VZC wees Tilburgs TZV terug in „thriller" in het Bergbad r Tien jaar Welsh-pony in Nederland VLTC-invitatiewedstrijden gestart met verrassingen MEISJE Assistente van onze inkoper Om tuinlouwhoeL Jeugdraad ingesteld m s SS - Jan v. d. Bovenkamp niet naar Uithoorn Wedvluchtuitslagen Ondraaglijke spanning in eerste promotieduel Nerveus Opluchting Verlossing Lawntennis Grote inschrijving J CONTROLASCO N.V. SCHERPENZEEL (Gld.) CONTROLASCO N.V. WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1969 VEENENDAAL Onder een voortdurende schier ondraaglijke spanning hebben de ploegen van VZC en TZV gisteravond in het Bergbad de eerste promotiewedstrijd voor de eerste klas afgewerkt. Het werd een bikkelharde, sportieve en bovenal zenuwslopende partij waterpolo voor zowel de spelers als het publiek. VZC had tot 4-4 steeds een kleine achterstand, doch een fel offensief in de laatste- twee spelfasen bracht de Veenendalers de zo fel begeerde overwinning. Het werd tenslotte 9-7 voor VZC in deze promotie-„thriller". Scheidsrechter Winkelaar uit Utrecht had het, onder het toeziend oog van internationale arbiter George Geurtsen en oud-coach Gert Jansen uit Arnhem bijzonder druk. VZC zeer nerveus nam de leiding. Gerard v.d. Kolk plaatste de bal voor v.d. Dikkenberg, die ineens met een draaischot inkogelde (1-0). Maar even daarna kwam bij TZV jeugd- international Ben van Esch in actie en diens schot was onhoudbaar voor kee per Henk van der Meer (1-1). v. Esch maakte er nog voor het wisselen van de doelen 1-2 van met een achterwaarts schot. VZC bestookte'in de tweede spelfase herhaaldelijk het TVZ-doel en knalde herhaaldelijk tegen het houtwerk of, recht op de keeper. Maar Reuling plaat ste slim een vrije worp op Van Esch en weer was diens schot onhoudbaar (1-3). VZC toog nu ten aanval en een achterwaarts schot van Wim van der Meer trof feilloos doel (2-3). Gerard van der Kolk bracht VZC met een kei- hatft,,achterwaarts,-schot naast TZV (3-3). Uit een zeer goed genomen vrije worp-combinatie tekende TZV 3-4 aan. Van der Kolk werd daarna binnen de vier meter achteruit gehaald en hijzelf benutte de toegekende strafworp feil loos (4-4). Beide ploegen gingen er vervolgens hard tegen aan. Vlak voor het einde van dit gedeelte kreeg VZC drie straf- punten tegen, maar tot opluchting van de hele VZC-aanhang knalde Van Esch hoog over. In de derde spelfase schoot Van der Kolk meteen hard over en de jonge Wim Keman richtte ook verkeerd. TVZ liep drie strafpunten op en v.d Kolk knalde de penalty onhoudbaar in. VZC had voor de eerste mqal de lei ding (5-4). Uit een felle doelworsteling voor de VZC-veste doelpuntte TZV on verwachts (5-5), maar Van der Kolk worstelde zich vlak voor het einde vrij en zijn bekeken schot betekende 6-5. Onder een enorme spanning begon men aan het laatste speigedeelte. Van den Dikkenberg liet een schitterend doelpunt aantekenen (7-5) en toen Ge rard van der Kolk er met een hard schot 8-5 van maakte scheen het pleit beslecht te zijn. Maar TZV gaf niet op. Musketiersjeugd krijgt inspraak bij jeugdbeleid ELST Voor zover bekend is de voetbalvereniging „Musketiers" de enige sport vereniging in de verre omtrek die beschikt over een jeugdraad. Het installeren daarvan had gisteravond plaats in het clubhuis bij hotel „Stuijvenberg". Doel van de jeugdraad, bestaande uit vijf jongens in leeftijd variërend van 14-17 jaar, is de jeugd meer inspraak te geven ten aanzien van de jeugdzaken binnen de vereniging en hen kennis te laten nemen van het besturen van een vereniging in het algemeen. Het initiatief voor het instellen van een jeugdraad is afkomstig van de voor zitter van de voetbalvereniging „Mus ketiers", de heer H. E. Quint, die voor dit doel de jeugd gisteravond bijeen had getrommeld. De Musketiers voor zitter was in zijn plannen gesterkt door een oriënterende bespreking met de jeugd die zich zonder uitzondering ent- thousiast toonde over het ontwerp. Ook de jeugdcommissie en de. overige leden van het bestuur stelden zich positief op tegenover de plannen. Het enthousiasme van de jeugd zelf bleek ook tijdens de gisteravond beleg de vergadering. Zowel voor de functie van voorzitter als van secretaris be stond zoveel belangstelling dat een her stemming noodzakelijk was. Uiteindelijk werden gekozen als voor zitter Jan Drost (15), als secretaris Gert van Capelle (17), als penningmeester Jacob Huzinga (17), als plaatsvervan gend voorzitter Jan Mater (15) en als plaatsvervangend secretaris penning meester Dick van Baaren (14). Behalve door de voorzitter, de heer H. E. Quint werd de oprichtingsvergade ring bijgewoond door de jeugdsecreta- ris de heer A. Quint en door de leden van de jeugdcommissie de heren C. v.d Berg en T. Eimers. Volgende week dinsdag zal bovenge noemde delegatie van de jeugdcommis- VEENENDAAL Jan van de Boven kamp speler van de tweedeklasser GVVV die door de KNVB was uitgenodigd om gisteravond in Uithoorn in het verte genwoordigd zaterdagelftal van district West 1 te spelen is niet gegaan. De GWV-er was graag met het team uitgekomen in de wedstrijd tegen de zondagamateurs van dat district, doch werkzaamheden verhinderden dat. sie een eerste oriënterende bespreking met de nieuwe jeugdraad hebben om een werkplan samen te stellen. VZC-keeper Henk v.d. Meer maakt een flitsend schot van jeugdinterna- tional Van Esch onschadelijk. VZC kreeg weer een strafschop tegen en Van Esch schoot nu wel raak (8-6). De achterspelers van VZC, met name Carel van Velsen en Henk Uri, hadden het tegen de snelle en slimme TZV- voorwaartsen heel moeilijk. Het werd uiterst spannend toen TZV er 8-7 van maakte uit een zeef snel genomen vrije worp-combinatie. Doch ongeveer een halve minuut voor het einde had TZV drie strafpunten op gelopen en v.d. Kolk kogelde onhoud baar in. VZC leidde met 9-7 en gaf on danks felle attaques van TZV niets meer toe. Het einde kwam als een ver lossing en VZC had twee zeer kostba re punten veroverd op een tegenstan der die grote kans heeft op een plaats in de eerste klas. Donderdagavond reist VZC naar het verre Groningen om de strijd aan te binden met ZCG. Inmiddels heeft het Amsterdamse AZ '70 zich ook geplaatst voor de promo tiecompetitie door de beslissingswed strijd tegen „Sleutelstad" uit Leiden op het nippertje te winnen. AZ'70 is dus de tegenstander van VZC volgende week dinsdagavond in Den Hommel in Utrecht In ons groentetuintje zien we dat de Prei wordt aangetast door de prei- vlieg, waar over het algemeen, als het eenmaal zover is, heel weinig tegen te doen is. Alleen indien er in voortjes, dus diep geplant werd, kan het gewas juist onder de grond worden afgesneden. Met het groene loof worden dan ook de preivliegen vernietigd, terwijl er gauw genoeg weer bladeren bij komen. De pootuien zijn nu volgroeid en kun nen dus geoogst worden. Het is een strop wanneer er veel schieters in zitten, want aan die schieters heeft men weinig. Vooral voor het bewa ren deugen ze niet. Laat de uien goed op het land in de volle zon dro gen, daarvan worden ze hard. Een maal goed droog en hard, kunnen ze worden opgeborgen. Ik heb er al eens meer op gewezen Snijd alle uitgebloeide bloemen van de Lathyrus, u krijgt dan nog aar- di gwat bloemen. Laat men het zaad zitten, dan is he heel spoedig met de bloei afgelopen. Indien nodig kan men nu de uitgebloeide Lupinen