Genemuiden in slotfase verpletterd door Veenendalers in topconditie Sport>* Splinters Nieuwkamp won in Doetinchem Lodder klasse apart VRC en Geinoord toonden zich gelijkwaardige opponenten1-1 SHO bracht GVVV zware nederlaag toe Arbiter Sterk leidde zwak... Musketiers faalde op alle fronten Merino's wees DTS '35 terug DVSA gaat aan de leiding Nerveus Kesteren veroverde eerste winstpunten Salamanders-teams zegevierden in hun oefenmatches ortnieuws Lawntennis Spannende match aan de Brinkersteeg Voor het eerst sinds jaren Complimenten Zweefduik Groots Voor het eerst Te kort Voorsprong Geblesseerd Hockey Weinig kansen „Zonder bijsmaak" Pagina II MAANDAG 8 SEPTEMBER 1969 DOVO naar monsterzege (6-1) VEENENDAAL „lk ben al meer dan tevreden met een gelijk spel mompelde een bestuurslid van DOVO zaterdagmiddag in de bestuurskamer van het Panhuis-complex tijdens de rust van de wedstrijd DOVO-Gene muiden. De stand was op dat moment 11 en de ietwat pessimistische op merking van de DOVO-man was in feite niet verwonderlijk, omdat Gene muiden een uitstekende wedstrijd had gespeeld tot op dat moment en bij vla gen zelfs sterker vooral in tactisch opzicht was dan de thuisclub. 45 minuten lang heeft DOVO in de tweede helft aangevallen. De gasten werden volkomen overrompeld door de Veenendaalse formatie, maar een half uur lang bleven zij overeind in het beu kende offensief van DOVO. Ondanks wervelende, bijzonder fantasierijk uit gevoerde attaques kwam DOVO niet tot een doelpunt in die eerste dertig mi nuten van de tweede spelperiode, maar toen luidde een doelpunt van Nico Die- peveen een fase van duidelijke superio riteit van de thuisclub in. Uit een vrije trap liet Diepeveen op magnifieke wijze 21 aantekenen en na dit doelpunt ontwikkelden de rood- witten een spel, dat bepaald niet mis plaatst zou zijn de in tweede of zelfs eerste divisie van het betaald voetbal. Genemuiden overigens een veelbe lovende ploeg werd dolgedraaid in de slotfase van deze tweede competi tiewedstrijd. Onophoudelijk sneden de DOVO-voorwaartsen door de verdedi ging van de gasten heen en hun schit terende acties werden beloond met nog eens vier gave goals, die Genemuiden op een 61 achterstand zetten. Het DOVO-legioen was door het dolle heen. De spelers werden bedolven on der de complimenten en van die prij zende woorden was het grootste deel bestemd voor Henk van Kooten. Hij ver ving de geblesseerde Visscher op een wijze die imponerend is te noemen. Ook Demoet, in de tweede helft bin nen de lijnen voor de totaal uit vorm zijnde Houtriet, bezweek bijna onder de schouderklopjes van de DOVO-aan- hangers. Hij hèd DOVO voor een be langrijk deel naar de monsteroverwin ning gedirigeerd. I Dat DOVO in de tweede helft nage noeg zonder onderbreking heeft aange vallen was mogelijk door de bewonde renswaardige conditie waarin de Vee- Ongetwijfeld heeft GVVV een ge duchte opdoffer gekregen door de 4-0 nederlaag tegen SHO. En zo als te doen gebruikelijk is wordt in zo'n geval gezocht naar de oorzaak van dit resultaat. Twee dingen vallen dan direct op Jan van de Bovenkamp ontbrak in de GVVV-formatie en scheidsrechter Sterk bleek zwak. Niettemin redeneert men een zo duidelijke nederlaag niet zo maar weg. Ook al speelde GVVV een re delijk goede wedstrijd en vielen de doelpunten die beslissend waren pas in het laatste kwartier van het duel. Want het mag toch niet voorko men dat GVVV zonder Jan v.d. Bo venkamp nergens meer is. Trainer Baams heeft echter na af loop duidelijk gemaakt aan de GVVV-ers dat hij niet orttevreden was over hun spel. Dat was hij over de eerste match tegen HCSC wel. Maar