Overberger F. Hardeman Alleen voor directeuren professoren doktoren ens. Plannen voor elite-camping FOLDERACTIE MOET FANFARE NIEUW (MUZIEK)LEVEN INBLAZEN Laatste reddings poging voor „Crescendo" Eist BESTUUR DOET BEROEP OP JEUGDIGE BEVOLKING H. H. Kemper man 40 jaar met liefde onderwijzer Veel waardering voor jubilaris 9? BURCEKLIJKE STANl) Vrouwenbond NVV begint winterseizoen Subsidie Burgemeester opende zaak Winnaars DSA waren op reis Zwembad sluit 6 september Programma Y.Y.Y. Rhenen RHENEN Hoofd van St. Cuneraschool heeft het in Rhenen best naar z'n zin HOBBY BRE1TIG Schietiiitslagen DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1969 OVERBERG Als het aan dealer en autohandelaar F. Hardeman ligt, is Overberg het volgende vakantieseizoen verrijkt niet een exclusieve camping, die volgens hem de totale image van de buurtschap aanzienlijk zal opvijzelen. De heer Hardeman is er zeker van dat het hem lukt de camping in te richten op een stuk grond van drie hectare, dat pal naast camping De Bokkesprong ligt. Het wordt een kampeerterrein voor „elite*, die in ruil voor privacy binnen een beschermd milieu bereid is duizend gulden per jaar te betalen voor rechthoe kige perceeltjes van twintig bij dertig meter. Hardeman voorziet toeloop van professoren, doktoren en directeuren, die volgens hem veel prijs stellen op ge zelschap van eigen standing. De heer Hardeman heeft de tekenin gen van het ontwerp voor zijn camping al in huis evenals een goedkeuring van de stichting Nederlandse Kampeer- raad. Het wachten is nu op 'n vergun ning van de gemeente Amerongen. Wat dat betreft laat Hardeman zich niet plagen door twijfels: „De vergun ning is me toegezegd, en ik weet zeker dat ik haar krijg. Dat komt dik voor elkaar." Bij navraag blijkt dat de heer Harde man in zijn enthousiaste optimisme mogelijk enigszins op de zaak vooruit loopt. De gemeente Amerongen is al thans niet van plan op dit moment een solide antwoord te geven op de vraag of de vergunning inderdaad zal worden verstrekt. Bovendien zal de Amerongense gemeenteraad een uit spraak moeten doen. want in het kader van 't bestemmingsplan in hoofdzaken, zoals dat heet, wordt het bewuste per ceel aangeduid als landbouwgrond. Als er een camping moet komen,zal het bestemmingsplan op dit punt gewij zigd moeten worden. Dan is er nog iets dat een rol kan spelen: De heer H. Vervat van bunga low- en recreatiecentrum ..De Bokke sprong" zegt 'n optie te hebben op het stuk grond, dat overigens eigendom is van de heer Hardeman. De optietermijn loopt op 31 augustus af. „En ik heb ook plannen voor dat perceel, en ook ik kan tekeningen laten zien", aldus de heer Vervat, die verder meedeelt over deze zaak nog geen contact te hebben opgenomen met de Kampeerraad, „maar dat is voor ons niet zo belang rijk..." Terug naar de heer Hardeman, over tuigd van het welslagen van zijn plan nen, die op zichzelf ook al een exclu sief aspect hebben, in zijn huis aan de Haarweg in Overberg. „Ik begin met drie hectare, maar het is heel goed mogelijk dat daar nog een flink stuk bijkomt. Voorlopig starten we met 32 perceeltjes, waar onze gasten een ca ravan kunnen neerzetten, en waar ze dan het hele jaar terecht kunnen. De perceeltjes worden met hout en strui ken van elkaar gescheiden, zodat iede re gast een stukje grond helemaal voor zichzelf heeft. He men dan de aankleding van dat perceel wil aan pakken. laat ik aan het eigen inzicht over". Op 