Ds. Brouwer deed intrede Predikantsvacature na week weer vervuld .Bij God kan in korte tijd veel gebeuren Veertig jaar voor de Invaliden op Brabant-toer VEEL KRITIEK OP HET ONTWERPPLAN Mevrouw Reinshagen feestelijk gehuldigd Drie- of zes duizend in 1985...? klas Beroepen Mavo-directeur Maris vierde dubbel jubileum Orgel in: combinatie van praten zang en spel 25 jaar aan loket Welkom Welkom Frontale botsing gaf veel schade Bennekomse gaf geen voorrang Streekplan schadelijk voor Renswoude... Triplex hand als plaatsvervanger In Petrakerk Raad vergadert ,15 september Opdracht Zegen Bromfietsster gewond W ij kverpleging in nieuw gebouw Oude man kreeg trap van paard Huisbezoek voor bloedslag Gewonde door voorrangsfout Verloren en gevonden Oranjestraat van de grond Vis met luchtje Lezing over PIT voor NCVB OPROEP INWONERS VRUCHTBAAR WAT NU? I MAANDAG- 8 SEPTEMBER 1969 LEERSUM Een week na het afscheid van ds. L. Zwaan mocht de gerefor meerde kerk in Leersum gisteren de nieuwe predikant begroeten in de figuur van ds. P. M. Brouwer. In de ochtenduren werd hij bevestigd door ds. J. Lug- tigheid, waarna hij gistermiddag zijn intrededienst hield. Die intrede stond on der het motto „De dienaar, die verscheen, verdween", naar aanleiding van de geschiedenis van Filippus en de kamerling uit Ethiopië. Behalve door leden van de eigen gemeente werd de dienst bijgewoond door ver schillende afgevaardigden van de classis Zeist, de andere plaatselijke kerken uit Rouwveen en Staphorst, de vorige gemeente van ds. Brouwer en door de burgemeester, mevr. C. M. s' Jacob-des Bouvries. wat wij ook vaak doen bij een langt reis: hij is gaan lezen. In het vervolg van Jesaja na hoofdstuk 53 staai veel vertroostingen. In hoofdstuk 5i bijvoorbeeld: ,.Laat dan de vreemde ling, die zich bij de Here aansloot nie zeggen: De Here zal mij zeker afzon deren van zijn volk...want zo zegt d< Here ik geef hun in mijn huis een ge denkteken en een naam." „De kameriing reisde verder me' blijdschap. Hij hoefde niet meer t< vragn wat zegt de profeet hier, wan hij zag zichzelf en bovendien zag hi, Jezus." I Namens de classis sprak ds. Woerd hof: „Wij verheugen ons bijzopdei over uw komst en hopen dat de ge- mppntp mpt 11 macr warv/tplpn iir wat wij ook vaak doen bij een lange reis: hij is gaan lezen. In het vervolg van Jesaja na hoofdstuk 53 staan veel vertroostingen. In hoofdstuk 56 bijvoorbeeld: „Laat dan de vreemde ling, die zich bij de Here aansloot niet zeggen: De Here zal mij zeker afzon deren van zijn volk...want zo zegt de Here ik geef hun in mijn huis een ge denkteken en een naam." „De kameding reisde verder met blijdschap. Hij hoefde niet meer te vragn wat zegt de profeet hier, want hij zag zichzelf en bovendien zag hij Jezus." I Namens de classis sprak ds. Woerd hof: „Wij verheugen ons bijzonder over uw komst en hopen dat de ge meente met u mee mag wandelen in het licht van de Heilige Geest." De vorige predikant van de gemeen te, ds. L. Zwaan zei: „Ik ben blij dat ik reeds na een week mijn opvolger mag begroten. Het werk gaat nu ge woon door. er is alleen een wisseling van personen." Ds. Wapenaar sprak een kort woord namens de hervormde kerk, warna mej. ds Doets namens de hervormde en rooms-katholieke kerk en de Neder landse Protestantenbond sprak. Namens de burgelijke overheid werd ds. Brouwer welkom geheten door mevr. s'Jacob. Al§ laatste sprak de heer Schimmel namens de gemeente, waarna de ge meente haar nieuwe herder en leraar de zegenbede uit gezang 118:1 toezong: „Uw zeeg'ne God, hij steil' u tot een zegen." VEENENDAAL Twee auto's liepen zaterdagmorgen zware materiële scha de op bij een frontale botsing op de Rembrandtlaan. Het ongeluk ontstond toen G. A. uit Veenendaal links door de bocht ging en niet meer kon uitwij ken voor een auto van C. W. van R. uit Overberg. