Olie uit Libië blijft normaal komen Gladstone Mild als u de zachtste wilt Gerechtelijk onderzoek in zaak-Kennedy uitgesteld T.U.C. eiste van Wilson gelijk loon voor vrouwen Anders Kolonels eisen van koning duidelijke houding Britse wapens voor Irak 25 king size filters f 1.75 Gromyko in Belgrado Over de grenzen Hoe is het mogelijk China verplaatst kerninstallaties ^qnJpqs^q Bernadette Devlin beschuldigd Von Thadden mag in Frankfort niet spreken Zitting nu pas begin oktober Britse deserteurs terug Senator Dirksen geopereerd Nieuwe getuigen in zaak- Defregger Royalistische machthebbers in arrest ARRESTATIES 1URIS Hat in die Spar randuag tveer voordelig. Oliebarrière in Wilhelmshav en Borstbeeld onthuld van Helfrich ADVOCATEN: CLIËNT MIDDELPUNT TE GROTE PUBLICITEIT Staking bij Hösch J WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1969 LOS ANGELES Een woordvoerder van de Occidental Petroleum Corpo ration heeft meegedeeld, dat het laden van olietankers in Libië tot nu toe nor maal gebeurt. Men leidt er uit af dat het Libische bewind zich aan de afspra ken niet de buitenlandse oliemaatschappijen zal houden. „Het is bijzonder interessant, dat het eerste wat de nieuwe regering deed na het overnemen van de macht was een bijeenkomst te houden met de ambassadeurs van de landen die in Libië olieconcessies hebben en hun de verzekering te geven dat men de overeenkomsten zal respecteren en dat de maatschappijen normaal voort kunnen werken". ADVERTENTIE Tot deze ambassadeurs behoorden die van de Verenigde Staten, Groot- Brittannië, Frankrijk en de Sovjet- Unie. De Amerikaanse oliebelangen in Li bië alleen al vertegenwoordigen een waarde van meer dan een miljard dol lar. Het Amerikaanse ministerie vap Bui tenlandse Zaken deelde dinsdag mee, dat de nieuwe machthebbers hebben la ten weten dat zij over enkele dagen een besluit zullen nemen over de her opening van havens en vliegvelden in Libië. De Middellandse-Zeehavens, van waar de in het land gewonnen olie naar Europa en de Verenigde Staten wordt getransporteerd, zijn maandag geslo ten. Het Egyptische persagentschap voor het Midden-Oosten (MENA) heeft mee gedeeld, dat de staatsgreep in Libië verricht werd door een groep jonge of ficieren van het leger, de luchtmacht en de vloot die zich zelf „de organisa tie van vrije unionistische officieren noemt." In het eerste telegram uit Libië se dert de omverwerping van de monar chie, bericht de correspondent van het agentschap in Tripoli, dat de staats greep binnen twee uur uitgevoerd werd. Troepen en tanks uit legerkampen op 104 km van Tripoli, trokken om 02.00 uur naar de stad op en bereikten haar twee uur later. Tanks omsingelden het koninklijk paleis, het hoofdkwartier van het leger en de veiligheidsdiensten van de Libische radio, aldus de cor respondent. Tegen 05.00 uur hadden de rebellen de hoofdstad volledig in handen, aldus MENA. Kroonprins Hassan El Reda, generaal-majoor Senoessi Sjamseddin, chef-staf van het leger, en generaal- majoor Salem Ben Talcb, chef van de veiligheidsdienst, werden gearres teerd. Een uur later kwam de leider van de coup, kolonel Saad Eddin Abbou Chouireb voor de radio om deze be kend te maken. Gezegd werd, dat het primaire doel van de leiders van de staatsgreep was de mobiele politie die trouw was aan de afgezette koning Idris te ontwa penen. Deze politiemacht was het sterkste en best uitgeruste corps van Libië dat de koning zelf opgebouwd had om zijn troon te beschermen. Maar deze een heden, aldus MENA, gaven zich onmid dellijk over toen de tanks hun kampen omsingelden. De revolutionaire raad is op het ogenblik niet van plan een nieuwe re gering te vormen. Dezelfde correspondent zegt, dat de namen van de leden van de raad nog niet bekend zullen worden gemaakt, met uitzondering van die van de voor zitter, kolonel Aboe Shweirib. Deze is in 1964 veroordeeld en met pensioen ge zonden. De secretaris van koning Idris van Libië, Omar El Sjelhi, die van Istan- boel