Wereldtitel voor Jackie Stewart Benelux-ploeg verloor van Noorwegen Ben Kusmic aan de dood ontsnapt Fransen evenaarden Europees record Eerst betalen, dan rijden Zege voor Hoekstra Geen ereplaatsen voor Nederland Atletiek-prestaties Goede vijfkamp van Mieke Sterk Coureur verongelukt Atleet doodgevroren Tafeltennis jeugd speelde gelijk Pijnen won Ronde van het Noorden Vierde plaats voor Boom bij revanches Vruchten Successen Onder limiet Obsessie Redelijk 4 x 200 meter Beelen haalde het niet EK roeien voor dames KORFBAL HOCKEY MAANDAG 8 SEPTEMBER 1969 DEN HAAG Ben Kusmic, een van de twee bondscoaches van de KNAU, die de Nederlandse afvaardiging naar de Europese atletiekkampioenschappen in Athene zullen begeleiden, is zater dag aan de dood ontsnapt. Op weg van zijn woonplaats Sittard naar het trainingskamp van de atleten in het nationaal sportcentrum Papen dal bij Arnhem, werd Kusmic bij Mook door een tegenligger in de flank gegrepen. Ben Kusmic werd uit de to taal vernielde wagen geslingerd doch liep slechts lichte kneuzingen op. PARIJS Een Franse atletiekploeg bestaande uit Alain Sarteu'r, Patrick Bourbeillon, Bernard Brugier en Gil les Berthould heeft zaterdagmiddag in Parijs het Europese record op de 4 x 200 m geëvenaard. Het Franse kwar tet liet 1 min. en 23.6 sec. afdrukken waarmee het even snel was als een Westduitse formatie op 24 juli van het vorig jaar in Werdohl. Een ander Frans team noteerde in Parijs 1 min. en 22.5 sec. maar deze prestatie kon niet als Europees record worden erkend omdat de ploeg we gens een foutieve wissel werd gedis kwalificeerd. OSS Piet Beelten uit Lisse is niet geslaagd in zijn poging het Nederlands record op de 10 Engelse mijlen te ver beteren. Beelen deed zondag in Oss een aanval op dit record van Aad Steylen. De atleet van de Spartaan won wel de wedstrijd in 53 min. 14.04 sec. 1. Beelen (de Spartaan, Lisse) 10 mij len (16,90 km) in 53 min. 14.04 sec; 2. Wink (Amsterdam) 54.09,02; 3. Thuijs (Best) 54.37,05. Grillige Hans van Enkhuyzen gaat wel naar Voor Van Enkhuyzen mag de ver kiezing in de atletiekploeg voor Athene wel een hoogtepunt zijn, zijn baan als vertegnwoordiger is hij kwijt. Twee maanden geleden werd hij - twee maanden op proef - aan genomen bij de Diepvries Unie in Bergschenhoek. Op de vraag „Va kantieplannen?" antwoordde hij. „Waarschijnlijk niet, maar als ik gekozen word voor Athene wil ik daar graag heen". Antwoord»: „Ak koord". Het bleek echter niet akkoord. Het bleek te zijn: Hier blijven of naar Athene gaan en niet terugkomen bij de zaak. Van Enkhuyzen wil naar Athetne en dat hield dus in ontslag, Een van de directeuren ontkende in een na praatje met de ex-vertegenwoordi- ger de oorspronkelijk gemaakte af spraak niet, maar zei dat hij tot zijn spijt geen precedent kon schep pen. JACKIE STEWART wereldtitel MONZA Bruce McLaren, de Nieuwzeelandse autocoureur, heeft zaterdag een bedrag van ruim vijf tienduizend gulden gestort bij een Italiaanse rechtbank om zondag deel te kunnen nemen aan de Grote Prijs van Italië, die op het circuit van Monza werd gehouden. Nadat McLaren het geld had gestort kreeg hij van de autoriteiten zijn race-auto terug die vrijdag na de training in beslag was genomen, omdat hij een boete niet had be taald. McLaren had in september 1967 een journalist aangereden en was door de rechter veroordeeld