Oud-baancoach Jan Derksen niet verbaasd over falen renners Polen-Nederland niet in Kattowice maar in Chorzof AJAX VERLOOR VAN JUVENTUS Wielerrevanches in Apeldoorn morgenavond Theo Pahlplatz zal nog niet Van Hanegem in worden geopereerd selectiegroep Okker al in eerste ronde uitgeschakeld Prognose betaald voetbal Wien speelde gelijk Torpedo Moskou: 0-0 lp:ipip i| Goede worp van Liesel Westermann Hans van Enkhuizen winnaar in Brussel SAMYN OVERLEDEN Harm Ottenbros niet naar Tour du Nord Willem ll-Gazelle trok Belg Seis aan Polen op schot tegen Noorwegen: 6-1 Koersen Nootdorp „Ik zag het maanden geleden al aankomen" Niet hard genoeg Minderwaardig mKKÊÊËÊÈ I V ssPji v 't Hoeft niet Nog geen goede melding Ook Spanje Niet zeker Toch gelukkig TOERNOOI FOREST HILLS Uitslagen Pele blijft bij Santos Péchiney begint nog deze week te bouwen i Een handvol namen uit lange lijst van prijswinnaars. Zij wonnen f 10, f 25, f 50, f 100 of f500! Spel mee. win mee! SPORT IN 'T KORT Braadkuikens in '70 zeer voordelig DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1969 AMSTERDAM Nederlands hoop in bange wielerdagen is tijdens de we reldkampioenschappen in Brno vorige week met één been van de baan ge fietst. Met uitzondering van het ijzersterke duo Boom-Stam, die zij de stayers het goud en zilver grepen, bleef de fine fleur van de baanamateurs helemaal nergens Bij hun terugkeer in eigen land hoef den geen fanfare's te worden aange heven. Een trieste aangelegenheid, die echter voor één man in het geheel niet opzienbarend was. Jan Derksen, tot januari coach van de baanrenners van de Koninklijke Ne derlandse Wleler Unie, heeft het terug dringen van onze landgenoten naar ren ners van het tweede plan zonder enige verbijstering gevolgd. Hij had het al maanden aan zien komen. „In januari kreeg ik de ontslagbrief bij mij thuis. Ik zou niet hard genoeg zijn, was een van de redenen, die men noemde. Er moest een hardere aan pak komen met de wereldkampioen schappen als einddoel. Voor die harde re lijn zouden mannen als Mahn en Van Breenen gaan zorgen. Toen ik die na men hoorde moest ik eigenlijk ontzet tend hard lachen. Want wat denkt zo'n wielerbond nu eigenlijk? Dat ze zo maar een paar jongens kunnen pakken, die ze op de baanrenners los kunnen laten? Wel, dan hebben ze in Brno wel een voor honderd procent duidelijk ant woord gehad." „Een Van Breenen heeft op de baan nooit iets gepresteerd en Mahn fietsten Van Vliet en ik er met een been nog uit. Internationaal is die man een gil ler. Ze tellen helemaal niet mee." „De jongens, die zij moesten gaan trainen zijn stuk voor stuk veel verder dan zij ooit waren. Dat bleek ook bij de voorbereidingen. Ik ging wel eens kij ken in het stadion en zag dan, dat er onherstelbare fouten werden gemaakt. Het programma, dat de jongens kre gen af te werken, sloeg helemaal ner gens op. Met populaires, waar je steeds dezelfde renners ontmoet kom je er ook niet. Als jé geen internationale contac ten hebt leer je je buitenlandse tegen standers niet kennen. Ze hadden veel meer tegen buitenlanders in de baan moeten komen." „Aan het niveau van heren als More- Ion en Trentin, waar Jansen en Loeve- sijn overigens dank zij mijn bemidde ling nog eenmaal tegen hebben kunnen rijden, kun je je optrekken. Nu dat niet gebeurde durf ik rustig te stellen, dat het afgelopen seizoen voor de baanren ners een geestdodende aangelegenheid im geweest." Heeft Derksen er nu achteraf plezier in, dat het in Brno