ADO oefende tegen Hongaren 1 Wouters van den Oudenweyer redde 22e CHIO Rotterdam Voetbal in het buitenland Paul Lodewijkx na felle strijd won Godefroot winnaar Bordeaux-Parijs Margaret Court in finale baas over Nancy Richey SCOREBORD MYV versloeg DOS met 2-0 Stand van zaken Dodelijk ongeluk bij sportwagenrace Tennisdames namen jk revanche Rapid Wien gelijk Engeland Duitsland Trudy Groenman uitgeschakeld AMATEURS Eerste divisie Tweede divisie Anti-climax Herstel Aansluiting ft AZ '67 Hockeyers tegen Pakistan MAANDAG 8 SEPTEMBER 1969 MVV—DOS 2—0. 0—0 rust, Bro kamp 10, Quadackers 20. T. 20.000 Eerste divisie: De VolewflckersVitesse 22. Kleinjan 01 rust, Adriaanse 11 (pen.). Pijl 21, Van Ingen 22. T 5 500 VolendamHVC 10. 00 rust, Sier 1—0. T. 3.000 RCHVeendam 20. Neeskens 10 rust, Kamoen 20. T. 2.000 Helmond SportSC Cambuur 11. Krekels 10 rust, v.d. Heide 11. T. 3.500 DFCFSC 20. Kattestaart 10 rust, Vermolen 20. T. 6.000 HeraclesFC Den Bosch 00. T. 3.500 ExcelsiorFortuna VL 32. Li- bregts 10 en 2—0, rust, Hordijk 21, Liebregts 31, Robbemond 32. T. 9.000 Willem 2De Graafschap 21. Veen 01, rust, Timmermans 11, T. 6.000 0. T. 4.500 Hakkes 2—1. ElinkwtfkBlauw-Wit GooilandNoad 00. T. 4.000 EDO—PEC 1—2. 0—0 rust, Koek 1—0, Kragt 1—1 en 1—2. T. 3.0Q0 Limburgia—AGOVV 2—2. Fiech- ter 01, Coolen 11 en 21, Beek man 2—2. T. 5.000 Eindhoven—VW 3—0. Weijers 1—0 rust, Weijers 20, Bloemers 30. T. 4.000 Heerenveen—Roda JC 1—0. Lippelt 1—0 rust en eindstand. T. 3.000 RBCHermes DVS 11. Van Koo- ten 01 (pen.), Redel 11 rust en eindstand. T. 3.500 BaronieSC Drente 10. 00 rust, Earis 10. T. 2.000 VeloxWageningen 10. 00 rust, Engelsma 10. T. 4.500 DEN HAAG De redivisieclub ADO heeft zondag de competitiepauze benut voor een oefenwedstrijd tegen Tataba- nya uit Hongarije, een ploeg met vier internationales, van wie doelman Josef Gelei de bekendste is. Het werd in het Haagse Zuiderpark een gelijk spel, 1-1, in een wedstrijd tussen twee ge lijkwaardige teams. De Hongaren waren wellicht iets technischer. ADO streed, als altijd, met een grote inzet. De Tsjechische trai ner Vaclav Jezek had voor deze gele genheid Harald Berg een positie op het middenveld toevertrouwd, hetgeen de opbouw van de Haagse aanvallen echter niet merkbaar verbeterde. Na de rust stand de Noor dan ook weer op de hem vertrouwde spitsplaats. De Hongaren kwamen moeizaam op gang. ADO-doelman Thie kreeg slechts een gemakkelijk schot, terwijl zijn voor- waartsen, met name de technisch goe de Deen Holmström, Gelei herhaalde lijk op de proef stelden. Drie minuten voor rust kwam einde lijk het eerste doelpunt. Piet de Zoete schoot van ruim dertig meter hard op de paal, waarna Holmström keeper Gelei gemakkelijk kon passeren. Na de rust speelde de strijd zich hoofd zakelijk op het middenveld af. De ADO-voorhoede was schotloos en in de 61e minuut strafte Szabo een dekkings- fout in de Haagse verdediging af met een onhoudbaar schot in de linkerbene denhoek. Een kwartier later ontsnapten de Hagenaars zelfs nog aan een neder laag, toen de bal na een flitsende aanval via Czemay boven de doellijn zweefde. Mansveld bracht redding. Daarna gebeurde er in deze matige, voor scheidsrechter Pfeiffer rustige wed strijd, niets meer. Er waren 8.000 toe schouwers. Harry Wouters van den Ouden- weyer in actie. LONDEN Derby County, dat hct afgelopen seizoen naar de eerste divi sie van de Engelse league promoveer de, heeft zaterdag voor een grote ver rassing gezorgd. De debutanten versloe gen koploper Everton met 2-1 en ble ven daarmee zelf in hun achtste wed strijd