Kleinere deelneming aan 13e Wolmars Wim Keman verbeterde zijn persoonlijk record Hattrick van J. v. Donkelaar Amateurvoetbal in cijfers Record-deelneming aan clubkampioenschappen van t.c. „Rhenen" Soesterberg werd overspeeld door zondagteam van DVSA: 6-0 Renswoude verwaarloosde zijn inzet bij voorsprong Twee defensiefouten kostten Scherpenzeel een punt2-2 gevecht Bikkelhard tussen Stroe en Valleivogels RK Unitas kwam gelijk spel overeen met YSK: 1-1 Geen afwerkers bij Oranje-Wit DCE gaat weer dammen in Groene- kruisgebouw Grote teleurstelling voor NSYS SKF verloor pover duel van Landlust Baarn bracht SVP 2-1 nederlaag toe ortnieuws Hoofd- en eerste klassers KNZB vergaderden Maurik de grote triomfator in Unitas-toernooi Weinig verschil Gemakkelijk Junioren Korfbal Pagina 10 MAANDAG I SEPTEMBER 1969 VEENENDAAL Ondanks de gunstige weersomstandigheden hebben de or ganisatoren van de traditionele Veenendaalse Wolmars een verminderde deel neming moeten constateren. Deze keer verschenen bijna 500 wandelaars aan de start voor tochten over 8, 12 en 18 kilometer. Het startbureau was gevestigd in de kantines van de SKF-fabrieken aan de Groeneveldselaan, vanwaar het parcours de wandelliefhebbers door de bossen van Prattenburg voerde. Door een uitstekende organisatie had de 13de Wolmars een bijzonder vlot verloop en de deelnemers waren na afloop opgetogen over de fraaie omge ving van Prattenburg en de duidelijke routebeschrijving. Alle wanderlaars ontvingen de fraaie OSS Gedurende het afgelopen weekend werd er in Oss in het Combi- bad een internationale zwemwedstrijd georganiseerd, waaraan voor Neder land deelnamen de kringen Midden Ne derland, Brabant en Limburg en de na tionale zwemploeg van België. De VZC'er Wim Keman verbeterde op het nummer 100 meter vrije slag zijn persoonlijk record weer en bracht het op 1.04.3 min. Op de laatstgehouden nationale kam pioenschappen werd hij met 1.04.8 min zesde op dit onderdeel. Er stonden niet minder dan 22 num mers op het internationale program ma. Wim Keman kwam op de 100 me ter vrije slag voor jongens onder de 14 jaar bijzonder sterk voor de dag. Zijn tijd van 1.04.3 min. kwam als een gro te verrassing. Hij verbeterde zijn eigen record met maar liefst een halve secon de en dat terwijl hij na de nationale kampioenschappen vrijwel niet meer op snelheid heeft getraind. Hij werd winnaar op dit onderdeel en was voor VZC weer een waardige re presentant. De zwemontmoeting werd gewonnen door de Belgische nationale ploeg met 5830.0 punten. Tweede werd de Kring Midden-Nederland met 5867.2 punten, derde Limburg met 5954.6 punten en vierde Brabant met 6001.1 punten. Na afloop werd alle deelnemers een Brabantse koffietafel aangeboden door de gemeente Oss. EDERVEEN Advendo heeft zater dag op eigen terrein een verdiende 3-0 overwinning in de eerste competitie wedstrijd tegen DEV uit Doorn be haald. In deze matige en harde wed strijd scoorde J. v. Donkelaar voor de Ederveners driemaal. Het Advendo-team kwam met nieu we shirts binnen de lijnen. De thuisclub toonde zich iets sterker dan de gasten en er kwamen goede scoringskansen. A. Drost kreeg een goede kans om de score te openen, maar zijn kopbal uit 'n corner van J. Nat ging rakelings naast. De gasten kwamen ook tot goede tegen aanvallen waarbij de jeugdige keeper B. v. Hal zijn talenten toonde door steeds op tijd in te grijpen. Advendo bleef evenwel gevaarlijker. Nadat eerst E. Donkelaar en D. Veer de juiste richting hadden gemist, was het J. v. Donkelaar die in de 18e mi nuut de score opende. Bij een verre trap van G. Vink was hij de DEV-de- fensie te vlug af en passeerde de DEV- keeper (1-0). Advendo bleef aandringen en kort hierna schreeuwde