Uitslagen CHIO Torpedo streed tegen Rapid voor een kansloze zaak Pools elftal werkt aan laatste voorbereidingen Prognose betaald voetbal W. Snijders sterkste bij veteranen Brugman zorgde voor aangename verrassing Niets zeggend oefendue tegen De Graafschap KNVB enscheidsrechters haalden gezamenlijk bakzeil Batavieren in Arnhem tegen Pakistan Beter Grote opgave Nogal eens mis Niet fit Blessure Forceren Vierde plaats voor onze vijfkampers Offensief ZE KUNNEN WEER FLUITEN CHIO Rotterdam DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1969 maar bepaald niet slanke Canadese amazone Barbara Simpson met Austra- lis als enige foutloos was gebleven in het eerste internationale springcon cours,'om de prijs van de Rotterdam se jockeyclub, leek de openingsdag van het CHIO in Rotterdam net als vorig jaar „ladies day" te zullen worden. In 1968 immers, bij de 21ste editie van dit festijn in de Kralinger Hout, zegevier den de Amerikaanse Carol Hofmann en de Braziliaanse Lucia Faria op de twee dag. Zelfs nadat zich veertien combinaties geplaatst hadden voor de barrage van het tweede nummer, het springcon cours om de Prijs van de Rijn, was de mogelijkheid op „vrouwelijke winst" volop aanwezig. Ann Moore, Ann Back house, de voor Peter Robeson ingeval len Aileen Ross (allen Gr. Brittanië), Beatrix Mertens (België) en...Barbara Simpson bleven in eerste instantie foutloos. Zij mochten in de barrage, die op tijd gereden werd, proberen ne gen ruiters te weerstaan. De eerste die ook in de tweede rondgang zonder fouten bleef, was Ann Moore met „Psalm". Bovendien had de negentien jarige oud-Europese jeugdkampioene uitermate snel het 49U meter lange parcours afgelegd: 57,7 seconden. De zes volgende combinaties, onder wie Barbara Simpson, deden een vergeefse aanval op deze scherp gestelde limiet. De Fransman Bernard Geneste slaag de. Met Odeon K wendde de pas van een beenbreuk herstelde Geneste snel ler dan Ann Moore en dat mondde uit in een tijdwinst van drie seconden. Nog vijf „paren" kregen gelegenheid dit doel te achterhalen. Hans Brugman bereidde de enkele honderden toeschouwers, die konden genieten van een heerlijke nazomer, een aangename verassing. Met Sky High reed de Almeloër een voortreffe lijk parcours. Met goed getimede spron gen en een half oog op de tijd eindigde Brugman, die dit jaar in Hoofddorp in de strijd om de nationale titel bijna Jan Maathuis had onttroond, zelfs be ter dan Ann Moore: foutloos en 57,2 seconden, waarmee hij de tweede plaats bezette. Antoon Ebben, die in de barrage als voorlaatste startte, zette met „Kairouan" nog een aanval in op de positie van zijn landgenoot. Hij kwam echter geheel verkeerd uit op de driesprong en dit kostte hem vier strafpunten. Ebben, die na een tijdlang op non-actief te hebben gestaan, weer geheel fit is, belandde op de tiende plaats. Alleen Aileen Ross, die op het laatste ogenblik nog aan de Engelse ploeg werd toegevoegd nadat captain Peter Roeson zich terugtrok, zou Ge neste nog kunnen verdringen en daar mee het „honneur aux dames" van toepassing doen zijn. Met „Trevarrion" faalde zij echter al op de tweede hin dernis, een eenvoudige oxer. Daarmee was de ban gebroken. In het laatste onderdeel, een springcon cours van het type „Take your own line" om de Prijs van de Maas, bleek het een grote opgave te zijn om een rit met nul fouten bekroond te zien. De geroutineerde Westduitser Herman Schridde de Duitsers hadden tot dan toe nog niet veel laten zien bleef met „Wartburg" als eerste „schoon" met een tijd van 78,1 seconden. Deze prestatie was de overige deelnemers (er startten 25 combinaties in dit num mer) te machtig. De als laatste rijden de Fransman Mirabaud de laag staande zon gaf op dat moment de wat drassig