Hezemans had niet het minste respect voor zijn tegenstanders Gemakkelijke overwinningen voor geplaatste spelers Nederlandse motorelite reed alle baanrecords aan flarden MR-Yamahateam succesvol Voetbal in het buitenland Nederlaag voor volleyballers Vierstromenlandronde voor Henk Nieuwkamp WERELDBEROEMD DOOR KWALITEIT STEYLEN OP DREEF RACEDAG VOOR FIJNPROEVERS Forest Hills Op „Varssel-Ring" in Hengelo (Gld.) Engeland Duitsland Frankrijk Paniek Spektakel Ongenaakbaar Dramatisch Klasse Uitslagen MAANDAG I SEPTEMBER 1969 Henk Viscaal, de populaire spon sor van o.a. Cees van Dongen, won op de bekende Suzuki van zijn pupil de 125 cc nationaal. Niet eerder dan na felle strijd met de Nederlandse kampioen in deze klasse Jan 7.oombelt uit Oldebroek. Hier Henk op de hoog ste trede van het ereschavot (links), Jan Zoombelt (tweede) en rechts Aart Val$ter (derde). ZANDVOORT Het was de racedag voor de fijnproevers. Daarover bestond zon dag op het winderige Zandvoortse circuit nauwelijks verschil van mening. Na de teleurstellingen van het recente verleden volgde nu bij de internationale races van de Nederlandse Auto-rensport Vereniging het ene enerverende moment op het andere. Voor de chauvinistische toeschouwer was er voorts nog een slotrace met een Nederlandse winnaar, die buitenlandse concurrenten met krachtiger motoren achter zich liet. Voor die krachttoer zorgde Toine Hezemans. De witte Porsche van het SRT Holland leidde van start tot finish. De coureur uit Eindhoven had niet het minste respect voor de BMW 2002 TI's van de Duitsers Dieter Basche en Dieter Quester. Moeilijkheden met zijn motor deden Quester, vrijwel de gehele race in tweede positie rijdend, terugvallen tot de vierde plaats. De hoop, dat Gijs van Lennep met de Porsche van het Dutch National Racing- team in de slotfase Basche zou kunnen passeren, zodat een dubbele Nederland se zege een feit zou zijn, ging niet in vervulling. De veel beproefde slip- streamtactiek kon dit keer geen winst brengen. Het verschil in pk's van de beide motoren was duidelijk groter dan de extra snelheid door zuigkracht ver kregen. Luttele meters achter Basche werd Gijs van Lennep als derde afge- vlagd. Voor paniek bij de pits zorgde Man Bergsteyn in een van de races geldend voor de Europese beker voor toerwa- AVS.S. Op het lange rechte eind voor de tribunes explodeerde zijn motor. Om te voorkomen dat de liters olie op de baan zouden komen, raasde hij met zijn Cooper de strook voor de pits op waar ook nu weer uitermate veel, al dan niet officiële officials, een plaats hadden gevonden. Als door een wonder bleef eén ernstig ongeluk uit. „Wan neer hij geen levenslang startverbod krijgt", zei speaker-vice-voorzitter van de Ned. Autorensport Vereniging Phi lip Keiler na de gevaarlijke manoeuvre, „dan begrijp ik het niet meer". De NAV bleek echter milder dan zijn twee de voorzitter en vond dit later een kwestie van overmacht. Het was overi gens een van de weinige wedstrijden zonder spanning. De vrouwelijke Bel gische coureur Yvette Fontaine toonde zich met haar fabrieks-Ford Escort Twin Cam 20 mannen uit zes landen te erg en won zoals ze wilde. Een race, die alles had wat zelfs de fijnproever ervan verwacht, was de in ternationale toerwagenracé in de lich tere klassen. Rondenlang scheen Wim Boshuis een zekere winnaar. In een ge vecht waarin de mini-auto's op drie wielen de Gerlachbocht uitkwamen en de Hunzerug