de gehele ploeg om een strafschop toen de door gebroken linksbuiten E. Donkelaar bin nen het strafschopgebied werd gevloerd. De zwak leidende scheidsrechter Schoeman liet echter doorspelen waar door er een unieke kans om de stand op te voeren verloren ging. Toch werd het nog voor rust 2-0 toen J. v. Donke laar in de 43ste min. een goede voorzet van J. Nat bekwaam afrondde. Na de hervatting zakte het spelpeil aanmerkelijk en werd er uitermate slecht gespeeld. De gasten toonden zich nog de minst slechtste ploeg en hadden v rijwel de gehele tweede helft een veld- overwicht. De gasten bleken echter niet over een schutter te beschikken, waar door keeper v. Hal maar enkele keren in actie behoefde te komen. Advendo kwam er aanvallend vrijwel niet meer aan te pas. Toch kwam Ad vendo 2 minuten voor het einde nog op 3-0 toen Greuter, die in de tweede helft J. Nat verving, een afgemeten voorzet naar de vrijstaande J. v. Donkelaar gaf, die ineens vuurde en de DEV-doel- man volkomen kansloos maakte. Halverwege de tweede helft raakte H. Donkelaar geblesseerd en werd vervan gen door L. de Fluiter. Advendo zal za terdag in de zware uitwedstrijd tegen Bunnik beslist beter voor de dag moe ien komen om winst te boeken. herinneringsmedaille, ontworpen door de heer A. P. de Kleuver. Bij de prijsuitreiking bleek er weinig verschil in puntenwaardering te zijn voor de deelnemende groepen. De 8 km leverde een eerste prijs op voor Dode- wero's uit Dodewaard (435 punten) en tweede werd DVS uit Wateringen met 406 punten. Als derde klasseerde zich Frissestein uit Herwijnen met 405 pun ten. De grootste deelneming werd ge- geboekt op de 12 km. Daar won Waal tippelaars uit Ochten de eerste prijs met 472 punten. De Beatrixschool uit Veenendaal veroverde de tweede prijs met een puntentotaal van 454 en de derde werd Frissestein uit Herwijnen met 453 punten. De vierde plaats was voor De Weem uit Voorthuizen met 450 punten. Op de 18 km zegevierde Wandelsport vereniging SSS uit Veenendaal met 466 punten. Tweede werd De Gems uit Er- melo (435 punten). BUNNIK Zaterdagmiddag verga derden afgevaardigden van hoofd- en eersteklassers van de afdeling waterpo lo van de KNZB in motel Bunnik over de plannen voor de komende competi tie in deze afdelingen. Uiteraard gaf ook de kersverse eersteklasser VZC uit Veenendaal acte de présence. Na lange discussies werd uiteindelijk besloten de competitie voor de hoofd en eersteklassers wederom in januari te laten aanvangen. De waterpolocom- missie had voorgesteld om deze compe tities in oktober reeds te laten begin nen, maar de meeste afgevaardigden stemden tegen omdat met betrekking tot de badaccommodaties nog lang niet de juiste formules zijn gevonden om de hele winter overdekt te kunnen spelen. Er werd duidelijk gesteld, dat men er rekening mee moest houden dat het volgend seizoen geheel overdekt moet worden gespeeld, zodat de zomermaan den kunnen worden besteed aan zwem wedstrijden en andere belangrijke wa tersportevenementen. Na langdurige besprekingen over o.a. minimale afmetingen van de baden etc. werd de vergadering omstreeks vijf uur besloten. Voor Veenendaal is dus van belang, dat de herenploeg van VZC zeer waar schijnlijk pas in januari met het eer steklas-avontuur kan beginnen. In elk geval resten nog vele maanden om zich terdege op deze belangrijke com petitie voor te bereiden. De start van één van de wandel groepen, die deelnamen aan de dertiende Wolmars van Veenendaal. SCHERPENZEEL Het is het zon dagelftal van Scherpenzeel niet gelukt om op eigen terrein van Amersfoortse Boys te winnen. Dat leek er bij een 2-0 voorsprong wel op, maar door twee verdedigingsfouten kwamen de gasten weer gelijk. Tech