ongeslagen. Everton moest de leiding in de eerste divisie overlaten aan plaatsgenoot Liverpool, dat in acht wedstrijden veertien punten heeft ver zameld. Everton heeft een punt achter stand en Derby County staat met twaalf punten derde. Derby County speelde tegen Everton zeer aanvallend en nam na 38 minuten door O'Hare de leiding. Na de hervat ting zorgde Hector Kevin in de *67 mi nuut met een kopbal voor 2-0. Everton kwam na een doelpunt van Kendall in de 71 minuut niet meer verder. Meer dan 48.000 Liverpool-aanhan- gers kregen zaterdag de schrik toen Ian Gibson Coventry City, dat in het eerste helft met snel en accuraat aan- valsspel de wedstrijd beheerst had, na 34 minuten op 1-0 bracht. De schrik verkeerde echter spoedig in vreugde want drie minuten later zorgde Ian John voor de gelijkmaker. George Strong bracht Liverpool in de tweede helft de winst. Peter Knowles speelde zaterdag zijn laatste wedstrijd voor Nottingham Fo rest, dat bij de Wolverhampton Wan derers tot een gelijk spel (3-3) kwam. Knowles, een Engelse jeugd-intematio- nal, trekt zich uit het voetbal terug om geheel en al als getuige van Jehova te gaan werken. IMOLA Paul Lodewijkx, vorige maand winnaar in Finland, heeft zon dag op het circuit van Imola ook de 50 cc-race van de Grote Prijs van Italië gewonnen, geldend voor de we reldkampioenschappen motorrenners. De man uit Nederhorst den Berg moest met z(jn eigenbouw Jamathi felle strijd leveren met de Brit Barry Smith, triom fator bij de TT-races in Assen. Aalt Toersen werd derde. De Nederlandse Kreidler-rijder voert de ranglijst voor de wereldtitel-aan met zes punten voor sprong op Smith. Voor het kampioen schap moet alleen nog de wedstrijd op 14 september in Zuidslavië worden ge reden. De strijd om de Grote Prijs van Italië heeft naast de eerste plaats van Paul Lodewijkx in de kleinste klasse, drie eerste plaatsen opgeleverd voor Engelse rijders. Phil Read behaalde zelfs een dubbele zege. De Brit bleek met een Yamaha de snelste in de 250 en 350 cc- klasse en zijn landgenoot Dave Sim- monds veroverde in de kwartliterklasse met een Kawasaki de eerste plaats. De Italiaanse toeschouwers konden hun landgenoot Giacomo Agostini, die reeds wereldkampioen is in de 350 en 500 cc-klasse, niet toejuichen. Graaf Agusto, de eigenaar van Agostini's MV's had zijn coureur teruggetrokken uit de wedstrijden uit i*rotest tegen het feit, dat de wedstrijden niet op het cir cuit van Monza zouden worden gehou den. Door de afwezigheid van Agostini in de halve literklasse werd de wed strijd gehheel open. In het felle duel dat zich ontspon, bleek Alberto Pagani met een Linto de snelste. Uitslagen: 50 cc: 1. Lodewijkx (Ned.) met Jamathi 55,187 km in 26 min 57,8 sec (gem. 122,791 km/u); 2. Smith (GB met Derbi 26.58,5; 3. Toersen (Ned) met Kreidler 27.04,2; 4. De Vries (Ned) met Kreidler 29.06,1; 8. Huberts (Ned) met Kreidler 29.06,1. Stand wereldkampioenschap: 1. Toer sen 75 pnt.; 2. Smith 69 pnt.; 2. Nieto (Sp) 64 pnt.; 4. De Vries 60 pnt.; 5. Lo dewijkx 48 pnt.. 125 cc: 1. Simmonds (GB) met Kawa saki, 95,323 km in 40.05,3 (gem. 140,029 km/u); 2. Szabo (Hong) met MZ 41.24,2; 3. F. Villa (It) met Villa 41.44,9; 4. W. Villa (It) met MZ 42.24,5. Stand wereldkampioenschap: 1. Sim monds 90 pnt.; 2. Van Dongen (Ned) 51 pnt.; 3. Braun (W-Dld) 44 pnt.; 4. An derson (Zweden) 36 pnt. 250 cc: 1. Read (GB) met Yamaha, 115,391 km ln 45.37,8 (gem. 151.730 km/u); 2. Carruthers (Zwe) met Be- nelli 45.38; 3. Andersson (Zwe.) met Ya maha 47.28,6; 4. Dansson (Zwe) met Ya maha 47.13,2; 5. Herrero (Sp) met