ALS U EENS WIST Gastarbeidsters uit Joego-Slavië in Kesteren onthaald Bord soep na een lange reis Nog geen besluit over toegangsweg naar Salamander Voetballer redde kleuter (3) H. v. Schuppen toonde SER VISCHE VROUWEN GAAN WERKEN IN VEENENDAAL Strenge controle van politie Liever asfalt dan puin.... A.B.C. Streekplan vanavond in discussie Belangrijkste nieuws: veel bont- tuniekpak ken en geen maxi Nieuwe zaak 111' i van v. Boordt modecollectie van nu! METALEN GARNERING EN CEINTUURS ZIJN „IN" B. en W. nemen voorstel terug HOOFDSTRAAT 81-89 VEENENDAAL CONTACT BONT ZONDAGSDIENSTEN GEEN MAXI Permanent «ORD -show in showroom VRIJDAG S SEPTEMBER 1969 hoeveel prachtige N AJAARSMAN1 ELS, JAPONNEN en PAKJES in onze zaak hangen, zoudt U beslist bij ons een kijkje komen nemen. U heeft dan de eerste keus en wij zijn ervan overtuigd, dat U NU AL iets naar Uw zin zult vinden. VEENENDAAL In een splinter nieuwe zaak aan de Hoofdstraat kan men sinds enkele dagen binnen tien minuten nieuwe zolen onder z'n schoe nen laten maken, en nieuwe hakken binnen twee minuten. Dat gebeurt dan in het pand van de fa. Van Boordt, die dezer dagen zijn nieuwste filiaal voor het publiek openstelde. Het is een snelschoenmakerij met hakkenbar annex stomerij, die in Vee- nendaal en omgeving enig in zijn soort is. Men werkt er met een machine, zo als er in heel Nederland slechts vier te vinden zijn. Hiermee wordt de tijd voor schoenreparatie sterk beknot, on der het motto „klaar terwijl u wacht". Tot de personeelsstaf behoort naast chef J. Emmerik o.a. de heer P. van Dam, die enkele jaren geleden deel nam aan de wereldkampioenschappen schoenreparatie in 't Engelse Black pool, waar hij een ere-oorkonde kreeg uitgereikt als beloning voor het beha len van een zeer hoog aantal punten. De nieuwe zaak is efficiënt en com fortabel ingericht. Klanten die inder daad willen wachten tot hun schoenen klaar zijn, kunnen zitten op krukken rond de hakkenbar. VEENENDAAL Hoewel het weer gisteren bepaald niet noodde om naar warme wintermode te gaan kijken, hebben toch honderden dames de middag en avond shows van modehuis Hein van Schuppen bijgewoond. Nu de Parijse modefoto's zijn vrijgegeven en door middel van duizenden bladen over de wes terse wereld verspreid worden, willen we immers ook weten wat de jilaatselijke mode-inkopers aan nieuwe herfst- en wintermodellen hebben ingekocht. De firma Hein van Schappen kon met haar internationaal georiënteerde collectie zelfverzekerd te voorschijn komen: ze heeft het nieuwe silhouet, modekleuren en alle modedetails van nu. Het brockpak van enkele jaren terug is geëvolueerd tot het tuniekpak van vandaag. Ladyspeaker Ton Eenhoorn, die de show presenteerde, merkte op, dat de Nederlandse vrouw nog wat aeh- ADVERTENTIE T/"ESTEREN/VEENENDAAL In twee etappes arriveerden gisteravond negenenveertig van in totaal zeventig te verwachten Zuidslavische vrouwen, die bij verscheidene Veenendaalse bedrijven zullen gaan werken. De eerste groep van vierentwintig kwam 0111 kwart voor elf in Kesteren aan, de overigen arriveerden een uur later. Eerder op de avond ging het gerucht dat deze laatste groep in Keulen moeilijkheden zou hebben gehad met een trein- aansluiting. Dc buitenlandse gartarbeidsters kwa men per bus vanuit Utrecht naar het voormalige Slationskoffiehuis in Kes teren, waar