nisch gezien waren de gasten wel beter maar Scherpenzeel kreeg veel meer kansen. Met name middenvoor F. Re- bergen tastte echter nogal eens mis. Scherpenzeel trok meteen ten aanval. In de 6e minuut kopte F. Rebergen goed door en W. Verweij kon van dicht bij doelman J. Gerth kansloos passe ren (1-0). Even later knalde Verweij buiten het bereik van de doelman tegen de paal. In de 28e minuut vergat v. Wijnen om de bal mee te nemen. Rebergen maak te hier dankbaar gebruik van en om speelde doelman Gerth (2-0). Scherpen zeel bleef gevaarlijker maar toen in de 32e minuut doelman v. Geel een schot van Bram Overbeke verkeerd beoor deelde was het 2-1. Na de rust daalde het tempo. De Scherpenzeel-achterhoede ging wat te veel „spelen" en toen in de 51e minuut Baardemans niet op tijd wegwerkte maakte Monshouwer hiervan gebruik en schoot via de handen van doelman Van Geel raak (2-2). Er werd nu zeer fel gestreden om de leiding. Door een botsing moesten twee spe lers worden vervangen, zonder dat er van ruw spel sprake was. Scherpenzeel had pech toen de ingevallen W. v. Oostrum over het verlaten doel schoot. Met nog zeven minuten te spelen zet te W. v. Oostrum in samenwerking met W. Verweij een prachtige aanval op. De bal werd door Verweij op maat voorgezet, maar het was Rebergen die overkopte. Even later kreeg Rebergen weer en kans maar het zat hem deze middag niet mee. Doelman Gerth ver hinderde door zeer goed ingrijpen een Scherpenzeelse zege. STROE Op een terrein dat in feite niets met een sportveld had te ma ken moest Valleivogels zaterdag tegen Stroe aantreden. In een bikkelhard ge vecht wist Valleivogels een 3-4 zege te boeken maar het moest wel een speler op het slachtveld achterlaten. A. v.d. Wetering moest na een botsing met de doelman met verschillende wonden van het veld worden gedragen enkele minu ten voor het einde. Het was aan de goe de leiding van scheidsrechter Dasier te danken dat er niet meer slachtoffers vielen. Valleivogels startte erg zenuwachtig en Stroe maakte hier dankbaar gebruik van. Het was in de 13e minuut A. Bon- gers die Stroe de leiding gaf (1-0). Dit schudde Valleivogels wakker en A. v. d. Wetering bracht in de 15e minuut de stand op 1-1. Toen in de 20e minuut de Valleivo gels-verdediging miste was het de links buiten van Stroe die de stand op 2-1 bracht. De Valleivogels-aanvallen wer den echter steeds gevaarlijker en uit een voorzet kopte Wiggemans fraai in (2-2). In de 25e minuut wist A. v.d. Wete ring zich goed vrij te spelen, maar een der Stroe-verdedigers trok aan de nood rem binnen het 16-metergebied. J. v. Rootselaar Hzn. benutte de penalty (2-3). Ondanks het feit dat Valleivogels veel beter speelde maakte Stroe toch weer gelijk. Uit een afstandsschot belandde de bal boven de lat. Het leer stuitte het veld weer in juist voor de voeten van middenvoor A, Borgers, die doel puntte (3-3). Met nog 15 minuten te spelen bracht Wiggemans de stand op 3-4. Het spel werd nu steeds harder en toen 5 minu ten voor het einde A. v.d. Wetering doorbrak werd hij op zeer ruwe wijze door de doelman onderuit gelopen met eerder genoemd gevolg. Naast enkele wonden heeft hij vermoedelijk een ge broken arm opgelopen. UTRECHT Unitas heeft in Utrecht tegen VSK zijn eerste competitiewed strijd gespeeld. De Veenendalers kwa men niet verder dan een 1-1 geljjk spel. De Unitas-aanvallers bestookten con stant het vijandelijk doel maar kon den in de eerste 20 minuten de vele kansen die zij kregen niet doeltreffend afronden. In de 12e minuut ging een fraai schot van de voet van T. van Ojik net naast. Ook J. Harmsen had met zijn schoten in de 15e en 19e mi nuut geen geluk. In de 26e minuut kwam Unitas op P-1 door een doelpunt