Op „Varssel-Ring" in Hengelo (Geld.) Nederlandse motorelite zondag in tien klassen aan de start VRC-jeugd te gast in Rijssen Vreemd. Wèl 'n mode voor tieners. En óók 'n mode voor Dames Heren. Maar niks voor volwassenen die zich best 'n paar maten jonger en moderne willen kleden. Wie doet er wat aan? Wij. Progressief groepje spinners, wevers, modeontwerpers en confectionairs. Resultaat van deze samenwerking: Terlenkalfoung. Kostuums en shirts. Rokken en bloezen. Fijn modern zonder modegek te zijn. En altijd vele maten ionéer. Kiik! Dit is ons etiket: Jé bent maar ééns Térienka^bung. Vernieuwd wegdek kostte ruim een ton Toegangsprijzen van GVYV verhoogd Een ton Alle klassen Primeur Koersen Hilversum Terlenka Young. Uitsluitend in de maten 18 t/m 35 jaar.Op mode en draagbaarheid getest door jong tribunaal van Neêrlands best geklede mannen en vrouwen. Verkocht in meer dan 2.000 vooruitstrevende modezaken. En onvoorwaardelijk voor jong gegarandeerd door dit etiket. Pagina 13 WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1969 Het circuit de Varssel-Ring" te I overzicht van het circuit bij de Molen- Hengelo (Gld.) heeft voor de helft] bocht, xvaar het materiaal voor de te een nieuw wegdek gekregen. Hier een bouwen tribune reeds klaar ligt. HENGELO (Gld.) Zondag gaat Oost-Nederland weer een van de hoogte punten beleven van het naar het einde lopende motorsportseizoen. In het Gel derse Hengelo, bekend door de grote internationale motocrosses, die daar nu al meer dan 30 jaar door het actieve bestuur van de motor- en autovereniging HAMOVE, onder aanvoering van de heren Wolsink en Burgers worden geor ganiseerd, worden nu voor het derde achtereenvolgende seizoen grote nationale wegraces gehouden. Mede door de nog steeds in hoog tempo groeiende belang stelling voor de motorsport, zijn de wegraces op de 4848 meter lange Varsselring in die drie jaar tijds geworden tot een hoogtepunt op de wedstrijdkalender van de KNMV. Naast Assén en Tubbergen is ook Hengelo bijzonder in trek gekomen bij het motorsportpubliek. Ruim twaalf duizend bezoekers omzoomden vorig jaar het prachtige circuit, waarop de renners al hun technisch vermogen ten toon kunnen spreiden. Dat ook bij de renners Hengelo bijzonder in trek is be wijst wel het grote aantal inschrijvin gen. Niet minder dan 225 coureurs heb ben voor de tien te verrijden soloklas sen ingeschreven. In verschillende klas sen zullen in Hengelo de beslissingen vallen in de strijd om de Nederlandse kampioenschappen. In de overige klas sen, waar de kampioenen al bekend zijn, zullen deze hun hoge positie waar willen maken tegenover de op revanche beluste concurrenten. Dat het daar in de gemeente Henge lo en bij de HAMOVE menens is met de motorsport bewijzen de vele maat regelen om het voor bezoekers en ren ners zo aangenaam mogelijk te maken. Zo is deze zomer de helft van het cir cuit vernieuwd. Het is verbreed tot vijf meter en voorzien van een vooringe- huld, slipvrij asfalt wegdek. De kosten ran ruim een ton zijn door de ge meente en de motorclub samen gefi nancierd. Ten gerieve van de bezoekers is de hoofdtribune bij start en finish uitge breid tot 6000 zitplaatsen en is bij de Molenbocht een tribune van 2000 zit plaatsen (bijgebouwd). Ook het renners kwartier heeft drastische verbeteringen andergaan. Uniek voor Nederlandse wegwedstrij den is, dat alle soloklassen aan de start komen, t.w. de 50 cc, de 125 cc, de 250 cc, de 350 cc, en de 500 cc, zowel internationaal als nationaal. In de 50 cc internationaal komen we de namen tegen van Aalt Toersen en Jan de Vries, momenteel nummer een en twee op de wereldranglijst, Jos Schrur- gers, kampioen van Nederland, Teunis Ramaker uit Hattem, Henk van Beek uit Halle, Jan Bruins uit Deventer, Dolf Koekkoek uit Rotterdam en Rikus Foe- keina uit Den Haag als de meest ta lentvolle jongeren en good old Cees van Dongen de Almelose Rotterdam mer. Bij de nationalen zijn de meest bekende namen Henk van Kessel uit Mill, Roelof Post uit Enschede, Bennie Maatkamp uit Varsseveld en Jan Borst uit Hattem. Bij de 125cc internationals is het meerijden van Jan Huberts nog niet ze ker, maar daar zal de strijd niet min der om zijn. Cees van Dongen is hier veruit favoriet, maar Wil Hartog, Lous van Rijswijk, Jan Bastiaan en Ton van Goorberg zullen het hem niet gemakke lijk maken. Bij de internationalen zal Jan Zoombelt uit Oldebroek z'n Nederlandse titel waar willen maken. De 50-jarige Folgert Kostwinder uit Rotterdam, die hier zijn afscheidswedstrijd