Veenendaals dagblad Minister bedankt met een kus Economisch verkeer moet ordelijker Buiten Geen Westerse kranten meer in Tsj.-Slowakije Islamitische „top" in voorbereiding Staking verlamt Argentinië Strijd woedt voort in Zuid-Vietnam Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Streven naar betere prijs aanduiding Doden hij frontale hotsingen Marechaussee klaar voor Suriname Alarm op vliegveld bij Moskou NATTER i DAN NA T JAMIN Kinderen ziek door traangas Nieuwe Britse kernonderzeeër OLIEVELD IN CHINESE ZEE Ned. echtpaar met auto in Frans ravijn chocolade S.E.R. om advies gevraagd om prijzenchaos te beteugelen RAAMWET Zinspreuk CADEAUSTELSEL IN IS OORD-I ERL AIS D Ontwikkeling van luchthaven Twente wordt gestimuleerd PAUS OFFICIEEL DOOR JAPAN UITGENODIGD Alleen wapens in diensttijd BUITENLANDERS Vrouw omgekomen Overwinning voor gematigden HULPBRONNEN RAKETTEN ILJOESJIN IJS BRAND op overweg Hevige acties van Viet-Cong BEVEL GEWEIGERD melk puur krakelingen bloemen kattetongen eikeblaadjes pastilles Bur. voor redactie en administratie Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.), Giro 1321600. Losse nummers 0,25; Abonnement 0,97 p. w„ 4,15 p. m., 12,35 p. k. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opgericht in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advertentietarieven op aanvraag. WOENSDAG 27 AUGUSTUS I969 - 43e JAARGANG no. 200 DEN HAAG Staatssecretaris Van Son (Economische Zaken) is bezorgd over de wanorde in de winkelverkoop. Hij heeft de Sociaal-Economische Raad ad vies gevraagd over een aantal maatregelen om het economisch verkeer ordelijker te maken. De heer Van Son denkt daarbij aan 1. De bevoegdheid van de regering om minimumprijzen vast te stellen, voor het geval de concurrentie uit de hand loopt. 2. Het geven van cadeau-artikelen slechts toe te staan, wanneer de klant in plaats van het geschenk ook een be drag in geld kan ontvangen. Tevens moet het geschenk tegen de normale prijs bij de winkelier verkrijgbaar zijn. 3. Maatregelen die meer orde kunnen brengen in de uitverkoop. 4. Een aantal regels, die dc prijsaan duiding moeten verbeteren. Dit om mis leiding van de consument tegen te gaan. Het laatste punt is nog bij het minis terie van Economische Zaken in stu die. Dit geldt ook voor een wet tégen agressieve verkoopmethoden, die de laatste jaren opgang maken. Felle con currentie kan leiden tot onordelijk eco nomisch verkeer. Een studiecommissie eerst onder leiding van dr. J. Zijl stra, later onder die van prof. mr. W. J. Slagter heeft hierover eerder al uitgebreid verslag gedaan aan de minister van Economische Zaken. De commissie pleitte voor één raam wet om de orde te handhaven. Om praktische en juridische redenen is het ministerie hiervan afgeweken en wordt nu in afzonderlijke adviesaanvragen het oordeel van de SER over de ver schillende soorten maatregelen ge vraagd. Gedacht wordt aan de mogelijkheid de bestaande wettelijke regelingen aan te passen en uit te breiden. De prijsaanduiding in ons land Iaat nogal eens te wensen over. Daarom denkt staatssecretaris Van Son zo blijkt uit adviesaanvragen aan de So ciaal-Economische Raad aan het tot stand brengen van een raamwet. Misleiding van en verwarring bij de consument kan in dat geval beter wor den voorkomen dan nu op grond van de prijzenwet mogelijk is. In een wetsontwerp, dat bij de advies aanvraag is gevoegd, zijn bevoegdhe den opgenomen om bepaalde regels bij algemene maatregel van bestuur vast te stellen. De staatssecretaris heeft het oog op regels over: het bekend maken van prijzen; reële prijsverlagingen of kortingen, die zijn aangekondigd; aankondiging van doorgestreepte prijzen met daarnaast de vermelding van een lagere prijs; de prijs per standaardhoeveelheid. /~|p de muur van de jachtkamer op „de Pampel" heeft de ar- i tistiek aangelegde wildschut