„Welvaart" maakt vrouwen prijsbewust Weekeindpost voortaan overal maandag bezorgd Verbruikersmarkten zullen steeds luxueuzer worden J. BULTHUIS: (duur huisauto koelkast Morgen start soepeler prijsbeleid Doodsoorzaak B. S. Korsten wordt onderzocht Bedrijf houdt meisjes van 14 in dienst De veilige manier van sparen Rijkspostspaarbank altijd safe! Poppen-kijken in Dronten Zigeunerkoning voor rechter wegens flessentrekkerij „WAT DE WINST BETREFT REKEN IK IN CENTEN" Dank zij inzet vroege posttreinen Zuiderzeeraad verdwijnt Bezwaarschrift mr. R. ongegrond verklaard kon. ned. jaarbeurs 5™ch" najaarsbeurs GEBRUIKSGOEDEREN VAKBEURZEN INTER DECOR bernhardhal-marijkehal VERLICHTING margriethal EINDE PRIJSSTOP TOEZICHT TEVREDEN Den Uyl verdedigt in Twente nota achtste faculteit SUPERMARKT ARTIKELEN BELANGSTELLING KWALITEIT Ook prof. Col pa weg uit Amsterdam VERPACHTEN WEEKEINDEN ARBEIDSINSPECTIE GENEGEERD OFFICIER EIST JAAR MET AFTREK KWART MILJOEN ONTKENNING „iBETAALD WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1969 ADVERTENTIE OPENINGSTIJDEN ALLE BEURZEN VAKBEURS VERLICHTING werkdagen van 9-18 uur hiaandag 1. dinsdag 2 en woensdag 3 söpt zondag 31 aug. van 10-18 uur ook van 19-22 uur voordelige trein-toegangbiljetten op de stations verkrijgbaar In de wereld van de snelgroeiende verbruikersmarkten heeft zich een nieuwe onderneming aangediend: de N.V. Verbrumar. Directeur van de ze onderneming is de heer J. Bult huis, 47 jaar oud en geboren in het Drentse Klazienaveen. Het is een man die volledig beschikt over de militante inslag, die in jïe cash- and carrybedrijven het uitgangspunt van het succes is. Die strijdbare houding heeft htf overgehouden aan ztfn loop baan als militair. Op zeventienjarige leeftijd ging hij als vrijwilliger on der dienst In de oorlogsjaren vocht hij door in het verzet. Hij werd on derscheiden door de Koningin. In 1945 werd hij officier bij een vrij wil ligersbatal jon, vertrok naar ïn- dië en bleef daar drie jaar. De heer Bulthuis, die nog altijd reserve-ma joor is, kwam in 1950 in een winkel van Simon de Wit te staan. Hij deed daar van alles. Hielp de klanten en reed op een bakfiets. Later werd hjj filiaalchef. Het hoofdkantoor ont dekte zijn capaciteiten, haalde hem naar Zaandam en maakte een su permarktspecialist van de heer Bult huis. Hij klom verder op in het grootwinkelbedrijf en sloot zijn loop baan daar af als verkoopleider. DEN HAAG Met ingang van morgen mag een aantal kostenstijgin gen in de prijzen worden doorbere kend. Dalingen van deze kosten moe ten eveneens in de prijzen worden op genomen. Het gaat om veranderingen in: de inkoopprijs van cindprodukten, grond en hulpstoffen en halffabrika ten; de vrachtprijzen de advertentietarieven; de prijs die moet worden betaald voor onderhoudswerk; de tarieven van overheidsdiensten; omzetbelasting en accijnzen. Minister De Block (Economische Za ken) heeft dit gisteren in de vaste com missie voor economische zaken uit de Tweede Kamer meegedeeld. De commissie kon over het algemeen wel instemmen met deze kleine versoe peling van het prijsbeleid. Wel vroeg de oppositie zich af of de minister toch beter nog niet iets langer had kunnen wachten. Mr. De Block meende echter dat hij nu de algemene prijsstop door de nieuwe regering moet vervangen, omdat er meer rust op het prijzenfront is gekomen. Er zal streng op worden toegezien dat de nieuwe voorschriften strikt worden nageleefd. Het NVV ziet dat nu in feite dezelfde situatie als voor de prijsstop is ingetre den. Het is voor het N.V.V. onbegrij pelijk dat minister De Block met zijn maatregel niet heeft gewacht tot t bekend worden van het jongste prij- Indexcijfer over enkele dagen. De werkgevers hebben zich wel tevre den getoond met de versoepeling van het prijsbeleid. De Raad meent dat de prijsstop niet langer te handhaven viel, zonder dat vele bedrijven