Snelle Oostcanadese formatie versloeg kansen missend VZC Olympia '53 van het veld geveegd door RHC MONTFOORT - MET 3 INVALLERS - WON DE STRIJD IN RENSWOUDE Grote belangstelling voor familie-estafette Poseidon HDS liep ODI '58 onder de voet: 6-0 Advendo-defensie bleef overeind Gewijzigd Candia klopte tweedeklasser DOS '31 Opheusden startte met overwinning Onprettige wedstrijd tussen Soesterberg en Scherpenzeei Candia '66 won door eigen goal van Woudenberg Geen afwerker bij Oranje-Wit R.K. Unitas nam revanche „De Ordonnans Veenendalers misten concentratie in spannende ontmoeting (5-6) Massaal Handbal Geen treffers Afdeling Nijmegen Te klein SPORT IN 'T KORT Feller V IVIMAI>«üas» o jtricMDCK I vqy VEENENDAAL In een zeer spannende en levendige strijd hebben de Oost canadezen zaterdagavond in het Valleibad de herenformatie van VZC met 56 verslagen. De zeer snelle en jonge Canadese ploeg vertoonde zeer goed positiespel, doch het miste enkele afwerkers van de vele attaques. VZC, zonder de zieke Wim van der Meer, speelde een vrij goede wedstrijd, maar na de spannende promotiecompetitie was de concurrentie bij de Veenen dalers wat verdwenen. Diverse goede scoringskansen werden namelijk niet be nut door de VZC'ers. Nadat zowel de spelers van Oost-Ca nada als van VZC aan het zeer talrijke publiek waren voorgesteld, begon de wedstrijd, waarin de nieuwe waterpo- lo-spelregels golden. In het eerste spel- gedeelte was het aanvankelijk een zaak van aftasten. De Canadezen bleken vaak veel sneller te zijn dan hun Vee- nendaalse opponenten, maar toen VZC met een man meer in de aanval kon gaan tekende v.d. Kolk 1-0 aan. De Ca nadezen scoorden met een afstands schot 1-1 via Clifford Barry, uit wiens schot Henk van der Meer de bal liet glippen. In het tweede spelgedeelte konden de Canadezen onverwacht met een man meer in de aanval gaan daar de VZC- achterhoede een dekkingsfout maakte. Het was weer Clifford Barry die dit afstrafte (1-2). Middenvoor Gerard v.d. Kolk van VZC maakte er met een draaischot 2-2 van, maar vlak voor het einde van dit spelgedeelte nam Oost-Canada weer een voorsprong uit 't strafworp. Schut ter Barry maakte weer geen fout (2-3). In het derde spelgedeelte beet VZC flink van zich af. Het toog massaal ten aanval, maar de afwerking was aan vankelijk bijzonder slecht, want vele duidelijke scoringskansen werden onbe nut gelaten. Van der Kolk scoorde 3-3 met een harde „taterbal" en even later liet de opzwemmende Carel van Velsen 4-3 aantekenen. VZC had ruimschoots de gelegenheid om in deze fase de score op te voeren, maar men werkte voor het Canadese doel veel te ongeconcentreerd. Keeper Henk van der Meer hield een van dichtbij afgevuurd schot meester lijk maar kort daarop zwichtte hij voor een houdbaar afstandsschot van Jeno Ats en Oost-Canada stond weer gelijk RHENEN RHC heeft een schitte rend debuut gemaakt in de le klasse van de veldhandbalcompetitie door te genstander „Olympia '53" uit Hilver sum compleet van het veld te vegen (18-4). De RHC-ers kwamen in de eerste helft maar moeilijk op gang, doordat men strategisch (oftewel tempoloos) handbal speelde, hetgeen resulteerde in 'n magere voorsprong van 5-4 bij rust. Nadat de nieuwe trainer-coach P. de Zwarte enkele harde woorden over de grasvlakte van het 01ympia-„stadion" had gejaagd, gingen de RHC-spelers over tot een groots offensief. De kee per van de tegenpartij deelde na rust in de algehele malaise van zijn ploeg, want hij moest 13 maal de gang naar het