Betogers waren vogelvrij voor militairen in Brno GROTE ONRUST JERUZALEM Arabieren woedend over brand in Al-Aksa-moskee jvoorrv» aqyii moet U bij r lfWKT|*l Uw slijter zijn! zal aanval doen o|) directiebeleid WINST PHILIPS 16 PCT HOGER Omzet AKU-KZO ruim 3 miljard Mensen riepen om Dubcek Lek oorzaak van ramp Staalstaking ten einde Hoe is hel mogelijk. Bij elkaar Minder geld voor defensie in Amerika Goed kwartaal voor KLM DRAMATISCHE GEBEURTENISSEN OP VRUHEIDSPLEIN Gewonde jongen lag half uur op straat In eerste halfjaar van 1969 IN CIJFERS Zeer fraaie resultaten WEER IN EUROPA s 1 AMBULANCEPERSONEEL IN LONDEN STAAKTE VLUCHTEN VUIST KOGELS -ew Rozen! Nu binnen ieders bereik. Een feestelijke bloem. Om uzelf en anderen mee te verrassen. Vooral nu ze zó gevarieerd voorhanden zijn. ONTZETTING Familie ALLE SECTOREN PRIJSVERLAGING NOG BETER GROEPSWINST PERSONEEL I VRIJDAG 22 AUGUSTUS 1969 ADVERTENTIE "O RN O In Brno, de Tsjechische stad die in grootte met Utrecht te verge- -■-* lijken is, is gisteren de eerste „verjaardag" van de Warschaupact-invasie op ongeveer gelijke wijze herdacht als in Praag. Bij de gevechten gisteravond kwamen daar twee mensen om het leven. De inwoners van Brno, die al eer der demonstreerden door Russische deelnemers aan de wereldkampioen schappen wielrennen uit te fluiten, trokken gisteren omstreeks elf uur in de ochtend naar het Namesti Svobody, het „plein van de vrijheid" in het hart van de stad. Er werd een kaars, met daaromheen de Tsjechóslowaakse vlag gedrapeerd, ontstoken. Dat kleine bewijs van het niet willen vergeten wat een jaar ge leden is gebeurd, groeide uit tot een grote demonstratie. Tegenover de be togers stonden geen vijanden, geen militairen van de landen die vorig jaar binnenvielen, maar landgenoten in uniform, de politie. Om twaalf uur in de middag was het Vrijheidsplein stampvol mensen. De po litie, toen al geholpen door militairen, sloot de acht toevoerwegen naar het LONDEN Een zwaargewonde jon gen van zes jaar in Londen heeft gis teren meer dan een half uur op straat gelegen voor hij naar een ziekenhuis kon worden gebracht. Dit kwam door de staking van een deel van het personeel bij het gemeen telijke ziekenautobedrijf. Vijf garages met ambulances, die uitsluitend in spoedgevallen uitrukken, waren hier door gisteren gesloten. In sommige an dere werkt maar een klein deel van het personeel. De kans is groot dat het conflict over slaat naar andere delen van Londen. Oorzaak van de staking is de over plaatsing van een vrouwelijke ambu lancechauffeur. Zij ep h£|ar cojlega's waren het daar niet mèe eens. De zaak werd nog ingewikkelder, doordat de gemeente de vakbond van het ziekenautopersoneel niet erkent. PARIJS De oorzaak van de schip breuk van de plezierboot Fraidieu op het Meer van Genève, waarbij 24 men sen om het leven kwamen, is gevonden. Het schip was lek. Dit is gisteren geconstateerd in een droogdok. Aan weerzijden van de kiel, ter hoogte van de stuurhut, ontdekte men twee spleten. Deze waren elk een meter lang en twee tot drie millimeter breed. Hierdoor stroomde ongeveer vijfhon derd liter water per minuut naar bin nen. Het is nog niet bekend hoe de sple ten ontstaan zijn. De rechter van instructie probeert er nu achter te komen hoe het komt, dat de twee politiedeskundigen, die de boot vorige week aan een technisch onder- loek hebben onderworpen, dit lek niet hebben gezien. LONDEN De staking van zeven weken bij de grootste staalfabriek van Engeland, die van Port Talbot in Wales, is voorbij. Dat