die wedstrijd leverde wel twee belangrijke punten op. Doordat J. Heitbrink vin de zon dagploeg van DVSA gisteren in de wedstrijd tegen Kampong een dreigen de houding aannam tegenover zijn op ponent, werd hij door arbiter De Bruyn van het veld gestuurd. De Ame- ronger was zeer verontwaardigd over deze beslissing want de schuld lag vol gens hem bij de Utrechtse voetballer die hem zó gemeen zou hebben gekne pen dat hij zich niet meer kon be heersen. De scheidsrechter had hier echter niets van gemerkt. Wat de meeste arbiters echter wel weten is dat vel krachten uit de Kam pong-ploeg bekend staan als „ondeu gende jongens". Stout was ook een speler van 't Puttense Rood-Wit. Deze meen de na afloop van de wedstrijd tegen Scherpenzeel de maker van het eni ge doelpunt, J. v. d. Bovenkamp, 'n dreun te moeten verkopen. ,,Dan had ie maar geen doelpunt moeten maken", zal de voetballer waarschijnlijk gedacht hebben. Veel voetballiefhebbers zijn nog niet geheel gewend aan de tribu ne op het Panhuis. Tijdens de wedstrijd DOVO-Gene- muiden sprong een ongeveer 60-jarige heer plotseling van zijn plaats op en schreeuwde met overslaande stem naar de vele jeugd achter hem: „Hou asjeblieft op met dat getoeter. Ik word er stapelgek van. Maar de fervente supportertjes maakten nog meer kabaal na het „op treden" van de man, die met rode wangetjes te kennen gaf een volgende keer geen tribunekaartje meer te zul len kopen. DOVO zal het vast niet erg vinden want 't bouwwerk is vrijwel elke wed strijd nog geheel bezet geweest. Het was net een officiële inter land zaterdagavond in het Val- leibad. VZC-voorzitter Roel Sipkema stelde voor de wedstrijd VZC - Oost-Cana da de buitenlandse sportlieden voor aan het publiek en toen hij na enige aarzeling ook de namen van de Veenendalers opnoemde, was de VZC-formatie erg verrast. Het deed de Veense waterpoloërs bij nader inzien echter toch wel deugd. nendaalers verkeerden. Genemuiden heeft ongeveer een uur gelijke tred kun nen houden met de pupillen van trainer Hol, maar daarna werden zij op eviden te wijze teruggewezen in de temposlag op het Panhuis. Dat voetbal op hoog niveau, dat DOVO na rust ontwikkelde, hebben de toeschouwers overigens ook in de eerste twintig minuten gezien van de thuisclub. DOVO ging uiterst sterk van start en met fraai spel trachtten Diepeveen, Dick van de Bovenkamp, een in goede vorm zijnde Aart Gerrit sen en uitblinker Henk van Kooten de verdediging van Genemuiden uiteen te rafelen. Keeper Ter Horst kreeg handenvol werk. Eerst moest hij een flitsend schot van Diepeveen onschadelijk maken en even later schoot de lange Van Eeke ren hem te hulp door met een zweef duik koppend redding te brengen voor de doellijn. Maar Genemuiden waar schuwde DOVO onmiddellijk. Tot twee maal toe waren de gasten dicht bij een doelpunt. Door foutjes van respectieve lijk Gerard Schinkel en Rinie van Brux- voort werd keeper Van Hardeveld bijna verrast door Eenkhoorn. Genemuiden bleef gevaarlijk, vooral vie Spielmacher Joop van Dijk, die ook na de rust de grote man was bij de gasten. Aart Gerritsen schoot DOVO naar 10. Na schitterend werk van Henk van Kooten ontving hij de bal op maat en tegen zijn gruwelijk harde schot had RESTEREN - Kesteren heeft de eerste punten veroverd. In de thuis- strjjd tegen Harskamp op het fraaie sportpark „de Leede" wist Kesteren zjjn eerste zege te behalen, maar dat heeft wel veel moeite gekost. Het spel van Kesteren vertoonde een grote nervositeit en de ploeg speelde duidelijk een klasse minder dan vorige week Ede tegen Blauw-Geel. Zelfs een doelpunt reeds in de 10e mi nuut gescoord door