Voor 1974 drastische groei van bedrijf in Veenendaal Gezamenlijke produktie van tapijten in Steenivijk' NIEUWE ONDERNEMING FIRET N.V. - VERTO N.Y. Ill WAMfldn we heen? Directeur reed weer te hard 40 en 25 jaar trouwe dienst vrij zwemmen TZV eerste opponent van VZC-heren Samenwerking Feike Asma speelt in Ede Groei Omzet Bromsnor deelde lolly's uit Filosoiie VALLEI? Belt v'Uol 11079 Kantongerecht Wageningen „Ons Genoegen" naar Taptoe Edese Harmonie maakt rondgang Erehaag voor jonggehuwden in Maurik Proeftijd Eerste nummer Gelders Tijd schrift in vroege herfst BURGERLIJKE STAND SCHERPENZEEL C. W. VAN RABENSWAAY Deze klant van u leest per dag gemiddeld drie kwartier in de krant, blijkt uit het Nationaal Dagblad Onderzoek. LIJSTERBERG INSTRUCTIEBAD Nieuwe zwemlessen ZATERDAG 16 AUGUSTUS 1969 VEENENDAAL Firet N.V. in Veenendaal en de Ver- eenigde Touw fabrieken N.V. (VERTO N.V.) in Rotter dam hebben besloten tot samenwerking bij het produce ren van naaldvilttapijten. Beide bedrijven participeren op fifty-fifty basis in een nieuwe onderneming, die in Steenwijk wordt gevestigd. De produktie van het nieuwe bedrijf begint vermoedelijk al begin volgend jaar. De ver vaardiging van tapijten bij Firet N.V. in Veenendaal zal in verband met de aangegane samenwerking worden ge staakt. Een en ander heeft voor de thans ca. 30 perso neelsleden omvattende afdeling van het Veenendaalse be drijf geen gevolgen. Slechts enkelen van hen zal worden gevraagd op vrijwillige hasls in dienst van de nieu we onderneming te treden. Het overige personeel van de tapijtafdeling bij Firet N.V. zal elders in het bedrijf een bestemming kunnen vinden. Een en ander deelde de direc tie van het Veenendaalse bedrijf gisteren tijdens een pers conferentie mee. De verwachting is, dat binnen een jaar bij het nieuwe bedrijf in Steenwijk werkgelegenheid be staat voor ruim 100 mensen. Firet N.V. nu bijna tien jaar in Veenendaal gevestigd heeft de laat ste jaren een enorme groei doorge maakt. De oppervlakte van bedrijfs ruimte bedroeg bij de start in 1959 ca. 3600 vierkante meter. Thans beslaat de onderneming aan het Verlaat reeds 12.000 vierkante meter, terwijl voor 1974 een uitbreiding wordt verwacht tot ca. 25.000 vierkante meter. De maxi male mogelijkheid aan het Verlaat is echter beperkt tot slechts 15.000 vier kante meter, zodat wordt uitgezien naar een geschikt bouwterrein. Hier voor gaat de voorkeur uit naar Vee nendaal of de naaste omgeving. Wat 't personeelsbestand betreft thans ca. 270 personen verwacht men voor 1974 een verdubbeling. De groeiende verscheidenheid van 't produktieprogramma bij Firet N.V. in Veenendaal leidt er toe, dat samenwer king zal moeten worden gezocht met gespecialiseerde bedrijven, zowel wat de produktontwikkeling als de afzet betreft. De samenwerking kan variëren van nauw contact met grote bedrijven of afnemers tot een contractuele sa menwerking met andere producenten op producentverwante terreinen. Firet N.V. behoort tot een in interna tionaal verband samenwerkende groep nonwoven-producenten. Het bedrijf pro duceert en vervaardigt vezelvliezen, 'n textielachtig produkt, dat door directe binding van vezels, langs fyso-chemi ache en/of mechanische weg wordt ver- EDE Voor de maand augustus res teren nog twee woensdagavonden in de serie van negen zomeravond-orgelbe spelingen op de woensdagavonden in de maanden juli en augustus. De