is gisteren door de sta kers besloten. Gestaakt werd door de dertienhon derd mannen die de hoogovens bedie nen. Ruim veertien dagen geleden ging hierdoor het gehele bedrijf plat. Tienduizend andere arbeiders kwa men als gevolg daarvan zonder werk. Voor de genationaliseerde staalindustrie betekende dit conflict een schadepost van ruim 48 miljoen gulden. Na een onpartijdig onderzoek is be sloten de looneisen van de stakers in te willigen. De laagstbetaalde arbeiders krijgen nu ongeveer tien gulden per week meer loon. Sommige conservenfabrieken in Enge land hebben al een ernstig tekort aan blik, dat in Port Talbot wordt gemaakt en ook de auto-industrie werd al be dreigd door de staking. Onder meer in Nederland zijn daarom bestellingen ge- plaats voor plaatstaal. plein af door vrachtwagens op de uit gangen te plaatsen en door pelotons ge wapende militairen op de hoeken te pos teren. Slechts één invalsweg werd vrij- gelatën. die naar de belangrijkste win kelstraat van Brno. Men liet door luidsprekerwagens omroepen, dat sa menscholingen verboden waren, dat ges- weid zou worden gebruikt als de dui zenden op het plein iets kleiner dan de Dam zich niet zouden verwijde ren. De demonstrerende bleven echter en hoonden de spreker en probeerden fluitend z'n woorden onverstaanbaar te maken. Het aantal militairen op de hoeken van het plein vermenigvuldigde zich daarna snel. De waarschuwing werd herhaald; de rijdende waterkanonnen werden in stelling gebracht. Om kwart over twaalf reden de spuitwagens drei gend in op de duizenden betogers. Toen de waterkanonnen gingen spuiten vluchtte de massa winkels, warenhuizen en dwarsstraten in. De bepantserde waterkanonnen werden teruggetrokken, in hun plaats kwa men meer soldaten. De afsluitingen van het Vrijheidsplein werden voor uitgeschoven. Een plein waar de in woners van Brno in de middaguren flaneren, werd een parkeerplaats voor vrachtwagens, tanks en gepantserde voertuigen. In plaats van de waterkanonnen werden toen traangasgranaten ge bruikt. De demonstranten verspreid den zich, maar het grootste deel van hen vond elkaar terug op Nomesti 25 Nura, het plein van de 25e februari (de dag waarop in 1948 de communis ten hun machtsgreep deden), maar dat door iedereen in Brno nog steeds Zelnyetrh (Groenmarkt) wordt ge noemd. Het oudste plein van de stad, omringd door huizen waaraan herstel werkzaamheden worden uitgevoerd; Daar vonden de jongeren van Brno hun wapens, stenen en de materialen voor de barricaden op de uitgangen van het plein. Het was half vijf toen de zachte hand van de militairen een keiharde vuist was geworden. De grote groep werd verspreid en soldaten zetten hun gas maskers op de traangasgranaten vlo gen in hoog tempo door de lucht als ant woord op de stenen. Men trok zich te rug tot buiten de door traangasgranaten bezwangerde lucht en drong weer op toen het minder werd. Een steeds weer opdringende menigte, die weer terug vluchtte als de gummiknuppels en de kolven van de geweren werden ge bruikt. Toen de numerieke meerderheid van de protesterenden te groot bleek, grepen de soldaten naar hun zwaarste wapens. De eerste geweersalvo's klonken. Het resultaat was felle protesten van de op- gejaagden, die het Tsjechische volkslied aanhieven. De massa schoof weer terug de salvo's volgden elkaar snller op. Ge- schandeerd klonk „Gestapo, Gestapo" uit de kelen van de ongewapende burgers. De volgende kreet was „husari, husa- ri", waarmee niet alleen werd bedoeld „huzaren", maar ook „Husakken", heu lers met