Als het moet bereid het boetekleed te dragen Premier was te laat op de hoogte Secretaris-generaal: Voorbereiding was technisch-ambtelijk Vaiha&e koek BEROEP OP DEFENSIE NOTA Geluidshinder krijgt nieuwe vereniging als bestrijder Dominee door kerkeraad de laan uitgestuurd Veilig'Verkeer is uit de tijd We zei er ook weer dat alle verpakte brood hetzelfde was? POSTBODE GEBETEN DOOR EEN PYTHON „Nu barm hartig zijn voor drie van Breda" Weer nieuwe goedkope filtersigaret Redacties van Friese bladen vragen fusie J Kamerlid wordt ongeduldig Stevige trappen tegen diverse Ned. schenen Wethouder blijft in W assenaar Duurtetoeslag nu ook voor rentetrekkers Twee meisjes na kermisbezoek tien dagen aan de zwier smul-ideetje voor 12 uur mals en kruidig FORMEEL GELIJK WEKEN GELEDEN ZEVEIS VAIS ACHT PROMIISEIS T EIS VOOR TELEVISIE: POLITIETAKEN Tientallen bomen dood door gas in Middelburg Platen maatschappij failliet KWADE REUK Trppendienst hij de kachel Overvaller maakt f580.,- buit AMERIKAANS DESKUNDIGE TOEKOMSTVISIE King Cbm ...'t enige dat u weggooit, is de verpakking ZOLDERKAMER AL VIJF... REM OP EXPANSIE Hoofdredacteur legt functie neer O verhei dshu lp bij onderzoek naar multiple Een handvol namen uit de lange lijst van prijswinnaars. ZIJ wonnen f 10,125, f50, f 100 of 15001 .Spel mee, win meel sclerose Toestemming voor hogere premie ziektekosten DONDERDAG 28 AUGUSTUS 19*9 1AE Brabander G. H. J. M. Peynenburg (50) is op het ministerie van Defensie thuis ais een Surinaamse bosneger in z(jn rivierdorp. HU beheerst z(jn zaken goed, deze hoogste ambtenaar van Plein 4. Zelf reserve-officier, wist hU r,ich de beleidsproblemen op het mili taire terrein snel eigen te maken. Zijn kennis van ile economie (M.O. staathuishoudkunde en sta tistiek) en z(jn kandidaatschap Nederlandse Economische Hogeschool kwamen hem uitste kend van pas. H(j werd hoofd dienstplichtzaken en na derhand plaatsvervangend secretaris-generaal (Landmacht) van het ministerie van Defensie. Zyn loophaan culmineerde in een staatssecretariaat voor het leger in het kabinet-Cals. Toen dat kabinet in oktober 1966 naar huis werd gestuurd moest ook de lieer Peijnenburg (die overigens partijloos is en was) zijn politieke stoel ver- laten. Op het ministerie van Defensie kwam hij, nadat hij in Rotterdam doctoraal examen economie had gedaan, later terug als secretaris-generaal. /^EDURENDEde tijd dat hij politieke verantwoordelijkheid droeg verdedigde 9 hij vol verve de campagne voor het aanwerven van technische specialisten voor het leger, een erfstuk van zijn voorganger (en ook weer opvolger) Haex. Hij is ook nog voorzitter van de commissie automatisering van het ministerie van Defensie geweest. Drs. Peijnenburg staat op Plein, Kalvermarkt en daarbuiten bekend als een kundig, zeer actief en ook vriendelijk ambtenaar, een spirituele geest, een man ook die bereid is om, als het moet, het boetekleed te dragen. DEN HAAG De regering ziet „in de bestaande situatie rondom het grens geschil met Guyana" geen aanleiding om Nederlandse militairen naar Suriname te sturen. Minister-president De Jong antwoordde dat gisteren op de vragen daarover van drs. Den Uyl. ADVERTENTIE een dubbele plak Verkade Snijkoek met wat boter... mmm B\v/i Noch de minister-president, noch de waarnemend minister van defensie Udink, noch staatssecretaris Haex (landmacht) waren van het klaarma ken van een detachement Marechaus see op de hoogte gesteld. Daardoor haalde secretaris-generaal Pe.vnenburg sich het ongenoegen van premier De Jong op de hals. De Rijksvoorlichtingsdienst moest laten weten, dat het kabinet van niets wist. Pas nadat de brief van comman dant Amelink vorige week vrijdag naar de divisies was uitgegaan, kwam de heer De Jong op de hoogte. Formeel heeft de secretaris-generaal gelijk als hij meent, dat 149 mare chaussees (een detachement) klaar moeten