Ds. Wapenaar bij intrede: Dominee is er niet om tegenaan te leunen Philips neemt chemische afd. Van Schuppen over IMa reis met hindernissen VEEL WAARDERING BIJ ZILVEREN JUBILEUM Stomme vragen Bestaan van kerk is geen vanzelfsprekende zaak Menu bestond vaak uit bruine bonen9 rijst en kip Veel schade bij botsing Oud-voorzitter kandidaat voor bestuursfunctie Elsterse jeugd puzzelde per fiets De Lucht kreeg Miss Camping Nieuws Technicus Steun Jubilerende zuster kreeg van Rhenen's burgerij reis naar Israël Belevenis Fluitconcert Bij Candia '66 MAANDAG 18 AUGUSTUS 1969 RHENEN Met een preek over het leven van de eerste christengemeente in Jeruzalem deed zondagmiddag ds. P. J. L. Wapenaar intrede als predikant bij de hervormde kerk in Rhenen. Hiermee vervulde hij de vacature die een jaar geleden ontstond, toen ds. A. Westra vertrok naar Sassenheim. In de ochtend dienst was hij bevestigd door de andere hervormde predikant in Rhenen, ds. N. Kooreman. Na afloop van de kerkdienst in de Cunerakerk werd er voor de genodigden een bijeenkomst gehouden in gebouw Irene. Hier kregen belang hebbenden gelegenheid tot spreken. De intrededienst werd onder meer bijge woond door burgemeester Bosch van Rosenthal, wethouder Van Lienden. ds. Goldschmeding (gereformeerd), de heer Meier namens de NPB, pastoor Van Kooten en ds. Van de Peut uit Renswoude namens classis Doorn en Ring Rhe nen van het verband der Nederlandse Hervormde Kerk. „Het leven van de eerste gemeente", zetten de vertalers boven deperikoop van onze tekst (Hand. 2 43-47), maar er had ook kunnen staan: „Misluke ex periment", zo begond ds. Wapenaar zijn preek. „Als we hier lezen hoe men eigen bezittingen wist op te geven, gezamen lijk in de tempel was en gezamenlijk at, dan is er wel wat veranderd en niet in positieve zin. Het is een mislukt ex periment en sommigen zouden maar liever dit stukje uit de Bijbel halen; het niet meer laten functioneren. Als je dat echter doet maak je je schuldig aan een vorm van schriftkritiek die ver uit gaat boven de twijfel aan de historiciteit van Adam en Eva". „De vraag is hoe functioneren we nu. Het bestaan van de kerk is geen van zelfsprekende zaak. In Jeruzalem was er een „vrees over alle ziel". Hoe je dat woord ook uitlegt: er werd over gesproken, het was nieuws. Nu heeft de kerk een plaats in de samenleving, maar ze is niet doorslaggevend. De ambtsdragers mogen wel aankloppen, maar je hoeft ze niet altijd binnen te laten. De dominee wordt een meneer, van wie men verwacht dat h(j zjjn vak goed uitoefent. Dat is niet erg, als het maar de gemeente van de Heer blijft". Ds. Wapenaar zag in zijn tekst vijf lijnen naar het heden: 1. ze bleven volharden in onderwijs en gebeden. De apostelen herhaalden de heilsfeiten tel kens weer. Waarschijnlijk op de manier van de oude Rabbijnen, met vraag en antwoord. Hierdoor ontstond de dialoog, die in de kathedraal niet meer mogelijk ia, maar toch uit het stof gehaald kan worden op gesprekskringen, in kleine gezelschappen en in de studeerkamer. 2. De gemeenschap. Er was in die ge meente niet de kans om op je eentje te geloven. 3. Alles gemeenschappelijk. Verscillende commentaren zeggen op gelucht: het was geen communisme, want men had privé-eigendommen, maar het gemeenschappelijk hebben was toch meer dan het geven van een aalmoes. 