Trainer Kurt Lindner verwacht een snel herstel van PSV Alleen dan kans op succes in strijd om Europa Cup II Ove Kindvall voor twee duels geschorst Darlene Hard vierde come back met zege Trainer George Knobel egt zweep over MVV Van Enkhuizen naar Athene Wellicht nieuwe Kreidler voor Aalt Toersen Korfballers staan voor moeilijk seizoen KB Kopenhagen onde verder Wielerstrijd in stadion verregend Goede prestaties in Stuttgart Franse voetbal wedstrijd gestaakt MOTORRENNER VERONGELUKT VOLLEYBALSELECTIE Vermoedelijk Torpedo Ritme vinden Uitslagen Training bij Gerschwiler Bewegen Slagen Bijbrengen Ander mens Ook Zweedse radio en tv niet naar Athene Systeem Gedegen voetbal Vrijheid Teruggelopen Inbreker viel in bouwput, samen met politiehond Vaste keus Stoppen SPORT IN 'T KORT Minister Lardinois over graanoogst Belgische onderscheiding voor minister Schut VRIJDAG 29 AUGUSTUS 1969 EINDHOVEN De ambitieuze voetbaltrainer Kurt Linder van PSV, die zich ernstig heeft voorgenomen een poging te ondernemen om de Europese voet balbeker voor bekerwinnaars naar Nederland te halen, heeft zich woensdag avond in Wenen kunnen oriënteren over de eerste tegenstander van de Eind- hovense formatie. KURT LINDNER optimistisch Hij zag daar de eerste kwalificatie wedstrijd tussen Rapid Wien en Torpe do Moskou. Zijn eerste indrukken? „Ik zag in Wenen twee ploegen aan het werk, zonder dat daarbij het spel op hoog peil stond, want het was een echt bekerduel. Rapid Wien is negentig minuten in de aanval geweest, maar het leeft zich constant vastgelopen op de ijzersterke verdediging van de Russen". „Torpedo Moskou had een goed geor ganiseerde verdediging, die, mijns in- iens, in de tweede wedstrijd de door slag zou kunnen geven. Hoe de Russen aanvallen is voor mij een duistere zaak gebleven, want dat heb ik niet van hen gezien". Kurt Linder reist volgende week voor de return naar Moskou. Hij houdt er sterk rekening mee, dat Torpedo Mos kou de eerste tegenstander van PSV, dat op 17 september uit en op 1 ok tober thuis speelt, zal zijn. „Inderdaad", aldus de Westduitser, „lijkt het mij, dat wij tegen de Russi sche ploeg moeten spelen. Als zij zo goed kan aanvallen als verdedigen, moet zij de volgende ronde kunnen ha len". „Het optreden van Rapid Wien, ge- coached door Karl Rappan, is mij te gengevallen. Het jeugdige team had geen voldoende kwaliteit om de Rus sen te bedwingen. Als men mij vraagt tegen welke tegenstander ik het liefst zou spelen is dat natuurlijk Rapid, want het was de minst sterke". ROTTERDAM Ove Kindvall, spits- speler van Feijenoord, is door de straf- eommissic van de Koninklijke Neder landse Voetbalbond (KNVB) met in gang van 28 augustus geschorst voor tWee bindende wedstrijden. Kindvall werd gestraft omdat hij in de wedstrijd NACFeijenoord, zondag in Breda gespeeld, voor eigen rechter speelde toen hij Ati Graaumans, die hem onheus had aangevallen, tegen de grond gooide. De vriendschappelijke wedstrijd, die Feijenoord dinsdagavond speelde in Rotterdam tegen de Braziliaanse club Coritiba kan door Feijenoord niet in mindering worden gebracht omdat de strafcommissie de straf heeft laten in gaan op 28 augustus. Torpedo Moskou heeft op Linder een grotere indruk gemaakt. De Russische formatie, die geen oe fenwedstrijden