in ernstige moeilijkheden zouden zijn gekomen. ENSCHEDE Drs. J. M. den Uyl, fractievoorzitter van de Partij van de Arbeid in de Tweede Kamer zal op 12 september naar Twente gaan om de nota van zijn partij waarin een voor keur wordt uitgesproken voor de vesti ging van een medische faculteit in Maastricht, te verdedigen. In Twente is deze nota slecht ont vangen. Het wordt daarom in de krin gen van het gewest Overijssel van de Partij van de Arbeid niet onmogelijk geacht, dat het gewest de nota zal af- AMSTERDAM „De verbruikersmarkten die nu overal worden gevestigd, zullen in de toekomst groeien tot warenhuizen met grote oppervlakten. Op het ogenblik zijn de meeste van die zaken nog heel eenvoudig opgezet. Maar dat gaat veranderen. Geleidelijk aan zullen de verbruikersmarkten luxueuzer worden ingericht". De heer J. Bulthuis, die graag in de toekomst kijkt, ziet duidelijk waar het op den duur met deze prijsbre- kende winkels op zal uitlopen. Hij fantaseert niet zo maar wat. Hij heeft zijn licht opgestoken in het bui tenland, waar het cash en carry- (be taal- en neera-mee-) bedrijf al langer bestaat dan in ons land. In oktober van het vorig jaar volgde hij in Ohio, in Amerika, een cursus, speciaal ge richt op dit bedrijfstype. Betekent de prijzenslag van het cash and carrybedrjjf de ondergang van de supermarkt.? „Neen, beslist niet. Naast de ver bruikersmarkten zullen de supermark ten blijven bestaan. De ene keer zul len de mensen hier, de andere keer daar kopen. De voorwaarden voor vestiging van een verbruikersmarkt zijn ook anders dan die voor een su permarkt", zegt de heer Bulthuis. Een cash and carry bedrijf gaat al leen in gebieden zitten waar veel mensen wonen. Zo'n bedrijf moet het sterk van de omzetsnelheid heb ben. Ook is het volgens de heer Bult huis van veel belang dat er bij een verbruikersmarkt ruime parkeergele genheid bestaat. De nieuwe directeur trekt in de verte starend aan zijn kromme pijp, als hij over de kwestie van het assortiment, het totale pakket artike len, begint. „Dit is nu nog klein. Maar we groeien naar een sortering toe die je ook in een warenhuis vindt. In Oost- zaan hebben we 800 artikelen, in Utrecht worden het er zeker 1600. We zijn er op uit om de klanten zo volle dig mogelijk te kunnen helpen." Wat is het geheim van de lage prijzen in de verbruikersmarkt? „Om te beginnen: De kosten van exploitatie van zo'n zaak zijn door de eenvoudige inrichting laag. Verder moet je een zeer agressieve prijspoli tiek voeren. Wij en ook anderen we ten verder de mensen de winkels bin nen te lokken, door te adverteren met artikelen waarop geen winst wordt gemaakt. En wat de winst be treft reken ik liever in centen dan in procenten, zet de heer Bulthuis uit een. Hij verduidelijkt dit als volgt:.,Een winkelier kan een artikel met vijftig procent winst verkopen. Maar dan moet hij eerst nog zien dat hij het ook kwijt raakt. Wordt die vijftig procent losgelaten en neemt de winke lier genoegen met een bescheiden winst in centen, dan verkoopt hij van een artikel driemaal zoveel en ver dient hij meer dan bij het aanhouden van vijftig procent winst". Waar komt de enorme belang stelling van het publiek vandaan voor prijsbrekende winkels, juist nu de welvaart zo toeneemt? „Dat zit juist in die welvaart", werpt de heer Bulthuis tegen. „Omdat ze meer geld beschikbaar hebben gaan de mensen duurder wonen, wil len ze een auto hebben en een koel kast. Er zijn heel wat mensen die zich daarvoor diep in de financiële zorgen steken. Zitten ze daar in, dan moet er worden bezuinigd en dat ge beurt heel vaak op de levensmiddelen. De kopers in de verbruikersmarkten zijn beslist zeer prijsbewuste mensen", luidt het antwoord. Betekent dit nu dat de cash- and carrybedrijven het niet zo nauw be hoeven te nemen met de kwaliteit. Kopen de mensen toch wel als het maar goedkoop is? „Als je met