Ossa 47.17,9; 6. Rosner (O-Dld) met MZ 47.39,9. Stand wereldkampioenschap: 1. Her rero (Sp) 83 pnt.; 2. Andersson (Zwe) 83 pnt.; 3. Carruthers (Austr) 82 pnt.; 4. Pasolini (ifc) 45 pnt.; 5. Gould (GB) 44 pnt.; 6. Jansson (Zwe) 37 pnt. 350 cc: 1. Read (GB) met Yamaha, 140,476 km in 55.46,7 (gem. 151,108 km/u); 2. Grassetti (It) met Jawa 55.50,5; 3. Schoimann (W-Dld) met Ya maha 57.59,1; 4. Bertarelli (It) met Aer- macchi 57.10,3. Stand wereldkampioenschap: 1. Agostini (It) 90 pnt.; 2. Visenzi (It) 45 pnt.; 3. Rossner (O-Dld) 38 pnt.; 4. Gould (GB) 36 pnt. 500 cc: 1. Pagani (It) met Linto, 180,612 km in 1 uur 12 min 2 sec; 2. Milani (It) met Aermacchi 1.13.03,6; 3. Dodds (Austr) met Linto 1.13.19,7; 4. Dennehv (Zwits) met Honda»op 1 ron de; 5. Steenson (GB) met Seeley op 1 ronde; 6. Chandler (GB) met Seeley op 1 ronde; 9. Louwes (Ned) met Norton op 1 ronde. Stand wereldkampioenschap: 1. Agostini (It) 105 pnt.; 2. Marsovsky (Zw) 47 pnt.; 3. Nelsen (GB) 42 pnt.; 4. Barnett (GB) 32 pnt.; 5. Nash (GB) 30 pnt. Stand aan de kop: 1. FC Liverpool 14 pnt; 2. Everton 13; 3. Derby County 12; 4. Tottenham Hotspur 11. Arsenal - Sheffield Wednesday 0-0; Crystal Palace - Stoke City 3-1; Derby County - Everton 2-1; Ipswich Town - Newcastle United 2-0; Leeds United - Manchester United 2-2; Liverpool - Co ventry City 2-1; Manchester City - Chel sea 0-0; Southampton - Burhley 1-1; Sunderland - West Bromwich Albion 2-2; West Ham United - Tottenham Hotspur 0-1; Wolverhampton - Notting ham Forest 3-2. Na de vierde speeldag in de hoogste afdeling van het Duitse voetbal, de Bundesliga, voert debutant Rot-Weiss Oberhausen verrassend de ranglijst aan. De ploeg zegevierde in Braunsch weig met 4-0 over Eintracht, dat thuis nog nooit met dergelijke cijfers had verloren. Bofussia Mönchen Gladbach behaalde een nuttige overwinning op Eintracht Frankfurt en staat met zes punten op de tweede plaats. Leider Hannover '96 leed tegen het onderaan staande MSV Duisburg een teleurstel lende nederlaag: 0-1, en deelt met Schalke '04, München 1860 en Bayern München de derde plaats met vijf pun ten uit vier wedstrijden. Reeds nu blijkt, hoe klein ook dit jaar weer de krachtsverschillen in de Bundesliga zijn. Geen enkele club is zonder punten en de ranglijst onder gaat na iedere speeldag aanzienlijke wijzigingen. Titelhouder Bayern kwam in Kaiserslautern niet verder dan een gelijk spel in een wedstrijd zonder doel punten. Goalgetter Gerd Müller werd door Diehl volkomen aan banden ge legd en schoot slechts eenmaal tegen de lat. Alemannia Aken lijkt zich lang zaam van een slecht begin te herstel len. Het versloeg VFB Stuttgart met 4-2. Nog doelpuntrijker was de wed strijd tussen Rot-Weiss Essen, dat evenals Oberhausen het vorige seizoen promoveerde, en het kapitaalkrachtige Hertha BSC. Essen won met 5-2 en neemt nu met vier punten uit even veel ontmoetingen een solide middenmoot- positie in. Bij de wedstrijd Borussia Dortmund tegen Schalke '04 deed zich een incident voor. Na het qpeningsdoel- punt van Schalke kwam een gedeelte van het publiek het veld op. De orde bewaarders met hun politiehonden trachtten de menigte te verdrijven, doch de in verwarring geraakte honden vielen plotseling de spelers van Schal ke aan. Verdediger Rausch kwam er met een „schampbeet" nog goed af, maar zijn clubgenoot Reuser was min der gelukkig, toen een der honden de tanden in zijn achterwerk zette. Pas na 'n langdurige behandeling kon Reu ser het spel hervatten. Schalke kon de voorsprong niet vasthouden. Veteraan Uwe Seeler zorgde ervoor, dat zijn ploeg, de Hamburger SV, bij Werder Bremen nog een punt weghaalde (1-1). De kop van de ranglijst is: 1. Rot- Weiss Essen 4-7; 2. Borussia Mönchen Gladbach 4-6, 3. 