naar Londen is gevlogen, heeft kort na zijn aankomst in de Britse hoofdstad een afspraak gemaakt voor ADVERTENTIE HONGKONG Reizigers die in Hongkong zijn aangekomen delen mee, dat de Chinezen thans bezig zijn hun kerninstallaties in de provincie Sinkiang te verplaatsen, opdat zij verder af ko men te liggen van de grens met de Sovjet-Unie. De Chinezen praten hier vrijelijk over. „Het gebeurt", zeggen zij, „om te voorkomen dat de Russen die instal laties bezetten of ze met bommen of kernprojectielen in de lucht laten vlie gen." Een in de Chinese taal te Hongkohg verschijnend blad heeft enige tijd ge leden meegedeeld dat de grote Chine se Kerninstallaties zich helemaal niet in Sinkiang bevinden, maar in het Sjensi- Kansoe-gebergte. In Sinkiang liggen al leen maar de terreinen waar de proef nemingen werden gedaan, aldus het blad. WILHELMSHAVEN Als eerste Duitse haven krijgt een van de havens van Wil helmshaven een oliebarrière zulk op verzoek van de marine, die een daarachter liggende haven in gebruik heeft. Onder water wordt de leiding aan gebracht, waaruit samengeperste lucht ontsnapt. Daardoor ontstaat een wal letje van water, dat door de drijvende olie niet kan worden gepasserd. Voor dat de installatie kan worden aange bracht, moeten 200.000 m3 zand en mod der worden weggebaggerd. een onderhoud met de minister van Buitenlandse Zaken, Stewart. De Britse regering pleegt thans over leg met andere bevriende mogendhe den, waaronder de V.S., of men de nieuwe Libische republiek zal erken nen. Londen erkent als regel een bewind als gebleken is dat dit een afdoende politieke leiding kan geven in het, land waar het de macht in handen heeft ge nomen. ADVERTENTIE Behoud van Uw tanden Kolonel Aboe Shweirib, hoofd van de groep militairen die koning Idris van Libië heeft afgezet. Vorig jaar werd hij wegens samenzwering veroordeeld. ATHENE/GENèVE De Griekse nationale vergadering een schaduwor- gaan van het kolonelsregime heeft, vol gens betrouwbare kringen, van koning Constantijn geëist dat hij het nieuwe bewind erkent, de „terroristische orga nisaties" veroordeelt en een oproep tot het Griekse volk doet om de „Helleen se eenheid" te bewaren, aldus de Neue Zürcher Zeitung" die dinsdag nog eens aandacht besteedt aan het on derhoud tussen Pipinelis en de Griekse koning in het Zwitserse plaatsje Schinz- nach. Koning Constantijn zou tijdens dit onderhoud hebben geantwoord dat hij, noch een ander lid van de ko ninklijke familie naar Griekenland zal terugkeren, zolang niet is voldaan aan de volgende voorwaarden: bevrijding van alle politieke gevangenen, herstel van de persvrijheid en vrije verkiezin gen onder internationaal toezicht, tot zover de „Neue Zürcher Zeitung". Intussen heeft de regeringsgezinde UTRECHT Aan de Admiraal Hel- frichlaan in Utrecht is gisteren een bronzen portretbuste van wijlen luite nant-admiraal C. E. L. Helfrich onthuld. LONDEN De gewoonlijk goed in gelichte Defensie-specialist van de Daily Express deelde vandaag mee, dat Engeland met Irak onderhandelt over wapenleveranties ten bedrage van ongeveer 100 miljoen pond. De correspondent, Chapman Pincher, deelde mee, dat gedurende enige maan den geheime besprekingen werden ge houden in Bagdad en Londen over de verkoop door de British Aircraft Cor poration van Lightning-straaljagers en gerichte afweerprojectielen aan Irak. Pincher zei, dat de onderhandelingen de officiële steun hebben van de Brit se regering. Van de zijde van de Britse autoritei ten was er geen onmiddellijk commen taar, maar Pincher was de officiële be kendmakingen over eerdere wapen overeenkomsten ook voor. Hij was de eerste die in april be kendmaakte, dat Engeland er mee in gestemd had Chieftain-tanks aan Lybië te verkopen, terwijl het weigerde de zelfde tanks aan Israël te verkopen. NEW YORK Een protestant, die Noord-Belfast in het Britse Lagerhuis vertegenwoordigt, W. Stratton Mills, heeft Bernadette Devlin, Engeland's jongste Lagerhuislid. ervan