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. VEENENDAAL Zaterdagmiddag verleende de bromfietsster mej. H. van H. uit Bennekom op de kruising Val- leiweg - Polderweg geen voorrang aan een auto bestuurd door J. D. uit Ede. Het gevolg was een botsing waarbij de Bennekomse gewond werd aan haar benen. SCHERPENZEEL Door de kerke- raad der Nederlandse Hervormde Kerk is beroep uitgebracht op ds. P. Koe man uit Bruchem en Kerkwijk. Hij is geboren in 1941, gehuwd en heeft twee kinderen. Op dinsdagavond 23 sep tember zal drs. Koeman voorgaan in een kerkdienst. Na afloop van de dienst is er voor de gemeente gelegenheid tot nadere kennismaking. AMERONGEN Tijdens een bijzon der druk bezochte receptie heeft de heer A. N. Maris zaterdagmiddag zijn dubbele jubileum gevierd. Op die da tum was hy veertig jaar aan het on derwijs verbonden, waarvan 25 jaar in Amerongen. Sinds vier jaar is de jubi laris directeur van de Chr. MAVO- school te Amerongen, waar zaterdag RENSWOUDE „Het streekplan is schadelijk voor de ontwikkeling van Renswoude". Voor het front van een op dit punt vrijwel eensgezinde re presentatie van de Renswoudese bevolking in gebouw Rehoboth kwam deze min of meer triomfantelijke constatering uit de mond van wethouder J. T. Wol- leswinkel, op de voorzitting over 't streekplan voor Vallei en Eemland, die vrij dagavond het slot vormde van een tournee dat een team vertegenwoordigers van de provinciale overheid heeft gehouden langs alle bij het plan betrokken gemeenten. VEENENDAAL Een bijzonder prettige sfeer en uitstekende weers omstandigheden kenmerkten de jaar lijkse tocht die Oranjedag" zaterdag voor de Veenendaalse minder-validen en invaliden had georganiseerd. De route was gelijk aan die welke de Veenendaalse bejaarden veertien da gen geleden aflegden en ook zaterdag was men vol lof over de keuze van het traject, dat goeddeels door de Betuwe en Brabant voerde. De koffietafel in de Brabant-hallen in Den Bosch was ook nu weer uitstekend verzorgd en de 138 deelnemers toonden over een goe de eetlust te beschikken. ook de receptie werd gehouden. Onder de aanwezigen bevonden zich B. en W. van Amerongen. de inspecteur van het MAVO, de heer L. Pieper en verder talrijke collega's van de heer Maris. „Door uw arbeid is de christelijke school tot grote groei gekomen en kreeg zij zowel in Amerongen als daar buiten een goede naam", aldus ds. G. Kaastra, die de officiële receptie open de. „Moge God geven dat u in de jaren die u nog resten tot uw pensioen met dezelfde bezieling mag voortzetten in 't belang van het Christ. MAVO onder wijs" aldus de predikant. Hierna bood spreker namens vrienden, oud-leer krachten, MAVO- en Lager onderwijs krachten, leerlingen en oud-leerlingen der-3 scholen en het bestuur der ver eniging een stereo-platenspeler aan met een platenbon. Mevrouw Maris werd een boeket rozen aangeboden. De heer Pieper sprak hierna namens het Rayon Amersfoort van het MAVO en bracht dank namens het Rijksschool- toezicht voor het werk dat de jubilaris heeft gedaan voor het MAVO-onderwijs. „Dit is geen sinecure in deze tijd met de problemen met betrekking tot de Mammoetwet, 't Ging niet altijd ge makkelijk". Hij besloot met de wens dat hij zich nog jaren in gezondheid voor de MAVO mocht inzetten. Burgemeester jhr. mr. O. R. van den Bos«h, sprekende namens de gemeen te memoreerde de periode van de op richting van de Chr. MAVO-school en het werk dat de heer Maris hierin had gehad evenals het realiseren van een eigen MAVO-school. „Men kan wel ge loven hierin", aldus de burgemeester; „maar het moet waar gemaakt, wor den." Spreker complimenteerde het schoolbestuur en de heer Maris dat zij zo goed geïnformeerd zijn in