DS. D. VAN ENK DRONG AAN OP PIJPORGELTJE KOPEN „Hammondorgel hoort in de bioscoop en niet in een aula" Intrede van ds. Brouwer a.s. zondag Start 11 september 25 jaar pastor Kritiek op KVP-vragen en "n woning voor korpschef Wethouder M. Bastmeijer 20 jaar lid van de raad Beslissing gemeentehuis uitgesteld Belt u dan «ven a.u.b. .7.30 1:: 10550 11079 D.V.S.A. stelt vergadering uit Jeugdwerk Fietstocht Open- Deurdienst Benoemingen Abortus Op emng Soefi-dienst Evangelisatie Beroepen Vissers van ,,'t Snoekje" vergaderen Verkoopmiddag KVG begint het nieuwe seizoen VAN WOUT BLAUWKOUS Renswoude wacht tot 11 september V.A.B. KIRPESTEIN BURGERLIJKE STAND SCHERPENZEEL VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1969 Er ls in het Overbergse, zoals dat in streekromannentaal heet, een uitge slapen persoon opgestaan, die deze in wezen ongekunstelde agrarische en recreatieve nederzetting binnen de kortste keren beroemd wil maken. Via z'n eigen portemonnee, weltever staan, want de man werpt zich in de eerste plaats op als de particuliere ondernemer van een exclusief plan. Hij wil namelijk een kampeerplaats uitsluitend bestemd voor de sjiek, die genegen is om per jaar de ferme prijs van duizend gulden neer te tellen voor een stukje ondergrond voor een kampeerwagen of iets van dien aard. Hij heeft de redactie van dit blad het recht gegund tot presentatie van zijn voornemen, naast welke presentatie hijzelf met een gnuivende kop heeft plaatsgenomen. Aan de wijze waar op hij op de kiek is gekomen zou je kunnen afmeten dat hij in gedachten al x maal duizend piek in z'n kont zak voelt zitten. Hoewel ik mij enigszins buiten mijn schrijf terrein begeef wil ik er toch iets van zeggen, daartoe aangedreven door een huurder van een etagewo ning. Deze huurder wilde in principe ook niets aanvoeren tegen de plannen van de adspirant-campingbaas als zoda nig. Daar is ook niks op tegen. Ie mand die kans ziet om een klein stuk je te bijten uit het anders onopge- bruikte deel van het nationale inko men is altijd nog meer acceptabel voor de gemeenschap dan iemand die munt slaat uit de stille armoe van de onderlaag van onze samenleving. Om het met een voorbeeld te verdui delijken: er is niks aan te merken op de ondernemer van bijvoorbeeld een winkeltje in zeer fijne en verfijn de, maar o zo dure dingetjes. Een zeer speciaal delicatessenzaakje bij voorbeeld. Zo iemand weet van te vo ren, dat er geen hond in z'n winkel tje komt die aan de drukst bezette zijde van de weistandsgrens ver keert. Hij mikt juist op het publiek aan gene zijde van de streep en als hem dat lukt zal hem dat geen wind eieren leggen. Zulke zaken bestaan in overvloed. In allerlei branches. En ik heb er nog nooit iemand bezwaar tegen horen maken. Als je de prijs niet op kunt brengen dan kom je er heel gewoon niet. In principe gaat dat, dacht ik, evenzeer op voor iets als een kampeerplaats, ware het niet dat ik hierover indrin gend ben aangesproken door een flat bewoner. Iemand die met pijn en moeite een huur van om en nabij de tweehonderd gulden in de maand van z'n inkomen moet afpersen. De huurder in kwestie zou de verstan delijke vermogens van de overheid wel in twijfel gaan trekken als zo'n man van die zijde niks in de weg zou worden gelegd om z'n moordende plan en nou gebruik ik de woor den van m'n zegsman uit te voe ren. Het ging 'em ook niet om de winst, die mogelijk uit het recreatiezaakje zou worden geslagen, maar wel om het vermorsen van zoveel terrein dat