't terrein moet voorts een kamp winkel verrijzen en een gebouw met sanitaire voorzieningen, dat wat de ca paciteit betreft duidelijk berekend is op meer dan de ongeveer hondervijf tig personen, die de heer Hardeman het komende seizoen verwacht. Er komt ook een woonhuis voor de beheerder, wiens identiteit voor de heer Hardeman ook al vast staat: „Dat wordt de heer «A. Hasselaar." De heer Hasselaar, nu wonende aan de Slapersdijk zegt zelf: „Het is nog niet helemaal zeker. We hebben er in derdaad over gesproken, en toen heb ik Hardeman beloofd, dat ik het tijde lijk wel wil doen..." De heer Hardeman, die bij nader in zien zijn camping ook omschrijft als „speciaal", en „exclusief", na eerst nadrukkelijk de uitdrukking „elite" te hebben gebruikt: Geboren: Johannes Adrianus, z.v. J. A. van Drumpt en J. van Veenendaal; Jacob, z.v. C. van Hardeveld en H. I. Dijk; Cornelis Jacobus, z.v- C. J. Die- peveen en M. J. Staal (Veenendaal); Geertruida Alexandra, d.v. H. C. Spits baard en A. A. Struijk, (Veenendaal); Astrid Irene, d.v. J. H. Staal en M. d.v. K S. Brandsma en K. A. J. Drost E. Waasdorp (Veenendaal); Reinskje, d.v. K. S. Brandsma en K. A. J. Drost (Veenendaal); Jacob, z.v. J. M. 'van Deelen en P. van de Kolk; Mariska Erina, d.v. A Kliek en K. Hoelman; Anton, z.v. B. Vervat en M. N. van de Scheur; Marinus, z.v. C. Mol en J. G. van Hal; Dora, d.v. G. W. Finke en A. Rast (Enschede) Paulina Annette, d v. A. van Stokkum en A. E. Boers; Peter Anthonius, z.v. D. A. Veer en C. J. van de Bovenkamp, (Veenendaal) Willem Gerrit, z.v. N. J. van Groot- veld en M. T. van Engelenburg; Aar tje, d.v. A. G. van Beek en T. Dave- laar (Veenendaal); Cornells Hermanus, z v. C. Gerritsen en J. B. van Kooten (Veenendaal); Hendrika Jacoba, d.v. G. W. Hasselaar en R. van den Berg (Veenendaal); Hendrika, d.v. H. J. Ver sluis en H. Schipper (Veenendaal); Teu- nis Richard, z.v. M. A. A. Hietveld en T. H. Bos; Margaretha, d v. M. Wen- dels en W. Struvk; Petrus Simon Ma ria, z.v. P. G. Lamers en C. M. Ste- vems; Edwin, z.v. E. G. Leppers en M. C. Koppenhol (Veenendaal); Her manus Hendrik Albert, z.v. H- H. van de Weerd en H. A. van Altena (Vee nendaal); Gerard, z.v. M. C. Valken burg en S. Schreuder (Veenendaal); Jannie, d.v. T. van Ginkel en J. Ver- •teeg (Veenendaal) Gert Jan, z.v. H. J. Veenhof en C J. van Doom (Vee nendaal) Pieternella, d.v. C. de Poor- te en E. van Keulen (Veenendaal); Klaaske Ingrid, d.v. L. Gerritsen en J. M. van Teeckelenburgh; Silvia Ma ria, d.v. J. B. Verheijen en E. M. van Westing; Edward, z.v- J. H. Wibbens en A. T. Visser (Veenendaal); Antonia Paula, d.v. G. de Vreede en M. A. Kastelein; Volomar Tobias, z.v. R. Wei- land en C. C. de Lange. Ondertrouwd: J. G. Keuken. 20 j. (Echteld) en A Weusthof, 20 j; G. J. J. Meijer, 23 j. (Wageningen) en G. van Verseveld 19 j.; G. van Ewijk, 18 j. (Lienden) en R. Pitlo, 21 j.; A. van den Heuvel, 22 j. (Veenendaal) en N. Wildeman, 22 j.; J. Vos, 24 j. en C. A. H. B. Berendsen, 24 j.; J. van de Bovenkamp, 23 j. (Veenendaal) en F. J. Hovestad, 21 j.: D. E. van Os, 19 j. (Maurik) en J. Verwoert, 22 j.; H. W. Koenders, 21 j. (Wageningen) en M. J. van Ommeren, 23 j.: P G. Leenheer, 33 j. (Ridderkerk) en A. Langelaar, 30 j.; J. Nagel, 20 j. en J. de Vries, 22 j.; G. H. H. van de Weerd, 23 j. en M. Y. Adams, 21 j. Getrouwd: G van Ewijk (Lienden) •n R. Pitlo; F. A. Romijn en A. G. Hermsen; A. van den Heuvel (Veenendaal) en