Husak, secretaris van de Tsje chóslowaakse communistische partij en de opvolger van Dubcek, wiens naam ook werd uitgeroepen. Het was een provocatie die zeer hard werd beantwoord. Het dreigende vuur dat eerst in de lucht was gericht kwam lager en lager. De kogels uit de automatische wapens ricocheerden van de gevels. In de wegvluchtende groep bleven neergeschoten mensen op straat liggen. De demonstranten losten zich geschrokken en geschokt op in kleinere eenheden in de hele wijk tussen het Vrijheidsplein en het station. De ambulances reden af en aan. Luidsprekers, aan de muren van hui zen bevestigd, produceerden het drin gende verzoek aan iedereen om zich te verspreidden. Het verzoek ook aan ouders om hun kinderen thuis te hou den. Het vuur van het verzet schoot met felle tongen uit naar andere delen van de oude stad. Om acht uur 's avonds, toen de straten met houwelen werden opengebroken om ammunitie te verkrü'- gen, grepen de militairen het laatste middel te baat om het verzet te smo ren. De binnenstad van Brno werd voor iedereen verboden gebied. Alle luid sprekers riepen om dat tot vrijdagmor gen vijf uur ieder vogelvrij was, die zich in het hart van Brno zou bevinden. Met een spreuk uit de Koran, gered uit de smeulende puinhoop van de Al-Aksa moskee in Jeruzalem, in de hand schreeuwen deze Arabieren hun woede aan het adres van Israël uit. De moslims geloven stellig, dat de moskee werd aangestoken. JERUZALEM Met de vlammen, die omhoog schoten uit de Al-Aksa moskee in Jeruzalem, is gisteren ook de haat van de Arabieren tegen Israël opgelaaid. De Al-Aksa moskee een van de drie belangrijkste heiligdommen van de Islam ging gisteren voor een belangrijk deel in vlammen op. De brand in de moskee bracht enor me consternatie teweeg. Het Israëli sche kabinet kwam gisteren tweemaal in spoedzitting bijeen om de explosieve situatie te bespreken. Koning Hoessein van Jordanië riep on middellijk op tot een Arabische topbij eenkomst „om ons geloof, onze heilige plaatsen en onze traditie" te verdedi gen. Hoessein heeft de Veiligheidsraad laten weten, dat hij Israël verantwoor delijk acht voor de brand. Israël kondigde na een anti-Israëli sche demonstratie in de gehele stad een uitgaansverbod af. Dank zij dit verbod werd het rustig in de stad, die echter voelbaar op kookhitte bleef. Israëlische militairen patrouilleerden gisteravond druk door de stad. In de buurt van de moskee werden pantser wagens samengetrokken. Nasser-Nasser-Nasser" scandeerden duizenden woedende moslims toen gis teren de ministers Meïr, Dayan en Al- ADVERTENTIE Neem vaker een bloemetje mee! Ion bij de kwamen. ruïne van de moskee aan- #13 Dezelfde duizenden hadden met ont zetting gezien, hoe een zwarte rookko lom opsteeg uit hun moskee. „Allah is groot" was de kreet, waarmee zij zich naar de plaats van de brand spoedden. Daar grepen velen de slangen uit de handen van de brandweerlieden om het vuur zelf te bestrijden. De Al-Aksa moskee, niet ver van de Klaagmuur, dateert van twaalfhonderd jaar geleden, toen hij gebouwd werd op de plaats vanwaar, volgens de Islami tische overlevering, Mohammed ten he mel voer. De moskee staat volgens de Joden op de plaats, waar tot zeventig na Christus de tempel van Salomo stond. Voor zover nu bekend, is de buiten kant van de moskee niet door de brand beschadigd. In het gebouw is echter ongeveer 200 vierkante meter plafond totaal vernield. De koepel is op vijf plaatsen door vlammen aange tast en drie ramen zijn gedeeltelijk verwoest. Vele mozaïeken