speelde en zich nauwe lijks in de top van de Russische com petitie kan handhaven, speelde* in defensief opzicht goed gegroepeerd voetbal. Juist dat voetbal, dat Linder zo propageert. De kansen van PSV? Kurt Liqder maakt er geen geheim van. „De krachtsverhoudingen liggen zo, dat wij met PSV tot een topprestatie moeten komen. Als we spelen zoals in de eerste competitiewedstrijden, hebben we geen kans. We zullen voor de Eu- KOPENHAGEN De Deense voet balclub KB uit Kopenhagen heeft de Finse club Turku Palloseura met 4- 0 verslagen. Hierdoor heeft KB zich geplaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. De eerste wedstrijd had KB (in Fin land) met 1-0 gewonnen. FOREST HILLS Titelverdediger Arthur Ashe, die dit jaar als vierde is geplaatst, bereikte donderdag de derde ronde in Forest Hills door een vrij gemakkelijke overwinning op de jonge Australiër Richard Crealy (6-4, 6-3, 4-6, 6-3). Na afloop verklaarde Ashe, dat h(j op de avond voor de openingsdag van het toernooi een tele foontje had gekregen van een vertegen woordiger van een anti-apartheidsgroep die de opening wilde boycotten door het plaatsen van palen op de banen van de West Side-tennisclub. De 25- jarige Ashe zei, dat hij ruim een half uur had moeten praten om de groep van haar voornemen af te brengen. De gebrilde Amerikaan had tenslotte succes door te vragen vertrouwen in hem te stellen. „Ik zei hen een jaar te wachten en als er dan nog niets gebeurd was beloofde ik me bij hen te voegen", aldus Ashe. Hij voegde eraan toe, dat een en ander afhing van een eventueel aan hem gerichte uitnodiging voor het toernooi om de Zuidafrikaanse kampioenschappen, doat in maart wordt gehouden. Op de tweede dag Vas de enige ver rassing de nederlaag van de als acht ste geplaatste Australische Kerry Mel ville tegen het Britse „troetelkindje" Christine Janes-Truman. De Engelse kwam slechts één keer in gevaar toen Kerry Melville in de twaalfde game van de eerste set op setpolnt stond. Christine Janes weerde deze dreiging echter af en zegevierde met 8-6, 6-4. Twee grote namen uit het recente tennisverleden maakten weer eens hun opwachting. Darlene Hard, oud-Ameri kaans kampioene, speelde weer voor het eerst sinds 1963 bij een groot in ternationaal toernooi en versloeg meteen de Zweedse Eva Lunquist met 5-7, 6-3, 6-0. Karen Susman Hantzke, Wimbledonkampioene in 1962, was niet zo gelukkig. De Amerikaanse moest zich met 3-6, 4-6 gewonnen geven te gen de Canadese Fay Urban. Bij de heren liep alles volgens ver wachting. Na de uitschakeling van Tom Okker (tegen Mark Cox) en Cliff Drys- dale (tegen1 Owen Davidson) op de eerste dag konden de geplaatste spe lers zich in de tweede ronde gemakke lijk handhaven. Spelers en toeschouwers hielden tus sen de wedstrijden door een ogenblik stilte voor de Mexicaanse tennisster Rafaël Osuna, die in mei bij een vlieg tuigongeluk om het leven kwam. De voorzitter van het organisatiecomité, Joseph Cullman, overhandigde de we duwe van de betreurde speler een spe ciale trofee en een portret van Osuna. Herenenkelspel (eerste ronde): Gerald Battrick (G.B.) - Lew Gerrard (Nw.Z.) 6-3, 6-2, 6-2; Fred Stile (Austr.) - Hum phrey Hose (Ven) 6-4, 6-4, 6-2; Ove Bengtsson (Zwe) - Ingo Buding (WD1) 6-1, 12-10, 6-1; Ray Ruffels (Austr) - Bob Carmichael (Austr)7-5, 2-6, 7-5, 6-4; Ken Rosewall (Austr) - Ray Moo re (ZAf) 6-3, 6-2, 6-2. Tweede ronde: Roy Emerson (Austr) - Manuel Orantes (Spa) 6-1, 7-5, 6-3; Jim Osborne (VSt) - Premjit Lall (India) 4-6, 6-3, 6-4, 7-5; Manuel Santana (Sp)- Jean Pierre Courcol (Fr) 6-1, 6-1, 6-1; Rod Laver (Austr) - Jaime Pinto Bra vo (Chi) 6-4, 7-5, 6-2; Nicci Pilic (ZS) - Ion Tiriac (Roem) 6-1, 6-2, 6-0; Ar thur Ashe (VSt) - Richard Crealy (Austr) 6-4, 6-3, 4-6, 6-3; Tom Gorman (VS) - John Alexander (Austr) 4-6, 6-3, 6-2, 12-10; Dennis Ralston (VSt) - Gra ham Still well (GBr) 6-3, 11-9, 6-4; Roy Barth (VSt) - Ron Holmberg (VSt) 7-5, 7-3, 6-3. Damesenkelspel (eerste ronde): Nancy Richey (VSt) - Patty Ann Reese (VSt) 6-2, 6-1; Gail Chanfreau (Fr) - Kristy Piegon (VSt) 6-3, 8-6; Francoise Durr (Fr) - Pam Richmond (VSt) 6-2, 7-5; Virginia Wade (GB) - Kristine Kem- mer (VSt) 6-1, 6-4; Margaret Court (Austr) - Cynthia Thomas (VSt) 6-1. 6-0; Billie Jean King (VS) - Brenda Kirk (ZAf) 6-2, 8-6; Winnie Shaw (GB) - Marie Ann Curtiss (Vs) 6-3,6-4; Chris tine Janes (GBr) - Kerry Melville (Austr) 8-6, 6-4; Lesley Hunt (Austr) - Patti Hogan (VSt) 6-3, 6-3; Lesley Bow- rey (Austr) - Julie Netter (VSt) 7-5, 6-1; Julie Heldman (VSt) - Nell Tru man (GBr) 6-4, 3-6, 8-6; Fay Urban (Can) - Karen Susman (VSt) 6-3, 6-4; Darlene Hard (VSt) - Eva Lundquist (Zwe) 5-7, 6-3, 6-0; Peggy Michel (VSt) - Marjorie Gengler (VSt) 8-6, 6-4. DEN HAAG Een groep Neder landse kunstrijders en -rijdsters zal van 1-6 september een week les krij gen van Anton Gerschwiler, de beken de coach, die ook Sjoukje Dijkstra en Joan Haanappel onder zijn hoede heeft gehad. De training wordt gehouden in het ijsstadion Den Bosch. ropa Cup-wedstrijden ons ritme moe ten terugvinden. Als dat zo is, hebben we een kans". „De voor mij onbegrijpelijke inzin king of matheid, die momenteel over de ploeg ligt, moet tijdig verdwijnen. Zondag, tegen ADO, kan het elftal zich al rehabiliteren. Ik verwacht ge woon een andere prestatie. Zo niet, dan moeten we ons als kansloos beschou wen". „Laat ik echter niet pessimistisch zijn. Ik weet, dat mijn elftal tot grote prestaties in staat is. De beide wed strijden tegen Feijenoord om de Ne derlandse voetbalbeker hebben dat af doende bewezen". MAASTRICHT Scherpe, doordringende ogen kijken je aan als je het woord tot hem richt. Zijn getekend gezicht vertrekt geen moment; het is ondoor grondelijk. Je krijgt een beetje het akelige gevoel, dat je door hem wordt ge taxeerd. De borstelige kuif, die zijn hoofd siert, geeft iets koddigs aan zijn per soon, maar maakt het tevens mogelijk hem uit duizenden te herkennen. De Maastrichtenaar kent hem dan ook: Georse Knobel (46), de oefen- meester die de Maastrichtse eredivi sie-club MVV schijnbaar met het groot ste gemak redde van de degradatie. De persoon Knobel, uit wiens optre den de onverzettelijkheid straalt, wordt door de Maastrichtenaar ophanden ge dragen. Men heeft hem geaccepteerd als de zakelijke, dwingende leider, die „Us MVV-ke" zo broodnodig had. Al jaren nodig had. George Knobel slaagde, waarin vele van zijn voorgangers faalden. Niet kruipend in de schulp van zuidelijke gemoedelijkheid zag hij kans om in en kele maanden de ondertoon van het amateur-zijn in een professionele