staan, zo deelde het ministerie vn Defensie mee. Hij beschouwt dat als een „technisch-ambtelijke voorbe reiding" die hij verplicht is als amb tenaar te nemen voor het geval de re gering o.m. met het oog op het Su- rinaams-Guyanese grensgeschil op de Marechaussee een beroep zou doen. De heer Peijnenburg beriep zich daarbij op de door het parlement aan vaarde defensienota. Hij vond het niet nodig om het kabinet daarover in te lichten. De Rijksvoorlichtingsdienst ontkende gisteren „dat ook maar enige opdracht voor enigerlei voorbereiding in deze richting is gegeven". Het blijkt dat de beer Peijnenburg al weken geleden met brigade-generaal Amelink over de Marechaussee heeft gesproken. Hij vroeg toen ook hoe het zat met de vaccinatie en de paraat heid. „Het bleek nog niet allemaal te klop pen, ook al omdat de laatste tijd op de Marechaussee nog eens een beroep is gedaan. De secretaris-generaal ad viseerde daarom maar rap met de voor bereiding te beginnen". „Generaal Amelink stuurde toen een brief uit. waarin hij het accent legde BUSSUM In een speciale uit zending van Vara's actualiteitenrubriek „Achter het Nieuws" hebben gister avond zeven van de acht ondervraag de prominente Nederlanders zich uit gesproken voor vrijlating van de drie oorlogsmisdadigers in Breda. Alleen rabbijn dr. J. Soetendorp was tegen vrijlating. „Laten wij niet trap pen op de harten van nog levende oor logsslachtoffers door dit drietal vrij te laten. Zij zijn onveranderd en heb ben nooit berouw betoond. Het recht wordt gediend door hen vast te hou den", aldus de rabbijn. De andere Nederlanders, die hun mening gaven, waren mgr. J. Bluyssen van Den Bosch, prof. dr. J. Presser, mr. Abel Herzberg, reclasseringsambte- naar J. Cremers. predikant ds. K. H. Kroon, de schrijver Ed Hoornik en prof. dr. Gezina Van der Molen. Over het algemeen vonden zij, dat het recht nu zijn loop had gehad en dat het in het belang van de men selijke waardigheid zou zijn nu barrp- hartigheid te tonen. op Suriname. Dat heeft de zaak aan het rollen gebracht", aldus het minis terie van Defensie". Drs. Peijnenburg heeft intussen toe gegeven „dat hij er achteraf bekeken verstandiger aan had gedaan de poli tici, die voor het kabinets- en defensie beleid verantwoordelijk zijn, van zijn gesprek met generaal Amelink op de hoogte te stellen". In de defensienota wordt een over zicht gegeven van de militaire eenhe den, die Nederland voor vredesoperaties van de Verenigde Naties beschikbaar houdt. Een van de bijdragen is „een detachement Koninklijke Marechaus see (uitsluitend voor politietaken)". Onlangs bleek, dat de Marechaussee nog niet helemaal klaar was voor de VN- en Koninkrljkstaken. Vooral werd gedacht aan de incubatietijd bij vac cinatie, waarvoor zes weken staat. Ge neraal Amelink schreef daarom in zijn brief aan de ondercommandanten ook dat een eskadron gevaccineerd peri- soneel moest worden gevormd, bij voor keur op basis van vrijwilligheid. Voorlopig zal het detachement zijn normale taken blijven vervullen. Tot het ogenblik waarop de regering even tueel tot uitzending zou besluiten is het niet in het bijzonder bestemd voor vertrek naar Suriname, maar voor al le VN- en Koninkrijkstaken, die in de defensienota zijn genoemd. De Nederlandse troepenmacht in Su riname bestaat op het ogenblik uit een bataljon Infanterie van ongeveer acht honderd man. Ook ligt er een briga de Marechaussee van achttien man. ROTTERDAM De tabakwinkels kunnen hun sortering sigaretten van 25 stuks voor f 1.40 verder uitbreiden. Ook importeur Blok uit Seheveningen brengt onder het merk Pointer een pak je filtersigaretten tegen deze prijs in de winkels. De prijs van 1,40 gulden voor 25 si garetten blijkt bij het publiek goed aan te slaan. Dobbelman, die tegen deze prijs het merk Mantano in de handel bracht, heeft daarmee vele sigaretten rokers naar zich