een Hubertus-gewei met crucifix en randschrift aangebracht, links en i rechts geflankeerd door een bolde- rende korhaan en een beithavik. Deze kleurige muurschildering l draagt voorts de spreuk Egregia Servando Servit Venator", d.w.z. dat de jager de natuur op uitne- mende wijze dient door haar te be- i schermen. Dit devies betekent in een zozeer gecultiveerd land als het onze een vanzelfsprekende j taak. In de eerste plaats dient het j wild binnen redelijke perken te worden gehouden, opdat de cultuur E van land-, tuin- en bosbouw er niet door wordt geschaad en voorts, moet dit op zulk een wijze gebeu- j ren, dat speciaal bij grofwild er steeds selectie plaats vindt, waarbij minderwaardig gedierte, l zieke of zich op retour bevindende stukken, uit het veld worden ver- wijderd en de eerste-klassers voor i een krachtig nageslacht behouden i blijven. Daar komt voor de weidelijk gezin- z de jagersman en zijn hulpen veel meer bij kijken, als ge uit het bo- l venstaande wellicht zoudt destille- l ren, doch ge kunt ervan verzekerd z zijn, dat de goede gedachte meer en meer veld wint, getuige o.m. het i uit een vrij armzalige hertenbevol- king voortgekomen prachtig wild met fiere uitmonstering, zoals de Hoge Veluwe dit tegenwoordig kent en nog steeds opvoert. Derhalve is boven aangehaalde leuze zeer be- grijpelijk en doeltreffend: vaak l heb ik mij verheugd over de kunst- zinnige uitvoering, die Sjaak er in letter en entourage aan heeft ge- j geven. s 27 aug. 1969 A. B. WIGMAN In de adviesaanvraag over het instel len van minimumprijzen wordt behal ve over de wenselijkheid ook over de hoogte ervan het oordeel van de SER gevraagd. Wat de geschenkartikelen betreft, wordt advies gevraagd over een geheel nieuwe opzet van de wet beperking ca deaustelsel. De bestaande wet verbiedt het cadeau geven van zg. branche-vreemde artike len. Een sigarenwinkelier mag bijvoor beeld geen kilo suiker bij de aankoop van honderd sigaren cadeau doen. Dit verbod wil de staatssecretaris nu op heffen. Wel wil hij enkele nieuwe voor waarden aan het cadeau-artikel ver binden waardoor de klant te weten komt welke waarde hij aan het ge schenk moet hechten. TILBURG Op de Dongensewcg te Tilburg heeft dinsdagmorgen een fron tale botsing plaatsgehad tussen een be stelauto en een personenauto, doordat de bestelauto zich, tijdens het passeren van enige stilstaande voertuigen, op dc linker rijbaan begaf, terwijl van de an dere zijde de personenauto kwam aan gereden. De botsing was zo hevig, dat alle vier inzittenden van beide wagens door de brandweer uit de wrakstukken moesten worden bevrijd. Bij het ongeluk werd de 66-jarige Tilburger H. Vorstenbosch, die als pas sagier in de bestelauto meereed, op slag gedood. Kritiek is de toestand van de 80-jarige bestuurder van de bestel wagen, J. de Laat (ook uit Tilburg), evenals de toestand van de 38-jarige J. de Smit uit Dongen, mede-inzittende van de personenauto. De bestuurder van deze wagen, de 31-jarige B. Weij- nen uit Breda, bekwam diverse frac turen. OUDEHASKE Op Rijksweg 43 bij Oudehaske onder Joure is dinsdag avond de 42-jarige L. Ekema uit Spijk (gemeente Bierum) om het leven geko men. De man kwam met zijn personen auto in frontale botsing met een busje, dat zich uit een file losmaakte. TIETJERKSTERADEEL Dinsdag middag is de 58-jarige G. Bos uit Hee renveen bij een verkeersongeluk op de Rijksweg Hardegarijp-Visvliet, onder de gemeente Tietjerksteradeel, om het leven gekomen. De heer Bos kwam met zijn auto frontaal in botsing met een tegenligger, toen een vrachtauto zijn wagen aan de achterkant aanreed. LONDEN Het Britse ministerie van Defensie heeft verklaard zich zor gen te maken over berichten uit Noord- Ierland, dat het traangas, dat daar tij dens de recente onrust werd gebruikt, ziekte veroorzaakt onder mensen en in het bijzonder kinderen. Een