ze zullen worden gehuis vest. Ze werden verwelkomd door de heer W. van Amerongen, lid van het werkcomité der Fabrikantenvereni ging. Zijn toespraakje werd vertaald door mevrouw E. O. van I een, Joego Slavische van geboorte. Zij treedt ver der op als leidster van de gehele groep. De dames zullen gaan werken bij Ritmeester. Holland ia Tricot, Hollan- dia Wol, Panter en Stenman. Vertegen woordigers van de ondernemingen wa ren gisteravond ter begroeting in Kes teren aanwezig. De nieuwe gastarbeidsters kregen di rect na aankomst een bord soep voor gezet door de familie v. Neerbosch, die het „stationskoffiehuis" voor de nieuwe bewoonsters in gereedheid ge bracht heeft Vandaag mochten dc dames uitsla pen, na de reis die ze woensdagmid dag vanaf Belgrado begonnen. In dc morgenuren kwamen opnieuw de ver tegenwoordigers van hun nieuwe werk gevers om diverse administratieve for maliteiten af te handelen. Later van daag ondergingen de dames een medi sche keuring. Zij hebben een contract met hun werkgevers voor de duur van een jaar. Mevrouw Van Leen, sinds veertien jaar in ons land, en inmiddels van Ne derlandse nationaliteit fungeer! als tus senschakel en als tolk. „Toen ik hoor de dat vroegere landgenotes van mij hierheen zouden komen, heb ik de gele genheid met beide handen aangegre pen. Ik vind het prettig dat ik op deze manier weer contact krijg", vertelde ze gisteravond." Deze vrouwen zijn af komstig uit Servië, ikzelf ben Kroati sche. Het zijn erg prettige mensen. Ser viërs zijn over het algemeen aardiger dan Kroaten De dames zullen in hun nieuwe on derkomen zelf het huishouden verzor gen. Zij slapen op kamers met vijf en zeven bedden. Uit hun midden zal nog een algemeen leidster worden gekozen. Al eerder bood het stationskoffiehuis onderdak aan buitenlandse werkrkach- ten. Het waren Turken, in dienst van Bredero's bouwbedrijven te Utrecht, de onderneming die het pand nu ten behoeve van de Veenendaalse bedrij ven heeft verhuurd. Het is nog niet bekend wanneer de resterende groep van eenentwintig da mes in ons land zal aankomen. De ver wachting is dat het nog enkele weken zal duren. Op de foto: De groep dames kreeg onmiddellijk een bord soep voorgezet door twee „echt Hollandse" serveer sters. AMERONGEN De inwoners van Amerongen worden erop attent gemaakt dat in de periode van 8 tot en met 20 september a.s. een bijzonder zware controle op fietsers en bromfietsers ge houden zal worden. Bij deze controle wordt betrokken de staat, waarin het voertuig zich bevindt, het gedrag op de weg en de wijze van rijden, het houden aan verkeerstekens en het ver voer van andere personen en goederen. VEENENDAAL De raad van Veenendaal kreeg gisteravond geen gelegen heid om een beslissing te nemen over de aanleg van een verharde toegangsweg vanaf de Bergweg naar het Salamander-sportcomplex. Op de valreep trok het college van B. en W. het desbetreffende voorstel in. SEPTEMBE LEVE B HAAL 'T BIJ REIN KOK Drogisterij/Parfumerie Gelderland/hoek Hoogstraat VEENENDAAL - Tel. 12656. -MAAND TRAAN OODNODIG EIN KOK Alle vitamines die U de komende maanden nodig hebt De versperringen die sinds enkele maanden zijn aangebracht voor de in gang van een tweetal sportterreinen, gelegen aan het Salamanderplan te Veenendaal, zijn vele voetballief hebbers nog steeds een doorn in het oog. Het