voor een bredere laag van de bevol king zou kunnen worden bestemd. Want hoe is 'et: van degenen die de gelegenheid krijgen om zich zo exclu sief te ontspannen, woont een zeer klein gedeelte boven de begane grond. De meesten in een zeer gerieflijk huis, omringd door een lap groen, waarin ze zonder meer al heerlijk „uit is in" kunnen bedrijven zonder ver van huis te gaan. Maar, zei de flatbewoner, ze willen toch uit de sfeer. Uit het gedoe van alle dag. Uit het gezichtsveld van de fabrikant in ondertapijt en de medicus, gespe cialiseerd in spataderen, die de bu ren op dertig meter afstand van weerszijden vormen. Dus zo'n man koopt op een regenachtig weekend, als er niks te recreëren valt, een kampeerwagen van een miel of zes, zeven. Dat stukje grond van duizend gulden per jaar maakt hem niet armer. Alleen maar rijker, want hij ontmoet weer 'es een fabri kant in een ander artikel als onder tapijt als z'n evener"»s kamperende buur en een andere medicijnman als de in spataderen prikkende doorde weekse buurman. Dat pleziertje zij hem gegund, aldus nog steeds de huurder in de hoog- bouwsektor, maar niet een stuk grond waar even zo vrolijk het driedubbele aan tenten had kunnen staan van flat mensen, die graag i-n het weekeinde een paar grassprietjes tussen de te nen voelen in plaats van de anderhal ve meter beton van het balkonnetje onder de voetzolen. Bovendien, had de luchtcampings bou wende meneer uit Overberg gezegd, als je iemand niet kunt gebruiken vanwege z'n aanvechtbare status kun je altijd het bordje „vol" plaatsen. Dat maakt de zaak nog meer aanvecht baar, want dat betekent dat er nog meer kampeergrond onbenut kan blij ven liggen, was het oordeel varf de flatmens. Ik ben het met hem eens. We zijn met ons kamperen wel ver van het devies van de padvinderij afge dwaald: het bij mekaar brengen van alle rangen en standen. Wout Blauwkous VEENENDAAL «Een hammondorgel hoort in een bioscoop thuis en niet in een aula", riep ds. D. van Enk (ARP) gisteravond uit tijdens de Veenen- daalse raadsvergadering. De ARP-vertegenwoordiger ageerde als enige van zijn tractie tegen het voorstel om een dergelijk muziekinstrument aan te schaffen voor de aula op de plaatselijke begraafplaats. „Dit moeten we de mensen be slist niet aandoen. Een hammondorgel hoort nu eenmaal niet thuis in een om geving waar mensen in rouw komen. Het instrument produceert amusements muziek en is voor een aula kitsch". Ds. Van Enk drong aan om een pijporgeltje te kopen. „Als dat eventueel te veel gaat kosten, kunnen we altijd nog een beroep doen op het particulier initiatief in onze gemeente. De aula is tenslot te een plaats waar alle inwoners van Yeenendaal op z'n tijd eens zullen ko men", aldus het raadslid, dat bij vier van de vijf vooraanstaande Veenendaalse musici afkeurende geluiden naar aanleiding van de plannen had gehoord. Het gaat niet om het instrument, maar om wat er op gespeeld wordt", merkte de heer P. C. van Ojik (CHU) op. „Een pijporgel zouden we boven dien na enkele jaren weer moeten ver vangen, vanwege de vochtigheid in de aula".Dit laatste bleek overigens ook uit de motivering van wethouder E. Diepeveen (ARP), die voorts wees op het niet weg te cijferen verschil in de kosten. Voor het hammondorgel werd aan de raad een bedrag gevraagd van f 5000,-, terwijl dit voor een pijporgel met slechts vijf registers tenminste f 22.500,- zou zijn geweest. In het des kundig advies, dat de wethouder had ingewonnen, werd eveneens de voor keur