zo slechts is ge gaan? De vraag treft hem als eetn plotselin ge plaagstoot. Zoals hij vroeger op de baan reageerde door de rug te krom men en de benen rapper te laten gaan, zo reageert hij nu door de ruk te sterk - ken en sneller te gaan praten. y j"' i l|gp^ 1 illfSji ,1 v W ,1| h^ÈI j „In zekere zin is het natuurlijk erg jammer. Het is altijd fijn als er sue- DEN HAAG De voetbalwedstrijd Folen-Nederland, die op zondag 7 sep tember voor de voorronden van het toernooi om de wereldtitel wordt ge speeld, wordt niet in Kattowice gehou den, maar in het Silizie-stadion te Chorzof. De ontmoeting begint 's mid dags om vier uur. De Koninklijke Nederlandse Voetbal bond (KNVB), die bij de Internationa le Voetbalfederatie (FIFA) had gepro testeerd omdat de Poolse bond nog niets van zich had laten horen, is gis teren door de Polen op de hoogte ge bracht. Zowel telegrafisch als telefo nisch werden de inlichtingen verstrekt omtrent de plaats, waar wordt ge speeld, en de logies van het elftal en officials. Het duel zal worden geleid door de Tsjechische arbiter Iwan Placek. Zijn landgenoten Slama en Rehaj zullen hem daarbij assisteren. WIESBADEN De Westduitse we reldrecordhoudster op discuswerpen, Liesel Westermann, heeft woensdag avond tijdens internationale atletiek wedstrijden in Wiesbaden getoond in vorm te zijn. Met een worp van 62 me ter en 42 centimeter bleef zij slechts 28 cm beneden het wereldrecord, dat zij eerder dit jaar vestigde. Het was haar op drie na beste prestatie. Haar serie (met onder meer worpen van 62,34 m, 61,34 m, 60,04, 62,42 m) laat weinig hoop voor de concurrentie bij de Euro pese kampioenschappen in Athene. De Westduitse Amelie Koloska zege vierde verder op het speerwerpen met 52,40 m. Bij de heren kwamen de beste prestaties op naam van Uwe Beyer, die het kogelslingeren met 69,08 m won, en Wagner, die op de 3000 meter steeple chase eerste werd met een tijd van 8 min. 38,6 sec. Op de eerste dag van de atletiekin- terland tussen de dames- en herenploe- gen van Finland en Noorwegen verbe terde de Fin Pentti Kahma in Helsinki het nationale record discuswerpen met een afstand van 61 meter en 18 cm. Opvallend was verder de dubbele Fin se zege op het kogelstoten. Eerste werd Matti Yrjoelae met 19,07 m vóór Sep- po Simola (18,96 m). Na de eerste dag leidde Finland bij de heren met 109 - 96 punten. De Noorse dames stonden met 31 tegen 29 punten voor. JAN DERKSEN niet verbaasd cessen worden behaald en een jongen als Loevesijn was duidelijk op weg naar de top. Maar ik vind het ook wel eens goed, dat de Bond nu met zijn neus op de feiten wordt gedrukt. Die mensen op sportgebied vind ik ze minderwaardig hebben nooit beseft, dat het waar was wat ik over interna tionale contacten zei en dat ik gelijk had, als ik opkwam voor de jongens." „Zij incasseerden mijn opmerkingen als schoppen tegen het bekende zere been. En dan dacht Ik steeds maar weer, mensen, mensen, wat zijn jullie laag bij de grond." Jan Derksen is ervan overtuigd, dat het heel moeilijk zal worden om de baanrenners weer in goede banen te leiden. Het lijkt hem onwaarschijnlijk, dat hij gevraagd zal worden daar daad werkelijke steun bij te verlenen. „Ik denk niet, dat de KNWU nu kleur zal bekennen. Van mij hoeft het ook niet. Ik heb voor die coachfunctie trou wens toch geen tijd meer. En het zou waarschijnlijk er weer op uitdraaien, dat er ruzie kwam want in de bond mag je alleen maar „ja" en „amen" zeg gen. Ik ben nu eenmaal