4. Het breken van het brood. Daar ligt de aanduiding in, dat men het avondmaal vierde, al weten we niet hoe dat gebeurde. Steeds vond men el kaar en hield men elkaar vast in ge meenschap met de Heer. 5. Men leefde met blijdschap en eenvoud des harten en loofde God. Zij kenden de dankbaar heid over het heil, dat God gaf. Het is misplaatst een kreunende gemeente te zijn, door telkens te wijzen op het feit, dat er zoveel aan mankeert. We mogen beginnen met dankbaar zijn". „Ik heb het steeds gehad over de ge meente, maar wat is nu de taak van de pastor. Die wordt in Handelingen 2 niet genoemd. De prediker kan niet op de stoel van de apostel gaan zitten die functie is te bijzonder. Ouderlingen, herders en leraren en bisschoppen ont stonden pas later. Het gaat ook niet om hen. De pastor is de vrijgestelde, die de gehele dag in dienst van de ge meente bezig kan zijn. De „gewone" gemeenteleden hebben hiervoor alleen hun vrjje tftd beschik baar, al kunnen ze tijdens hun werk ook nog wel het een en ander doen. De dominee is een technicus, die er voor geleerd heeft om de zaak t laten mar cheren. U bent er echter als gemeente niet om maar wat tegen mij aan te leu nen. Ik ben gekomen om u te helpen samen gemeente te zijn. Om geen do- mineeskerk te zijn moet je eerst weer weten wat het samen gemeentezijn be tekent en dan is dit bijbeldeel geen „mislukt experiment", aldus ds. Wape naar. Nog tijdens de kerkdienst werd hij wel kom geheten door ouderling Zijlstra, die sprak namens de gehele gemeente. „Ik hoop dat het een goed huwelijk zal zijn" merkte hij op. Hij wees er op, dat een goed huwelijk wel eens gepaard gaat met moeilijkheden: „U zult niet alles over u heen laten gaan, dat hebben we al gemerkt", aldus de heer Zijlstra. Met zijn laatste opmerking doelde hij op de aanbeveling van het offer, waar bij ds. Wapenaar memoreerde, dat hij niet tevreden was over het in „Rond de Cunera" (het gemeenteblad van her vormd Rhenen) verschenen staatje van de vrijwillige bijdragen. In gebouw Irene opende burgemees ter Bosch van Rosenthal de rjj van sprekers: „Ik heet u van harte wel kom namens de burgerlijke overheid en ik zeg u toe, dat u in voorkomende ge vallen altjjd op steun van die burger lijke overheid kunt rekenen". Namens de gereformeerde kerk sprak ds. Goldschmeding. „Ik ben blij, dat jullie naar Rhenen gekomen zijn, zodat we weer een vierde pastor hebben. Ik reken maar alsof het een kerk is, want we belijden te geloven in „Een heilige algemene christelijke kerk". Enige hilariteit ontstond, toen de heer Krielaart, die de leiding van deze bijeenkomst had een afgevaardigde van de kerk te Leimuiden de vorige ge meente van ds. Wapenaar het woord gaf. Hoewel op zijn lijstje een naam vermeld stond, diende zich aanvanke lijk niemand aan. Namens de NPB sprak toen de heer Meier. Ds. v.d. Peut sprak namens ring en classis. Hij hoopte dat ds. Wape naar zijn plaats volledig zou willen in nemen in deze organen. Als laatste spreker kwam toch nog iemand uit Leimuiden op het podium. Hoewel hij Rhenen gelukwenste merk te hij op: „Het verwondert me dat er nooit iemand uit de nieuwe gemeente van een dominee zegt: „Het spijt ons dat we hem bij jullie weggehaald heb ben". Ds. Wapenaar dankte in een kort speechje voor de toespraken. Hij ver telde dat hij reeds het gevoel had in Rhenen te „wonen". Zijn kinderen bleken nog beter aan gepast: „Als wjj over „het dorp" spre ken, verbeteren zjj ons door te zeggen dat het „stad" moet zijn.". TIEL Met een hersenschudding is de bromfietser W. v. L. uit Rhenen vrij dagmiddag naar het St. Andreas-zieken- huis overgebracht. Op de kruising Ooystraat-Meeslaan verleende hij geen voorrang aan en personenauto, bestuurd