G. S. Meurs bracht geen rust. Harskamp kreeg kansen ge noeg van de niet zo best spelende Kes- teren-achterhoede, maar de gasten kon den hiervan niet profiteren voor rust. Na rust wel. Harskamp kreeg na 15 minuten een strafschop toegewezen, daar een der voorwaartsen omver werd gelopen. Deze kans benute Harskamp en de stand was 1-1. Nog even bleef Kesteren volharden in zenuwachtig spel maar langzamerhand werd er rustiger gespeeld en de achterhoede sloot nu be ter. i Een kwartier voor het einde gaf de ver mee naar voren gekomen achter speler H. v. Gelderen een goede voor zet en het wak J. de Wit die de aan val afrondde met een doelpunt (2-1). Kesteren trachtte nu door te drukken, maar de hard ingrijpende achterhoede van Harskamp voorkwam meer doel punten van Kesteren. doelman Ter Horst geen verweer (10). Maar de stand was al gauw gelijk. Hen- ny Beijer blunderde in de DOVO-defen- sie en rechtsbuiten Snippe had geen moeite om Van Hardeveld te passeren (1-1). Hieruit putte Genemuiden zoveel moed dat het bij vlagen beter speelde dan DOVO, dat uit zijn 'ritme werd ge haald. De Veenendalers plaatsten slecht en ritoesten de eer aan de gevaarlijke opponenten laten. Doelman Van Harde veld redde enkele malen fraai en voor kwam daardoor een Veenendaalse ach terstand. Een duidelijke versterking betekende 3d de rust, Bram Demoet bij DOVO. lij verving de uit vorm zijnde Hout riet op sublieme wijze en hij inspireer de de frontlinie van DOVO samen met de weergaloze Van Kooten tot grootse daden. DOVO begon aan een eindeloze serie stormlopen, doch een half uur lang hield Genemuiden met een versterkte verdediging stand. Na dat Aart Gerritsen een doelpunt had ge scoord dat om nogal onduidelijk rede nen werd afgekeurd, viel in feite de beslissing toen Diepeveen scoorde. Bram Demoet werd in een van zijn be kende rushes onderuitgehaald en dat leverde een vrije trap op. Diepeveen vuurde dwars door de muur heen raak (2—1). Bram Demoet liet even later de fraai ste treffer aantekenen. In vliegende vaart loste hij een schitterend schot, DOETINCHEM Henk Nieuwkamp uit Borne heeft zaterdag de ronde van de Achterhoek gewonnen, een klassieke wielerwedstrijd voor amateurs met start en finish in Doetinchem. Hij leg de de 160 km af in de zeer snelle tyd van 3 uur en 17 min. Uit de kopgroep van vier man werd Piet van Katwijk (Oploo) tweede en Tino Tabak (Amstel veen) derde. Dit viertal ontsnapte met zes andere renners 40 km voor het einde en zag ondanks het hoge tempo kans een klei ne voorsprong op te bouwen. In desprint toonde Henk Nieuwkamp zich de snel ste. Hij behaalde zijn 22e overwinning in dit seizoen. Na afloop van de ronde maakte de« leider van de Nederlandse ploeg voor de ronde van de Toekomst, Joop Mid- delink, de twee renners bekend die nog aan zijn selectie ontbraken. Het zijn de Limburger Jan Spetgens (5e) en Piet Hoekstra uit Dokkum. Het bondsbestuur wees op disciplinaire gronden de kandidaatuur van Tino Ta bak af. Uitslag: 1. Nieuwkamp, 160 km in 3 uur 17 min; 2. Van Katwijk z.t; 3. Tabak z.t., 4. v.d. Burgh z.t. 5 Spetgens op 10 seconden; 6 Schuur z.t. 7 Brave"boer z.t., 8 Smul ders z.t. 9 Edwards (GB) z.t., 10 Oos- terjiof z.t. waartegen de goalie van de gasten geen verweer had (31). Genemuiden werd verpletterd. De ploeg waarin v.d. Haar moest wor den vervangen in de slotfase kwam er niet aan te pas en werd op een 41 achterstand gezet toen Gerritsen binnen het 16-metergebied werd gevloerd. In eerste instantie stopte keeper Ter Horst de penalty van Demoet, maar tegen zijn tweede knal was hij niet opgewas sen. Tot tweemaal toe troffen de voor