4. 5. 6. Bayem Mün chen, Schalke '04, München 1860 en Hannover '96 4-5. München 1860 - 1. FC Köln 1-0; 1. FC Kaiserslautern - Bayern München 0-0; MSV Duisburg - Hannover '96 1-0; Eintracht Braunschweig - RW Ober- hauseA 0-4; Werder Bremen - Ham burger SV 1-1; Borussia Dortmund - Schalke '04 1-1; Alemannia Aachen - VFB Stuttgart 4-2; Eintracht Frank furt - Mönchen Gladbach 1-2; Rotweiss Essen - Hertha BSC Berlin 5-2. ROTTERDAM Onder doodse stil te kwam Harry Wouters van den Oudenweyer zondagmiddag met „Aba dan" als laatste deelnemer aan de bar rage de ring binnen. Graham Fletcher (met „Talk of the North"), Kurt Ja- rasinkski („Revale") en Hauk Schmidt („Causa"), die eveneens allen in de eerste rondgang van het springcon cours om de Grote Prijs van de stad Rotterdam zonder fouten waren ge bleven, hadden respectievelijk drie, vier en twaalf strafpunten opgelopen. De 36-jarige Elstenaar was zich dat ter dege bewust. Langzaam bracht hij zijn zevenjarige bruine ruin naar het start punt. Acht hindernissen moesten met elf sprongen bedwongen worden. Wouters van den Oudenweyer reed met zijn linkerhand in het gips, een ge volg van het nationaal concours in Utrecht van enkele weken geleden, waarbij hij een scheurtje opliep in een middenhandsbeentje. „Het weegt wel wat", zou hij na afloop zeggen, „maar met „Abadan" heb ik er nauwelijks last van. Ik hoef niet zo aan hem te trekken". Heel kalm rijdend gleden de eerste hindemissen zonder haperen aan de combinatie voorbij. Het duizendkop pige publiek (in het weekeinde waren er in totaal ongeveer 15.000 "toeschou wers. onder wie prinses Armgard) hield de adem in. Zou een Nederlander na 22 jaar (De Bruine) deze Grote Prijs, naast de landenprijs het hoofdnummer van het Rotterdamse CHIO, gaan winnen? Men geloofde er nog niet zo in. Op de sloot, moeilijkste hinderpaal voor de meeste paarden, zou „Abadan" wel struikelen, dacht men. Na een geretou cheerde dubbelsprong ging het op het gevreesde water af. Wouters van den Oudenweyer later in de stallen: „Ik wist, dat hij het kon. Tot nog toe is „Abadan" pas een, of twee keer fout gegaan bij de sloot. Nee, ik was er niet bang voor". Een zucht van opluchting ging door de massa toen de Nederlan der de sloot feilloos achter zich liet. Nu kon hem niets meer gebeuren. Uiterst geconcentreerd reed Wouters van den Oudenweyer het parcours uit. Na de laatste hindernis, een wit hek met twee balken, klonk het bevrijdende „fout loos" door de luidsprekers en de Elste naar werd met een enorme ovatie be- loond. „We mikken doelbewust op de Olym pische Spelen van München^, zei de trotse eigenaar van „Abadan", de heer Den Drijver uit Putten, in de staltent, waar zijn succesvolle ruiter weer wat bijkwam van de vermoeienissen. „We gaan echt met overleg te werk. Voor dit CHIO hadden we al in ons hoofd om twee kleine nummers, de landenwed- strijd en deze Grote Prijs te rijden. „Abadan" is nu zeven jaar. In 1972 is ze tien. Een ideale leeftijd". Het gaf Wouters van den Oudenweyer veel voldoening dat het parcours niet zo gemakkelijk was geweest als de voorgaande dagen. „Dit was het beste parcours van het hele CHIO. Er zat van alles in. Veel variatie. Dit was bij voorbeeld een stuk zwaarder dan de landenwedstrijd". De Grand Prinx des Nations was zater dagmiddag inderdaad een anticlimax geworden. De heer Jurgens, die in alle CHIO's van Kfalingen als parcours- bouwer