van R. Mering. De Veenendalers speel den nu veel sneller en combineerden ook beter maar de talrijke kansen die zij kregen werden niet in doelpunten omgezet. In de 2e helft kwam VSK beter voor de dag. Een fraai schot van de links buiten ging net naast. In de 58e mi nuut speelde B. v. Kruistum in het strafschopgebied de bal met zijn hand en VSK kreeg een penalty. De hard ingeschoten strafschop werd met een magnifieke sprong door keeper P. Bre- kelmans tot hoekschop verwerkt. Toch kwam VSK 3 minuten later op gelijke voet. Door een mistrap van B. v. Kruistum kwam een VSK-aan- valler alleen voor de Unitas-doelman, die kansloos was tegen de lage schui ver (1-1). Unitas probeerde nog de vol le winst te pakken maar een afmaker bij de Veenendaalse voorwaartsen ont brak. Vijftien minuten voor tijd ver liet T. Selherst met een ernstige knie blessure het veld. ELST Oranje-Wit heeft gisteren in de thuiswedstrijd tegen Wijk bij Duur stede, de gedegradeerde eersteklasser van vorig seizoen, een 0-2 nederlaag moeten incasseren. De Elstenaren speelden 'n sterke wed strijd maar eenmaal voor 't doel van de gasten gekomen faalden zp. Er zjjn nog steeds geen afwerkers te vinden in de Elster formatie In feite is de nederlaag tot stand ge komen door twee grove fouten in de Oranje-Wit-verdediging. In de acht ste minuut strafte W. Willemse een fout je in de Elster defensie af met een goed schot (0-1) en vier minuten laer deed Jetten hetzelfde na een mis greep van de verdedigers. De Oranje-Wit-goalie was kansloos in (0-2). Voor het grootste gedeelte van de wedstijd zijn de Oranje-Witters verder in de aanval geweest. Wijk bij Duurstede moest vaak dui delijk zijn meerdere erkennen in de gastheren, die echter geen afwerker hadden in de frontlinie. Ongeveer twaalf minuten voor het einde scoorde de thuisclub nog wel, maar de arbiter had voordien hands geconstateerd. le klasse A: DVSA-Soesterberg 60; VVZA-BDC 10; Veense Boys-Hoog land bij 18 stand gestaakt wegens beenbreuk; De Vesting-EMM 13; Scherpenzeel-Amf. Boys 22. 2e klasse B: Oranje-Wit-Wijk bij Duur stede 02; Barneveld-Roda '46 13; DVSU-De Meeuwen 6—1; RUC-FAK 2—3; VSK-RK Unitas 1—1. 3e klasse A: Austerlitz-HDS 01; G. Boys-Hooglanderveen 01; SIOS- SVMM 2—0; ASV '65-De Kieviten 1—0; Achterveld-Bilthoven 21; ODI *58- Maluku Muda 45. RHENEN De onderlinge kam pioenschappen van tennisclub „Rhe nen" hebben na de vertraging van vo rige week door het slechte weer, toch nog een bijzonder vlot verloop gekre gen. Er konden het afgelopen weekein de, dank zij het prachtige weer, onge veer vijfendertig partijen worden ge speeld in dit evenement, dat met z'n vijfenzestig deelnemers alle voorgaan de kampioenschappen overtreft. In het damesenkel zijn reeds twee halve-finalisten bekend. Het zijn Cor- rie Visch en mevrouw De Haan, die respectievelijk van Karin Deen (6-4, 6-4) en Ron Livingston (6-0, 6-1) won nen. De beide andere halve-finalisten zijn nog niet bekend aangezien dat ko mende week pas wordt uitgemaakt. René Lodder plaatste zich door een gemakkelijke 6-0, 6-1 zege op M. Tim mermans in de halve finale heren-en kel, waarin hij zal uitkomen tegen Paul van de Schaaf die door een 6-2, 7-9, 6-4 marathonzege Cees van de Pol uit schakelde. Wie Jan van de Pol in de halve finale tegen zich zei krijgen is nog niet bekend. Hij won de kwartfina le met moeite van Berend Veenendaal (3-6, 6-1 en 6-2). Ook in het damesdubbel is men al een eind gevorderd. Mevrouw S. Deen en haar dochter Annelot speelden zich in de halve finale. Hun opponenten worden deze week bekend, In de andere AMERONGEN Onder ideale weers omstandigheden werd zondag op het sportpark De Burgwal in Amerongen de eerste competitiewedstrijd