Zwemmarathon leverde geen record op Candia-bestuur weer compleet FORELLEN KWAM 3 KILOMETER TE KORT IN RACE VAN 24 UUR VZC morgen eersteklasser Musketiers won de finaie van Schaapskooi-toernooi Weer triomfen voor Marijke v. Stuyvenberg en René Lodder Blue Socks-„achttar herstelde schade aan reputatie Competitie met zege besloten Twee bokalen voor v.v. Valleivogels Onderlinge matches „Rhenen" verregend Oranje-Wit op de vierde plaats Oranje-Wit-jeugd te gast bij Ajax Wageningse jeugd nam voorsprong VLTC-INVITATIEWEDSTRIJDEN Favoriet Renswoude bedwongen Regenbui Veel belangstelling Draw voldoende voor Veenendalers Gedecideerd Achterstand Homerun Geen verweer Jeugdontmoeting tennis Overrompeld Derby MAANDAG 25 AUGUSTUS 1969 RHENEN Het bestuur van de ■portvereniging Candia '66 is weer compleet. Tijdens de jaarlijkse algeme ne ledenvergadering van vrijdagavond, gehouden in het eigen clubgebouw op het gemeentelijk sportcomplex, werd voorzitter De Jong herkozen en kwam de oud-voorzitter L. van Setten in de plaats van het afgetreden bestuurslid Stomphorst. De beide periodiek aftre dende bestuursleden, de heren P Bo- chane en Van Beek, werden herkozen. De vereniging telde per 1 augustus 467 leden, 11 meer dan een jaar geleden. Er was nogal wat verloop, maar de sterkte kon gehandhaafd worden. De vergadering besloot de vergoeding van reiskosten te verhogen met f 0,50 en te brengen op f 2,- voor spelers. De plannen voor verlichting en tribu ne zullen nog even worden aangehou den, totdat het clubgebouw vrij is en men wat ruimer in de financiën komt te zitten. Het aantal strafzaken beliep dit jaar 9. tegen vorig jaar 3. De voorzittre drong er sterk op aan hierin positief verandering te brengen. Om de ver standhouding te verbeteren zal aan de elftallen vór de wedstrijd een koffieta fel worden aangeboden. Staande nam de vergadering één mi nuut stilte in acht om de leden t.e her denken die de vereniging het afgelopen jaar waren ontvallen. Dat waren de he ren Honders, Hovestad, Ziermans en de heer en mevrouw Snijders. Het tweede elftal van de vereniging was gepromoveerd naar de reserve tweede klas. Het vijfde werd kampioen maar promoveerde niet. In het nieuwe seizoen wil met proberen het tweede naar een hogere klasse te sturen. De kloof tussen het tweede en het eerste is namelijk veel te groot. Met de reclame langs het sportveld is men nu zover, dat de borden prak tisch klaar zijn. Er is voor zakenlieden nog ruimte om hieraan deel te nemen. Vórdat de competitie aanvangt zullen de reclames zijn aangebracht. RHENEN De onderlinge wedstrij den van T. C. Rhenen, die gisteren een aanvang zouden nemen zyn letterlijk en figuurlijk in het water gevallen. Van de 16 partijen die door de Technische Com missie waren gepland konden er slechts 3 doorgang vinden. De overige partijen zullen komende week worden gespeeld. De inschrijving is geheel volgens de verwachting verlopen. Er wordt door on geveer vijftig personen deelgenomen. De inschrijving voor het herenenkel is het grootste 22, bij de dames 14, dames- dubbel 7, heren-dubbel 11 en gemengd - dubbel 14. Bij de junioren is de inschrijving ook groter dan vorig jaar, toen de dubbel spelen wegens gebrek aan belangstel ling geen doorgang konden vinden. Als het weer meewerkt zullen er de ko mende dagen weer veel wedstrijden worden gespeeld op het gemeentelijk sportpark „Candia". WIJK BIJ DUURSTEDE Oranje- Wit 1 en 2 hebben gisteren weer ge streden in het toernooi van v.v. Do- restad in Wijk bij Duurstede. De ploe gen ontmoetten beide een formatie van Aurora uit Werkhoven. De eerste editie van Oranje-Wit ■peelde gelijk met 3-3 en strafschop pen moesten