wel verplanten, hoewel dat de volgende maand ook nog wel kan. We kunnen nu nog heel goed wat Raapstelen zaaien. Zaai deze niet te dicht op elkaar. Zomerworteltjes VEENENDAAL De EVPV „De Luchtreiziger" in Veenendaal nam af gelopen week deel aan de wedvlucht vanaf Felixstone in Engeland over een afstand van 295 km. De duiven werden om 12 uur in vrijheid gesteld en de eerste meldde zich bij de heer H. van Kooten om 16.23 uur (snelheid van 1118.7 m per min. De verdere uitslag is: H. v. Kooten 1; W. J. v. Dam 2, 3, 4, 5, 7, 8; G. Tasse 6. Vanavond van 7 tot 7 uur is er gelegenheid duiven in te korven voor Nationaal Orleans Der by. De uitslag van deze vlucht van pv „De Snelpost" luidde: gelost om 12 uur; eerstaankomende duif 16.28.10 uur, snel heid 1083 m/pm. Spliethoff v.d. Burg 1, 2, 3, 10, 11, 14, 15; E. Sukkel 4; J. Geerenstein 5, 6; H. Ulrich 7; G. J. Manen 8; H. Hei kamp 9; P. W. v. Zetten 12; J. Nieuw- Amerongen 13. SCHERPENZEEL „De Luchtpost" in Scherpenzeel deed mee aan een wed vlucht vanaf Telstowe over een af stand van 291 km. In concours waren 88 duiven die werden gelost om 12 uur. De eerste duif arriveerde om 16.16 uur in Scherpenzeel en de laatste kwam om 17.01 uur aan. De uitslag was: A. Rustenhoven 1, 8, 15, 16; T. H. Aarsen 2; C. ter Burg 3, 12; D. Blauwendraad 4, 13; M. P. Rotte 5, 10; W. Wagens- veld 6, 11; P. Wagensveld 7, 14, 17; W. van Schaik 9 en P. v. Eist 18. VEENENDAAL Deze week worden op de banen aan de Dennelaan de jaarlijkse invitatiewedstrijden gehouden door de Veenendaalse lawn-tennis club VLTC. De strijd is deze week al begonnen niet diverse grote verrassingen. De als num mer één en twee geplaatste dames Meyer en De Haas werden in de eerste de beste ronde al gewipt. Het evenement beleeft zaterdagmiddag zijn hoogtepunt want dan worden de finales gespeeld van alle onderdelen. De inschrijving is groter dan ooit te voren. Niet minder dan 99 partijen moesten worden gepland om de zaak voor zaterdagmiddag rond te krijgen. In de afdeling heren kwamen geen noemenswaardige verrassingen uit de bus. Alle geplaatste deelnemers wisten de eerste ronde te overleven. Bij de dames echter diverse grote verrassingen. Zo werd de als nummer één geplaatste mej. A. Meyer uit Ame- rongen door mej. Versteegh uit Ooster beek in twee sets geklopt. Ook de als nummer twee geplaatste mej. H. de Haas kon niet doordringen tot de twee de ronde. Mej. Livingstone uit Rhenen klopte haar gedecideerd in twee sets, waardoor de verbazing in de dames- groep groot was. De ruim 60 deelnemers komen dit maal uit Oosterbeek, Rhenen, Ameron- gen en uit Veenendaal. Opmerkelijk is de grote vooruitgang van het spelpeil, want in de eerste ron den werd opvallend goed gespeeld. De rest van de week staat geheel in het teken van de onzekerheid want van „grote favorieten" wordt er vrijwel niet gesproken. Zaterdagmiddag hoopt men om twee uur met de finalepartijen te kunnen be ginnen. Het is uiterst moeilijk te voor spellen wie in deze finales gaan uitko men. KESTEREN Het is nog steeds verboden dé plas in de nabijheid van camping „Lede en Oudewaard" in Kesteren te gebruiken als zwembad.. Dat is duidelijk waar te nemen aan de hand van twee borden die er het afge lopen weekeinde zijn geplaatst. Min der duidelijk is echter de reden van het verbod. Van bevoegde zijde is hierover niets meegedeeld, hetgeen de verwar ming onder de inwoners van Kesteren en omgeving heeft doen toenemen. Oorspronkelijk droegen de borden naast de mededeling Verboden zwemwater"de toevoeging Ziekte van Weil", waarmee werd gesugge reerd dat de plas was besmet met een bacterie die een zeer gevaarlijke infectieziekte bij de mens veroor zaakt. In