toegetrokken. Hoezeer het publiek op die prijs ge steld is, heeft ook Blok ondervonden. Filtersigaretten van het merk Lexing ton in pakjes van 20 stuks voor 1.75 gulden deden het niet en moesten uit de handel worden genomen. Het merk Swinger dat deze importeur ook in de winkels brengt en dat eveneens 1,40 gulden kost (25 filtersigaretten), vindt nog steeds aftrek. Turmac. die onder andere Peter Stuy- vesant produceert, stapt niet af van de prijs van 1,75 voor 25 filtersigaret ten. „De hoge kwaliteit tabak, die wij in onze sigaretten verwerken is een ant woord op de lage prijzen, waar andere fabrikanten nu mee komen", was het commentaar van Turmac. DEN HAAG Mr. E. J. M. Kolf schoten, lid van de Tweede Kamer voor de KYP, heeft minister Beernink (Binnenlandse Zaken) gevraagd of het nu niet „de hoogste tijd" is voor het indienen van jen reeds ongeveer vier maanden geleden aangekondigd wets ontwerp. Schriftelijk heeft het Kamerlid de minister gevraagd, welk tijdsbestek hij op het oog heeft, wanneer de minister (op 6 mei jl.) spreekt over zijn voor nemen „op korte termijn" onder meer in te dienen een wetsontwerp tot verho ging van uitkeringen uit het gemeente fonds aan de grootste drie gemeenten. Mr. Kolfschoten vraagt voorts het exacte tijdstip, waarop het ontwerp van wet nu mag worden verwacht en informeert in zijn vragen naar de oor zaken, die de indiening van dit wets ontwerp hebben vertraagd. Premier DE JONG wist van niets ROTTERDAM Dit najaar zal in Nederland een vereniging tot bestrij ding van de geluidshinder worden op gericht. Deelnemers zullen zijn orga nisaties op het gebied van gezondheids zorg, verkeer, secreatie en akoestiek. Ook ingenieurs zullen erin zijn opgeno men. De vereniging wil haar doel, blijkens de statuten, bereiken door „het stimu leren van de openbare mening en van officiële instanties". Zij wil verder „wettelijke maatregelen tegen bron nen van geluidshinder en de naleving daarvan bevorderen". Ook ziet zij een taak in het adviseren van de overheid. De nieuwe vereniging heeft als twee andere belangrijke punten op haar pro gramma staan het (doen) verrichten van wetenschappelijk onderzoek en voorlichting via eigen publikaties of door middel van de massamedia. MIDDELBURG In Middelburg sterven tientallen bomen door aard gas. Volgens de dienst gemeentewerken wordt het gas onder zeer hoge druk door de leidingen geperst. Daardoor zouden bij de koppelingen lekken ont staan. Deze lekken zullen nu opgespoord worden, waarna rond de aangetaste bo men goede lucht onder druk in de grond zal worden geperst. Ook zullen bij de bomen ventilatie-installaties worden aangebracht. WOLVEGA De 44-jarige predikant A. H. van Gent van de Vrije Gerefor meerde gemeente in Wolvega is door de kerkeraad ontslagen. Hij staat op straat mede doordat het ex-kerkeraads- lid J. Bosscha het faillissement heeft aangevraagd van de grammofoonpla tenmaatschappij Signaal, waarvan de predikant eigenaar en direceur is. De maatschappij bracht platen op geestelijk gebied op de markt. De heer Bosscha heeftr f 7500 te vorderen van de predikant. Voor 1 oktober moet de predikant de pastorie uit. In afwachting daarvan is zijn salaris alvast gehalveerd. „We willen hem niet direct brodeloos ma ken", aldus de kerkeraad. Ds. Van Gent is indertijd in een kwa de reuk komen te staan door het de- bêcle van zijn pleegzoon Hans van V. uit Minnertsga, die een eigen kerk MAASTRICHT —De Maastrichtse en Kerkraadse gemeente-ambtenaren draaien nog steeds tropendienst, hoe wel de temperaturen al zover z\jn ge daald, dat in sommige kantoren de verwarming is aangestoken. Voorschrift is echter voorschrift en daarom begeven de ambtenaren zich voor dag en dauw naar hun werk om 's middags rond twee uur huiswaarts te keren. Vervroegde diensten werden deze zo mer ingevoerd toen het kwik in de gebouwen steeg tot boven 30 graden