DE BETUWE VOORLOPIG GEHULD IN WAAS VAN GEHEIMZINNIGHEID Tielse Oogst- en Fruitcorso is nu enig in Europa 4-Stromenland verwacht record aantal bezoekers Twee werknemers halve eeuw in vaste dienst bij L. van Wijngaarden en Zn. KERKDIENSTEN Grote vooruitgang bij zwemmen schooljeugd Corsoweek met veel evenementen VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. 15 honden uit de pot Zondagsschool hegint weer Markt krijgt ander gezicht P E L CHEVROLET Pincet Bewonderen N.S. M. G. van de Oosterkamp en L. van Willigen gehuldigd Belt u dan even a.u.b. Beëiiicli«iii<j van pacht i.v.in. bouw chr. I. school Betrouwbaar Raad Scherpenzeel komt in extra zitting bijeen V.A.B. KIRPESTEIN Permanent FORD-show in showroom ZONDAGSDIENSTEN VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1969 TIEL Ieder jaar opnieuw, zo tegen eind augustus, verandert er iets aan de mensen in de West-Betuwe. Ilun kenmerkende openhartigheid is dan opeens verdwenen. Vele bezoekers van dit gedeelte van de Betuwe vragen zich dan ook af, waarom plotseling zo n ommekeer. Iedereen wordt achterdochtig, gedraagt zich gejaagd en is zeer geheimzinnig. Iedereen krijgt het opeens te pakken, man of vrouw, oud of jong, niemand ontkomt eraan. Wanneer men zijn oor te luisteren legt, dan wordt duidelijk wat er te doen is; nog maar 14 dagen (en nachten) resten en dandan is het Oogst-Fruitcorso in Tiel. Dan moeten de vijftien deelnemende dorpen klaar zijn met hun praalwa gens. De tweede zaterdag in september, dit jaar dus 13 september, is voor een ieder in de Betuwe een belangrijke dag. Nagenoeg iedereen trekt naar Tiel om hel Oogst-Fruitcorso te bewonderen. Een corso, dat reeds voor de negende maal gehouden wordt, dat vorig jaar zelfs koninklijke belangstelling genoot en tot ver in het buitenland bekendheid geniet. Het corso, dat zowel in binnen- als buitenland zeer in de belangstelling staat (er zijn reeds honderden tribune plaatsen besproken door Duitse, Engel se, Belgische en Franse touringcaron dernemingen), trok vorig jaar ruim 65.000 bezoekers. Dit jaar wordt een re cord aantal bezoekers verwacht, vooral omdat door omstandighedn ht corso te Goes niet door zal gaan. Hierdoor is Tiel de enige plaats in Nederland, zelfs in geheel Europa, waar een dergelijk gebeuren plaats vindt. Het Oogst-Fruitcorso bestaat dit jaar uit een vijftiental praalwagens, afge wisseld door een even groot aantal lan delijk bekende muziekkorpsen. Middel punt zijn de Oogstfee en haar hofdames, gezeten op een al even mooie eh met fruit en oogstprodukten getooide praal wagen. Een prachtige kleurrijke stoet, waar in de Tielse ereburgers Maaike en Kriekske (twee kersensoorten) hun eigen plaats innemen. Voorafgaande aan het corso wordt het publiek bezig gehouden door een vijftal zeer bekende showkorpsen, die op het fraai gelegen parcours een taptoe houden. Het Oogst-Fruitcorso wordt georgani seerd door de Stichting 4-stromenland. In alle deelnemende dorpen in de Wcst- Bctuwe en West-Maas en Waal zijn contact-commissies, die in hun eigen dorpen opdracht geven tot ontwerp, het zelf in eigen kring houden of landelijk zeer bekende ontwerpers en ontwerp sters opdragen een