Tieners van 1900 op reis door Brabant Hotel „De Grebbe" te koop Jerry Lewis: weer gek dwaas en dol ALS U EENS WIST. Vertraging was aanzet tot vrolijke rit Moeilijkheden bij Mij „Exploitatie Grebbeberg Uitstapje zonnig ondanks stortregen Luxor theater Betere toegangs weg tot sportpark „Salamander" Leidingwater voor bewoners Brinkersteeg Salarissen wethouders omhoog Aankoop woning Bouw clir. school in P.W.A.-park BURGELIJKE STAND MARKTEN V.A.B. Geen probleem Verpacht Postkoets VRIJDAG 29 AUGUSTUS 1969 HOOFDSTRAAT 81.89 VEENENDAAL hoeveel prachtige NAJAARSMANTELS. JAPONNEN en PAKJES in onze zaak hangen, zoudt U beslist bij ons een kijkje komen nemen. U heeft dan de eerste keus en wij zijn ervan overtuigd, dat U NU AL iets naar Uw zin zult vinden. Coöp. Veluwse Eierveiling Barneveld Aanvoer 864.100 stuks, stemming flauw. Prijzen (in guldens per 100 stuks). Eieren van 3950 gram 6.32-8.19; 50'56 g 8.09- 10.00; 56 60 g 10.08-11.86; 60/64 g 10.60- 13.64; 64/68 g 11.79-15.22; 68/71 g 14.59- 15.97. Eierveiling Barneveld Aanvoer 639.609 stuks, stemming flauw. Prijzen (in guldens per 100 stuks). Eieren van 42/47 gram 5.80-7.82; 51/57 g 8.71- 10.93; 61/62 g 12.01-12.75; 66/71 g 13.51- 16.06. Belgische eieren Aanvoer 670.680 stuks, stemming flauw. Prijzen (in guldens per 100 stuks). Eieren van 42/48 gram 6.57-7.25; 51/57 g 8.07- 9.62; 58/62 g 9.80-11.16; 63 67 g 10.74- 12.31. Eiermarkt Barneveld Aanvoer ca. 1.900.000 stuks, handel ma tig. Eieren van 50/58 gram f 8.90-12.25 per 100 stuks, kg-prijs f 1.78-2.11. Eieren van 59/65 gram f 12.65-14.40 per 100 stuks, kg-prijs f 2.13-2.22. Witte eieren 25 tot 75 ct minder. Varkensmarkt Barneveld Aanvoer 89 stuks, handel redelijk. Prij zen (in guldens per stuk): Biggen 95-105. KIRPESTEIN VEFNFNDAAl CITY-MOTORS - EDE H. Doorn en A. M. Busé; Jolanda G., d.v. G. Stenveld en T. J. van IJssel- muide; Esther, d.v. C. Hoogendoorn en M. A. van Leeuwen; Marianne A., d.v. A. van den Beitel en B. van Stuijven- berg; Gijsberta J., d.v. G. Nijsse en G. Koudijs; Niels R.. z.v. W. Roskam en A. S. E. Houkes; Danine, d.v. M. J. van Beek en K. Ruijs; Jacobus, z.v. D. Wolff en F. C. van Hoeven; Gerdina C., d.v. M. van Weert en C. Kerseboom; Maurits J., z.v. J. van Giessen en C. Nunnikhoven: Bianca, d.v. M. J. Ver- woert en J. Huis; Gerrit J. H., z.v. G. J. van Butselaar en H. Pluim; Jan, z. v. J. van Veldhuizen en J. van Eg- dom; Geurhardus J., z.v. G. van Lagen en J. van den Berg; Cornelia, d.v. B. Snitselaar en E. van den Brink; Anja, d.v. J. van der Horn en A. Stomp; Sil via H., d.v. H. Honig en G. H. Wassink; Evertje, d.v. J. Hardeman en F. Bus- ser; Marian, d.v. G. Stempher en J. C. Schadee; Albert T., z.v. B. J. M. Maij- en en *G. van Uijtert; Arrisje, d.v. P. van de Kraats en A. Fluit; Catharina A. B.. d.v. C. C. N. van Uitert en C. Roseboom; Hendrik W., z.v. A. Snetse- laar en A. Langelaar; Gerritha, d.v. J. R. Ruisch en B. C. Slotboom; Pe- tronella J. W., d.v. J. T. van de Wardt en P. A. van den Berg; Gerben A., z.v. J. W. Mienis en C. Ignatius; Cornelis G.,'z.v. M. T. van Hunen en G. Vos; Evert, z.v. E. J. van den Berg en E. van Zijtveld; Marlous, d.v. C. A. van Vark en M. Meijering. Ondertrouwd: Bart Muylaert en Hen- drika C. Wolve; Jan J. Hijwegen en Ma ria M. de Rooij; Berend Fluit en Trijn tje Withaar; Jan W. van Middendorp en Jantina Maat; Cornelis van der Moo- ren en Maria W. Schalkwijk: Antonie C. de Raaij én Marianne Nugteren; Dirk J. Harkes en Marja G. Strijder; Focko E. G. Rommerts en Geusje van den Bent; Theo H. A. Ovink en Wil- helmina J. Boer; Hendrik Smits en Dirkje Jagersma. Getrouwd: K. C. Schouwstra en A. van 't Wout; R. Praagman en H. J. de Wit; L. F. Lemmens en M. Smits; J. Nap en G. H. Hulstein; G. J. Timmer en