geworden piste een onwerkelijk aanzien kwam wel dichtbij. Met „Quicker D" begon hij zijn rit waar Hans Brugman, die dit keer maar liefst zeventien strafpunten opliep, ge ëindigd was. Deze „omgekeerde volg orde" was goed voor het „predikaat" foutloos en een tijd van 87,7 seconden, waarmee Mirabaud zich van de tweede plaats verzekerde. Zuid-Slavië heeft woensdagavond in Belgrado voor 12.000 toeschouwers ge lijkgespeeld tegen Roemenië (1-1). In deze vriendschappelijke wedstrijd opende Demrovski na 29 minuten de score in het voordeel van de Roeme nen. Tien minuten na rust bracht Muj- klc de gelijkmaker tot stand. ZEIST Speelt Cruyff zondag tegen Polen wel óf niet mee? In de trainingswedstrijd, die de kandidaten voor het Nederlands elftal gister middag op het sportcentrum te Zeist tegen De Graafschap speelden, ontbrak de Ajacied. Zorgvuldig hadden de bondsartsen zijn nog altijd kwetsbare enkel bekeken en vastgesteld, dat hij niet kon meedoen. Een echte blessure of was het slechts een zet in de koude oorlog, die Kessler op het ogenblik voert? Het is duidelijk, dat de bondscoach de tegenstander zand in de ogen tracht te strooien. In de van de zijde van Oranje matte wed strijd nam niemand enig risico en werd er vrij zuinig met de krachten omge sprongen. Dank zij treffers van Van Dijk en Roggeveen in de slotfase konden de Oranjekandidaten het veld met een zege van 2-0 verlaten. Kessler had als basisopstelling de vol gende spelers op de grasmat gezet: Van Beveren; Romeyn, Israël, Eijken- broek en Suurbier; Groot en Rijnders, Wery, Roggeveen, Veenstra en Moulijn. Treytel trad op als gastdoelman bij De Graafschap. Na de rust werden Romeyn, Veenstra Moulijn en Suurbier vervangen door resp. Drost, Van Hanegem, Van Dijk en Strik. Het maakte weinig uit, het spel was en bleef oninteressant. Hetgeen Kessler de opmerking ontlokte dat „de spelers nog lang niet in vorm zijn". Doelman Van Beveren kreeg weinig te doen, zijn keuze staat echter wel vast. In de de fensie bleef Romeyn onder de maat. De uitslagen van de eerste dag lul den: Dressuurproef om de prijs van de rij baan. 1. Gin, A. Wiebus (W. Did.), 2. Van Eyck, G. Theodorescu (W.Dld.), 3. Mar- goleine, G. Kirsch (Fr.), El Farruco, mevr. L. Johnstone (G. B.), 5. Turista, mevr. Benedictus-Lieftinck (Ned.), 10. Don Vasco, C. Vellinga (Ned.) Springconcours om de prijs van de Rotterdamsche Jockeyclub. 1. Barbara Simpson (Can.) met Aus- tralis 9 ft., 91,7 sec., 2. H. Chabrol (Fra.) met Sire la Forêt 4 ft., 90,4 sec., 3. H. Hucz (Pol.) met Chrosna 4 ft., 93,3 sec., 5. Geneste (Fra.) met Tu as perdu 4 ft., 94,6 sec., 6. G. Flet- chert (G.Br.), met Talk of the North 4 ft., 95,4 sec., 9. P. Bakker (Ned.) met Wervelwind 4 ft., 101,5 dec., 11. A. Eb ben (Ned.) met Nabab 7 ft., 116,1 sec. Springconcours om de prijs van de Rijn. Na barrage: 1. Bernard Geneste (Fr.) met Odéon K 0 ft., 54,2 sec., 2. Hans Brugman (Ned.) met Sky High 0 ft., 52,2 sec., 3. Ann Moore (G.Br.) met Psalm 0 ft., 57.7 sec., 4. Manfred Kloess (W.D1.) met Der Lord 0 ft., 59,9 sec., 5. Geor ge Hobbs (G. Br.) met Battling Pedu- las 0 ft., 60 sec., 10. Anton Ebben (Ned.) met Kairouan 4 ft., 57,9 sec. Springconcours „Take your own line" om de Prijs van de Maas: 1. Herman Schridde (W. Dl.) met Wartburg 0 ft. en 78,1 sec., 2. Bernard Mirabeau (Fr.) met Quicker D 0 ft., 87.8 sec., 3. Thierry Storme (Belg.) met Roi de Cretteville 3 ft., 90 sec., 4. Hau- ke Schmidt (W. Dl.) met Espartaco 4 ft., 72,1 sec., 5. Marian Kozicki (Po len) 4 ft., 74,9 sec., 14. Jan Maathuis (Ned.) met San Remo 4 ft., 95,2 sec. Beeld tijdens de eerste dag van het CHIO in Rotterdam: de Ca nadese mej. J. B. Simpson op ,,Australisin actie tijdens het nemen van een hindernis. Zijn vervanger