rijdt, Henk Viscaai, Leo Vorontsov, Nico van der Zanden en Piet van de Goorberg zijn er stuk voor stuk op gebrand de Olde- broeker te kloppen. In de 250 cc internationaal zullen de rijders van het Motorpaleis - Riemers- ma Racing Team Wil Hartog, Lous van Rijswijk en Leo Commu elkaar geen duimbreed willen toegeven. Misschien kunnen Jan Bastiaan, Rob Bron, Henk Lous van Rijswijk (3) en Wil Her tog (38), twee renners uit de Motor- paleis-Riemersma-stal, zullen elkaar ook in Hengelo geen duimbreed toe geven. Kist en Aad Droog van de onderlinge rivaliteit van de berijders van de su persnelle Yamaha's profiteren. Overigens zorgt het MRRT voor een primeur in de Nederlandse Motorsport wereld. Men heeft namelijk in dr. Sohl een medisch begeleider van het team aangetrokken. Nelis Geukens, die in deze klasse bij. de nationalen een uitstekende kans op de Nederlandse titel maakte, is door een beenbruek na een val uitgescha keld. Voor Cor de Boer of Theo Bult valt nu in Hengelo de beslissing. De beide zware klassen brengen een klein, maar bijzonder sterk veld op de baan. Namen als Rob Bron, Leo Com mu, Theo Louwes, Cas Swart, Henk Kist en Henk Mos vormen daar vol doende garantie voor. Bij de nationalen zijn de inschrijvingen des te groter en is de strijd geheel open. Toch zullen renners als Theo Bult, kampioen 350 cc Henk Naber, Theo Lablas, Henk Tappel Leen de Graaf, Henk Wever, Frits Pee- ren en Jan Gerritsen in de voorste ge lederen te vinden zijn. De wedstrijden beginnen in verband met het uitgebreide programma zon dagmorgen al om elf uur. De gehele za terdag, van 's morgens negen uur tot 's middags vijf uur, wordt de training gehouden. HILVERSUM dan Vvagcnaar jr. heelt met Flamingo Six, nog pas enkele weken bij hem in training, gisteravond de Groie rrijs van Hilversum gewon nen. Zondag had Wagenaar jr. Flamin go op Mereveid al naar een overwin ning in de Grote Fokkersprijs gestuurd. Hij leek er echter dinsdagavond niet direct aan te pas te komen. Aanvan kelijk kreeg M. Vergay met Dynamiet een flinke voorsprong. Favoriet Satan Hanover (winnaar van verleden jaar) Kwam eens kijken, Yeiiow öix aaverue de laatste bocht uit, maar de leisie eindsprint lanceerde toch Jan Wage naar jr. mei zijn verse aanwinst, die in de oekwame nandtn van deze mees- terpiKeur 8300 gulden omnen een paar dagen bijeen draafde, en de wisselpnjs van de gemeente Hilversum. Bij de amatrices, die in een stromende regen Koersten, won mevrouw J. Dragt- Peen- stra met Eric Kinley. Wittee Hullprys: 1. Ina van Hovi (P. Petersen) l.zo.4, 2. xsiand t^ueen; 3. Ivon Buitenzorg. W. 13,20; pl. 2,70 3,20; cov. 4,20; kop 30,80. rtaaanuisprijs j. nazieton B (G. W. van Eykeienoorg) 1.28.3; 2. Helmvogei S; 3. Quiiiaume. W 5,80; pl 2,00 *,20 5,10; cov 14,90; kop 25,00; trio 2105,70. Carillonprijs: 1. Fiera Hanover P (J. van Leeuwen) 1.25.4; 2. Glittering Je wel; 3. Fira Beroona. W 2,80; pl 1,70 3,10 3,10; cov 8,50 kop 14,30. Grote prijs van Hilversum 1 Flamin go Six (J Wagenaar jr) 1.22.3; 2. Yel low Six; 3 Satan Hanover. W 2,60; pl 1,30 1,50 1,40; kop 5,70; cov 4,70. Burgemeesterprijs: 1 Eberdine TH P Wortel) 1.24.1; 2 Diamant Dear; 3 Brillant Heny. W 4,10; pl 2,10 3,40 2,40; koppel 6,-; cov 5,90; trio 297,30 K. 6Ps5Qffè, cHRD VEENENDAAL Traditiegetrouw heeft de jeugd van VRC een uitstapje gemaakt met bijna honderd jeugdle den. Met twee autobussen werd een tocht gemaakt naar Rijssen, waar de jonge Racers, verdeeld over zes elftal len, vriendschappelijke wedstrijden speelden tegen de jeugd van Excelsior. Vijf VRC-teams kwamen tot winst en een Veenendaalse ploeg verloor. De to taalscore was 32 voor en 5 tegen, een opmerkelijk goed resultaat. Via Hellendoorn en de Holterberg werd de reis voortgezet naar het Leeu wenpark in Arnhem, vanwaar de VRC- jeugd in opperbeste stemming naar Veenendaal terugkeerde. VEENENDAAL De voetbalvere niging GVVV heeft besloten de toe gangsprijzen voor de wedstrijden van het eerste elftal te verhogen. Met in gang van zaterdag a.s. moeten volwas sen die de blauwwitten op het Panhuis in actie willen zien f 1.50 betalen, de gepensioneerden f 0.75 en de jeugd f0.50. De oude toegangsprijzen bedroegen respectievelijk f 1.25, f 0.50 en f 0.25. "Te' .dttig geJepoi ito. d nanoeisrnei r. var M - Het elftal van Ajax is gisteren naar I vriendschappelijke wedstrijd tegen Ju- j Mühren, Groot, verzorger Muller, Turijn vertrokken om vanavond een I ventus te spelen. V.l.n.r.Van Dijk,' Cruyff en Rijnder s. -fö? \.v i*41

De Vallei | 1969 | | pagina 13