door de Tiele- naar L. H., waardoor de aanrjding ont stond. AMSTERDAM/VEE^END A AL De directies van de N.V. Philips-Duphar en de Koninklijke Veenendaalsche Sajet- en Vjjfschachtfabriek v/h wed. D. S. van Schuppen en Zoon delen, mede na mens commissarissen van beide ven nootschappen, het volgende mede: Met als uitgangspunt de jarenlange leveranties van chemische grondstoffen door Van Schuppen aan Philips-Duphar, heeft de afgelopen maanden overleg plaatsgevonden over eventuele oveiv neming van de chemische activiteiten van Van Schuppen, die in een afzonder lijk bedrijf zijn ondergebracht, door de N.V. Philips-Duphar. Hierbij stond de continuïteit van deze activiteiten te Veenendaal beide partijen voor ogen. Hierover is thans volledige overeen stemming bereikt. N.V. Philips-Duphar zal tegen een bedrag in contanten de bedrijfsmidde len en immateriële aktiva van het che misch bedrijf van Van Schuppen op 1 september a.s. overnemen en aan het in dit bedrijfsonderdeel werkzame per soneel aanbieden om in dienst van de N.V. Philips-Duphar te treden. Van een en ander werd vandaag me dedeling gedaan aan de ondernemings raad van Van Schuppen, terwijl een eerste gesprek met het personeel van 't chemisch bedrijf van Van Schuppen eveneens heeft plaatsgehad. Ook het college van burgemeester en wethou ders van Veenendaal en de districtsbe stuurders der vakbonden aldaar zijn ingelicht, aldus een communique. Op de afdeling werken 56 personeels leden die geen van allen hoeven af te vloeien. De eerste indrukken van de vakbonden waren gunstig. Men toonde veel vertrouwen in de nieuwe onder neming. RENSWOUDE Vrijdagavond tegen zevn uur had er op de Barneveldse- straat te Renswoude een aanrijding plaats ter hoogte van de Coöp. land bouw vereniging. De heer S. uit Renswoude, wilde linksaf slaan naar de Coöperatie en verleende geen voorrang aan een hem tegemoet komende auto bestuurd door de heer F. uit Den Haag. Er ontstond flinke schade aan de beide wagens. De politie heeft de zaak in onderzoek. Sparta zusjes na succesvol optreden terug uit de West «iwiKW*»* Zr. Feitsma kreeg in het wijkge- bouw veel felicitaties in ontvangst te nemen. RHENEN Tijdens een receptie, haar zaterdagmiddag aangeboden in het wijkgebouw aan de Nieuwe Veenendaalseweg door het bestuur van de afde ling Rhenen van het Groene Kruis, werd zuster G. H. Feitsma, vijf en twintig jaar wijkverpleegster in Rhenen. niet alleen in de bloemetjes gezet, maar ook onthaald op een reis naar Israël. Door een comité was daartoe geld inge zameld onder de burgerij. Dit geschenk werd haar in de vorm van een spaar bankboekje aangeboden. Uit handen van een hoofdbestuurslid van het Pro vinciale Utrechtse Groene Kruis ontving de jubilerende zuster de eremedaille van deze vereniging. Talrijke ingezetenen maakten van de gelegenheid gebruik zr. Feitsma te komen feliciteren met haar zilveren jubileum. Als eerste spreker voerde het woord voorzitter dokter B. Stegeman. Hij memoreerde dat zuster Feitsma 14 augustus 1944 in dienst was gekomen. Al twee maanden later moest Rhenen evacueren en de pas benoemde wijk verpleegster evacueerde mee. Tijdens de hongerwinter was zij werkzaam in de gemeente Doorn. Teruggekeerd in mei 1945 werd zij in Rhenen geconfronteerd met zoals dok ter Stegeman het noemde „een bende". Er was op hygiënisch gebied enorm veel werk te verzetten. „Maar hoe meer werk, hoe liever dat u het had", zei dokter Stegeman, waarmee hij zus ter Feitsma een groot compliment be zorgde. Na de vele