praalwagen zo mogelijk de mooiste van het corps te ontwerpen. Ver voor eind augustus zijn Burgerlijke stand Ede Geboren: Samuël J., zv A. J. Muski- ta en A. A. Pattij; Johan J., /.v W. Du- pain en G. J. van Holland; Pieter-Jan, zv D. C. Kerstens en C. M. C. W. van den Dungen; Marie L., dv B. Onderstal en M. R. Bartsch; Marie J.. dv B. On derstal en M. R. Bartsch; Marike A., dv L. van Driesten en H. van den Heuvel; Ralf Th., zv H. W. Theijse en G. M. Jansen; Edwin A., zv J. Schokker en M. van der Linde; Martinus A., zv T. W. Kauffman en G. J. M. Braas; Jea- nette J., dv L. J. Lamers en A. M. Mo- lema; Edwin P., zv J. Jager en G. Schuurman; Wouter, zv E. Hazeleger cn A. van de Kieftj Gerrit J. W. A., zv H. J. van Geerenstein en H. Wolven; Yolanda, dv J. Clant en M. D. Carpen- tier Alting; Feike K., dv R. J. Ooster- baan en M. Dupont; Roel, zv G. A. de Bruin en G. A. Keijman; Marko D., zv A. E. Steenbergen en W. van der Horst; Anne-Mania L. B., dv K. B. Kroon en M. van Helsdingen; Eugénie. dv A. F. S. Troostheide en H. M. de Vries; Ire ne E. L. H. D., dv A. van Geerenstein cn G. W. K. Mak; Geurt J., zv G. Klomp en P. M. Herikhuisen; Eric A., zv H. J. G. Zomer en R. Noort; Erik, zv A. Slaager en D. Bronwasser; Teu- nis, zv A. van Middelkoop en C. N. Koutstaal; Cornelia K.. dv H. van de Meent en K. J. Rohn; Heimrik-Gijs, zv K. de Vries en M. M. J. Gijsbers; Hen drik M., zv W. Meijer en H. Boon; Gui- zeppe, zv S. Dall-Olio en C. D'hondt; Alctta C., dv A. T. van der Geest en A. J. Christiaans. Ondertrouwd: J. Denneboom en G. van Nieuwenhuijsen; G. Burgwal en A. Hooijer; P. J. de Weijer en E. L. Zen- derink; G. van Steenbeek en T. Rijksen; H. Groenendijk en J. Lampé; J. Nap en G. H. Hulstein; G. Bruil en M. Elbert- sen; D. Kap en C. A. van Hal; A. Threels en M. J. Tietema; J. J. van Beek en G. Pol. Getrouwd: C. van de Fliert en M. Zandbergen; R. de Boer en B. H. van Rennes: E. van Welij en N. van Mau- rik; J. P. S. Jansen en W. van Dooren. Overleden: A. de Boer, 90 jr.; B. H. Luimes, geh. gew. met. G. H. Martens, 89 jr.; A. Liebenthal, 80 jr.: J. Baggel, 47 jr.; B. J. Roufs, 39 jr.; D. S. Leef- lang, 76 jr.; E. van Ginkel. 24 jr.: M. E. C. Berg, geh. gew. met H. J. Rees- kamp, 92 jr.; P. Derksen, 79 jr.; K. To- masila, echtg. v. L. A. van Dijk, 48 jr.; H. Veer, echtg. v. D. van Veldhuijsen, 78 jr.; H. G. van Scherrenburg, 57 jr.; T. Wit, geh. gew. met W. J. Grevestuk, 76 jr.; T. van Ommen, 41 jr.; H. van Reemst, echtg. v. E. van de Hoef, 57 jr.; J. C. Verschoof, geh. gew. met H. A. Duringhof, 85 jr.; F,. F. Welle, echtg. v. G. de Boer, 61 jr.; G. van Holland, 78 jr.; K. van Butselaar, echtg. v. K. Mulder, 69 jr. de ontwerpen, zelfs maquettes, klaar en gaan de deskundigen o.m. smeden, ijzcrvlechters, lassers etc. beginnen dan reeds aan het werk. Zij maken het les geschiedt in de grootste stilte en raamwerk, de figuren en dergelijke. Al- achter een waar van geheimzinnigheid, corso een geheim bljjven. Zo weet het ene dorp tot op de dag van het corso niet. waarmee liet andere dorp voor de dag komt. Als het „geraamte" van de praalwa gen klaar is, dan begint het grootste karwei, dan wordt begonnen met plak ken. Dit kan in de meeste gevallen slechts enkele dagen voor het corso plaats vinden, omdat de te verwerken vruchten zo vers mogelijk moeten zijn. 