metershoge prikkeldraad dat de toegang tot. het wat afgelegen sport veld van sportvereniging „Panter" af sluit gaf een supporter kortgeleden aan leiding het SVP-terrein een „concentra tiekamp" te noemen. De niet effectie ve afsluiting van het terrein van Veen endaal aan het einde van de Lunen burg, heeft eveneens de nodige kritiek te verduren gehad. Op de agenda van de Veenendaalse gemeenteraadsvergadering van gister avond stond mogelijk de oplossing van het probleem rond de toegang tot de beide sportvelden. Het college van Bur- er en v/e nm'Iers stelde daar in de raad voor om de toegangsweg tot het ieivr -» a oetba .i 'ug „Veenendaal" vanaf de Bergweg te verharden en een parkeerplaats te cie- eren naast het Salamander-complex. Mèl een nieuwe afrastering zou dat een bedrag vergen van circa 9000 gulden. Het is echter juist dit voorstel dat bij de vele clubleden nog meer onte- vtcJe.iheid her v wekt. De ve. n euw- ing van dc toegangsweg naar het Veen endaal-::. Na zou niet mee- wo.'den dan een „puinverharding", die, zo re deneren dc leden, ook nu reeds aan wezig is. „Waarom geen laagje asfalt erover?" zoals aan het gemeentebe stuur werd verzocht, vraagt incn zich af. Mede door het feit dat is uitgelekt dat in de betreffende raadscommissie één lid zich om principiële redenen te gen het voui.Aei verklaarde, werd met enige verbittering door een aantal clubleden gesteld dat „een asfaltweg I te duur is voor een zondagclub in Veen- I endaal". Nog steeds is hel voor velen niet go- heel duidelijk wat de werkelijke oor zaak is van do oVerheidSM en. Zeker is in elk geval dat de bewoners van de nieuwe huizen aan het Lunen burg zich hebben beklaagd over het gro te aantal auto's dat op zondagmiddag voor deze woningen werd geparkeerd. In kringen van voetbalvereniging Veen endaal werd daarop verondersteld dat een hoofdambtenaar van de gemeente Veenendaal in deze „prikkeldraad-af faire" een beslissende invloed heeft ge had omdat hij zelf een der bewoners is in de omgeving. Eén der bestuurs leden spreekt dit echter ten stelligste tegen. Ook onder de raadsleden zijn een aan tal tegenstanders van het „verboden toegang" te vinden. Niet alleen om hei prikkeldraad maar ook door de ge volgde procedure. Zij hebben evenwel geen kans gekregen hun grieven tegen het voorstel van B en W te uiten, om dat het college het terugnam. Vermoe delijk zal in de eerstvolgende raadsver gadering het voorstel in gewijzigde vorm opnieuw ter tafel komen. Het is volgens één der raadsleden niet uitge sloten dat daarbij ook de situatie rond hel voetbalveld van sportvereniging „Panter" meer aandacht krijgt. VEENENDAAL De bekende Vee nendaalse voetballer J. van de Boven- kamp heeft gistermiddag de 3-jarige Peter Straatman van de verdrinkings dood gered. Van de Bovenkamp zag vanuit zijn flat op de vierde etage, dat het knaapje in het Omleidingskanaal viel en haastte zich zo snel als hij kon naar de plek des onheils. Nog juist op tijd lukte het de heer Van de Boven kamp om het knaapje uit het water te halen. Een toevallig passerende politie agent bracht de kleuter naar huis. Van de zijde van de wijkgemeenschap „De Engelenburg" wordt geattendeerd op het feit, dat ruim twee jaar geleden reeds aan het gemeentebestuur werd verzocht om bij het water een lage af rastering te plaatsen. Tot nu toe is op dit verzoek