beschul digd nauw verbonden te zijn met extre me linkse elementen, van wie enigen betrokken waren geraakt in de ge loofstwisten in Noord-Icrland. Strat ton Mills zei, dat hij binnenkort met schriftelijke bewijzen zijn beweringen hoopte te staven, dat de fanatieke strijd ster voor burgerrechten een zoals hij eerder had gezegd „Fidel Castro in minirok" was. Mills is jJ. vrijdag in New York aangekomen als lid van een „verbale knokploeg" die naar de Verenigde Sta ten is gezonden, om uitlatingen van miss Devlin tegen te spreken, gemaakt op haar rondreis door de VS, om geld bij een te brengen voor de slachtoffers van de recente rellen in Noord-Ierland. Hij uitte zijn nieuwe beschuldigingen tijdens het opnemen van een televisie debat van 30 minuten met de 22-jarige Bernadette. Toen verslaggevers later aandrongen op een duidelijker om schrijving van zijn uitlatingen, zei Mills dat hij op een persconferentie in New York, a.s. vrijdag, verder zou uitwei den over zijn beschuldigingen. In het debat kwam het verscheidene malen tot een scherp treffen tussen Mills en miss Devlin. Mills zei, dat ondanks de uitlatingen van miss Devlin, hij er niet zo zeker van was, dat het bijeenge brachte geld niet zou worden gebruikt voor de aankoop van wapens of voor po litieke doeleinden. Miss Devlin zei dat al het bijeenge brachte geld bevroren was in banken in de VS, maar uiteindelijk overgemaakt zou worden naar een bank in Ulster, „hoewel ik er niet zo zeker van ben dat het daar veilig is". Griekse pers de koning uitgedaagd, stel ling te nemen ten opzichte van de „Vrije Grieken". Deze organisatie is onlangs ontdekt door de Griekse veilig heidsdienst. Zij zou omverwerping van het huidige bewind beogen. Onder de kop „De roofvogels van de burgeroorlog en de zwijgende koning", eist de krant „Nea Politika", dat ko ning Constantijn zich spoedig verzoent „met het nieuwe Griekenland, dat nu wordt opgebouwd". Het stilzwijgen van de koning heeft volgens het blad de sa menzweerders aangemoedigd. „Zij zou den het hopelijk ten onrechte kunnen uitleggen als rechtvaardiging van hun daden". Een andere regeringsgezinde krant, „Elefteris Kosmis", schreef dinsdag: „als het waar is dat men de koning heeft aanbevolen zich te distantiëren, en hij dit weigerde, dan is de gevolg trekking gerechtvaardigd, dat hij daad werkelijk met deze organisaties te ma ken heeft, of hun optreden duldt. De houding van de koning tegenover deze organisatie bemoeilijkt ongetwijfeld zijn terugkeer op de Griekse troon en de normalisering van onze politieke a angelegenheden". FRANKFORT De politie van Frankfort heeft een verkiezingsverga dering in de open lucht van de uiterst rechtse Nationaal Democratische Par tij (NPD) die donderdag gehouden zou worden, verboden. Terzelf dertij d vaardigde de politie een verbod uit tegen anti-NPD-demon- straties die door linkse groepen gehou den zouden worden. Een woordvoerder voor de politie zei, dat de vergadering van beide groe pen een bedreiging vormen van de openbare orde en veiligheid. Het is nog niet bekend wat de NPD nu gaat doen. De vergadering zou toe gesproken worden door de partijleider, Adolf von Thadden. Bik 1 BOSTON Het hooggerechtshof van de staat Massachusets heeft het ge rechtelijk onderzoek in de zaak-Kenne dy, naar de dood van de 28-jarige Ma ry Jo Kopechne, voorlopig uitgesteld. De advocaten van senator Edward Kennedy hadden verscheidene bezwa ren ingediend. Rechter Paul Reardon heeft rechter Boyle van de rechtbank te Edgartown opdracht gegeven aan hét hooggerechts hof een volledig verslag over de zaak PORTSMOUTH, Britse vakverbond (Engeland) Tuc heeft op Het zijn jaarcongres in Portsmouth van de rege ring onmiddellijke stappen geëist tot gelijke beloning van mannen en vrou wen die hetzelfde werk verrichten. De eis van ruim 9 miljoen arbeiders vertegenwoordigende vakorganisatie, is een fegelrechte uitdaging van pre mier Harold Wilson, die maandag op het Tuc-congres zich weliswaar voor