't Plakken is 'n monnikenwerk en ieder een in het dorp wordt hiervoor inge schakeld. Van gemeentesecretaris tot draglinemachinist. Een grote saamho righeid zorgt ervoor dat bijna een ieder, van jong tot oud, bezig is aan „het grote karwei", maar vooral aan „hun wa gen". Stel eens voor dat een zwart bonte koe gemaakt moet worden op wa re grootte, van b.v. zwarte en witte bo nen. Elke boon moet in de lijm gedoopt worden niet te ver om verkleuring te voorkomen en wordt daarna met een pincet bevestigd op het geraamte. Dat vraagt niet alleen veel tijd, maar bovenal veel geduld, maar het gebeurt. Probeer eens een palmboom te ma ken, de bladeren van snijbonen en de stam van b.v. bruine bonen of een of andere azadsoort. Het is beslist niet moeilijk zeggen de wagenbouwers, maar een eis is vroegtijdig beginnen, want liet zou nog wel eens tegen kun-, nen zitten. Zo wordt doorgewerkt tot diep in de nacht van de corsodag. Velen komen de twee laatste nachten helemaal niet in bed. Als de wagen gereed is, dan wordt de praalwagen in het duister naar Tiel gebracht, waar zij in de gro te Veilinghal van Tiel en Omstreken wordt ondergebracht. Het is dan op het veilingterrein ondanks het vroege uur een gezellige drukte, want op dat tijdstip zijn hónderden wagenbou wers op de been om hun wagen met die van de andere dorpen te vergelijken. Ook het wedstrijdelement ontbreekt in het Oogst-Fruitcorso niet. Telkens is weer de grote vraag, wie van de dor pen zal met de erepalm gaan strijken? Om die ereprijzen te winnen moet een uniek stuk werk geleverd worden, want stuk voor stuk zijn de praalwagens ju welen Het is voor de zeer deskundige jury een moeilijke opdracht uit de wagens de beste te halen en alle overige naar behaald resultaat te rangschikken van 1 t/m 15. Een taak vvaar de uit 5 per sonen bestaande jury circa 6 uür mee bezig is. En dan... dan begint het groot ste gebeuren. Het corso trekt door de straten van Tiel, waar duizenden men sen in afwachting zijn. De corso-stoet trekt tweemaal over het parcours en wat voor de be zoekers zeer belangrijk is de tweede maal in tegenovergestelde richting, zo dat de wagens aan beide zijden te be wonderen zijn. Na afloop van het corso valt er nog meer te bewonderen, want dan zijn alle wagens te bezichtigen in de daarvoor afgezette dr. Schaepman- straat. in de onmiddellijke omgeving van het parcours. Tevens zijn de praal wagens 's zondags te bezichtigen van 10.00 tot 16.00 uur, in de veilinghal Hel en Omstreken. De toegang tot de exposities be draagt f 1,- per persoon. De toegangs kaarten voor het corso bedragen: f 4,- voor een tribuneplaats; 2,- voor een staanplaats; f 1,- voor een staan plaats kinderen t/m 9 jaar. De Corsodag wordt voorafgegaan door een Corsoweek, tijdens welke ver schillende attracties worden geboden, o.a. een winkelweek met koopavonden, etalagewedstrijden, optreden van be kende muziekkorpsen en artiesten. Iedere avond van 6 t/m 14 september zijn de voornaamste straten van Tiel feeëriek verlicht en zijn op de