facetten van het wijkver- plegingswerk te hebben opgehaald en te hebben herinnerd aan de vele ver anderingen die er in de loop van de na oorlogse jaren tot stand waren geko men, noemde hij zuster Feitsma een goed verpleegster én een goed wijk verpleegster. Dat was een 2e compli ment, want zoals dokter Stegemen vast stelde gaat dat lang niet altijd samen. „Het bestuur is u bijzonder dank baar, dat u het zo lang bij ons heeft uitgehouden", aldus concludeerde hij. Na namens het bestuur de gelukwensen te hebben aangeboden, overhandigde hij de jubilaresse een enveloppe met inhoud. Burgemeester Bosch van Rosenthal sprak namens het actiecomité dat on der de burgerij gelden had ingeza meld voor een passend jubileumge schenk. Hij begon met vast te stellen zijn leven bang te zijn geweest voor doktoren en verpleegsters. „Omdat je nooit weet, wat ze met je gaan uitvoe ren", aldus de burgemeester. „Bij zus ter Feitsma is me één ding bijzonder opgevallen, namelijk dat je niet één woord uit haar mond kon krijgen. Toch wist ze wel wat ze wilde. Voor al die jaren dat ik u gekend heb wil ik u namens B. en W. en namens de gemeente dank zaggen voor het ve le werk op verschillend vlak door u verricht. De grootste dank komt van de burgerij. Wanneer we zuster Feitsma niet hier in Rhenen hadden gekend dan hadden we een ontzettende hoeveelheid zorg en liefde gemist". Deze dankbaarheid werd na de toe- VEENENDAAL „Nou, daar zijn ze dan weer", zei de heer WVaartjes zaterdagmiddag. Met z'n Vrouw en de groep Sparta-meisjes juist terug uit Suriname, na een succesvolle trip naar de West. Het is een onvergetelijke vakantie geworden voor de kleine groep Veenendalers die sinds enkele we ken in heel Paramaribo bekend zijn geworden als „de S part a-zus jes"In ho tel Hupkes aan de Klomp waren de meisjes, hun leider en leidster en alle ouders nog een uurtje bijeen om even te bekomen van de lange reis. Enkele dagen later dan oorspronkelijk de bedoeling was, door de recente moeilijk heden met de chartervluchten van de Caladonian Airways en de KLM. Precies vijf weken eerder waren zij vertrokken op uitnodiging van de gym nastiekvereniging Thesos in Paramaribo, die haar 60-jarig bestaan vierde en ter gelegenheid daarvan het echtpaar Vaartjes en 7 Sparta-meisjes van 10 tot 14 jaar inviteerde om de feestelijkheden bij te wonen. „Het verblijf en het optreden van de meisjesgroep was op zichzelf een ex periment", vertelde de heer Vaart jes. „De leiding van Thesos had voor onderdak bij particulieren gezorgd en dat is uitstekend bevallen. Na tuurlijk was de jonge leeftijd van de meisjes wat moeilijk maar toch is 't allemaal zeer goed geslaagd. Wat het sportieve element betreft was het hoogtepunt van de uitvoering van Thesos in zaal Thalia te Paramaribo, waar we voor een uitverkocht huis een viertal nummers hebben ge bracht. Deze groep was eigenlijk een springploeg en ons programma is gaaf doorgekomen. Wel was het voor de kinderen bijzonder zwaar doordat er in de tropische temperatuur veel gevergd werd aan tempo en uithou dingsvermogen. Behalve de grote uitvoering hebben we een optreden gehad voor de Neder landse militairen in de Bernhard-ka- zerne. We kregen daar een geweldig en enthousiast onthaal. Over gebrek aan bekendheid had den we niet te klagen, want na een interview voor de Surinaam- maal een optreden gehad voor de te- ding en een keer in een sportprogram ma. Verder hebben we veel samen getraind met Thesos om stijl, werkwijze en in zicht over te dragen aan onze Suri