tot het betalen van een schadevergoeding Zaterdag kon McLaren echter aantonen, dat hij nooit in kennis was gesteld van de gerechtelijke uitspraak. EINDHOVEN Paul Hoekstra, die aan de Gentse Academie voor Licha melijke opvoeding studeert, heeft zon dag op het Beatrixkanaal bij Eindho ven in internationale kanowedstrijden de K-l senioren 500 en 1000 meter ge wonnen. Op de kilometer konden geen tijden worden opgenomen doordat de te lefoonlijn door kwajongens was door gesneden. Op de 500 meter moest Hoek stra zware strijd leveren met Arend Bloem en Jan Wittenberg. De ver schillen waren resp. slechts 0,2 en 0,4 seconde. De tijd van Hoekstra was 1.59,6. De belangrijkste uitslagen waren: K-l 500 meter senioren: 1. Hoekstra (Gent) 1.59,6; 2. Bloem (Zwetplassers) 1.59,8; 3. Jan Wittenberg (DKV) 2.00,0. K-l 1000 meter senioren: 1. Hoekstra (Gent); 2. Verhaard (Beatrix); 3. Bloem (Zwetplassers). - K-l 500 meter junioren: 1. Overaath (Belg.); 2. Kleijn (Trekvogels); 3. Dee- ge (Windhappers). K-l 1000 meter junioren: 1. Van Es (Trekvogels) 4.36,1; 2. Kleijn (Trekvo gels) 4.37,3; 3. Broeks (België) 4.37,4. K-2 senioren 1000 meter: 1. Hoek- stra/Wittenberg (Gent/DKV) 3.45,0; 2. Bloem/Keetman (Zwetplassers) 4.01,5; 3. Tigchelaar/Geurts (Beatrix) 4.95,2. K-2 seioren 500 meter: 1. Wittenberg/ Hoekstra 1.46,3; 2. Bloem/Keetman 1.51,9; 3. Tigchelaar/Geurts 1.53,4. K-2 junioren 500 meter: 1. Van Es/ Kleijn (Trekvogels) 1.55,4; 2. Broek/ Overaath (Belg.) 1.56,4; 3. Van Brakel/ Van Eijk (Beatrix) 2.04,1. KLAGENFURT Opnieuw hebben Rusland en Oost-Duitsland de finales van de Europese roeikampioenschap- pen voor dames, die zondagmorgen op de Wörthersee bij Klagenfurt werden gehouden, beheerst. Rusland eiste de titels op in de nummers vief met stuurvrouw, skif en dubbel vier. De Oostduitsers wonnen het goud bij de dubbel tweeën en het hoofdnummer van de achten. De „Zilveren Moeien", in 1954 uitgeloofd door de Nederlandse roeibond voor de winnaar van het of ficieuze landenklassement, ging van Oost-Düitsland over naar Rusland. De Nederlandse dames bij de laat ste kampioenschappen goed voor res- pectievelijk een brenzen en een zilve ren medaille kwamen dit maal niet aan het erevlot. Jenny van Driel en Ineke Poelenije werden in de dubbel twee vijfde en de Tachos-de Vliet- Gyas-aciit eindigde in het slotnum mer als vierde. In de kleine finale van de qua druples voor de klassering van de ze vende tot en met tiende plaats ging de dubbel vier van De Vliet als tweede door de finish. Hoe groot de overmacht van Rus land en Oost-Duitsland was bij deze 16e Europese kampioenschappen voor dames blijkt overduidelijk uit de me daille-verdeling. Beide landen verover den op elk nummer een plak. De ster ke Russische roeisters zorgden voor drie maal goud, een maal zilver en een maal brons, de Oostduitsers voor twee eerste, twee tweede en een der de plaats. Athene maar is zijn baan Johan Marinus van Enkhuyzen was donderdagavond een gelukkig man. Op de sintelbaan aan het Rotterdamse Lange Pad, waar hij tien jaar geleden als jochie van dertien jaar zijn eerste schreden zette op het pad van de atletiek, vertelde bondssecretaris Jan Oskam hem dat hij geselecteerd was voor de Europese atle tiekkampioenschappen. De stralende Van Enkhuyzen, die zich de afgelopen maanden heeft ontwikkeld tot een hordenloper van formaat, kwam