N. Wildeman; J. van de Bovenkamp (Veenendaal) en F. J. Hovestad. Overleden: P. Bouman, 82 j., geh. gew. met. W. Achterberg (Veenendaal); J de Zeeuw, 77 j., echtg. van H. W. A. Sallevelt (Veenendaal); M. A. Kersten, 66 j., geh. met E. Ditewig, (Veenen daal); J. van Oort, 64 j., geh. gew. met C. Rauw J. van Verseveld, 81 j., geh. gew. met W. van de Waal; J. van Veenendaal, 82 j., echtg. van H. Schouten; A. van Manen, 84 j., geh. gew. met L. van Eden (Veenendaal); J. Bolderman, 69 j., echtg. van J. van de Bovenkamp (Veenendaal); J Bud ding, 62 j., echtg. van E. Bor (Veenen daal); E. C. Broekhuizen. 48 j., echtg. van G. W. K. Wagner (Wijk bij Duur stede) J. Schumacher, 87 j., geh. gew. met C. Hagoort; G. A. van der Laan, 86 j geh. gew. met J. P. Holewijn; A. van der Meijden, 83 j., geh. gew. met H. van de Bovenkamp (Veenen daal); E. J. van den Brandhof, 83 j., echtg. van G. Hoogeweg (Amerongen) D. Sukkel, 52 j., echtg. van M. van Walsem (Veenendaal); S. E. Klasen, 74 j., geh gew. met J. T. Finkenflügel (Veenendaal); R. Kahn, 91 j., geh. gew. met A. J. Indermauer; J. van Manen, 78 j., geh. gew. met G. de Gooijer (Veenendaal) A. van Kooten, 65 j., echtg. van C. Verhoef (Veenen daal). Elders overleden: Te Wageningen: A Wellinga, 84 j„ geh. gew. met J. de Boer. Elders geboren: Te Wageningen: Frans Gerrit Jan, z.v. F. H. A. Weust hof en A. Vink; Aartje, d.v. A. van Laar en R. J. Doomebosch; Johan nes Teunis, z.v. A. van de Scheur en J. C. van den Hatert- SCHERPENZEEL De vrouwen bond van het NVV begint het wintersei zoen op dinsdag 2 september om 8 uur in het verenigingsgebouw aan de Mo lenweg. Na de vaststelling van het win- terprogramma zal de avond verder ge vuld worden met Bingo. In samenwerking met de metaalbe- drijfsbond organiseert de vrouwenbond een dropping voor zijn leden en echt genoten op vrijdag 12 september. Men vertrekt vanf het marktplein om 7.30 uur. Deelnemers kunnen zich opgeven bij G. v. Schoonhoven, Pr. Margriet laan 42. D. Boer Cazemier Pr. Mar grietlaan 43 en T. v. Schoonhoven Marktstraat 8. Nu het winterseizoen begint, verwacht het bestuur op de eerste avond weer nieuwe leden. Men hoeft zich niet van te voren op te geven, men kan eerst een avond komen om kennis te maken. „Er zal geselecteerd moeten worden. Als ik hier een fabrieksdirecteur een plaats geef, dan is het voor hem waar schijnlijk niet prettig een werknemer van zijn eigen fabriek op deze camping te ontmoeten. Het zal dus kunnen ge beuren, dat er hier iemand komt, die bij wijze van spreken het dubbele wil betalen, maar die ik toch niet zal kun nen toelaten. Dan kun je altijd zeggen dat je vol zit. Ik ben er van overtuigd dal er behoefte bestaat aan een der gelijke camping, en ik geloof ook dat Overberg er beslist mee gebaat zal zijn. Overberg wordt beroemd Of Overberg in de toekomst inder daad 'n zekere mate van beroemdheid aan de handelsgeest van de heer Har deman te danken zal hebben, zal de tijd uitwijzen. Het Jijkt in elk geval waarschijnlijk dat voor 31 augustus weinig met stelligheid kan worden .ge zegd. Hoe lang de heer Hardeman zich zal laten kennen als eigenaar van de bewuste grond, die hij verwierf door ruiling tegen een boerderijtje in Lun- teren. is evenmin te voorspellen. „Als er in de toekomst een goed bod wordt gedaan zal ik het natuurlijk verkopen. Ik kan er nu al vijftigduizend gulden winst op maken." ELST Hel bestuur van muziekvereniging „Crescendo'" in Eist