iemand, die als hij iets in het belang van de baansport kan zeggen het ook doet. En ik geloof, dat ik na dertig jaar actief baanrenner te zijn geweest, toch wel een een beetje gefundeerd oordeel kan geven". TURIJN Ajax heeft woensdag avond in Turijn met 2-1 verloren van Juventus. Met de rust was de stand nog 0-0. Henk Groot gaf Ajax in de 50ste minuut de leiding. Krol hielp de Italianen in de 61e minuut aan de ge lijkmaker door in eigen doel te schie ten. Vieri scoorde in de 76ste minuut het winnende doelpunt. Er waren 45.000 toeschouwers. BRUSSEL De Metro-atleet Hans van Enkhuizen heeft woensdagavond tijdens internationale atletiekwedstrü- den in het Heyselstadion te Brussel de 110 meter horden gewonnen in 14,4 sec. Dit is de op een na beste tijd, die hij dit seizoen verwezenlijkte. Hij kwam een maand geleden tijdens de b-zeslandenwedstrijd in Madrid op een kunststofbaan tot 14,1 sec. Van Enk huizen heeft hiermede zijn aanspraken op een reis naar Athene, waar half september de wedstrijden voor de Eu ropese kampioenschappen worden ge houden, versterkt. Bovendien won Van Enkhuizen nog het verspringen met een afstand van 7,15 m. Op de 400 meter eindigde Van der Horst als derde in 49,6 sec. Winnaar werd de Belg Bervoets met 49,2 sec. Tijdens nationale atletiekwedstrij den in Utrecht heeft Piet Olofsen van Hollandia het speerwerpen gewonnen met een resultaat van 70 meter en 80 centimeter. Slechts 20 cm beneden zijn beste seizoenprestatie. De tijden op de loopnummers werden ongunstig beïnvloed door de zware baan. De voornaamste uitslagen waren: Dames: 800 meter: 1. Ina Scholte (AVG '26) 2.11,7. Verspringen: 1. Corrie Bakker (Hel las) 5,97 m. 200 meter: 1. Wilma van den Berg (De Keien) 24,8 sec. Heren: 100 meter: 1. De Boer (Zeemacht) 10,9 sec. 400 meter: 1. Rudo Lievense (Fortis) 48,3 sec.; 2. Sjouke Tel (GVAV) 48,9. 3000 meter: 1. Piet Beelen (De Spar taan) 8,34,0. Speerwerpen: 1. Piet Olofsen (Hol landia) 70,80 meter. ADVERTENTIE APELDOORN De revanches van de wereldkampioenschappen achter grote motoren, die gisteravond op de Adelaarbaan zouden worden gehouden, konden wegens de hevige regenval geen doorgang vinden. Toen de renners en hun gangmakers al in Apeldoorn wa ren gearriveerd zagen de organisato ren van deze wedstrijden zich genood zaakt het programma af te gelasten. Op nieuw een tegenvaller dus voor de Apeldoornse wielervereniging. Bij „De Adelaar" betekent uitstel even wel geen afstel. Besloten werd de wed strijden morgenavond om half acht te houden. De Belg Theo Verschueren zal dan echter niet van de partij zijn. De andere gecontracteerde renners zeg den spontaan toe morgenavond weer aanwezig te zullen zijn. Intussen is door het afvallen van Verschueren het ren- nersveld niet verzwakt, want in zijn plaats zal de Nederlandse kampioen Piet de Wit aan de start verschijnen. Intussen zal het bestuur van „De Adelaar" op 16 september a.s. ook re vanches organiseren en wel voor ama teurs achter grote motoren. Naar Apel doorn komen dan wereldkampioen Bert Boom, de winnaar van het zilver Cees stam, de winnaar van het Brons Zwitser Peter alsmede de Belg De Vleminck. DEN HAAG Gistermorgen was bij het bureau van de sporttotalisator nog geen melding binnengekomen van iemand, die sporttoto 3 foutloos had ingevuld. Wel waren twintig meldingen binnen van twaalf goed en 220 met elf goed. Voorts waren er zestig met de eerste acht goed. J.J. Oosterv«er - Den Haag H. Kuyt Voorburg Hr. Rekmans Slttard