Nederlandse ploeg bereidt zich in ideale omgeving voor op EK in Athene Voetbaloproer in Zuid-ltalië „Grand slam" voor Australiër Laver Buitenlandse trainers worstelen met problemen Finale district West start zaterdag Karstens winnaar Kesteren 1 overwon RDZ 3 (5-4) Wedvluchtuitslagen p.v. „De Stelpost Uitslag wedvlucht „Zaterdagvliegers' Eerste plaats voor Johan Schans KNVB BOOS Schalks leidt Ajax-Slowakije Protest Politie in actie Post-Sercu bleef aan de leiding Gewaarschuwd Jaloers Zwaar Weinig moeite Nog in de bene" Extra aandacht Experiment Uwe Seeler terug Zorg Optimisme Persoonlijk damkampioenschap Wedvlucht vanaf Strombeek Atleten vol lof over Papendal ARNHEM „Wij dachten met dit trainingskamp de ideale middenweg ge vonden te hebben tussen de amateuristische en professionele aanpak van een trainingskamp als voorbereiding op een groot kampioenschap", zei Hes Grewer maandagmiddag toen de Nederlandse atletiekploeg, die zaterdag naar Athene vertrekt voor de Europese kampioenschappen, zich ontspande van de zware ochtendtraining. „Dit trainingskamp is voor de ploeg ideaal. Het team kan zich op het sportcentrum Papendal en de sintelbaan 't Cranevelt uitstekend voorbe reiden op de titelstrijd. Vijf dagen lang heeft het niets anders aan het hoofd dan de training. Ër is op tijd ontspanning mogelijk en dat komt de prestaties alleen maar ten goede", aldus de leider van de Athene-afvaardiging. DINSDAG 9 SEPTEMBER 1969 De Koninklijke Nederlandse Voet bal Bond (KNVB) zal bij de Inter nationale Voetbal Federatie (FIFA) een protest indienen naar aanlei ding van de ophitserij van het pu bliek door de luidsprekers in het Sileziëstadion te Chorzof. De KNVB stelt dat dergelijke ex cessen bij interlands achterwege moeten blijven. Het publiek bespe len en ophitsen vindt de bond niet juist. De KNVB had graag gezien dat de afgevaardigde van de FIFA, de Rus Liatsjef, die de ontmoeting tus sen Nederland en Polen zondagmid dag volgde, had ingegrepen. BONDSCOACH KESSLER enig optimisme A De Nederlandse atleten, die zullen deelnemen aan de Europese atle- tiekkampioenschappen te Athene, zijn in het sportcentrum Papendal bij Arn hem in training gegaan. Op de foto: Jan Eijkfenboom neemt met Wü-rmi won de Befg de starts door. AMSTERDAM De vriendschappe lijke voetbalwedstrijd tussen Ajax en Slowakije, woensdagavond ln het Olym pisch Stadion, zal worden geleid door scheidsrechter Schalks. Kessler blijft nog altijd enig optimisme koesteren CHORZOF De kans, dat het Nederlandse voetbalelftal de eindronde van het wereldkampioenschap volgend jaar in Mexico haalt, is na de nederlaag van 21 zondagmiddag te Chorzof tegen Polen zo goed als verkeken. Op papier is er nog een mogelijkheid, maar die is zó klein, dat niemand zich 'n illusie hoeft te maken. Bondscoach Georg Kessler (36) daar entegen blijft nog altijd enig optimis me koesteren zoals hij dat ook na de voor hem en zijn mannen bittere ont goocheling liet blijken, toen hij na af loop tegen aanvoerder Eykenbroek zei, dat: „we nog niet uitgeschakeld zijn". Gisteren toen het Nederlandse elftal op het punt stond uit Polen te vertrek ken, zei de bondscoach: „Ik heb er toch alles aan gedaan? Wat kan ik nu nog verder doen? Ik heb getracht de jongens zoveel mogelijk bijeen te krij gen. Dat dit niet helemaal is gelukt zoals ik mij dat had voorgesteld er werd immers één centrale training door CA8ERTA In de Zuiditaliaanse stad Caserta is het maandag tot een ware volksopstand gekomen naar aanleiding van de beslissing van de Italiaanse voetbalbond de vereniging Casertana van de tweede naar de derde divisie terug te zetten. Caser tana zou in mei voor een belangrijke wedstrijd tegen Trapani een speler van deze club hebben omgekocht. Onmiddelijk na het bekend worden van het bericht legden duizenden Ca- •ertaners het werk neer en stroomden