opstoven, schakelden ont stekingsmoeilijkheden hem echter uit. Ed Swart's hoop om zijn positie in het officieuze Europese kampioenschap te verbeteren bleek al even ij del. Een defecte versnellingsbak maakte hem kansloos. Het duel tussen de Italiaan, rijdend onder het pseudoniem „Pam" en de wat overmoedige Rob Dijkstra bleef de toe schouwers boeien, Alle stuurmans kunst van Pam was echter niet vol doende om Dijkstra van zijn zege af te houden. Een winstpunt voor de organisatoren HENGELO (Gld) De Nederlandse motor-elite heeft in de laatste wegraces van dit seizoen, die meetellen voor het nationale kampioenschap, duidelijk een grote vooruitgang gedemonstreerd. Op alle fronten is een opmars naar het internationale peil gaande en zelfs naar de wereldtop. De ruim tweehonderd renners, die op het vernieuwde circuit „De Varsselring" in het Gelderse Hen gelo aan de start verschenen hebben in uitermate spannende races in alle solo klassen, zowel nationaal als internationaal, op het scherp van de snede gestre den om de ereplaatsen. Het ene baanrecord na het andere sneuvelde. Dat be gon zaterdag al in de training nadat de renners kennis hadden gemaakt met het door de Hengelose Auto- en Motor Vereniging werkelijk prachtig aange legde circuit. Hoe snel het circuit wel is moge blijken uit het feit, dat ver schillende ronderecords met rond de 10 km/uur werden verbeterd. Het zo langzamerhand bekend ge worden Yamaha-team van Motorpaleis Riemersma heeft in Hengelo getoond volledig op de nieuwe machines inge speeld te zijn en prestatie:. van groot formaat te kunnen leveren. Maar ook de teams van Van Veen-Kreidler, Mo tor Racing Team Nederland, stal Bruin- sma en de pupillen van Henk Viscaal hebben een groot aandeel in de stijgen de kwaliteit van de Nederlandse motor- wegracesport. Het twaalfduizend kop pen tellende publiek heeft op bijzonder enthousiaste wijze meegeleefd met de felle duels, die soms pas enkele meters voor de finishlijn beslist werden. Het begon al direct in de 50 cc klasse nationalen, waarin Henk van Kessel en Bennie Maatkamp elkaar geen duimbreed toegaven in de eerste serie. De Varssevelder Maatkamp bleek in de slotfase net iets sneller te zijn. In de finale ging het op dezelfde wijze. Het leek er even op of Henk van Kessel, die nog enkele punten nodig had voor de Nederlandse titel, het kampioenschap met een zege wilde bevestigen. Maat kamp bleek nu echter ook de snelste. Bij de internationales was Aalt Toer- sen heer en meester. De hoogstgeklas- seerde man om de strijd voor het we reldkampioenschap in deze klasse joeg zijn Van Veen-Kreidler met een supe- riore techniek over de baan. Teunis Ramaker uit Hattem nam na een zeer snelle start de kop, maar al in de eer ste ronde moest hij deze afstaan aan Toersen. De Nederlandse kampioen Jos Schrurgers bleef de Hattemmer op de tweede plaats bestoken, maar zag geen kans hem te passeren. Cees van Don gen profiteerde van deze onderlinge strijd om het tweetal te passeren. De beroemde Suzuki van Anscheid, dit jaar in de internationale wedstrij den bereden door Cees var Dongen, bracht bij de nationalen Henk Viscaal de overwinning. De Nederlandse kam pioen Jan Zoombelt uit Oldebroek le verde wel felle tegenstand, maar de Al- meloër was enkele meters sneller. De zelfde Suzuki bracht Cees van Dongen bij de internationalen een overwinning met een „straatlengte". Ondanks het wisselen van een bougie kwam zijn