Celsius. Nu hebben de ambtenaren last van de kou. had gesticht en plotseling met een schuld van tienduizend gulden de benen had genomen. Ook werd ds. Van Gent verweten dat hij in Amsterdam ongun stig bekende cafés bezocht Hij heeft dit toegegeven, maar kwam daar alleen om er evangelisatiewerk te verrichten, vertelde hij. Nadien is het een tijd goed gegaan todat enkele kerkeraadsleden von den, dat de predikant teveel betrokken raakte bij de platenmaatschappij. Daar om kwam er in de zaak een waarne mer, een jongen uit Amsterdam, die er echter met een getrouwde vrouw uit Wolvega vandoor ging. Dit alles werd de heer Bosscha ten slotte te veel. Hij trad af als kerke- raadslid en vroeg het faillissement van de platenmaatschappij aan. Die blijkt nu een schuld te hebben van tiendui zenden guldens. De inboedel is intussen verkocht. DEN DOLDER In Den Dolder heeft een gewapende en gemaskerde jongeman het bijkantoor van Vlaer en Kol overvallen. De kassier overhandigde de naar schatting 25-jarige overvaller 580 gul den. Daarna greep de rover achter het loket nog een cheque ter waarde van zestig gulden. Op een motorfiets ver dween hij. Van de rover ontbreekt ejk spoor. O De Nederlandse inzending naar een tentoonstelling voor de landbouw in Djakarta heeft een eerste prijs ge wonnen. Aan de inzending, die onder de hoede van het ministerie van landbouw stond, hebben dertig firma's meege daan. DEN HAAG Professor Frank Haight (50) heeft het nu al drie maanden lang best naar zijn zin in Nederland. Hij kwam op verzoek van de Stichting Weten schappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid, die hij helpt met enkele onderzoeken. De S.W.O.V. vroeg de Amerikaanse hoogleraar naar Nederland te komen op grond van zijn internationale reputatie als wetenschappelijk beschouwer van het verkeer. Met enkele meningen schopt prof. Haight stevig tegen sommige Neder landse schenen. Zo vindt hij het Ver bond voor Veilig Verkeer in feite maar een organisatie die haar tyd heeft ge had. Hij meent dat de tijd van het op voeden van de verkeersdeelnemers achter de rug is. Volgens hem, kan het geld, dat daaraan wordt besteed, beter worden gebruikt om gevaarlijke verkeerssituaties te verbeteren. Ook voor het wetenschappelijk werk van zijn gastvrouw, de Swov, heeft hij maar betrekkelijke waarde ring. Hij wil het nut van dit werk niet ontkennen en hij vindt het een pret tige bijkomstigheid, dat het verhou dingsgewijs goedkoop is maar hij stelt, dat het voor de verkeersveilig heid in het huidige stadium van ont wikkeling effectiever is alle beschik bare geld te gebruiken voor verbete ring van de wegen. Amerika kent al vele jaren algehele snelheidsbeperkingen. In Europa wordt daar ook over gedacht. Prof. Haight vindt overal geldende maximale snel heden zeker niet alleenzaligmakend. Hij zegt dat het niet waarschijnlijk is, dat het aantal ongelukken daalt door algehele snelheidsbeperking. Wel kan, volgens hem, worden verwacht dat het verkeer zich soepeler gaat af wikkelen. Voor de toekomst voorziet prof. Haight niet zo erg veel opzienbarends op het gebied van het wegverkeer. Misschien dat auto's andere motoren krijgen, maar de auto als zodanig zal wel hetzelfde blijven, net als de we gen en de wegsignalering, zo meent hij. Hij acht het echter wel heel goed mogelijk, dat auto's in de toekomst worden uitgerust met apparatuur, die reageert op geleiders in autosnelwegen, zodat op grote afstanden met behulp van een soort automatische piloot kan worden gereden. Of auto's groot of klein zijn, vindt prof. Haight niet zo belangrijk. Als ze maar allemaal even groot zijn (met het oog op gebruik van parkeerstro- ken) en als de bumpers en lampen maar allemaal op dezelfde hoogte komen te zitten (om te voorkomen dat de ene auto bij het parkeren de lampen van een andere auto kapot rijdt). Ook vindt prof. Haight dat