net maken, terwijl Loet Bijker na de rust niet meer werd gepasseerd (18-4). Uitblinker bij RHC was Henk v. Walsum, terwijl debutant W. v. Buv- tene ook „niet onverdienstelijk" speel de. Hij scoorde zesmaal. De overige doelpunten werden gemaakt doqr J. v.d. Pol (4x), C. v.d. Pol (3x), A. Bek- ker (2x), H. Kok, H. v. Walsum en B. Baars (allen 1 x). De dames van RHC wonnen ook hun tweede wedstrijd. Terwijl vbrige week werd gewonnen van UD-3 (6-1), kwa men de tegenstandsters er ook nu weer niet aan te pas, want het werd 8-2. Wil Krechting was ook nu weer op dreef en scoorde maar liefst 4x. Mede door de hardwerkende Iny ter Hogt en reserve-„doelvrouwe" Geertje Nijdam kwamen de dames tot dit goede resul taat. De overige doelpunten kwamen van Rick Scheeren (2x) en Thea Smit (lx). De overige resultaten van de RHC-teams waren: HS II - Oranje-RHC: 19-8; HJ - Atti- la-RHC: 8-6; HA - RHC-UD: 11-4; DJ - RHC-Dorestad: 2-3; DA - Maurik-RHC: 11-0. (4-4). Dezelfde speler schoot zijn ploeg even later naar een voorsprong (4-5). Evert van den Dikkenberg richtte in het laatste spelgedeelte keihard in de hoek, maar goalie Raphael Sarkozy keerde het schot fantastisch. De ge vaarlijke middenvoor v.d. ,Kolk her haaldelijk door vaak rpeer dan één speler op zijn huid gezeten, kreeg ein delijk een strafworp toegewezen omdat hij nagenoeg werd verdronken en zijn harde schot betekende 5-5. Toen er vervolgens een speler van de Canadezen naar de kant werd verwe zen had VZC door moeten drukken. Maar slecht plaatsen en te weinig con centratie waren er de oorzaak van dat de ploeg niet aan scoren toekwam. Van de Kolk schoot hard over en ook Henk Uri richtte verkeerd. Onverwacht za gen de Oostcanadezen zelfs kans met een man meer in de aanval te gaan, maar ook hun aanval mislukte. Beide ploegen vochten hard voor de winnende treffer. VZC had de meeste scoringskansen, doch het benutte er OPHEUSDEN Ook de afdeling Nijmegen van de KNVB is gestart met het zaterdagvoetbal. Opheusden trof op de eerste competitiedag al direct een zware tegenstander, namelijk Jonker Boys uit Nijmegen. Opheusden was ongetwijfeld de beste ploeg in deze Wedstrijd, maar de jonge voorhoede had zeer veel moeite met de zwaar op de man spelende defénsie van Jonker Boys. Hoewel Opheusden vooral voor rust veel sterker was, kon alleen P. de Wit, eenmaal scoren dpor fraai in te koppen (01). Ook na rust was Opheusden de beste ploeg, maar het kon in deze harde wedstrijd zijn over wicht verder niet in doelpunten uit drukken. Debutant SDOO uit Heteren maakte in Nijmegen bij het gedegra deerde FHS een goede indruk. Het wist een 34 zege te behalen. PGEM lever de een goede prestatie door met 30 van UNI te winnen. Oranje-Blauw (Nij megen) veroverde de eerste punten op een tegenvallend Excelior uit Zetten, dat dit seizoen met een standaardelftal in het zaterdagvoetbal is gaan spelen. SOESTERBERG Het zondagelftal van Scherpenzeei heeft in de uitwed strijd tegen Soesterberg een 2-2 gelijk spel behaald. Scherpenzeei was deze middag niet op dreef en kon tegen het zeer hard spelende Soesterberg niet op. Het was over het geheel genomen geen prettige wedstrijd. Er ontstond vanaf de aftrap een ge- lijkopgaandé strijd. In de 20e minuut kreeg Scherpenzeei een indirecte vrije trap te nemen. W. Verweij schoot in het muurtje, maar toen hij de terug springende bal opnieuw inknalde was de stand 0-1. In de 23e minuut ontstond er een scrimmage voor het Scherpenzeei doel en de bal moest tot tweemaal toe door Teewus en Hoefakker van de doellijn worden gehaald. 