wallen van de stadsgrachten, wier boorden eveneens feestelijk zijn geïllumineerd, prachtige fruitmozaïeken aangebracht, die een onvergetelijk schouwspel bie den. Zaterdag 13 september wordt de cor sodag besloten met een groots vuur werk. dat om ca. 20.30 uur op de kade aan de Waal wordt ontstoken. Ook de Nederlandse Spoorwegen zijn bij dit grootse gebeuren in de Betuwe betrokken. In een 100-tal plaatsen in Nederland zijn voordelige trein/toe gangsbiljetten verkrijgbaar aan de sta tions kenbaar aan de raambiljetten. De ze voordelige trein/toegangbiljetten ga randeren niet alleen een zeer geredu ceerde treinreis en toegangsbiljet, maar tevens dat u tijdig op het par cours bent, want de ingang van het par cours is op circa 25 meter van het sta tion Tiel gelegen. Een van de vele praalwagens die vorig jaar meereed. voor Veenendaal ,7 30 Tr 10550 vr,,oü; 11079 's Zaterd. v. I 6.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 ADVERTENTIE EDERVEEN In verband met de voorgenomen bouw van een chr. lagere school in Ederveen stellen burgemees ter en wethouders van Ede voor de pachtovereenkomst van het onderhavi ge terrein met de heer P. Kasteleijn te beëindigen. De pachter heeft zich in middels akkoord verklaard, dat de be ëindiging m.i.v. 1 november 1969 plaats vindt, mits de gemeente hem een ver goeding van f 2400,- betaalt en voorts onder voorwaarde, dat de eventuele be- lastingschade door de gemeente wordt vergoed. B. en W van Ede kunnen zich met de eisen van de pachter verenigen en stellen de raad voor akkoord te gaan. RHENEN In bjjzijn van directie en personeel van L. van Wijngaarden en Zonen's tapijten- cn matteniabriek aan de Vogelenzangweg in Rhenen werden vanmiddag twee personeelsleden van het bedrijf in de bloemetjes gezet. Daar was alle reden voor. Zowel de heer N. G. v.d. Oosterkamp, wonende Irenestraat 21 te Eist, als de heer L. van Willigen, wonende Spitsbergerpad 23 te Rhenen, waren niet minder dan vijftig jaar onafgebroken in dienst van dit Rhenen's bedrjj f Directeur L. van Wijngaarden sprak waarderende woorden. Er waren talrjjkc geschenken en een diploma. De heer Van de Oosterkamp was op 17 maart van dit jaar al vijftig jaar in dienst, maar toen kon het jubileum niet gevierd worden omdat de directeur ziek was. Aanvankelijk was de héér Van de Oosterkamp circa negen jaar werk zaam in de afdeling mattenvlechterij van het bedrijf in Eist, waar zijn va der werkmeester was. In mei 1928 kwam hij in Rhenen in het machinale bedrijf, hetgeen een hele omschakeling voor hem moet zijn geweest. Hij bereikte toch de functie van ko koswever, welke functie hij geduren de een lange reeks van jaren uitoefen de. De laatste twaalf jaar is hij als magazijnbediende werkzaam, belast met de zorg voor de inkomende en uitgaan de goederen De heer Van de Oosterkamp heeft zich gedurende zijn loopbaan in het bedrijf van de firma Van Wijngaar den, aldus de directie, doen kennen als een toegewijde en betrouwbare kracht. Vanaf de oprichting van de fabrieks- commissie is hij daarvan lid en. uit het feit, dat hij steeds weer wordt herko zen blijkt, dat het personeel hem de verdediging van haar belangen ten vol le