de kwaliteit gaat scharrelen, dan ben je met je ver bruikersmarkt vlug verdwenen. De klant laat zich niet beet nemen. Wij brengen in, onze zaken artikelen die je overal van dezelfde kwaliteit kunt kopen. Ook doen we wel aan de ver koop van partijen die we voordelig opkopen, bijvoorbeeld omdat een fa brikant er mee in z'n maag zit. Maar de kwaliteit moet dan niets te wensen overlaten". De heer Bulthuis is er zich goed DEN HAAG In opdracht van de Haagse officier van justitie mr. H. van 't Veer is vorige week woensdag in de Wassenaarse Ursulakliniek sectie verricht op het stoffelijk overschot van de op 53-jarige Ieeftyd overleden public-relation-adviseur B. S. Korsten. De heer Korsten is ruim drie jaar lang onder behandeling geweest van onder meer de Leidse arts A. J. C. Haex, een broer van staatssecretaris Haex (Defen sie), de Haagse arts W. A. Engelbrecht en de psychiaters Mojet en Bastiaanse. In deze periode werden hem, omdat hij verslaafd was aan het gebruik van verdovende middelen, morfine-injecties toegediend. Relaties van de overledene betwijfelen of de verdovende middelen in de juiste hoeveelheid zijn toegediend en of aan de heer Korsten tijdens zijn behandeling niet te veel vrfheid in het gebruik van deze middelen is gegeven. Zij overwegen dit ook aan de medische tuchtraad te melden met de vraag of een onderzoek gewenst is. Bovendien wordt overwogen bij de Haagse officier van justitie een klacht in te dienen tegen een of meer nog onbekenden die de heer Korsten verdovende middelen zouden hebben verstrekt. De heer Korsten is afgelopen zaterdag in Heemstede begraven. Aan het graf werd gesproken door mr. H. van Riel, gedeputeerde van Zuid-Holland. De overledene wa indertijd adviseur van verscheidene ministers, onder wie dr. Veldkamp, P. de Jong, W. den Toom, mr. Bot en dr. Klompé en een aantal staatssecretarissen. Op advies van staatssecretaris Haex liet de heer Korsten zich behandelen door zijn broer. De heer Korsten was zeer goed be vriend met minister Beernink. Tijdens de periode dat de overledene in de Jel- gersmakliniek in Oegstgeest een ont wenningskuur kreeg, werd hij genoemd als toekomstig burgemeester van Gouda. AMSTERDAM De universiteit van Amsterdam kan definitief een streep zetten onder het onverkwikkelijke con flict tussen de hoogleraren dr. J. P. Col- pa en dr. G. J. Hoytink. Gisteren werd bekend dat prof. Colpa ontslag heeft gevraagd. Hij is benoemd tot gewoon hoogleraar aan de Queen's University in Ontario (Canada). Prof. Hoytink vertrok eerder naar de universiteit van Sheffield in Engeland, in verband met het conflict. In een anoniem schrijven aan der den werd prof. Hoytink in 1964 in dis krediet gebracht en beschuldigd van het aannemen van gunsten van de Shell. Prof. Colpa werd er van beschuldigd dat hij de anonieme brief zou hebben geschreven om zijn collega in de che mie weg te werken. De conflicten en beschuldigingen liepen zeer hoog en er werd een ereraad van drie hoogleraren ingesteld om de zaak te onderzoeken. Ook de rijksrecherche stelde een on derzoek in. Volgens de deskundigen was het hand schrift van de anonieme brief inder daad van prof. Colpa. In deze jaren sle pende zaak is echter nooit een veroor deling gevallen. Prof. Colpa wordt in Amsterdam op gevolgd door dr. J. van der Voorst. van bewust, dat hij zelf niet alles kan doen. Hij start zijn bedrijf met een staf van vier mensen en gaat verder personeel voor de winkels aantrekken. Maar ook als het rond zit met het personeel wil hij niet in alle activi teiten van de verbruikersmarkt dui ken, „Als anderen een bepaald onder deel beter kunnen runnen, dan ver pacht ik een deel van zo'n markt. Een slager kent alles wat aan de vleesmarkt vast zit beter dan ik en daarom heb ik een slagersbedrijf op genomen in de Netto-markt die in Utrecht komt. Omgekeerd kan ik mijn kennis op het gebied van levens