actief was., had voor een veel te lichte opdracht gezorgd. De veertien hindernissen met zeventien sprongen waren over 700 meter zodanig ruim op gesteld dat zejfs de zwakste equipe er weinig moeite mee zou kunnen heb ben, als het fortuin wat meezat. Na de eerste manche bleek dan ook Denemar ken, dat met België en Ierland toch de minst talentrijke ploeg had afgevaar digd, met vier strafpunten op de eer- MAASTRICHT In de eerste helft van de ontmoeting MVV-DOS gaven beide partijen elkaar niet veel toe, maar het middenveld was voor MVV, vooral door het spel van Reijers, die goede steun ondervond van het duo Heijnen-Prins. In de Maastrichtse voor hoede moest het meeste gevaar van Bonfrère komen. Aan de zijde van DOS was Adelaar de gevaarlijke man. Na een vrije trap van deze speler meende scheidsrech ter Dorpmans dat de bal nog juist niet de doellijn was gepasseerd. Ook Van Veen, die twee keer doelman Körver op de proef stelde, had bij zijn pogin gen geen succes. In de tweede helft liepen de Maas trichtse aanvallen beter en Brokamp rondde een daarvan af. DOS nam na dit doelpunt het initiatief over maar Körver keerde schoten van Van Rens- wouw en Maiwald voortreffelijk. Een schot van Quadackers, dat Van Ledden uit zijn handen liet glippen, betekende de tweede treffer van MW. MVV bleef sterker, maar pogingen de score te ver hogen mislukten, hoewel Brokamp eni ge keren dichtbij een doelpunt was. MVV: Körver; Zenden, Toennaer, Herben, Quadackers, Bonfrère; Prins (Dijkstra) en Reijers; Heijnen, Mraz en Brokamp. DOS: Van Ledden; Hildebrand, Van Stijn, Kraay en Van den Oudenallen; Van Kerkhof, Van Renswouw en Geur- ten; Van Veen, Maiwald en Adelaar. Scheidsrechter: Dorpmans; toeschou wers 10.000. ste plaats te zetelen. Het verrassend goed voor de dag komend Polen bezette met zes strafpunten de tweede positie en Groot-Brittannië en Nederland (Eb ben, Bruijman, Wouters v. d. Ouden weyer en Maathuis) deelden de derde plaats (acht strafpunten). West-Duits- land (Jarasinksi, Klöss, Schmidt en Schridde), dat dit seizoen al vijf over winningen behaalde, was met een totaal yan zestien ver teruggeworpen. De ka lende chef de mission Gustav Pfordte hierover: „Het klinkt misschien vreemd, maar dit was veel te gemakkelijk voor ons. In Londen was het parcours zwaar en we wonnen. In Aken zelfs „über schwer" en we werden eerste, m^ar hier..." In de tweede manche zou Duitsland zich herstellen. Jarasinksi en Klöss re den foutloos en Schridde liep een half strafpunt op wegens tijdoverschrijding, zodat het saldo op 16,5 kwam. Het was echter te laat. Groot-Brittannië, Neder land en Polen weerden zich andermaal goed. De Denen bleken veel te hoog ge grepen te hebben. Met 28 strafpunten zouden Jensen, Kjaer, Olsen en Siesbye zelfs naar de zesde plaats afzakken. De Britten reden het meest constant en verdienden de zege volkomen. Het to taal was 12 1/4 strafpunten. Het werd na de laatste Nederlandse ruiter, An- toon Ebben met Kairouan, duidelijk, dat Oranje hoog zou eindigen. Ebben kreeg vier strafpunten en Nederland kwam daarmee op zestien uit goed voor de derde plaats achter Polen (14,5 straf punten). Herr Pfordte zat niet zo zeer over de vierde plaats van West-Duitsland in. Druk pratend haalde hij een blauw pa pier uit de binnenzak van zijn colbert jasje en sloeg aan het rekenen. De met Duitse „gründlichkeit" genoteerde sche ma's met resultaten van de landenwed- strijden bij de CHIO's van dit seizoen deden zijn tanige gezicht, dat even was versomberd, weer opklaren. „Kijkt u maar". De ballpöint van herr Pfordte