Drost toonde zich in de tweede helft een stuk actiever. Suur bier als linkervleugel verdediger was beter op dreef dan Strik, die bovendien op die plaats niet thuishoort. Israël en Eijkenbroek grepen in het centrum in het begin nogal eens mis. Israël stond als laatste man in de ver dediging opgesteld. Dat dit duo in Po len zal meedoen, daaraan hoeft overi gens niemand te twijfelen. Rijnders was een van de beste Oran jemannen. Hij speelde op het midden veld voortreffelijk en dook, als er gaten vielen mee in de aanval. Groot was nut tig, maar viel verder niet op. Blijft over de aanval, waarin Wery de beweeglijkste was, Veenstra goed meedraaide en Roggeveen hoe kan het ook anders voor een doelpunt zorgde, ofschoon hij zich helemaal niet fit voelde. Moulijn viel enigszins tegen, evenals Van Dijk en Van Henagem, die weer eens aantoonde voor interland voetbal te traag te zijn. Welk elftal er tenslotte zal worden gekozen? Kessler weet het nog niet. Voor hem zijn moeilijke dagen aange broken. Ook al doordat Rijnders giste- Een aanval van Roggeveen, die echter vastloopt op de achter hoede van De Graafschap. Rechts achteraan Wietse Veenstra. ren licht geblesseerd raakte en Rogge veen klaagde over maag- en hoofdpijn. En Cruyff? Eerst vlak voor de wedstrijd zullen we zeker weten of de Amsterdammer staat opgesteld. Tenminste, als de bondscoach bij zijn voornemen de ploeg eerst een minuut voor de wed strijd bekend te maken blijft. ARNHEM Pakistan, de Olympi sche hockey kampioen van Mexico 1968, maakt dit najaar een tournee langs 's werelds sterkste hockeynaties. Medio september is het Pakistaanse hockey- elftal in Nederland en speelt dan tegen Nederland een officiële interlandwed strijd in Amstelveen. Daarnaast zal Pakistan op dinsdag 16 september in Arnhem aantreden voor een wedstrijd tegen „De Batavieren". Deze wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van de Arnhemse Hockeyclub op het Sportpark Beekhuizen in Velp en zal omdat op een dinsdag wordt ge speeld, aanvangen om 17.00 uur. Het optreden van het Pakistaanse elf tal wordt met spanning tegemoet ge zien. De Pakistani hebben zich tijdens de laatste Olympische Spelen in Mexi co duidelijk de sterkste hockyers van de wereld getoond. Het Nederlands elf tal, dat in Mexico een zeer verdien stelijke vijfde plaats behaalde, moest daar ook buigen voor het Pakistaanse raffinement. „De Batavieren" is een vereniging van internationals en andere hockeypro- minenten en speelt nooit tegen Neder landse clubteams, maar uitsluitend te gen buitenlandse elftallen en Neder landse selectieteams. Voor de wedstrijd tegen Pakistan brengt de „Batavieren" in grote trek ken het team in het veld dat als Neder lands elftal in Mexico vijfde werd. „De Batavieren" staat voor een zware opga ve, maar is vastbesloten alle krachten in te zetten voor een eervol resultaat. Pakistan „De Batavieren" zal voor de kenners een zeer interessante wedstrijd worden, maar zal ook voor andere sportenthousiasten 'n unieke ge legenheid zijn om kennis te maken met hockey van het allerhoogste gehalte. De voorlopige opstelling van „De Ba tavieren" luidt: doel: Boks; achter: Terlingen en Weerstra; midden: 't Hooft, Fokker (aanvoerder) en Elf- fers; voor: Thole, Ter Haar, Eikelboom; Van Vroonhoven en De Keizer. MOSKOU Het Russische Torpedo heeft gisteravond in Moskou in het duel met Rapid Wien tegen alle verwach tingen in voor een kansloze zaak ge streden. Het mocht zich gelukkig prij zen met de eindstand 1-1, waardoor de Oostenrijkers de tegenstanders zullen zijn van PSV in de eerste ronde om de Europese voetbalbeker voor bekerwin naars. Met hun breed opgezette aanvallen veroverden de Russen weliswaar een stevig overwicht, maar het verrassings element