toen de beslissing bren gen. Aurora scoorde de meeste doel punten hierbij, waardoor de Elstena- ren naar de vierde plaats werden ver weren. Oranje-Wit 2 ontving de twee de prijs, daar dit team met 4-2 ver loor van Aurora. Oranje-Wit 1 nam reeds na tien mi nuten de leiding door Van Mourik (1-0), maar enkele minuten later was de stand alweer gelijk toen de linksbuiten van Aurora fraai scoorde. Voor rust was het een gelijkopgaande strijd, waarin niet meer werd gedoelpunt. Na de rust was Oranje-Wit sterker. Van Mourik bezorgde zijn ploeg in de 48e minuut weer een voorsprong, doch een snelle uitval van de tegenstander leverde de gelijkmaker op. Vanaf de aftrap ging W. Henzen er vandoor en weer kwamen de Elstena- ren aan de leiding (3-2). Oranje-Wit ging toen zeer defensief spelen en acht minuten voor het einde moest het toestaan dat Aurora opnieuw gelijk kwam (3-3). De ploeg uit Werkhoven ging hierna bij het nemen van de penalty's zorg vuldiger te werk dan de Oranje-Wit ters. RHENEN De zwemmarathon, die door tien Forellen-leden werd gezwom men van vrijdagmiddag vier uur tot zaterdagmiddag vier uur, heeft geen nieuw record opgeleverd. De Rhenena- ren kwamen drie kilometer te kort. De ploeg van EZ en PC uit het Over- betuwse Eist legde enkele weken gele den in vierentwintig uur 80 km en 114 meter af, terwijl de Rhenense zwem mers een afstand boekten van 77 km en 420 meter. Tóch een goede prestatie van de Forellen, die vrijwel ongetraind zó dicht achter de Elstenaren zijn ge ëindigd. De ploeg uit Eist was naar Rhenen gekomen om de finish bij te wonen. Toen de Elstenaren hoorden, dat de opbrengst zou worden bestemd voor een forellen-waterpolospeler, die al enige maanden tengevolge van een verkeersongeval in een ziekenhuis wordt verpleegd, boden zij spontaan aan hierin bij te dragen. Deze sportieve geste werd bijzonder op prijs gesteld. Óp enkele regen- en onweersbuien na waren de weersomstandigheden vrij gunstig. Het water had een temperatuur van achttien gradep. Masseur Van der Linde van „Zwemlust" uit Utrecht had zich volkomen belangeloos beschikbaar gesteld om de jongens te masseren en ook dr. Wierstra uit Wageningen was van de partij. De fa. Nieuwenhuis had een sta-caravan beschikbaar gesteld, waarin de jongens konden slapen die niet aan de beurt waren. Iedere deelne mer zwom een kwartier, waarna 2 uur en en kwartier rust volgden. De zwemmers Piet van Mameren, Ge rard van Mameren, Hans de Jong, John Moens, Jan Osinga, Joop van Zeist, Jo- han Timmerman, Aart Timmerman, Jan Dirk Scht'öder en Han Kliek deden een aanval op het record. Gerard van Mameren vierde tijdeps de 24-uurs ra ce zijn verjaardag. De afdeling Rhenen van de EHBO was de volle 24 uur aanwezig om even tueel eerste hulp te kunnen verlenen. Behalve over wat klachten over pjjn in de z(j en wat hoofdpijn verliep alles zon der mankementen. Masseur Van der Lin de was doorlopend in actie om de koud en stijf geworden spieren wat soepeler te maken. De echtgenote van Rhenen's burge meester, mevrouw J. M. A. Bosch van Rosenthal-Den Tex, gaf vrijdagmiddag om vier uur in een ferme regenbui het startsein. Piet van Mameren ging als eerste van het startblok. De beide coaches André de Kruijf en Ton van Dijk hebben vanaf dat moment hun pu pillen geen ogenblik uit het oog verlo ren. Ook zij waren de volle 24 uur in touw, deels om de zwemmers op de hoogte te houden van het schema en deels om deel te nemen aan de algehele verzorging, waarbij talrijke ouders as sistentie verleenden. Na twee uur zwemmen was men on geveer 100 meter achter op Eist. Te gen twaalf uur 's nachts was dat ver schil alweer ruimschoots weggewerk. Maar tegen