doet een laatste wanhopige poging, oi'wel een dringend beroep op de jeugdige inwoners van Eist om het fanfarekorps te laten voortbestaan. Op initiatief van het bestuur /uilen binnenkort huis-aan-huis folders ver schijnen. waaruit blijkt, dat men zich voor Crescendo kan opgeven, indien men ambitie en muzikale aanleg heeft. Blijkt er niet voldoende animo, dan zal „Crescendo* tot verdriet van de oude kern, voorgoed worden opgeheven, zo heeft het bestuur eenstemmig besloten. De heer Drost, spreekt er zijn te leurstelling over uit, dat het met het eens zo bloeiende muziekkorps zo berg afwaarts is gegaan en dat in luttele jaren tijds. „Vroeger werd met enthousiasme aan de voorbereidingen van een uit voering gewerkt. Natuurlijk waren er ook toen wel leden, tegen wie je als bestuurslid niet teveel moest zeggen. Bij het minste of geringste verschenen ze dan niet op een repetitie. Gelukkig waren die lui met lange tenen in de minderheid en kon je met de meesten fijn samenwerken. Maar naarmate de ouderen Crescendo gestadig gingen ver laten, vanwege hun leeftijd of gezond heidstoestand, minderde het enthousi asme. Als bestuur hebben wij alles in RHENEN Maandag 1 september is het 40 jaar geleden dat de heer Hen- dricus Hubertus Kemperman (62), hoofd van de Sint Cuneraschodl in Rhenen, veertig jaar aan het onder wijs is verbonden. Die dag zal niet onopgemerkt voorbij gaan. 's Och tends wordt in de r.-k. Gedachtenis- kerk een H. Mis opgedragen en is er nadien een receptie. De jubilaris, die zelf nog maar weinig weet van de fees telijkheden, zal die dag vrij zijn van school. Het jubilerende schoolhoofd werd in 1907 geboren in Sinderen (gemeente Wisch) als zoon van - zoals hij zelf zei - een agrariër. Hij studeerde aan de kweekschool in Hilversum en was acht tien jaar toen hij het diploma haald^. Het duurde toen nog drie jaar voor dat hij aan de slag kon. In die tijd was er een overvloed aan onderwijs krachten. Wanneer er een onderwijzer werd gevraagd kwamen er soms wel driehonderd sollicitaties op binnen. In 1929 kreeg de heer Kemperman zijn eerste benoeming aan de St. Carolus- school in Cothen. Daar bleef hij werk zaam tot 1938. In dat jaar (april) werd hij benoemd in de gemeente Borne, waar hij verbleef tot 1952. In de Greb- bestad was inmiddels een R.K. lagere school gebouwd. Sinds de hervorming was er geen meer geweest en het was de heer Kemperman die werd benoemd tot hoofd. „Toen ik in Rhenen kwam waren er drie leslokalen. Ik had één onderwij zeres, dat was mej. Van Gemert uit Wageningen. Zij is later naar Australië vertrokken en werd opgevolgd door me vrouw Van Dijk-Kruyssen, thans nog in Rhenen woonachtig. Inmiddels is de school uitgebreid tot vijf lokalen en zijn er in totaal vier leerkrachten. Ik ben begonnen in 1952 met 54 leerlingen, nu zijn het er 120." De heer Kemperman is een nuchtere figuur. Maar hij is met hart en ziel bij het onderwijs. Eén van zijn belang rijkste hobby's is het maken van letter raadsels, die hij gebruikt bij alle soor ten lessen en die bij de kinderen zeer in trek zijn. Die letterraadsels slaan allemaal op hetgeen de kinderen heb ben geleerd. Na een les krijgen ze vaak zo'n letterraadsel op te lossen. Daar leven ze in en tegelijkertijd wordt de les er nog eens ongemerkt mee her haald. „Ik heb er altijd veel succes mee op school", aldus de heer Kem perman. De jubilaris heeft het in Rhenen uit stekend naar zijn zin. „Ik ben er door