boos „Renswoude" op clandestiene „vuilnisstorters Grote combinatie met slechte remmen dook bij Veenendaal weg af Rik Valkenburg heeft drie boeken op stapel Modeshows DEV te gast bij Veenendaal n Tony Curtis als gestoorde wurger WAAR9ddn weheen? Geen tekort aan artsen VAN SCHUPFEN Kantongerecht Wageningen Scholier had heter trein kunnen nemen dan motor Hotel La Montagne Luxor Veenendaal: Forellen valt record aan in de marathon Handelsavond school maakt goede start Politie gaat optreden Zo wordt het steeds erger T rein Gevonden en verloren Raadsels Unitas '48 naar SVMM Maarn 24 uur in het water DOVO 1 in lichtwedstrijd tegen Ede Mist u uw VALLEI? Belt u dan even a.u.b. 10550 11079 99 Op donderdag 4 september in Kerkewijk 115 - VEENENDAAL Antwoord van B. en W, HEIN ZATERDAG 23 AUGUSTUS 1969 RENSWOUDE Burgemeester en wethouders van Renswoude hebben de po litie van het kasteeldorp opdracht gegeven ten strijde te trekken tegen de clandestiene vuilnisstorters in deze gemeente, die de laatste weken op de meest wonderlijke plaatsen grot' en ander vuil deponeren. Het vuil in enkele gevallen verpakt in grote plastic zakken die niet door de gemeente zijn uitgegeven en die dus niet worden meegenomen door de vuilnis ophaaldienst wordt over het algemeen in een bosrijke omgeving gestort, doch de meeste afvalprodukten en oud goed worden gedeponeerd in de sloot die voor een groot gedeelte het sportveld van de voetbalvereniging Renswoude om ringt. WAGENINGEN De Wageningse binnenschipper C. N. uit Wageningen, was het vrijdagmorgen op het kantongerecht beslist niet met de tenlastelegging eens. Hij had zijn zoon op 4 maart van dit jaar laten rijden met een wagen, waarvan de staat van onderhoud te wensen overliet. De politie constateerde, dat één band nagenoeg geen profiel meer vertoonde en bovendien was de linker chassisbalk over een lengte van een meter in ernstige mate verroest. N. meende beide feiten te moeten betwijfelen. Het mocht dan een wagen uit 1962 zijn, maar dat nam niet weg, dat hij er voor ettelijke duizenden guldens aan had laten vernieuwen. „Als er wat aan mankeert, gaat de auto meteen naar de garage. Ik ben een goed afnemer van de bandenbeurs, dat kunt u informeren en ik ben overtuigd dat op die rechterachterband zeker groeven van drie milimeter hebben gezeten", zei N. „Verder wordt gesproken over een chassisbalk, maar dat was de onderdorpel bij het portier, waar het chassis niet op steunt. Ik wist, dat daar roestgaten zaten en had al een afspraak met de garage om dit te repareren. Hier hebt u de rekening. Daar staat onderdorpel en niet chassisbalk". de motor maar". Ter hoogte van Planken Wambuis op rijksweg 12 in Ede werd de scholier staande gehouden. „U had beter te laat kunnen komen, dan voor drie van dergelijke ernstige overtredingen bekeurd te worden' vond de kantonrechter. Daar was E. het wel mee eens. Hij bleek de motor al negen maanden in zijn bezit te heb ben en rijlessen te nemen. Een oefen vergunning bezat hij niet. ,Ik zie die dwangsituatie, waarin u zou hebben verkeerd, helemaal niet", zo zei mr. Reinders in zijn requisitoir. „U had de trein moeten nemen. Het geeft mij zeer te denken, dat u zonder meer de motor pakte. Ook het feit, dat u de andere papieren niet bezat, vind ik op zichzelf al verdacht. U hebt waar schijnlijk wel meer met die motor ge reden". De eis luidde: f50,- boete voor het kenteken, f 75,- voor het ontbrekend rij bewijs en f 75,- voor de ontbrekende verzekering. Rechter v. d. Brand maak te er driemaal f75,- van. Het bestuur van de voetbalclub is zeer verontwaardigd over de gang van zaken. De voorzitter van de club is van plan zich hierover te beklagen bij het gemeentebestuur en de politie, maar de gemeentesecretaris van Renswoude, de heer v.d. Hoek, deelde desgevraagd mee dat deze instanties reeds maatre