middelen weer kwijt in verbruikers markten van anderen. Daarom gaan we samenwerken met Autorama. Maar van doe-het-zelf artikelen weet ik niet veel en daarvoor wil ik graag een gespecialiseerd bedrijf in de Net to-markten aantrekken", zegt de di recteur van Verbrumar. Voorlopig wacht hem een hele berg werk. Het aantrekken van personeel is misschien de grootste toer. In de winkels is er vooral behoefte aan per soneel in de weekeinden. „De mensen gaan steeds meer op vrijdag en zaterdag kopen en dan slaan ze alles in voor de hele week. In de supermarkten zit 55 tot 60 procent van de verkopen in die da gen. In de verbruikersmarkt ligt het percentage tussen 75 en 80. Om de verkoop wat te spreiden vind ik koopavonden liefst op vrijdag heel belangrijk. En pa heeft dan de auto niet nodig, zodat moeder rustig met de wagen inkopen kan doen". De heer Bulthuis laat nog een laat ste probleem los: „Ik zou graag vrouwen in de dagelijkse leiding van mijn bedrijf hebben. De mannen pra ten altijd over dingen die vrouwen aangaan. Maar laat zij het nu eens voor het zeggen hebben. Dat zou voor het levensmiddelenbedrijf zeker van veel nut zijn". DEN HAAG In die plaatsen van Nederland, waar de tweede postbestel ling komt te vervallen, zal de post van het weekeinde niet meer op maandag middag, maar in de ochtendbestelling worden bezorgd. Deze bestelling wordt omstreeks twaalf uur uitgevoerd. Bewoners van het platteland, vallend onder de z.g. buitenbestelling, zullen weekeindpost uit het hele land voort aan ook in die latere ochtendbestelling ontvangen. Tot nu toe werd dat meest al dinsdag. Om deze verbeteringen mogelijk te maken zullen met ingang van 29 sep tember iedere maandag in de zeer vroege ochtend nieuwe posttreinen gaan lopen. Deze treinen van het zg. maandagnet bestaan uit postrijtuigen, getrokken door de bekende roodbruine motorposttrekkers. De PTT betaalt de Spoorwegen hiervoor ruim 400.000 gul den per jaar. Verder zullen met ingang van dezelf de datum in het hele land zondagavond omstreeks middernacht alle brieven- MAASTRICHT Confectiebedrijf Walda-Wolkam in het Limburgse Evgelshoven heeft sinds drie weken acht veertienjarige meisjes in dienst. Aan de eis van de arbeidsinspectie de meisjes naar huis te sturen geeft direc teur R. Hanneman (46) geen gehoor. Hij overweegt een proefproces. De heer Hanneman wil hiermee Duit se confectiebedrijven voor zijn, die vol gens hem Nederlandse meisjes van der tien, veertien en vijftien jaar ronselen. „De kinderen vertrekken om zes uur 's morgens per bus de grens over en komen 's avonds om zeven uur weer thuis". Hoewel arbeidsbureaus en de bedrij ven in Duitsland deze beschuldiging ont kennen, zegt de heer Hanneman over overtuigende bewijzen te beschikken. „Ik heb de ouders van die meisjes als getuigen". Inmiddels heeft hij de Twee de-Kamerleden Oele (P.v.d.A.) en Mae- nen (KVP) in de arm genomen die de zaak zouden bestuderen. Volgens hem verdienen de meisjes in Duitsland zo'n 150 mark (135 gulden) per week. In ons land mogen veertien jarigen in de confectie-industrie niet meer verdienen dan 35 gulden, aldus de directeur. Tevens moet bij ons een dag per week aan vorming worden be steed. De heer Hanneman schat het per soneelstekort in de Kerkraadse confec tie zo'n duizend man. DEN HAAG Na een bestaan van vijftig jaar gaat de Zuiderzeeraad ver dwijnen. Hij wordt opgenomen in de Raad voor de Waterstaat. De Eerste Ka mer heeft gisteren zonder hoofdelijke stemming en met algemene stemmen een wetsontwerp van minister Bakker (verkeer en waterstaat) hiertoe aan vaard. ADVERTENTIE Er zijn 2300 vestigingen. Op de postkantoren kunt u de hele dag terecht Een aantal daarvan is zelfs ook op vrijdagavond of de plaatselijke koopavond geopend. Voor de postagentschappen gelden aparte openingstijden. bussen worden gelicht. Dat gebeurde tot nu toe 's maandagochtends