woordvoer der zei, dat een medicus met ervaring op het gebied van gassen voor chemi sche oorlogvoering, naar Ulster zal gaan om de berichten te controleren. De doktoren in Londonderry hebben er melding van gemaakt, dat talloze kinderen in de Bogside-wijk, die gedu rende 48 uur blootgesteld waren aan het gas, ernstig last kregen van bra ken en buikpijn. ENSCHEDE De commissaris van dc Koningin in Overijssel, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerdcn, heeft vanmorgen in Enschede een werk groep geïnstalleerd, die zich zal gaan bezighouden met de ontwikkeling van het luchtverkeer van en naar het oos ten van het land. De conclusies, die de Koninklijke Ne- derlandsche Heidemaatschappij formu leerde in een studie omtrent de moge lijke ontwikkeling van de luchthaven Twente, leidden tot de instelling van deze werkgroep. De KNHM ontwierp een uitbreiding van het bestaande vlieg veld, waarvoor een investering van naar raming 28,3 miljoen gulden nodig is. Vorig jaar vertrokken van Twente 12.546 passagiers. Er arriveerden 9.944 reizigers. Tot en met juli van dit jaar zijn deze cijfers resp. 9.023 en 7.974. De werkgroep staat onder voorzitter schap van jhr. mr. L. M. E. von Fi- senne, de voorzitter van de raad van toezicht van de N.V. Luchtvaarterrein Twente. DEN HAAG lil Den Haag worden voorbereidingen getroffen om voor het einde van de \(o!gende week een de tachement Marechaussee in gereedheid te hebben, dat dan onmiddellijk naar Suriname zou kunnen vertrekken. Het initiatief tot die voorbereidingen is ge nomen door de secretaris-generaal van het ministerie van Defensie, de heer G. H. J. M. Peijnenburg (in de vorige regeringsperiode staatssecretaris voor de Landmacht). Het gaat om in totaal 149 man: twee officieren, 65 onderoffi cieren en 87 marechaussees. OEFFELT Dinsdagmorgen verleen de de 17-jarige M. Raafs uit Afferden op een kruispunt in Oeffeit met zijn bromfiets geen voorrang aan een vrachtauto. Hij probeerde nog wel te remmen, maar door het natte wegdek slipte hij, waarna hij met het hoofd op het wegdek terecht kwam. Hij overleed ter plaatse. Een historisch moment binnen de middeleeuwse muren van het Muiderslot: minister Klompé werd gstermiddag omhelsd door Neder lands meest omstreden schrijver, Gerard Komelis van het Reve, na- dat zij hem zojuist de hoogste Ne- derlandse literaire onderscheiding, de P. C. Hooftprijs, had uitgereikt. i Men zie ook elders in dit num- mer. TOKIO Paus Paulus is officieel uitgenodigd volgend jaar een bezoek aan Japan te brengen. Dit heeft een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Tokio meege deeld. De verklaring is een antwoord op het gisteren door het Vatikaan uit gegeven communiqué, waarin werd ge zegd dat er van een officiële uitnodi- gign geen sprake was. De woordvoer der voegde daar aan toe, dat de paus dan wellicht ook een bezoek kan bren gen aan Hirosjima, waar 25 jaar ge leden de eerste atoombom een verwoes tende uitwerking had. De paus zou ook gevraagd, zijn de wereldtentoonstelling in Osaka te bezoek^. Deze wordt vol gend jaar maart' geopend. LONDEN De Britse kernonderzee- vloot zal morgen meer „stootkracht" krijgen door de tewaterlating van een nieuwe kernonderzeebootjager, de „Con queror". De Britse marine heeft reeds vier kenrnonderzeers en vier Polaris- onderzeeërs. Er zyn nog drie kernonder zeeërs in aanbouw. De Verenigde Staten hebben 41 kern onderzeeërs, de Sovjet-Unie tenminste 55 en Frankrijk één, terwijl er plannen zijn voor de bouw van nog vier. De „Conqueror" heeft een waterver- plaatsing van 3500 ton en een lengte van ruim 85 meter. De bemanning telt 100 koppen. PRAAG Op last van de censuur zijn sinds de vorige week donderdag geen westerse kranten meer in Tsjecho- Slowakije verspreid. De grote hotels in Praag die vorig jaar waren begonnen met de verkoop van Britse, Franse