de auto's hoger zou den moeten worden. In de hoogte is er nog ruimte en het is verspilling die ^iet te gebruiken, zo stelt hij. DB1N HAAG De Wassenaarse wet houder van Volkshuisvesting, dr. J J. M. Veraart treedt niet af. Vorige week had hij in een raadsvergadering dit be sluit genomen nadat de raad een mo tie had aangenomen waarin hem een toewijzing van een huis aan een gepen sioneerde pastoor en twee huishoud sters werd verweten. Nadat de fractieleiders in de Wasse naarse raad in een gesprek hadden be toogd het volste vertrouwen in de wet houder te hebben, besloot de heer Veraart te blijven. ADVERTENTIE Waarschijnlijk niet die meneer die laatst z'n lunchpakketje aan de eendjes voerde, omdat z'n vrouw hem voor de verandering eens géén King Corn had meegegeven. King Corn wordt overal in Nederland elke nacht vers gebakken. Komt dus dagelijks vers op tafel en blijft dagenlanger vers. jIÉ— 1 (alleen King Corn kan dat zeggen De Amerikaanse verkeersd.es- kundige prof. Frank Height op studiereis in Nederland: ,,Het Ne derlandse verkeer is opvallend ru moerig. Dat komt door de brom mers. Je kunt hier niet eens met je vrouw lopen praten op straat." SCHIEDAM De 45-jmrige poatboda A. Pijnacker ia gisteren in de Den Bommelsestraat in Schiedam door een ruim een meter lange python gebeten. De man heeft geen nadelige gevolgen A'an de beet ondervonden. De python is een wurgslang en niet giftig. De eigenaar van de slang, de vijftien jarige Huub Kooyman, vertelde giste ren: „De slang was losgebroken en een paar huizen verder uit de dakgoot ge vallen, pal naast een kleuter. De post bode heeft hem gevangen. Van dier gaarde Blijdorp is men de slang ko men halen. Zaterdag ga ik hem terug halen". De jeugdige pijpfitter heeft slangen, hagedissen en krokodillen als hobby. In een nauw zolderkamertje huizen in zelfgemaakte hokken met verwar ming. een thermostaat, verlichting en een dubbele bodem twee pythons, van 1.20 en 1.30 meter, één boa-con- strictor van ruim een halve meter, een gele rattenslang van nog geen meter, een nijlvaraan van ongeveer dertig cen timeter, en vijf kleine hagedissen. Huub Kooyman: „In de loop van de zomer zijn er al vijf slangen ontsnapt, en wat hagedissen. Drie uit een gaatje in mijn buitenterrarium en twee uit een bak beneden in de huiskamer. Niet één ervan heb ik meer terug gezien. Van één weet ik dat de buurman hem in een blik heeft gevangen en hem met een moker de hersens heeft ingeslagen. Ze zijn geen van alle giftig. Alleen de gele rattenslang is giftig voor dieren". „Ik vind het een mooie hobby, en vooral spannend." Huub speelt met de gele rattenslang. „Deze" zegt hij, „heeft me pas nog twee keer gebeten. Je ziet alleen wat puntjes in je huid. Eind deze week krijg ik een boa van een meter of vier. Maar als ze te groot worden, moet ik ze wel verko pen". LEEUWARDEN De redactieleden van de Friese Koerier en de Leeuwar der Courant willen een volledig samen gaan van beide bladen, ook op hoofd redactioneel niveau. Zij zouden het liefst zien dat de fusie op 1 oktober van dit jaar ingaat. Beide bladen worden thans in hetzelfde bedrijf, onder de zelfde directie gemaakt. De redacties waren tot nu toe volledig onafhankelijk van elkaar. Het besluit is gevallen nadat de hoofd redacteuren J. Noordmans en E. Even huis van de Leuwarder Courant uitge breid overleg hadden gehad met hoofd redacteur Laurens ten Cate van De Friese Koerier. Volgens de voorstellen, moeten alle leden van de redactie van de Friese Koerier in de gecombineerde redactie worden opgenomen. In een verklaring wordt gezegd dat de technische verzorging van beide bladen in de huidige vorm en bij het huidige groeitempo, in de naaste toe komst op onoverkomelijke moeilijkhe den zal stuiten. De huidige situatie legt een rem op de noodzakelijke en moge lijke expansie van beide bladen, aldus de verklaring. Beide