gegven aan een hammondor gel, omdat dit instrument tegen voch tigheid is bestand en bovendien weinig onderhoud vergt. Dk. D. van Enk bleef bij zijn stand punt: „We moeten dat hammondorgel niet kopen. Waarom zouden we er een geldzaak van maken?" vroeg hjj zich af. Het ARP-raadslid stelde voor om het voorstel van B. en W. in te trekken om de zaak nog eens nader te bestude ren. Burgemeester P. Bode voelde daar. evenals de andere raadsleden niet veel voor. „Wij hebben de zaak wel degelijk bestudeerd. Vooral de vochtigheid in de aula heeft een belangrijke rol gespeeld bij onze beslissing. Overigens vind ik dat een hammondorgel fantastisch klinkt", aldus de burgemeester, die het pleidooi van ds. Van Enk wat te emo tioneel vond. Het voorstel van B. en W. werd tenslotte aanvaard met alleen ds. Van Enk tegen. Het KVP-raadslid, de heer M. G. H. Hendriks kreeg gisteravond van enke le collega's kritiek #p „complimentjes" naar aanleiding van een 13-tal vragen, die hij het college had gesteld. De KVP- gen. „Daardoor ontstaat een goede wis selwerking". Hij deed vervolgens een beroep op de raad in het vervolg slechts over één onderwerp vragen te stellen. Het voorstel van de heer Hendriks om een kwartaaloverzicht in te stellen, zal in het college worden overwogen. De voorzitter bleek daarvan geen groot voorstander te zijn in verband met het vele werk, dat dit van de ambtenaren zou eisen. De raad voteerde gisteravond een be drag van f 62.000,- voor de aankoop van een woning in de Schimmelpenninck- straat. De woning, thans nog eigen dom van de KVSW is bestemd voor de nieuwe korpschef van de Veenendaalse gemeentepolitie, de heer K. Huiskamp, die per 1 oktober in functie zal tre den. Ds. Van Enk betreurde, dat de woning niet is uitgerust met centrale verwarming, omdat dit tenslotte een eis van deze tijd is. Aansluitend merkte burgemeester Bode echter op, dat be slist niet verder kon worden gegaan. Ds. D. v. ENK (ARP) pijporgeltje Desalniettemin betreurde ook mevrouw Buddingh (VVD), dat c.v. in het huis ontbrak. ,.De nieuwe korpschef zal een huur gaan betalen van f 325,- per maand en dan mag je dat toch wel ver wachten", vond zij. De VVD-vertegen- woordigster merkte op, dat de toekom stige buren van de korpschef voor de zelfde woning slechts f 175,- behoeven te betalen. Zij vond dit verschil nogal groot. Tenslotte bleek echter, dat de huurprijs voor de korpschef was be paald naar aanleiding van diens sala ris. voor Veenendaal 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 LEERSUM Abusievelijk werd gis teren in onze krant gemeld, dat ds. P. L. Brouwer op zondag 14 september in Leersum zijn intrede zal doen. Deze mededeling is onjuist. Ds. Brouwer doet reeds a.s. zondag (7 september) zjjn intrede. AMERONGEN Omdat administra tief de zaak nog niet geheel rond is zal de algemene jaarvergadering van de voetbal vereniging DVSA, vastge steld op 8 september a.s. geen door gang kunnen vinden. -Voor wat betreft de nieuwe datum worden de leden tij dig op de hoogte gesteld. VEENENDAAL Een dubbel jubileum luidde gisteravond de raadsvergadering te Veenendaal in. Tot z'n verrassing werd wethouder M. Bastmeyer geconfron teerd met het feit dat h(J op 6 september 20 jaar raadslid is. In 1959 werd de heer Bastmeyer gekozen tot fractieleider van de C.H.U., om vervolgens in 1966 een der vier wethouderszetels te gaan bezetten. Momenteel beheert h(j de portefeuilles van openbare werken, maatschappelijk werk en volksgezondheid. „De sfeer in de gemeenteraad is zo danig dat het voor de heer Bastmeij er niet moeilijk is geweest om dit werk te blijven doen", merkte burgemeester Bode op in een korte toespraak.