ontbrak in hun spel. Met een eenvoudig stapje vooruit klapten de pu pillen van Rappen steeds tijdig' de bui- tenspelval open en de Russen liepen er voortdurend in. Naarmate de strijd vorderde, werden de pogingen van de gastheren steeds krampachtiger. Zij moesten een doel punt forceren. Ten koste van alles. De Oostenrijkers, bij wie na rust Fritz door Gallas was vervangen, hielden het hoofd koel en voerden op hun beurt me nige interessante tegenstoot uit. Voor alsnog bleef het bij schoten van grote afstand. Hetzelfde wapen waarmee de Russen HAMBURG De Nederlandse ploeg, die deelnam aan de vierlandenwedstrijd moderne vijfkamp in Hamburg, is als derde geëindigd. Winnaar werd de Westduitse-A—ploeg, die 13.986 punten verzamelde. De Nederlandse ploeg, be staande uit Krediet, Bekkink, Van Nim- wegen en Weijgerse vergaarde 12.158 punten, waardoor Denemarken naar de laatste plaats werd verwezen. Op het laatste onderdeel, die 4.000 meter terreinloop, eindigde Krediet als tweede in 13 minuten 23,5 sec. De West duitser Reder was bijna dertien secn- den sneller. In het individuele klassement werd de Zweedse Olympische kampioen Ferm eerste met 4948 punten. Krediet was de beste Nederlander met een zes de plaats. Hij had een puntentotaal van 4353. op succes joegen. In de 54ste minuut werd de wedstrijd praktisch beslist. Op rechts speelde Fritz zich vrij. Hij schoof de bal naar het midden. De beide cen trale verdedigers van Torpedo, Sjusti- kof en Ljenmof waren nog tijdig ter plaatse. Van opzij kwam Flegel inlo pen, die ongehinderd inschoot. Doelman Laisan weerde het schot weliswaar af, maar de bal kwam voor de voeten van Redl, die doelpuntte. Trainer Valentin Iwamof zweepte van de kant de Torpedo-ploeg op tot 'n he vig offensief, dat vijftien minuten aan hield. AHe Oostenrijkers trokken zich in de verdediging terug. Pas twee mi nuten voor tijd resulteerde die opeen hoping van spelers voor het Oostenrijk se doel in de gelijkmaker van Gersko- wits. Het kwam te laat voor de Russen om nog een kans te maken op de over winning. Zoals de zaken nu stonden, telde te treffer van Redl dubbel en kwalificeerde Rapid zich voor de ont moeting tegen PSV. Op het circuit van Zandvoort is gistermiddag het kampioen schap van Nederland voor wieier- veteranen gehouden. Winnaar werd de 39-jarige W. Snijders uit Half weg, die hier triomfantelijk met de krans poseert. WARSCHAU- Na de oefenwedstrij den tegen Noorwegen (6-1) en Rusland (0-0) heeft de Poolse coach Ryszard Koncewicz zich met zijn zestien gese lecteerden teruggetrokken in het in de bergen van Beskid gelegen Wisla om daar in een rustige omgeving te wer ken aan de laatste voorbereidingen voor de sleutelwedstrijd van de voor ronden van het wereldkampioenschap tegen Nederland. Koncewicz is evenmin als zijn Neder landse collega Georg Kessler van zins de opstelling van zijn elftal vroegtij dig bekend te maken. Hij wil wachten tot het allerlaatste ogenblik. Leszek Rylsky, de secretaris-generaal van de Poolse voetbalbond, was iets minder geheimzinnig. Hij vertelde: „We weten wel zo om en nabij hoe ons elftal eruit zal zien. Alleen in de voorhoede zijn nog wat vraagtekens blijven staan. In vergelijking met de Russen maakten onze aanvallers een nogal zwakke in druk. Onze beste speler was Deyna. Ook Schmidt, Anczok en Latocha wa ren niet slecht. Ryszard Koncewicz kwam na die ont boezeming enigszins los: „De ontmoe ting met Rusland gaf me de zekerheid welke vleugelverdedigers ik straks te gen Nederland zal opstellen. Ook de be zetting van het middenveld is rond. Wat de doel verdedigers betreft, Szygu- la is niet slechter dan Kostka. Ik weet nog niet wie van deze twee in Chrov in nog niet wie van deze twee in Chrov in het doel zal