een uur of vier kwam de man met de hamer. Op dat moment heeft de inzinking waarschijnlijk een achterstand van ongeveer 3 kilometer veroorzaakt. Toen had ook de masseur zich even teruggetrokken, hetgeen ver moedelijk eveneens van invloed is ge weest op de prestaties. Slechts gedurende enkele uren heb ben de zwemmers zonder toeschouwers hun, banen moeten trekken. De laatste belangstellenden gingen omstreeks drie uur middernacht naar huis en het eer ste publiek was er alweer tegen vijf uur ip de ochtend. Zaterdagochtend om elf uur precies, er was toen negentien uur gezwommen, was er 59 km en 30 meter afgelegd. Men had toen nog vijf uur voor de boeg. In die laatste periode legde de ploeg ruim 18 km af, een gemiddelde van 3,6 km. Toen de klok vier uur aanwees stond burgemeester mr. Bosch ridder van Rosenthal op het startblok om niet een fluitsignaal het einde van deze ma rathon aan te kondigen. John Moens was toen in de baan. Hij was onmiddel lijk omringd door zijn ploeggenoten, die allen bij waren dat de race erop zat, maar van vermoeidheid wa.s toen nog geen sprake, want men pakte onmid dellijk een balletje om wat te poloën. Gedurende de laatste uren van de ra ce was er bijzonder veel publiek op het natuurbad Ouwehand, dat door de di rectie belangeloos beschikbaar was ge steld en waarvoor voorzitter H. Hen driks in zijn slotwoord hartelijk dank bracht. „Dat er geen record is uitgeko men interesseert me niet zoveel", zei de heer Hendriks. „Ik vind de marathon op zich al een hele prestatie voor dé jongens." De deelnemers aan de marathon kre gen allemaal een bloemenhu'de en wer den in een open wagen met „Ons Ge noegen" voorop door Rhenen gereden. De F or ellen" -ploeg die een aanval deed op het 24-uur-record van EZ PC uit Eist. VEENENDAAL Morgenavond om kwart over zeven duiken de herenfor maties van VZC uit Veenendaal en AZ '70 uit Amsterdam in het water van het bad Den Hommel in Utrecht voor de laatste wedstrjjd in de promotie competitie voor de eerste klas. Twee hypernerveuze ploegen zullen elkaar te lijf gaan om een plaats in de op één na hoogste klas van de KNZB trachten te veroveren. VZC heeft aan een draw al genoeg om te promoveren. AZ '70 daar entegen moet winnen om op gelijke hoogte met VZC te komen. Mocht dit laatste inderdaad het geval zijn en TZV uit Tilburg wint daarna (in het zelfde bad) van ZCG uit Groningen, dan staan er drie ploegen gelijk met elk vier punten en kan de bond opnieuw een promotiecompetitie plannen. Het toeval wil dat twee jaar geleden in Amsterdam AZ '70 ook gastheer was van VZC in de laatste promotiewed strijd voor een plaats in de tweede klas van de bond. VZC won toen ruim, doch beide ploegen gingen over naar de tweede klas. VZC heeft overigens nog nooit verloren van deze ploeg. Het ontmoette AZ '70 c.a. twee jaar achtereen op het Ritmeester-toernooi, maar het duel van morgen is uiteraard vele malen belangrijker. De grote vraag is of VZC de snel zwemmende Amsterdamse formatie tactisch kan afstoppen, want ongetwij feld zal AZ '70 alles op alles zetten, daar het voor de allerlaatste kans vecht. VZC is echter favoriet in dit treffen. Onder normale omstandigheden moet de Veenendaalse equipe een zege kun nen boeken. Die zou voor het thans 35-jarige VZC een bijzonder welkom ju bileumgeschenk zijn! Een groot aantal supporters zal de reis naar Utrecht mee willen maken. Men vertrekt vanaf het Valleibad om kwart over zes in een colonne particu liere auto's. Men hoopt dat er voldoen de wagens aanwezig zullen zijn om de supportersschare mee te kunnen nemen naar de „zwemarena" in Utrecht. Een aanvaller van de Musketiers kan de bal met zijn hoofd