„Hij doet dat met accuratesse, rustig en doordacht en heeft alle talenten van 'n tactisch bestuurder", aldus de burge meester, die de jubilaris een dienaar van de Veenendaalse gemeenschap noemde. Overrompeld antwoordde de heer Bastmeijer: „ik had er helemaal niet aan gedacht". Ook Veenendaals eerste burger vierde gisteravond een klein ju bileum. Hij presideerde z'n 100ste de Gereformeerde Kerk, die aan dit deel van het winterwerk willen deel nemen, wordt verzocht hun naam en adres bekend te maken aan me vrouw J. M. de Ruiter-Brouwer, Acacialaan 3, tel. 10250, Veenendaal. Inmiddels heeft de Veenendaalse rooms-katholieke gemeenschap het organiserend comité laten weten graag in te haken op de winterwerk actie, die zowel in haar opzet als in praktische uitvoering uniek is voor Veenendaal. Voor de winterwerkactie is door de^Veenendaalae kunstenares Hedda Buys een speciaal vignet ontwor pen, dat op alle propaganda-mate- riaal zal worden afgedrukt. M. G. H. HENDRIKS (KVP) spring in 't veld gaf daar overigens zelf aanleiding toe toen hij bij de behandeling van de lijst met ingekomen stukken niet te vreden bleek met de antwoorden van het college. „Ik zou willen voorstellen in de toekomst een kwartaaloverzicht door B. en W. te laten samenstellen, zodat de raad op de hoogte blijft van de lopende zaken", aldus de heer Hen driks, die het zei te betreuren, dat hij enkele uren voor de vergadering in de krant (De Vallei) had moeten lezen waarom de bouw van het nieuwe win kelcentrum later was gestart dan de bedoeling was. „De vraagstelling van de heer Hen driks doet veel denken aan een tussen tijdse algemene beschouwing. Ik had biina de indruk, dat hij ons een beetje wil pesten, maar op het ogenblik voel ik dat anders. Het voorstel om een kwartaaloverzicht te gaan verstrekken, heeft mijn sympatnie en ik kan er dan ook mee gegaan", zei de heer B. van Remmerden (PvdA). Ds. D. van Enk (ARP) voerde aan, dat het stellen van een vraag aan B. en W. tenminste f 50.- kost. Het raadslid rekende uit, dat de 13 vragen de gemeente ca. f 650,- heb ben gekost. „Als de heer Hendriks zui nigheid voorstaat „Ik wil voor niets in de raad zitten", zei hij eens dan getuigt het stellen van vragen daar niet van. Als we allemaal die weg op zouden gaan, was er een groot bedrag mee gemoeid aldus ds. Van Enk, die overigens wel vond dat er enkele goe de vragen bij waren. „Als raadslid is de heer Hendriks een echte spring in 't veld", vervolgde ds. Van Enk. „Toch heb ik veel van zijn ac tiviteiten leren waarderen". Ook de ARP-er was voorstander van een kwartaaloverzicht. Ondanks de compli mentjes kon de heer Hendriks de kri tiek van ds. Van Enk niet verdragen. „Ik probeer een goed raadslid te zijn en dat doet een ieder op zijn eigen manier. Ds. van Enk schittert bijvoor beeld vaak door afwezigheid, al of niet met een gegronde reden", aldus de KVP-er, die vervolgens door de burge meester werd afgehamerd omdat h(j te persoonlijk werd. „Ds. Van Enk heeft altijd bericht van verhindering gezon den". aldus de voorzitter. De heer Hen driks maakte zijn betoog af met te zeg gen: „Ik heb aan de vraagstelling een heel weekend besteed. Verder wil ik er geen woorden over vuil maken". Burgemeester Bode erkende dat de raad recht heeft op het stellen van vra- Winterwerkactie van „Sola Fide'' en