zijn zwart gebrand door de vlammen. Een kost bare relikwie en een 800 jaar oude cederhouten lessenaar zijn totaal ver woest. President Bourguiba van Tunesië heeft na de brand een brief gestuurd aan de staatshoofden van alle landen en aan de secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Het Tunesische staatshoofd schrijft dat deze ernstige daad, nog afgezien van de duidelijke minachting van Israël voor de hoog ste geestelijke waarden, in feite be doeld is om de situatie in het Midden- Oosten te verslechteren. Hij voegt daar aan toe, dat de „ver antwoordelijkheid duidelijk ligt bij de zionistische bezetter" en hij verzoekt de Verenigde Naties „maatregelen te ne men ter bescherming van de heilige plaatsen" in Jeruzalem. AMSTERDAM De beleggingsadvi seur, de heer W. C. Posthumus Meyjes, gaat een actie op touw zetten om de Emailleerfabriek De IJsel, Edy. weer in goed vaarwater te brengen. Er zal een stichting worden gevormd. Vermoedelijk 16 september zal in een centraal gelegen plaats een buitengewo ne algemene vergadering van aandeel houders worden gehouden, waarin een aantal commissarissen het directiebe leid zal aanvallen. Het gaat hier om de figuur van ir. J. Schotsman, die vol gens commissarissen een verkeerd be leid heeft gevoerd. Dat. beleid is nog gesteund door een minderheid 20 procent van het aan delenkapitaal die bestaat uit de fa milie Schotsman. Uit een gesprek met de president-commissaris bleek, dat door een te geringe opkomst van aan deelhouders in de vergaderingen de fa milie het in feite voor het zeggen heeft en dat de onderneming nog altijd niet uit de familiesfeer is gekomen. De commissarissen willen daarom voor de komende vergadering een zo groot mogelijke opkomst van z.g. bui tenstaander-aandeelhouders. Om dat te bereiken zal die vergadering niet in Die ren maar in een meer centraal gelegen plaats worden gehouden. De heer Posthumus Meyjes verlangt nu ook de macht van de familie Schots man te breken en wil naar een grote openheid in de vergadering. Daarvoor zal hij een stichting tot behartiging van de belangen van aandeelhouders Edy op richten. De aandeelhouders die wensen dat de stichting hen in de komende ver gadering vertegenwoordigt, zullen hun aandelen bij de stichting kunnen depo neren. De stichting zal de mogelijkheid scheppen die aandelen in administratie te nemen en daartegenover certificaten uit te geven, waardoor de macht van de buitenstaander-aandeelhouders gebun deld blijft. Naar de heer Posthumus Meyjes ons meedeelde, hebben zich reeds eenvijf tig aandeelhouders gemeld en heeft ook een bank voor de activiteiten belang stelling getoond. ADVERTENTIE W af (m die Spar vandaag weer voordelig. AMSTERDAM Philips heeft in het eerste halfjaar de nettowinst met 16 procent zien stijgen van f 183 miljoen naar f 213 miljoen. Deze stijging voelide voort uit een omzetstijging met 12 procent van f 9,96 miljard tot f 5,56 miljard. Het gunstige resultaat werd behaald, doordat het tweede kwartaal een om zetstijging van 16 procent heeft voortgebracht en wel van f 2.5 miljard tot f 2.9 miljard. Deze toeneming ligt ver boven de 9 r, procent, die voor geheel 1969 werd ver- J wacht en in het eerste kwartaal ook werd behaald. Opvallend is dat de om- S zetstijging in het tweede kwartaal niet aan prijsverhogingen kan worden toe geschreven, maar vooral aan de pro- duktie. De stijging van de omzet met S Omzet 12 procent in het eerste halfjaar werd J Stijging t.o.v. in de groei van de produktie zelfs nog voorg. jaar overtroffen. mum 1969 1968 (in milj. guld.) 5.561 4.956 j Bedrijfsresultaat 5 in v.d. omzet 5 Overige baten 5 en lasten 12 593 10,7 - 130 Nettowinst 213 in eigen verm. 8.2 Per aandeel van f 10 1,68 De omzet is vrijwel in alle sectoren J Belast, op winst - 237 toegenomen. Bijzonder sterk is de om- 5 Winst na belast. 