overwinning geen moment in gevaar. van kop af kwam zijn overwinning geen moment in gevaar. Op het twee de plan speelde zich echter een enorme strijd af om de overige ereplaatsen. Henk Tappel klom tenslotte naar de tweede plaats na lang achter Leo Bo- vee en Karei Zeegers te hebben aange jaagd. Ewoud Lambrechtse uit Eindho ven was in deze klasse de grote pech vogel. In de Molenbocht maakte hij een slipper en ging enkele malen over de kop. Zelf kwam hij er goed af, maar zijn motor moest het danig ont gelden. Dit was overigens het enige on geval op het supersnelle, maar bijzon der veilige circuit. Bij de 250 cc internationalen kwam opnieuw een renner uit de Yamaha- stal van Motorpaleis-Riemersma zege vierend uit de strijd. Een enorme felle strijd ontspon zich tussen Wil Hartog en Rob Bron. In de zesde ronde nam Wil Hartog echter gedecideerd de kop en toen Bron iets te veel van zijn machine eiste sloeg de pechduivel toe. Een pracht gevecht, dat het publiek bij el ke passage overeind bracht. Bij de 350 cc was het Leo Commu, die voor het Motorpaleis-Riemersma succes zorg de. Deze klasse reed samen met de 125 cc. De winnaar van deze klasse, Cees van Dongen, had in dit gemeenschap pelijk veld met zijn Suzuki vijf ronden lang de leiding. Eerst toen moest hij het hoofd buigen voor de zwaardere ma chine van Leo Commu, die daarna op een onbedreigde zege afstevende. Theo Bult uit Lonneker is de renner uit de Motorpaleis-Riemersma stal, die zich ontpopt heeft in het afgelopen sei zoen als een groot coureur. In Hengelo liet hij er ditmaal ook geen gras over groeien. Zowel in de 250 cc als in de 350 cc nationalen joeg hij zijn Yamaha's in een onvoorstelbaar fraaie stijl over het circuit. Baanrecords sneuvelden on der dit geweld, net nadat ze gevestigd waren. Tenslotte bracht hij het met zijn 350 cc op 134,431 km/uur. In de halve liter klasse had de man uit Lonneker heel wat te stellen met Nico van der Zan den, die aanvankelijk de leiding had, ook al mede door een slechte start van Theo. In de vierde ronde moest Van der Zanden echter het hoofd buigen. Had Theo Bult bij de training al bijzon der snelle tijden gemaakt in de 350 cc klasse, zondae «rinr? T"i oon Dramatisch was het verloop van de 500 cc nationalen. Frits Peeren uit Eind hoven had nog maar enkele punten no dig om zich kampioen van Nederland te mogen noemen. Hengelo had de gro te triomf voor hem kunnen worden. Immers acht ronden' lang nam hij een ongenaakbare positie aan de kop van het veld in. Toen sloeg de pechduivel toe. Een lekke olieleiding noodzaakte hem te stoppen, omdat hij door olie- verlies het circuit gevaarlijk maakte en zijn eigen achterband onder de olie zat. Kees Bouwmeester uit Abbenes sleepte nu met zijn tweede plaats de kam pioenstitel in de wacht. De zege ging in deze klasse naar Henk Koelman. Bij de internationalen stevende Henk Kist na een felle strijd met Mike van Aken recht op de overwinning af en het Nederlands kampioenschap. Breda op Honda; Snelse ronde J. Zoom belt 2.29.5 min. 116.796 ken/uur. 250 cc: 1. Th. Bult, Lonneke op MR Yamaha 48.480 km in 22.58 min. gem. 126.653 km/uur. 2. Nico van der Zan den, Terheyden op Yamaha; 3. Piet van der Goorberg, Breda op Yamaha; 4. Cors de Boer, Amsterdam op Kawasa ki; 5. Jan van Arkel, Nw. Vennep op Suzuki; 6. Henk Tappel, Assen op Su zuki; 7. Frits Peeren, Eindhoven op Yamaha; 8. Frans van de Waal, Rotter dam op Ducati. Snelste