Gereformeerden Onder het thema „Gods wereld, een bewoonbare wereld" gaat de Hervormde Gemeente „Sola Fide" samen met de Gereformeerde Kerk een winteractie voeren om de gemeente in woord en daad bezig te laten z(jn met het probleem ontwikkelingshulp. Het woord krygt gestalte door het formeren van discus siegroepen, de daad door een financiële projectbegeleiding voor het uitzenden van leraren naar Zambia en het zenden van ploegen ten behoeve van een landbouwproject naar Noord Ghana. De start van dit winterwerk vindt plaats op donderdag 11 september. Op een gezamenlijke gemeente-avond van Ge reformeerden en Hervormden die in gebouw Trefpunt wordt gehouden zal mej. Kohlbrugge, hoofd sectie internationale hulpverlening van de Generale Raad dit winterwerk inleiden. De winterwerkcommissie heeft het thema „Gods wereld een be woonbare wereld gekozen" met het oog op de gebrekkige materiële om standigheden van een groot deel van de wereldbevolking. Maar liefst veertig miljoen mensen komen per jaar om van de honger. Velen zijn slechts zeer eenzijdig gevoed (1400 miljoen). Men hongert echter niet alleen naar voedsel maar ook naar onderwijs, werkgelegenheid en een rechtvaardige beloning van de voort gebrachte produkten en naar vele andere zaken die wij als normaal beschouwen voor onszelf", aldus de omschrijving van het winterwerk in een folder die Hervormden en Ge reformeerden binnenkort kijgren thuis bezorgd. Het gecompliceerde vraagstuk van de ontwikkelingshulp zal voor de gemeenteleden van beide kerkge nootschappen worden ingeleid door een aantal deskundigen, die tijdens normale kerkdiensten hun predika- :ies daarop zullen afstemmen. Als diensten in de Herv. Gemeente Sola Fide zijn gepland op: 14 september, ds. Bruno de Roeck, Thema: „De aarde ons door God gegeven"; 26 oktober, dr. C. P. van Andel Gzn., Thema: „Het bewoonbaar maken van de aarde"; 23 november, drs. L. Kisjes, Thema: „Wat betekent de kerk voor de wereld"; 14 decem ber. drs. J. Pronk, Thema: „Ont wikkelingshulp is Christenplicht"; 11 januari, ds. en mevr. Petrie uit Driebergen, Thema: „De toekomst van de wereld": 1 februari, ds. P. J. Mackaay, Thema: „De toekomst van de kerk in de wereld". Als speciale winterwerkdiensten voor de Gereformeerde kerk staan op het rooster: 16 november, prof. dr. J. Verkuyl: „De Bijbelse bood schap in de verhouding tussen rijke en arme landen" en op 4 januari, drs. C. H. Koetsier: „Het recht der armen". Voor 1 februari is een gezamen lijke dienst gepland waarin ds. P. J. Mackaay zal spreken over het onderwerp „De toekomst van de kerk in de wereld". Aansluitend op deze diensten zal in de daarop vol gende week wijkdiscussie-avonden worden belegd, waarin het zondags behandelde wordt besproken en met behulp van de gestencilde toespraak kan worden gediscussieerd. Deze discussie-avonden worden geleid door de wijkouderling. Als praktische begeleiding van het winterwerkproject is de keuze ge vallen op de financiële ondersteu ning van twee doelen, namelijk de uitzending van leraren naar Zam bia: f 5.000 per leraar en het zen den van ploegen (landbouwproject) naar Noord Ghana: f -60,- per ploeg. Om de gemeenteleden in staat te stellen hun steentje bij te dragen san deze twee projecten zal bij ie der gemeentelid thuis een spaarpot je worden bezorgd. Dit spaarpotje is gemaakt door de jeugd van bei de gemeenten. Het is de bedoeling dat dit spaarpotje bij de gemeente leden op tafel staat tijdens de maal tijd en er minimaal per dag een