waartsen van DOVO de lat van het Ge- nemuiden-doel, voordat Roel Schoeman de stand naar 51 kopte uit een afge meten voorzet van Demoet. Gerritsen bepaalde vlak voor tijd de stand op 61. Uit een pass van Nico Diepeveen verrast hij keeper Ter Horst met een boogbal. Het duel werd bijge woond door ongeveer tweeduizend toe schouwers. Het Arnhemse Swift heeft in zijn eerste wedstrijd van het vierlan- denveldhandbaltoernooi in St. Gallen met 17-10 verloren van een Oostenrijks team. In een andere-wedstrijd speelde een Zwitsers team gelijk (14-14) tegen een Duitse selectieploeg. Met een geweldige reactie stompt keeper Van Hardeveld de bal uit een hard schot van de op de grond liggende Snippe over de lat. Jan van Bruxvoort en Beijer kijken gespannen toe. RHENEN De kampioenschappen van tennisclub „Rhenen" zijn beëin digd. Met de prijsuitreiking en een feestavond in restaurant „De Konings tafel", waar voorzitter S. A. M. Stevens de uitslagen bekendmaakte, werd de titelstrijd afgesloten. Bij de senioren was René Lodder op permachtig. Hij versloeg op overtuigen de wijzen Jan van de Pol met 6-1 en 6-2. René Lodder kwam door dee laat ste overwinning definitief in het bezit van de wissel beker. Hij werd vijfmaal achtereen kampioen. Bij de junioren heeft Hans van Moor- sel beslag weten te leggen op de eerste plaats in het enkelspel. Zijn tegenstan der was Jaap Lagaay, die in de halve finale geheel onverwachts Wilbert Ruisch versloeg. Van Moorsel was be slist beter en zegevierde met 5-7, 8-6 en 6-1. Bij de meisjes versloeg Mieke Fernée haar tegenstandster Karin Harwich. Mieke Fernée is dit jaar bijzonder voor uitgegaan. Het juniorendubbel werd gewonnen door Leop en Jaap Lagaay, die Wilbert Ruisch en Riekus Heller versloegen (7-5, 7-5) Het gemengddubbel junioren was voor Hans van Moorsel en Karin Harwich. Zij versloegen Wilbert Ruisch en Wanda Cornelissen. Qók hier blonk Hans van Moorsel weer uit. In het damesenkelspel speelden de zusters Corrie en Lucie Visch tegen el- kaar om de hoogste tenniseer. Lucie Visch, die een goed seizoen achter de rug heeft, versloeg voor het eerst haar zuster Corrie met de overtuigende cij fers 6-0, 6-1. Zij speelde zeer aanvallend en erg gevarieerd, waardoor het kam pioenschap haar niet kon ontgaan. In de damesdubbel kwameft Van Silfhout en mej. Corrie Visch uit tegen de da mes De Haan en Van Dongen. Het duo Van Silfhout/Visch won in twee sets (6-4, 6-3). Paul en Henk Stevens kwamen in het herendubbel uit tegen de broers Cees en Jan van de Pol. De gebroeders v.d. Pol waren altijd nog op de tweede plaats geëindigd, maar 'ditmaal zagen zij kans beslag te leggen op de titel. Zij wonnen op overtuigende wijze in twee sets van de gebrs. Stevens, waar mee zij definitief een streep haalden door het predikaat „eeuwige tweede" (6-4, 6-1). Bij de mix speelden Lucie Visch en Berend Veenendaal, die dit jaar voor het eerst tennis beoefent en zich al meteen een plaats had veroverd in de finale. De uitslag was hier 6-2 en 6-4 in het voordeel van het duo Ste vens/Visch. OUD-BEYERLAND „GVW heeft een pak slaag gekregen van SHO". Dat was zaterdag in Veenendaal de eerste reactie toen bekend werd dat de Veenen daalse formatie zonder Jan van de Bovenkamp een gevoelige 40 ne derlaag had moeten incasseren van SHO, drievoudig bekerwinnaar uit Oud- Beyerland. Een teleurstellend resultaat van een overigens boeiend duel, waarin GWV be paald geen slechte wedstrijd speelde. Trainer Baams was dan ook, in tegenstelling tot vorige week, beslist niet onte vreden over het spel van z'n pupillen, al was de grote nederlaag ook voor hem natuurlijk een bittere