bekende organist Feike Asma hoopt op beide avonden 20 en 27 augustus het prachti ge orgel van de Oude Kerk aan de Gro- testraat te bespelen. Het concert van woensdagavond a.s. staat in het teken van zijn 40-jarig or ganisten-jubileum in 1967 en zijn reis dit voorjaar naar Parijs voor de NCRV met opname voor alle symfonieën van Louis Vierne in de Notre Dame. Dit voorjaar is Asma in opdracht van de NCRV naar Parijs geweest; alle symfonieën gecomponeerd door Louis Vierne zijn opgenomen in de Notre Da me te Parijs, een orgel met meer dan 150 stemmen. Het programma voor woensdagavond luidt als volgt: 1. Praeludium und fuga, Franz Listz, „Ober den Namen Bach". 2. Variaties op een Bachthema, Paul Chr. van Westering (deze variaties werden in 1967 gecomponeerd t.g.v. het 40-jarig organisten-jubileum van Feike Asma; het is daarom dat de componist in de „Finale" het koraal „Dankt, dankt nu allen God" combineert met het Bachthema dat is ontleend aan de Cantate nr. 212, de zogenaamde Bauern kantate.") 3. Eerste Symfonie in d (opus 14), Louis Vierne, a. Prélude, b. Fugue, c. Pastorale, d. Allegro vivace, e. Andan te, f. Final. Op die avond is tevens verkrijgbaar de grammofoonplaat „U alleen, U loven wij". Samenzang in de Oude Kerk van Ede. Deze plaat is gemaakt van de op name van 17 april. vaardigd. Daartoe zijn sedert de op richting een aantal procédés op indus triële schaal tot ontwikkeling gebracht. Het produktenprogramma is in die tijd sterk uitgebreid. De verwachting voor de toekomst is een nog sterkere toene ming van produkten en toepassingen. Nieuwe procédés zijn in ontwikke ling en worden bestudeerd. In 't meer jarenplan 1969 tot en met 1974 zijn de policy, de verwachtingen en de globa le maatregelen vastgelegd, die tezamen een toekomst laten zien van voortgezet te sterke groei in produktie, omzet, produkten-gamma, toepassingsgebie den en investeringen. Het gunstige ni veau van de rentabiliteit lijkt te kun nen worden gehandhaafd. De financie ring van de plannen is gewaarborgd. Met betrekking tot de produktont wikkeling dienen naast het werk in ei gen proeflaboratoria en onderzoekate- liers vooral de contacten met toonaan gevende bedrijven/afnemers genoemd te worden. Ook op dit gebied is de in ternationale bundeling en uitwisseling van gegevens een onmisbare basis. Internationale contacten in en bui ten de groep zijn groot in aantal. Zijn sedert de stichting van Firet N.V. reeds vele nieuwe produkten met succes ge lanceerd, het laat geen twijfel, dat dit nog slechts een begin is. Vele nieuwe ontwikkelingen staan reeds op stapel. In samenwerking met ander gespecia liseerde ondernemingen worden nieuwe projecten voorbereid en opgezet. Op 29 oktober 1959 bij de start van de produktie telde Firet N.V. 9 perso neelsleden, 5. jaar later, in 1964, ruim 130 en thans in-het tiende jaar ca. 270 werknemers. Het produktieproces is kapitaalinten sief van aard. In de toekomst zal de investering per direct produktie-gebon- den man toenemen. Op aanloopverliezen in de eerste ja ren was gerekend. Eerder dan gepland en verwacht, nl. in 1963, kon reeds 'n bescheiden winst worden gemaakt. Toch waren en zijn de afschrijvingen aanzienlijk, zoals gebruikelijk in de dynamische procesindustrie, waartoe Firet N.V. qua karakter te rekenen is. Sedertdien is de rentabiliteit op een niveau gekomen, dat als zeer gunstig kan worden gekwalificeerd. Het