gelijke beloning had uitgesproken, maar betoogd had dat deze slechts geleide lijk ingevoerd zou kunnen worden, om de lonen niet te ver omhoog te drijven en de economie niet te zeer te belasten. Het voorstel tot onmiddellijke invoe ring van gelijke lonen voor mannen en vrouwen, ingediend door de grootste Britse vakbond, die van de transport arbeiders met 1,5 miljoen leden, werd door geen van de sprekers gekritiseerd. Frank Cousins, secretaris-generaal van de vakbond der transportarbeiders zei dat het hoog tijd werd dat een eind kwam aan de onderbetaling van vrou wen, „die al jarenlang in vele industrie- en gebruikt worden als goedkope ar beidskrachten". Minister van Verkeer mevrouw Bar bara Castle, die voor haar kabinetspost wel evengoed betaald wordt als een man in dezelfde positie, volgde de dis cussie als waarneemster. Achteraf ver klaarde zij dat zij binnenkort met de organisaties van werkgevers en werk nemers overleg hoopt te beginnen over geleidelijke invoering van gelijke be loning en het opstellen van de daarvoor benodigde wetgeving. Van verschillende zijden wordt ge schat dat gelijke beloning van vrouwen arbeid jaarlijks 600 miljoen tot een DORTMUND Duizenden arbeiders hebben bij het hoogovenbedrijf van het Westduitse staalconcern „Hösch A G" in Dortmund het werk neergelegd. Het is een niet door de vakbonden gesteun de staking. Ongeveer drieduizend arbeiders van de ochtendploeg liepen voor het admi nistratiegebouw te hoop en eisten luid keels „20 pfennig per uur opslag". miljard pond sterling zal kosten. De meeste afgevaardigden op het Tuc-con- gres lieten duidelijk blijken dat dit bij voorkeur uit de winsten van de betref fende industrietakken moet worden be taald. BELGRADO Dinsdag zjjn de Joe- goslavisch-Russische besprekingen be gonnen in het paleis van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Belgrado. De Russische minister van Buitenland se Zaken Andrei Gromyko was dins dag eerder op de dag in de Joegosla vische hoofdstad aangekomen. Mirko Tepavac, de Joegoslavische minister van Buitenlandse Zaken, leidt de delegatie van zijn land bij de be sprekingen die tot doel hebben de be trekkingen tussen de Sovjet-Unie en Joego-Slavië te verbeteren. De ver standhouding was zeer gespannen ge worden door de invasie in Tsjecho-Slo- wakije en de door het Kremlin gepro clameerde doctrine van „beperkte soe vereiniteit van socialistische landen". Het Zuidslavische blad „Politika" schrijft in verband met het bezoek van Gromyko, dat „eerbiediging van het maatschappelijk systeem in Zuid-Sla- vië en de binnen- en buitenlandse poli tiek van het land" voorwaarde is voor een goede samenwerking tussen de Sovjet-Unie en Zuidslavië. De officier van Justitie in Belgrado heeft inmiddels de verspreiding verbo den van het nummer van het tijd schrift „Krjizeven Novine" (literaire Krant) waarin aan de vooravond van Gromyko's bezoek heftige kritiek op de Sovjet-Unie was gespuid. Het om de veertien dagen verschij nende blad publiceerde in zijn laatste editie een artikel van Zoran Gluscevic, de hoofdredacteur, waarin de Sovjet- Unie werd aangevallen wegens de inter ventie in Tsjecho-Slowakije. Gromyko zal twee dagen in Belgrado blijven voor zijn overleg met Tepavac. BERLIJN Twee deserteur uit het Britse leger zijn na een verblijf van bijna negen jaar In Oost-Duitsland naar het westen teruggekeerd en worden door de Britse militaire autoriteiten vastge houden, zo is in West-Berljjn vernomen, repatrieerd. Een legerwoordvoerder zei dat de mannen de 30-jarige Thomas Macdo- nald Smith en de 49-jarige John Wa- kem Hodge respectievelijk twee weken geleden en in april van dit jaar zijn ge- repatrierd. Sergeant Hodge, die in 1960 van zijn legeronderdeel' in de Bondsrepubliek verdween, was volgens de woordvoer der in de DDR in de gevangenis ge wéést en keerde als ernstig tuberculo sepatiënt naar het Westen terug, met achterlating van zijn vrouw in Erfurt. De Oostduitse autoriteiten wilden kennelijk