niet meer bemachtigen en probeert het derhalve op dezelfde manier als de Candia- goalie. ELST Zaterdag heeft de jeugd van Oranje-Wit in Eist, in totaal 38 adspi- ranten en pupillen, met enkele bestuurs leden en jeugdleiders een uitstapje naar Amsterdam gemaakt. Aan het Amstelstation werd het ge zelschap afgehaald door enkele jeugd- bestuurders van Ajax, die de Elster voetbal jeugd een gratis rondleiding door Amsterdam aanboden. Om een uur werd er gedineerd, waarna de Oranje- Witters naar het veld van Ajax vertrok ken om er enkele wedstrijden te spelen. In deze leuke duels kwam Oranje- Wit goed voor de dag, want de pupil len wonnen met 2-1, terwijl de adspi- ranten maar liefst een 7-0 zege boek ten. Om kwart over zes arriveerde het gezelschap weer bij café „De Morgen ster" in Eist, waar nog een verfrissing werd aangeboden namens het bestuur van de Elster club. RHENEN De uitgestelde finale van het Schaapskooi-toernooi, waarvan de op brengst bestemd is voor het comité bejaardentocht en waarin de beide zaterdag elftallen van Candia en Musketiers uit Eist tegen elkaar uit moesten komen, werd afgelopen zaterdagavond gespeeld. De weersomstandigheden waren minder gun stig, hetgeen ongetwijfeld de recette zal hebben gedrukt. Vanwege de snel invallende duister nis kwamen de ploegen tweemaal een half uur in het strijdperk. Het duel was overigens niet spectaculair, want geen van de partijen zag kans een doelpunt te scoren. Daarom moest er met twee maal vijf minuten worden verlengd. Pas in de tweede verlenging schoot Musketiers zich naar '0-1 uit een vrije trap, waaruit de bal dwars door het muurtje vloog, onhoudbaar voor de Candia-doelman. Daarmee kwam meteenhet einde, waardoor Musketiers het toernooi won. De Candianen hadden zich tegen het sterkere elftal uit Eist dapper geweerd. Vooral doelman Kobus heeft handenvol werd verricht. Hij stak in een uitsteken de vorm en kon ervoor zorgen dat Mus ketiers slechts tot één doelpunt kwam. VEENENDAAL Onder niet bepaald gunstige weersomstandigheden zyn in de afgelopen week de VLTC-invitatiewedstryden gespeeld op de banen aan de Den- nelaan. Zaterdagmiddag werden er enkele finalepartijen afgewerkt, waaronder de enkelspelen. Marijke van Stuyvenberg scheen kansloos tegen Corrie Visch uit Rhenen, maar na een fikse achterstand in de tweede set begon z(j aan een indrukwekkende op mars. Zy won de finale tenslotte nog met 21. René Lodder was ook ditmaal de baas over Henk van Schuppen. Hjj won duidelijk met 20 en werd wederom kampioen bij de heren. Het werd ondanks het wat tegenvallende weer een ge slaagd tennisevenement. In het dames-enkel werd de als nummer één geplaatstje mej. A. Meyer uit Amerongen door mej. Ver- steegh uit Oosterbeek met 1-6, 6-2 en 6-3 teruggewezen. Ook de als nummer twee geplaatste Hannie de Haas kwam niet .verder dan de eerste ronde. Mej. Livingstone uit Rhenen versloeg haar met 3-6 en 1-6. In de halve finales won Corrie Visch van mej. Versteegh met 6-2 en 6-2 en Marijke van Stuyvenberg met 6-1 en 7-5 van mej. Livingstone. In de finale dames-enkel leek Cor rie Visch naar een gemakkelijke over winning te stevenen. Zij won de eer ste set gedecideerd met 6-1 van de Veenendaalse Marijke van Stuyven- HILVERSUM In een middelmatige wedstrijd hebben de Blue Soeks tegen Donar 2 eindelijk weer eens het zoet der overwinning mogen proeven. De in de laatste wedstrijden nogal beschadigde reputatie van de Blauwkousen, ver oorzaakt door het ontbreken van te veel basisspelers wegens vakantie, is voor al door het optreden van ,,coming-man" Harry Beckers weer enigszins her steld. Deze voor de tweede maal in z'n leven als werper fungerende