geïn vesteerd (eigen) vermogen is sterk ge groeid, aangezien verreweg het groot ste deel der winsten weer in het be drijf geïnvesteerd werd. Produktie en omzet zijn globaal bij na ieder jaar met 30 a 40 pet geste gen. De organisatie groeide mee. Re latief het sterkst werden de onderzoek en ontwikkelingsafdelingen uitgebreid (innovation-groep), alsmede de marke- ting-groep. Kon in de eerste acht jaar de „m2" vrij aardig als maatstaf voor de groei worden gehanteerd, thans is dat door de grote toeneming van de produktie van lichte en ultra-lichte vliezen ener zijds en van relatief zware produkten anderzijds niet zonder meer te doen. De geldswaarde geeft een betere indicatie, maar is ook niet ideaal. In ieder geval kan gesteld worden, dat de omzetwaar- de de 20 miljoen gulden-grens ver pas seert. De export, vooral naar Duitsland en België, draagt in belangrijke mate tot deze omzet bij. In principe komt de fabricage van nonwoven produkten neer op het binden van vezels langs chemisch-fysische en/of mechanische weg. Hieruit blijkt wel, dat de nonwo ven procédé's sterk verschillen van de traditionele wijze van textiel maken. Veel meer is dit produktieproces te ver gelijken met de chemische industrie en in sommige opzichten met de papier fabricage. Dit brengt met zich mee, dat ook het type werknemer, dat in de nonwo- ven-fabricage zijn rol op goede wijze wil vervullen, meer een type is, dat lijkt op de mens in de chemische in dustriële de operator, de chemicien) dan op de werknemer in de textiel sector (zie verder onder „Sociaal be leid"). Ook in kwantitatieve verhouding tus sen de indirect en direct produktieve werknemers komt het specifieke karak ter van het nonwoven produktieproces duidelijk tot uiting. Het aantal „ope- VEENENDAAL Swiebertje zal er wellicht anders over denken die heeft altijd Saartje nog maar er is best een zoete associatie mogelijk tus sen het werk van Bromsnor en de Vee nendaalse middenstand. Dat bleek don derdagmiddag toen Lou (Bromsnor) Geels de vernieuwde zaak van de heer P. van Dijk aan de Patrimoniumlaan heropende. Dit ging gepaard met een lollyregen, die Bromsnor (in vol ornaat) over de in grbten getale toegestroomde jeugd liet neerdalen. Er moeten in Veenen- daaL-zuid geen lolly meer te krijgen zijn geweest want Bromsnor had er in een uur tijd rpaar liefst 1500 uitgereikt. De heer Van Dijk had de schilder achtige t.v. figuur naar zijn zaak ge haald om wat meer kleur te geven aan het feit, dat hij zijn verkoopruimte voor verf, behang enz. had verdubbeld. Het assortiment van de artikelen werd drastisch uitgebreid en daaraan werd een grote hoeveelheid bijouterieën be stemd voor huisvlijt toegevoegd. In drukwekkend is verder de sortering be hang, verf en autolakken (al of niet in spuitbussen) die in de vernieuwde zaak zijn ondergebracht. Geboren: Nicolaas z. v. W. Klumpe- naar en A. C. Versteeg, Burg. Royaards- laan 2; Gatske Martina d. v. A. L. Biel- derman en C. H. A. J. Bos, Broekerlaan 12; Gerard z. v. A. Hardeman en A. J. van Bruchem, Druivenkamp 12; Ewoud Cornelis z. v. E. J. Meijer en H. A. Ul- rich, Eikenlaan 35; Albert Eric z. v. H. van Bruchem en W. Kuperus, Broeker laan 3; te Amersfoort: Jolanda Rebecca Debora d. v. F. M. A. Kets de Vries en F. B. J. Stoffelsen, Pr. Marijkelaan 37; Adriana Johanna Clazina Maria, d. v. A. H. H. Baardemans en C. C. M. Goris- sen, Schutlaan 5. Ondertrouwd: A. Vons (Amersfoort) en H. Overeem; B. IJff (Barneveld) en W. K. Brederoo. Getrouwd: J. Bliekendaal (Amers foort) en A. van den Broek; H. J. M. Meerman en A. L. A. de Jong; J. Schut (Leusden) en E. H. Veldhuizen; A. M. Zwaan (Utrecht) en G. C. Bakker; A. J. S. van den Blink (Oostvoorne) en J. H. Methorst. Zaterdag 16 augustus VEENENDAAL 19.30 uur: Ruiterdemonstratie ach ter de Julianakerk. Ingang Een- voudlaan en Vijgendam. BIOSCOOP Luxor Theater: za. 19.00 u. en zo. 15.00 uur „De slag bij Anzio"; za. 21.00 u.. zo. en ma. 19.30 u. „Ver rukkelijk, vrouwelijk, verrader lijk". RHENEN Streekmuseum: 11.0012.30 uur en 14 0017.00 uur? Expositie van te keningen en plastieken van Lotte- marie van^Oordt en Henk van de Vis. Zondags en woensdags gesloten Wijkgebouw: 16.0018.00 uur: Ju bileum zr. Feitsma. BIOSCOOP Bio: za. 20.00 u. en zo. 14.30 uur: „Ga je weg of ik neem je weg", zo. 20 uur „Dodende liefde". UTRECHT BIOSCOPEN Camera, (Oudegracht 156): dag. 14 30, 18.45 en 21.00 uur; zo. 14.15. 16.30, 18.45 en 21.00 uur: „Asterix en de helden". Citv, (Voorstraat 89): dag. 14.30, 18.45 en 21.00 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur: „Ontsnapping uit Yuma". Filmac, (Vredenburg 29): za. en zo. alleen 14.30 en 16.30 uur: ,,'t Is Jogi de beer". Olympia, (Amsterdamsestraatweg 350): da. 18.45 en 21.00 uur; wo. te vens 14.30 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur. do. t.m. zo.: „Matt Helm en de verdrukkers". Ma. t.m. wo.: „De slag bij Anzio". Palace. (Vredenburg 29): dag. ook zo. alleen 18.45 en 21.00 uur: tweede succesweek: „Mondo Extremo". Rembrandt. (Oudegracht 73): dag. 14.30, 18.45 en 21.15 uur; zo. 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 uur: zesde suc cesweek: „Wie 't laatste lacht...". Scala. (Potterstraat 16): dag. (ook za. en zo.) 14.15 en 20.00 uur 39e week „Sound of music". Studio, (Oudegracht 154): dag. 14.15, 19.00 en 21.15 uur; zo. 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur: „Polanski re trospective", zie theater. Vreeburg, (Vredenburg 8a): dag.: 14.30 en 20.00 uur: „Gejaagd door de wind". NACHTVOORSTELLINGEN Camera (Oudegracht 156): vr. en za. 23.15 uur: „Belle de Jour". Palace. (Vredenburg 29): vr. en za. 23.30 uur: „De zonen van Katie EI- der". Studio, (Oudegracht 154): alleen za. 23.45 uur: „Madigan". Vreeburg. (Vredenburg 8a): vr. en za. 23.15 uur: „Jongens wat een num mer!" ARNHEM Gemeentemuseum: tot en met 21 september: Prentenkabinet „Oran je in Gelderland". 18e en 19e- eeuwse tekeningen en prenten. Gemeentemuseum: tot en met 31 augustus: Jonge Gelderse kunste naars exposeren schilderijen, te keningen, grafiek en beeldhouw werken. BIOSCOPEN Rembrandt. Velperplein: 14.30, 18.45 en 21.00 uur: „Wie het laatst lacht". Saskia, (Looierstraat): 14.30 en 19.30 uur: „Het geslacht Björndal". Studio A, (Langewal): dag. 19.30 uur: „The Sound of music": za., zo. en wo. 14.30 uur: „Een Nederlandse Robinson Crusoe". Luxor, (Willemsplein): 14.30, 18.45 en 21.00 uur: „De belhamel van de klas": za. 23.30 uur: „De prijs voor een nacht", (nachtvoorstelling). Palace, (Bakkerstraat): 14.30, 18.45 en 21.00 uur, do. t.m. za. „Navajo Joe", zo. t.m. wo. „Vernietigings commando's". rators" verhoudt zich tot de „mon teurs" (technische dienst) en tot de staf als 2:1:1. In de textielindustrie kan de verhouding van arbeiders tot che misch personeel en staf wel 20:1:1 zijn. Het