de straat op om tegen het besluit te protesteren. Met toeters en bellen ver oorzaakten zij een hels kabaal. Alle winkeliers sloten hun zaken en ook op de kantoren werd niet meer gewerkt. De steeds groeiende mensenmassa blok keerde het verkeer volkomen en aan stilstaande auto's en bussen werd gro te schade toegebracht. Op het station bracht een menigte uitzinnige demon stranten de sneltrein Napels-Rome tot stilstand en ontstak op de rails een vuur. Een ander deel van het leger protesterenden begaf zicli naar het voet balstadion en hield daar 'n bijeenkomst waarop 'n comité werd benoemd, dat plannen voor verdere betogingen moet uitwerken. Tegen het middaguur kwam de poli tie in actie. Een groep supporters van Casertana liet in de hoofdstraat vracht wagens-met steenslag en suikerbieten kantelen en bekogelde van achter deze barricade de agenten met stenen. Enige demonstranten, die het doel van het oproer blijkbaar uit het oog hadden verloren riepen „leve Ho Tsji minh", doch zij werden door hun me debetogers snel tot de werkelijkheid te ruggebracht. Later op de middag ont wortelden de horden verscheidene hon derden jonge bomen en gooiden bij het bureau van de plaatselijke krant die in hun ogen voor de zaak van Casertana bij de voetbalbond niet vurig genoeg had gepleit, alle ruiten in. De politie, die inmiddels tot het gebruik van traan gas was overgegaan, arresteerde vijf tien heethoofden, waarna de massa prompt zijn schreden richtte naar het politiebureau om invrijheidstelling te eisen. Pas door het losbarsten van een hevig onweer bedaarden de gemoede ren enigszins. In het naburige Tarente speelden zich geheel andere tonelen af. Daar staken de voetbalfans de vlag uit, omdat door de „strafdegradatie"» van Caserta hun club plotseling in een hogere afdeling mag uitkomen.... GAP De Nederlandse profrenner Gerben Karstens heeft in Gap een in ternationale wielerwedstrijd over 110 km gewonnen. Hij zegevierde in de sprint van een kopgroepje van tien man over gerenommeerde tegenstan ders: Aimar, Adorni, Schutz en Pin- geon, die in deze volgorde de tweede tot en met vijfde plaats bezetten. LONDEN Peter Post en de Belg Patrick Sercu hebben dinsdagavond in de zesdaagse van Londen de leiding behouden. De Nederlandse/Belgische combinatie heeft na vier dagen één punt meer dan de Australiërs Gilmore en Lawrie, die aanvankelijk een kleine voorsprong hadden. Piet de Wit en Ge rard Koel bezetten de zesde en laatste plaats. De stand: 1. Post/Sercu Ned./Belg. 99 punten; 2. Lawrie/Gilmore (Aus) 98; 3. Kemper/Bugdahl (WD1) 39 op een ronde: 4 Lvkke/Eugen (Den) 15 op een ronde; 5. Porter/Severeyns (GBr/Belg) 5 op een ronde. 6. De Wit' Koel (Ned) 28 op drie ronden. de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond van het programma geschrapt daar kan ik toch niks aan doen?" „Desondanks waren we naar het duel met de Polen helemaal toegegroeid. In het slot Osrodek de laatse dagen voor de interland hebben we heer lijk rustig geleefd, hebben we allerlei spelletjes gedaan zoals kaarten, tafel tennissen, pijltjes werpen en crocket. Er was dus afleiding genoeg en de stem ming was dan ook prima. En toen we in de rust met 1-0 voorstonden was dat voor de jongens een stimulans maar ik heb ze toch nog gewaarschuwd voor een nieuw Pools offensief in de tweede helft". Dat offensief kwam dan ook en Oranje ging er voor door de knieën. Kessler: „We werden verslagen doordat de Polen over een betere lichamelijke conditie beschikten en veel sneller wa ren. Wij bezaten de kracht niet meer om terug te slaan. Groot en Van Hane- gem hebben op het middenveld wat af gesjouwd, zij waren volledig kapot." Hoe daarin verandering te brengen? „Af en toe zeg ik tegen mezelf: ik weet het óók niet meer. Ik geloof, neen ik ben ervan overtuigd, dat we de jeugd veel te laat aanpakken- Bij achtjarigen