Veenendaals dagblad Nasser roept op tot „heilige oorlog" tegen Israëliërs 15 Irakezen terechtgesteld Buiten Ook Dubcek tekent nieuwe noodwetten Drie mensen uit Achterhoek verongelukt Korting op porto voor drie banken Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Demonstrant in greep van N.P.D.99 Australiër bekent moskee in brand te hebben gestoken Ook Syrië breekt met Egypte Beeldhouwer op Veerse Meer vermist Bittere ervaring j in Brno Auto tegen boom Meisje ontkomt aan wurging Vorm van klantenbinding GEEN 25 MAAR 17 CENT DAGTOCHTJE EINDIGT MET ONGELUK OP AUTOBAHN Olievlek bij Franse kust NKV wil regeling financiering verwarming in oudere huizen I Van de regen j in de drup In Bagdad Hoge Veluwe j vroeger I I UITSTEL AANVAL LOGE Door man van haar fiets gesleurd GILLEK BVSBOTSITSG BIJ OBERHAUSE1S Levensgevaarlijke steek bij ruzie Dodelijk ongeluk met jachtgeweer CAMILLE IN VIRGINIA: 74 DODEN Bur. voor redactie en administratie i Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.), Giro 1321600. Losse nummers 0,25; Abonnement 0,97 p. w., 4,15 p. m., 12,35 p. k. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opgericht in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. j Advertentietarieven op aanvraag. MAANDAG 25 AUGUSTUS I969 - 43e JAARGANG no. I98 De Australiër Michael Rohan heeft bekend, dat h(j de Al-Aksa-moskee in Jeru zalem in brand heeft gestoken. Tijdens een verhoor door de Israëlische politie noemde hy als zyn motief, dat hy „van God opdracht had gekregen de moskee te vernietigen". Rohan was donderdag na het betalen van de normale toegangsprijs de moskee binnengegaan. Daar gooide hy benzine tegen de muren die hjj vervolgens in brand stak. HU is lid van de kleine christeiyke sekte „Kerk van God". In Israël werkte hy in de kibboetz Michmar Hasjaron. CAIRO De Egyptische president, Nasser, heeft dit weekeinde verklaard, dat de crisis in het Midden-Oosten alleen door geweld kan worden opge lost. „De brand in de Al-Aksa-moskee bewijst hef', zei Nasser in een bood schap aan de Egyptische strijdkrachten. Hij wakkerde daarmee het anti-Israëlische vuur onder de Arabieren aan, dat eerder was aangestoken door zijn oproep tot de „djihad", de heilige oorlog, tegen Israël. BAGDAD De vijftien wegens spionage voor Israël veroordeelde Ira kezen zün vanmorgen in de hoofdstad van Irak, Bagdad, terechtgesteld. Vol gens het Franse persbureau AFP zijn zes politiemannen en militairen door een vuurpeloton doodgeschoten en ne gen burgers opgehangen. Het waren twee Christenen, twee Joden en elf Mohammedanen. Zy zyn schuldig be vonden aan spionage voor Israël en de Amerikaanse inlichtingendienst C.I.A. Het is de vijfde massa-executie in Irak sinds het begin van het jaar. Er zijn reeds 36 Irakezen terechtgesteld. Op 27 januari werden er veertien, van wie negen Joden, geëxecuteerd. Hun lijken werden in Bagdad en Bas rah tentoongesteld. Op 20 februari werden acht Irakezen van wie vier militairen die eveneens schuldig wa ren bevonden aan spionage voor Is raël, ter dood gebracht en op 13 april kwamen vier Irakezen, die ter dood waren veroordeeld wegens spionage voor de Verenigde Staten, aan de galg. De Israëlische minister van Buiten landse Zaken, Abba Eban, heeft een verbitterde aanval gedaan op de lei ders van Irak voor het ophangen van 15 mensen. Hij deed een beroep op de wereld om de Joodse gemeenschap in Irak te redden. Eban beschuldigde Bagdad „van het onderdrukken van de weerloze Joodse gemeenschap, waar van de leden als gijzelaars worden vastgehouden." „De regering doet een beroep op al le staatshoofden, godsdienstleiders en hoofden van internationale organisa ties hun uiterste best te doen om een einde te maken aan deze golf van ter reur, haat en ophitsing in Bagdad." Eban pleitte voor stappen „die on middellijk genomen moeten worden