mijn werk aardig aan vastgegroeid, maar bovendien was het altijd mijn ide aal nog eens te mogen wonen en wer ken in een gemeente met bos en een rivier, welnu dat heb ik hier in alle opzichten gevonden. Ik houd van de na tuur. Vaak kan ik als het schemer het werk gesteld om de fanfare te red den, maar niets mocht baten. Zeer merkwaardig is overigens, dat gebelgd over de manier, waarop de jeugd hun muziektent heeft toegetakeld. „Z# hebben er vorig jaar zelfs vuurtje in ge stookt en dan spreek ik nog niet over de diverse leuzen, waarmee ze het bouw werk hebben beklad. Ik moet overigens toegeven, dat de jeugd het de laatste halfjaar vrij rustig geweest is. Misschien is dat te danken aan het feit, dat wij van tijd tot tijd een steekproefje zijn gaan nemen, ter wijl ook de omwonenden regelmatig een oogje in het zeil houden". De drumband van Crescendo heeft 't tot nu toe tamelijk lang uitgehouden. De laatste klanken werden een half jaar geleden nog gehoord. Over de drum band zit het bestuur niet erg in. „Na vier weken oefenen kan er een pracht van een herboren drumband in Eist verschijnen, waar ongeveer achttien wordt op m'n fiets stappen om een rit je door de bossen te maken of ook wel om er doorheen te wandelen. Je be leeft dan van alles. Dat trekt me heel erg". „Ik doe ook aan sport. In Borne was ik jarenlang voorzitter van de voetbal vereniging en sinds mgn drieënveer tigste jaar ben ik een verwoed tennis speler. Na bestuurslid te zijn geweest van de tennisclub „Koenen" ben ik nu iid van de tecmiiscne commissie. En al zeg ik het zelf, op m'n tweeënzestig- ste speel ik nog een knap partijtje mee". Jarenlang is hVt hoofd van de Cune raschool secretaris geweest van de com- misssie tot wering schoolverzuim. Sinds kort bestaat die commissie niet meer. De invoering van de nieuwe leerplichtwet maakte deze commissie overbodig. „Neen, veel andere functies heb ik in Rhenep niet bekleed in de achterlig gende jaren. De school moest helemaal vanaf de grond worden opgebouwd en daarmee heb ik steeds de handen meer dan vol gehad. Er komt tegenwoordig ook zoveel administratie aan te pas. Waar ik vroeger in Bome wel nauw bij betrokken was, dat was de verken nerij. Ik was daar hopman". Of de heer Kemperman er spijt van heeft gehad destijds naar Rhenen te zijn gekomen? „Neen, beslist niet. Ik zei al dat ik een natuurliefhebber ben, maar als wordt bedoeld of ik de Rhenenaren pret tige mensen vind, dan moet ik volmon dig ja zeggen. Je kunt best met ze te doen hebben Op school heeft de heer Kemperman zelf de klassen 5 en 6 onder zich. Gemiddeld zitten er in elke klas on geveer 15 leerlingen. „Dat is voor de kinderen zeer gunstig. Er gaan wel eens stemmen op die willen beweren, dat gecombineerde klassen minder geschikt zijn, maar daar moet ik per se tegen spreken. Het heeft zelfs zeer veel voor delen. Dit jaar gaan we voor het eerst werken met zogenaamde niveaugroe pen. Dat is iets nieuws voor de Cune raschool. De intelligentie van de kin deren, die in één klas zitten, loopt soms wel vier jaar uiteen. Om nu iedereen de aandacht te kunnen schenken die no dig is, gaan we niveaugroepen vormen. Ik zie er persoonlijk héél veel in". De heer Kemperman heeft een open oog voor onderwijsvernieuwing, aan een speelleerklas voor zijn school. Bij de officiële ingebruikneming van 't nieuwe gedeelte van de St. Cunera school, nog niet zo lang geleden, werd door verschillende sprekers waarde rend