handen te kort om de felicitaties van clubgenoten in ontvangst te nemen. Voor de lange Rotterdammer werden daarmee weken van martelende onderzekerheid afge sloten. Wie kende Hans van Enkhuyzen en kele maanden geleden eigenlijk? Insi ders wisten dat de atleet van Metro grote mogelijkheden had maar de vraag was of de grillige Van Enkhuyzen be reid zou zijn de zware weg naar de top t^ gaan. Hans' van Enkhuyzen zal de laatste zijn om te ontkennen dat hij de doorbraak naar de top te dan ken heeft aan Peter Nederhand, in de vijftiger jaren een van de betere hor denlopers in Europa. Nederhand, zelf ook nooit een van de gemakkelijksten, voelde Van Enkhuy zen feilloos aan. Er groeide een band van vertrouwen en vorig jaar begon de harde training van het duo zijn eer- MONZA Jackie Stewart, reeds win naar in Zuid-Afrika, Spanje, Nederland, Frankrijk en Engeland, heeft zondag door een zege in de Italiaanse Grand Prix het wereldkampioenschap 1969 der coureurs (formule 1-renwagens) opge ëist. De Schotse Matra-Ford-rij der triomfeerde op het snelle circuit van Monza in recordtijd en heeft thans 60 punten in de competitie om de wereld titel. Steward had voor de 391 km 1 uur 39 min. 11,2 sec. nodig, hetgeen neer komt op een gemiddelde van 236,523 km/uur. De Nieuwzeelander Denis Hui- me was sedert 1968 met een gemiddelde van 234 022 houder van het record. Direct ha de start nam Stewart, die ditmaal overigens niet voor de snelste trainingsronde had kunnen zorgen, de leiding met zijn blauwe Matra-Ford. Tot enthousiasme van meer dan 100.000 toeschouwers liet hij de Lotus-Ford van Jochen Rindt achter zich. De Oostenrij ker, die zich de snelste in de training had getoond, kwam echter terug en passeerde in de zevende ronde Stewart. Een aanval van titelhouder Denis Hui- me kostte Rindt echter even later zijn leidende positie. Ook de Nieuwzeelan der kwam slechts eenmaal als eerste langs de tribunes. Stewart overbrugde schijnbaar moeiteloos het verschil. Toch zou de „Flying Scott' nog felle strijd moeten leveren. In de laatste ronde zorgde Rindt voor een sensatie. In een bocht ging hij opnieuw de snelle Matra voorbij. De hogere topsnelheid van de Franse renwagen bracht de beslissing. Meter na meter heroverde Stewart. De snelste ronde kwam op naam van Beltoise met 1 min 25,02 see (gem. 242,957 km/u), een nieuw record. Oude record 239.306 km/u op naam van Oli ver). Uitslag: 1. Jackie Stewart (GB) met Matra-Ford de 68 ronden (391 km) in 1.39.11,2; (gem. 236,523 km/u, nw. record, oude record 234,022 km/u op naam van Hulme); 2. Jochen Rindt (Oost) met Lo tus-Ford 1.39.11,43; 3. Jean-Pierre Bel toise (Fr) met Matra-Ford 1.39,11,43; 4. Bruce McLaren (N-Z) met McLaren- Ford 1.39.11,45; 5. Piers Courage (GB) Hoofdklasse Blauw WitStSnfries 138 ArchipelLuto 66 Het ZuidenDie Haghe 31 Ons EibernestWesterkwartier 75 HKV—Deetos 5—3 Overgangsklasse a RodaDeto 43 RegenboogZuiderkwartier 106 Groen GeelKoog Zaandijk 38 PSVSpangen 34 DanaïdenSwift 61 Overgangsklasse B SamosSparta 53 ZKC—DOS 11—5 SCORapiditas 59 NaasWordt Kwiek 55 AKC—Asko 8—5 Eerste klasse AchillesONI 8—2 Wit BlauwNaas 77 HKCEKCA 10—2 Oost ArnhemRapiditas 2 145 RigtersbleekSOS 64 Tweede klasse A Groen ZwartHellas 33 Naas 3—HKC 2 3—8 ZKC 2Rigtersbleek 2 54 BKC 51—DOS 2 3—8 Tweede klasse B Onder OnsVada 52 ApolloOlympus 53 Blauw ZwartAmicitia 44 