om de Joden van Syrië, Irak en Egyp te te redden, dat hun toegestaan wordt deze landen te verlaten, waarin zij vastgehouden worden als vervolgde gijzelaars en waar hun meest elemen taire rechten vertrapt worden", aldus Eban. - Cïngeveer driekwart eeuw of wat langer geleden, toen Jan Aal- z ten bij de Buntbergen in eenzaam- z heid op de stugge grond pionierde, z waren er op de Hoge Veluwe geen 2 bossen, om van „wouden" niet eens te spreken. Hoogstens zag men zwaarder hout in de lanen van de Pampel, van de huidige Steijn- bank en op de Kompagnieberg. Zo hadden Jan en zijn buurman Fluit, die een betoverde os bezat, nog geen weet van de zwarte specht, want deze kwam pas na wereld- oorlog I opdagen. Eerder zal de z gangmakers de geitenmelker op de 2 hei bekend zijn geweest en wellicht 2 schoot hen bij 't heetmaaien eens 2 een vastbroedende korhen of regen- 2 tuter onder de zicht uit, wat ook jj gebeuren kon bij het snijden van de z zgn. fijne- of heikempjes, waarmee z doorgaans enkele weken na het eekschillen werd begonnen. Dit werk leverde meer op dan dennen- z poten, want het zgn. Hooimagazijn te Arnhem kon het zaad van dit zodenvormend gras o.m. voor ga- zons goed gebruiken. Voor de ge- interesseerde leek wil ik er even bijzeggeh, dat de boekennaam fijn- bladig schapegras luidt, of Festu- ca ovina tenuifolia". Soms was er wel vraag naar de zgn. bosveren, d.w.z. bochtige windhalm met de sprookjesachtige naam „Aïra", i welke helaas officieel vervallen is. s Vaak ben ik lang niet wetenschap- z pelijk genoeg in mijn pretentieloos E lekengeschrijf. De verdienste van E tot de volrijpheid bereikt was, dus E het kempj es-oog sten duurde slechts j maar enkele weken. Het meeste komt hedendaags niet uit 't wild, maar van kweekvelden en hoog- l stens zien we het snijden van dop- hei voor boenders. I 25 aug. 1969 A. B. WIGMAN Koning Feisal van Saoedie-Arabië heeft z*n strijdkrachten in staat van pa raatheid gebracht om de „djihad" te beginnen tegen Israël, zo is vanmorgen bekend geworden. Veertien Arabische landen pleegden inmiddels in het weekeinde overleg om te komen tot een hardere politiek ten opzichte van Israël. Over een eventue le Arabische topconferentie, waarop ko ning Hoessein van Jordanië had aange drongen, bestond kennelijk nog geen al gemene overeenstemming. Libanon, Egypte en Saoedie-Arabië waren er, naar werd gemeld, voor. In de door Israël bezette Jordaanse gebieden en in de oude stad Jeruzalem gaven de Arabieren zaterdag vrij alge meen gehoor aan de oproep om te sta ken uit protest tegen de brand in de moskee. In de Arabische wijk van Je ruzalem was bijna niemand op straat. De winkels waren gesloten. Vandaag is in Cairo een byeenkomst begonnen van de ministers van Buiten landse Zaken van de veertien lid-sta- ten van de Arabische Liga. Zij zullen spreken over een gezamenlijke actie naar aanleiding van de brand in de Al- Aksa-moskee in Jeruzalem. Ook Tune sië, dat de bijeenkomsten van de Liga heeft geboycot sinds dit land vorig jaar herfst zich beklaagde over een Egyptische overheersing in de Liga, zal aan de besprekingen deelnemen. Israëlische vliegtuigen hebben van ochtend bases van Arabische comman do's in het gebied van Wadi Zerqa, Jor danië, bestookt. De vliegtuigen kwamen in actie, nadat in de afgelopen nacht Arabische guerrillistrijders enkele aan vallen hadden gedaan in de heuvels van Golan en bij de Libanese grens. Vol gens Israëlische opgaven,zijn bij deze gevechten vijf Arabieren gedood. Jordanië zal om een bijeenkomst van de Veiligheidsraad vragen en de raad verzoeken sancties uit te vaardigen te gen Israël, omdat het heeft geweigerd gehoor te geven aan de resolutie, vol gens welke Israëlische maatregelen die beogen de status van Jeruzalem te veranderen ongedaan moeten worden gemaakt. Een Amerikaan heeft verleden jaar de