over de jubilaris van aanstaande maandag gesproken. Niemand behoeft er aan te twijfelen of ook op 1 septem ber zal de heer Kemperman behoorlijk in de bloemetjes worden gezet. De Sint Cuneraparochie voelt zich veel aan hem verplicht. de meeste leden nooit officieel hebben bedankt, daarentegen heeft het bestuur in de afgelopen jaren ook nooit contri butie geïnd, hoewel de vereniging di verse financiële verplichtingen moest nakomen, zoals onderhoud muziektent, bondscontributie, BUMA-recht enz. Het merendeel der leden heeft bo vendien uniform of muziekinstrument (of ook vaak beide) tot, op heden niet aan de vereniging teruggegeven" zegt de heer Drost bitter. „Een niet uit het oog te verliezen facet aangaande die uni formen en muziekinstrumenten is, dat nog vele Elstenaren in de mening ver keren, dat zij die bij eventuele aanmel ding zelf moeten bekostigen, ook al een reden waarom men niet zo warm loopt. Het idee zoveel geld te moeten uitgeven schrikt de mensen af." In werkelijkheid behoeft niemand ook maar iets zelf te kopen. Alles wordt door Crescendo zelf aangeschaft en over die twee kwartjes contributie per week kan volgens mij niemand vallen". Cres cendo laat nu al ong. 2 jaar niets van zich horen. Het bestuur komt echter regelmatig bijeen, teneinde alsnog tot activiteiten te komen. Vanzelfsprekend is inmiddels de sub sidie van de gemeente Rhenen stopge zet, hetgeen maar liefst f 1000,- per jaar scheelt. Is Crescendo evenwel weer in ere hersteld, dan zal ook de subsidie verlening hervat worden. De heer Drost en ook de andere oude re Crescendo-bestuursleden zijn zeer mensen voor nodig zijn." RENSWOUDE Burgemeester J. A. llosang verrichtte gistermiddag verge zeld van z'n echtgenote de officiële ope ning van woninginrichting J. Overeem aan de Dorpsstraat. Rcnswoud's eerste burger deed dat door de winkeldeur te openen in het bijzijn van talrijke geno digden over wie gemeente-secretaris de heer H. W. van den Hoek. De burgemeester stak zijn bewonde ring voor het doorzettingsvermogen van de eigenaar niet onder stoelen of ban ken. „U hebt een fantastische prestatie geleverd in het belang van de midden stand van óns sterk groeiende Renswou- de". Hij wenst de eigenaar veel succes toe en mevr. Hosang gaf de wens van haar echtgenote meteen maar gestalte door als eerste een aankoop te doen. De winkel is ondergebracht in een barak die in Ede heeft dienst gedaan als onderkomen van de verpleegsters van het Julianaziekenhuis. De heer Overeem heeft er een knusse winkel van gemaakt waarin 't hele scala van woningtextiel etc. op overzichtelijke wijze een plaats heeft gevondn. RENSWOUDE De winnaars van DSA, die het afgelopen winterseizoen in de prijzen zijn gevallen, zijn op reis geweest. Zij hebben volop genoten van hun prijs, één of twee dagen op reis met de DSA-leider de heer Dirksen uit Maarsbergen. De pupillengroep verkoos een reis naar Rotterdam, waar Blijdorp, de Eu romast, de Metro en de tunnel werden bezocht, en een rondvaart door de ha vens werd gemaakt. Ook de junioren- groep maakten een reisje naar Rotter dam. Op de terugweg werd de Dom in Utrecht beklommen De C-junioren trokken naar Giethoorn Urk en Enkhuizen. De twee winnaars van de wedstrijden, algemene ontwik keling maakten de traditionele vlieg tocht boven Amsterdam, die voor de 4e maal de hoofdprijs was. De senioren B trokken 2 dagen naar Valkenburg en tenslotte de A-groep die 2 dagen in België