Rapiditas 3Steeds Hooger 32 met Brabham-Ford 1.39.44,70, op twee ronden: 6. Pedro Rodriguez (Mex) met Ferrari 312. Stand wereldkampioenschap: 1. Ste wart 60 pnt.; 2. Ickx (Belg) 22 pnt.; 3. McLaren 21 pnt; 4. Hill (GB) 19 pnt.; 5. Beltoise 15 pnt.; 6. Siffert (Zwits) 13 pnt.; 7. Hulme (N-Z) 11 pnt.; 8. Cou rage 10 pnt. DEN HAAG Anderhalve week voor het begin van de Europese atle tiekkampioenschappen in de Griekse hoofdstad Athene zijn er in het bui tenland nog enige opzienbarende pres taties geleverd. Zo won de Engelsman Dick Taylor, die dit jaar ook al de snel ste tijd noteerde op de 5000 meter (13.29.0) in Londen de 3000 meter in de beste wereldtijd van dit seizoen: 7.47.6, acht seconden boven het wereldre cord van de Keniaan Keino. Een van de favorieten voor Athene, versprin ger Lynn Davies, toonde zich aller minst in vorm met een sprong van slechts 7.56 meter. Een andere kandi daat voor een gouden medaille, we reldrecordhouder speerwerpen Jorma Kinnunen stelde tijdens de interland Zweden-Finland in Stockholm even eens teleur. Hij wierp 72.86 meter, waarmee hij bijna twintig meter on der zgn. record van 92.70 bleef. Van beter gehalte waren de prestaties van de Finse verspringer Pertti Pousi (8.00 meter) en zijn landgenoot Matti Yrjo- las, die de kogel 19.45 meter ver stoot te. Zweden won de wedstrijd met 213,5 tegen 195,5 punten. Ook bij de dames werd Zweden eerste: 75-60. Pau- li Nevala, de Olympische kampioen speerwerpen 1964 in Tokio, nam niet aan de interland in Stockholm deel en wierp in Imatra 87.44 meter. In Mos kou leverde Valentin Gavrilov en uit stekende prestatie door op een nieuwe kunststof aanloop over 2.18 meter te springen. OSLO Opnieuw heeft de Benelux- ploeg zijn meerdere moeten erkennen in Noorwegen. Dit keer versloegen de Noren hun tegenstanders in het Bislet- stadion van Oslo met 115-95. Over het algemeen lag het prestatieniveau op zeer middelmatig niveau. Alleen Gas ton Roelants liep zaterdagmiddag een indrukwekkende race op de tien kilo meter. De Belg, die volgende week bij de Europese kampioenschappen in Athene ook op dit nummer uitkomt, be wees in een fraaie solo, dat hij in de Griekse hoofdstad tot een van de ge vaarlijke concurrenten moet worden ge rekend. Roelants won in 28 min en 19 sec. De vjjfde snelste tjjd dit seizoen in de wereld gelopen. Van de Nederlanders in de Benelux- ploeg bracht alleen de Amsterdammer Cees de Winter het tot een overwin ning. De jonge AAC-er won het polstok hoogspringen met een hoogte van 4.30 meter. Een tegenvaller was het lopen van Hans van Enkhuyzen op de 110 meter horden. De Rotterdammer, die onlangs werd toegevoegd aan de Ne derlandse afvaardiging naar Athene, eindigde als vierde en laatste op de 110 m. horden met een tijd van 14.8 sec. Ruim boven zijn normale prestatie ni veau. Speerwerper Piet Olofsen wierp voor de vierde maal dit seizoen boven zeventig meter, maar zijn 70,62 meter bracht hem toch niet meer dan de der de plaats. De noor Ame Kvalheim be haalde een dubbele overwinning. Zater dag won hij de 1500 meter in een zeer acceptabele tijd tijd van 3 minuten en 40.4 seconden. Op de tweede dag was hij op de 5000 meter zijn concurrenten in de eindsprint te snel af. De tijd (14.20.