onderwijs zaken. De heer G. W. Kuur sprak namens de MAVO leraren. „U bent geen directeur voor ons maar een gelijke zoals u met ons omgaat". De samenwerking is for midabel. Wij vinden 't geweldig iedere dag met een handdruk begroet te wor den. Wij missen die wanneer u door uw werk afwezig moet zijn. Om hier voor verzekerd te zijn bood hij de ju bilaris een triplex hand aan. „Laat u deze wanneer u afwezig moet zijn, door alle klassen gaan dan voelen wij ons gesterkt om onze dagtaak te beginnen". Verder bood spreker namens alle leer krachten een transistor-radio aan. Ds. L. Zwaan oud-voorzitter der Vereniging „Een school met de Bijbel", dankte de jubilaris voor de hartelijke „Mensen verdwijnen en verschijnen, maar wat er verandert, God niet", zo begon ds. Brouwer, na een herinnering aan zijn afscheidsdienst in Staphorst, zijn preek. „Hij wil ons in zijn genade altijd nabij zijn. Wij mogen steeds we ten, dat God onze levensgang leidt en dat onze levensgang mag staan in dienst van Hem en van elkaar". „In een ouderwetse driedeling willen we bezien wie Filippus was, wie de minister (de kamerling) was en wat het woord doet. Filippus was een van de mensen van wie verteld wordt, dat zij werkzaam waren in de- gemeente te Jeruzalem. Hij was een „tafeldienaar", een van de mensen tot wie ook Ste- fanus behoorde die de gaven van de rijken verzamelden om deze aan de ar men uit te delen. VEENENDAAL Dat er in Veenen daal wat los begint te komen op cultu reel terrein bewijzen niet alleen de nieuwste initiatieven van de wijkge- meenschap „Engelenburg". Ook dc Jeugdraad van de Geref. Kerk te Vee nendaal wil zjjn steentje bijdragen, wanneer het gaat om meer mogelijk heden te scheppen voor verantwoorde culturele recreatie. Als een eerste stap heeft hy daartoe de Veenendaalse or ganist Jans Hessels Mulder uitgenodigd en bereid gevonden in 't komende win terseizoen enkele orgel- en/of zang avonden te verzorgen. In het kader van de jaarlijkse Jeugd- week, die op zondag 7 september start met een jeugddienst in de vernieuwde Brugkerk, is de eerste orgelavond op gezet. Deze „Orgel-in" zoals de orga nisatoren het noemen, zal plaatshebben op dinsdag 9 september om half negen in de Petrakerk aan de Kerkewijk. Dit moderne en statige kerkgebouw be schikt over een 2-klaviers pijporgel ge bouwd door de fa. Verschuren uit Heyt- huysen. Op en om dit orgel zal de avond zich afspelen. De heer Hessels Mulder zal niet al leen na de door hem geïmproviseerde voorspelen de samenzang begeleiden, maar tevens zal hij enkele wetenswaar digheden vertellen over 't orgel in 't al gemeen en de orgelliteratuur. Het ligt niet in de bedoeling er een dor weten schappelijk betoog van te maken. Men zoekt het meer in de richting van een gemoedelijk praatje waarbij getracht zal worden de luisteraars ietwat weg wijs te maken in de wereld van het orgel en zijn bespelers. Om het een en ander te illustreren zil de heer Hessels Mulder ook enige stukken spelen om te laten horen hoe muzikale thema's op verschillende ma nieren verwerkt kunnen worden tot een verantwoord geheel. Waarschijnlijk zal de avond halverwege onderbroken wor den door een korte koffiepauze. Tot slot zal de organist improviseren op een thema dat men in de pauze kan opge ven. Uiteraard zal dan uit een aantal thema's gekozen moeten worden, hoewel het niet uitgesloten is, dat de organist gaat combineren. Al met al willen de organisatoren een programma bieden dat nu eens minder officieel van opzet is en waarbij ze ho pen, dat veel jongéren en ouderen, die misschien nog drempelvrees hebben om naar een officieel concert te gaan, nu de weg zullen vinden naar deze „Orgel-in". AMERONGEN De Amerongse ge meenteraad zal op maandag, 15 septem ber bijeenkomen. Behalve de notulen en