vroeg. Het nieuwe „maandagnet" is te ver gelijken met het nachtpostnet op de an dere dagen van de week. In het nieuwe net doet niet meer Utrecht maar 's-Her- togenbosch dienst als centraal ontmoe tingspunt. Dit is besloten om het maan dagochtendspitsuur in het treinverkeer te mijden. Doordat het dagpostnet van de trei nen op maandag gehandhaafd blijft kunnen postboxhouders en abonnees op avondbladen hun post dus blijven afha len. DEN HAAG De advocaat-generaal van het Haagse gerechtshof heeft het bezwaarschrift van de Haarlemse rech ter mr. H. G. Rambonnet (60), die er van verdacht wordt onder invloed een dode lijk verkeersongeluk te hebben veroor zaakt, ongegrond verklaard. Naar het oordeel van de advocaat-generaal zal hij zich voor de Haagse rechtbank moeten verantwoorden. De rechter had bezwaar ingebracht tegen de dagvaarding. Dit bezwaar schrift werd in eerste instantie door de rechtbank verworpen. Ook de advocaat- generaal heeft nu geconcludeerd tot „verwijzing naar de terechtzitting". DRONTEN In het dorpscentrum ,,De Meerpaal" te Dronten wordt t/m 17 september een poppententoonstelling gehouden. Uit het gehele land zijn de poppen naar Dronten gestuurd om er een manifestatie van de mens in al zijn grote en kleine belevenissen van te maken. Op de foto toont Henk Boerwinkel zijn poppen, voorstellend de twee Drentse reuzen Ellert en Brammert. DEN HAAG Een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en waarvan vier maanden voorwaardelijk eiste gisteravond de officier van justitie by de Haagse rechtbank, mr. I. M. Schampers, tegen de 27-jarige zigeunerkoning K. P. wegens flessetrekkery. De rechtbank, die over twee weken vonnis zal vellen, be sliste na raadkamer, dat verdachte niet onmiddellijk in vrijheid zou worden ge steld, waarom de raadsman mr. dr. K. W. P. Klaassen uit Den Haag had verzocht. Tijdens de zitting van de rechtbank, die zes uur duurde, werden tien geval len behandeld, waaruit de flessentrek kerij moest blijken, alsmede een ruzie in een bioscoop in Alkmaar, waarbij een serveur een klap in het gezicht had gekregen van de zigeunerkoning. Dit laatste feit gaf P. toe, zij het dat hij zei dat het een tikje zou zijn geweest, waar van de serveur had verklaard, dat het een forse klap was geweest waardoor hij pijnlijk was getroffen. De zaak van de flessentrekkerij had meer voeten in de aarde. Verdachte hield staande dat hij nooit van plan was geweest de goederen, die hij kocht niet te betalen. Herhaaldelijk moest hij toegeven slordig met betalen te zijn. „Vergeetachtig" noemde hij het, ook wel „slordig". De president van de rechtbank, prof. mr. W. F. C. van Hattum, kwalificeerde het doen en laten van de zigeunerko ning tegenover leveranciers daarente gen als „hoogst onbehoorlijk". Volgens het lijstje van de officier van justitie beliep de flessentrekkerij een som van meer dan f 260.000,-. De grootste post daarvan was een partij juwelen met een waarde van f 176.555,-, ten nadele van het Haagse juweliersbedrijf NV Simons. Verdachte hield voor de rechtbank vol, dat hij de ze juwelen had betaald aan de direc teur, de heer H. R. van Wezel. Hij had hiervoor ook nog vier getuigen meege bracht: zijn vader Frits P. (49), zijn broer Louis (24), zijn moeder Rosa P.- W. (46) en zijn Franse vrouw Giselle (23). Zij allen verklaarden gezien te hebben, dat P. had betaald. Daar tegen over stond de verklaring van de direc teur van het juweliersbedrijf, die dit ontkende. Op vragen van prof. mr. Van Hattum deelde de juwelier nog mee, dat hij P. heel goed kende. In eerdere contacten had de zigeunerkoning zijn vertrouwen opgewekt. Ook bij de jongste transactie was dit het geval. „Hij beschikte over informaties, die juweliers zelf dikwijls niet hebben. De prijs van het goud wist hij zelfs beter dan ik: de investerings maatstaf kende hij heel goed", aldus de heer Van Wezel. Bij de