gelen hebben gepland. „Het is werkelijk verschrikkelijk", aldus een bestuurslid van v.v. Rens woude. „Het meeste vuil wordt gestort in de sloot dichtbij onze kleedlokalen en dat moet toch wel een zeer twijfel achtige indruk wekken bij onze gasten. Bovendien is het mij opgevallen dat de toeschouwers het juist door deze rommel ook niet al te nauw nemen met lege flessen, papier en dergelijke, en dat spul verdwijnt ook maar in de sloot. Op deze manier wordt het steeds erger..." Het vreemde van het geval is dat de „stoute" vuilnisstorters plaatsen zoe ken, die niet bepaald eenvoudig te be reiken zijn. Ook achter het veld van Renswoude wordt b.v. afval gestort op een plaats die zeer moeilijk bereikbaar is. De woordvoerder van Renswoude: „De leden van onze vereniging storen zich uiteraard het meest aan het feit dat men de sloot om ons terrein als vuilnisstortplaats gebruikt, maar ik persoonlijk vind het net zo erg dat zij ook plaatsen uitzoeken boordevol na tuurschoon." Volgens hem is het nog erger gewor den sinds de gemeente Renswoude de lokale vuilnisstortplaats heeft gesloten maar de gemeentesecretaris betwijfelt dat omdat deze pas ruim een week ge leden is dichtgegaan. De bevolking van Renswoude heeft onlangs een circulaire van de gemeen te ontvangen waarin haar werd mede gedeeld dat op elke tweede woensdag van de maand het grove vuil wordt opgehaald in het kasteeldorp en de vroede vaderen hopen dat hierdoor het clandestiene storten van huisvuil tot het verleden behoort. „Mocht de plaag voortduren, dan zal de politie streng gaan optreden tegen de mensen die zich hieraan schuldig maken", aldus tot slot de heer v.d. Hoek. De kantonrechter, mr. A. C. van den Brand liet de verbalisant, hoofdagent Krommendijk oproepen, om te getui gen. De hoofdagent wist zich van de be trokken wagen nog tot in details te her inneren, dat bij de wagen van de heer N. ook het stuk onder de deur, dat voor vijfachtste was weggeroest, een dragende functie heeft. De rechter achterband was zodanig scheef afgesle ten, dat juist het gedeelte waarop gere den werd, glad was", aldus de heer Krommendijk. Officier mr. J. Reinders achtte de tenlastelegging bewezen na de explica tie van de hoofdagent en verduidelijk te N. nog, dat een band over de gehele breedte van het loopvlak van een be hoorlijk profièl voorzien moet zijn. Op een eis van f 200,- boete reageerde verdachte met de opmerking: „Vrij hoog voor mij. Ik blijf bestrijden, dat er een chassisbalk verroest was. Deze wagen heeft zelfdragende carrosserie en ik zie dan ook niet in, dat er ge vaar ontstond voor inzittenden of ande re weggebruikers". Rechter v. d. Brand, die de indruk had gekregen, dat de binnenschipper toch aandacht aan het ouderhoud van zijn auto besteedde, verminderde de boete tot f 150,-. Automonteur T. J. D. uit Wagenin gen bekende vlot, dat hij op de krui-' sing Klaas Katerplein- Talmastraat in Wageningen met zijn auto de bocht te ruim had genomen. Hij was daardoor in botsing gekomen met een andere wagen, die daarmee meteen rijp voor de sloper was. „Hebt u te hard gere den?" vroeg de officier. „M'n snelheid zal voor die bocht al thans wel wat aan de hoge kant ge weest zijn", gaf verdachte toe. „Het is niet nodig veel woorden vuil te maken aan de zaak. Verdachte ont kent zijn schuld niet. Het lijkt me vol doende hem een boete van f75,- op te leggen", aldus de eis van de officier. De rechter sloot zich bij deze visie aan en bepaalde de boete conform. De Arnhemse scholier J. J. E., scho lier van de Edese MTS, kwam voor de balie, omdat hij met een motor had ge reden, zonder kenteken, rijbewijs en zonder verzekering. „Het was een dwangsituatie", meen de verdachte. „Gewoonlijk rijd ik met een schoolvriend mee naar Ede, maar die belde me die morgen op dat hij verhinderd was. Het was te laat om nog