ingekomen stukken vermeldt de agenda de volgende punten: Verlening gemeentelijke garantie in zake het bouwen van premiewoningen; Bezoldigingsmaatregelen en nacalcula tie trent gemeentepersoneel; Begroting recreatieschap Rijn- en Lekoevers; Aan koop huisje en grond fam. Robbertsen- Davelaar; Subsidie plaatselijke vereni gingen; Aanvulling en wijziging alge mene politieverordening; Medewerking uitgifte cultureel paspoort jongeren; Subsidie ver. De Utrechtse Heuvel rug t.b.v. rijwielpaden; Zo mogelijk worden aan deze agenda nog twee pun ten toegevoegd n.l. geldlening ten ber hoeve van de bouw van de school aan de Gasthuisstraat en aankoop grond van mevrouw Van Heeckeren. AMERONGEN Wanneer het voor stel van burgemeester en wethouders in de a.s. raadsvergadering bij de raadsleden instemming vindt zal het verboden zijn om in Amerongen ge vaarlijke reclamemonsters door middel van huis aan huisbezorging te versprei den. In het belang van de gezondheid en veiligheid van kinderen moet tegen de genoemde verspreiding effectief kunnen worden opgetreden. De vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft hierover een advies uitgebracht. Daarbij mocht Filippus ook het evan gelie prediken. Je ziet hier in Gods woord, dat juist de mensen, die met de armenzorg bezig zijn diakenen de prediking Verzorgden. Wij hebben al les netjes in hokjes ingedeeld, ouder lingen, diakenen, een predikant, maar Filippus was diaken èn evangelist." „Filippus handelde naar de opdracht van Christus: „Gij zult mijn weg gaan." Dat is niet altijd een gemakkelijke weg. Maar Filippus heeft begrepen, dat hij hem toch gaan moest. Want daar in Samaria begon hpt werk van God de overhand te krijgen er was grote blijdschap in Samaria. Dan zegt God: „Je laat dit werk in de steek. Je taak is niet langer voor de gehele gemeente, maar juist voor die enkeling. Het is goed mogelijk dat juist die broeder diaken, die zo weinig tijd heeft, een taak voor een enkeling heeft. Daarom vinden we Filippus in deze woeste weg bij Gaza". „Voegt u bij deze wagen is de op dracht, die Filippus daar krijgt. Mis schien heeft hij dat eerst wel aarze lend gedaan, maar hij vindt het werk, dat op hem ligt te wachten. Een die naar van het woord heeft vandaag niet meer zo'n bepaalde engel, die hem zegt wat hij doen moet. Toch kun je soms uit de omstandigheden duidelijk opma ken, welke weg je gaan moet. Dan weet je dat God ook een ge meente heeft in Leersum en dat er ook in Zeist werk voor je ligt. (In Zeist heeft ds. Brouwer een part-time func tie bij het onderwijs aanvaard red). „De kamerling las Jesaja 53. De bij bel vertelt niet het hele verhaal, maar een gesprek kan op allerlei manieren beginnen. Het is zeker dat Filippus het over Jezus en zijn werk gehad heeft. In de loop van het verhaal zie je dat er zegen is op het werk van Filippus, dat er reeds na korte tijd een geloofsbelij denis uitgesproken werd. Zo zie je dat er bij God in korte tijd veel kan ge beuren." „Filippus mocht zegen op zijn werk hebben, maar ook de minister was ver blijd. Er staat toch dat hij zijn weg in blijdschap vervolgde. Het is moge lijk, dat hij uiting gegeven heeft aan die blijdschap door het gaan zingen, misschien van psalmen, misschien heeft die blijdschap zich naar binnen gekeerd. Misschien heeft hij gedaan Rehoboth bood plaats aan een rela tief grote schare Renswoudenaren, on der wie een aantal jongeren, en een hond. Na de inleidingen van voorzitter mr. W. R. van der Sluis, gedeputeerde en primus van de provinviale ruimte lijke ordening, en ir. P. Kluyver, direc teur van de provinciale planologische dienst, ontspon zich een discussie waar bij het publiek er blijk van gaf nauwe lijks bewondering te hebben voor de wijze waarop Renswoude in het streek plan wordt