moet al gelet worden op conditionele kwaliteiten. Als er dan. al fouten wor den gemaakt zijn deze nooit meer te verbeteren. Op de scholen moet veel meer aan lichamelijke opvoeding en sport worden gedaan. Ik ben jaloers op het buitenland. Neem bijvoorbeeld de Bulgaren, die toernooien houden voor nationale elftallen van zestien- en ze ventienjarigen op internationaal gebied. Dat doen ze dan niet een of twee keer, maar vele malen. Er wordt ervaring opgedaan op allerlei gebied. De clubs, die daar subsidies krijgen, zijn ver plicht tenminste tweehonderd jongens een opleiding te geven. Doen ze dat niet, dan komen ze niet meer voor een subsidie in aanmerking. Kijk, dat gaat daar zó". „En om dichter in de buurt te blij ven, in West-Duitsland maakte ik een jeugdtraining mee, die er niet om loog. De spelers waren na afloop op, ze ga ven gewoon over. Ik vroeg of het niet al te zwaar was geweest. En welk ant woord kreeg ik? Welnee, zo moet je het doen, anders komt er niks van te recht. Ik heb wel eens met het Neder landse elftal twee uur keihard geoefend. Toen kreeg ik klachten van: „Moet dat nou zo? Het is zo zwaar." De bondscoach, die zijn geselecteer den vaker op het sportcentrum in Zeist zou willen hebben, denkt desondanks nog steeds aan Mexico. Hij neemt nog steeds Spaanse les omdat hij er straks niet helemaal met de mond vol tanden wil staan. Wat is na de nederlaag nu zijn positie? Zal hij weggaan, zal hij blijven? Kessler heeft geen blunders gemaakt bij de opbouw van zijn elf tal, al geloven velen van wel. Hij is hard voor zichzelf. Dat eist hij ook van zijn spelers. „Hardheid", aldus Kessler, „betekent voor mij hard voor jezelf zijn. Je moet met volle inzet er tegenaan gaan, ook al wordt je vaak geconfronteerd met desillusies. Ik heb leren incasseren en vindt dat niet erg. Daarom vraag ik ook de volle inzet van de spelers. Helaas hebben ze de kracht niet om het negentig minuten lang vol te houden, omdat de lichame lijke conditie niet is, zoals zij behoort te zijn." Grewer, die de communicatie ver zorgt tussen de trainersraad en de na tionale technische commissie van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie stak zijn enthousiasme over de trai ningsmogelijkheden op Papendal, waar alles nog grotendeels in de eerste bouwfase is, niet onder stoelen of ban ken. ,,'s Morgens werken wij in de bos sen en op de grote grasgazons van het sportcentrum een algemene gezond heidstraining af en 's middags gaan wij naar 't Cranevelt, dat hier slechts enkele kilometers vandaan lig;, voor de speciaal training. Niet alleen Hes Gre wer was maandag na twee dagen trai ningskamp enthousiast. Ook de atleten, van wie alleen Hans van Enkhuyzen, die het weekend nog in de Beneluxploeg in dè Beneluxploeg in Oslo startte, ont brak, waren vol lof. Maria Gommers, die een tiental da gen geleden plotseling last kreeg van een onverklaarbare voetblessure maar nu weer volledig hersteld lijkt, vond dat de KNAU met het trainingskamp, een nouveauté voor de atletiek unie, een zeer goede greep had gedaan. „Ik kan mij hier geheel en al op de atletiek FOREST HILLS De Australische professional Rod Laver heeft maandag in Forest Hills het heren-enkelspel van de open Amerikaanse tenniskampioen schappen gewonnen. Hij versloeg in de finale zijn landgenoot Tony Roche met 7-9, 6-1, 6-2, 6-2. Door deze overwinning behaalde Laver voor de tweede maal in zijn loopbaan het zogenaamde „grand slam", de benaming voor de zegereeks in zowel de open kampioen schappen van Australië, Frankrijk Engeland en Amerika. De Amerikaan Donald Budge leverde deze prestatie voor de eerste maal in 1938. Rod Laver, de 30-jarige Australiër heeft, na een zwak begin, weinig moeite gehad met zijn vijf jaar jongere land genoot. In de eerste set hadden beide spelers bijzonder veel moeite met de drassige baan. Laver