wees driftig op enkele cijferrijtjes. „Met dit concours meegerekend hebben we 37 punten in het klassement op de Pre sidents Trophee. Engelajnd staat nu op 34. Met alleen Lissabon en Genève nog te rijden kunnen de Britten hoogstens nog gelijk met ons komen. Maar dan beslist het aantal overwinningen. .Wij werden vijf keer eerste en Engeland (ot nu toe tweemaal. De cup is dus voor ons". Daarmee was de zaak voor herr Pfordte afgedaan. Met een vol daan gezicht keerde hij zich naar het middenterrein waar jeugdige ruitertjes op pony's dolkomische capriolen-tegen- wil-en-dank uithaalden. De overwinning van Harry Wouters van den Oudenweyer deed al het overi ge in het niet zinken. In feite redde de Elstenaar het 22e CHIO, dat dit jaar door uitzonderlijk weer werd begun stigd. Men was overgegaan tot algemene verjonging van het deelnemersveld, maar dit ging gepaard met evenredige verzwakking. Een logische consequen tie. Het publiek eiste echter kwaliteit en dat was in te geringe mate aanwe zig. De organisatoren, die zich overigens van hun beste zijde lieten zien, mogen Wouters van den Oudenweyer wel dankbaar zijn... PARIJS De winnaar van de 68ste Bordeaux-Parijs heeft een solo gereden van bijna 180 kilometer. Walter Gode froot, die dit jaar ook al Parijs-Rou- baix heeft gewonnen, toonde zich veruit de sterkste van de twaalf deelnemers aan de wielermarathon. Tot aan Chatellerault (na 253 kilo meter) waar de coureurs achter de derny's kropen gebeurde er weinig op windends. De Fransman Leblanc had op dat moment weliswaar een voor sprong opgebouwd van een minuut, maar dat kon de grote mannen in de course - Janssen, Van Coningsloo, Gode froot en Bodart - niet verontrusten. Anders werd het toen oolc Catieau de marreerde. Wolfshohl en Perin re ageerden onmiddellijk. Even later liet Godefroot zich voor het eerst in deze wedstrijd zien. Leblanc werd ingelo pen en liet zich terugzakken in een tweede groep met Janssen. Het kwartet Wolfshohl, Godefroot, Catieau en Perin werkte voorbeeldig samen. De voorsprong groeide aanvan kelijk snel. Na 300 kilometer kreeg een groepje met Janssen, Jourden, Bo dart en Van Coningsloo echter aanslui ting. Catieau demarreerde opnieuw. Hij bouwde een voorsprong op van meer dan 4 minuten. Toen begon het veld FOREST HILLS Margaret Court- Smith, die begin dit jaar aankondigde nog eenmaal een poging te zullen doen „grand slam" bij de dames te spelen en dan te stoppen, heeft dat doel welis waar niet bereikt, maar toch zoveel geld verdiend, dat het uitermate on waarschijnlijk lijkt, dat ze deze winst gevende bezigheid zal opgeven. Mar garet Court won zondag in de finale van het open Amerikaanse kampioenschap met 6-2, 6-2 van Nancy Richey en ver diende daarmee 6.000 dollar (ruim f 20.000) De 27-jarige Australische speelster heeft diit jaar de kampioenschappen van Australië, Frankrijk en Forest Hills op haar naam gebracht. Alleen de Wimbledontitel ontging haar. Ze werd daar in de halve-finales versla gen door Ann Jones, die op Forest Hills wegens een blessure verstek moest laten gaan. De eindstrijd Court-Richey stond op een laag peil. De Amerikaanse troostprijs: 3.000 dollar maakte veel te veel fouten en verloor in minder dan een uur. Margaret Court, die driemaal eerder de Amerikaanse titel won, nam de service van de Amerikaanse in de derde game van de tweede set zelfs op love en liet er geen twijfel over be staan, dat zij als veruit de sterkste moet worden beschouwd. In de eerste set had Nancy Richey ,aar eerste twee feervice-beurten weg geven. HEREN De als eerste geplaatse