zaak te laten verdwijnen. AMSTERDAM Het absolute diep tepunt bij de wielerwedstrijden in het Olympisch Stadion in Amsterdam werd gisteravond wel bereikt. Voor de laatste wedstrijden van dit seizoen, waarbij tevens de Nederland se renners, die in Brno een ereplaats behaald hadden, gehuldigd zouden worden, waren nog geen honderd be talende bezoekers verschenen. Daaron der was nog een grote groep uit En ter, de plaats waar Bert Boom, de we reldkampioen bij de amateur stayers, woont. Het werd een trieste vertoning. De dreigende wolken ontlaadden zich al tijdens het tweede nummer en dat be tekende, dat het programma afgelast moest worden. De huldiging ging echter door. In de foyer van 't Olympisch Stadion heeft dr. P. van Dijk, vóorzitter van de Ko ninklijke Nederlandse Wielren Unie, de prestaties van de Nederlandse deelne mers en deelnemstrs in Brno gere leveerd. Zijn woorden gingen vergezeld van bloemen, die bestemd waren voor we reldkampioen Bert Boom en zijn gang maker Walrave, Cees Stam en gang maker Stakenburg, die beslag legden op de zilveren medaille, Keetie Hage, derde in de achtervolging, en Klaas Balk, die brons veroverde op de kilo metertijdrit. STUTTGART Tijdens internatio nale atletiekwedstrijden in Stuttgart zijn donderdagavond diverse goede pres taties geleverd. Zo won de Westduitser Heinfried Birlenbach het kogelstoten met 20.06 meter en kwam daarmee voor de derde maal dit seizoen over de twintig meter. De 100 meter lever de een overwinning op voor Volker Stockel (WD1) met een tijd van 10,2 sec. Werner Trzmiel, de enige tijd ge leden bij de Duitse kampioenschappen op de 110 meter horden tweede achter Gunther Nickel, nam nu revanche in de goede tijd van 13,7 sec. Nickel no teerde 13,8. Ook de Duitse estafette ploegen kwamen tot uitstekende ver richtingen. De heren maakten op de 4x100 meter een tijd van 39,9 sec, en de dames liepen met 45,0 sec. zelfs de beste Europese jaarprestatie. De West- duitse atlete Karen Mack slaagde erin zich alsnog te kwalificeren voor de Eu ropese atletiekkampioenschappen in Athene met 'n puntentotaal van 4757 op de vijfkamp. G Tijdens de atletiekinterland Fin land - Noorwegen in Helsinki heeft de Finse wereldrecordhouder speerwerpen Jorma Kinnunen donderdagavond voor de beste prestatie gezorgd met een worp van 89,24 meter. De Finnen wonnen de strijd bij de heren met 218 te jen 193 en bij de da mes met 73 tegen 60 punten. Hij een man, van wie vrijwel nie mand en zeker de Maastrichtenaar, nog nooit had gehoord slaagde er in om iedereen te overtuigen van het feit, dat betaald voetbal iets anders betekent dan alleen maar tegen een bal aan te trappen. Geholpen door de omstandigheden nu Limburg nog maar één eredivisie club rijk is maakte hij in korte tijd van MW een hardwerkend, homogeen elftal; bracht hij de spelers bij dat voor degenen, die zich niet volledig in zetten, geen plaats meer zou zijn. George Knobel werd bij MW geïn troduceerd door bondscoach Georg Kessler. Hij kreeg een proefcontract tot het einde van de vorige competi tie en voor dat einde reeds een con tract voor het nieuwe seizoen. Waarom Knobel, oud-speler van RBC autorijschoolhouder en drie jaar trai ner van De Baronie, een baan bij MW accepteerde? „Gewoon, omdat het voor mij onbe