ronde Theo Bult 2.12.8 min. 131.421 km/u. 350 cc: 1. Theo Bult 48.480 km in 22.08 min. gem. 131.316 km/u. 2. Henk Tap pel, Assen op Yamaha; 3. Leo Bovee, Meerlo op Aermacchi; 4. Karei Zeegers, Dordrecht op Suzuki; Op 1 ronde 5. Richard Smeets, Geleen op Ducati; 6. Ben Heeman, Amsterdam op Norton. Snelste ronde Theo Bult 2.09.1 min. 134.431 km/uur. 500 cc: 1. Henk Koelman, Den Haag op Seedey: 48.480 km in 23.39 min. gem. 123.866 km/ü; 2. Kees Bouwmeester, Abbenes op Honda; 3. Henk Klaussen, Utrecht op Kawasaki; 4. Anne Klomp stra, Schoorldam op Triton; 5. Wim Spruit, Bergschenhoek op Ducati; 6. Dick Alblas, Krimpen a/d Lek op Nor ton; 7. Wim Voorzaut, Rotterdam op Honda; 8. Piet Ley ten, Geertruiden- berg op Honda. Snelste ronde: Frits Peeren, Eindhoven op Peeren-Honda, 2.16.5 min. 127.859 km/uur. Internationalen: 50 cc. 1. Aalt Toersen, Amsterdam Van Veen Kreidler 48.480 km in 26.22.8 min. gem. 110,251 km/uur; 2. Cees van Don gen, Almelo op Kreidler; 3. Teun Rade maker, Hattem op Kreidler; 4. Jos Schrurgers, Haarlem op Van Veen- Kreidler; 5. Jan Bruins, Deventer op Kreidler; 6. Jan Warners, Zd. Beyer- land, op Kreidler. Op één ronde: 7. Dolf Koekkoek, Rotterdam op Kreidler; 8. Herman Meyer, Laren op Kreidler. Snelste ronde: Aalt Toersen 2.55.8 min 114,214 km/u. 125 cc. 1. Cees van Dongen op Suzuki, 48.480 km in 24.45.3 min. gem 117.527 km/u; 2. Wil Hartog, Abbekerk op Honda; 3. Aad Droog, Barsingerhorn op Tohatsu; 4. Henk Mos, Assen op Maico; 5. Henk Jalink, Zwolle op Honda. Snelste ronde: Cees van Dongen, De start van de 500 cc nationaal Henk Koelman (44), de latere win naars Dick Alblas (88) en Wim Spruit (93). was stellig dat de bewaking van het circuit met hondenpatrouilles illegale bezoekers ditmaal geen kans heeft ge geven. Overigens een bescheiden „winstpunt", want zo'n 11.000 betalende toeschouwers kunnen een penning meester moeilijk tot groot enthousias me brengen. De Fransman Mazet legde met zijn Tecno beslag op de Zandvoort Trophy voor formule 3 wagens. FOREST HILLS Arthur Ashe Is na de derde ronde van het heren-enkel spel de enige speler van het Amerikaan se Davis Cup-team, die nog in de strijd is bij het tennistoernooi van Fo rest Hills. De voorlaatste Amerikaan se „Davis-cupper", Cliff Richey, werd uitgeschakeld door Fred Stolle. De als nummer 10 geplaatste Australische prof won In vier sets: 7-5, 6-8, 6-4, 7-5. Ook de andere geplaatste spelers be haalden gemakkelijke overwinningen: Tony Roche (3), Andres Gimeno (11) en Marty Riessen wonnen in drie sets, Roche van Ayala, Gimeno van Rouyer en Riessen van Loyo Mayo. TIEL Henk Nieuwkamp heeft za terdag zijn twintigste overwinning in dit seizoen behaald. De kleine coureur uit Borne deed dat in de Vierstromen landronde, een wegwedstrijd over 175 kilometer voor amateurs, die door de Betuwe voert. De snelle Nieuwkamp had in de straten van Tiel geen enkele moeite met zijn vier medevluchters: Henk Benjamins, Johnny Meyer, Mat- thijs de Koning en Van Straten. Bij Heteren, na 75 kilometer koers, kwam een kopgroep van dertien man tot stand, met onder anderen Nieuw kamp en Benjamins. Tino Tabak trok na 100 km alleen op avontuur. De kop groep gunde hem echter niet meer dan een minuut en streek na 135 km weer op de vluchteling neer. Tien km ver der luidde Van Straten de beslissende slag in. Een felle demarrage van de Schiedammer rukte de kopgroep uit een. Benjamins, Nieuwkamp, De Ko ning en Meyer konden nog aanhaken, maar toen ging de deur definitief dicht. De vijf werkten eendrachtig samen en reden de rest van het veld op een hope loze achterstand. Uitslag: 1. Henk Nieuwkamp (Borne) 175 km in 4 uur 22 min 17 sec; 2. Henk Benjamins (Hollandscheveld)3. Johnny Meyer (Utrecht); 4. Matthijs de Koning (Scherpenzeel); 5. Van Straaten (Schiedam); 6. Adriaans (Haps); 7. Ed wards (Engeland); 8. Huizebosch (Bei- len); 9. Schoofs (Bladel); 10. Jacobs (Nes a/d Amstel). 