gespeeld van DVSA. Het duel tegen Soesterberg stond op hoog peil. Vooral het eerste kwartier waarin overigens niet werd LEXMOND Voor Renswoude is het eerste competitietreffen aan de oevers van de Lek, waar men tegen het niet groots spelende Trekvogels moest aan treden, ondanks een zeer snel genomen voorsprong uitgelopen op een neder laag. Dat verlies was verdiend, want de thuis spelende vereniging die twee maal een achterstand moest wegwer ken heeft getoond tweemaal drie kwar tier te kunnen vechten en zette daar door de dreigende nederlaag in winst om (3-2). Het was overigens een matig duel in Lexmond. De wedstrijd begon sensationeel want Renswoude nam direct de bal over van Lekvogels en scoorde via J. Veldhuizen reeds na een halve minuut (0-1). De Roodwitten verzuimden echter in de volgende minuten opnieuw toe te slaan. Lekvogels was aangeslagen want verder dan een schot van B. Veld huizen over de kruising en enkele tech nisch goed opgezette aanvallen kwam men niet. De Vogelsploeg begon lang zaam maar zeker aan een fel tegenof fensief dat na ruim een kwartier bijna de gelijkmaker opleverde, ware het niet dat keeper v. 't. Foort, die in uitsteken de vorm was, tot drie maal toe wist te redden. Aanval na aanval rolde op de Renswoude-veste af en een doelpunt kon niet uitblijven, want de tegenstoten van Renswoude waren sporadisch. Drie minuten voor rust kwam Lekvo gels naast Renswoude. Spil Koetsier liet de bal lopen omdat De Oudsten royaal buitenspel stond en toen "ook de andere verdedigers bleven staan kon de Lek- vogelsspeler moeiteloos scoren (1-1). Na rust een beter aanvallend Renswou de dat de eerste 10 minuten duidelijk beter was. Het vaak te hard spelende Lekvogels trok vaak aan de noodrem en de veel toelatende scheidsrechter legde de bal net buiten de lijnen toen J. Veldhuizen tot tweemaal toe in kans rijke positie werd gevloerd. Toch werd dit Lekvogels noodlottig want eindelijk kreeg Renswoude een penalty toen J. Veldhuizen weer onderuit werd gehaald H. v.d.Veer gaf keeper v. Ieperen geen kans (1-2). In plaats van door te druk ken liet men de teugels weer vieren en het zeer fel spelende Lekvogels kwam weer terug. Keeper v. 't. Foort voorkwam twee keer een treffer, maar Lekvogels bleef zwoegen voor een beter resultaat. Zelfs spil De Bont ging mee naar voren. Tien minuten voor tijd was het J. Rietveld die uit een corner ineens inkogelde (2-2). De volgende minuut stond Lekvogels al met 3-2 voor, toen P. Rietveld scoorde uit een positie die veel op buitenspel leek. Een alles of niets spelend Rens woude kwam in de slotfase enkele ma len dicht bij de gelijkmaker, maar een te laat reagerende Vink miste. Een in paniek teruggespeelde bal suisde langs de staander van het Lekvogels-doel, maar gescoord werd er niet meer. Renswoude werd geconfronteerd met verlies doordat het niet met inzet bleef spelen. gescoord werd er technisch spel ge demonstreerd. In de DVSA-achterhoede onderscheid de zich in het bijzonder Han van de Pol, die vaak bijzonder taktisch ingreep. In de 16e minuut belandde de bal bij B. van Ommeren. Deze hield het leer juist binnen en terwijl iedereen een voorzet verwachtte schooot hij hard op het doel. De Soesterbergse doelman werd door dit onverwachte effectvolle schot verrast en dat betekende 1-0 voor DVSA. Tien minuten later was het weer raak. C. van Ommeren speelde haar scherp door naar J. Heitbrink en tegen diens schot had de doelman geen ver weer. Soesterberg deed wat het kon om de opgelopen achterstand weg te wer ken, maar G. Breeschoten en zijn med- verdedigers bleven de Soesterberg- voorwaartsen de baas. Na de rust, toen de conditie een woordje ging meespre ken, bleek dat de Amerongers de zomer