speler wierp een formidabele wedstrijd. Het als slagploeg toch gevaarlijke Donar zag slechts 4 honkslagen in het veld van de Soeks verdwijnen. Doordat nog steeds enkele spelers met vakan tie waren stonden er slechts acht Veenendalers in het veld. Met een volledig team waren minstens 2 van deze honkslagen normale vangballen geweest. nendalers wel alle honken bezet, maar door goed veldspel van de Hilversum mers kwam er opnieuw niemand over de thuisplaat. De gelijkmakende slag beurt bracht de twee tweehonkslagen die meteen volledige „veld"-vangbal- len waren geweest, doch Donar nu een punt opleverden. (3-4). Direct in de eerste innings namen de Blauwkousen de leiding door sterk slagwerk. Omdat coach Vonk door het ontbreken van verschillende „vaste" spelers nogal wat wijzigingen in de ploeg had moeten aanbrengen was het veldwerk in de eerste innings wat rom melig, waardoor Donar iets van de ach terstand kon goedmaken (2-3). In de tweede innings scoorden de Soeks opnieuw doch door de „automa tische nul" kwamen zij niet verder dan één punt (2-4). Harry Beckers toonde in deze innings zijn talent door de „staart" van de Do- nar-slaglijst vakkundig met driemaal 3-slag terug te wijzen. In de derde in nings kwamen beide partijen door sterk verdedigend veldspel niet tot scoren. In de vierde slagbeurt kregen de Vee- De blauwkousen kwamen er in de 5e innings niet aan te pas, doordat Donar voor de derde maal een andere werper op de heuvel zette. Deze werper leek aanvankelijk moeilijk te raken, maar op den duur kon ook hij het niet vol houden tegen de agressief slaande Vee nendalers. In deze innings scheen Harry Beckers even in moeilijkheden te komen. De kop van de Donar-slagploeg leek vat op zijn gevarieerde worpen te krijgen en het Socks-veld liet hem daarop 3 maal le lijk in de steek waardoor Donar met 5-4 voorkwam. Iedereen herstelde zich echter en liet de tegenstander niet verder doordruk ken. In de zesde slagbeurt gaf de Veense aanval Harry Beckers een ruggesteun- tje, doordat Jurjen Bosga, bevrijd van de zware taak op de heuvel, „ouder wets" een homerun sloeg die met Leo Vonk op de honken( honkslag) 2 pun ten opleverde. (5-6). Harry- Beckers „draaide" de gelijk makende slagbeurt fantastisch en on danks het inzetten van „pinchhitters" kreeg Donar geen schijn van kans. In de laatste Socks-slagbeurt ver grootte Gert Takken „in z'n eentje" de voorsprong d.m.v. een tweehonkslag, een gestolen (derde!) honk en een fout van Donar. (5-7). In de laatste Hilversumse slagbeurt waren het opnieuw Harry Beckers en een foutloos spelend veld, die Donar voor nul aan de kant hielden. Met deze overwinning kwam een eind aan de competitie 1969 voor de Soeks waarin zij aanvankelijk sterk meedraai den doch daarna door het genoemde vakantie-euvel sterk afzakten. Deze laatste wedstrijd liet echter zien dat coach Vonk volgend seizoen waarschijnlijk geen werpers-problemen meer heeft. Hetgeen nu al een hele geruststellende gedachte is voor VHC. Scoreverloop: VHC 3 1 0 0 0 2 1 is 7. Donor II 2 0 0 1 2 0 0 is 5. Werpresultaten: H. Bec kers 11 maal 3-slag, 4 maal 4-wijd, 4 hsl. tegen. G. Victoria en G. v. Bom 8 maal 3- slag, 7 maal 4 wijd, 5 hsl. tegen. berg, die met een grote inzinking te kampen had. Bij de stand 4-1 in het voordeel van Corrie Visch in de twee de set kwam de ommekeer. Marijke van Stuyvenberg vond haar ritme terug. Met veel cross-ballen begon zij aan een uitputtingsslag. Corrie Visch kon de messcherpe passeerballen op haar back-hand niet onder controle krijgen en M. v. Stuyvenberg won de tweede set verrassend met 4-6. In de derde be slissende set gingen de dames elkaar bestoken op de zwakke