de trein te nemen. Ik pakte toen ELST Gevonden: Herenbril met nker montuur. Verloren: bruine nylon regenjas. Inlichtingen Rijkspolitie Eist. De Veenendaalse publicist Rik Valkenburg heeft weer enkele opdrachten voor het schrijven van een boek gekregen. Nauwelijks zyn de vorige manuscripten (Ondanks het moordend lood, Haring of Kuit, Fred Haring, etc.) in boekuitgave verschenen en op de markt gebracht, of de nieuwe opdrachten nopen hem de spurt er in te houden. Zo heeft hy momenteel juist de 2e drukproefcorrectie vol tooid van de roman/novelle „Die zich verborgen houdt"... en binnenkort gaat verschijnen bij J. P. v.d. Tol te Dordrecht. In dit boek behandelt de auteur in een shock-effect het probleem - God is dood. Dit boek wordt uitgegeven met 16 te keningen van de Dordtse kunsttekenaar Jaap Beckmann. Een fraaie geplastifi ceerde band met een indringend mo tief maakt het tot een aantrekkelijk ge heel. De prijs gaat toch slechts f 6,50 bedragen (140 pag.). Een geheel andere uitgave van Rik Valkenburg, is een bundel verhalen uit het Oude Veenendaal, onder de titel: „Uit de oude doos". Een groot aantal smeuïge vertelsels uit de oude tijd, via interviews, oude bronnen en eigen ADVERTENTIE houden wij onze Aanvang 3 uur 8 uur 's middags, 's avonds. Kaarten 4,(incl. koffie-complêt) verkrijgbaar aan de kassa van de dameszaak. Tflefonische bestelling (08385) 12721. herinneringen. Aangevuld met een gro te serie schitterende foto's uit het oude Veenendaal, waaronder nog nimmer gepubliceerde. De vele verhalen dragen een luimig en soms ook een ernstig ka rakter. Het geheel wordt bijzonder fraai uitgevoerd in een hard kartonnen band, met oranje opdruk. Op de band komen afdrukken van de Oude kerk (Markt) en de „Hooge en Laage kant". Het kloeke boekwerk verschijnt nog ruimschoot vóór Sint Nicolaas en bin nenkort kan men er op intekenen (er worden slechts 1000 exemplaren ge drukt), voor een prijs van ca. f 7,90. Na verschijning is de prijs een gulden hoger. In een proloog staat te lezen hoe Veenendaal, eeuwen geleden, is ont staan en hoe het tot ontwikkeling kwam. Het grootste boekwerk tot nog toe door Rik Valkenburg geschreven, verschijnt in maart 1970 en wordt door v.d. Tol uitgegeven ter gelegenheid van de der tigjarige herdenking van de oorlog en de vijfentwintigjarige herdenking van de Bevrijding. In dit boek zijn talloze unieke gegevens verwerkt met een keur van verrassende en onbekend gebleven foto's. (De grensoverschrijding door de Duitsers, de eerste straatgevechten, etc.) Van zeer vele instanties ontving de schrijver medewerking om dit boek samen te stellen. Ook heeft hij weer een beduidend aantal mensen, uit ge heel het land hiervoor geïnterviewd, zodat er originele verhalen ontstonden. De omvang van dit werk zal zeker wel drie vierhonderd pagina's gaan be dragen. Het zal worden gedrukt op zwaar kunstdrukpapier en gebonden worden in een heel linnen band. Vermeldenswaard is dat er o.a. ook twee flinke verhalen in voorkomen van de bekende predikant der Geref. Ge meente, ds. W. C. Lamain te Grand Rapids (Michigan, USA) die in vroege re jaren zo vaak in Veenendaal preekte en er ook beroepen werd (nog vóór ds, Kok). Het boek is verdeeld in zestig hoofd stukken en is geheel apart van opzet. De procuratiehouder van een firma uit het westen van het land was ge machtigde van W. H. J. V., directeur uit Zwanenburg, die had laten rijden met een auto, die onvoldoende beremd was. Het ging om een trekker met opleg ger, op weg van tfe Duitse grens naar Rotterdam om een container af te le veren. Ter hoogte-, van de afrit naar Veenendaal was de combinatie gekap seisd en van de weg geraakt. Volgens de gemachtigde was het ,een samenloop van omstandigheden" ,De chauffeur bemerkte onderweg dat hij vergeten was een bepaald document aan de grens af te