produktieproces zelf, de gede tailleerde constructie van de speciale machines en de precieze samenstelling van de grondstoffen zijn bedrijfsgehei men. De „know how" speelt bij de non woven fabricage een dermate belang rijke rol, dat deze als top-secret wordt beschouwd. (Bezoeken van buitenstaan ders aan de fabriek zijn daarom con tractueel aan banden gelegd). Know how is bij de marketing van nonwovens van groot belang. Firet N.V.'s „filisofie" is, dat niet alleen pro dukten zonder meer verkocht worden, maar produkten plus applicatie know how. Deze gedachte komt tot uiting in de slagzin: „Met Firet staat u niet al leen". In de organisatie komt dit prin cipe ook tot uiting. Zo zijn op confec- tie-gebied de adviseurs van de confec- tie-technische dienst constant in Euro pa op pad. Ook de afdeling Ëouw geeft zeer veel technische adviezen. Over 't leggen van tapijt wordt eveneens des kundig advies uitgebracht. Ontwikkeling van applicaties geschiedt vaak in nauwe samenwerking met de cliënt(en). In bepaalde gevallen worden hiertoe speciale overeenkomsten geslo ten. Nonwovens zullen een steeds belang rijker rol gaan spelen in de industrie en in de particuliere huishouding. Het aantal mogelijkheden is legio. Firet N.V. zal bij deze ontwikkeling een be langrijke rol spelen. u dan even a.u.b. voor Veenendaal 17.30 uur 10550 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 VEENENDAAL Eén tegenstan der van VZC in de promotiecompeti- tie is bekend geworden. TZV-Tilburg komt dinsdagavond naar het Bergbad om daar de eerste wedstrijd te spelen tegen de Veenendalers. De andere twee opponenten zijn nog niet bekend. De vier ploegen strij den om twee plaatsen in de eerste klasse. ZTV is vermoedelijk de sterkste op ponent van VZC. De Veenendaalse ploeg moet minstens een punt overhou den aan het duel in het Bergbad. Donderdagavond moet VZC de reis naar Groningen ondernemen voor het spelen van het tweede promotieduel. Tegenstander wordt „De Walvisch", een studentenploeg, of ZCG. De week daarop staan de Veenenda lers voor de laatste wedstrijd. Deze match vindt in Utrecht plaats tegen de kampioen van het westen, die nog niet bekend is. Momenteel strijden AZ '70 uit Amsterdam en „Sleutelstad" uit Leiden nog om de eerste plaats in de tweede klasse van dat district. WAGENINGEN ,,'t Schynt niet anders te kunnen dan eenmaal per jaar een snelheidsovertreding", zei vrijdagmorgen directeur W. K. uit Rhoon opgewekt tegen de Wageningse kantonrechter. Sinds september 1964 had de heer K. een serie van zes snelheidsovertredingen op ztfn naam gebracht. Op 18 april van dit jaar reed hü op rijksweg 12 138 in plaats van maximaal 110 kilometer per uur. „Ik zit ook zoveel op de weg en ik probeer me er heus aan te houden, maar soms kan die snelheid je toch een moment ontgaan", zei K. vergoe lijkend. Daarmee was hij bij kantonrechter v.d. Brand aan het verkeerde adres. „Wanneer u zes snelheidsovertredin gen pleegt, kan ik daarin geen poging zien om u aan de wet te houden". „Het was er toch niet zoveel over, procentueel gezien en dan op zo'n gro te internationale weg, och het kan ge beuren," vond verdachte. Hierin zag mr. v.d. Brand al even min een verzachtende omstandigheid. „Ik vind 28 km. boven het maximum aanzienlijk en ik zou niet weten, waar om u zich op een internationale route niet aan de voorgeschreven snelheid zou behoeven te houden. U schijnt