10 minuten later ver oorzaakte Baardema'ns een strafschop en G. Borg bracht de stand op 1-1. Na de rust werd Voogt vervangen door W. Vonk en G. Vermeulen door W. v. Oostrum. In de 55e minuut liep Scherpenzeei een achterstand op. Men gaf Geers te veel vrijheid en deze omspeelde doel man Geels (2-1). Scherpenzeei begon nu feller te spelen en de strijd werd steeds harder. In de 78e minuut kwam Scherpenzeei naast Soesterberg. Uit een hoekschop genomen door J. Becker stompte doelman Van de Vliert de bal voor de voeten van W. v. Oostrum, die feilloos inschoot (2-2). De teams kwa men hierna niet meer tot doelpunten. Gerard van de Kolk (no. 6) in duel met zijn potige tegenstander van Oost-Canada. Ondanks het feit dat de VZC-er zwaar wordt gehinderd kan hij toch een keihard schot afvuren, waar mee de Candese goalie veel moeite zal hebben. geen enkele van. Vlak voor het einde van de wedstrijd, toen iqdereen zich al min of meer met een draw had ver zoend, kon Oost-Canada onverwacht gaan. De Veenendaalse keeper keerde in eerste instantie het harde schot, doch de terugspringende bal werd een prooi van Alan Pyle, die van dichtbij niet faalde (5-6). Toch kreeg VZC in de eind fase nog enkele kansen om gelijk te maken, maar het kwam er, vooral door slecht plaatsen, niet van. He talryke pu bliek had genoten van een zeer specta culaire strijd, die werd geleid door de heer B. Zweers uit Deventer. WOUDENBERG Het zaterdagelf tal vanXandia '66 heeft de uitwedstrijd tegen Woudenberg met 01 gewonnen dank zij een eigen doelpunt van Wou denberg dat vijf minuten voor het ein de werd gescoord. Candia miste de ge blesseerde Koos de Gier, die werd ver vangen door Van Ingen. Jan Derks nam de plaats van De Gier in en vol deed daar bijzonder goed. Hij moest echter wegens een spierblessure ook het veld ruimen voor invaller H. Baars, hetgeen al evenmin een verzwakking betekende. De eerste tien minuten van de wed strijd waren volledig voor de Candia- nen, doch daarna ging de strijd gelijk op. Het duurde echter bijzonder lang voordat er een doelpunt viel. Kooymans kreeg na de rust twee fraaie kansen, maar beide malen ging de bal rakelings over. Woudenberg scoorde tien minuten voor het einde van de wedstrijd 10, maar dat doel punt werd door scheidsrechter v.d. Heuvel afgekeurd wegens buitenspel. Vijf minuten later was Candia bij zonder gelukkig toen uit een wirwar van benen de bal via een achterhoede speler van Woudenberg in eigen doel terechtkwam. In deze 01 stand kwam geen veran dering meer, ondanks het feit dat Wou denberg met een bijzonder grote inzet bleef spelen. Deze overwinning bete kent dat Candia samen met SEC aan de leiding gaat in de tweede klasse A. HAMERSVELD Door gemis aan een afwerker moest Oranje-Wit zon dagmiddag in Hamersveld wederom een nederlaag incasseren. Doordat Oranje-Wit kennelijk niet snel genoeg van start kwam, zag Roda kans reeds na enkele seconden een doelpunt te maken (10). De Oranje-Witters waren hierdoor zo beduusd, dat zij zich gedurende de eerstvolgende tien minuten zeer onze ker gedroegen, maar al spoedig gingen zij tot de aanval over. Verder dan een schot van Hagen tegen de lat kwam het echter niet. De Elstenaren bleven tot de rust met grote inzet spelen, maar hun-aanvallen maakten totaal geen iif- druk op de gastheren. Na rust traden beide teams fanatie ker op. Roda scoorde bij een snelle aanval 20. Hierbij werd Oranje-Wit- doelman Haisch gehinderd, maar de