ervaring. Teleurgesteld was men in GVW-kringen in elk geval oiver de zwakke leiding van scheidsrechter Sterk, die een aantal bijzonder vreemde beslissingen nam, welke steevast in negatieve zin voor GWV uitvielen. Na een 10 russtand viel de beslissing pas in de laatste fase van de wedstrijd. Een bewijs dat de Veenendalers zich goed hebben geweerd tegen de sterke SHO- formatie. Al na drie minuten leek GVVV te gaan scoren. Jan van Hunnik loste een hard schot waaruit de bal tegen de paal I.ISSELSTEIN Een op alle fronten falend Musketiers heeft zaterdag zijn eerste nederlaag geleden van deze com petitie. IJFC dat werkelijk niet impo neerde in IJsselstein had weinig moei te met dit Musketiers-team en won verdiend met 20. Het begon hoopvol want Musketiers verkreeg een veldmeerderheid die het de gehele eerste helft behield. Niette min leidde IJ.F.C. met de rust met 1-0, want het bleek al spoedig dat de schutters van de thuisclub aanzienlijk beter waren dan die van de Elstena- ren. Zowel rechtbuiten Ditewig als rechtsbinnen Van Soest miste enkele droomkansen en ook Teus Heikamp kon geen indruk maken. De Musketiers-ver dediging, met als uitblinkers Jaap Kroesbergen en Anton Ditewig, kon de schaarse aanvallen van IJ.F.C. voor lopig gemakkelijk de baas, maar toch scoorde IJ.F:C. circa tien minuten voor rust uit een snelle aanval de openings treffer (1-0). Musketiers bleef het spel veel te kort houden. Na tast golfde het spel op en ne'er en kreeg doelman Van Kranen burg het nod'ge werk te verzetten. Dat deed hij overigens bijzonder goed, want hij behoedde zijn team voor een gro tere achterstand. Musketiers kwam in deze periode niet verder dan een tref fer van linksbuiten Hensen, maar de ze goal kon geen genade vinden in de ogen van de scheidsrechter. Ook een IJ.F.C.-treffer werd twee minuten la ter wegens buitenspel afgekeurd. Rechts binnen Van Soest verscheen nog een maal voor de IJ.F.C.-doelman, maar ook dat leverde geen treffer op. Circa vijftien minuten voor tijd mocht IJ.F.C VEENENDAAL In een matig duel heeft VRC zich zaterdag gelijkwaardig ge toond aan Geinoord. Het is een nerveuze strijd geworden, waarin bijzonder slor dig met de vele scoringskansen werd omgesprongen. Hoewel Geinoord technisch wat beter voor de dag kwam dan VRC heeft de Veenendaalse formatie zich uit stekend geweerd en door hard werken een kostbaar puntje veroverd. De ongeveer 800 toeschouwers kregen in elk geval een zeer spannende wedstrijd te zien aan de Brinkersteeg. Al vrij spoedig kwamen de eerste kansen voor de thuisclub. Vooral Cof Aalbers en Wim Derksen kwamen her haaldelijk in schietpositie, maar geloof den blijkbaar zelf niet i een vroeg suc ces. Het duurde dan ook tot de 35 mi nuut voor VRC een 1-0 voorsprong nam Dat gebeurde toen Gert van de Weerd- hof een vrije trap kreeg te nemen en de bal keurig naar Cor Aalbers plaats te, die naar z'n oude wapen greep en fraai inkopte. Hoewel Geinoord geen genoegen nam met deze achterstand bleef een tegen doelpunt uit en bij de rust zag de si tuatie voor de Racing Club er nog steeds rooskleurig uit. Na de hervatting bieek dat Aalbers. die reeds in de eerste helft geblesseerd raakte, niet was teruggekeerd. Hij werd vervangen door Vink. Geinoord begon steeds beter te spelen en kwam nu piet verrassend goede combinaties voor de dag, hetgeen VRC dwong zich wat meer verdedigend op te stel len. Al na amper vijf minuten kwam de score in evenwicht. Uit een aanval over links kreeg Van Barneveld de bal te pakken en met een moooi schot bracht hij de stand op 1-1. Voor beide teams stond nu vast dat VRC kwam zaterdagmiddag pp het