zo nu en dan een proces-verbaal de ge woonste zaak van de wereld te vinden". Verdachte haastte zich dat te ontken- RENSWOUDE. Woensdag 27 augus tus maakt de muziekvereniging „Ons Genoegen" een trip naar Delft om de taptoe te bezoeken. Er kunnen nog enkele supporters mee reizen naar Delft. Men kan zich opgeven bij C. Overeem, Dorpsstraat 45, Rens- woude. VEENENDAAL. In het kader van de Caecilia-festiviteiten ter gelegenheid van het 65-jarig bestaan maakt de Edese Harmonie zaterdagmiddag 16 augustus een rondgang. Gestart wordt om half vier vanaf de Patrimoniumlaan. MAURIK Vrijdagmiddag werd er een „sporthuwelijk" voltrokken tussen de heer Arie Arisse en mej. Diekjè de Bruin. Dit jonge echtpaar is zeer actief in het sportleven. Zo is de bruid lid van de korfbalvereniging Activitas, waar zij op zeer fameuze wijze het doel ver- van de handbalafd. s.v. Maurik waar zij op zeer fameuze wijze het doelver- dedigt. De bruidegom is eveneens lid van Activitas en s.v. Maurik. Ari speelt bij de Activitas regelmatig in het eerste twaalftal, terwijl hij zich bij s.v. Mau rik in het vierde elftal zeer verdienste lijk heeft gemaakt. Er werd een erehaag gevormd door de vertegenwoordigde verenigingen. nen. „Het is natuurlijk wel fout, u hebt gelijk meneer de kantonrechter". Ook de officier was van mening, dat de „snelle serie" van K. nu bepaald geen aanleiding gaf om het rustig op te nemen. „Het ziet er naar uit, dat u andere strafrechterlijke maatregelen no dig hebt, dan de boetes, die u bij vori ge keren werden opgelegd. Ik wil ech ter, omdat het een weggedeelte betreft, waar nu geen maximum snelheid meer nodig wordt geacht, nog eenmaal uw rijbewijs sparen. Een flinke boete van f250,- lijkt me nog voldoende, maar de volgende keer gaat beslist het rijbewijs vallen," aldus mr. J. Reinders in zijn requisitoir. De rechter was echter van mening, dat die waarschuwing gepaard moest gaan met een voorwaardelijke ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor drie maanden, met een proeftijd van twee jaar. De boete werd door hem bepaald op f 100,-. K. vroeg, wat een voorwaardelijke ontzegging precies inhoudt en vond het kennelijk nogal een dreiging. „Is daar nu niets meer aan te doen hier?" „Nee, u bent net veroordeeld, denkt u, dat het hier een markt is", repli ceerde mr. v.d. Brand verontwaardigd. „U kunt binnen \l|eertien dagen in hoger beroep gaan". RHENEN De heer Willem van Breenen (64) vierde vrydag het heug lijke feit, dat hij 40 jaar geleden in ge meentedienst trad. Op 14 augustus 1929 kwam hij in zo genaamd los dienstverband bij gemeen tewerken, onder andere als voorman bij de werkverschaffingsobjecten in de Achterbergse Meent. Ingaande 1 janua ri 1940 werd Van Breenen aangesteld in vaste dienst. In 1953 volgde zijn aan stelling als werkman A, op 1 januari 1954 werd hij bevorderd tot voorwerker en op 1 juli 1955 werd hij voorwerker A. De huldiging vond plaats in hotel „Sonvilier", waar de jubilaris onder meer werd toegesproken door burge meester jhr. mr. Bosch ridder van Ro senthal en door de directeur van de dienst van gemeentewerken, de heer J. Meijer. Beide sprekers overhandigden de heer Van Breenen een couvert met inhoud. De heer Meyer fjeed dat na mens de collega's van de buitendienst. Mevrouw Van Breenen werd in de bloe metjes gezet. De heer C. VAN TONGEREN 25 jaar KESTEREN De heer C. van Ton geren (48) was gisteren 