G. Slotboom; P. J. de Weijer en E. L. Zenderink; J. Krul en W. H. E. Messelink; W. B. J. Westerveld en M. van Bemmel; G. Burgwal en A. Hooij- er; H. W. Vijfschaft en B. van Hal; J. van de Kaa en A. van Middendorp: S. C. Harkes en M. Saman; G. Bruil en M. Elbertsen; K. J. Streutker en H. E. Fransen. Overleden: Hendrika Looijen, geh. gew. met H. van Aggelen, 73 jr; Egber- dina W. Steenhuizen, e/v J. G. Ver meer, 80 jr; Jan van Soest, 55 jr; Jan Roelofsen, 74 jr; Johannes Bubberman, 62 jr.; Steven Groeneveld, 73 jr.; Bar bare van Rees, 82 jr.; Dirk van Brux- voort, 62 jr; Cornelis Brouwer, 72 jr; Jacobus Bronkhorst, 78 jr; Heintje Weideman, 75 jr. VEENENDAAL Een vierhonderdvoudige glimlach, die vrijwel de gehe le dag te zien bleef was gisteren het beste bewijs van het plezier dat Veenen- daals jcugdigste bejaarden beleefden op hun jaarlijkse reis. Negen bussen vol opgeruimde gezichten reden door de Brabantse dreven. Op de voorrui ten van de touringcars waren stroken geplakt met de tekst „ouden van da gen Veenendaar. Langs de route bleven niet weinig Brabanders enigszins verbaasd staan, kennelijk niet in staat het verband tussen die tekst en de mensen achter de ramen van de bus te leggen. De tocht voerde naar 's-Her- togenbosch, en na een rondrit in de omgeving naar Berg en Dal bij Nijme gen, waar als sluitstuk van een zonder meer geslaagde dag een veelkoppi ge tête-a-tête tot stand kwam met glaasjes van verschillende afmetingen. Dat gebeurde in hotel „Erica", waar ook burgemeester P. Bode en zijn echtgenote zich bij het gezelschap voegden. „Wanneer is iemand oud? Als een bepaalde leeftijd bereikt is? Vol gens mij houdt oud-zijn verband met het innerlijk. En innerlijk oud wordt men als men voor niets meer te zorgen heeft", zei burgemeester Bode, toen hij de reizigers in het hotel toesprak. „Ik heb weieens ge lezen dat een man zo oud ,is als hij zich voelt- Of het waar is weet ik niet. Wel is het zo, dacht ik, dat de tegenwoordige mens veel la ter oud is dan die van enkele gene raties geleden. Daarom zeg ik niet: „u bent oud". Nee, mijn vrouw en ik vinden het prettig enige ogen blikken bij u aanwezig te zijn, om ons ervan te overtuigen dat u er vandaag, als tieners van 1900, nog weer eens een dag echt „uit" bent". Na een woord van erkentelijk heid aan het adres van de organi serende vereniging „Oranjedag"- enthousiast onderstreept door acht honderd klappende handen raak te de vrolijke stemming voor de zoveelste maal in een climax, toen de burgemeester vertelde dat een der buschauffeurs kennelijk zijn dubbelganger was. „Er kwam zo even iemand naar me toe, die vroeg: u bent zeker de chauffeur van bus zeven?" Erkentelijkheid jegens het be stuur van „Oranjedag" was er ove rigens ruimschoots. Voor de 23ste maal bood de vereniging de bejaar den nu een dergelijk uitstapje aan, en het succes daarvan kan worden afgeleid uit het gegeven dat ver scheidene deelnemers van gisteren vertelden al twintig maal of meer mee op reis te zijn geweest. Al bij de eerste aanlegplaats kwam de dank tot uitdrukking. Tij dens de koffiemaaltijd in het res taurant van De Brabanthallen in Den Bosch klom de heer Knopperts uit „De Engelenburgh" op het po dium, en hij zette het bestuur danig in het zonnetje. Hij noemde verder de acht vertegenwoordigers van het Rode Kruis en de EHBO, „ordon nans" Wout Hensbergen, die geheel belangeloos de stoet van bussen op zijn motor begeleidde en voorzien van witte koppel en helm een on gehinderde rit door het verkeer ver zekerde, en de negen buschauffeurs, als de mensen die dank toekwam, en in wie hij alle „onbekenden'* RHENEN Sinds een etmaal gaat in Rhenen en omgeving het hardnekkige gerucht dat één van de oudste hotels in ons land, hotel De Grebbe, te koop