2.16.3 min. 127.354 km/u. 250 cc. 1. Wil Hertog op MR-Yamaha 48.480 km. in 22.55.2 min. gem. 127.036 km/u; 2. John Bestebreurtje, Barendrecht op Yamaha; 3. Aard Droog op Yamaha; 4. Leo Commu .Hilversum op MR Ya maha; 5. Lous van Rijswijk op MR- Yamaha; 6. Rinus de Vries, Wormer op Suzuki. Snelste ronde Wil Hertog en Rob Bron 2.14.5 min. 129.754 km/u. 350 cc. 1. Leo Commu, Hilversum op MR. Ya maha 48.480 km in 23,02.6 min. gem. 126,122 km/u; 2. John Bestebreurtje, Barendrecht op Aermacchi; 3. Willem Dolfing, Beilen op Honda; 4. Rinus de Vries, Wormer op Honda. Snelste ronde: Leo Commu 2.15.4 min. 128.898 km/u. 500 cc. 1 en kampioen van Nederland Henk Kist, Eindhoven, op Honda, 48,480 km in 22.59.3 min., gem. 126,56 km/u.; 2. Mike van Aken, Den Helder op Bultaco. Snelste ronde: Henk Kist 2.13.6 min. 130.634 km/u. LONDEN Leeds United is tot staan gebracht. Na vier-en-dertig wedstrijden achtereen ongeslagen te zijn geweest een nieuw record in de Engelse league kwam zaterdag de eerste ne derlaag. Het jeugdige Everton bleef na een, spannende strijd op Goodison Park met 32 de meerdere nadat de lijstaanvoerder zelfs een voorsprong van 0-3 had genomen. Joe Royle Engelands meest belovende aanvals- spits met twee treffers en Jimmy Husband brachten de supporters tot uitzinnige vreugde. In de tweede helft vocht Leeds onder de bezielende leiding van Billy Bremner fel te rug. Bremner bracht de achterstand terug tot twee doelpunten en een kwar tier voor het einde zorgde Alan Clarke, voor 165.000 pond sterling aangekocht en daarmee de duurste speler van Groot-Brittannië, voor 3-2. Maar ver der liet Everton het niet komen. Stadgenoot Liverpool reikte slechts tot een gelijk spel (1-1) in de uitwed strijd tegen Sheffield Wednesday en hierdoor nam Everton alleen de leiding met 13 punten uit 7 wedstrijden. Chris Lawler scoorde voor Liverpool. Jimmy Greaves, vorig seizoen top scorer, speelde zijn drie-honderdste wedstrijd voor Tottenham Hotspur en hij vierde dit feit met zijn 215e league- doelpunt, waarmee de Spurs nog juist met 3-2 Ipswich Town van zich af kon den houden. Wolverhampton Wanderers leed zijn eerste nederlaag met 0-1 tegen Coven try City en deelt nu de derde plaats met Coventry en nieuweling Derby County, dat West Bromwich Albion met 2-0 de baas bleef. Manchester United behaalde weer m 50 cc: 1. Bennie Maatkamp, Varsseveld op Kreidlêr 38.784 in 27.40.5 min. gem. 105.074 km'uur; 2. Henk van Kessel, Hill op Kreidler (tevens kampioen van Nederland); 3. Hans Knoppers, Rotter dam op Kreidler; 4. Wim Storm, Rot terdam op Kreidler; 5. Theo Bazuin, Hilversum-op Kreidler; 6. Wim Schalk wijk, Rotterdam op Kreidler; op één ronde: 7. Wim Keers, Breda op Honda; 8. Rein Gijsman, Leiden op Struik-Ga- zelli; 9. Piet de Peyper, Zwijndrecht op Kredler; 10. Rinus Vrijdag, Rotter dam op Kreidler. Snelste ronde: Ben nie Maatkamp 2.42.7 min. 107,208 km/u. 125 cc: 1. Henk Viscaal, Almelo op Su zuki, 48.480 km. in 25.24.3 min. gem. 114.514 km/u; 2. Jan Zoombelt, Olde broek op Maico; 3. Aart Valster, H.I. Ambacht op Honda; 4. Peter van de Wal, Haarlem op Maico; 5. G. Egberts, Almelo op Honda; 6. Leo Vorontsoro, T>-" TT, r, T Trr.