226 zet in toestellen voor kleurentelevisie 5 in v.d. omzet 4.1 opgelopen. De afzet van zwart/wit-toe- 5 Niet geeonsol. deeln. stellen, die vorig jaar fors kon stijgen, 5 en minderh. belang heft zich tot dusver in 1969 op dat derden - 13 verhoogde niveau kunnen handhaven terwijl Philips hier juist een afne ming had verwacht. Aangenomen wordt dat er dit jaar in West-Europa 900.000 kleurentoestellen zullen worden verkocht., waarvan Philips een belang rijk aandeel zal kunnen verkrijgen. Evenals de omzet steeg de netto winst in het tweede kwartaal met 16 procent en wel van f 92 miljoen naar f107 miljoen, in vergelijking met het overeenkomstige tijdvak in 1968. Toch bleef de bedrijfswinst in stijging flink achter, want deze liep zowel in het eerste kwartaal als in het eerste half jaar met 9 procent op. 10,9 5 542 10,9 5 - 130 - 211 201 4,1 5 "18 183 7,6 5 1.43 i Dit wordt toegeschreven aan de prijs verlagingen die Philips in Nederland voor een flink aantal kleine huishoude lijke apparaten heeft doorgevoerd, als mede voor enkele kleinere types tv-toe- stellen. Ook een krachtige opruiming onder verouderde typen als voorbereiding op nieuwe typen in de komende herfst heeft extra kosten veroorzaakt, terwijl verder de samenstelling van het ver kooppakket in het tweede kwartaal al tijd wat ongunstiger ligt. Desondanks kwam het achterblijven van de bedrijfswinst niet in de netto winst tot uitdrukking. Per aandeel steeg deze winst over het eerste halfjaar tot f 1.68 (v.j. f 1,43). De voorraden bleven op 32 procent Sjeik Hilmi Moethaseb, voorzitter van het Islamitisch hof en van de Isla mitische raad in Jeruzalem zei, dat een blonde Engels-sprekende jongeman wordt verdacht van brandstichting in de moskee. De Islamitische raad heeft bekendge maakt, dat verscheidene uitgangen van de moskee zullen worden afgesloten en dat rond de gehele moskee gewapende Arabieren zullen worden opgesteld. De raad besloot spoedboodschappen te stu ren aan de VN en aan alle Arabische landen. Arbeiders in de gehele Arabische wereld zullen op 28 augustus een uur lang staken uit protest tegen de brand in de Al-Aksa-moskee. Dit werd in Cairo bekendgemaakt door de alge mene federatie van Arabische vak verenigingen. De Palestijnse radio zei in een commentaar: „De brand stichting in de Al-Aksa-moskee door de zionisten is een uiting van de nazi misdaden van de vijand. Wij zullen niet stil blijven zitten. Deze dag zal niet de zwartste dag zijn in de ge schiedenis van de Arabieren en de Islam....Het zal een aansporing zijn voor verdere offers voor het Pales tijnse vraagstuk. Israëlische grenspolitie vuurde gis teravond waarschuwingsschoten in de lucht om ongeveer 800 Arabische de monstranten tegen te houden naar de plaats van de brand te gaan. Vele de monstranten droegen geblakerde ste nen van de Moskee bij zich. Hier en daar werd ook met stenen naar de po litie gegooid. De Israëlische premier, mevrouw Golda Meir heeft een bezoek aan de moskee gebracht. Namens de regering in Tel Aviv gaf zij uiting aan haar leedwezen over de brand en zei, dat het Israëlische kabinet tijdens een spoed zitting had besloten alle architecten en bouwspecialisten op te roepen om de schade volledig te