bedeeld: het is niet noodzakelijk dat dc ge meente verdere uitbreiding van beteke nis ondergaat. De gedachten gaan niet verder dan een geringe uitbreiding van de woonbebouwing die het karakter van een afronding kan dragen. De begrote bevolkingssterkte bedraagt voor 1985 om en nabij drieduizend zielen, en de woningvoorraad 750 huizen. In januari '68 had Renswoude 505 woningen, en het inwonertal staat op het moment op ruim 2660. Dat waren de punten waarover het publiek graag wat meer wilde horen. De eerste vragen kwamen van de wet houders H. Vermeulen en J. T. Wolles- winkel. Na een onderonsje met burge meester Hosang openden ze het vuur op de provincie, waarna ook de overi ge aanwezigen zich niet onbetuigd lie ten. Ze reageerden zo mede op een drin gende oproep die de plaatselijke kies verenigingen van de ARP en de CHU door middel van een circulaire aan Renswoudes inwoners had laten uit gaan. Daarin stelde men: „Het ont- werp-streekplan is niet in overeenstem ming met de belangen van Renswoude en met de gerechtvaardigde verlan gens van de inwoners van ons dorp". Om deze gevoelens voor de zoveelste maal uit te dragen wendde men zich nu tot de Gedeputeerde en de planolo gen. Als laatste in de rij van negen ge meenten kreeg Renswoude hiertoe de gelegenheid. Tot dinsdag, morgen dus, heeft men gelegenheid nog bezwaren officieel in te dienen. „We hebben nog maar vier dagen om bezwaar te maken, dat is wel erg kort voor mensen die nu pas werkelijk aan de weet komen wat het streekplan pre cies inhoudt. Alleen een deskundige zou in vier dagen kunnen nagaan wat de gevolgen kunnen zijn", aldus raadslid H. Stoer, vanaf de voorste rij stoelen, naast burgemeester en wethouders. De heer Stoer vond dat hoorzittingen als deze beter kurinen worden gehou den wanneer een plan nog in het sta dium van voor-ontwerp verkeert. Belangrijkste vraag bleef evenwel: „Hoe komt men aan het opgegeven in wonertal van 3000 in 't jaar 1985?" Ei gen Renswoudese berekeningen kwa men uit op 4000, en zelfs op 6000. Planoloog Timmer legde uit dat 'n en- ander berekend is op basis van gege vens uit 1965. Tot 1968 zag het er inder daad naar uit dat men op 3000 zou uit komen, maar toen kreeg Renswoude z'n bouwstroom. De heer Timmer schatte nu het inwonertal in 1985 op 3300. „Maar," zo klonk uit de zaal, „we hebben een goedgekeurd bestemmings plan waardoor we 350 huizen extra krij gen. Dan komen we al minstens op 4000 inwoners...". De heer Timmer was 't er niet mee eens, uitgaande van de VEENENDAAL Mej. B. v. ^1. S. werd vrijdagavond per ambulance naar het Julianaziekenhuis overgebracht na dat zij op de Industrielaan in botsing was gekomen met een auto, bestuurd door de Veenendaler B. Zij reed met haar bromfiets de zuidelijke rijbaan van de Industrielaan over met de be doeling de Zuivelstraat in te rijden waarbij zij geen voorrang gaf afTn de automobilist. stelling dat de woningbezetting af neemt. „We moeten niet rekenen op vier, maar op gemiddeld drie mensen per woning, en dan blijven we toch be neden de vierduizend". Dit was 't moment waarop wethouder Vermeulen enigszins verontwaardig uit riep, dat planoloog Timmer de zaken „schemerig" stelde. „Bij het contact tus sen G.S. en B. en W. is duidelijk gezegd dat er geen reden is het getal van drie duizend te verhogen, en nu krijgen we alweer wat speling...". Mr. v. d. Sluis gaf toe dat het inder tijd dan wel wat te streng was gesteld. Wethouder Wolleswinkel kwam nog eens terug op het getal 6000. „We leven hier op zeer vruchtbare bodem. Er is hier een straat met woningen, waar binnen twee maanden vijfendertig ba by's geboren zijn". Hierop voortbou wend vroeg de wethouder: „Als het nu toch naar zesduizend gaat uitzien, mo gen we onze mensen hier dan vrij la ten leven, en