~*~ eens een zege en wel met 3-1 tegen het laaggeklasseerde Sunderland. George Best, Brian Kidd en debutant Daniel Givens wisten het net te vinden voor de Manchunians. Burnley Manchester City 1-1 Chelsea Crystal Palace 1-1; Coven try City Wolverhampton 1-0; Ever ton - Leeds United 3-2; Manchester United Sunderland 3-1; Newcastle United Arsenal 3-1; Nottingham Fo rest West Ham United 1-0; Sheffield Wednesday Liverpool 1-1; Stoke City Southampton 2-1; Tottenham Hot spur Ipswich Town 3-2; West Brom wich Albion Derby County 0-2. Na zevenentwintig wedstrijden in de competitie van de Bundesliga is nog geen enkele bezoekende club erin ge slaagd een overwinning te boeken. Op de derde competitiedag behaalden de thuisspelende verenigingen zeventien van de achttien punten. Drie clubs zijn nog ongeslagen: de koplopers Hannover '96 en Rotweiss Oberhausen en VFB Stuttgart, dat met vier punten uit drie wedstrijden op een gedeelte derde plaats staat. Hannover '96 haalde het stoute stukje uit Werder Bremen te verslaan (3-2). Bundesliga-debutant Rotweiss Ober hausen bleef echter in de running door Bor.Dortmund met 2-1 terug te wijzen De trainer van Rotweiss, Fiscken Mul thaup, heeft al aangekondigd, dat zijn ploeg dit seizoen hoog zal eindigen op de ranglijst. Achter Hannover '96 en Rotweiss Oberhausen wachten 6 clubs op even tuele misstappen van de leiders. Dat zijn 1. FC Köln, Bayern München Schalke '04. VFB Stuttgart, Borussia Mönchen Gladbach en Herta BSC Ber lin. Vier clubs hebben nog geen enkele overwinning behaald: MSV Duisburg, Alemannia Aachen en Eintracht Braun schweig. De voorhoedes waren op de derde competitiedag beter op dreef dan in voorgaande ronden. 41 maal lieten zij het net bollen, terwijl in de eferste en tweede ronde de keepers respectieve lijk 27 en 20 maal de droeve gang naar het net moesten maken. VFB Stuttgart München 1860 3-1; 1. FC Köln MSV Duisburg 6-2; RW Oberhausen Bor. Dortmund 2-1Han nover '96 Werder Bremen 3-2; Ham burger SV Eintracht Braunschweig 3-3; Schalke '04 FC Kaiserslautern 4-2; Herta BSC Alemannia Aachen 2-1Bor. Mönchen Gladbach RW Es sen 2-1. De meest opvallende nederlaag die van de Brit Mark Cox, die in de eerste ronde Tom Okker had uitgescha keld. Cox speelde een tumultueuze par tij tegen de Amerikaanse prof Earl Bucholz, waarbij het resultaat sterk werd beïnvloed door talrijke op zijn zachtst uitgedrukt discutabele beslis singen van de lijnrechters en de umpi re. De scheidsrechter maakte zijn eer ste opvallende fout na de eerste gesla gen bal in de 23e game. Weliswaar noemde hij alleen de score fout en her stelde hij zich onmiddellijk, maar voor geconcentreerde spelers in een groot toernooi brengt dat een irritatie en die prikkeling groeide in de game tot on gekende hoogte. De stand was 11-11. De lijnrechters maakten fout op fout en de umpire vond de spelers minu ten lang aan de voet van zijn stoel met elkaar en met hem discussiërend over de aanvechtbare beslissingen. Cox kwam op eigen service met 30-40 achter en sloeg de volgende bal meters uit, waar bij hij een lijnrechter op slechts enke le centimeters miste. De aantasting van zijn concentratie heeft Cox niet meer