de loop van maandag werd deze suggestie op last van burge meester D. J. Pott verwijderd. Dat gebeurde nadat een onderzoek van watermonsters had uitgewezen dat van deze besmetting geen sprake was, en dat het water momenteel voldoet aan de minimumeisen die TNO stelt aan oppervlaktewater. Wat burgemeester Pott in eerste instantie heeft bewogen de ziekte van Weil op de borden te laten ver melden, bleef ook gisteren na een herhaald gesprek onduidelijk. Vast staat wel, en dat kan wor den opgevat als een toevallige sa menloop van omstandigheden, dat de burgemeester de alarmerende toe voeging verwijderd wenste te zien, kort na zijn gesprek met een onzer redacteuren, waarvan gisteren in onze krant verslag werd gedaan. Daarin ontkende burgemeester Pott dat al ge vallen van de ziekte van Weil waren geconstateerd. De foto toont het verbodsbord in zijn twee gedaanten, waarin het gis teren van het ene moment op het andere getuigde van op zijn minst een kennelijke voorbarigheid. kan men ook nog zaaien, zwaar zul len ze wel niet meer worden. Heeft men de beschikking over een kweek- bak met een raam en gebruikt men die voor genoemde gewassen, dan kan men nog goede resultaten be reiken. Heeft u kruiden gekweekt, dan dez nu oogsten. Er zitten nu bladeren genoeg aan de planten, die men ver zamelen en drogen kan. De bladeren niet in de zon drogen, maar op een koele, luchtige en droge plaats. Let op, dat de bladeren niet gaan schim melen. Zijn deze goed gedroogd, dan kan men ze tot poeder wrijven en in een gesloten bus bewaren. Men kan tot eind augustus nog wel en paar rijtjes prei uitplanten, zware planten worden het niet meer, doch het kan geen kwaad nog een paar rijtjes op een leeggekomen hoekje te planten, allicht kan men er dan volgend jaar nog aardig van profiteren. Door erg warm weer komen er veel schieters tussen de winterwortelen, dat zijn planten die gaan bloeien en aan die wortels heeft men niets. Het verstandigste is die zo gauw mo gelijk op te ruimen. Rooi de winter wortelen nooit te vroeg, deze zwel len nog flink en kunnen nog gerust een hele poos blijven staan. Boerenkool kan nog worden uitge- plant, er kunnen nog voor de win ter prachtige planten van komen. Zet de planten op ruime afstand uit een (60 a 70 cm). Groeien ze na het planten direct door, dan krijgt men nog zware planten. Eind augustus gaan er nog velen een poosje met vakantie. Van harte ge gund, maar dan niet de sleutel om draaien en de tuin aan zijn lot over laten tot men terug komt. Zo ge beurt het nog wel eens, tot grote schade van de tuin. Indien u de sleu tel niet aan de tuinman wilt afge ven, vraag dan een kennis of een goede buur om een oogje in het zeil te houden. U mag de tuin niet zo lang alleen laten. Hebt u dat mis schien al ondervonden? Er zijn al tijd karweitjes die op het juiste ogen blik moeten gebeuren, wil men de tuin zo lang mogelijk mooi en in goede conditie houden. Voor dat men weggaat geeft men het geheel nog eerst een heel goede beurt. Denkt niet: „och, we gaan toch uit, dus doen wij nu niet zoveel meer aan de tuin, we zien er toch niet veel van". Zo mag men nooit den ken. Voordat men weggaat wordt al les nog eens grondig nagezien, alles wordt flink geschoffeld, de graskan ten netjes bijgewerkt, planten die het nodig hebben worden opgebonden, alle uitgebloeide bloemen verwij derd, etc., etc. Hou er rekening mee, dat het gazon (netje) beslist elke week gemaaid moet worden. Laat men het door groeien, dan is het gras er met de machine niet meer af te krijgen, de zeis moet er dan aan te pas ko men, met alle nare gevolgèn van dien. De juiste tijd voor het planten van aardbeien is nu aangebroken. Plant