25 jaar in dienst bij de Nederlandse Spoorwegen. In de morgenuren werd de jubilaris be zocht door vier functionarissen van de NS-directie, die hem een oorkonde met insigne overhandigden. De heer Van Giessen, voormalig stationschef te Kes- teren, liet zijn gelukwensen vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud. Voordat de heer Van Tongeren als sta tionsbeambte in Kesteren te werk werd gesteld, was hij zestien jaar werkzaam als stationsemployé te Geldermalsen. De heer W. VAN BREENEN 40 jaar ARNHEM Er wordt naar ge streefd het eerste nummer van het Gelders Tijdschrift, aan de totstandko ming waarvan Provinciale Staten fi nanciële medewerking hebben ver leend, in de vroege herfst te doen ver schijnen. De uitgevers'- (Wegener-Mis- set) hebben de nodige voorbereidin gen getroffen. Het tijdschrift is bedoeld om de kennis omtrent Gelderland en zijn be woners binnen en buiten deze provin cie te verbreiden en de aandacht te vestigen op de mogelijke en wenselijke ontwikkelingen van het gewest. Het bestuur der stichting wordt ge vormd door de heren drs. A. R. Ver meer, lid van Gedeputeerde Staen, voorzitter, H. J. A. Verberk, lid van Gedeputeerde Staten, vice-voorzitter, mr. A. J. E. Havermans, Druten (ver tegenwoordiger van de Provinciale jeugd- en sportraad), secretaris-pen ningmeester, mr. J. E. Bloemers, Velp (Stichting Gelderland voor maatschap pelijk werk), prof. dr. G. W. Groene- veld, Nijmegen (Culturele raad voor Gelderland), V. H. Haag, Velp (Pro vinciale raad voor de volksgezondheid) en J. D. de Vries, Brummen (Econo misch technologisch instituut voor Gel derland). De redactie wordt gevormd door de heren A. Laan, Arnhem (voorzitter), drs. Th. van Pinxteren, functionaris van het E.T.I. Gelderland (secretaris), J. C. van Dalsen, Eist, drs. J. H. La- mers, Wijchen en G. J. B. Stonk, Doe- tinchem. In de redactieraad die is bedoeld als adviesorgaan voor de redactie zijn be noemd de heren dr. L. Schneider, Arn hem, voorzitter, drs. D. de Boer, Arn hem, dr. G. W. Borrie, Tiel, dr. C. F. Brenkman, Arnhem, H. W. van den Brink, Harderwijk, J. T. Ganzebrink, Arnhem, J. G. Gleichman, Velp, mr. J. P. Kaland, Velp, J. H. Manders, Nij megen, D. van de Meeberg, Arnhem, drs. G. J. Mentink, Eist, P. C. E. F. Peeters, Nijmegen, dr. W. Verkade, Arnhem en J. Vet, Arnhem. Het is de bedoeling deze redactieraad aan te vullen met enige personen, waardoor een nog grotere spreiding naar regio, belangstelling en deskun digheid wordt verkregen. In plaats van kaarten Voor de vele blijken van medeleven tijdens ziekte en overlijden van onze lieve man, vader en grootvader betuigen w(j U allen onze hartelijke dank. Uit aller naam J. VAN RABENSWAAY-Leppers VEENENDAAL, augustus 1969. Dennenlaan 35. Zo ziet u maar weer, geen ander reclame medium wordt zo intensief gelezen, als de krant. Logisch want die kunt u niet missen, geen dag. GEMEENTE RHENEN RHENEN Wit u een uurtje in het Lijsterberg-instructiebod Dan kunt u terecht op woensdag van 14.15 tot 15.15 uur en van 19.30 tot 20.30 uur en donderdag van 19.30 tot 20.30 uur. Toegangskaarten zijn aan het bad verkrijgbaar. Ook de zwemlessen zijn weer begonnen, zodat u uw kinderen weer naar het bad kunt sturen op de met u overeen gekomen uren. gaan binnenkort weer van start. Zowel kinderen als volwassenen kunnen zich bij de badmeester mel den (telefoon 3026).

De Vallei | 1969 | | pagina 3