doelman Haisch gehinderd, maar de arbiter kende het doelpunt toe. Oranje- Wit bleef aanvallen, doch pas vijf mi nuten voor het einde werd de achter stand verkleind. Het was middenvoor Schuilenburg, die keihard inschoot (21). In de laatste minuten mochten de Elstenaren nog acht hoekschoppen nemen, maar de gelijkmaker kwam niet tot stand. Een spelmoment.uit de matth tus-i waarin de pupillen van oefenmeester sen Renswoude en Montfoort, Van Soest met 02 ten onder gingen. RENSWOUDE Renswoude ont moette zaterdag op eigen terrein de gro te kanshebber op de titel van de eer ste klasse, Montfoort. In een spannende en in hoog tempo gespeelde wedstrijd hebben beide ploegen met inzet van alle krachten gevochten voor de zege. Renswoude verloor het titanengevecht met 2-0. Goalgetter A. Plomp van Montfoort scoorde tweemaal en Renswoude kon hier geen enkele treffer tegenover stel len. Renswoude, met een op verschillende plaatsen gewijzigd team, zette meteen met 3 invallers spelend Montfoort oh- der druk en had het eerste kwartier het beste van het spel. Keeper Hasel- kamp weerde zich uitstekend en voor kwam in deze periode een achterstand van Montfoort. De tegenstander^ van Montfoort wa ren echter ook gevaarlijk en nadat v. d. Foort een ha'rde schuiver van H. Tuis had gestopt was het na 20 minu ten raak. De gevaarlijke A. Plomp, pas seerde uit een corner doelman Van 't Foort met een fraaie kopbal (0-1). Renswoude ontketende onmiddellijk een hevig offensief en dat leverde di rect een aantal corners op. Er ont stond paniek in de Montfoortse defen sie en back v.d. Spek werkte bijna de bal in eigen doel. Het offensief van de thuisclub werd onderbroken door de scheidsrechter, die terecht het pu bliek, dat zich binnen de afrastering bevond, door de aanvoerder liet verwij deren. Na de hervatting liet Montfoort reeds in de eerste minuut een zeer goede kans om de score te verhogen voorbijgaan. Toch zette Montfoort goed door, daar de 0-1 voorsprong te klein was om re soluut te gaan verdedigen. A. Plomp vergrootte de Montfoortse voorsprong Toen de Renswoude-back v.d. Veen keihard tegen een tegenstafider op schoot en de bal terugsprong was hij er snel bij en gaf keeper Van 't Foort geen kans (0-2). Montfoort begon steeds beter te spelen, maar toch gaf Rens woude zich niet gewonnen en met iets meer overleg had men zeker een te gentreffer kunnen scoren. Maar Mont foort had geluk toen J. Veldhuizen alleen doorging doch tegen keepe'r Ha- selkamp opschoot. Het laatste kwar- Na het eerste weekeinde van de zeilwedstrijden om het nationale kampioenschap in de OK-jollen, die za terdag en zondag op het IJsselmeer bij Medemblik werden gehouden, heeft Vrolyk door twee eerste plaatsen en een tweede plaats de leiding in de to taalstand. De tweede plaats wordt in genomen door Van Pages, die in de tweede race als eerste over de aan- komstlijn ging. Bij de Vaurieins bezet Meijer - die 1-2-2 noteerde - de eerste plaats. Booy is met 2-1-5 tweede. De Nederlandse rijder Huub Ver meulen heeft zondag met zijn Por sche 911 de wedstrijcl in de toerisme (1, 2 en 5) klasse van Zolder gewonnen. Hij was zowel in de kwalificatierit als in de finale het ^ïelst. SCHERPENZEEL De zwem- en polovereniging Poseidon in Scherpenzeei heeft voor een zeer origineel slot van het seizoen gezorgd. Voor het eerst werd er in Scherpenzeei een familie-estafette gehouden. Deze estafette werd door de fam. Cozijnsen gewonnen met een grote voorsprong op nummer twee. Men had op de 3 x 25 