naamse vrienden. Turnen is daar lang niet zo ver gevorderd als hier. Eigen lijk is turnen in heel Zuid-Afrika vol komen onbekend, alleen in Parama ribo zijn drie of vier verenigingen. De instructeurs moeten hun oefenstof vrij wel uitsluitend uit de Nederlandse vakliteratuur overbrengen en nu was er gelegenheid om wat meer prak tijk op te doen". Annie de Roos, die zich speciaal voor de fotograaf kleedde in het j leurrijke kostuum, dat een geschenk j.s van de heer Henzen uit Parama- ibo. Naast het sportieve gedeelte is de reis naar Suriname een enorme beleve nis geweest voor de jeugdige Veenen- daalse meisjes. De heenreis is be paald niet prettig geweest. Door een zware onweersbui waren alle passa giers doodziek bij aankomst op het vliegveld Zanderij bij Paramaribo. Diep in de nacht arriveerden de Spar- ta-mensen op de plaats van bestem ming. De terugreis ging heel wat vlotter, want toen werd in een ruk doorgevlogen van Suriname naar Schiphol. Overigens nog altijd een tocht van 8Vt uur. Ondanks het turnprogramma en de trainingen bleef er voldoende ruimte over om uitstapjes te gaan maken. Naar de Brokopondö-stuwdam bij Afo Bakka, zwemmen in Cola Creek, waar het water zo donker gekleurd is dat je handen onzichtbaar zijn als ze slechts een paar centimeter onder wa ter gehouden worden, naar de Bos- land Creolen en de oude plantages. En niet te vergeten naar het India nendorp Matta. „We wilden daar fo to's maken maar daarvoor moesten we eerst toestemming vragen. Nu was op dat moment juist de Raad der Ouden in vergadering. Een jonge Indiaan pleegde fluisterend overleg met het opperhoofd, die op zijn beurt fluisterend de raad in deze kwestie betrok. Het mocht niet, we moesten wachten en dat duurde veel te lang.." Margreet Monsma (11), al zeven jaar lid van Sparta, werd zowel voor de radio als voor de televisie geïnter viewd. „Ik" was in huis bij de familie Wolf. Het was er heel erg leuk en Hillie Wolf is m'n vriendinnetje ge worden. We gaan elkaar brieven schrij ven. Ja, we waren wel bekend in Pa ramaribo na die televisie-uitzendin gen. Op straat keken de mensen steeds naar ons en dan zeiden ze: „Daar loopt Sparta". Het eten was erg lekker. Bruine bonen en rijst en kip. Maar er zijn ook veel van die vieze beesten, een soort torren geloof ik. Met van die harige poten, weet u wel. Soms zaten ze ook in de slaapka mer..." „We zijn ook op bezoek gewest bij de gouverneur van Suriname", vertelde mevrouw Vaartjes. „Een geweldig aardige man. Hij liet z'n tuin zien en allerlei dieren en vertelde over het bezoek van prins Claus. Ik heb veel plezier gehad om de Nederlandse sol daten die op de uitvoering in de Bern- hardkazerne kennelijk veel oudere meisjes hadden verwacht. Toen ze de Sparta-groep zagen begon er een ge weldig fluitconcert maar later kre gen we veel waardering". Ook de heer Vaartjes kan uren door gaan met vertellen over de grote reis. Over de ontmoeting met de heer T. Henzen uit Eist, met wie hij en kele dagen het oerwoud is in geweest. Die man heeft daar in Paramaribo en geweldige goede zaak, maar toch is ie bijna een halve indiaan gewor den. Hij verdwijnt soms zo maar voor enkele weken of maanden om op jacht te gaan, alleen in gezelschap van een papegaai. De Sparta-meisjes hebben evenwel een leuke herinnering van de heer Hen zen gekregen: een Surinaams kos tuum bestaande uit een jakje en en lange sarong". De succesvolle tumgroep van Sparta in de hal van Hotel De Klomp. V.l.n.r. voor: Tonny van Gin- kel, Mieke van Essen, Margreet