terrein aan de Brinkersteeg met een geheel nieuw tenue binnen de lij nen. Trots poseerde het team vóór de aanvang van het duel tegen Geinoord even voor onze fotograaf. de ploeg die het eerst scoorde een re delijke kans zou hebben op de volle winst. Het betekende een pittige strijd, waarin geen beslissing zou vallen. Beide partijen hielden elkaair volle dig in evenwicht en hoewel er geen grootse dingen gebeurden bleef de span ning er tot de laatste minuut in In de 30ste minuut van de tweede helft kreeg Jan Sukkel een goede kans om te scoren. Handig maakte hij zich vrij, maar uit z'n schot verdween de bal hoog over het Geinoord-doel. Ook Derksen lepelde de bal even later over het doel van de tegenstanders, die steeds meer aanvallende ging spelen. Keeper Bertus Cornelissen bleef ech ter attent- en verdedigde z'n doel uit stekend, waardoor ten slotte een pun tenverdeling het resultaat was van de ze tweede competitiewedstrijd. VEENENDAAL Hockeyvereniging Salamanders is het afgelopen weekend gestart met een serie wedstrijden ter voorbereiding op de competitie. Zaterdag organiseerde de Veenen daalse club op het Panhuis een geslaagd onderling toernooi, terwijl gisteren het eerste dames- en herenteam een vriend schappelijke wedstrijd speeldentegen ploegen van Barneveld. Deze matches eveneens op het Pan huis-sportpark gespeeld eindigden beide in een Veenendaalse overwin ning. De Salamanders-dames boekten een 1-0 overwinning door een doelpunt van Nancy Wieringa en de heren zegevier den ook met 1-0 over de Barneveldse gasten. Het Veenendaalse doelpunt in dit duel werd gescoord door Frans Albers. een strafschop nemen. De ploeg had toen een unieke kans om de overwin ning veilig te stellen, maar doelman Van Kranenburg ranselde het leer be kwaam uit zijn doel. Dit inspireerde Musketiers enorm en de laatste vijf tien munuten werd er fanatiek aange vallen, evenwel zonder resultaat. Een minuut voor het einde kon de IJ.F.C. aanhang opnieuw juichen. Ondanks het feit dat Van Kranenburg door enige IJ.F.C.-spelers werd vast gehouden, keurde de onzeker leidende scheidsrechter Van Laarhoven het tweede doelpunt van de gastheren goed. EDE De Merino's heeft zaterdag een geweldige prestatie geleverd door in Ede het moeilijk te bevechten DTS '35 evenals De Merino's het vorige sei zoen gepromoveerd naar de derde klas se een nederlaag toe te brengen. Jarenlang zijn de Veenendalers niet in staat geweest de Edenaren te ver slaan, doch nu moest DTS '35 met ver lies (1-2) genoegen nemen. De thuisclub was wel gehandicapt, want na twintig minuten moest de DTS- goalie met een beenblessure het veld verlaten. Vooral in de eerste helft is De Me rino's overwegend sterker geweest dan de gastheren. De Veenendalers schiepen zich uitstekende kansen, doch een doel punt leverdern die voor rust niet op. Na 25 minuten kopte Henk Gaasbeek tegen de onderkant van de lat, maar het leer sprong weer terug in het veld. Ge heel tegen de verhouding in nam DTS een voorsprong. Tien minuten voor het rustsignaal verraste rechtshalf Overeem de Merino's-goalie met een afstands schot (1-0). Henk van de Berg passeerde de DTS-keeper even later met een kopbal, doch een back bracht op de doellijn red ding. T. de Roos schoot tien minuten na de hervatting de partijen naar gelijke hoog te uit een fraaie voorzet van Aartse en een kwartier later namen de Veenehda- lers de leiding. Uit een snelle aanval scoorde T. van de Berg met een magni fiek schot (1-2). DTS sloeg fel terug, maar de* defensie van de gasten was in uitstekende vorm. Tonny van de Berg was ongeveer tien minuten voor het einde dicht bij