van hem af zijn, aldus de woordvoerder. Er zouden nog meer dan 20 Britse de serteurs met onbekende bestemming in Oost-Duitsland verblijven. Komen zij terug, dan wordt hun naam ge schrapt van de lijst. Volgens zegslieden kwam de terug keer van Smith onverwacht, nadat hij binnen twee weken een scheiding had verkregen van zijn Oostduitse vrouw, bij wie hij twee kinderen heeft. Deze zeer korte termijn voor echtscheiding was volgens hem in acht genomen om het hem mogelijk te maken zo snel mo gelijk naar het westen terug te keren. De woordvoerder bevestigde dat Smith gescheiden was. Hij wist zijn huidige verblijfplaats niet, maar vermoedde dat hij in Engeland was in de handen van de militaire autoriteiten. Als korpo raal van een in West-Berlijn gelegerd onderdeel verscheen hij in augustus 1960 niet terug van verlof. WASHINGTON De leider van de republikeinse fractie in de Ameri kaanse Senaat, senator Erverette Dik- sen, is geopereerd aan een gezwel in een van zijn longen. In eèn korte verklaring van het kan toor van de senator werd meegedeeld, dat zijn toestand bevredigend is. Mee gedeeld werd dat uit een onderzoek van het gezwel is gebleken dat men hier te doen had met een tumor, maar dat er geen aanwijzingen voor waren dat deze tumor zich al had verspreid. uit te brengen, met copieën van de pro cedures die al zijn verricht en de lijst van journalisten die bij het begin zou den worden toegelaten. De advocaten van Kennedy hadden rechter Reardon er attent op gemaakt, dat hun cliënt „het middelpunt van de enorme publiciteit is geworden,,. Zij hebben tevens geprotesteerd tegen hpt feit dat de rechter van Edgartown hun geweigerd had, de getuigen tijdens het openbaar verhoor te ondervragen, wat volgens hen een schending van de rech ten van hun cliënt is. Rechter Reardon heeft bepaald* dat de volledige rechtbank van het hoogge rechtshof van Massachusetts eerst bij een geweest moet zijn om de moties van de advocaten te onderzoeken. Deze vol ledige rechtbank komt niet voor de eer ste week in oktober bijeen. Het hele juridische gevecht draalt juist om de publiciteit. Deze heeft Ken nedy tijdens het gerechtelijk vooronder zoek in de positie van verdachte ge plaatst. De omstandigheden van het on geluk lieten geen andere conclusie over dan die van grove nalatigheid. Er is nog een kans dat de voorstan ders van een snel onderzoek zullen pro beren eerder dan de genoemde datum van 1 oktober een zitting van het ge rechtshof te verkrijgen. L'AQUILA Functionarissen, die het onderzoek leiden in de zaak van de hulpbisschop van München, dr. Matthias Defregger, die beschuldigd wordt van massamoord in een Italiaans dorpje, hebben om de ondervraging verzocht van de schoolmeester Paul Ehlert, die de executie uitgevoerd zou hebben. Dit heeft de politie van l'Aquila mee gedeeld. Ehlert staat ook op de lijst van getuigen, die de openbare aankla ger aan het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gestuurd, met het verzoek om hen te laten onder vragen. Op de lijst staan getuigen, die wonen in de Verenigde staten, Canada, Zwitserland en Venezuela. Volgens de gebruikelijke procedure, worden getui gen ondervraagd door plaatselijke auto riteiten, in tegenwoordigheid van func tionarissen van de Italiaanse ambassa de in hun land. Ehlert, die luitenant in de Wehrmacht was, zou een opdracht van Defregger hebben uitgevoerd om 17 mannen uit het dorpje Filetto dood te schieten. Beiden kunnen in Duitsland niet meer berecht worden, omdat de verjarings termijn is verstreken. Volgens de poli tie van l'Aquila wil de openbare aan klager van Ehlert weten, of Defregger ten tijde van de executie in dat gebied was. De bisschop zelf heeft meegedeeld, dat hij toen al was vertrokken. IVTet zijn wite baardje en stalen bril ljjkt de tengere en ernstige, nu afgezet te koning Idris van Libië weinig op zijn roemruchte voorvader, de Alge rijnse leider Mohammed Ben Ali BI Senoessi. De vorst, in 1890 geboren, kwam door de