grijpelijk was dat de spelers, die ik van naam kende, tot zulke slechte re sultaten kwamen. Er moest veel meer uit kunnen komen. En dan niet te ver geten het avontuur. Het avontuur in de eredivisie, waarin ik voor mezelf kon bewijzen een trainer te zijn". Wie Knobel tijdens de training volgt en dat zijn ér langs de lijn velen valt op, dat hij er met de zweep over heen gaat. Zo zelfs, dat het niet moei lijk valt waar te nemen, dat hij bezeten is van voetballen en van zijn vak. Na de training is George Knobel een ander mens. Een ontspannende lach zegt, dat hij geen bruut is. „Wat wil je", zegt hij, „als er iets bereikt moet worden, gaat dat niet met luieren. Bij MW was eigenlijk het grootste pro bleem, een gebrek aan zelfvertrouwen. Door veel met de spelers te praten, ze zelfs thuis op te zoeken leer je proble men kennen die remmend werken. Mijn MARSEILLE De voetbalwedstrijd marseille Saint Etienne voor de eer ste divisie van de Franse competitie is vijftien minuten voor het einde door de scheidsrechter gestaakt. Op dat mo ment leidde landskampioen Saint Etien ne met 3-2. Het publiek stormde het veld op toen een treffer van Djoerkaeff, die de par tijen op gelijke hoogte zoq. hebben ge bracht, werd afgekeurd. De arbiter be reikte tijdig de kleedkamer. Voor de Franse competitie werden voorts de volgende wedstrijden gespeeld:' Lyon Sochaux 2-2, Bastia Nimes 2-5, Rennes Metz 2-0. ROTTERDAM De atleet Hans van Enkhuizen (Metro) is alsnog toege voegd aan de Nederlandse ploeg, die van 16-21 september in Athene deel neemt aan de Europese atletiekkam pioenschappen. Van Enkhuizen start op de 110 m horden. STOCKHOLM In navolging van de Noorse en Deense omroep heeft nu ook de Zweedse radio en televisie be sloten geen verslaggevers te sturen naar de Europese atletiekkampioenschappen, die volgende maand in Athene gehou den worden. De drie Skandinavische landen vin den dat officiële berichtgeving van de ze wedstrijden door radio en televisie een erkenning van het Griekse mili taire bewind betekent. eerste taak is dan ook geweest het zelfvertrouwen terug te geven". Een andere taak, die Knobel op zijn schouders kreeg, was het bijbrengen van een gedegen theoretische basis van de voetbalsport. „Ik ben voorstander van gegroepeerd voetbal. Dat moet geleerd worden. De spelers moeten tevens kunnen omscha kelen op een ander systeem. Verrassin gen van een tegenstander moeten zon der moeite kunnen worden opgevan gen. Ik begrijp dat daar tijd voor nodig is, maar zoals het nu al gaat ben ik er van overtuigd, dat MVV het wel zal ropien." „Je moet in de eredivisie met gede gen voetbal komen, niet met schoon heidsvoetbal. MW speelt dit seizoen za kelijk voetbal, vanuit een versterkte verdediging met snelle tegenaanvallen. Voor de toeschouwer niet altijd even mooi, maar wel effectief. Het is de eni ge basis, waarop MVV zich kan hand haven en dat is onze eerste opdracht". „De jaren van degradatiezorg moe ten voorbij zijn. We maken ons nog geen illusies, dat we in de top kunnen meedraaien, maar wat Kurt Linder bij PSV is gelukt, moet hier ook kunnen". Het gebeurde in Honoloeloe, waar de beide bantamgeurichten Manuel Bala ba en Lenny Brice elkaar in de ring bekampten. Toen Brice ineens flink had uitgehaald ging Balaba in gestrekte