en YVestduitse kran ten, hebben sinds de dag van de her denking van de Russische invasie vo rig jaar geen bladen meer ontvangen. Het is niet bekend hoe lang de maat regel van kracht blijft. Intussen is gisteren de voorzitter van de commissie van Russische oorlogs veteranen, maarschalk Semjon Ti- mosjenko, in Praag aangekomen. Hij zal de viering bijwonen van de 25e verjaardag van de Slowaakse nationa le opstand tegen de nazi's. De Tsjechoslowaakse televisie heeft meegedeeld, dat er op 21 en 22 augus tus in Praag 71 buitenlanders zijn ge arresteerd. Onder hen bevonden zich twee Nederlanders. Verder werden op beide dagen 1005 Tsjechoslowaken op gepakt. Meer dan zevenhonderd van hen waren jonger dan twintig jaar. Sinds 21 augustus van vorig jaar heb ben 10.400 Tsjechoslowaken politiek asiel gevraagd en gekregen in Zwitser land. Dit werd gisteren bekendgemaakt in Bern. TOKIO Japanse geologen hebben grote oliebronnen ontdekt voor de kust van de Senkaku-eilanden in de Oost- Chinese Zee. Een woordvoerder van de Japanse regering sprak echter geruch ten tegen, dat het olieveld kan worden beschouwd als een van de grootste ter wereld. Een agent op het hoofdbureau van politie te Belfast reikt hier leen revolver uit aan een lid van de iomstreden B-specials, voordat deze aan zijn dienst begint. Na afloop van de diensttijd moet het wapen echter weer wi+rden ingeleverd, overeenkomstig de nieuwe bepalin gen die een einde dienen te maken aan de gespannen situatie in Noord- Ierland. De B-specials, de protes tantse reserve-politie in Noord-Ier- land tijdens de recente gevechten •in Ulster hevig gekritiseerd door de \rooms-katholieken in Noord-ler- land, maar ook door de regering in \Londen. CAIRO Dc Arabische ministers van Buitenlandse Zaken, die naar aan leiding van dc brand in de Al-Aksa-moskee te Jeruzalem in de Egyptische hoofdstad bijeen waren gekomen, hebben zich uitgesproken voor het hou den van een islamitische topconferentie, die koning Feisal van Saoedie-Ara- bië en koning Hassan van Marokko zullen voorbereiden. Deze beslissing betekent, dat de ge matigden in de Arabische wereld, on der leiding van koning Feisal, in Cairo de overwinning hebben behaald. Een voorstel van koning Hoessein om een uitsluitend Arabische topbijeenkomst te organiseren, werd afgewezen omdat men kennelijk vreesde, dat een derge lijke conferentie tot een nieuw militair avontuur zou kunnen leiden dan wel op een mislukking zou uitlopen. Waarnemers achten het verrassend, dat Egypte, dat gewoonlijk optreedt als leider van de militante groep in de Arabische wereld, nu de zijde koos van de gematigde Feisal, die al jaren de tegenspeler van president Nasser is. Het Egyptische staatshoofd zou ech ter van oordeel zijn dat de besluiten van een Islamitische conferentie, ook al zouden deze een beperkte strekking hebben, meer indruk zullen maken op de buitenwereld, met name op de Vere nigde Staten, die volgens Cairo een sleutelpositie in het conflict in het Mid den Oosten innemen. Aan de andere kant krijgt Nasser op de Islamitische topconferentie toch de gelegenheid om apart met zijn Arabische collega's het gemeenschappelijke beleid tegenover Israël te bespreken. Intussen zal de Arabische defensie raad plannen bestuderen „om alle Arabische hulpbronnen te mobilise ren tegen de Israëlische agressie en de Palestijnse revolutie te verster ken". Voorts zal de raad zich bezig houden met het verschaffen van wa pens aan de Palestijnen, het waar borgen van hun vrijheid van hande len en het versterken van het ver zet in de door Israël bezette gebie den. De ministers van defensie zul len in de eerste week van november bijeenkomen. De Arabische ministers van Buitenlandse Zaken zullen een gemeenschappelijke campagne op stellen voor de komende bijeenkomst van de algemene vergadering van de V.N. Of er terzijnertijd nog een