herstellen. Arabische autoriteiten en Islamiti sche leiders verwierpen echter deze aanbieding en zeiden, dat ze deze mensen niet zouden erkennen en niet met hen zouden samenwerken. Zij eisen daarentegen dat de VN een inter nationale commissie samenstellen, die samen met leden van de Arabische lan den moet zorgen, dat de moskee wordt hersteld. ARNHEM De fusiepartners Al gemene Kunstzijde Unie en Ko ninklijke Zout-Organon hebben in het eerste halfjaar voor zeer fraaie resul taten gezorgd. De AKU heeft ten opzichte van de eerste helft van '68 de omzet met 22,4 pet omhoog gebracht van f 1,57 miljard naar f 1,92 miljard. De nettowinst nam met 51,1 procent toe van f 66,3 miljoen tot f 100,2 miljoen. De KZO zag de omzet in het eerste halfjaar met 20,9 procent toenemen van f 909,5 miljoen tot f 1,10 miljard en de nettowinst met 14 procent van f 51,6 miljoen tot f 58,8 miljoen. De winst per aandeel steeg bij de AKU met 40,4 procent en bij de KZO met 8,6 procent. Voor het tweede kwartaal geven de cijfers van de AKU een nog gunstiger beeld. Vergeleken met hetzelfde tijdvak in 1968 steeg de omzet met 25,1 procent tot f 981,8 miljoen en de nettowinst met 58,4 procent tot f 52,6 miljoen. Opmerkelijk is dat het bedrijfsresul taat (omzet minus kosten), dat in het eerste kwartaal nog met 3,2 procent was gedaald doordat de kosten sterker waren gestegen dan de omzet, in het tweede kwartaal met 37,1 procent is toe genomen. In het eerste halfjaar beliepen de kos ten f 1,60 (v.j. f 1,34) miljard, zodat het bedrijfsresultaat uitkwam op f 320,8 (f 230,6) miljoen. Van de kosten kwam f 824 (v.i. f 669,9) miljoen op rekening van het tweede kwartaal. Over deze periode be haalde de AKU een bedrijfsresultaat van f 157,8 (f 115,1) miljoen. De groepswinst over het eerste half jaar bedroeg f 301,3 (v.j. f 214,5) mil joen, waarvan f 166 (f 123,6) miljoen belasting af moest. Het geplaatste aandelenkapitaal klom ten opzichte van eind juli 1968 van f 200 miljoen naar f 216 miljoen en de winst per aandeel van f 20 van f 6,61 naar f 9,28. De KZO hield van de omzet na aftrek van personeelskosten, afschrijvingen en overige kosten een exploitatiewinst over van f 104,2 miljoen tegen f 94 miljoen in het eerste halfjaar 1968. De winst voor belastingen beliep f 100 (v. j. f 89,7) miljoen en na aftrek daarvan f 51,9 (f 47,8) miljoen. Het aandelenkapitaal van dit concern klom ten opzichte van eind juni vorig jaar van f 188,1 miljoen naar f 217,1 miljoen. Per aandeel van f 20 steeg de winst van f 4,99 naar f 5,42. Onderstaand overzicht geeft een beeld van de resultaten van de AKU en KZO, wanneer deze bij el kaar worden opgeteld. De bedragen luiden in miljoenen guldens. Eerste halfj. 5 Omzet 5 Af: kosten Bedrljfsresult. Belastingen Winst na bel. Nettowinst 1969 3021,1 2696,1 425.0 214.1 187.2 159,0 1968 2479,0 2154,4 324.6 165,5 138.7 117,9 «MM/#/»///»»»»"»»»»»»»»»»»»"»" WASHINGTON Amerika gaat fors het mes zetten in zijn militaire uitga ven. Voor het begrotingsjaar 1969-1970 zal op deze uitgaven drie miljard dol lar worden besnoeid. De totale begro ting voor defensie wordt daarmee terug gebracht tot circa 77 miljard dollar. Dit zal worden bereikt door: Vermindering van het aantal mili tairen met honderdduizend man. Het opleggen van ruim honderd schepen, waaronder het slagschip New Jersey. 