bladen zijn verenigd in de N.V. Friese Pers. De Leeuwarder Cou rant heeft ruim 63.500 abonnees en de Friese Koerier heeft ongeveer 21.000 abonnees. De nieuwe krant zou de naam van de Leeuwarder Courant krijgen. Dr. A. Vondeling, voorzitter van de N.V- Friesche Pers, wilde nog geen commentaar op de fusiepoging geven, omdat hij officieel nog niets had ge hoord. Het leek hem echter onmogelijk dat besloten zou zijn de Friese Koerier in de Leeuwarder Courant te doen op gaan. DEN HAAG De hoofdredacteur van het Haagse dagblad Het Vaderland, dr. W. van Wijk, zal zijn functie uiter lijk op 1 april van het volgende jaar neerleggen. Verschil van mening over het te voe ren redactionele beleid hebben directie en commissarissen enerzijds en de heer Van Wijk anderzijds hiertoe doen be sluiten. Adjunct-hoofdredacteur J. M. Jonge- dijk is met ingang van 1 september tot medehoofdredacteur benoemd. Dit om een soepele overgang in de redactione le leiding te waarborgen. Over de defi nitieve structuur van de hoofdredactie van Het Vaderland zal nog worden be sloten. De heer Van Wijk is 52 jaar en trad op 1 januari 1948 als redacteur buiten land in dienst van Het Vaderland. Commissarissen en directie zijn de heer Van Wijk erkentelijk voor de door hem meer dan 22 jaar aan Het Vader land bewezen diensten. ADVERTENTIE II G.H. Reijnders - Veelo F.G.M. Kogelman - Nw.-Heeten B-P. Wiers - Oosthuizen J. Mabelrs - Tholen T. Bakx - Dordrecht j Stef de Boer - Den Haag T G. Kraaybaek - Roosendaal Th. Hannfnfc Olet J. de Boer - Oss Jan v.d. Ven - Wanssum L. Koers Jr. We esp Gerrie Sanders Gerwen J. Mesuere - Sluis D. Zegger - Wassenaar C.P.M. Karaite - Wamcvetd p>1 G. Brefeld Eindhoven g. H.C. Hartman - Haarlem htL—, DEN HAAG Het onderzoek van de ziekte multiple sclerose (verlamming) zal worden gestimuleerd en geconcen treerd met steun van de overheid. Staatssecretaris Kruisinga (Volksge zondheid) heeft zich bereid verklaard hieraan mee te werken. Het onderzoek zal in een centrum wor den verricht, waarbij wordt gedacht aa de Gezondheidsorganisatie TNO. Finan cieel wil de staatssecretaris meewerken door twee deskundigen, een neurobio- chemicus en een neuroloog, voor stu die en oriëntatie naar het buitenland te sturen. Multiple sclerose is een ziekte die zich kenmerkt door toenemende ver lamming van de ledematen, waarbij zich tevens spastische verschijnselen voordoen. DEN HAAG De tarieven van ziek- kostenverzekeringen- mogen van de mi nister van Economische Zaken omhoog. De verzekeraars kunnen de kosten stijging doorberekenen in de periode van 14 maart 1968 tot 14 maart 1969. Daarmee is hun ontheffing van de prijs- stop verleend. DEN HAAG Minister Roolvink (So ciale Zaken) wil gehuwde bejaarden en weduwen met kinderen voor eenmaal een uitkering geven van 65 gulden. On gehuwde trekkers van de AOW, en we duwen zonder kinderen krijgen 45 gul den. De minister heeft hiertoe een wets ontwerp ingediend bij de Tweede Ka mer. De uitkering ineens wordt gege ven in navolging van het bedrijfsleven waar vele werknemers ook een duurte- toeslag van één procent krijgen. De be dragen, die minister Roolvink in het hoofd heeft zijn iets meer dan één pro cent. Ook zij, die onder de Wettelijke Ar beidsongeschiktheidsverzekering (WAO) vallen, krijgen één procent extra. Voor wezen tot tien jaar wordt de uit kering ingevolge de AWW vijftien gul den, voor wezen van tien tot zestien jaar twintig gulden en voor wezen van zestien tot 27 jaar dertig gulden. RAALTE Het sinds zondag 17 augustus vermiste meisje Maria den Brok uit Oss is gisteravond in Raalte door de politie aangehouden. Zij was in gezelschap van een vriendinnetje, de eveneens 16-jarige Betsy van Haaren, uit Berghem. Beide meisjes, die van een kermisbezoek op de bewuste zondag niet thuis waren gekomen zijn inmi>S» dels terug bij hun ouders.

De Vallei | 1969 | | pagina 6