Arabische topconferentie zal worden gehouden, zal afhangen van de result. van de bijc nkomst van de Arabische defensie raad. begin november. Het is de bedoe ling dat een veertigtal landen uit het Midden-Oosten, Afrika .in Azië aan de Islamitische conferentie deelneemt. De Veiligheidsraad heeft gisteren Is- raëls „luchtaanval met voorbedachten rade", in het begin van deze maand op een aantal Zuidlibanese dorpen ver oordeeld. De raad heeft hieraan de waarschuwing vastgeknoopt, dat „ver dere en doeltreffender maatregelen" ge nomen zouden moeten worden ingeval van een herhaling. De raad heeft aan de andere kant „alle gewelddadige in cidenten in strijd met dc wapenstil stand" betreurd. Voor de eerste maal in de geschie denis van het Israëlisch-Arabische con flict is Jeruzalem gisteren met raket ten bestookt. De twee raketten, die op enkele kilometers buiten de stad op het Joodse deel van Jeruzalem v 'cn "- gevuvd, richtten geen schade aan. MOSKOU Een vliegtuig van de Russische luchtvaartmaatschappij Acro- flot is gisteravond om 7 uur boven het vliegveld Vnoekovo, 24 km ten zuiden van Moskou, tijdens het maken van een noodlanding in brand geraakt.n Functionarissen van het vliegveld be waarden vanmorgen nog het diepste stilzwijgen over het ongeluk. Uit bijeengegaarde inlichtingen kon den westelijke verslaggevers het vol gende beeld van de noodlanding samen stellen. De piloot van het toestel, waar schijnlijk een Iljoesjin-18. die met 112 passagiers uit Sotsji, een badplaats aan de Zwarte Zee, kwam, constateerde een mankement waardoor een norma le landing onmogelijk was. Hij gaf dit over de radio door aan de controleto ren, die hem opdracht gaf boven het vliegveld te blijven cirkelen. Kort daar na reden ongeveer dertig ziekenauto's en een aantal brandweerwagens naar Vnoekovo. Tijdens de landing, of kort daarvoor, raakte het toestel in brand. De brandweer slaagde er spoedig in de vlammen te doven. Volgens niet-beves- tigde berichten zouden er desondanks doden en gewonden zijn. Een functio naris van het vliegveld zei, dat er brand was geweest, maar dat alles weer in orde was. Een kruier van het vlieg veld verklaarde, dat er „uiteraard slachtoffers" waren. Toen westelijke verslaggevers een paar uur later bij het vliegveld aankwamen, scheen alles j normaal te zijn. BUENOS AIRES -- Duizenden arbei ders hebben vandaag een waarschu wing van de Argentijnse militaire re gering niet deel te nemen aan een sta king van vierentwintig uur, getrotseerd. Het overheidspersoneel was gewaar schuwd in een wet, die was uitgegeven na een bijeenkomst van de militaire leiders en de ministers. Zij werden be dreigd met ontslag als zij niet op hun werk zouden verschijnen. Vanmorgen was het gehele land gro tendeels verlamd door de derde alge mene staking tegen de regering van president Juan Celos Ogania sinds het begin van'dit jaar. De treinen reden volgens 'n nood-dienstregeling, de bus diensten waren ook door de staking ge troffen. De meeste winkels en restau rants waren dicht, omdat de mensen thuis bleven of moeilijk naar hun werk konden komen. Vooral de fabrieken hadden veel van de staking te lijden. De staking is uitgeroepen om kracht bij te zetten aan looneisen en uit pro test tegen de arrestatie van vakbonds leiders. BOSSCHENHOOFD Dinsdagmid dag om kwart voor twee is op de onbe waakte overweg bij Bosschenhoofd de 25-jarige mevrouw M. Tuisterman-Rokx uit die plaats om het leven gekomen. Zij wilde met haar bromfiets de onbe waakte overweg oversteken en werd door de sneltrein uit de richting Roo sendaal aangereden. Ze was op slag dood. BRIANCON Een Nederlands echt paar is dinsdag op de Col d'Izoard (2360 meter) in de Franse Alpen bij een verkeersongeluk om het leven ge komen. Hun auto, die op de nationale weg no. 202 reed, schoot uit de bocht en stortte in een vijftig meter diep ra