kunnen goedmaken. Hij verloor de eer ste set met 11-13 en de twee volgende met 4-6 en 4-6. Bij de dames waren weinig schok kende gebeurtenissen. Margaret Court liep moeiteloos over de Amerikaanse Emilie Burrer heen en Virginia Wade had het alleen in de eerste set moei lijk tegen Lesley Hunt, die in de laat ste twee games erg veel pech had, drie netbandballen tegen en twee dubbele fouten op eigen opslag. In de tweede set was Virginia Wade tenmin ste een klasse sterker, 9-7, 6-0. LEEUWARDEN De Nederlandse herenvolleybalploeg is er zaterdag avond in de gloednieuwe sporthal Ny- land te Leeuwarden tegen Brazilië niet aan te pas gekomen. De ongetraindheid van de meeste spe lers (enkelen waren juist van vakantie terug) bleef niet ongestraft. Met set standen van 15-3, 15-12, en 15-9 (3-0) werd het krachtsverschil duidelijk aan getoond. Brazilië, dat onlangs kampioen van Zuid-Amerika is geworden na 'n se rie van 21 wedstrijden, behoefde nog niet eens tot de bodem van zijn krach ten-reservoir te gaan om de winst te behalen. Daarvoor was het Nederlandse tegenspel te zwak. De terugkeer van de 30-jarige Jurrien Kooien van Blokkeer kon daar ook niets aan veranderen. Het spel was te traag van opzet en bovendien ontstonden er vele misverstanden zodat het aan Ne derlandse kant maar een rommelig ge heel was. Alleen wisselspeler Wasse naar (Libanon '50) leverde bevredigend spel. Daarnaast kon slechts Geert Trom petter een voldoende halen. De ongeveer duizend toeschouwers konden het op Oosteuropese leest ge schoeide spel van de Brarilianen bewon deren. Vooral de boomlange spelers An tonio Moreno en Jorge Americo Oliviei- ra de Souza blonken uit. De# smashes van Moreno waren haast niet te stop pen en dat leverde vele punten voor Brazilië op. Men bleek bijzonder goed op elkaar ingespeeld en de vele schijn bewegingen brachten Oranje nogal eens in verwarring. Vandaag speelt Nederland in Zwolle wederom tegen Brazilië. Hopelijk kan dan „verloren zoon" Frank Constandse zijn ploeggenoten tot grotere daden in spireren. De basisopstelling van Nederland was: Hans Valkenburg, Harry Veld huis, Johnny Groen, Geerte Trompetter, Hans Lodder en Jurrien Kooien. ADVERTENTIE Red Star Bordeaux 1-1; Sedan Rouaan 1-0; Angoulmèe Nantes 2-2; Angers Valenciennes 0-1; Straats burg Ajaccio 2-0. De stand aan kop is (alle clubs heb ben vijf wedstrijden gespeeld): 1. St. Etienne 9 punten; 2. Lyon, Angers, Red Star en Straatsburg 7 pnt. WINSCHOTEN De Zutphenaar Aad Steylen heeft zaterdag in Win schoten eên wedstrijd over 25 kilometer gewonnen. Steylen legde de afstand af in 1 uur 20 minuten 37,4 seconden. Zondag won Steylen in de Gelderse plaats Laren een stratenloop over 5600 meter. De Hilversummer Rudi Mol werd 2e met, een achterstand van 40 sec. Adidas-,.Mondial" met de nieuwste schroefdoppen. Uiterst licHt, breed model, helemaal gevoerd en uit een stuk. oa.82.SO Adldas-„V.V.O. de Bols" met schroefdoppen. oa. 39,78 Adidas-,.Mexico" Polsterrand en versterkte neus. ca. 26,90 Adidas-,.Valencia" vanaf maat 31, met schroefdoppen. oa. v.a. 31.so Adidas-,.Brasil" vanaf maat 28, met witte noppenzooi. ca. v.a. 19,BO Vraag Adidas Katalogus aan bij Importeun J. van'Kooyk, Postbus 27, Valkenswaard. De Nederlandse amateurwielrenner Harm Kuiper won zaterdag in Bielefeld een internationaal criterium. Kuiper legde de 96 kilometer af in 2 uur 25 mi nuten 47.2 seconden.

De Vallei | 1969 | | pagina 8