meter vrije slag een voorsprong van negen seconden. De familieploeg bestond uit mevrouw Cozijnsen-Aarsen, haar dochter Janny en haar zoon Joop. Ondanks het minder gunstige zwem- weer bestond er voor deze estafette een grote belangstelling. Er versche nen 16 families aan de start. Burge meester J. Hey, «ok aanwezig om de verrichtingen van zijn ambtenaren ga de te slaan in de polo wedstrijd tegen Poseidon, reikte na afloop van de ver schillende wedstrijden de prijzen uit. Poseidon begon met recreatieve wed strijden tussen Neptunus uit Amers foort en Poseidon. Na een spannende strijd werd Neptunus winnaar met 122 tegen 84 punten. Hierna volgde de es tafette. De grote favoriet, de fam. Cozijnsen, kwam als overwinnaar uit de bus.. Tweede werd de fam. Valkenburg, der de de fam. Van de Wetering, vierde de fam. Van Schaik en vijfde de fam. v. Eist. Burgemeester Hëy reikte de prijzen uit. Als slot van de avond werd een waterpolowedstrijd tussen het gq- meentepersoneel en Poseidon gespeeld. De ambtenaren gingen met 52 ten on der in dit duel. Het bestuur van Posei don, dat in het jubileumjaar bijzonder actief is geweest, kan met gepaste trots op het afgelopen seizoen terug zien. LEERSUM Het Leersumse HDS heeft zondagmiddag op eigen terrein ODI '58 uit Amersfoort geen schijn van kans gegeven. De Keistadbewoners hadden totaal geen conditie en HDS behoefde zich niet al te veel in te spannen om uiteindelijk een 6-0 overwinning te boe ken. Veel inspanningen hebben de Leer- sumers zich overigens niet getroost. Alleen in de eerste twintig minuten demonstreerde HDS zeer snel spel. In de tiende minuut nam de thuisclub een voorsprong door L. Hol en tien mi nuten later was het al 3-0. Wim van Rheenen groeide naar een geweldige Het lijkt alsof de keeper, een HDS-er en zijn tegenstander in dek king gaan bij deze actie uit het duel HDS—ODI '58 vorm en scoorde tweemaal binnen een minuut. Hierna geloofden de Leersu- mers het wel. In de tweede helft werd er ook geen aantrekkelijk voetbal meer gespeeld omdat de inzet was verdwenen. In de 56e minuut werd het 4-0 door P. Wil- lemse. ODI kon niet gevaarlijk worden en moest op alle fronten voorrang verlenen aan het lauw spelende HDS. Een kwar tier voor het einde werd het 6-0 Jan van de Berg scoorde eerst en nog geen minuut later bepaalde L. Hol de eindstand op 0-6. tier vielen de pupillen van.trainer Van Soest massaal aan, maa'r zij konden de defensie van de gasten niet verras sen. Verdere uitslagen: Merion's 2 - Rens woude 2 1-0. BTUNNIK Advendo heeft zaterdag de zware uitwedstrijd tegen Bunnik met 0-1 gewonnen. De Ederveners, die zon der H. Donkelaar en D. Veer aantraden mochten zich gelukkig prijzen met de overwinning omdat de thuisclub vrijwel de hele wedstrijd een lichte veldmeer- derheid had. Maar de gastheren konden geien bres slaan in de sterke Advendo- defensie waar de jeugdige keeper v. Hal weer een glansrol vertolkte.. Al direct werd het duidelijk dat de thuisclub over een geduchte verdedi ging beschikte en de Advendo-aanval- lers kregen weinig scoringskansen. Toch kreeg J. v. Donkelaar al in de derde minuut een unieke kans om de score te openen maar hij schoot in prachtige positie rakelings over. De gastheren combineerden beter maar faalden in de afwerking. De Advendo- aanvallers waren minder talrijk maar gevaarlijker. A. Drost kopte uit een corner van J. Nab prachtig in maar keeper v. Meulen redde bekwaam. Even later kreeg Nab zelf ëen goede scoringskans maar de bal ging naast. Toch