is. Gisteren verscheen er een bericht in de bladen dat eind september café restaurant Royal in Arnhem de poor ten gaat sluiten vanwege te hoge be drijfskosten. Met hotel De Grebbe schijnt dat volgens niet bevestigde ge ruchten NIET het geval te zijn. Het hotel is eigendom van de N.V. Maat schappij tot Exploitatie van de Greb beberg, een familie N.V., waarvan me vrouw Tergast in Bennekom directrice is. Het zou in het voornemen van de ze maatschappij liggen om het hotel onderaan de Grebbeberg aan de man te brengen. Wat de reden is van deze voorgenomen verkoop richting van de Grebbesluis. Aan de ene kant stond het hotel, zoals de foto weergeeft, aan de andere kant van de weg stond het koetshuis. Vroeger wis selden de postkoetsen bij het hotel van paarden. Het huidige hotel „De Grebbe" is on dergebracht in de vroegere villa van de familie Leccius de Ridder, iets ho ger gelegen, gerekend vanaf de oude plaats. In vroeger jaren woonde hier mr. D. L. Leccius de Ridder, eige naar van de gelijknamige thans nog bestaande kalkzandsteenfabriek aan de andere kant van de Grebbeberg. De aandelen van de maatschappij tot exploitatie van de Grebbeberg zijn in handen van de nabestaanden van wijlen mr. Leccius de Ridder. VEENENDAAL Zes woningen aan de Brinkersteeg kunnen worden aan gesloten op de waterleiding dank zij een overheidsregeling inzake de aan sluiting van superonrendabele percelen. Een belangrijk deel van de kosten zal door het rijk worden gedragen terwijl de gegadigden per perceel vier honderd gulden op tafel moeten leggen. De Vee- nendaalse Waterleiding Maatschappij die de aansluitingen moet realiseren gaat kennelijk niet over een nacht ijs want zowel de individuele bijdragen van in totaal f 2400,- als de verwachte rijks bijdrage moeten tevoren door de ge meente Veenendaal op tafel worden ge legd. die de reis hebben mogelijk gemaakt, de hoogste lof toezwaaide. Het voornaamste kenmerk van de dag was en bleef naast de gezellig heid een bijna uitgelaten vrolijk heid. Dat begon al vroeg, en de oor zaak was een vertraging van een minuut of tien. Een dame van De Engelenburgh kwam tot de ontdek king dat ze was vergeten haar bo- vengebit in te doen, waarop de bus chauffeur Henny Huiberts aan bood: „Zodra ik heb gegeten mag u het mijne wel hebben..." De hilariteit die volgde was de aanzet tot een ongemeen vrolijke rit. De dame in kwestie ging overi gens niet op het aanbod in, maar haalde de onontbeerlijke prothese, terwijl de bussenstoet even wacht te. Een telefonisch contact met de direc trice van gisteravond leverde weinig nieuws op. „Deze zaak is in handen van notaris Poulie in Wageningen," aldus mevrouw Tergast. Notaris Poulie in Wageningen gaf als zijn commentaar op deze zaak. „Ja, het hotel is wel te koop geweest, en dat is nog het geval als er maar iemand komt. die er genoeg voor wil geven. Het hotel brengt praktisch niets op, daarom wil de maatschappij het verko pen. Ook de bosexploitatie is beneden de markt." Hotel „De Grebbe" is verpacht aan de familie Van Londen, die er al vanaf 1947 is gehuisvest, eerst de vader, sinds mei 1957 de zoon. De pachter, de heer P van Londen, wilde geen commentaar geven. Uit de antwoorden van de directrice Hotel ,,De Grebbe", zoals het tot de meidagen 1940 bekend was tot in de verste uithoeken van ons land. Het huidige hotel ,.De Grebbe", ge legen in de gevaarlijke Grebbebocht. van de maatschappij tot exploitatie van de Grebbeberg en uit het voorzichtige commentaar van de notaris die de za ken behartigt, mag worden afgeleid, dat er wel iets aan dc hand is met het ho tel in de Grehbe. Al was het alleen maar af te leiden uit de opmerking van de heer Poulie, dat degeen die het meest biedt eigenaar wordt. Blijkens verkregen inlichtingen