dubbeltje in wordt gedeponeerd. Ie dere week zorgt de jeugd dat het spaarpotje wordt geleegd. Aan niet gemeenteleden van „Sola Fide" en Dinsdag 3 september j.l. was het vijfentwintig jaar geleden, dat ds. L. van de Peut, predikant van de hervormde gemeente te Renswoude, het ambt van predikant aanvaard de. Ter gelegenheid van dit zilve ren jubileum werd gisteren een re ceptie gehouden. Verder zal ds. Van de Peut a.s. zondag om half tien voorgaan in een herdenkingsdienst. Het jeugdwerk DSA (De Straat Af), uitgaande van de hervormde gemeente te Renswoude, bestaat vijf jaar. Maandagavond a.s. gaat de club, die gehouden wordt in ge bouw Rehoboth weer beginnen. Wel kom zijn alle jongens van alle ge zindten van 8 tot en met 16 jaar. De wedstrijdavonden worden gehou den op maandag en vrijdag. De jeugdverenigingen van de her vormde gemeente te Ederveen gaan er morgen op de fiets op uit. Om acht uur 's morgens is het opstij gen geblazen bij de hervormde kerk en vandaar gaat de trip naar Otter- lo en omgeving. de hervormde wijkgemeente oost te Veenendaal ontving twee beroepen, één uit Sommelsdijk en één uit Waarder. Door de Chr. Geref. Bethelkerk te Veenendaal is een beroep uitge bracht op ds. H. van der Schaaf te Dordrecht-Zuid. ."tv i Zondag a.s. is er een Open-Deur- dienst in de Gereformeerde Brug- kerk te Veenendaal. Ds. H. Nije- boer, predikant van de Hervormde Gemeente „Sola Fide" zal spreken over het thema „Wat is geloven". Gedurende tien minuten voor de dienst, die om half elf begint, is er samenzang. Tot vice-voorzitter van de gere formeerde kerkeraad te Leersum werd gekozen de heer N. J. W. Speelman. Tot lid van de commissie van beheer van die kerk, de heer J. Koedoot. i Het winterwerk van de hervorm de gemeente te Ederveen zal wor den geopend met een bijzondere dienst op 16 september a.s. Mede werking aan deze avond verlenen ds. J. Vroegindeweij, ds. K. Schip per en het hervormde jeugdkoor. Het Soefi-centrum te Veenendaal belegt een universele eredienst op zondag 7 september a.s. om half vijf in het gebouw van de Ned. Protes tantenbond aan de Kerkewijk. Me vrouw M. van Leer-Lindeman zal spreken over het onderwerp „Aan vaarden". Instrumentale en vocale medewerking verleent mej. Ineke Leschot. Op 18 september a.s. hoopt voor het Soefi-centrum Veenendaal te spreken, mevrouw mr. J. M. Kunst over het Hindoeïsme. Deze bijeenkomst, die om kwart voor acht begint, wordt ook gehouden in het gebouw van de Ned. Protestan tenbond. Voor de middenwijk van de her vormde gemeente te Veenendaal is als evangelisatie-ouderling benoemd de heer M. Bastmeijer, in de plaats van de heer J. Zoutewelle, die om gezondheidsredenen bedankte. Ds. T. Langerak, predikant van De vroegere Veenendaalse arts, dokter C. P. Engel, thans wonende te Amerongen, geeft in het gerefor meerde Centraal Weekblad de con clusies weer van de Protestants Christelijke Artsen-Organisatie, ten opzichte van de abortus provocatus. De PCAO acht de abortus provo catus ongeoorloofd, behalve als: a. er een streng medische indicatie aanwezig is ten aanzien van het le ven van de vrouw en b. als er spra ke is van een dusdanige sociale env existentiële nood, dat het voortdu ren van de zwangersachp een ern stige bedreiging'vormt voor het psy- cho-sociale welzijn van de vrouw en (of) van degenen, die rechtstreeks van haar afhankelijk zijn. In het laatste geval wordt wel als voor waarde gesteld dat de uit te voeren kunstgreep deze bedreiging moet wegnemen. Wat het te verwachten