een derde Veenendaalse treffer, doch de Edese doelman stopte zijn schot schitterend. Onder hoogspanning verstreken de laatste minuten, waarin De Merino's koelbloedig stand hield. Een verdiende overwinning van de ploeg van oefenmeester Teunissen. Het duel in Ede werd voortreffelijk ge leid door scheidsrechter Vrieling. belandde en even later werd dezelfde speler bij een doorbraak door twee SHO-verdedigers vastgehouden. Dat ge beurde binnen het strafschopgebied, maar scheidsrechter Sterk zag er vreemd genoeg geen overtreding in. Geruime tijd bleef de strijd vrijwel gelijk opgaan, waarbij aan weerskan ten maar weinig goede scoringskansen kwamen. Pas in de 42ste minuut nam SHO een voorsprong. Gerrit Beukhof, toch niet voor een kleintje vervaard, werd met de bal over de doellijn ge werkt (1-0). Ook in de tweede helft hielden de partijen elkaar aardig in evenwicht. Na een tiental minuten, moest Cees Hardeman zich laten vervangen door G. Marcus, die eveneens moest consta teren dat, SHO over een uiterst sterke verdediging beschikte, die deze middag niet wilde wijken. Door de kleine voor sprong bleef het een zeer spannend duel tot aan de 75ste minuut. Toen ging SHO regelrecht op de overwinning af. Het was J. de Boer die de tweede treffer voor SHO scoorde. Dat gebeur de evenwel uit een duidelijke buiten spelpositie, maar ook nu wees de arbi ter onverbiddelijk naar de stip op het middenveld* de heftige gebaren van de grensrechter negerend (2-0). Aan een nederlaag was toen al niet meer te ont komen. Nauwelijks drie minuten later scoor de Den Boer opnieuw. Nu werd het een fraaie treffer, „zonder bijsmaak". Jan van Hunnik liet zich vervangen door Ditewig en ook Piet van de Boven kamp, die kort tevoren onderuit werd gehaald op enkele meters afstand van het SHO-doel en daar zelfs geen indi recte vrije trap voor meekreeg, kon on danks z'n uitstekende spel als links half biets meer veranderen aan de 30- score. Enkele minuten voor het einde be paalde Gerrie Reedijk de eindstand op 40, waarbij weer werd gedacht aan buitenspel. Een zwaar verlies voor GVW. UTRECHT Door in Utrecht een 1-4 overwinning te boeken op de on sportief spelende studentenploeg van Kampong heeft DVSA zich aan de kop van de eerste klasse A genesteld, sa men met VVZA en Hoogland. Het is een zeer onplezierige wedstrijd gewor den in de Domstad, waarin scheids rechter De Bruyn het ontzettend moei lijk had. Na twee minuten kwam DVSA al op 0-1. Cees van Ommeren schoot van ze ker 30 meter afstand hard in en de Kam pong-goalie was verslagen. De Ame- rongse supporters verwachtten dat hun favorieten zouden doordrukken, maar DVSA liet Kampong in zijn ritme ko men en na een half uur was de stand weer gelijk (1-1). Cees van Ommeren bezorgde zijn team echter opnieuw een voorsprong door fraai te doelpunten d-2). Vlak voor het rustsignaal maakte een incident de toch al rommelige en on sportieve wedstrijd nog vervelender. J. Heibrink werd van de t>al gezet door zijn directe belager en het tweetal be landde op de grasmat. De spelers gin- gen met elkaar in de clinch en de Ame- ronger werd van het veld gestuurd. De tien DVSA-ers hebben gevochten als leeuwen om de voorsprong na de rust te bewaren. Kampong leek op gelijke hoogte te ko men toen de ploeg een penalty mocht ne men, maar de strafschop werd gemist en hieruit putte DVSA weer moed. B. van Ommeren stelde met nog 14 minuten te spelen de zege veilig door 1-3 te scoren. Met een schitterende so lo-actie van Cees van Ommeren werd de wedstrijd afgesloten. Hij verraste drie tegenstanders en knalde keihard in (1-4). I

De Vallei | 1969 | | pagina 11