punten. Tot 4- 4 ging de strijd gelijk op, waarna Ma rijke van Stuyvenberg de service van Corrie Visch doorbrak. Zij won tevens haar eigen service-game, waardoor zij deze beslissende set won met 4-6. In het heren-enkel veel spanning in de halve finales. Nadat René Lodder met 6-2 en 6-3 had gewonnen van de veel oudere G. Meyer uit Amerongen trad hij in de halve finale aan tegen Henk Bekker uit Veenendaal. Met 6-1 en 6-3 speelde hij zich in de finale. Henk van Schuppen zegevierde met 6-2 en 6-1 over J. de Kleuver. In de halve finale een zeer spannende en fraaie partij tegen zijn clubgenoot Jan Bekker. Henk van Schuppen won de eerste set met 6-2. Jan Bekker stond in de tweede set op het punt 4-1 te scoren, maar op het beslissende moment faalde hij jam merlijk. In plaats van 4-1 wer het 3-2, waardoor de kracht van Jan Bekker werd gebroken. Henk van Schuppen nam het initiatief weer over en won met 6-4. De finalepartij tussen René Lodder en Henk van Schuppen was veel min der spannend dan bij de dames. Het werd een getrouwe kopie van de club- kampioenschappen in het pinkster weekend. Henk van Schuppen had geen verweer tegen de uitstekende ver dediging van René Lodder. Ook aan vallend is Lodder vooruitgegaan en hij heeft zich ontwikkeld tot een zeer goed tennisser. Verdiend won hij deze finale met de duidelijke cijfers 6-1 en 6-1 en kon de overwinningsbeker bij zijn nu al meer dan dertig bokalen en ander eremetaal zetten. Het dames-dubbel kon nog worden afgewerkt. De VLTC-dames Hanny de Haas en Marijke van Stuyvenberg korf den het tegen het Amerongse paar mej. A. Meier en mej. G. de Vries niet bolwerken. De eerste set werd met 7-5 nog wel een prooi voor de Veenendaalse dames, maar de volgende twee sets waren voor het Amerongse paar (6-1 en 6-2). Het heren-dubbel kwam niet tot een finale. In de halve finale bleven de ge broeders v.d. Pol uit Rhenen de baas over Henk Bekker en Arjan v. Harde- veld met 6-2, 4-6 en 6-3. De heren Meyer en Eiffius uit Amerongen moe ten nog spelen tegen Jan Bekker en René Lodder. Deze wedstrijd zal deze week worden gespeeld waarna zater dag de finale volgt. De finalisten in het gemengd-dubbel zijn wel bekend, doch ook deze finale zal dezer dagen pas plaatsvinden. Han ny de Haas en Jan Bekker speelden zich in de finale door een 6-4, 7-5 overwin ning op het paar Marijke v. Stuyven berg Thedo Tuinstra. Vader en dochter Meyer uit Amerongen moesten in hun plaatsgenoten, de heer Eiffius en mej. G. de Vries, hun meerderen erkennen (6-3 en 6-4). RHENEN De jeugdontmoeting die het afgelopen weekend door Tennisclub „Rhenen" en de Neder Veluwse Lawn Tennis Bond uit Wageningen werd ge houden, heeft maar voor de helft door gang kunnen vinden. Zaterdag z\jn de partyen normaal gespeeld op sportpark „Candia" in Rhenen, maar gisteren moesten alle partyen in Wageningen wegens het slechte weer worden afge last. Deze zullen nu op een nog nader te bepalen datum worden gespeeld. De Wageningse jèugd nam zaterdag een geringe voorsprong (15-11), hetgeen in vergelijking met voorgaande jaren voor de Rhenense jeugd een aardige prestatie is, omdat steeds met een groot verschil werd verloren. Ongetwijfeld zullen de Rhenenaren nu trachten om de tweede dag tot een beter einde te brengen en de Wageningers van de wis selbeker, die reeds tweemaal door hen werd gewonnen, af te houden. De gedetailleerde uitslagen van zater dag zijn als volgt: D.E. Mej. M. FernéeMej. H. Franck 7—5, 6—3; Mej. W. Cornelissen—Mej. Y. Woldring 4—6, 2—6; Mej. K. Harwig— Mej. T. Hey 6—1, 6—4; Mej. I. Scheffer Mej. B. Marsman 1311, 61; Mëj. J. v. d. HeydenMej. S. Ledoux 62, 3—6, 46; Mej. J. KooremanMej. H. Spetter 6—0, 6—0. H.E. R. Heller—B. Tareskeen 8—10. 