begon met een dubbele fout, terwijl ook Roche zijn op slag niet onder controle had. De servi ce-doorbraken volgden elkaar op, tot, in de vijftiende game, Roche voor de vierde keer Laver's opslag weerstond en in de volgende game de set uitserveer- de. Toen kwam de grote ommekeer. La ver had spikes aangetrokken om zich beter staande te kunnen houden op het soppige gras. Roche daarentegen had steeds meer moeite zich, zwaar ge bouwd als hij is, snel genoeg over de baan te bewegen. Bijna al zijn volleys verdwenen in het net en Laver sloeg, zoals altijd wanneer zijn tegenstander verslapt, genadeloos toe: 6-1. Ook in de volgende reeks heeft Rochen zijn fa meuze landgenoot geen moment kunnen bedreigen. Laver speelde alsof de om standigheden ideaal waren en scoorde uit alle standen. De pauze, die na een game wegens de regen weer moest worden ingelast, gaf Roche zijn krachten niet terug. Hij had duidelijk de drie uur durende vijf setter tegen Newcombe nog in de benen en moest zich door Laver laten over klassen: 6-2 na twee servicedoorbraken. Laver ging onmiddelijk door. Na de vijf dubbele fouten in de eerste set sloeg hij er in het verdere verloop van de partij niet een meer. Met haarscherp volley- werk en listig gesliced backhand-sla gen, die bijna niet van de grond opkwa men, deklasseerde hij de moedeloze Ro che binnen korte tijd met 6-2. Na afloop van de partij en het in ont vangst nemen van de trofee en het prij zengeld (57.000 gulden) verklaarde de ogenschijnlijk onaandoenlijke Laver, dat hij erg nerveus was geweest. „Het was een enorme sensatie voor mij ook dit laatste kampioenschap te winnen", al dus de succesvolle Australiër, „ik ben de gelukkigste man in het stadion". Het was de eerste keer in de tennis- geschiedenis, dat een speler het„grand slam" voor de tweede maal .op zijn naam bracht. Francoise Durr en Darlene Hard heb ben het damesdubbelspel gewonnen. De Frans/Amerikaanse combinatie ver sloeg in de finale Margaret Court (Aus) en Virginia Wade (Gbr) met 0-6, 6-3, 6-4. A Een ogenblik rust voor Wilma van de Berg (links), Els van Noorduyn en Maria Gommers (op de voor grond). KESTEREN Dezer dagen speelde de afdeling korfbal van sportvereniging Kesteren weer diverse wedstrijden. Kesteren kwam uit tegen RDZ 3 uit Zeist en won met 5-4. Het was een bij zonder spannende wedstrijd, daar de partijen goed tegen elkaar waren op gewassen. Tenslotte bleek Kesteren toch de meeste adem te hebben. De junioren bonden de strijd aan met Samos III uit Utrecht. Zij moesten het onderspit delven (5-4). De adspiranten A speelden tegen Arena A, uit Rhenen en zegevierden met 3-1. RDZ e gaf Kes teren geen enkele kans (6-0).' VEENENDAAL De uitslag van de wedvlucht vanaf Strombeek van p.v. „De Snelpost" was als volgt. Gelost om 10.20 uur. Eerstaankomende duif 12.47.26 uur (snelheid 1023.1 meter per minuut). C. v. Asselt 1, 3, 4, 45. A. v. Doorn 2, 5, 20. J. v. Geerenstein 6, 9. R. v. Doorn 7, 27. Spliethoff v. d. Burg 8, 11. 32. 33, 37, 43, 48. J. nw Amerongen 10. 22. 30, 41. H. Heikamp 12. 17, 31. 36. 40. 47: A. D. v. d. Bosch 13. 19. 28. 42: N. v Bar- neveld 14. J. A. V^en 15. 18 23. 34. 46: H. Ulrich 16. 39. W H. Roe- lofs 21, 24. A. Leppers 25, 29, 38. D. Versteeg 26, 44. E. Heiwegen 35. De uitslag van de vlucht voor jonge duiven vanaf ChSteauroux was: E. Sukkel 1, 10; H. M>'kamp 2, 5. 