toevertrouwt. Op 14 augustus 1969 was het vijftig jaar geleden dat de heer L. van Willi gen in dienst trad. Aanvankelijk was hij werkzaam als leerling in diverse afdelingen van het bedrijf, later als assistent in de ververij en als hulp stoker. Omstreeks 1935 werd hij ech ter eerste stoker en ververijbaas. In deze functie onderscheidde de jubilaris zich door goed en vlot werk. Het goe de functioneren van het ketelhuis en de ververij is sinds een groot aantal jaren voornamelijk aan de goede zor gen van de heer Van Willigen te dan ken. Niet onvermeld mag blijven, dat hij veel heeft bijgedragen tot een op gewekte geest onder het personeel. Hij was op z'n tijd altijd voor een grap te vinden. VF.ENENDAAI. CITY-MOTORS - EDE De beide jubilarissen die vanmid dag worden gehuldigd. Links de heer Van de Oosterkamp, rechts de heer Van Willigen. De directie heeft de beide jubilaris sen met hun familieleden een onverge telijke dag bezorgd. Het gemeentebestuur werd vertegen woordigd door wethouder T. van Lien- den, die namens de plaatselijke over heid de beide werknemers de geluk wensen overbracht met dit uitzonder lijke jubileum. Kerkewijk 128 Veenendaal Teleloon (08385)I2244 VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk: Oude kerk: 9.30 u. kand. v.d. Velde, (Woerden); 17.00 u. ds. Van de Krift. Julianakerk: 9.30 u. ds. Klusener (Zeist); 17.00 u. ds. Melkenhof. Vredeskerk: 9.00 en 10.30 u. ds. Lan- gerak; 17.00 u. ds. Codée (Bleskens- graaf). Sionskerk: 9.30 u. ds. Van Kooten; 17.00 u. ds. Langerak. Buurtkerk: 10.30 u. ds. Den Hoed (Meerkerk); 18.30 u. ds. Vroeginde- wey. Bejaardencentrum: 9.00 u. ds. Zijlstra (Scherpenzeel). Veeneind: 15.00 u. dhr. Van Beuse- kom. Dijkstraat: 14.45 u. dhr. Van Rossum (Scherpenzeel). Ilerv. Gem. „Sola Fide": Petrakerk: 9 u. dfe. Schneider uit Am sterdam. Brugkerk: 10.30 u. ds. Vijzelaar en 18.00 u. ds. Nijeboer. Geref. Kerk: Brugkerk: 9.00 u. ds. Kok van Zeist en 16.30 u. dienst. Petrakerk: 10.30 u. dienst; 17.00 u. ds. Kok. Geref. Kerk (Vrijgem.): 9.00 en 16.30 u. ds. Pool. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk: 9.3b en 17.00 u. ds. Bies- ma van Aalsmeer. Pniëlkerk: 9.30 en 17.00 u. ds. Brons. Geref. Gem. (Ned.): 9.30 en 18.30 u. leesdienst. ~T VEENENDAAL In de eerste zeven maanden van dit jaar heeft de „hon- denpot" in de trouwzaal van het Vee- nendaaise raadhuis welgeteld f 803,08 opgeleverd. Dit bedrag gaat, zoals gekend, naar het Kon. Ned. Geleidehondenfonds, dat hiermee de aanschaf van blindengelei dehonden financiert. Het totaal-bedrag uit de Veenendaal- se „hondenpot" is met dit bedrag ge stegen tot f 7.719.17, een bedrag waar mee men 15 blinden aan een hond kan helpen. Uiteraard is het Geleidehondenfonds de bruidsparen en overige bezoekers van de Veenendaalse trouwzaal zeer dankbaar voor de manier waarop men dit doel blijft steunen. SCHERPENZEEL Op zondag 17 augustus begint de Scherpenzeelse zon dagschool weer. In plan zuid is het om 9.30 uur in de Chr. lagere school aan de Bruinhorsterlaan. De andere vangt aan in de Chr. School aan de Glashorst om 11.30 uur. Dus niet meer in de nood- school in plan Wittenberg. VEENENDAAL De reconstructie