staan. De meeste zorgen heb ik over de aanval. Slechts één spe ler, Marks, was in mijn ogen voldoende. Jarosik was tamelijk zwak. Maar ik heb nog steeds hoop, dat hij nog juist op tijd in vorm zal komen. In de natio nale competitie behoorde hij tot de uit blinkers. Ik ben van mening, dat de Nederlandse achterspelers niet van de zelfde klasse zijn als die vaft Rusland. Dat is maar goed ook. Anders zouden we geen doelpunt maken". De opstelling van het Poolse elftal MJ de wedstrijd in Moskou was: Doelman: Szygula; achter: Latocha. Szadkowski, Wrazy en Anczok; mid- den: Szmidt (Blaut), Deyna, Szoltysik; voor: Marks (Faber), Lubanski, Jar- sik (Gadocha). INTERLAND 0 Polen - Nederland1 EREDIVISIE MVV - DOS1 EERSTE DIVISIE De Volewijckers - Vitesse1 Volendam - HVC3 0 RCH - Veendam3 0 Helmond Sp. - SC Cambuur 1 0 DFC-FSC 3 0 Heracles - FC Den Bosch1 0 Excelsior - Fortuna VI3 O Willem II - De Graafschap1 Elinkwijk - Blauw Wit3 TWEEDE DIVISIE SC Gooiland - NOAD3 EDO - PEC2 Limburgia - AGOVV1 Eindhoven - FC VVV1 0 Heerenveen - Roda JC3 RBC - Hermes DVS3 Baronie - SC Drente2 0 Velox - Wageningen1 De wedstrijden met 0 ervoor staan op de toto voor zondag a.s. Drost doorbreekt de defensie van De Graafschap. ROTTERDAM Toen de kleine DEN HAAG De voetbalscheids rechters Boogaerts en Van Gemert mogen weer wedstrijden leiden. De Koninklijke Nederlandse Voet balbond heeft dat gisteren besloten na een gesprek tussen het dage lijks bestuur en de beide arbiters. De scheidsrechters waren vori ge week door de scheidsrechters- commissie op non-actief gesteld na een interview in het weekblad Voetbal International. De Koninklijke Nederlandse Voet balbond (KNVB) heeft de ophef fing van de non-activiteit der scheidsrechters Boogaerts en Van Gemert per communiqué bekend gemaakt. De inhoud daarvan luidt „In opdracht van het dagelijks be stuur heeft de secretaris/penning meester van de KNVB dinsdagavond de scheidsrechters de heren A. Boo gaerts en A. van Gemert gehoord in aansluiting op de voorlopige maatre gelen, die tegen beiden waren genb- mén. De maatregelen waren getroffen naar aanleiding van onheuse bejege- BOGAERTS VAN GEMERT ningen tegenover bondsofficials, het geen tot uitdrukking kwam in .'n in terview, dat beide scheidsrechters aan de hoofdredacteur van het week blad Voetbal International hadden gegeven. Bij 't onderhoud waren de leden van de aanstellingscommissie scheidsrechters betaald voetbal aan wezig. Het rapport van de secreta ris-penningmeester van de KNVB is woensdag ter kennis gebracht van 't dagelijks bestuur. In het rapport staat in de vorm van een voorstel als conclusie vermeld: scheidstech- ter A. van Gemert met onmiddel lijke ingang weer aan te stellen als scheidsrechter in de competitie be taald voetbal. Voorts is met betrekking tot scheidsrechter A. Boogaerts voorge steld de voorlopige maatregel, welke tegen hem was genomen, als voldoen de te beschouwen, zodat deze arbi ter op 14 september weer kan wor den aangesteld. Voor de Europa Cupwedstrijd Vas- terasFiorentina, welke ontmoeting op 1 oktober te Vzexjoe (Zweden) is vastgesteld, blijft de heer Boo gaerts ads scheidsrechter gehand haafd. De secretaris-penningmeester van de KNVB heeft bij zijn conclusies mede rekening gehouden met de wij ze, waarop beide scheidsrechters zijn geïnterviewd. De heren Bogaerts en Van Ge mert hebben tijdens het onderhoud medegedeeld, dat zij hun uitlatin gen betreuren. De voorstellen, die zijn ondersteund door de leden van de aanstellingscommissde, zijn door het dagelijks bestuur van de KNVB aanvaard en vervolgens ter* kennis gebracht van de betrokken scheids rechters. Bondscoach Georg Kessler heeft zorgen over conditie van Cruijff en Roggeveen

De Vallei | 1969 | | pagina 13