Mej. Lata Fongare - Rotterdam A. Burggraaf - Boskoop H. van Haaren - Best A.D. dan Hoed - H.l. Ambacht S. Dijkstra - Weesp Rané Handrikse Rijswijk A. v.d. Heuvel - Oirschot J.H.W. Herfkens Baak M. Ullrich Den Haag Mej. Teunissen Eindhoven J. Koster - Laren A. Bos - Amsterdam R. Eding Beilen H.J. v.d. Heijden - Breda GENT De veelbelovende jonge Franse wielrenner Samyn (23) is gis teren in een ziekenhuis te Gent over leden. Samyn kwam tijdens een crite rium in Zingen ten val toen een voet ganger plotseling het parcours over stak. Met een schedelbasisfractuur werd hij naar een ziekenhuis te Gent ver voerd. Operatief ingrijpen batte niet meer. DEN HAAG De wereldkampioen op de weg bij de profs Harm Otten bros zal niet met de Willem II-Gazelle- ploeg starten in de Tour du Nord, die van 3 tot 7 september in Noord-West- Frankrijk wordt verreden. De organisatoren waren bereid Ot tenbros voor deze vijfdaagse ronde een startgeld van ongeveer f 6300 te betalen, maar als wereldkampioen kan de Ne derlander in criteria meer geld op een veel gemakkelijker manier verdienen. De ploeg van Willem II-Gazelle be staat uit Wagtmans, Pijnen, Dolman, Van Katwijk, Serpenti, Poortvliet, Van der Vleuten en Hoogzaad. De Nederlandse fabrieksploeg is ook gevraagd voor de Spaanse Ronde van Catalonië, die van 9 tot 16 september wordt gehouden. De Spaanse organi satoren willen Ottenbros een startgeld bieden van iets meer dan tienduizend gulden. HENGELO Theo Pahlplatz zal voor lopig nog niet worden geopereerd. De international, die de laatste weken suk kelde met zijn linker knie, is gisteren naar de in voetbalkringen zeer hekend staande Duitse specialist dr. Weiss ge weest. Na een uitgebreid onderzoek kwam niet definitief vast te staan, dat Pahl platz inderdaad een meniscus heeft. Via een speciale behandeling zal dr. Weiss proberen de Enschedeër binnen een paar weken speelklaar te maken. Hoewel Kessler nog definitief moet beslissen, lijkt de kans, dat Pahlplatz tegen Polen van de partij zal zijn, vrij wel nihil. Eind vorig seizoen openbaar de zich bij Pahlplatz al de knieblessu re. In de laatste fase van de competi tie moest hij vaak op halve kracht worden ingezet, omdat FC Twente niet over voldoende capabele spelers be schikte. In de vakantie leek de blessure gene zen. Het zware trainingsprogramma voor het seizoen en de eerste wedstrij den waarin Pahlplatz bijzonder hard heeft gewerkt, zijn mogelijk oorzaak van het feit, dat de knie weer pijn ging doen. Nadat echter dokter Strikwerda de mogelijkheid van een meniscus had geopperd heeft het bestuur van FC Twente Pahlplatz gisteren voor onder zoek naar dr. Weiss in Aken gestuurd. Ook hij bleek niet met zekerheid te kunnen zeggen, dat de international met een meniscus kampt. In eerste instantie wil dr. Weiss proberen de knie van Pahlplatz, die vandaag weer naar Aken moet, via een andere behan deling te genezen. Hoewel een meniscusoperatie tegen woordig niet meer zo erg is, is trai- ROTTERDAM De extra-sportieve wielergroep Willem II-Gazelle heeft voor het nieuwe seizoen de Belg Ward Seis aangetrokken. Seis zal vandaag in Valkenswaard het contract tekenen. Waarschijnlijk zal ook Joop Zoete melk toetreden tot de Willem II-Gazel- lecombinatie. Ploegleider Vissers heeft in principe al de toezegging van Zoete melk. De Nederlandse combinatie heeft nu vijftien renners onder contract. Dit aantal zal waarschijnlijk nog worden uitgebreid. Of René Pijnen voor Willem II-Gazel le blijft rijden, is