vijn. De stoffelijke overschotten van beide inzittenden zijn overgebracht naar het ziekenhuis in Briangon. Het waren de 77-jarige dr. H. W. J. Dik uit Amsterdam en zijn 68-jarige echtgeno te, mevrouw J. Dik-Visser. IVA NANG B(j hevige gevechten ten zuiden van de grote Ameri kaanse basis te Da Nang hebben de Amerikanen maandag 138 Noordviet- namezen gedood. Twaalf Amerikanen sneuvelden en 97 werden gewond. Het was een van de vele gevechten in het gebied, die al een week aan de gang zijn en waarbij tot nu toe, volgens Ame rikaanse opgaven, meer dan 600 Noord- vietnamezen sneuvelden. De Ameri kaanse inlichtingendienst veronderstelt dat de Noordvietnamezcn de Amerika nen, die de bevolkte kustvlakten in het gebied verdedigen, willen uitputten, waardoor sleutelsteden als Hoi An en Tam Ky bloot zouden komen te staan aan Viet-Cong-druk. De strijd was het hevigst bij de stelling Firebase West, een artilleriepost, waarheen Ameri kaanse versterkingen moesten worden gezonden. Keer op keer kwam de te genstander te voorschijn om de stelling aan te vallen. Na afloop werden 74 dode Noordvietnamezcn geteld. De Amerikaanse verliezen waren twee kilometer noordelijker het zwaarst. Elf mariniers sneuvelden daar en 41 werden gewond in een gevecht, dat tot het vallen van de duisternis duurde. Een Amerikaans eskader jachtvlieg tuigen met 14 straaltoestellen en 250 manschappen vertrok uit Vietnam naar zijn nieuwe basis in Japan. Het was het begin van de laatste fase in het ka der van de terugtrekking van 25.000 man voor eind augustus. Nog ongeveer 2500 man moet vertrekken om de 25.000 vol te maken. Het Amerikaanse opperbevel deelde mee, dat vorige week nog 526.500 Ame rikanen in Vietnam waren gelegerd, niet meegerekend de 32.600 marineman nen van de zevende vloot ter hoogte van de Vietnamese kusten. Bij de strijd ten zuiden van Da Nang heeft een compagnie Amerikaanse sol- ADVERTENTlE morgen ISO gram van 124 voor I09 niet te geloven voor die prijst daten zondag geweigerd het bevel tot de aanval op te volgen van de comman dant, een luitenant. Na telefonische waarschuwing door de luitenant wisten de bataljonscommandant en enkele an dere officieren de militairen te bewegen alsnog in de aanval te gaan, met een uur vertraging. In het hoofdkwartier in Saigon schrijft men de weigering toe aan „oorlogsmoeheid", omdat de com pagnie al twee weken achtereen in ge vechten gewikkeld was geweest. Een Amerikaans officier in Saigon gaf te kennen, dat de compagnie vier doden en zeven gewonden had, maar volgens de officiële opgaven zijn er in het ge heel geen verliezen. De commanderend luitenant is overgeplaatst. De Viet-Cong heeft gisteravond met plastiekbommen aanvallen gedaan in Da Nang en Phy My (Mekongdelta). Hierbij zijn zeventien Zuidvietnamese militairen en burgers om het leven ge komen, terwijl 99 werden gewond. Ook in de noordelijke provincies wordt nog hevig gevochten. De regenmeters blijven onver moeibaar functioneren. Ook van morgen werd op de meeste plaatsen in on land weer een behoorlijke etmaalsom aan neerslag geregis treerd. De koploper kwamen weer boven de 20 mm uit: Apeldoorn ving 23, Hoog Soeren 27 mm regen fop. Wat betreft de totale hoeveel- f heid augustusregen, stond De Bilt vanmorgen op 166 mm. Deze eeuw waren alleen de volgende augustus- maanden daar natter: augustus S 1963 (168 mm), 1941 (171 mm), 1917 (193 mm) en 1912 (221 mm). Het landelijk record van Voorthuizen, te weten 292 mm. geregistreerd in augustus 1948, lijkt nog onaantast baar. De vooruitzichten wijzen intussen op een aanhoudende kans op enkele buien, maar er ie een klein licht puntje: tussen de randstoringen door zullen wat langere perioden met droog weer en opklaringen tot stand komen. Het blijft onveran derd koel weer. Morgen: zon op 05.45, onder 19.37, maan op 20,02, onder 06.52.

De Vallei | 1969 | | pagina 1