van de flessehals in de Kerkewijk heeft tot gevolg dat de markt die zaterdags en dinsdags wordt gehouden, een ander gezicht gaat krijgen. In het kort komt het hierop neer dat voortaan in plaats van twee, drie looppaden voor het pu bliek beschikbaar zijn. De nieuwe op stelling geeft de marktkoopleiden, die tot dusver achter en rond de oude kerk stonden, gelegenheid ook op de markt zelf een plaats te vinden. Voor de marktkooplieden betekent de maatregel dat ze hun auto niet meer bij de kra men kunnen plaatsen. SCHERPENZEEL De gemeente raad van Scherpenzeel komt maandag 18 augustus bijeen om 16 uur om één agendapunt af te werken. Men heeft van de bank van Nederlandse gemeen ten bericht gekregen dat een geldbe- ning is toegewezen groot f 155.000. De raadsvergadering is noodzakelijk omdat de geldgever voor 26 augustus bericht moet hebben of de lening zal worden aanvaard. Deze geldlening is bestemd voor de financiering van de aankoop van de gronden voor uitbreiding van 't sport complex. Hiervoor is f 107.000 nodig en voor de inrichting van de eierhal voor indoorsporten f 48000,-. VEENENDAAL Vooral de Vee nendaalse schooljeugdheelt tot op heden bijzonder geprofiteerd van het Valleibad. Uit statistische gegevens van de zwembadleiding blijkt dat het aantal gediplomeerde zwemsters en zwemmers op de scholen in Veenen daal onstuimig is gegroeid. Op de CNS III was de vooruitgang het grootst, want hiervan zwom maar liefst 38 7 meer af in het afgelopen schooljaar. De Koningin .lulianaschool boekte een percentage van 22 °/0. Bij scholen uit Renswoude en Maarsbergen lag het percentage niet zo hoog. omdat deze scholen pas na januari met schoolzwemmen zijn be gonnen. De procentuele vooruitgang per school in het schooljaar 1968-1969 luidde: C.N.S. III 38°/#; CNS I 37°/#; Rijk van Gaasbeekschool 37 C.N.S. II 36°/o; Groen van Prinstererschool 34 °/o; Joh. Calvijnschool 34 Dokter Hekster- school 33 Rehobothschool 33 Beatrixschool 32%; Jul. van Stolberg- school 32%; Engelenburgschool 31 Pa- trimoniumschool 31%; Salvatorschool 31%; Wilhelminaschool 26%; Kon. Ju- lianaschool 22%; Renswoude 20%; Maarsbergen 10%. Gemiddelde vooruit gang: 31%. Geref. Gem. (Syn.): 9.30 en 17.30 u. leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 u. ds. Hoevers te Den Haag. R.-K. Kerk: Salvatorkerk, zaterdag 18.45 u. en zo. 9.00 en 11.00 u. H. Mis. Willibrorduskerk: 8.00 en 10.00 u. H. Mis. Leger des Heils: 10.00 u. Heiligingssamenkomst en 19.30 u. Verlossingssamenkomst. Woensdag 20 augustus: Geref. Gem. in Ned. 19.30 uur: ds. J. Pannekoek (Voorber. H.A.). Geref. Gem. Syn. 19.30 uur: ds. J. Baayens. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. J. Bos uit Wageningen (Bed. H.A.) 18.30 uur: ds. G. Pettinga uit Wageningen (Voortz. en Nabetr. H.A.). Geref. Kerk: 10 uur: ds. P. van Strien uit Wouden berg, 18.30 uur: ds. E. Torenbeek uit Hoogkerk. Vrij Evangelische Gem: 10.30 uur: dhr. Nijkamp uit Utrecht. Geref. Gem.: 10 en 18.30 uur: dhr. B. Roest. Geref. Gem. uitgetreden: 10 en 18.30 uur: leesdienst. R.