nog niet zeker. Hij heeft zijn contract nog niet getekend. Van de zijde van Caballero wordt sterk aan Pijnen getrokken. FOREST HILLS Het optreden van Tom Okker in het enkelspel van het tweede open toernooi om de tennistitels van de Verenigde Staten te Forest Hills is van korte duur geweest. Okker, die als 5e geplaatst was en vorig jaar in de finale van de Amerikaan Arthur Ashe verloor, had de openingspartij van het toernooi geloot tegen de Britse Davis Cup-speler Mark Cox. Twee uur en een minuut nadat Oe Thant, secretaris-ge neraal van de Verenigde Naties, de openingswoorden had gesproken, liep Okker ontgoocheld van de baan: De amateur Cox had hem verslagen met 7-9, 6-3, 0-6, 6-4, 9-7. Okker maakte een duidelijk vermoei de indruk en hij kon maar niet wennen aan het sponsachtige gras, dat de bal telkens een vreemd effect meegaf, waarmee de blonde, linkshandige En gelsman wonderwel raad wist. Cox be stookte Okker onophoudelijk met goed geplaatste groundstrokes en vermeed het net. Beide spelers ondervonden nog al hinder van het lawaaierige publiek op de zogenaamde „gallery". Cox brak Okker's service op love in de vijftiende game van de beslissende set. Vervol- EREDIVISIE NAC—GVAV1 FeijenoordDWSI DOSTelstar3 FC Twente—SVVI PSV—ADO3 Holland Sport—MVV 1 Haarlem—Go Ahead3 AZ '67—Sparta2 AjaxNEC1 EERSTE DIVISIE VitesseElinkvVijk1 HVCVolewijckers3 VeendamVolendam3 SC Cambuur—RCH1 Fort./SittardiaHelmond Sport3 FC Den Bosch—DFC1 Fortuna VI.Heracles3 GraafschapExcelsior3 Blauw-WitWillem II3 TWEEDE DIVISIE NOAD—Velox1 PEC—ZFC1 AGOVV—EDO1 FC WV—Limburgia1 V Roda JCEindhoven3 Hermes DVSHeerenveen1 SC Drente—RBCI WageningenBaronie 3 De wedstrijden met ervoor komen voor op de sporttoto voor zondag a.s. OKKER korte duur gens ging een matchpoint teniet door dat de Brit een forehandvolley in het net sloeg, maar Okker moest zich ge wonnen geven op het volgende match point. Een forehand was hem te mach tig. Cox verklaarde na afloop dat hij zich er wel van bewust was dat Okker krampachtig speelde na een jaar ten nis. De Australiërs Rod Laver, op jacht naar zijn tweede „grand slam" en Ken Rosewall, respectievelijk als eerste en zesde geplaatst, lieten zich niet ver rassen en plaatsten zich bij de laatste vier en zestig (tweede ronde). Laver ondervond geen tegenstand van beteke nis van de Mexicaan Luis Garcia (6-2, 6-4, 6-2), Rosewall daarentegen moest alles geven om de Zuidafrikaan Peter Cramer van zich af te houden: 6-2, 5-7, 6-4, 4-6, 6-4. De voornaamste uitslagen van de openingsdag waren: Heren-enkelspel (eerste ronde): Mark, Cox (GBr) Tom Okker (Ned) 7-9, 6-3, 0-6, 6-4, 9-7; Ken Rose wall (Aus) - Peter Cramer (ZAf) 6-2, 5-7, 6-4, 4-6, 6-4; Al. Stone (Aus) - T. Edlefsen (VS) 6-4, 3-6, 6-3, 6-3; Charles Pasarell (VS) David Lloyd (GBr) 6-2, 4-6, 6-1, 6-2; Roger Taylor (GBr) Georges Goven (Fra) 7-5, 3-6, 6-2, 6-3; Rod La ver (Aus) Luis Garcia (Mex) 6-2, 6-4, 6-2; Clark Graebner (VS) Tom Mozur (VS) 6-0, 7-5, 6-2; Ion Tiriac (Roe) Terry Ryan (ZAf) 9-7, 7-5, 5-7, 8-6; Boll Bowrey (Aus) Onny Parun (NwZ) 6-4, 6-4, 4-6, 4-6, 6-2; Ron Holmberg (VS) Patric Proisy (Fra) 6-2, 6-4, 6-3; Earl Buchholz (VS) An tonio Palafox (Mex) 6-2, 6-4, 6-2; Pan- cho Gonzales (VS) Robert Potthost (VS) 6-3, 6-3, 6-4; Manuel Santana (Spa) Bill Higgins (Bah) 6-2, 7-5, 6-1: Andres Gimeno (Sp) Mike Estep (VS) 6-3, 6-4, 7-9, 6-1; Stan Smith (VS) - Patricio Rodriguez (Chi) 6-0, 6-3, 6-2; Tony Roche (Aus) Bob Lutz (VS) 9-11, 6-4, 6-4, 9-7. ner