periode goed waren doorgekomen. Na een kwartier spelen kreeg J. Veen- hof een prachtkans om te scoren doch De DVSA-er kan ondanks zijn wel willende poging het leer niet be machtigen in deze spelsituatie hij werd binnen de beruchte lijnen van de bal gezet en dat leverde een straf schop op. Veenhof nam de strafschop zelf en schoot onhoudbaar in (3-0). Na een half uur spelen was het weer J. Veenhof, die met een bijzonder hard schot van zeker 20 meter afstand de doelman geen kans gaf (4-0). Nu was het pleit beslecht. R. v.d. Wa ter, schakelspeler, brak door en terwijl heel Soesterberg een voorzet verwacht te stormde hij op het doel af. Na in eerste instantie tegen de doelman te hebben aangeschoten verdween de bal toch in het net (5-0). Dat C. van Ommeren tien minuten voor het einde met een prachtig doel punt zorgde voor een 6-0 stand was alleen nog belangrijk voor de statistie ken. DVSA heeft met deze overwinning op Soesterberg gezorgd voor een grote verrassing. helft nemen mevrouw Van Dongen en mevrouw De Haan het komende week op tegen Lucie Visch en Hettie v, d. Schaaf. Ook voor heit gemengddubbel zijn al drie halve-finalisten geplaatst. Het zijn de paren Corrie Visch-Paul Stevens, Bart en Kitty Kemperman en mevrouw Van Dongen-Paul v. d. Schaaf. Laatst genoemd paar behaalde een fraaie triomf op de combinatie Karin Deen Jan v. d. Pol. De gebrs. Cees en Jan van de Pol tenslotte hebben zich in de herendubbel al in de finale gespeeld. Zij zullen hierin de gebrs. Paul en Henk Steevens ontmoeten. Dit jaar zijn voor het eerst ook junio renwedstrijden gehouden. De deelne ming was niet bijzonder groot, maar in ieder geval groter dan vorig jaar toen de animo voor de dubbels geheel ont brak. Karin Harwig speelde zich in het da mes-enkelspel ten koste van Ineke v, d. Heyde heel mooi in de finale en zal moeten uitkomen tegen Mieke Fernée of Ineke Scheffer. Leon Lagaay moest bij de jongens met 3-6 en 5-7 zijn meerdere erkennen in zijn broer Jaap, wiens tegenstander nog niet bekend is. In de afdeling herendubbel bij de ju nioren zijn beide finalisten wel bekend. Het zijn de combinaties Wilber Ruis en Rikus Heller en Jaap en Leon Lagaay. De technische commissie, die deze wedstrijden organiseert, heeft de fina les gepland op zaterdagmiddag en bij gunstige weersomstandigheden zal er dan gelegenheid genoeg zijn om volop van tennis te genieten op het gemeente lijk sportpark „Candia". EDERVEEN Morgenavond opent de Ederveense damclub DCE het dam- seizoen weer in het Groene Kruisge- bouw. Dit jaar gaat DCE met 2 acht tallen in de bondscompetitie spelen. Dit is mogelijk geworden doordat zich en kele leden hebben gemeld. DCE houdt zich echter nog aanbevolen voor nieu we spelers, omdat er nog te weinig re serves zijn. Morgenavond zal er een aanvang worden gemaakt met de on derlinge competitie. Ongetwijfeld kan men in de onder linge competitie een zware strijd ver wachten doordat er een paar sterke dammers bij zijn gekomen die een grote kans maken voor het eerste achttal. ZEIST Een teleurstellend resultaat boekte NSVS in de uitwedstrijd tegen FZO in Zeist. Met 3-0 werd de Veenen daalse ploeg verslagen, ondanks een bijzonder goede start. NSVS begon sterk en overrompelde FZO door krachtige aanvatten die ech ter geen doelpunten opleverden. Vooral Kramer kreeg een aantal uitstekende scoringskansen. FZO herstelde zich na ruim een kwar tier en kwam goed terug. Meer en meer moest NSVS zich gaan verdedi gen en na een half uur werd de score geopend door een schot van de Zeister rechtsbinnen (1-0). FZO bleef doorgaan en kort voor rust werd de stand op 2-0 gebracht. N& de hervatting ontstond er een vrij wel gelijkopgaande strijd, waarin Kra mer