-) was internationaal van weinig betekenis. Heren Eerste klasse - B - West Delftse Studenten - Laren 1-1. Hil versum - HDM 0-2, Schaerweyde - HGC 1-0, Kampon - BMHC 3-0, Am sterdam - HHIJC 0-1. Zuid: MEP—HTCC 0-0, Keep Fit-'s-Her- togenbosch 0-1, MOP - Venlo 2-5, EMHC - Tilburg 0-0, Eindhoven - Bre da 0-1. GASTON ROELANTS winnaar 10000 meter ste vruchten af te werpen. Van Enk huyzen werd gekozen voor de Neder landse ploeg, die in het Italiaanse Brescia aan de zeslanden wedstrijd deelnam. „Als ik daar nu nog aan denk, rijzen de haren me ten berge. Ik moest daar lopen tegen 0.3. Edy Ottoz, de Italiaan die in 1966 Europees kampioen op de horde werd. Ondanks mijn 1.94 m voelde ik me een heel kleine jongen" herinnert Van Enkhuy zen zich nu. „Toch is die wedstrijd van beslissende betekenis geweest. Ik voel de dat ik wat kon. Dat kwam ook wel uit toen ik een paar weken later in Groningen bij de nationale kampioen schappen achter Edward de Noorlan- der de zilveren medaille veroverde. Al leen met mijn tijd van 14.9 seconden was ik niet tevreden. Maar je kunt niet alles tegelijk hebben". Om er meer uit te halen werd voor de winter een trai ningsschema opgezet dat zou moeten uitmonden in een plaats voor Athene. Vijf maal in de week onderwierp Van Enkhuyzen zich aan de zware opdrach ten van Nederhand, die zijn pupil op moeilijke momenten steeds voortreffe lijk ter zijde stond. Bij de snelheids training ondervond Van Enkhuyzen on misbare' steun van clubgenoot Coen Jansen, die ook het oog gericht had op Athene. De maanden vam noeste huisvlijt op het Lange Pad en in het Kralingse Bos brachten al direct successen bij het begin van het nieuwe seizoen. Zijn persoonlijke record op de 110 m horden ging omlaag naar 14.5 seconden en de aanwijzingen werden steeds sterker dat van deze tijd nog de nodige tienden afkonden. Te meer daar in de daarop volgende weken zijn tijden vrijwel constant op een niveau rond de 14.5 ser. bleven liggen. De grote kans kwam in juli bij de West Athletic wed strijd in Madrid, waar op de tartanbaan van het Valehermoso stadion Spanje, Oosten rijk, Denemarken, België, Zwitserland en Nederland elkaar ontmoetten. Voor de Nederlandse heren-atletiek werd die wedstrijd een afgang. Alleen Aad Stey len die in de tropische hitte de mara thon won en Hans van Enkhuyzen deel den niet in de malaise. De voor een hordenloper ideaal gebouwde Rotter damse vertegenwoordiger wist dat hij op het veerkrarhtige tartan een fraaie kans zou krijgen. Met zijn lichte tred tussen de horden en zijn aanmerkelijk opgevoerde snelheid moest er een snel le tijd te maken zijn. Toch zal ook hij zelf niet verwacht hebben dat hij in de Spaanse hoofdstad, waar op de hor den gerenommeerde lopers als de Belg Wilfried Geeroms en de Zwitser Wer ner Kuhn uitkwamen, op de hoogste trede van het ereplatform zou komen. Een waardevolle tip om zijn start blok iets naar achteren te leggen in verband met de veerkracht van het tar tan, bracht hem een tijd van 14.1 se conden, eentiende beneden het nationa le record van Eef Kamerbeek. Van erkenning als Nederlands record kon echter geen sprake zijn omdat de rugwind iets te sterk was. De Spaanse jury had in Madrid twee windmeters opgesteld, waarvan er een de maximaal toelaatbare rugwind van 2 m/sec. aan wees en de andere meer aangaf. Hoe wel Van Enkhuyzen dat record toen al graag had willen hebben, was het toch een feit van ondergeschikt belang. Het 14.1 sec. was hij namelijk onder de limiet (14.2) gekomen die voor uit zending naar Athene was gesteld. Voorwaarde was echter dat aan de eis tweemaal voldaan zou worden. Voor Van Enkhuyzen, die in het begin van het jaar niet op de lijst van Athene- kandidaten stond, waren de mogelijk heden om zich met sterke buitenlan ders op een kunststofbaan te meten echter niet aanwezig. Hij zou het op eigen kracht moeten doen. Bij de na tionale kampioenschappen in Gronin gen, waar het zou moeten gebeuren, zaten de weersomstandigheden tegen. Zondag toen de series van de 110 me ter horden werden gelopen was de baan bijzonder zwaar, maar deson danks behaalde hij de Nederlandse ti tel in 14,6 sec. Toep 's avonds de ploeg voor Athene bekend werd gemaakt, ontbrak de naam Van Enkhuyzen. Wel deelde de bond mede dat de zes da mes en twee heren die waren aange wezen niet per definitie de maximale uitzending zouden vormen. In de weken na Groningen is Hans van Enkhuyzen voortdurend op jacht geweest naar de ticket voor Athene. De mogelijkheden waren beperkt. Enkele weken geleden in Uden zat het weer opnieuw tegen maar desondanks bewees hij met 10.8 sec voor de honderd meter over vol doende snelheid te beschikken. De angst door het gebrek aan wedstrijden zijn kans te missen vrat aan Van Enk huyzen. „Ik wist dat het snel moest gebeuren anders zou ik er naast zitten. Nog twee mogelijkheden had ik. Internatio nale wedstrijden in Sittard en een wed strijd in het Heyselstadipn van Brussel. Eerlijk gezegd had ik het meeste ver trouwen in Sittard. Daar ligt een goe de haan. Maar toen ik daar 's avonds kwam sloeg de schrik me om het hart. Er stonden plassen op de baan en bo vendien hadden twee sterke Noren en de Belg Bert Geeroms afgeschreven. HANS VAN ENKHUYZEN verteten trainen Ik stond weer alleen. Ik heb toen twee keer gelopen. In de eerste race werd het 14,5 sec. en een uur later de baan was door de andere wedstrijden bepaald niet beter geworden deed ik er een tiende langer over. Die eis van 14.2 werd een obsessie voor me." „Mijn enige kans was daarna Brussel. De baan is daar nu eenmaal niet best en ik had mijzelf dan ook wel bijna afgeschreven. De mededeling van de KNAU dat ik die wedstrijd moest win nen in een redelijke tijd gaf me ech ter weer moed", vertelt een opgewek te Van Enkhuyzen nu. Onder het toe ziend oog van Nederhand, die zijn pu pil op dit belangrijke moment verge zelde won Van Enkhuyzen in Brussel in 14,4 sec. voor de Belg Heck, van wie hij enkele maanden tevoren bij de interlandwedstrijd tegen België in Bre da zijn enige wedstrijd in dit seizoen verloren had. „Ik begreep dat ik toen goed zat, al durf je er zelf nog niet aan te denken. Donderdag heb ik met zenuwen gelopen. Ik voelde me onge lukkiger dan voor een belangrijke wed strijd. Op het moment dat de heer Os kam mij vertelde dat ik naar Athene ging, viel er een zware last van me af." AMSTERDAM Mieke Sterk (ADA) heeft tijdens de Noordholland se meerkamp kampioenschappen, die op de sintelbaan Elzenhage in Am sterdam werden gehouden, een uitste kend resultaat geboekt op de vijf kamp. De Amsterdamse atlete verza melde 4581 punten waarmee zij bijna 130 punten boven haar totaal kwam van enkele weken geleden bij de na tionale kampioenschappen in Vlaardin- gen (4454). Van zeer goed gehalte waren de 13.9 seconden op de 100 meter hor den, de vertesprong van 5,81 m en de 24.2 