vlucht naar het canvas. Neen, hij ging niet knock-out. Balaba zou zelfs het duel op punten winnen. George Knobel gaat bij MW zijn gang, hij heeft alle vrijheid van han delen. Met gedegen en vertragend spel snoepte hij PSV en Haarlem een kost baar punt af en kwam hij in de moei lijke uitwedstrijd tegen AZ'67 eveneens tot een gelijk spel. Resultaten, die opti mistisch afsteken bij andere jaren. De harde lijn, die hij heeft gebracht, heeft dus al tendement afgeworpen. Met beide benen op de grond, rots vast overtuigd van de mogelijkheden, weet Knobel echter ook, dat de strijd om een vast bestaan moeilijk is. „Na de top in de eredivisie komen er twaalf clubs van gelijke kracht. Die clubs zullen zich ervan bewust moeten zijn, dat zij in feite vechten om aan de gradatie te ontkomen. Een daar is MVV ook bij; laten we ons maar niets wijsmaken". GEORGE KNOBEL onverzettelijk AMSTERDAM De kans is groot, dat de nieuwe watergekoelde 50 cc Van Veen-Kreidler, die oorsronkeljjk in 1970 pas op de motorcircuits zou ver schijnen, volgende maand zijn wed strijddebuut zal maken. Teneinde Aalt Toersen, winnaar ln Spanje, Frankrijk en West-Duitsland, zijn kans op de wereldtitel in de 50 cc-klasse te doen behouden is de ont wikkeling van de watergekoelde Kreidler-racer versneld ter hand ge nomen. Het ligt in de bedoeling, dat zowel Aalt Toersen als Jan de Vries voor de Italiaanse en Joegoslavische Grand Prix-races de beschikking zal krijgen over het nieuwe produkt. Door overwinningen van de Span jaard Angel Nieto en de Brit Barry Smith is de voorsprong van Toersen teruggelopen tot elf punten. De man uit Staphorst staat met 75 punten eer ste. Nieto met 64 tweede. Smith blijft rpet 61 punten een serieus kanshebber. De vierde plaats op de ranglijst voor het wereldkampioenschap in de lichtste klasse is voor Jan de Vries met 55 pun ten. DOUGLAS De 36-jarige Schotse motorrenner Ian Sidey is tijdens trai- ningswedstrijden op het circuit van hst eiland Man verongelukt. Op dat moment was de baan door zware regenval erg glad geworden. DEN HAAG De Nederlandse Vol- leybalbond heeft voor de interlandwed strijden tegen Brazilië op 30 augustus (Leeuwarden) en 1 september (Zwolle) de volgende spelers uitgenodigd: De Hond, Groen, Kooien, Lokker, Valken burg, Mulder, Veldhuis, Wassenaar, Smit, Trompetter, Tinga en Constadse. UTRECHT Een dertigjarige Utrechtse schilder is gisteravond licht gewond geraakt, toen hij bij een ge vecht met een politiehond samen met de hond in een twee meter diepe bouw put viel. Een hoofdagent zag rond het midder nachtelijk uur vier mannen, die zich verdacht ophielden bij een opslagloods op het nieuwe Veemarkterrein aan de Kardinaal de Jongweg. Ze gingen er vandoor toen ze hem zagen en de agent stuurde de diensthond achter hen aan. De hond verdween in het duister, maar bleek later met een van de vier mannen in een bouwput te zijn beland. De drie anderen waren spoorloos. De schilder is in het ziekenhuis ver bonden hij had verwondingen aan aan zijn linkerarm en is daarna overgebracht naar het politiebureau. Daar bleek, dat hij in verband met« een andere diefstal ook werd gezocht door de rijkspolitiè in Jutphaas. In de bestelauto, die de mannen bij de loods achterlieten, lagen al 58 rollen lood en 12 broodjes