en Bleyenberg opnieuw in de gele genheid werden gesteld om te doelpun ten. De Veenendalers zagen evenwel geen kans om de aanvallen voldoende afwer king te geven en in de 80ste minuut be sliste FZO dat de eindstand maar op 3-0 moest worden vastgesteld. AMSTERDAM In een vrij matige wedstrijd tegen Landlust in Amster dam heeft een zwak spelend SKF het onderspit moeten delven. De Veenen daalse ploeg verloor van een fel spe lend Landlust met 5-4. Voor rust kon SKF het tempo aardig volhouden, maar na de hervatting gaf de grotere vechtlust van Landlust de doorslag. SKF kwam na ongeveer 10 minuten al achter te staan (1-0), maar door een goed genomen strafworp van Wout v. Dijk kwam de formatie weer naast Landlust (1-1). De hoofdstedelin gen scoorden voor rust echter nog tweemaal (3-1). Na rust liet André v. Rossum uit een goed genomen doorloop bal 3-2 aantekenen, maar Landlust had z'n antwoord snel klaar (4-2). Breunis v. d. Pol wist onmiddellijk hierna van afstand te scoren (4-3), maar ook nu sloegen de Amsterdammers fel terug (5-3). Vlak voor het einde bracht W. v. Dijk vanachter de paal de eindstand op 5-4. Al met al een zeer verdiende over winning van Landlust, dat duidelijk beter speelde dan het Veenendaalse twaalftal. SKF gaf Hemur-Enge 1 uit Amerongen totaal geen kans. De ge promoveerde Amerongers gingen met 10-2 roemloos ten onder. Op de foto een spelmoment uit dit on gelijk duel. VEENENDAAL RK Unitas heeft gisteren op het Panhuis een junioren- en adspirantentoernooi gehouden waaraan behalve de organiserende vereniging deelnamen Maurik, Veenendaal en DCS uit Zevenaar. Maurik was de grote triomfator op deze middag want in alledrie de poules eindigde deze vereniging op de eerste plaats. RK Unitas werd in de drie groepen tweede. De deelnemende clubs waren in drie poules ondergebracht: een groep van 10 tot en met 12 jaar, een afdeling van 13 tot en met 15 jaar en een poule van 16 tot en met 18 jaar. Er werd een halve competitie gespeeld. Steeds troffen Maurik en RK Unitas elkaar in de beslissende matches van de diverse groepen. De Betuwnaren hadden steeds aan een draw genoeg, terwijl Unitas moest ze gevieren om als eerste te eindigen. Tweemaal speelde Maurik gelijk en eenmaal overwon het de Veenendalers, namelijk in de jongste groep. De eindstanden werden: 16—18: 1. Maurik; 2. RK Unitas; 3. Veenendaal; 4. DCS. 1315: 1. Maurik; 2. RK Unitas; 3. DCS; 4. Veenendaal. 1012: 1. Maurik; 2. RK Unitas; 8. Veenendaal; 4. DCS. BAARN Sportvereniging Panter opende de competitie met een 2-1 neder laag in de uitwedstrijd tegen Baarn. Hoewel de nieuwe spelers, A. Hendriks en Bijl, goed voldeden draaide het Panter-elftal nog niet op volle toeren. Na een 2-0 ruststand begon het Vee nendaalse team zich wat te herstellen en werd er aanmerkelijk beter ge speeld dan in de eerste helft. Al na amper twee minuten keek SVP tegen een 1-0 achterstand aan. Dat ge beurde door een doelpunt van Brouwer. In de 13de minuut werd het zelfs 2-0 toen de SVP-doelman een schot van 20 meter afstand niet onder controle wist te krijgen. Desondanks gaf SVP de moed niet op en er werd een groot aantal tegen acties ondernomen. Bij verschillende goede scoringskansen werden lat en doelpalen herhaaldelijk getroffen doch het lukte niet om een tegenpunt te sco ren. P. Kalter, die in de 15de minuut al leen voor de Baarnse doelman kwam, knalde keihard tegen de paal en nog voor rust herhaalde zich dit tweemaal. SVP-speler A. van Kooten moest zich wegens een knieblessure laten vervan gen door J. Bolderman. Pas in de 25ste minuut na rust slaag de J. Stuivenberg erin de stand op 2-1 te brengen, maar verder kwam de Veenendaalse formatie niet.

De Vallei | 1969 | | pagina 10