Al-Aksa-moskee in Jeruzalem en een stuk grond rondom de moskee willen kopen om er een vrijmetselaars loge te vestigen, aldus heeft zondag de vroegere burgemeester van Jeruzalem Rawhi Khatib, in Amman verklaard. Het bod bedroeg 100 miljoen dollar. Khabib liet op een persconferentie de fotokopie zien van een brief, die op 30 mei 1968 door een zekere Grady Terry uit Burbank, Californië, aan de raad van de moskee van Omar is ge zonden. „Als christen en vrijmetselaar be hoor ik tot een groep Amerikanen, die de tempel van Salomo zouden willen zien herbouwd", schrijft Terry. In Californië heeft Terry de brief be vestigd, maar gezegd dat het niet in de bedoeling lag de Al-Aksa-moskee of andere gebouwen af te breken. Het bod geldt nog altijd, aldus Terry. J DAMASCUS Syrië heeft gisteren de diplomatieke betrekkingen met Roe menië verbroken, zo meldt het Syrische persbureau. Aanleiding is het feit, dat Roemenië en Israël hun diplomatieke vertegenwoordigingen tot ambassade hebben verheven. Eerder hebben Egyp te, Irak en Soedan hun diplomatieke vertegenwoordigers uit Boekarest te ruggeroepen. VEERE De rykspolitie te water dregt op het Veersemeer naar het stof felijk overschot van de 60-jarige beeld houwer Philip ten Klooster uit Veere. Zondagmiddag trof de bemanning van een Engels jacht zijn motorzeiljacht je met draaiende aanhangmotor, maar on bemand aan nabij de plaats „De Haring- vreter". Men zg het drijvende lichaam van een man naar de diepte verdwijnen Uitgebreide pogingen het lichaam te vinden hadden gistermiddag en -avond geen succes. Vanmorgen werd het zoe ken voortgezet. De Australiër Michael Rohen, die bekend heeft de Al-Aksa-moskee brand te hebben gestoken in zijn cel ergens in Israël". in WENEN Dc nieuwe noodwetten, die vrijdag door het presidium van het Tsjechoslo waakse parlement zijn goedgekeurd, moeten het Kremlin er van overtuigen, dat zij in partijleider Gustav Husak hun man hebben gevon den, zo schrijft de correspondent van het Britse persbureau Reuter, Vincent Buist. Voor de Russen is Husak een communist, die er niet voor terugschrikt uitgebreide staatsmacht te gebruiken om het politieke verzet te breken. Telzefdertijd is hij een man, die er er niet van kan worden beschuldigd voor de invasie van vorig jaar augus tus gecollaboreerd te hebben. Husaks nieuwe maatregelen, die vermoedelijk van terugwerkende kracht zijn voor de duizenden arrestanten van de afgelopen dagen, betekenen dat een scholier zijn onderwijzer ervan kan beschuldigen een geheime aanhanger van Dubcek te zijn. De politie heeft nu de bevoegd heid iedereen die haar verdacht voor komt op te pakken en gedurende drie weken vast te houden alvorens hem voor een uit één rechter bestaande noodrechtbank te brengen. Gepaard aan het verlies van acade mische'vrijheid en fundamentele men- "J7 en Nederlandse toerist heeft dit 5 weekeinde de willekeur erva- E ren, waarmee Tsjechische politie- 2 mannen in deze dagen vol politieke spanning optreden. De Nederlander, Stef van der Schoot, een 28-jarige Amsterdamse huisschilder, werd op de late vrij- j dagavond in Brno gearresteerd en bijna vier uur vastgehouden in het politiebureau. Zijn relaas: „Ik wan- delde omstreeks tien uur naar een hotel toen ik plotseling door drie E burgers werd ingesloten. Een van hen greep me bij mijn middel, ter- wijl er van de overkant vier gewa- pende militairen toeschoten. Er werd een stengun op mij gericht en ik voelde me alsof ik in een val was gelopen. Ik probeerde die zeven man dui- delijk te maken, dat ik op weg was naar vrienden in het hotel maar daarmee hadden ze niets te maken. Enkele honderden meters verder jj werd ik binnengevoerd in een poli- tiebureau waar ze me naar mijn paspoort vroegen. Dat had ik niet bij me, want ik wist niet dat het no- dig was. Toen werd ik naar een ver- hoorkamer