was het dezelfde speler die het winnende doelpunt op zijn naam bracht. Uit één van de weinig goed opgezette aanvallen stelde A. Drost Nab in staat om keeper v. Meulen met een goed schot het nakijken te geven (0-1). Hier na bleef het geruime tijde en wat rom melige wedstrijd waarin van goed spel nauwelijks sprake was. De thuisclub was in de^i periode het meest aan de bal maar kip maar zel den werkelijk gevaarlijk worden voor het heiligdom van keeper v. Hal. Enkele minuten voor het rustsignaal kreeg A. Drost een bijna niet^te missen kans toen hij enkele meters voor heb. doel de bal prachtig toegeschoven kreeg door J. Nab. Hij lepelde de bal echter over het doel. Na de hervatting werd Advendo steeds meer in de verdediging gedrukt, doch de thuisclub slaagde er niet in om de Advendo-verdediging te doorbreken Advendo kreeg bij de sporadische tegen aanvallen zelfs nog de beste scorings kansen maar met name J. v. Donke laar was te traag in zijn acties. In de slotfase ging Advendo nog sterk in de aanval maar in de stand kwam geen verandering meer. Het tweede elftal won de eerste com-' petitie wedstrijd thuis tegen Renswou de III met 4-1. H. v. Munen, B. Post en B. v. Wakeren (2x) waren de makers van de doelpunten. Aanvoerder H. v. Hünen, die als jeugdtrainer fungeert bij Advendo, speelde zijn afscheidswedstrijd en werd voor de aanvang van het duel toege sproken door leider D. Stomphorst die hem namens bestuur en spelers bloe men aanbood. VEENENDAAL Unitas heeft zon dag revanche genomen op RUC door deze ploeg een forse nederlaag (5-1) toe te brengen. Het was RUC dat vo rig jaar de Veenendalers de enige ne derlaag bezorgde. De gehandicapte ploeg van trainer A. Suppelli moest zonder T. Selhorst, J. Molmans en C. Besseling aantreden. De ploeg speelde de eerste twintig minuten acceptabel voetbal maar kwam niet tot scoren ondanks de vele kansen die de krampachtig verdedigende ach terhoede van de gasten weggaven. Pas in de 25e min. konden de Vee nendaalse toeschouwers juichen toen L. Drost scoorde. Vier minuten later was het 2-0 door M. v. Hardeveld. Het grootste gevaar moest van L. Drost komen maar. de vele kansen ble ven onbenut. RUC kwam nog even terug maar het doelpunt dat 't scoorde werd wegens buitenspel afgekeurd. Door de zoveel ste misgreep van de RUC achterhoede kwam J. Harmsen alleen voor de RUC- goalie. Deze werkte de Unitas-frechts- buiten tegen de grasvlakte en scheids rechter A. v. Doorn wees de penalty stip. L. Drost schoot Unitas naar een vei lige 3-0 voorsprong. Na de 'rust kwam de jeugdige Diaz Figo in de plaats van linksbuiten La Fuenta, maar dat was geen verbete ring. In de 55e min. raakte de goed spe lende S. v. Kruistum geblesseerd en P. Martina kwam hem vervangen. Het uitvallen van S. v. Kruistum was dui delijk te merken. Ook RUC zag dat in en ging meer in de aanval. Het offen sief duurde echter maar kort. In de 70ste en 75ste min. kwam de actieve L. Drost alleen voor de keeper, doch beide malen faalde bij. R.K. Unitas bleef aandringen en het werd 4-0 in de 80ste min. door L. Drost J. Harmsen liet even later de vijfde Veenendaalse treffer aantekenen. Twee minuten voor tijd kon A. v. Galesloot tegenscoren, hetgeen de eindstand op 5-1 bracht. rr OPHEUSDEN „De Ordonnans" in Opheusden nam deel aan de wedvlucht vanaf Vilvoorde over een afstand van ongeveer 147 km. Voor deze vlucht werden 259 duiven meegegeven, die werden gelost om 7.20 uur (wind nnw). De eerstaankomende duif was van D. Lindner om 9.41.15 