huizen voor hen uitge ven?". „Met 350 huizen kan Renswoude voorlopig nog wel vooruit", vond mr. v. d. Sluis, waaraan hij toevoegde dat de geldigheid van een streekplan zich over tien jaar uitstrekt. Dan volgt 'n herziening. „Maar nu is de planning: geen extra stimulans in de groei van plaatsen als Renswoude". Na de opmerking van wethouder Wolleswinkel, dat zijn gemeente ook wordt belemmerd in het aantrekken van industrie zei de heer v. d. Sluis: „Als je overal industrieterreinen gaat inrichten, dan kun je het ruimtelijke ordening-beleid wel op zolder leggen". „Wat doet u nu?" vroeg een Rcns- woudenaar vanuit het midden van de zaal. „U hoort dat we er allemaal te gen zijn, en wat doet u nu?" Mr. v. d. Sluis fronste zijn wenkbrauwen, maar de vragensteller stelde al: „Wg als inwoners van Renswoude zullen uiteindelijk uitmaken wat hier in Rens woude gaat gebeuren". Het provinciale team kreeg nog heel wat kritiek te verwerken, ook nadat wethouder Wolleswinkel had verteld dat Gedeputeerde Staten B. en W. al hebben beloofd Renswoude meer ac commodaties te zullen toebedelen, en dan speciaal voor het verenigingsleven. RHENEN Zaterdag vierde mevr. H. J. Reinshagen-Van Beek haar zilve ren jubileum. Zij was op die dag 25 jaar in dienst van de PTT. Zij werkte vanaf 1930 op het Rhenense postkan toor. De diensttijd werd onderbroken van 1940 tot 1954. Daarna kwam zij terug en maakte zij de vijf en twintig jaar vol. Zij maakte in die tijd drie directeuren mee. Ze waren allen ter receptie in hotel „De Grebbeberg", waar meer dan twintig bloemstukken werden binnengebracht en vele stoffe lijke blijken van waardering aan de jubilaresse werden overhandigd. Mevrouw Reinshagen, die voorname lijk als lokettiste werkzaam was, werd in eerste instantie toegesproken door de huidige directeur de heer Bastiaanse. Hij bracht namens de hoofddirectie de complimenten over en sprak van een bijzonder goede samenwerking en een grote trouw. Er was niet alleen een bloemenhulde, maar ook de zilveren PTT-broche die bij een vijfenentwintig- jarig dienstverband wordt uitgereikt. Namens het personeel van het kan toor in Rhenen sprak de heer Jager, die zijn gelukwensen vergezeld liet gaan van een fraaie gouden speld, waarin een parel was gezet. Gepensioneerd directeur J. Huisman was ook ter receptie. Ook hij hield een korte toespraak, waarbij talrijke her inneringen werden opgehaald. De heer Huisman was al chef van mevrouw Reinshagen in 1940. In 1962 werd hij opgevolgd door directeur De Jong, die ook al zijn gelukwensen kwam aanbie den. En dan was er nog een oudgediende, de heer H. v.d. Berg, oud-voorman van de bestellers. Onder de velen, die mevrouw Reins hagen kwamen feliciteren, waren ook de buurtbewoners. Bij monde van de heer C. G. J. Baars boden zij een en veloppe met inhoud aan. „Het is voor mij een zware dag ge weest", zei mevrouw Reinshagen na afloop, „maar wel een onvergetelijke. Ik sta gewoon versteld van al deze fraaie geschenken en van al die bloe menpracht." SCHERPENZEEL In de afgelopen week is de Wilhelmina ziekenverple ging verhuisd vanaf de Dorpsstraat naar de Molenweg hoek Vijverlaan bij het bejaardencentrum. Vanaf maan dag 8 september wordt het werk van de wijkverpleging gedaan vanuit het nieuwe gebouw. Zuster Hubée is met vakantie. Er wordt echter waargenomen door de vroegere wijkverpleegster zuster Smit. De spreekuren van de zuster en ook de uren voor de consultatie-bureau's blijven hetzelfde. Het bestuur wil in de maand oktober aan het publiek de gelegenheid bieden om het gebouw te bezichtigen. Een officiële opening is niet gepland. De Scherpenzelers ho pen dat het gebouw er van binnen mooier uitziet dan aan de kant van de Molenweg. Achetectonisch gezien is het geen aanwinst voor deze omge