tin. De wagen was zo zwaar beladen, dat hij met een kraanwagen naar het politiebureau moest worden overgebracht. ASSEN Hoewel de graanoogst er redelijk heeft voorgestaan dreigt hij nu, vooral in het Noorden des lands, in tien dagen tijds een der moeilijkste van na de oorlog te worden. De minister van Landbouw en Visse rij, ir. P. J. Lardinois, zei dit donder dag in Assen in de feestvergadering ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van het Drents Landbouwgenootschap. Er is nationaal weinig meer aan te doen, meende de minister, maar hij had een open oog voor de moeilijkhe den en hoopte begin volgende week in Brussel met voorstellen te komen om de moeilijkheden in het Noorden het hoofd te bieden. De minister meende, dat de denatureringsregeling voor tar we aanzienlijk zou kunnen worden ver ruimd. DEN HAAG Koning Boudewjjn van België heeft de Nederlandse minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, ir. W. F. Schut, het groot kruis in de Kroonorde van België ver leend. Deze hoge onderscheiding werd de minister uitgereikt door zijn Belgische ambtgenoot, de heer G. Breyne, tijdens een ontmoeting van beide bewindslie den in Antwerpen. Minister Schut bracht zijn Belgische collega, die in april j.l. ons land bezocht, een tegenbe zoek. Hij besteedde in het bijzonder aandacht aan de sociale woningbouw in Antwerpen en omgeving. De korfbalteams uit de hoofdklasse staan voor een moeilijk seizoen, dat zondag begint. Felle strijd valt vooral te verwachten in de onderste regionen wegens de versterkte degradatie. Dc hoofdklasse zal van elf tot tien ploe gen worden teruggebracht. Het gepromoveerde Stanfries en Het Zuiden zullen dan ook vanaf het eerste duel hard voor de punten moeten vechten. In geen der formaties zijn grote wijzigingen aangebracht, al zal Het Zuiden de steun van aanvoerder Herman Snijder moeten missen. Westerkwartier zal het evenmin ge makkelijk krijgen. Het zag een aan tal prominenten vertrekken. Rik en Toos Cooper gaan bij Rohda de plaat sen innemen van het echtpaar Van Lunteren. Driekus Clouwen vervangt bij Archipel Jan Balkhoven en Ans Van Veen stopt met korfballen. Weinig wijzigingen vallen er te sig naleren in de sterrenploeg van Blauw Wit. Theo Koelman wordt vervangen door Arnold Krul en Ilona de Boer gaat tot de vaste keus behoren. Klomp en Ferrageau zijn bij Luto ten offer gevallen aan de drang tot verjonging. In hun plaats komen Mek- ke en James. Deetos is er niet sterker op geworden. Jac Schipper is zijn vrouw gevolgd naar Regenboog. Anne Hoekstra en Pleunie Hofwegen zijn eveneens ver trokken. Loes van Zee heeft noodgedwongen Ons Eibernest verlaten. Haar rugbles sure leidde ertoe dat zij moest stop pen. Bij de overige Haagse teams HKV en Die Haghe komen straks de beproef de krachten weer in het veld. Het vorig seizoen was de strijd om de landstitel een Amsterdamse aange legenheid. Verwacht mag worden dat de Haagse ploegen dit keer ver zul len komen. Op het internationale programma prijken enkele interessante ontmoetin gen. Naast de traditionele wedstrijden tegen de Belgen is voor juni of juli 1970 Engeland Nederland vastge steld. In Rotterdam zal een toernooi worden gehouden met deelname uit Engeland, België en West-Duitsland.

De Vallei | 1969 | | pagina 13