Monsma en Adrie Meerveld. Achter: Agnes Degen, mevr. Vaartjes, Agnes V. d. Horst en de heer Vaartjes. VEENENDAAL De 11-jarige Margreet Monsma is een bekend persoontje geworden in Suriname. Waarom weet ik niet, maar ik moest er iedere keer bij zijn als we voor de radio en de televisie waren. Het waren soms wel stom me vragen die ze je stelden", ver telde ze onbevangen. Hoe oud ben je? Vind je het hier leuk en zo iedere keer hetzelfde..." Margreet hield nauwkeurig een dagboek bij van haar belevenis sen. „Als het voor De Vallei is, mag u het wel zien", zei ze plot seling. Zaterdag 12 juli: Een uur na de opstijging kregen we pas limona de. In een blikje, bah! We hadden op Schiphol nog geen eten gehad, alleen maar een trommel vol koek jes. Zondag 13 juli: We hebben zes hagedissen gezien... Dinsdag 15 juli: We gingen naar de Indische markt toe. Wat stonk het daar vreselijk... Woensdag: De muskieten zijn erg lastig... Vrijdag: Weer naar de markt geweest. Ik heb een pijl en boog gekocht. Toen ik het gekocht had volgde telkens een jongen ons. La ter is hij weggegaan. Gelukkig, want het was een stomme goo- serd... Zaterdag: Om negen uur gingen we naar een Javaans feest. Toen naar het tweede Javaanse feest. Toen we weg wilden gaan zagen we een dikke spin op de ruit van de auto. Met heel lange haren aan de poten... Zondag: De hele dag vond ik het leuk. We zijn naar een India nendorp geweest. Maar de India nen waren aan het vergaderen. Daarna zijn we naar Cola kreek geweest. We hebben foto's ge maakt. En op het laatst gingen we dansen. Al zingend gingen we op naar huis... Woensdag's Morgens naar de gouverneur. We werden door de kapitein ontvangen en we werden gefilmd door meneer Vaartjes. We gingen zitten in grote rieten stoe len en kregen limonade. En daar kwam de gouverneur. We hebben gepraat. Het is een aardige man... Zaterdag: 's Morgens hadden we niks te doen. 's Middags zijn we vruchten wezen kopen, 's Avonds hebben we een fuif gehad. We hebben gedanst. Ik heb 12 keer ge danst. 6 keer met Guon, 3 keer met Andro, 1 keer met Colla, 1 keer met een meneer, 1 keer met de broer van Rine. Het begon half 10 en was afgelopen kwart over 3. Zolang zijn we er geweest... Maandag: We zijn bij negers ge weest die houtsnijwerk maakten. We zijn op de foto geweest met twee vrouwen (ze trokken apart hun bh aan). Het koste 2'/t gulden (voor 1 foto). Dinsdag: We kwamen eendjes tegen. Er waren er vier, twee on der de auto en op slag dood. De twee anderen waren nog blijven leven... Vrijdag: Vanmorgen vroeg zijn we naar een Chinees zwembad ge weest. Het heet „De witte Lotus". Er waren wel dieren in het water maar je kon je heerlijk verma ken. Ik wou dat we langer bleven want dan kon ik met Guillaume dansen, 's Middags ging ik koffer pakken en slapen... spraak van de burgemeester vertolkt door een jongedame uit Rhenen, mej. v.d. Grift, die als eerste in de Rhenen- se periode door zuster Feitsma ter we reld was geholpen en door de tweeling Roseboom uit Achterberg, twee meis jes van een paar turven hoog, die als laatsten in de vijfentwintigjarige perio de door de jubilerende zuster in de wieg waren gelegd. Zij boden uit naam van de burgerij een spaarbankboekje aan met een bedrag erop goed voor een reis naar Israël. „Of voor een andere reis", voegde de burgemeester er nog later aan toe. Mevrouw Oostenbroek, hoofdbestuurs lid van het Provinciaal Groene Kruis, sprak ook al waarderende worden aan het adres van zuster Feitsma. Toen zij mededeelde, dat het