Rijvers gelukkig met de voorlopi ge diagnose. „Ik hoop, dat hij via een rustiger trainingsschema over deze blessure kan heengroeien. Mogelijk kan hij dan af en toe ook een wedstrijd spelen. Al duurt het bij wijze van spreken enkele maanden, dat Theo op deze mander weer de oude wordt dan nog is het mij liever dan opereren", aldus de toch al door zorgen geplaagde Twentse trai ner, die ook zijn kernspelers De Vries, Huve en Blotenberg op de ziekenlijst heeft staan. De blessures van De Vries en Bloten- berg zijn aan de beterende hand. Wat de spierblessure van Huve betrekt, het kan nog wel enkele weken duren alvorens deze is genezen. LODZ Het Poolse voetbalelftal heeft in Lodz voor dertigduizend toe schouwers Noorwegen met 6-1 versla gen. Het Poolse team, dat 7 september in Chorzof tegen Nederland speelt, kwam alleen in de eerste helft tot goed voet bal. Bondscoach Kessler, die bij deze wedstrijd aanwezig was, verklaarde niet bijzonder onder de indruk te zijn van het spel van de Polen. Lubanski opende in de elfde minuut de score. Marks vergrootte de voor sprong tot 2-0 in de 25ste minuut, waar na Dejna nog in dezelfde minuut de drie voor de Polen op het scorebord bracht. Brychezi, die zijn zestigste inter land speelde, vierde zijn jubileum met een prachtig doelpunt in de 38ste mi nuut. Eén minuut later was het op nieuw Lubanski, die raak schoot (5-0). Nadat Iversen in de zestigste minuut het dappere volhouden bekroonde, zorg de Marks in de laatste minuut voor de zesde Poolse treffer. BUENOS AIRES De Braziliaanse topvoetballer Pele blijft bij Santos. Pele heeft woensdag zijn contract met deze club verlengd tot 1971. Hij kreeg daarvoor een bedrag van onge veer 450.000 gulden. Tijdens een internationaal voetbal toernooi in Barcelona won Slovan Bra tislava uit Tsjecho-Slowakije met 21 van de houder van de wereldbeker Estudiantes de la Plata uit Argentinië. Wereldkampioen Harm Ottenbros is woensdag in een avondcriterium, dat in Essen werd verreden, als vierde ge ëindigd. Winnaar werd de Belg Debal, die de 80 km aflegde in 1 uur 58 min. Bayern München heeft woensdag avond in een wedstrijd voor de Bun- desliga met 2-1 gewonnen van Ein- tracht Frankfurt. Bayern München, dat met Eintracht Frankfurt een wed strijd meer heeft gespeeld dan de an dere clubs in de Bundesliga, is nu lijst aanvoerder. WIM VAN HANEGEM DEN HAAG Bondscoach Georg Kessler heeft de Feijenoorder Wim van Hanegem toegevoegd aan de selectie voor het Nederlands elftal. De selectie- groep, waaruit Kessler het Nederland se team, dat op 7 september in een wedstrijd voor de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap tegen Polen uitkomt, zal samenstellen, telt nu achttien spelers. NOOTDORP De uitslagen van de koersen in Nootdorp waren: Purmerendprijs £000 meter: 1. Her tog Cavaljos J V. Buytene) 3.07, 1.33,5; 2. Hephaiston W; 3. Heliotroop R. Toto w 2,90; pl. 1,50, 2,90, 1,50; kop 4,70; cov. 5; trio 82,20. Philippineprijs 2380 meter: 1. Good Luck S (H. V. Aalst) 3.29, 1.27,8; 2. Faxilla I; 3. Elita. Toto w 5,40, pl. 1,80, 1,90, 1,90; kop 4,20; cov. 6.80. Puttershoekprijs 2000 m: 1. Hannie Gregor (J. de Leeuw) 2.58.7, 1.29.4; 2. Gino Westlandia; 3. Gidoni Carbonari. Toto w 6, pl. 1,70, I»,70, 1,60; kop 7,50; cov. 4,90; trio 449,10. Polsbroekprijs 2020 m: 1. Flevo (R. Cu je v.d. Lubbe) 2.57.7, 1.28; 2. Du mas Z; 3. Cromwell W. Toto w 4,20, pl. 1,60, 2,40, 7,90; kop 3; cov. 3,70. Polsbroek-prijs (2e afd) 2020 m: 1. Gold Westlandia (G ,L. Kleyweg) 2.54,8, 1.26,5; 2. Gehade Hollandia; 3. Eranthis. Toto w 2,10, pl. 13,-, 2,60; kop. 3,90; cov. 4,10. Puttenprijs 2000 m: 1. Goudhaartje (G. J. L. Kleyweg) 2.55,9, 1.28,0; 2. Gea Alkestis VE; 3. Goede Vrijdag. Toto w 4,40, pl. 1,50, 1,30, 1,40; kop 12,30; cov. 3,10; trio 50,40. Posterholt-prijs 2020 m: 1. Beautiful Star (C. A. V. Leeuwen) 2.54,0, 1.26,0; 2. Dakota; 3. Elite Mac. Toto w 5,70, pl. 2,110, 4,30; kop 20,80; cov. 7,70. Peize-prijs 2000 m: 1. Fille d'Unique (W. Stort) 2.53,9, 1.27,0; 2. Geluk Fran ces; 3. Festi. Toto w 13,60, pl. 2,50, 1,70, 1,60; kop 17,50; cov. 3,50; trio 410,40. Poortvlietprijs 2020 m: 1. Ever Queen (G. v.d. Wal) 2.56,1, 1.26,3; 2. Dharma Magowan; 3. Crystal Heny. Toto w 1,90, pl. 1,50, 2,70; kop 14,30; cov. 8,70. De totale omzet bedroeg f 132.491,-. WENEN Rapid Wien en Torpedo Moskou hebben gisteravond in Wenen tegen elkaar gelijk gespeeld: 0-0. Het was een wedstrijd voor de voorronden van het toernooi om de Europese be ker voor nationale bekerwinnaars. De ontmoeting werd geleid door de Neder landse arbiter Van Ravens. Onder de twintigduizend toeschouwers in de Oostenrijkse hoofdstad bevond zich PSV's trainer Kurt Linder, die als „spion" de verrichtingen van beide ploegen volgde. Zoals bekend, speelt PSV in de eerste ronde tegen de win naar, die na de return op 2 septem ber te Moskou tevoorschijn komt. Zowel Rapid als Torpedo had moei te om overeind te blijven op het door ZEIST Braadkuikens worden ko mend jaar bijzonder voordelig. Al te voordelig, zo menen de pluimvee-men sen. Gerekend wordt op een produktie- verhoging van dertig procent, waar door de prijzen tot een verliesgevend peil zullen dalen. Sommige deskundigen vrezen dat de capaciteit van de Nederlandse slachte rijen te klein zal zijn om het aanbod te verwerken. De kans bestaat dat Duitse slachterijen moeten inspringen. Voor de Franse competitie zijn woensdagavond de volgende wedstrij den gespeeld: Marseille-St. Etierme ge staakt na 75 minuten bij de stand 2-3; Lyon-Sochaux 2-2; Bastia-Nimes 2-5; Rennes-Metz 2-0. de regenval zeer glad geworden veld van het Prater-stadion. Ofschoon de Oostenrijkers het meest in de aanval waren, hielden de spora dische tegenacties van de Russen meer gevaar in. Die tegenacties werden meestal ingeleid door de beste speler bij Torpedo, Gershkovitsje. MIDDELBURG Deze weck nog wordt begonnen met de bouw van de aluminiumfabriek van de Franse onder neming Péchiney in het Zeeuwse Sloe- gebied. Het projekt vergt ruim een half miljard gulden. Aan het eind van dit jaar zullen de kantoorgebouwen gereed zijn. Eén van de directeuren is naar Zeeland gekomen om de leiding van de bouw op zich te nemen. Bij het werk zullen ongeveer 600 arbeiders betrokken zijn. Er zal ook personeel uit Frankrijk komen. De gemeente Vlissingen heeft grond en ge bouwen beschikbaar gesteld voor de bouw van een school voor de kinderen van de Fransen. Als de fabriek klaar is, wordt deze school weer opgeheven. Een belangrijk deel van het alumi- niumbedrijf vormt de anodefabriek. Hierin zullen 200 mensen te werk wor den gesteld. In de smelterijen zal aan ongeveer 800 mensen werk worden ge boden. Er wordt een produktie-uitbrei- ding voorzien tot 300.000 ton alumini um per jaar. In 1973 zullen nieuwe ter reinen bebouwd moeten worden. Pechi- ney kan tot een oppervlakte van 104 hectare uitbreiden. Ongeveer 30 mil joen gulden aan bouworders is in Ne derland geplaatst.

De Vallei | 1969 | | pagina 11