-K. Kerk 0.30 uur: Heilige Mis. RHENEN: Ned. Herv. Kerk: Cunerakerk 10 uur: ds. N. Kooreman, bevestiging van ds. L. P. J. Wapenaar 15.00 uur: Intrede ds. Wapenaar.. Berg- school: geen dienst. Geref. Kerk: 10 en 17 uur: ds. J. Goldschmeding. Oud Geref. Gem.: 10 en 18 uur: leesdienst. Geref. Gem. Syn. 10 en 17.30 uur: leesdienst. Geref. Gem. in Ned.: 10 en 17.30 uur: leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. W. F. Monné uit IJs- selstein. Woensdag 20 augustus: Geref. Gem. Syn.: 19.30 uur: ds. L. Blok uit Beekbergen. RENSWOUDE: Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur: ds. L. van de Peut. Geref. Kerk: 10 en 18.30 uur: ds. Van de Wielen uit Ede. EDE: Oud Geref. Gem.: 10 en 18.30 uur: ds. J. van de Poel. EDERVEEN: Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. J. Vroegindewey uit Harskamp (Bed. H.A.) 18.30 uur d». F. J. Veldman uit Bennekom. Geref. Gem. in Ned. 9.30 en 18.45 uur: ds. Aangeenbrug. Oud Geref. Gem.: 9.30 uur en 19.00 uur: leesdienst. RESTEREN: Ned. Herv. Kerk: 10 en 18.30 uur: dhr. W. van Oostend# uit Opheusden. OPHEUSDEN: Ned. Herv. Kerk: 10 en 18.30 uur: ds. A. Muilwijk. Geref. Gem. Syn.: 10 en 18.30 uur: leesdienst. Geref. Gem. in Ned.: 10 en 18.30 uur: ds. M. van Beek. AMERONGEN: Ned. Herv. Kerk: 10 uur: ds. G. Kaastra, 18.30 uur: d«. J. van Noort. Dorpshuis jeugdkapel om 10 uur. Geref. Kerk: 10 uur: ds. J. Overduin uit Veenen daal, 18.30 uur: ds. Lugtigheid. Ned. Prot Bond: 10.30 uur ds. F. Oort uit Assen (Ned. Herv.). OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 uur: kand. H. J. v. Hunnik uit Leersum, 18.3o uur: dhr. W. Visee. Oud Geref. Gem.: 10 en 18.30 uur: leesdienst. ELST: Ned. Herv. Kerk: 9,30 uur ds. C. van Viegen, 18 uur: ds. C. van Viegen. VEENENDAAL: Artsen: zaterdag 16 augustus dokter G. Annot. Kerkewijk 56, tel. 10198. Zon dag 17 augustus dokter G. J. Ver schoor, J. G. Sandbrinkstraat 2, tel. 12529. Apotheek: Het weekeinde heeft dienst de Zuideraphotheek, Dr. Slot de Bruï-neplein 7 te Veenendaal, tel. 10714. Wijkverpleging: Weekenddienst heeft zr. M. Post, Grote Pekken 392, tel. 12573. SCHERPENZEEL en WOUDENBERG: Arts. Het gehele weekeinde heeft dienst dokter M. Pon, Holevoetsplein 291 te Scherpenzeel, tel. 03497-1250. RHENEN: Artsen: Zaterdag 16 augustus dokter Almekinders, Herenstraat 59, tel. 2432. Zondag 17 augustus dokter Rienstra, Herenstraat 63, tel. 2577. Apotheek: Voor spoedgevallen apotheek Deys, Fred, van de Paltshof te Rhe nen. AMERONGEN, ELST en LEERSUM: Arts: dokter Van Omemren, Rijksstraat weg 158. tel. 08377-217 (Eist). Wijkverpleging: Tot zaterdag 12 uur zr. B. E. Renyl te Amerongen, Wilhel- minaweg 63, tel. 1759. Daarna tot maandag 8 uur zr. T. van Rijsbergen, Kon. Julianalaan 50 in Leersum, tel. 1423. EDERVEEN, RENSWOUDE EN DE KLOMP: Arts: Dokter Th. S. ter Velde, Oud# Holleweg 4 te Renswoude, tel. 08387- 450. Dierenarts: Dokter Van Riessen, Dorps straat 18 te Lunteren, tel. 08388-2557. OPHEUSDEN Arts: Dokter Eikelenboom te Ochten, tel. 03444-220. Wijkverpleging: zr. H. Budding te Do- dewaard, tel. 08885-218. RESTEREN: Arts: Dokter Van de Veen te Lienden, tel. 03443-220. Wijkverpleging: zr. C. de Jong, Ochten, tel. 03444-257. VEENENDAAL en RHENEN: Tandarts: Voor spoedgevallen bellen 08385-19049.

De Vallei | 1969 | | pagina 5