seconden op de 200 meter. De prestaties van Mieke Sterk op de an dere onderdelen waren: kogel: 10,27 en hoog: 1,50 m. Corrie Bakker (Hellas) eindigde met 4394 punten als tweede. De beste pres tatie leverde de Utrechtse op het ver springen met een afstand met 6,09 me ter. Miep van Beek (ADA), die enkele weken geleden de uitzending naar de Europese atletiekkampioenschappen, die volgende week in Athene worden gehQuden gehouden, miste, kwam in Amsterdam niet aan de start. ZANDVOORT De 29-jarige Wil lem Seijsener uit Hillegom is zater dagmiddag tijdens de training voor de sterrendag van de Koninklijke Neder landse Motorrijders op het circuit van Zandvoort verongelukt. De rijder sloeg in het scheivlak over de kop en werd met ernstige verwondingen aan het hoofd overgebracht naar het Sint-Eli- sabeth-gasthuis in Haarlem. Kort na aankomst in het ziekenhuis is de ren ner overleden. Oorzaak van het onge luk was het nemen van een bocht met te hoge snelheid. WARRAGUL Geoffrey Watt, een 36-jarige Australische lange-afstand- loper, is zondagmorgen doodgevroren gevonden op de hellingen van Mont Erica in de omgeving van Warragul, Watt was vrijdag de bergen ingetrokken om te trainen. Hij is daar verrast door een hevige sneeuwstorm. Reddingsploe gen vonden hem zondagmorgen. DOVER De Nederlandse jeugd ta feltennisploeg heeft zaterdagavond in Dover gelijk gespeeld tegen Engeland: 4-4. De meisjes wonnen alle vier hun partijen, de jongens leden vier neder lagen. Ook de tweede wedstrijd, zondag in de Engelse plaats Bognor Regis gespeeld is gelijk geëindigd. Hoewel de Engelsen een jongenswedstrijd aan het program ma hadden toegevoegd en een meisjes wedstrijd geschrapt, in de hoop op de ze manier een overwinning te behalen, werd de eindstrijd wederom 4-4. ROUBAIJ De Nederlander René Pijnen heeft de Ronde van het Noor den gewonnen. De vijfde en laatste etappe van Anzin naar Roubaix (180 km) werd gewonnen door Van Rycke- ghem (Belg.). Eindklassement: 1. Pijnen (Ned) 24 uur 22 minuten 20 seconden; 2. Pin- tens (Bel) 24.22.59; 3. Huysmans (Bel) 24.24.50; 4. Riotte (Fra) 24.25.19; 5. Van Ryckegem (Bel) 24.25.29; 6. Vasseur (Fra) 24.25.31; 7. Peelman (Bel) 24.25.42; 8. Dolman (Ned) 24.26.15; 9. ex aequo Schoeters (Bel.); Jansen (Bel.); In 't Ven (Bel) 24.26.18; 14. ex aequo: Van der Vleuten (Ned) 24.28.14. WEST-BERLIJN Tijdens revan chewedstrijden voor de onlangs in Bmo gehouden wereldkampioenschap pen wielrennen voor amateurs is de Nederlandse titelhouder bij de stayers, Bert Boom, zaterdagavond in Berlijn niet verder gekomen dan de vierde plaats. De wedstrijd, die ging over drie manches, leverde een overwinning op voor Cees Stam, die in Bmo achter Boom op de tweede plaats eindigde. De Westduitsers Puschl en Podlesch wer den op respectievelijk 520 en 680 me ter tweede en derde. De achterstand van Boom bedroeg 1900 meter. Op de Parijse wielerbaan Vincennes won een Franse ploeg, bestaande uit Grosskost, Pingeon, Mourioux en Van Lancker een omnium voor beroepsrenners van de Belgen Merckx en Stevens, de Neder lander Karstens en de Spanjaard Gan- darias. O De Nederlandse jeugdbadmintan- ploeg heeft zaterdag in Amsterdam met 52 gewonnen van Wales. De wed strijd werd gehouden in de nieuwe badmintonhal. Het was de eerste keer, dat Nederland een overwinning behaal de op Wales.

De Vallei | 1969 | | pagina 8