Australische prof Rof Laver had zondag slechts acht minuten nodig om zich te ontdoen van zijn gevaarlijkste rivaal: Arthur Ashe, houder van de Amerikaanse titel. De partij was zaterdag afgebroken bij de stand 8-6, 6-3, 12-12 in het voordeel van Laver. De invallende duisternis had verder spelen onmogelijk gemaakt. Laver, die hoopt de eerste prijs van 16.000 dollar te kunnen voegen bij het geen hij verdiende als winnaar van de Australische, Franse en Wimbledon titel, begon zondag met een service- doorbraak. Arthur Ashe hielp hem daar bij door driemaal een volleyfout te ma ken en door voetfout een dubbele fout te veroorzaken. Laver zelf hield zijn eigen service voor dertig en won met 8-6, 6-3, 14-12. De Australiër Tony Roche plaatste zich met Laver voor de finale door zijn landgenoot John Newcombe met 3-6, 6-4, 4-6, 6-3, 8-6 te verslaan. UITSLAGEN Eerste klasse B: De Musechen - CW 32. Eerste klasse C: Leeuwarden - MOW 50; Muntendam - Spel. Assen 03; Zwaagwesteinde - Alcides 01; Ger- manicus - Sneek 13; Emmen - Drach ten 00; Velocitas - Be Quick 11. Eerste klasse D: Spel. Enschede - Vict. Boys 2—3; DOS '19 - Quick '20 1—»; Rheden - Hengelo 15; Be Quick Z - AZC 1—4; Rietvogels - RKHW l—O; ROHDA - De Treffers 1—1. Eerste klasse E: Schijndel - Middel burg 11; Brabanitia - Sparta '25 12; Concordia SVD - RKC 1—1; DESK - Helmond 23; TOP - Veerse Boys 01; Vlissingen - Alliance 00. Eergte klasse F: Almania - Eijsden 10; Sanderbout - SpcL Irene 20; Voerendaal - RIOS '31 11; Roermond - Wilhelmina '08 1—1; MKC - Caesar 0—O; KVC Oranje - SVN 1—L MVV-DOS 2—0 Feijenoord 4 4 0 0 8 13— 8 Ajax 4 4 0 0 8 11— 4 Holland Sport 4 3 1 0 7 7— 4 NAC 4 3 0 1 6 5— 4 Haarlem 4 1 3 0 5 6— 3 PSV 4 2 1 1 5 6— 4 Sparta 4 2 1 1 5 8— 7 MW 5 1 3 1 5 5— 4 SVV 4 2 0 2 4 7— 6 Telstar 4 2 0 2 4 4— 4 FC Twente 4 2 2 4 7— 7 NEC 4 2 0 2 4 5— 6 ADO 4 1 1 2 3 6— 7 Go Ahead 4 1 1 2 3 3— 5 DWS 4 1 0 3 2 4— 9 AZ '67 4 0 1 3 1 0— 3 GVAV 4 0 0 4 0 1— 9 DOS 5 0 0 5 0 2—10 GODEFROOT solo zich te roeren. Godefroot probeerde keer op keer om weg te komen, daar bij gesteund door zijn ploegmaat Van Coningsloo. Na 400 kilometer, toen Go defroot zijn zoveelste demarrage plaats te had de groep geen antwoord meer. Vijfehdertig kilometer verder was de Belg Catieau gepasseerd, die ver terug viel. Janssen en Perin deden nog een vertwijfelde poging om de Belg te ach terhalen. De Nederlander, die van zijn baas opdracht had gekregen dit seizoen nog voor een klinkende zege te zorgen, slaagde echter niet. Godefroot was on genaakbaar. Janssen kon alle hoop op de overwinning laten varen, toen hij na 435 kilometer een verkeerde weg werd ingestuurd, hetgeen hem meer dan een minuut kostte. Van Coningsloo en Go- dardt kwamen weer bij Janssen. Jerin slaagde er ook nog in om aan te ha ken, maar het was duidelijk, dat dit viertal alleen nog maar kon strijden om de tweede plaats. Walter Gode froot, die zich op deze monsterrace voorbeeldig had voorbereid, finishte tenslotte met een voorsprong van meer dan 12 minuten op zijn naaste concur rent, Jan Janssen. Uitslag: 1. Godefroot (Belg) 14.37.17; 2. Jan Janssen, 14.49.25; 3. Perin (Fr.) 14.49.29; 4. Van Coningsloo (Belg) 14.49.59; 5. Bodart (Belg) 14.52.57; 6. Jourden (Fr) 15.02.28; 7. Catieau (Fr) 15.13.25; 8. Daler (Tsj SI) 15.30.53; 9. Hiddinga (Nederland) 15.22.22; 10. Le blanc (Fr) 15.46.13. De Westduitser Wolfshohl en de Zwit ser Spuhler staakten de strijd. SALZBURG Bij sportwagenraces op de Gaisberg bij Salzburg is zondag een dodelijk ongeluk gebeurd. De Ita liaan Toni Pelizzoni raakte de macht over het