gebracht waar ik iets meemaakte dat me het meest schok- te. j De deur stond open en in een an- der vertrek zat een Tsjech van on- geveer 32 jaar, die met handboeien j aan een stoel was vastgeklonken. Hij werd ondervraagd door een po- litieman die hem voortdurend in zijn gezicht sloeg en in zijn maag stomp- te. Diezelfde politieman kwam ge- regeld naar mij toe om allerlei din- jj gen te vragen. Hij was kortaf maar hij sloeg mij niet. Steeds rende hij weer naar het andere vertrek en jj dan leek het wel alsof hij een ande- re man werd. Bijna vier uur ben ik ondervraagd en. soms ging die politieman over in het Tsjechisch. Misschien om te zien of ik .dat verstond. Ten slotte is er een politieman met me meege- gaan naar het particuliere adres waar ik een kamer had gehuurd. Daar namen ze mijn paspoort in dat ik zaterdag weer kon ophalen. Na wat heen en weer gepraat kreeg ik het terug. Na die gebeurtenissen was jj voor mij de aardigheid van vakan- tie in Tsjecho-Slowakije er wel af." 1.. senrechten gaat een nieuwe straf, die een van de meest verfoeide dingen van het stalinistische tijdperk terugbrengt. Dit is het recht van de overheid ieder een uit zijn plaats van inwoning of uit de plaats waar hij werkt te verbannen voor de tijd van één tot vijf jaar, wan neer hij zich naar haar mening heeft schuldig gemaakt aan inbreuken op de socialistische orde of aan uitlokking tot ongehoorzaamheid. Deze straf zal het hardst neerkomen op de vakbewe ging, waarvan het communistische dag blad Rude Pravo afgelopen week zei, dat zij vol zit met „weifelaars" Iedereen die aandringt op staking, elke leerkracht die poogt anti-Husak- politiek te veroordelen of iedereen die Moskou of de andere communistische staten, die vorig jaar het land over rompelden beledigt, wordt van nu af met straffen bedreigd. De nieuwe maat regelen blijven voorlopig tot het einde van dit jaar van kracht. Zy zyn mede- ondertekend door premier Cernik, de vryheidsgezindc oud-partysecretaris Dubcek - in zijn functie als voorzitter van het prlement - en president Svobo- da. In een toespraak tot oorlogsverera- nen in de plaats Karlovice zei premier Cernik, dat de „anti-Russische en con tra-revolutionaire krachten een vernie tigende nederlaag moet worden toege bracht". STEENWIJK Drie van de vijf in zittenden van een personenauto zijn zondagmiddag omgekomen, toen deze door nog onopgehelderde oorzaak, maar wellicht een klapband, in de gemeente Nijeveen (Drente) tegen een boom reed. Van de twee andere inzittenden is een zwaar gewond in een ziekenhuis te Meppel opgenomen, de andere bleef vrijwel ongedeerd. Het ongeluk gebeur de op de weg Heerenveen-Meppel nabij de Havelterberg. Het ongeluk kostte het leven aan de 70-jarige landbouwer F. Kuitert uit La ren (Gld.), zijn echtgenote, dq 67-jarige mevrouw J. Kuitert-Klomphaar en de 43-jarige heer E. Wassink uit Lochem. De 40-jarige mevrouw Wassink is op genomen in een ziekenhuis te Meppel. Zij werd zwaargewond. Het achtjarig dochtertje van het echtpaar Wassink werd licht gewond. THORN Op de Napoleonsweg tussen Thorn en Ittervoort (L.b) zijn zaterdag middag twee personen om het leven ge komen bij een verkeersongeval. Het wa ren de 64-jarige C. J. Schreynder uit Utrecht en de 61-jarige mevr. E. J de Leeuw uit De Bilt. Zij zaten beiden in een personenauto, die vanuit de rich ting Hunsel de Napoleonsweg wilde op rijden en daarbij op het voorrangskruis punt werd gegrepen door een vracht auto, die uit de richting België kwam. Beide inzittenden van de personenauto waren op slag dood. ROERMOND De vijftienjarige R. A. J. M. de Bock uit Roermond is van nacht bezweken aan de verwondingen, die hij opliep toen hij zondagavond op een met automatische knipperlichten beveiligde overweg tussen Roermond en Swalmen met een bromfiets werd aangereden door een met matige snel heid