verbleef. Over enkele weken begint het nieuwe spelseizoen. Het is voor DSA het vijfde seizoen. Met het fanfarekorps liggen de zaken veel moeilijker. Voordat men aan een uitvoering toe is, is zeker een jaar stu die nodig. Het bestuur zal meer dan te vreden zijn als dertig gegadigden zich aanmelden. Er wordt rekening mee ge houden, dat het aantal enthousiasten tot twintig zakt. Voor het opleiden van leerlingen zal een dirigent worden aangetrokken, die de vereniging graag royaal wil honore ren. Een doorn in het oog van de naar een nieuw korps strevende Crescendo-be stuursleden is dat de inwoners van Eist er meermalen hun ongenoegen over hebben uitgesproken dat bijvoorbeeld Koninginnedag of in de winkelweek er andere muzikanten moeten worden aan getrokken. „Inderdaad ben ik het met de men sen eens, dat dit laatste eigenlijk een blaam voor een dorp als Eist is, maar anderzijds moet ik stellen, dat maar weinigen lijken te begrijpen, dat de in woners er zelf aan moeten meewerken om een muziekvereniging in stand te houden", meent de heer Drost. Blijkt de actie, die dezer dagen ge voerd wordt, geen succes te hebben, dat behoort deze vereniging definitief tot het verleden. In dat geval zullen alle eigendommen van Crescendo publiek worden verkocht, zoals in de statuten staat aangegeven. De opbrengst zal ten goede komen aan een blindeninstituut. Het lot van muziekvereniging Crescen do ligt momenteel in handen van de Elster bevolking, voornamelijk in die van de jeugd. SCHERPENZEEL Na een bijzon der druk seizoen nadert voor het Scherpenzeelse zwembad de sluitings datum. Zaterdag 6 september a.s- is er voor de zwemlustigen de laatste gele genheid in dit seizoen om een duik te nemen. Na een grondige schoonmaak beurt zal het zwembad aan de winter slaap kunnen beginnen. De uitbreiding van het Scherpenzeelse bad met een 50 meter bassin is gezien 't aantal bezoekers bijzonder urgent. Burgemeester Heij haalde de noodzakelijkheid van de bouw van een 50 meter bassin alsmede verwarming van het water afgelopen zaterdag nog aan bij de uitreiking van de 170 zwemdiploma's. SCHERPENZEEL Door het zeer slechte weer was de opkomst op de on derlinge schietwedstrijden op de buiten baan in Scherpenzeel niet groot. De uitslagen waren: geweer 100 me ter M. Berendse 49. A. Blanken 46. H. Methoerst 46. A. C. v. Dusschoten 45. J. Overeem 44 K. Schepel 44. A. Val kenburg 44. H. Pater 43. H. Veldhuizen 43. A. ter Burg 43. A. Wittenberg 42. P. Engelenburg 42. J. ten Broek 40. H. v. Ginkel 39. I.- van Hoeijen 36. Met petite carabine over 100 meter werden de volgende resultaten gescho ten. Ook weer M. Berendse aan de kop met 46. A. ter Burg 46. K. Schepel 45. A. C. v. Dusschoten 42. H. Veldhuizen 42. J. ten Broek 42. P. Engelenburg 39 H. v. Ginkel 38. L. van Hoeijen 37. tv' RHENEN Donderdag 4 september 1969 organiseert de VVV-Rhenen een autotocht (auto zelf meebrengen) in sa menwerking met het Kampeercentrum „De Ossenberg" te Overberg en de daar verblijvende gasten. De route wordt ip onderling overleg vastgesteld. Na afloop is er gelegenheid om in Rhenen te win kelen. Op zaterdag 6 september 1969 orga niseert de VVV een excursie naar de Leemkuil en de stadsbossen (90 ha.). Daar zijn veel mooie plekjes met pad destoelen. Verzamelen per bus (wande len vanaf NBM-bushalte Remmerden), per auto etc. bij de Leemkuil aan de toeristische autoweg, tussen Remmer den en Achterberg.

De Vallei | 1969 | | pagina 5