is het hotel nog niet in het openbaar te koop aangeboden. Kennelijk deinst de maat schappij hiervoor nog terug in verband met de huurbescherming. Hotel „De Grebbe" staat in de ge vaarlijke Grebbebocht. Er gaat prak tisch geen week voorbij of er gebeuren ernstige verkeersongevallen. De huidi ge pachter, de heer P. van Londen, heeft in zijn huis een volledige EHBO- set om in nood eerste hulp te kunnen verlenen. Het hotel stond tot aan de mei-dagen van 1940 honderd meter verder in de VEENENDAAL In een zelf gepro duceerde en geregisseerde rolprent pre senteert Jerry Lewis zich deze week op het doek van 't Luxor theater. Inhoud gevend aan de titel „The Big Mouth" (Gooi 'm maar open!) verbeeldt hij een vakantievierende boekhouder, die aan zyn hengel eeng ewonde kikvorsman ophaalt. Voordat deze de laatste adem uitblaast fluistert hij over een partij diamanten die hij van „de bende van Thor" heeft gestolen, geeft de boekhou der (Lewis zelf) een kaart en mompelt iets over een hotel. Het kan niet anders, of er ontspint zich een wervelend verhaal vol gekke, dwaze, dolle gebeurtenissen, die in kleur mogen worden gezien door ogen van al- leeftijden. Boekhouder Clamson haast zich naar de politie, raakt onmiddellijk in moei lijkheden met de directeur, en verliefd op een stewardesje. De bende van Thor, schuldig aan de dood van de kikvors man, is intussen ook op zoek naar de diamanten. De gangsters raken enigs zins in paniek als de verliefde boekhou der als twee druppels water blijkt te gelijken op de vermoorde duiker. Ach tervolgingen, misverstanden, een onhan dige Lewj£, en steeds gecompliceerder wordende situaties zorgen er ver der voor dat een keiharde aanslag wordt gepleegd op de conditie van de lachspieren. „Dead or Alive" (McCord, dood of levend) is de naam van de andere film die Luxor dit weekeinde brengt. Het is een harde western, ook in kleur, die zich afspeelt in New-Mexico, waar de gouverneur amnestie afkondigt voor al le bandieten in zijn staat. Als ze hun wapens neerleggen wor- den ze weer aanvaard als goede burgers. Sheriff Colby van Tascosa saboteert die regeling, en legt zelfs een blokkade om het roversnest Escondida. De zwer vende vrijbuiter McCord, die zich zor gen maakt over een pijnlijke arm wil in Escondida een dokter opzoeken. Een passant breekt hij door de bolkkade heen, ontmoet een meisje, raakt in con flict met de bendeleider, en dat kost hem op den duur een aantal ongenadige pakken ransel. Hij ziet kans, zij het meer dood dan levend te ontkomen, na vergeefs goed bedoeld in contact te zijn geweest met de harde sheriff. Het verdere verloop van het verhaal laat aan spanning niets te wensen over, noch aan rauwheid. Toegang 18 jaar. VEENENDAAL Als de raad er mee akkoord gaat krygen de Veenen- daalse wethouders een loonsverhoging van ruim f. 2.500.Voor 1968 bedroeg hun jaarwedde f. 13.344.Voorgesteld wordt dit bedrag voor dit jaar op te trekken tot f. 15.975. Het zal dit jaar wellicht de laatste keer zijn dat de raad zich over het al of niet wenselijk zijn van verhoging van de wethouderssalarissen zal kun nen uitspreken. Door enkele gemeen ten is bij de gedeputeerde staten ge pleit in gevallen waarin de wijziging van de jaarwedden het gevolg is van een trendmatige loonontwikkeling, de wedden automatisch aan te passen zon der dat de gemeenteraden vooraf wor den gehoord. Gedeputeerde Stateni voelen hier wel voor en verwachten dat de kroon hier eveneens welwillend tegenover zal staan. Ook hiervoor wordt donder dagavond de mening van de Veenen- daalse raad verwacht. VEENENDAAL Het college van B en W. van Veenendaal heeft voor huisvesting van de nieuwe hoofdinspec teur - korpschef van de politie het oog laten vallen op het pand Schimmelpen- ninckstraat 