geven. Hij keerde, is zich gaan haasten en merkte op een gegeven moment toen hij moest rem men, dat deze weigerden. De trekker was echter in onze eigen garage nog een week tevoren onder de loep genomen, ook het remsysteetn''. „Zoiets mag op de weg niet voorkomen, het levert gevaar op", zei de rechter. „Dat geef ik toe, maar wij staan wei eens meer voor technische raadsels". De officier preciseerde: „Verscheide ne ventielen, die zich op de trekker be vonden, waren kapot en zodoende kon het remsysteem van $e oplegger er niet goed op aangesloten'worden. Ver dachte moet hiervoor volledig aanspra kelijk gesteljd wordep. Ik heb de in druk, dat er in het algemeen behoorlij ke aandacht aan het materiaal wordt besteed en dat er geen sprake is van verwaarlozing. Daarom zal ik mijn eis beperken tot f250,- boete". De gemachtigde vond het hoog. „We hebben een schade van f 2600,- de lading moest op de plaats van het onge val worden overladen en waarschijn lijk krijgen we maar zestienhonderd gulden van de verzekering terug". Volgens de kantonrechter was er toch geen aanleiding tot clementie. Het bleef ook in zijn vonnis f 250,- boete. VEENENDAAL Het eerste en tweede team van derdeklasser DEV uit Doorn komen morgenmiddag op be zoek bij voetbalvereniging Veenendaal Op het Salamander-sportcomplex wordt om half drie het duel tussen de hoofdteams van beide verenigingen ge speeld. De opstelling van Veenendaal luidt doel: A. Blankespoor; achter: C. Hen zen, Chris Gerritsen, A. Schans, St. Re bergen; midden: G. Heikamp, H. Stuy venberg, J. Henzen; voor: Job Henzen, W. Gerritsen en D. van Dijk. Job Henzen en Chris Gerritsen zijn juniorenspelers van de geelblauwen. ADVERTENTIE Waar een astronaut lijn maanvoetstap zette Trof hij nergens een filiaal van Caferette Tot ons plezier Bleef dat nog hier Ga je er langs, moet je daar 'ns op lette. Ingezonden door A. L. te Veenendaal VEENENDAAL Klinkende namen deze week op de titelrollen in Veenen daal. Tony Curtis en Henry Fonda zijn te zien in „The Boston Strangler" (De wurger van Boston), George Eastman en George Hilton in „Poker with pis tols" (pokerspel met pistolen), beide in kleur, en respectievelijk voor tenmin ste 18- en 14-jarigen. De titel van de film over de wurger is een vlag die de lading volledig dekt. 't Draait om de oplossing van een mis daadmysterie, meer in het bijzonder om de opsporing van degene die Bos ton opschrikt door een aantal moorden op vrouwen. Ze worden steeds op de zelfde manier gewurgd, nadat ze zijn aangerand. Men vermoedt met een sex-maniak te doen te hebben. Er wordt een speciale „wurgers-bri gade" opgericht, die de naspeuringen van de politie moet coördineren. Resul taten laten op zich wachten, en ook de helderziende met de (bekende) naam Peter Hurkos tast in het duister. Dan verschijnt verwarmingsmonteur Albert DeSalvo op het doek (Tony Cur tis), die plotseling zijn huis verlaat on der het voorwendsel een deugdzaam stuk arbeid te moeten verrichten. In plaats daarvan valt hij in een flat de bewoonster aan. Dit herhaalt zich en kele malen, waarna hij het slachtoffer wordt van een vrouw die haar tanden VEENENDAAL Unitas '48 gaat zondag naar Maarn om verder deel te nemen aan het toernooi van SVMM. De volgende tegenstander is Scherpenzeel, Unitas kwam een ronde verder door DVSA een nederlaag te bezorgen. Voor de wedstrijd zijn vijftien spelers geselecteerd. De vermoedelijke opstel ling luidt: doel: B. Brekelmans; ach ter: C. Besseling, S. van Kruistum, R. Mering, W. Romijn; midden: T. van Ojik, T. Selhorst, (H. Christiaans) voor: L. Drost, J. Harmsen, B. van Kruistum, D. Martina (M. Hardeveld). RHENEN Een zwemploeg van de Rhenense Forellen doet momenteel 'n aanval op het 24-uursrecord van de sterke zwemvereniging uit het Over- betuwse Eist, welke club in de mara thon van 24 uur een afstand