prijsbepaling was een reductie toegepast van 15 tot 20 procent. Ook meende de heer Van Wezel, dat de zigeunerkoning zich in Nederland geen oplichting kon permit teren. Toen de rechtbankpresident liet blij ken het ongeloofwaardig te achten, dat de zigeuners over veel geld beschikken, greep broer Louis in de binnenzak van zijn jasje en liet een bundeltje briefjes van duizend gulden zien. Zijn vader deed hetzelfde. De verklaringen van de familieleden van verdachte weken nogal van elkaar af. De officier van justitie zei er later van, dat hij de getuigenverklaringen nog niet wilde gebruiken voor het uit lokken van meineedincidenten. Wegens meineed kan later nog een vervolging worden ingesteld, nadat mr. Scham pers, naar hij zei, de verklaringen na der heeft bekeken. Van de overige negen gevallen, die in de dagvaarding werden opgesomd voor de flessentrekkerij, ontkende de zi geunerkoning, dat hij het plan had om niet te betalen, of niet hij maar anderen hadden de spullen gekocht, of er waren regelingen getroffen, waardoor de koop overeenkomst was veranderd, of in overeenstemming met de leverancier waren de goederen teruggestuurd of ge haald. Dit sloeg op aankopen van o.m. een fototoestel in Rotterdam, een oliehaard in Voorburg, Perzische tapijten in Den Haag, twee caravans en twee lichtag- gregaten in Honselersdijk, een kleuren televisietoestel, walkie-talkie en tal van elektrische huishoudelijke apparatuur in Groningen, een kleurentelevisieappa raat en bandrecorder in Deventer, Per zische tapijten in Nijmegen, een kos tuum in Utrecht en nog juwelen voor f 43.774,- van een bedrijf in IJsselstein. Dat de juwelen, die in IJsselstein wa ren gekocht nimmer betaald zouden worden was voor de officier van justi tie duidelijk. Verdachte had gezegd, dat er een betalingsregeling overeengeko men was. Langer dan een mensenleven zou er dan volgens die regeling afbe taald moeten worden. Mr. Schampers meende, dat de zi geunerkoning na zijn arrestatie van al les heeft gedaan om in vrijheid te wor den gesteld. Deze had afstand gedaan van de juwelen uit IJsselstein. Op de andere was beslag gelegd. Wat de getuigenissen van de familie leden betreft, meende de raadsman, mr. dr. Klaassen dat meineed moeilijk te bewijzen zal zijn, daar er essentieel geen verschil is, terwijl allen zeggen dat er betaald is. Hij opperde het idee, dat het ver haal van de heer Van Wezel ook wel eens niet waar zou kunnen zijn. In ieder geval is hier twijfel en die moet ten gunste van verdachte werken, vond hij, Mr. dr. Klaassen stelde vast, dat de rechtbank tot vrijspraak moet beslui ten, wat dit punt aangaat. Ook de flessentrekkerij achtte hij niet bewezen. Verdachte heeft, door de bank genomen niet altijd meteen be taald. Hij wil ook nu nog betalen. Hij maakte ook de goederen niet zoek. Als zijn bedoeling slecht zou zijn ge weest, had hij de juwelen zeker niet bewaard in zijn brandkast «pf vrijwillig bij de politie gedeponeerd. Kapitale din gen zijn altijd zorgvuldig door P. be waard. De raadsman rekende voor, dat van alles wat er nog te betalen valt door verdachte slechts een bedrag resteert van minder dan f 5.000,. Als de recht bank hem niet zou volgen in de conclu sie tot vrijspraak, dan zag hij graag uiterst subsidiair in het vonnis opge nomen, dat verdachte het restant schul den. zoals dat uit het strafdossier zal blijken, binnen een half jaar betaalt. Hij meende voorts, dat het voorarrest van vier en een halve maand een klap is geweest, die zeer hard is aangeko men, ook in de stam, waarvan verdach te hoofd is. Hij verzocht de rechtbank de zigeunerkoning eerder op vrije voe ten te stellen en wel meteen. Dit verzoek werd afgewezen. In zijn laatste woord merkte P. nog op, dat hij het gevoel had, al vier jaar in de gevar\genis te zitten en dat hij in de gevangenis 38 kilo was afgevallen.

De Vallei | 1969 | | pagina 6