26; L. Lagaay—H. Gorter 36, 2—4); J. LagaayD. Tielkemeyer 46, 2—6; W. v. d. SchaafD. ten Hopen 2-6, 0-6, L. LagaayF. v. Zuylen 36, 79. H.D. W. Ruis/H. v. MoorselP. Fonck/ M. Kouwe 6—2, 2—6, 6—3. RENSWOUDE In het door de voetbalvereniging Renswoude georganiseerde Taets van Amerongen-toernooi hebben de eerste en tweede editie van Vallei vogels uit Scherpenzeel de bekers voor zich opgeëist. Vallei vogels 2 zegevierde in de wedstrijdenserie om de Total-wisselbeker, ter wijl het eerste elftal van de Scherpenzeelse de Taets van Amerongen-bokaal veroverde. In de slotffase van de wedstrijd tegen Renswoude maakten de Scherpenzelers gelijk en toen er in de verlenging niet meer werd gescoord moesten strafschop pen de beslissing brengen. Dat deed Valleivogels beter dan de organiserende club. Renswoude 2 startte zaterdagmiddag met een match tegen Posta 2 om de derde en vierde plaats. Renswoude kwam als overwinnaar uit de strijd (2-1). Door een eigen doelpunt en een goal van Van Houten keek Posta al gauw tegen een 2-0 achterstand aan en de ploeg kwam niet verder dan één te gendoelpunt. In de finale om de Total-beker trad Valleivogels 2 aan tegen DOB 2 uit Nig- tevecht. De Scherpenzeelse club ging overrompelend van start. Nadat 'n doel punt wegens buitenspel was afgekeurd opende Werkman de score en een kwar tier later liet Donselaar 2-0 aantekeneri. DOB kwam terug tot 2-1, maar uit de gevaarlijke situaties voor het Vallei vogels-doel kwam de gelijkmaker niet tot stand. DOB 1 klasseerde zich in het Taets van Amerongen-toernooi als derde door Posta 1 een 2-1 (de derde van deze mid dag) nederlaag toe te brengen na een doelpuntenloze eerste helft. Het sluitstuk van het toernooi was de finale tussen Renswoude en Vallei vogels, 'n derby waarin Valleivogels 't favoriete Renswoude bedwong. De Scherpenzelers leken te worden over speeld en kwamen al na drie minuten achter. A. v.d. Haar zette zuiver voor en B. J. Vink gaf doelman Vlastuin geen kans (1-0). Valleivogels kwam echter goed terug en nam het initiatief over. C. van Maa- nen miste na 7 min. de kans op de ge lijkmaker toen hij eerder bij de bal was dan keeper v.d. Foort, deze passeerde, maar over het lege doel schoot. Vallei vogels was iets te gehaast in de afwer king. Bij een snelle aanval schoot P. v.d. Ham tegen de keeper en H. v.d. Ham trof op zijn beurt de paal. A. Veld huizen moest hierna op de doellijn red den. Na rust een Valleivogels dat een gro tere inzet had en bijna het gehele half uur in de aanval was. De Renswoude voorhoede speelde lusteloos, waardoor het middenveld en de achterhoede te veel werk moest verzetten. Met nog 1 min. te spelen was het C. van Maanen die met een fraai schot net onder de lat Vallei vogels naast Renswoude bracht hetgeen een verlenging betekende van 2 x 15 min. Een gewaarschuwd Rens woude viel ook na de hervatting niet op en moest de eer laten aan Vallei vogels, dat zeer fel streed. Bijna zoju A. v.d. Wetering voor de Vogels hebben gescoord maar Koetsier redde. B. J. Vink kreeg aan de andere kant de bal te laat toegespeeld zodat keeper Vlastuin kon ingrijpen. Er werd niet gescoord, zodat strafschoppen moes ten worden genomen. Valleivogels wist dit beter te doen en werd winnaar van het toernooi. Jhr. Baron J. K. Taets van Amerongen reikte na afloop de Taets van Ameron gen-wisselbeker uit, terwijl directeur C. de Jong de Total-wisselbeker aan het 2e elftal overhandigde. Ie elftallen: Eindstand: 1. Valleivogels; 2. Rens woude; 3. DOB; 4. POSTA. 2e elftallen: Eindstand: 1. Valleivogels; 2. DOB; 8. Renswoude; 4. POSTA.

De Vallei | 1969 | | pagina 10