ze nu aan, volgend zomer kunt u dan al oogsten. Ze verlangen een voedzame grond. Zet ze niet te dicht op elkaar, een onderlinge afstand van 60 cm hebben de rijen wel no dig, terwijl ze op de rij wel op een onderlinge afstand van 40 cm mo gen staan. E. J. GRIJSEN RHENEN APELDOORN Zaterdag 23 augus tus gaat het Welsh Pony-Stamboek in het natuurpark Berg en Bos in Apel doorn het tweede lustrum vieren met een grote show, waarbij meer dan tweehonderd in voorkeuring geselecteer de pony's uit alle secties als acteurs en actrices zullen optreden. In de och tenduren zullen de keuringen plaats vin den en 's middags zullen zij aantreden om alle facetten van hun kunnen te to nen. Het ochtend-programma begint om negen uur en het middagprogramma om twee uur. Het is eigenlijk onbegrijpelijk, dat het Nederlands Welsh Pony Stamboek nog maar tien jaar bestaat. In Engeland had men al jaren geleden ontdekt, welke uitstekende eigenschappen deze pony had. Ver buiten agrarische krin gen was daar de Welsh-pony als kinder- rijpony een begrip geworden. Sedert de import, nu tien jaar gele den, is er in Nederland een stroomver snelling ontstaan in de fok, die bijna niet bij te houden is. De Stamboekver eniging werd al spoedig na de eerste import opgericht, maar over een erg vlot verloop kon men niet spreken. Het ging allemaal nogal moeizaam. De in gewikkelde sectie-indeling leverde door onkekendheid nogal moeilijkheden op. De eerste pony's, geïmporteerd in Brabant en Groningen, werden echter de ambassadeurs van hun ras. Zij ver- Sober, aanhankelijk, betrouwbaar, hard en van adel. toonden zoveel goede eigenschappen, dat zij al spoedig opvielen bij de fokkers en ook de niet-fokkers. De Welsh pony pony had de Nederlandse paardeliefheb- bers veroverd. Niet door reclame of moderne verkoopmethoden, maar alleen door zichzelf. Met zijn goede eigen schappen, het prachtige kleurenpatroon, goudpalomino, valk, goudvos met lich te manen, de staalharde constitutie en met zijn adel. Een ideale kindervriend, met een uit stekend karakter gebaseerd op zijn Ara- bierenadel. Winterhard en ieer sober. Een diamant met vele facetten onder de pony's. Hij was zijn eigen propagan dist. In de Stamboek Vereniging wer den de kinderziekten overwonnen en op het moment van het tienjarig bestaan kan met voldoening en vreugde worden teruggezien op het moment, die door import van de eerste pony's Nederland met dit ras kennismaakte. Er is dan nu ook alle reden om dit tweede lustrum feestelijk te herdenken. Vanaf 1 september kan bij ver keersovertredingen waarbij transactie in handen van de politie mogelijk is, betaald worden met een betaalcheque in plaats van mat contant geld. VRAAGT met administratieve aanleg voor onze voorraad administratie. Haar taak zal voornamelijk bestaan uit het af- en bijboeken van onze voorraad. Gewerkt wordt in een modern kantoor samen met een jong enthousiast team. Bij ons is altijd plaats voor energieke medewerksters, die zich gemakkelijk kunnen aanpassen aan de eisen die een modern bedrijf stelt. U begrijpt uit het boven staande dat het niet nodig is om diploma's te bezitten, hoewel kandidaten met MULO-diploma een kleine voor sprong zullen hebben. Bent U geïnteresseerd, schrijf of bel ons, ons adres is CONTROLASCO N.V. Industrielaan 9 - SCHERPENZEEL (Gld.) Tel. 03497 - 1744 Welk jong meisje wil onze inkoopafdeling versterken als Vereist zijn MULO-niveau en basiskennis van de Engelse taal. Geboden wordt een prettige afwisselende werkkring in een modern kantoor. Geïnteresseerd Bel of schrijf ons voor een nadere kennismaking. Industrielaan 9 - SCHERPENZEEL (Gld.) Tel. 03497 - 1744

De Vallei | 1969 | | pagina 6