uur (snelheid 1045.02 m. per minuut). De laatste prijsduif (71e) klokte M. v. d. Pol om 10.13.23 uur (snelheid 805.95 m. per mi nuut). In rayon 3 afdeling Oost waren voor deze vlucht 1291 duiven meegege ven. Hierin klasseerden zich niet min der dan 5 leden van „De Ordonnans" bij de eerste tien: D. Lindner 4e, A. v. d. Kolk 6e, D. Lindner 7e, Combinatie Roodbeen-Huibers 9e en A. v. d. Kolk 10e. De uitslag van de vereniging was: 1, 3, 8, 17, 20, 21, 23, 27, 29, 32 D. Lindner, 2, 5, 6, 11, 19, 38, 40, 48, 54 A. v. d. Kolk, 4. 14. 24, 33, 34, 37, 43, 50, 55, 59, 69. Combinatie Roodbeen-Huibers, 7, 22, 28. 51. 62 W. Vermeer 9 70, 71, M. v. d. Pol, 10, 15, 42 T. v. d. Bosch, 12, 39, 57. 60 T. Verwoert, 13, 35, 36, 53, 63 H. Ver- woert, 16, 25, 47, 58, 64 G. J. v. Holland, 18, 45, 49, 61, 68, C. Verwoert. 26, 5,2 Com binatie Kerkstra-Schaap, 30, 44, 46, 65 O. de Wit, 41, 67 H. v. IJmeren en 56, 66. G. Hendriksen. RHENEN Gistermiddag speelde het eerste zondagelftal van Candia '66 een vriendschappeiyke wedstrijd tegen de 2e-klasser DOS '01 uit Utrecht. De Rhenena- ren behaalden voor eigen publiek een fraaie 21 zege op deze sterke Utrechtse ploeg, hetgeen een fraaie prestatie mag worden genoemd. Geurt Veenendaal was niet van de party in verband met herhalingsoefeningen en doelman Kok was vervangen door Van Ingen. Joop van Beek was niet meer ach ter opgesteld, maar in de halfllnie. Aan Kees van Esterik was een buitenplaats toebedacht. „Het is allemaal gedaan om eens wat anders te proberen", zei voorzitter De Jong aan het begin van de wedstryd. Candia speelde in zijn nieuwe opstel ling een behoorlijke partij voetbal. De mannen van Te Kulve waren geduren de de eerste twintig ^ninuten aanhou dend in de aanval en het was tenslotte M. Soestbergen, afkomstig van CDN, die met een kalm schot doelman Kastrop van DOS wist te verschalken (1-0). Pas na een half uur spelen zag DOS kans de eerste behoorlijke aanval op te bouwen, maar dank zij goed ingrijpen van de Candia-verdediging soms met kunst en vliegwerk kwamen de Utrechters niet tot een tegenpunt. De rust brak aan met een 1-0 voorsprong voor de Rhenenaren, die over publieke belangstelling niet hadden te klagen. Al twee minuten na de hervatting scoorde Candia opnieuw. Nu was het Joop van Beek, die een door het mid den gespeelde bal langs de DOS-keeper wist te plaatsen. Het was een kopie van het doelpunt van Soestbergen (2-0). De Candianen bouwden de ene na de andere aanval op en de DOS-veste werd voortdurend belegerd. Maar plot seling kwam het succes aan de andere kant. De tweede helft was ongeveer 17 minuten oud, toen de vrijstaande Ooft uit een voorzet van links de bal tussen doelman Van Ingen en de paal plaatste (2-1). Dit eerste tegenpunt gaf de Utrechte naren moed. Ze kwamen wat feller op zetten, hetgeen voor arbiter Kerstens ui Amersfoort aanleiding was iets stren ger op te treden. Uit een keihard schot van linksbinnen Vogel kon doelman Van Ingen de bal nog maar net over de lat stompen. Al naar gelang de tijd verstreek nam de kracht van de Utrech tenaren wat af en de Candianen gin gen wat meer in de aanval. Een prach tig schot van Soestbergen werd door DOS-keeper Kastrop even fraai ge stopt. Rini Nellestijn voorkwam de ge lijkmaker door op het nippertje de bal voor de voeten van de aanstormen de rechtsbuiten Achterberg weg te ne men en over de zijlijn te werken. Ko mende zondag speelt Candia de eerste competitiewedstrijd uit tegen Zeist.

De Vallei | 1969 | | pagina 10