12. Het pand is thans nog eigendom van de Kon. V.S.W. die be reid is het pand te verkopen voor een bedrag van f 62.000. De raad wordt voorgesteld het pand aan te kopen en de woning te bestem men als dienstwoning, hetgeen inhoudt dat de huur 12 procent van de jaarwed de zal bedragen. De reis bleef nagenoeg zonder problemen- Eén deelneemster moest door een bestuurslid naar huis wor den gebracht omdat ze zich niet erg lekker voelde. De leden van de Rode Kruiscolonne en de EHBO hoefden weinig meer te doen dan wat eau de cologne verstrekken en hier en daar aspirientjes uit te delen. De reizigers hadden teveel plezier om onwel te kunnen worden. On der de vierhonderd bevonden zich twee deelnemers die het leeftijds record op hun naam hadden: de 90- jarigen W. Brouwers en G. Schrij ver. Tegen half acht arriveerde het ge zelschap gisteravond weer in Vee nendaal. De enige conclusie die kan worden getrokken is dat de „tieners van 1900" een dag beleefden, die ondanks stortbuien een zonnig ver loop had. Het bestuur van „Oran jedag", onder leidingv van de heer Ant. de Ruiter, vergezeld van o.a. ere-voorzitter H. M. van Schuppen, kan er dan ook alleen maar van overtuigd zijn dat de langdurige voorbereidingen de moeite waard zijn geweest. Niet voor niets klonk het veelstemmig gezongen „We gaan nog niet naar huis" in meer dan één bus, toen Veenendaal weer in zicht kwam. VEENENDAAL Dc gemeente is van plan om f 9.000,- te investeren om de toegangsweg tot de terreinen van de voetbalvereniging „Veenendaal" beter begaanbaar te maken en in de nabij heid van de veldèn een parkeerruimte aan te leggen. Het ontbreken van een behoorlyke parkeerruimte leidt thans tot het par keren van veel voertuigen langs de Bergweg, dat uit een oogpunt van ver keersveiligheid weinig aantrekkelijk geacht wordt. Dit laatste vooral ook in verband met het feit, dat de Bergweg een belangrijke schakel wordt in de ge leiding van het verkeer van en naar de westelijke randweg. Bij het in exploitatie nemen van het complex „de Salamander" vonden de bezoekers dan ook al spoedig een nieu we ingang, die het mogelijk maakt het .moeilijke" pad vanaf de Bergweg te mijden en via „de Salamander" een betere weg tot het terreinencomplex verschafte. Het gevolg hiervan was dat veel wedstrijdbezoekers hun auto om en nabij de nieuwe entree plaatsten, hetgeen tot excessen leidde. De in die omgeving gevestigde bewoners konden soms nauwelijks hun woning bereiken. Ook daarom heeft de gemeente de be treffende ingang moeten verbieden. Verharding van het pad naar de ter reinen vanaf de Bergweg en aanleg van een parkeerterrein vergen een be drag van f 5000,- terwijl een noodzake lijk hekwerk f4000,- kost. Met de eige nares van de grond is overeenstem ming bereikt. VEENENDAAL De Stichting Sa menwerkende Christelijke scholen, waarin samenwerken de Vereniging Chr. Nat. Schoolonderwijs en de Her vormde scholen hebben het plan om sa men een school te bouwen in het Prins Willem Alexanderpark. Aan alle voor waarden voor het stichten van een in dit geval 6-klassige lagere school, is voldaan, zodat het college van B. en W. de raad voorstelt om de gevraagde medewerking te verlenen. EDE Geboren: Neeltje M. J„ d.v. J. Meijer en J. van 't Hof; Elisabeth J., d.v. J. B. Zink en E. H. Steenhuis; Janna L., d.v. B. v. Veenschoten en H. van Veldhuizen; Henriëtte C., d.v. A. H. Voskuil en J. Spelt; Hendrik, z.v. A. Verwoert en M. E. van Egdom; Wil- lempje C., d.v. D. H. Huiberts en N. van Veenendaal; Margrita, d.v. D. Koetsier en G. Groeneveld; Francfscus J. M., z. v. H. A. Boekholt en M. J. S. Hou- ben; Diana J., d.v. J. Hovestad en H. I. Portenge; Aartje, d.v. D. Blom en R. van de Haar; Ruben V. H. C., z.v. ADVERTENTIE

De Vallei | 1969 | | pagina 5