9 Vermindering van het aantal oefen- vluchten van de luchtmacht met driehonderdduizend uur. Ontslag van vijftigduizend man bur gerpersoneel. Sluiting van verscheidene militaire bases. Meivin Laird, de Amerikaanse minis ter van Defensie, wees er gisteren op, dat deze besnoeiingen „ons vermogen om aan onze verplichtingen te voldoen zullen verminderen". De vermindering van 't aantal oefen- vluchten geldt niet voor Vietnam. En de sterkte van de Amerikaanse troe pen voor de Navo in Europa is niet be trokken bij de bezuinigingen. Wel zal Amerika zijn onderhoudspersoneel bij de NAVO verminderen. De besnoeiingen zijn gedeeltelijk een gevolg van de druk van het Amerikaan se Congres. van de jaaromzet en de gemiddelde krediettermijnen op 3,1 maand. In het personeelsbestand trad echter een aanzienlijke wijziging op. De afge lopen paar jaar werden de voorraden in neerwaartse richting aangepast, waardoor de stijging van de produktie werd vertraagd en waardoor er perso neel afvloeide. Dit jaar echter is de produktie fors opgevoerd, waardoor er grote behoefte aan personeel is ontstaan. Over de ge hele wereld steeg het aantal personeels leden in het eerste halfjaar van 283.300 tot 292.300 en in Nederland van 85.500 tot 87.700. Tegenover het vertrek van 4300 men sen in ons land werden 6500 anderen aangenomen. Verwacht wordt, dat er dit jaar in ons land nog zeker 1500 mensen aan het werk kunnen bij het concern. DEN HAAG De winst voor de KLM over het eerste kwartaal (gere kend vanaf april) van het boekjaar 1969/'70 bedroeg f 21,3 miljoen, dit is f 8,53 per aandeel van f 100. In dezelf de periode van het vorige jaar was de winst f 19,2 miljoen (inclusief f 6,8 mil joen boekwinst op verkochte vliegtui gen) of f 7,67 per aandeel, aldus het kwartaalbericht. De produktie steeg ten opzichte van het overeenkomstige kwartaal van 1968 met 19 procent, hetgeen gepaard ging met een verhoging van de bedrijfskos ten met 13 procent. Het vervoer in ton- kilometers nam toe met 18 procent. Begin juli werden 606.000 gewone aandelen van nominaal ;f 100 geplaatst tegen de prijs van US dollars 50,60 (f 184,60). Door de invloed van de in terest equalization tax was de prijs in de Verenigde Staten van Amerika US dollars 56. De Staat der Nederlanden kocht 306.000 aandelen, waardoor zijn meerderheid in het gewone aandelenka pitaal gehandhaafd bleef. Het geplaat ste gewone aandelenkapitaal bedraagt na deze emissie nominaal f 310.537.500. Het oude hoofdkantoor werd in juni aan de nieuwe eigenaar overgedragen. De uit de verkoop voortvloeiende boek winst zal in het jaarresultaat worden verantwoord. Met ingang van het boekjaar 1969 /'70 zijn enige wijzigingen in de rangschik king van de cijfers aangebracht, waar door de kwantitatieve zowel als de fi nanciële verslaggeving meer in over eenstemming is gebracht met het groeiende gebruik. Weerrapporten van hedenmorgen 7 uur. *8 x «- 81 6.2 W> c Amsterdam zw. bew. 18 De Bilt zw. bew. 18 Deelen zw. bew. 17 Eelde regenbui 18 Eindhoven zw. bew. 16 Den Helder zw. bew. 18 Rotterdam half bew. 18 Twente regen 15 Vlissingen zw. bew. 18 Zd.-Limburg licht bew. 17 Aberdeen zw. bew. 16 Athene onbew. 29 Barcelona motregen 27 Belgrado onbew. 28 Berlijn regenbui 19 Bordeaux half bew. 22 Brussel zw. bew. 17 Frankfort licht bew. 19 Genève half bew. 23 Grenoble zw. bew. 20 Helsinki zw. bew. 23 Innsbruck zw. bew. 17 Kopenhagen licht bew. 20 Lissabon zw. bew. 30 Locarno zw. bew. 26 Londen regen 19 Luxemburg zw. bew. 16 Madrid licht bew. 36 Malaga onbew. 28 Mallorca half bew. 28 München licht bew. 19 Nice licht bew. 28 Oslo regen 20 Parijs zw. bew. 21 2 4 6 8 6 16 2 14 6 1 2 0 0.1 0 1 0 3 0.1 0 0 0 14 13 0 1 9 4 0 0 0 0 0 8 1

De Vallei | 1969 | | pagina 6