kind be treft meent de PCAO dat bij de hui dige stand van de wetenschap nog niet met een aan zekerheid grenzen de waarheid te zeggen valt of er al dan niet een somatisch of (en) psy chisch defect zal optreden. Derhal ve kan deze kans moeilijk als crite rium voor het opwekken van abor tus worden aanvaard. Wat de te nemen beslissing be treft acht de organisatie zowel in tercollegiaal als pastoraal en socio- psychologisch overleg vereist. Deze deskundigen dienen zich te verplich ten hun bevindingen en hun oordeel in een strikt vertrouwelijk schrifte lijk rapport vast te leggen. De be oordeling en de daaruit volgende beslissing dienen met spoed te wor den genomen. De ingreep zal volgens de PCAO moeten plaats vinden in een goed geoutilleerd ziekenhuis en moet wor den verricht door een gynaecoloog, die zich bereid heeft verklaard de kunstgreep te verrichten en die niet heeft deelgenomen aan het overleg. Als vereiste wordt gesteld, dat van een verrichte abortus binnen vier entwintig uur kennis wordt gegeven aan de geneeskundige hoofdinspec tie, zonder opgave van personalia. Tenslotte stelt de PCAO nog nadruk kelijk, dat de organisatie wetswijzi ging betreffende de abortus onno dig en ongewenst acht. De Prot. Chr. Artsen-Organisatie was om haar mening gevraagd door de Kon. Maatschappij ter Bevorde ring der geneeskunst, welke maat schappij op haar beurt advies heeft uitgebracht aan de regering. raadsvergadering sinds zijn komst naar Veenendaal. Op de foto: Burgemeester Bode overhandigde de wethouder een cadeau bon. RENSWOUDE Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben de ge meente Renswoude per brief meege deeld dat de beslissing over het al of niet doorgaan van de bouw van een nieuw gemeentehuis is verdaagd tot 11 september. Het besluit is nu al ver scheidene malen uitgesteld. De 11de september is de uiterste termijn waar op de beslissing wettelijk kenbaar moet zijn gemaakt. De brief is als in gekomen stuk genoemd voor de raadsvergadering die in Renswoude maandagavond om acht uur begint. Op maandag, 8 september zal in het clubhuis van DVSA op de Burgwal te Amerongen de ledenvergadering worden gehouden van de Amerongse visclub het Snoekje. De aanvang is gesteld op 8 uur. De agenda vermeldt o.a. prijs uitreiking, viswater De Hang en ver gunningen De Hang. Het bestuur rekent op grote opkomst. AMERONGEN Voor de derde maal wordt bij Mevr. de Lange, De Kievit 25 de jaarlijkse verkoopmiddag van de Tesselschade-Arbeid Adelt ge organiseerd en wel op 10 september van 14.00 tot 16.30 uur. Voor een rede lijke prijs zullen er fraaie en nuttige werkstukken te koop zijn. VEENENDAAL Het Katholiek Vrouwengilde opent het nieuwe seizoen met een H. Mis in de Salvatorkerk op 9 sept. a.s. waarna zuster Van Nieu- wenhoven een causerie houdt over het verzorgen van zieke kinderen en be jaarden. Op 18 sept. volgt een mode-show van Lizzy look met de komende herfst- en wintermodellen. Leden hebben vrij toe gang, intoducées en belangstellenden betalen f 1,- koffie inbegrepen. Kaar ten verkrijgbaar bij de bestuursleden. ADVERTENTIE VEENENDAAL SCHERPENZEEL Geboren: Marl- nus Melis Nicolaas, z.v. M. Groene- veld en T, Wallet, Brinkkanterweg 15; Gerjan Timon, z.v. G. R. van Tonge ren en M. van der Horst, Stationsweg 399; Adriana Wilhelmina, d.v. H. In- kenhaag en M. L. Wolswinkel, O. Bar- neveldseweg 17. Overleden: W. Budding, oud 69 jaar, Stationsweg 357; A. de Lange, oud 89 jaar, Vijverlaan 2.

De Vallei | 1969 | | pagina 3