rijdende rangeerlocomotief. BREDA Een nog onbekende man heeft zaterdagavond in Breda gepro beerd de 22-jarige Bredase M. L. te wurgen. Het meisje was op weg naar een adres, waar zij zou gaan baby-sit- ten. Op een onverlichte weg werd zij plotseling van haar fiets gerukt door een man, die in de bosjes langs de weg verborgen had gezeten. Hij sleurde haar in de struiken en trachtte haar te wurgen. Er ontstond een gevecht en mejuf frouw M. L. werd enige keren met haar eigen schoen op het hoofd geslagen. De man vluchtte tenslotte. Een automobilist, die langs de weg twee fietsen had zien liggen en die gillen had gehoord, liet bij een pompstation de politie waarschuwen. Zelf ging hij te rug naar de plaats waar het meisje zich bevond. Hij trof haar zwaar overstuur aan. Zij werd naar het St. Ignatiuszie- kenhuis gebracht, waar de verwondin gen nogal bleken mee te vallen. Mejuffrouw M. L. heeft een nauw keurig signalement kunnen opgeven. Zi, heeft gezegd haar aanvaller nog nooit eerder te hebben gezien. In de struiken langs de weg, waar de aanval gebeurde, vond de politie later een hamer en een aardappelmesje. DEN HAAG Na vele andere grootgebruikers, gaan nu ook de bankinstel lingen profiteren van de kortingsregeling van de posterijen. De Amrobank, de Boerenleenbank en de Raiffeisenbank hebben een contract afgesloten, op grond waarvan zij met ingang van 1 september voor de verzen ding van brieven beneden de twintig gram niet een kwartje, maar zeventien cent gaan betaleit. Er zyn twee voorwaarden aan verbon den. Alle te verzenden post van de on geveer vijftienhonderd kantoren van de drie banken moet voortaan aan de PTT worden aangeboden. Dit geldt niet in die gevallen, dat de Posteryen niet kun nen voldoen aan verlangens van de banken ten aanzien van bijvoorbeeld spoedbestellingen. De brieven moeten, in hoeveelheden van tenminste 25 stuks tegelijk, gesor teerd naar bestemming en bestelling, worden aangeboden. De hoogte van de korting (acht cent per brief dus) is meebepaald door het feit dat banken veel brieven (dagaf schriften bijvoorbeeld) verzenden, die moeten worden besteld bipne de bestel- kring, waarin de afzender is gevestigd. De banken en de PTT hebben elkaar enkele maanden geleden vrijwel gelijk tijdig benaderd. OBERHAUSEN Een dagtocht van 96 Nederlanders naar het Duitse Wup- pertal is gistermiddag geëindigd met een ongeluk op de Autobahn. Twee bussen van het Amsterdamse reisbureau Labeto botsten bij Oberhau- sen op een vrachtwagen, die stilstond omdat de weg voor een ander verkeers ongeluk was afgezet. Van de toeristen werden dertig mensen gewond, van wie drie ernstig. Eén van hen, de 16-jarige Bernard Franken uit Amsterdam, is in een zie kenhuis in Oberhausen opgenomen. Hij was bij de botsing met een been be kneld geraakt en moest worden uitge zaagd. De dagjesmensen zijn met 2 Duitse bussen naar de Nederlandse grens te ruggebracht. In Didam konden zij bij een diner weer op verhaal komen. La ter op de avond reden zij terug naar Amsterdam. Volgens de Duitse politie kon de voor- oprijdende bus de stilstaande vrachtwa gen maar gedeeltelijk ontwijken. De tweede bus raakte de achterkant van de vrachtauto volledig. St. BRIEUX Een grote olievlek van 12 kilometer lang nadert de Franse kust van Bretagne. De olie is afkomstig van een Franse tanker, die dinsdag j.l. in aanvaring kwam met een Israëlisch vrachtschip. De Franse marine heeft de olievlek, die gisteravond nog vier kilo meter uit de Franse kust was, reeds met chemicaliën bewerkt, maar zonder veel resultaat. Leden van de ordedienst der ultrarechtse NPD brengen hier hardhandig een demonstrant buiten het gebouw te Recklinghausen, waar Adolf von Thadden, partijvoorzitter van de NPD, een verkiezingstoespraak hield. Ook in Bielefeld kwam het tot ernstige ongeregeldheden tijdens een NPD-bijeenkomst (zie ook elders in dit blad). UTRECHT Nu in het huisvestings beleid het kwalitatieve element van het woningprobleem steeds meer naar vo ren komt, meent het Nederlands Ka tholiek Vakverbond, dat nu al zoveel mogelijk moet worden voorzien in de toekomstige behoefte aan een centrale verwarming in elke woning, ook in al bestaande woningen. Het financieringsprobleem, aldus „Ruim Zicht", het officiële orgaan van het NKV, kan worden opgelost door de installatie van centrale verwarming on der te brengen in de woningverbete ringsregeling. Eventueel kan ook wor den overwogen een regeling te treffen naar analogie van die, yrelke geldt voor de bevordering van het eigen woningbe- zit. Dit zou dan moeten gebeuren door de garanties ten behoeve van centrale verwarming in woningwetwoningen los te maken van het garantieplafond. Op het ogenblik stuit de aanleg van c.v. in oudere woningwetwoningen meestal op het probleem, dat de ge meenten en woningbouwverenigingen veel moeilijker de noodzakelijke midde len kunnen vrijmaken dan de institutio nele beleggers. Als door het beschikbaar komen van rijksvoorschotten de belangrijkste be lemmeringen voor woningverbetering door aanleg van centrale verwarming zijn weggenomen, kan volgens „Ruim Zicht" door een landelijke aanpak, die vermoedelijk stukken goedkoper uitvalt dan een reeks incidentele initiatieven, de verbetering van de oudere woning wetwoning mogelijk worden. WEERT Zondagavond is tijdens een caféruzie in Weert de 20-jarige P. P. uit Weert door een zekere G. H. met een steekwapen zodanig mishandeld, dat hij in een ziekenhuis moest worden opgenomen, waar onmiddellijk opera tief moest worden ingegrepen. Zijn toe stand was vannacht nog zorgwekkend. H. is door de politie in hechtenis geno men. HALFWEG Zondagmiddag is de 71-jarige heer Lieftinck in Halfweg om het leven gekomen door een ongeluk met een jachtgeweer. De heer L., die beknd stond als een verwoed jager, was bezig in een schuurtje achter zijn huis met het schoonmaken van zijn geweer. Plotseling ging een schot af, dat hem dodelijk trof. RICHMOND/VIRGINIA De or kaan Camille, die in de nacht van vrij dag op zaterdag over de Amerikaanse staat Virginia trok, heeft volgens gisteravond bekende gegevens aan 74 mensen het leven gekost. Er zijn nog 109 vermisten. De schade wordt ge raamd op meer dan 130 miljoen dol lar. De orkaan, die grote overstromin gen veroorzaakte, had in Mississippi. Louisiana en Alabama al voor honder den miljoenen schade aangericht. In deze staten kwamen meer dan 200 men sen door het geweld van wind en wa ter om. Het uiteindelijke verliescijfer zal pas bekend zijn wanneer de over stroomde gebieden droog gevallen zijn. De commandant van de „Mel bourne", het Australische vliegdek- schip dat in juni van dit jaar een Ame rikaanse duikbootjager overvoer, is door een krijgsraad in Sydney vrijge sproken. De commandant, John Steven son, was beschuldigd van achteloosheid. Bij de aanvaring kwamen 74 leden van de Amerikaanse marine om het le ven. Miasm 1^ S (Van onze weerkundige medewer- z ker). 1 Tijdens het weekeinde is de hoe- E veelheid opgevangen hemelwater E verder toegenomen. Nunspeet 2 meldde zich met 26 mm etmaalre- 2 gen, Apeldoorn met 27 mm, TJlrum 2 in Noord-Groningen zelfs met 30 z mm. Na een zeer droge eerste de- jj cade van augustus volgde een zeer jj natte periode, waardoor nu op de jj meeste plaatsen de normale maandsom al ver overschreden is. En nog steeds is er geen uitzicht op stabiel zomerweer. Nieuwe Atlanti- sche fronten bereiken via de Britse 2 eilanden onze omgeving, vergezeld 2 van regenzones of buien. De tem- 2 peratuur verandert maar weinig de maxima blijven variëren van 1H j 2 tot 20 graden Celsius. Morgen: zon op 05.41, onder 19.41 z maan op 19.36, onder 03.47. IHIIIIINIIIIIIIIMI

De Vallei | 1969 | | pagina 1