aflegde van 89 kilometer en 118 meter. Gistermiddag om precies vier uur is de Forellen-groep bestaande uit tien zwemmer van start gegaan in een hoog tempo. Iedere zwemmer is een kwartier in het water, daarna krijgt hij twee uur en een kwartier rust. Organisatorisch is alles rond in het bad van Ouwehand, waar gisteren veel be langstelling werd getoond voor de zwemmers. Vanmiddag om vier uur finisht de ploeg (met hopelijk een nieuw 24-uurs record). VEENENDAAL Bioscoop Luxor theater, za. 7 u. en zo. 3 u. „Pokerspel met pistolen". Za. 9 u., zo. en ma. 7.30 u. „De Wurger van Bos ton" (Tony Curtis, Henry Fonda, Geor ge Kennedy). RHENEN Bioscoop Bio, zaterdag en zondag 2.30 u. „De Zeehavik" (14 j.). Zondag 8 u. „Thunderball" (18 jr.). Streekmuse um, t/m 30 aug. expositie van Lot- temarie van Oordt en Henk van de Vis (tekeningen en plastieken). Open: 11-12.30 u. en 14-17 u. behalve zon dag en woensdag. UTRECHT Stadsschouwburg: tot september geen voorstellingen. Zaterdag 23 aug. Studio Idee, Rijksstraatweg, Loenen a.d. Vecht, 21 u. „Zomer-café-chantant, Jan Asselbergs, Odille, Hans Otjes, Loek Dikker, Martin Brozius. Woensdag 27 aug. Domkerk, 20.15 u. Orgelconcert door Johan van Dommele, organist Euse- biuskerk Arnhem. Donderdag 28 augustus Nicolaikerk, 20-21 u. Beiaardconcert door Wim Franken, stadsbeiaardier van Weesp, werken van Pijper, De Croes, De Ligt, Clement, Franken. Bioscopen Camera, Oudegracht 156, dag. 14.30, 18.45 en 21.00 uur; zo. 14.15, 16.30, 21.00 uur: 2e week: „Asterix en de helden" in kleur, van Goscinny en Uderzo. City, Voorstraat 89, dag. 14.30, 18.45 en 21.00 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur; „De wraak van the Saint" in kleur, met Roger Moore. Filmac, Vredenburg 29, za. en zo. alleen 14.30 en 16.30 uur: „Boemel-studen ten" in kleur, met Stan Laurel en Oliver Hardy. Olympia, Amsterdamsestr.w. 350, da. i8.45 en 21 uur; wo. tevens 14.30 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur. do. t/m zo.: „Vernietigings-comman- do's, in kleur, met Lloyd Bridges en Sue Lloyd, ma. t/m wo. gesloten we gens werkzaamheden. Palace, Vredenburg 29, dag. 12.30, 14.30, 16.30, 18.45 en 21.00 uur (van 12.30 tot plm. 18.30 uur doorlopend), za. en zo. alleen 18.45 en 21.00 uur. „Sex met lange tanden" met Solange Pradel en Bernard Letrou. Regie: Jean Rol- lin. Rembrandt, Oudegracht 73, dag. 14.30 18.45 en 21.15 uur; zo. 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 uur: 7e succesweek: „Wie 't laatst lacht...", in kleur, met Louis de Funes en Bourvil. Scala, Potterstraat 16. dagelijks (ook za. en zo.) 14.15 en 20.00 uur: „Fun ny girl, a.l. in kleur, met Barbaa Streisand en Omar Sharif. Regie: William Wyler. Verhoogde prijzen. Plaatsbespreken dagelijks aan de kassa van 10.3016 uur en vanaf 18 uur; zo. vanaf 10 uur. Studio, Oudegracht 154, dag. 14.45, 19.00 en 21.15 uur; zo. 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur: „Skammen/schande' met Liv Ullman en Max van Sydow. Regie: Ingmar Bergman. V.ceburg, Vredenburg 8a, dag.: 14.00 en 19.30 uur; 2e week: „Gejaagd door de wind", in kleur, met Clark Gable, Vivian Leigh, Leslie Howard en Oli via en Havilland. Regie: David O'Selz- nick. Nachtvoorstellingen Camera, za. 23.15 uur: „Geheimen van een vrouwenleven", 18 jr., in kleur, met Hanne Borch en Morten Grim- wald. Regie: David Nagata. Palace, za. 23.30 uur: „Ik kwam om te doden", 18 jr., in kleur, met Fernan do Sancho en Carl Mohner. Regie: Alfonso Balcazar. Studio, za. 23.45 uur: „La route de Corinthe", 18 jr., in kleur, met Jean Seberg en Maurice Ronet. Regie: Claude Chabrol. Vreeburg, za. 23.15 uur: „Invasie op de ambushbay", 18 jr., in kleur, met Micky Rooney en Hugh O'Brian. ARNHEM Gemeentemuseum, Utrechtseweg 87, in het prentenkabinet: „Oranje in Gel derland". Tot 31 augustus: Jonge Gel