Italiaanse bezetting van 1911 al jong aan het hoofd van het nationale verzet te staan. Na het aan de macht komen van Mussolini, week Idris in 1922 uit naar Egypte. Meer dan twintig jaar lang is hij de gast geweest van de Britten. In de tweede wereldoorlog wierf hij solda ten aan onder de autochtone bevol king. Hij vocht met hen tegen het Duitse Afrikakorps en nam deel aan het beleg van Tobroek. In 1945 vormde hij onder Britse be scherming een autonome regering. De VN erkende Libië en de consti tuerende vergadering van z*n land bood hem op 25 november 1950 de troon aan. In december 1951 werd Libië een onafhankelijke staat. Idris was een politiek en godsdienstig leider met vrijwel absolute macht. Hij trad toe tot de Arabische Liga, maar onderhield de banden met het westen. Hij bleef de Engelsen trouw, ondanks het verzet van de jongeren in het land. Idris heeft een zoon gehad, die echter jong stierf. Een tweede huweljjk bracht hem geen opvolger. Hij koos een neef daartoe uit, prins Hassan, die zUn oom op internationale bijeen komsten vertegenwoordigde. TYe staatsgreep in Libië kan, als de nieuwe machthebbers hun positie handhaven, belangrijke gevolgen heb ben voor de politieke toestand in het Midden-Oosten. Welke die gevolgen zullen zijn is nu nog moeilijk vast te stellen. Dat zal pas duidelijk worden wanneer de mi litaire regering iets meer loslaat over haar bedoelingen met de nieuwe so cialistische republiek. Van belang is in elk geval de vraag welke soort socialisme de huidige Li bische leiders aanhangen: de extre me opvatting van de Baath-partij in Irak en Syrië, het meer gematigde socialisme van president Nasser of een zelfbedachte variatie. Kiezen de putschisten voor een radica le koers, dan zal Libië ongetwijfeld nog meer geld pompen in de Arabi sche campagne tegen „het imperialis me en het zionisme". In het veen kflkFmen niet op een turfje en in de olie, waaraan Libië per jaar zo'n slordige vier miljard gulden verdient, nog veel minder. TYe afgezette koning, Idris was al een van de belangrijkste donateurs van de Palestijnse bevrijdingsbewe ging. Het merendeel van zijn finan ciële steun ging, naar het schijnt, naar de machtigste guerrilla-organi satie El Fatah, die enigszins rechtse neigingen heeft. Maar wanneer Libië zijn steun in de toekomst aan meer radicale organisa ties gaat geven, bijvoorbeeld aan het Volksfront voor de bevrijding van Pa lestina, dat vorige week een Ameri kaans vliegtuig kaapte, dan zou de KONING IDRIS balüng spanning in het Midden-Oosten wel eens kunnen toenehien. 'T'egeiykertüd xit de rechtse leider van het naburige Tunesië, presi dent Bourguiba, dikwijls een buiten beentje in de Arabische politiek, nu ingeklemd tussen twee socialistische regimes: Libië en de radicale rege ring van president Houari Boume- dienne in Algerije. Op korte termijn zal de coupe in Libië waarschijnlijk gevolgen hebben voor de Islamitische topconferentie, waar voor koning Feisal van Saoedi-Ara- bië en koning Hassan van Marokko zich inspannen sinds de brand in de El Aksa-moskee in Jeruzalem. De z.g. kleine Arabische topconferentie in Caïro van Egypte, Jordanië, Iran en Syrië zal zich zeker ook beraden op de nieuwe situatie, die na de ge beurtenissen in Libië is ontstaan. Li bië heeft sinds de Arabisch-Israëlische oorlog in juni 1967 niet voor niets de zwaar getroffen economie van Egypte en ordanië gesteund. rT,enslotte zullen de Verenigde Staten en Engeland gedwongen zjjn het met het nieuwe bewind in Libië eens te worden over de terugtrekking van hun troepen uit dat land. De drie landen pleegden hierover al overleg na de jongste oorlog in het Midden-Oosten. De nu afgezette Libische koning, Idris, had hierop aangedrongen, na dat hij in eigen land en door andere Arabische staten onder sterke druk was gezet. De terugtrekking van de Amerikaanse en Engelse troepen in Libië zal, naar te verwachten is, nu wel in versneld tempo gebeuren. ADVERTENTIE

De Vallei | 1969 | | pagina 7