hoofdbestuur had besloten haar de ere-medaille toe te kennen werd die onderscheiding met 'n warm applaus door de vele aanwezigen onderstreept, 's Avonds werd in intie me kring het zilveren feest voortgezet. De secretaris, de heer J. Hovestad, deelde na afloop nog mede, dat de wijk verpleegster zuster Roemeling de dienst had verlaten en was opgevolgd door zuster Van Wijk uit Zwolle. Per 1 spetember a.s. zal zuster Slager wor den vervangen door zuster Klooster uit Driehuis. Zuster Slagter wordt dis trictsverpleegster voor kinderhygiëne. RHENEN De sportvereniging „Candia '66" komt vrijdag 22 augus tus in het Candiaclubhuis in jaarlijkse algemene ledenvergadering bijeen on der voorzitterschap van de heer C. J. de Jong. Op de uit 14 punten bestaande agen da komen de gebruikelijke verslagen voor van secretaris, jeugdsecretaris, penningmeester en de kascontrolecom missie. Verder komt er aan de orde 'n voorstel tot. verhoging van de reiskos tenvergoedingen en uiteraard een be stuursverkiezing. De bestuursleden G. J. van Beek en P. Bochane zijn periodiek aftredend en herkiesbaar. De héér J. Stomphorst treedt af en is niet meer beschikbaar. In zijn plaats stelt het bestuur kan didaat de heer L. van Setten, oud-voor zitter van de vereniging. De heer Van Setten neemt een eventuele benoeming aan. De huidige voorzitter, de heer C. J. de Jong, moet reglementair herkozen worden. Ook hij zal een herbenoeming accepteren. Tijdens de komende vergadering zal ook worden gesproken over een rege ling voor de opstelling van elftallen. Secretaris P. Bochane deelde nog me de, dat tegenkandidaten voor de be stuursverkiezing schriftelijk bij hem kunnen worden ingediend en wel twee maal 24 uur vóór aanvang van de ver gadering. Elke kandidaat moet door drie leden worden voorgedragen an ders is de kandidatuur niet geldig. ELST Ondanks het regenachtige weer vond zaterdagmiddag een fiets- puzzeltocht voor meisjes en jongens tot en met 14 jaar georganiseerd door de Ned. Hervormde meisjesvereniging te Eist toch doorgang. Er waren 36 jeugdige deelnemers, die enthousiast van start gingen. Zij kregen elf opdrachten uit te voeren. Om streeks vijf uur was men weer te rug bij het verzamelpunt gebouw Pniel, waar een broodmaaltijd stond aangericht. Aanvankelijk lag het in de bedoeling dat deze broodmaaltijd in de open lucht zou plaats vinden maar het slechte weer had hier een streep door gehaald. De deelnemers met de min ste straf punten kregen een prijs. De middag werd besloten met spelletjes. RENSWOUDE Zaterdagavond had men op de camping De Lucht een ge zellige avond georganiseerd opgeluis terd met muziek van de boerenkapel. De graspollen uit Renswoude. Op deze avond werden door diverse jongedames bikini's en andere kamp kleding geshowd met de bedoeling uit de deelnemers een miss Camping te verkiezen die naderhand deel zou kun nen nemen aan de landelijke wedstrijd die op 30 augustus zal worden gehou den in Kaatsheuvel (N.Br.). De jury samengesteld uit kampbewo ners, raakten het er samen over eens dat mej. Joke Tersel uit Den Haag als beste in aanmerking kwam voor dit a.s. festijn. Voor deze avond kreeg zij als eerste prijs f 100,- plus diverse cadeaus. De campingbewoners willen gezamenlijk met een bus naar Kaatsheuvel waar voor de winnares van die avond een bedrag van f 1000 wacht. Op circa 30 campings in Nederland werd een soortgelijke avond georgani seerd, die tezijnertijd alle hun win- naressen naar Kaatsheuvel zullen af- i vaardigen.

De Vallei | 1969 | | pagina 3