derse kunstenaars, schilderijen, teke ningen, grafiek en beeldhouwwerken, Bioscopen Rembrandt, Velperplein, 2.30, 6.45 en 9 u. „Wie het laatst lacht" (David Niven, Jean-Paul Belmondo, Bour vil). Saskia, Looierstraat, 2 en 7.30 u. „Het geslacht Björndal" (o.a. Gert Fröbe). be). Studio A., Langewal, 6.45 en 9 u. „Re- pulsion" (Catherine Deneuve, Ian Hendry). Zaterdag, zondag en woens dag, 2.30 u. „Een Nederlandse Robin son Crusoë". Luxor, Willemsplein, 2 en 7.30 u. „Play Time", een film van Jaques Tati. Za terdag 23.30 u. „Tassoula, de verlei delijke Griekse". "alace, Bakkerstraat, t/m zaterdag „The Pistoleros"; zondag t.m. woens dag: „Vanuit de Ardennen naar de hel", (Curd Jurgens), 2.30, 6.45 en 9 u. 9 u. gebruikt, en hem aldus voor identifica tie vatbaar maakt. DeSalvo blijkt ten slotte geestelijk gestoord te zijn, maar voor het zover is stapelen de raadselen en de spanning zich op tot een nog juist geloofwaardig niveau. De diepgang van „Pokerspel met pistolen" is (nog) wat kleiner dan die van het wurgersverhaal, maar daarom niet minder onderhoudend voorzover de toeschouwer is geïnteresseerd in ge weld, martelingen en intrige, bedrog, toeval, geluk en actie. George Eastman speelt de rol van Lucas, die verwikkeld raakt in de duistere praktijken van een valsemuntersgezelschap, dat opereert rondom de grens tussen de US en Mexi co. Lucas raakt nogal in het nauw, en dan ligt het voor de hand dat iemand van wie je het nooit zou verwachten, als reddende engel optreedt. Lucas blijft in leven, wellicht gereed voor een nieuwe heldenrol. A. S. RHENEN Op 20 augustus jl. zijn de lessen weer begonnen aan de Ge meentelijke Middelbare Handelsavond school te Rhenen. Bleek het andere ja ren voor de leerlingen wel eens moei lijk meteen na de vakantie tot de stu die te komen, dit jaar hebben zich nu reeds ruim 20 nieuwe leerlingen laten inschrijven voor de diverse leerjaren. Vooral nu de Handelsavondschool in Veenendaal is opgeheven, blijkt de school in Rhenen te voorzien in een be hoefte naar studiemogelijkheid in wij de omgeving. In de loop der jaren be haalden ruim 200 leerlingen het diplo ma, waardoor zij tevens vrijstelling had den voor het Middenstandsdiploma. De laatste vier jaren zijn alle leerlingen geslaagd, waardoor zij de mogelijkheid verwierven een betere betrekking te veroveren. Aanmelding van nieuwe leerlingen ia nog mogelijk op maandag- of woens dagavond aan de school, Wilhelmina- straat te Rhenen. VEENENDAAL In Veenendaal Is geen sprake van een tekort aan huls artsen. De Geneeskundig inspecteur van de volksgezondheid heeft meege deeld dat hem hieromtrent geen klach ten hebben bereikt. Dit stellen burge meester en wethouders in hun ant woord op vragen die de heer C. G. van Hal twee maanden geleden namens de P.v.d.A.-raadsfractie stelde. Aanleiding tot de vraag was een pu- blikatie van de Veenendaalse huisart sen, waarin werd gezegd dat gezien het tekort aan doktoren tijdens de vakantie periode de dienstverlening aan patiën ten moest worden beperkt. B. en W. antwoorden voorts dat bij navraag de advertentie van de Veenendaalse huis artsen slechts bedoeld bleek te zijn om de patiënten nog eens te verzoeken niet overbodig beslag te leggen op de tijd van de huisartsen, en om zoveel mogelijk op de spreekuren te verschij nen. VEENENDAAL Het eerste elftal van voetbalvereniging DOVO gaat dins dagavond naar Ede om daar op het terrein aan de Sportlaan een lichtwed strijd te spelen tegen de gelijknamige club. De teams hebben elkaar al eens va ker in een dergelijke match ontmoet. Het duel, waarvoor altijd een grote belangstelling bestaat, begint om half acht. voor Veenendaal Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur s Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg I59 HOOFDSTRAAT 81 89 VEENENDAAL

De Vallei | 1969 | | pagina 3