ving. VEENENDAAL De 72-jarige H. moest zaterdagmiddag met gebroken ribben en inwendige kneuzingen naar het Julianaziekenhuis worden overge bracht, nadat hij een trap van een paard had gekregen. Het ongeval vond plaats in een weiland nabij de woning van het slachtoffer aan de Mid- delbuurtseweg. ondervonden zaterdag dat het een aparte plaats inneemt in de harten van de Amerongers. Het echtpaar Maris en familieleden samenwerking die hij tijdens zijn 22- jarig voorzitterschap mocht ondervin den. „Wat u hebt gepresteerd", aldus ds. Zwaan; „eist alle lof en waarde ring". Hij wenste hem verder Gods ze gen toe. De heer J. Riepma sprak een harte lijk woord namens alle oud-leerkrach ten. „Wij danken u", aldus de heer Riepma; „voor alles wat wij van u mochten leren en voor de prettige sa menwerking". Vervolgens spraken nog de heren H. Morel, als vriend van de jubilaris, de heer F. J. van Bergen, hoofd van de o.l. Ireneschool te Ame rongen en de heer G. Meijer namens de damvereniging waarvan de heer Maris voorzitter is. Tenslotte dankte de heer Maris allen waarmee hij heeft mogen samenwer ken, maar bovenal God die hem in staat stelde zijn werk te doen. „Ik zal u zegenen en gij zult tot een zegen zijn", was zijn richtsnoer in 't leven ge weest." Dat dit een waar woord is heb ik altijd ervaren. Ik heb slechts getracht dit voor een ieder die ik mocht helpen waar te ma ken. Misschien ben ik hierin niet altijd geslaagd. Doch het doel en de liefde hiervoor heb ik steeds, nagestreefd. Dit moet men in 't werk uit laten komen". Hij dankte alle sprekers voor de goe de woorden en voor de vele geschenken. Daarna was er voor iedereen gele genheid de heer Maris met zijn dubbe le jubileum te feliciteren. SCHERPENZEEL Op donderdag 16 oktober zal wederom in de Holevoet- school een bloedplasma-avond worden gehouden. Evenals in voorgaande ja ren zullen de ingezetenen huis aan huis bezocht worden om te vernemen of zij bloed wensen te geven. Alleen in de leeftijd van 18 tot en met 64 jaar kan men zich als donor op geven. De wens van de afdeling Scherpen- zeel van het Nederlandsche Roode Kruis is dan ook, dat het aantal aan meldingen die van het voorafgaande jaar overtreffen. RHENEN Zaterdagavond botsten twee personenauto's op elkaar ter hoogte van de viersprong Toeristische Autoweg - Nieuwe Veenendaalseweg, doordat de 79-jarige bestuurder S. J. P. uit Rhenen geen voorrang verleen de aan de Rhenenaar J. v. B„ die over de voorrangsweg reed. De wagen van Van B. sloeg enkele malen over de kop en was totaal vernield. De wa gen van P. was aan de voorzijde nog al ernstig beschadigd. Zowel Van B.. als zijn mede-inzittende S„ eveneens af komstig uit Rhenen, werden overge bracht naar het Julianaziekenhuis. Van B. had schaafwonden en S. was kwam met de schrik vrij. Verloren: dameshorloge met zwart bandje, gele regenbroek en bruine ny lon regenjas. Gevonden: herenbril. Inlichtingen Rijkspolitie Eist. ELST Dezer dagen is gestart met het aanleggen van de Oranjestraat, welke weg deel uitmaakt van het uit breidingsplan II in Eist. Eerst zal de straat geheel gereed worden gemaakt, waarna met de bouw van zowel gemeentelijke, als particu liere woningen een aanvang wordt ge maakt. VEENENDAAL Waarschijnlijk door het eten van gerookte paling heeft zich in een Veenendaals gezin voedsel vergiftiging voorgedaan. De vis was ge kocht op de markt en is na het consta teren in beslag genomen en voor on derzoek doorgezonden naar de Keurings dienst van Waren. ELST De Ncderl. Christen Vrou wenbond te Eist is van plan op 16 sep tember met het winterprogramma te starten. De heer J. H. A van Dijk uit Rijs wijk is uitgenodigd om een lezing te houden over de arbeid van het Pro testante Interkerkelijk Thuisfront.

De Vallei | 1969 | | pagina 3