagde medewerking te verlenen.

De Vallei | 1969 | | pagina 3