niet ingegaan. „Er zal eerst wel een kind moeten verdrinken voordat het aanbrengen van de afras tering mogelijk is", merkte een van de bestuursleden van ,De Engelenburg" op. VEENENDAAL Zonder langdu- ge discussie voteerde de Veenen daalse gemeenteraad gisteravond een :drag van meer dan 200.000 gulden ten behoeve van verschillende onder- ijsinstellingen. Kosten voor het ont werp van 'n aantal bijzondere scho en, het uitbreiden van een kleuter school, aanschaf van materiaal voor e leermethode fysica „pak-an", leermiddelen voqr vakken als mu ziek, handenarbeid, kennis der na tuur, kortom te veel om op te noe men. Wat meer aandacht kreeg het verzoek van het bestuur van de Chr. Nat. School II om materiaal voor een speelleerklas, dat blijkens de stukken reeds was aangeschaft. Jaarbij bleek dat het hoofd van de school en een onderwijzeres al een speciale begeleidingscursus heeft ge volgd van een pedagogisch centrum. De nieuwe lesmethode ontlokte mevr Buddingh de opmerking: „Je vraagt je af hoe wij vroeger nog het abc hebben kunnen leren..." ADVERTENTIE ADVERTENTIE leraan komt, wat pantaloncombinatics betreft, maar dat deze winter ook in Nederland de vlag wordt gchezen voor dit mode-paradepaardje. Het tuniekpak heeft trouwens die heerlijk lange... tu niek, waardoor dat deel van de panta - Ion, dat we liever niet tonen, bedekt blijft! Zo is het moderne tuniekpak ge schikt voor de Hollandse vrouw, ge schikt zelfs voor maat 42 en 44. Heerlijk warm de pantalon met uit lopende pijpen, een sweater en daarop de tuniek of driekwart jas. Variatie voor in huis: een „stoeipak", eigenlijk een hansop van tricot met daarop zo'n leuk gedessineerd, langvallend vistram jasje. Een stijl apart. De mannequin op onze foto toont een tuniekensemble van jersey, hoofdkleuren donker- blauw-rood-wit, met ingeweven brede manchetten en goudmetalen knopen. Bedoeld als idee voor 's avonds thuis bij t.v., maar de firma Van Schuppen heeft voor een echte party ook een tuniekcreatie. In Engelse stijl van genop te rode satijn of een witte jersey pan talon. witkanten tuniek en een nylon georgette blouse met wijde, golvende mouwen en brede manchet. Zeer chic en zeer a la mode de Paris! We stappen af van de tuniek, want er is meer. Mantels bijvoorbeeld in de modieuze smalle schouderlijn, geaccen- Zondagsdienst artsen Veenendaal Zaterdag 6 september: S. T. Heij, De Klomp 5, De Klomp, tel. 08387-200; zondag 7 september: H. E. G. Pilon, Kerkewijk 82, tel. 12481. APOTHEEK: Zuiderapotheek, Dr. Slo- temaker de Bruïneplein 7, tel 10714. Wijkverpleging Groene Kruis: Zr. v. Nieuwenhoven Schrijverspark 179. tel. 10027. Woudenberg en Scherpenzeel: ARTS: H. Gerritsen, Stationsweg 10, Woudenberg, tel. 03498-1220. Rhenen: ARTSEN: Za. dr. Wijchers, Achterberg- sestraatweg, tel. 2328, Zo. dr. Rienstra, Herenstraat 63, tel. 2577. APOTHEEK: Apotheek Deys, Fred v. d. Paltshof 25, tel. 2481. Amerongen, Eist en Leersum: ARTS: dr. L. W. S. v. d. Burg, Leersum, tel. 03434-1388. Wijkverpleging: Amerongen, zr. v. Gils, Burg. Spruijtlaan 5, tel. 2259. Leersum: zr. P. M. Mostert, Mr. Bos weg 9, tel. 1423 (tot za. 12 u„ daarna zr. Gils te Amerongen). Ederveen, Renswoude, De Klomp: ARTS: J. H. Rademaker, Ederveen, tel. 08387-201. Opheusden: ARTS: dr. Buddingh, Opheusden, tel. 08887-213. Wijkverpleging: zr. E. de Winter, Op