stuur van zijn Fiat Abarth kwijt en reed tegen een boom. Hij over leed tijdens het vervoer naar een zie kenhuis aan zijn verwondingen. PROGRAMMA A.S. ZONDAG: DWSGVAV NAC—Telstar FeijenoordSW DOS—ADO FC. Twente—MW PSV—Go Ahead Holland SportSparta HaarlemNEC AZ '67—Ajax AZ'67 heeft zondag in een vriend schappelijke wedstrijd gelijk ge speeld tegen Alemannia Aken. De eind uitslag was 3-3. Bij rust was de srtand 2-2. De doelpunten werden gemaakt door Van Wijk (1-0), De Jager (2-0), Krott (2-1), Krott (2-2), Van Veen (3-2 uit een strafschop); Hoffmann (3-3 uit een strafschop). Er waren 4000 toeschouwers. De wedstrijd werd ge leid door scheidsrechter Derks. Uitblin ker bij AZ'67 was Stapper. Bij de Duit sers kwam Krott het sterkst voor de dag. EINDHOVEN De Nederlandse tennisdames hebben zaterdag en zon dag op de banen van ELTV in Eindhoven duidelijk revanche geno men voor de nederlaag van 10-3, die ze vorig jaar in Zwitserland moesten incasseren. Dit keer werd het 10-3 voor het Nederlandse team, waarvan overi gens alleen de zusjes Nora en Anne- mieke Blom ook vorig jaar deel uit maakten. Zonder tot bijzonder imponerend spel te komen konden Astrid Suur- beek en Judith Salomé hun partijen winnen, waarbij wel moet worden op gemerkt dat het spel van de Zwitser se dames nogal teleurstellend was. Zonder veel moeilijkheden speelden de Nederlandse dames zich na de eer ste dag naar een voorsprong van 7-0. Vooral het herstel van Annemieke Blom, na de eerste set tegen Rita Fe lix verloren te hebben (1-6) viel op. Met 6-1 en 6-2 zette Annemieke Blom het Zwitserse meisje hierna op ver lies. Judith Salomé bleek tegen de nieuwe Zwitserse kampioene, Marian ne Kindier, even in moeilijkheden te komen, maar na moeizame winst in in de eerste set (8-6) werd het in de tweede set snel 6-2. Op de tweede dag begonnen de zus jes Blom met nederlagen. Vooral An nemieke Blom was kansloos tegen Sil via Gubler: twee keer 11-6. BRATISLAVA Tijdens een inter nationaal tennistoernooi in de Tsjechi sche plaats Bratislava is Trudy Groen man zaterdag in de halve-finales van het dames-enkelspel uitgeschakeld door de Australische Helen Gourlay. De setstanden waren 7-5, 6-3. In de tweede ronde van het dames-dubbel spel wonnen Trudy Groenman en Tine Zwaan met 6-2, 6-1 van de Hongaarse combinatie Serenyi/Vadja. In de kwartfinales bleek het Tsjechische duo Vopickova/Neumannova echter te sterk voor de Nederlandse speelsters (6-4, 3-6, 6-4). Fred Hemmes boekte met zijn Brit se partner De Mendoza in het he ren-dubbelspel een verrassende over winning op de Hongaar Gulyas en de Chileen Rodriguez: 4-6, 13-11, 6-1, KLAGENFURT Rapid Wien, de Oostenrijkse tegenstander van PSV in het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars, heeft zondag in een wedstrijd voor de Oostenrijkse voetbalcompetitie gelijkgespeeld te gen Austria Klagenfurt. De uitslag was: 0—0. DEN HAAG Het Nederlands Hoc- key-elftal, dat zondag 14 september in het Wagener-stadion in Amstelveen tegen Pakistan speelt, is als volgt sa mengesteld: doel: Maarten Sikking (HTCC); achter: Nico Spits (Amster dam) en Heiko van Staveren (Kampong) aanvoerder; midden: Tippy de Lanoy Meijer (BMCH), Ton Toeboxch (Ven- lo) en Seven Smulder (HHYC); voor: Frans Spits (Amsterdam), Coen Kra- nenberg (Laren), Jeroen Zweerts van (SCHC), Piet Weemers (HTCC) en Mar ti jn Nolet (Arnhem). Reserves: Jan Willem Buij (EMHC), Sebo Ebbens (Kampong), Sander Huls hof! (HDM) en Andre Bolhuis (Kam pong). De wedstrijd wordt geleid door de Belgen Manneback en Steurs.

De Vallei | 1969 | | pagina 9