heusden, tel. 08887-210. Kesteren: ARTS: dr. Keur, Kesteren, tel. 08886-201. Wijkverpleging: zr. S. Westerhof, Kes teren, tel. 08886-210. Veenendaal en Rhenen: TANDARTS: Voor spoedgevallen bellen 08385-19049. RENSWOUDE De kiesverenigingen van de C.H.U. en de A.R.P. in Rens woude houden vanavond om kwart voor acht in „Rehoboth" een bijeen komst. waar gemeentebestuur en bur gerij hun mening kenbaar kunnen ma ken inzake het ontwerp-sfreekplan voor de Vallei, zoals dat door Gedeputeer de Staten in februari aan prov. staten wordt voorgelegd. De charme van de nieuwe mode wordt ook uitgedrukt in dit soort casquettes, pethoed met bijpassende lange sjaal, waaraan franje wappert. Bont is al meer in de greep van de mode gekomen. Dit jasje met rits is sportief-modieus, een stijl, die comfortabel is en die u veel zult zien dit seizoen. tueerde taille en zwierig uitlopende rok. Van Schuppen heeft veel shetland- tweed-mantels, nogal wat grof gewe ven ruit in zwart-wit en andere kleur combinaties en uiteraard ook het mo derne metalblue, metalig grijsblauw. Overal zijn bontgarneringen: grote, mooie kragen van langharig bont zor gen voor koesterende warmte. Twee- rijige, metalen knoopsluiting en cein tuurs, al dan niet geconstrueerd met metalen gespen worden veel toegepast. Tuniekensemble van soepele jer sey, waarin men zich vrij voelt, Heerlijk warm voor de winter. De tu niek heeft ingebreide manchetten, heel breed en voorzien van vier goud metalen knopen. Voor bont kan men bij deze firma zeker terecht. De collecte is even mo dieus en voor bescheiden prijzen vindt men hetzelfde type bontjas in imitatie bont. Dit jaar is dwarsverwerkin*" in de mode. Die banen worden dan afge wisseld met incrustraties van le° vis tram en zelfs dunnere materialen als poplin of jersey. Op bont eveneens me talen sluiting en nogal eens de a-sym metrische Ijjn. De smalle, hoge schouderlijn, die naar beneden toe steeds meer vaart en ruimte krijgt, treft u ook bij japonnen, mantelcostuums en deux-pièces. Rood is goed vertegenwoordigd in de collec tie, evenals zwart en wit. Ook hier me talen garneringen en de lakceintuur. Namen als Delmod, Twenty-èeven, collectie Dick Holthaus, Schubert of London. Betty Barclay, Hufenbach en vele anderen staan garant voor mooie materialen en perfecte verwerking van de nieuwe coupe. De rokleng'.e is ge lijk gebleven en tendeert beslist niet naar maxi. Zelfs de oudere mannequin Marina, die de leeftijdsgroep van da mes van vijftig jaar en ouder vertegen woordigde, droeg de rok met niet ge heel bedekte knie. Bij het geklede genre, zien we hyper- vrouwelijke japonnetjes in empirestijl. Het hoog opgesneden corsage wordt ge accentueerd door strass of bijvoorbeeld een geïncrusetreerde ceintuur, waarop pailletten gestrooid zijn. Zwart is dè grote favoriet voor de avond, naast wit en rood. De lange avondtoiletten waren uitgevoerd in la- mé, fluweel, en bij die avondstijl past uiteraard de pruik of krullentoef als onvervreemdbaar modedetail. Stijlvolle bruidskleding heeft de firma Van Schuppen in een speciale afdeling. We zagen twee voorbeelden: complet van satijn met kanten mantel en capuchon en vervolgens een sluikvallend empire- model van hagelwitte georgette met kantappiicaties. M. S. ADVERTENTIE TV'. Teleloon (08385)12244 i»V1 nendaal

De Vallei | 1969 | | pagina 5