14: P. W. v. Zetten 3- -• d Burg 4, 7, 8: J. nw am won r- tj ulrich 9; H. L. Spies 11, 12; A. Merlijn 13. ff concentreren. Geen gehaast van 's avonds na het werk Snel eten en dan trainen. Bovendien zijn deze vijf da gen mij na het herstel van die blessure bijzondier welkom. Ik kan nu veel meer doen dan anders en onder vrijwel ide ale omstandigheden". Tienkamper Edward de Noorlander die het gehele trainingskamp wordt be geleid door zijn eigen clubtrainer Jaap Noordenbos, vindt de situatie zoals die geschapen is ideaal. Hij traint alle da gen ongeveer zes uur en kan dan alle onderdelen van de tienkamp nog eens serieus doornemen. Vooral aan het ver springen en het polsstokhoogspringen, twee nummers die hem in zijn laatste tienkampen nogal parten hebben ge speeld, wordt extra aandacht geschon ken. Om de problemen, die in Athene kun nen ontstaan voor De Noorlander en vijfkampster Marjan Ackermans, die wordt begeleid door haar clubtrainster Ton Pallesen, zijn bij het aanlopen op tartan door de NSF speciale kunststof- matten naar de Arnhemse sintelbaan gebracht. Op die matten die ook Van Endhuyzen kan gebruiken voor zijn hordentraining, kunnen de atleten wen nen aan de grotere veerkracht van het materiaal, waarmee ook de baan in het Karakaikis-stadion in Athene is bedekt. Grewer over kunststof: „Wanneer je er niet minstens een jaar lang op kunt trainen geeft kunststof altijd proble men omdat men op andere wijze moet gaan lopen. Je moet wennen aan de veerkracht en dat geeft meestal bles sures. Als wij nu een week op tartan hadden getraind, zouden er volgende week beslist problemen zijn. In Athene hoeft de ploeg alleen maar zijn wed strijden te lopen en daarin het gevaar van blessures vrijwel te verwaarlozen". Na de ochtendtraining van maandag op Papendal, waar marathonloper Aad Steylen op de wegen van het sportcen trum een fraai parcours heeft gevon den voor zijn dagelijks pensum van vijfentwintig kilometer, werd in de middag rond half vier koers gezet naar de sintelbaan, waar de negen leden tel lende groep met uitzondering van Stey- lén en de nog niet gearriveerde Van Enkhuyzen, er nog eens twee uur ste vig tegenaan ging. Bondscoach Ben Kusmic ontfermde zich over de mid den-afstandloopsters Maria Gommers, Ilja Keizer en Anneloes Bosman terwijl Ton Eyckenboom zich bezig hield met kogelstootster Els van Noorduyn en sprintster Wilma van den Berg. Els ROTTERDAM Terwijl de Neder landse bondcoach Georg Kessler giste ren diep teleurgesteld met zijn spelers vanuit het Poolse Chorzof huiswaarts keerde, kampte menige nationale voet baltrainer bij de nadering van het eind- toernooi om de wereldtitel 1970 te Mexi co met problemen. Zo heeft Alf Ramsey, leidsman van de Engelse formatie die al zeker is van de reis omdat zij in 1966 de wereldtitel veroverde, zich gewaagd aan een ex periment. Hij wil beschikken over een bredere kern en daarom heeft hij voor de ontmoeting van de league-elftallen van Engeland en Noord-Ierland (10 sep tember) geen enkele speler uitgenodigd, die in 1966 deel uitmaakte van het elf tal. Alleen de internationals Peter Bonet- ti (Chelsea), Norman Hunter en Alan Clarke (beiden van Leeds United), wer den uitgenodigd. Zijn elftal ziet er nu als volgt uit: Bonetti (Chelsea); Reany (Leeds Uni ted), Clark (Newcastle), Harvey (Ever- ton), en Madely (Leeds United); Hun- ter (Leeds United) en Moore (Totten- ham Hotspur); Robson (Newcastle) Uni ted), Coates (Burnley), Jones en Clarke (beiden Leeds United). Trainer Jozef Marko: „Ik ben ervan overtuigd dat wij straks beter zullen spelen dan in de eerste wedstrijd, toen wij niettemin in Boedapest met» 2-0 wonnen". Helmut Schön, coach van het West- duitse elftal dat in 1966 de finale be reikte, heeft intussen weer een beroep gedaan op veteraan Uwe Seeler. De bij na 33-jarige Seeler, die op 17 april 1968 in Bazel tegen Zwitserland zijn laatste interlandwedstrijd speelde, is weer ge kozen in de nationale selectie. De West duitsers duelleren binnenkort met Oos tenrijk (21 september) en Bulgarije (24 september). Helmut Schön: „De HSV-er was in de wedstrijden tegen Borussia Dort mund en Werder Bremen weer in uit stekende vorm. Daarom heb ik hem in de selectie teruggehaald." Tevreden Seeler: „Als de bondscoach mij in de komende interlands een kans geeft zal ik mijn uiterste best doen. Mijn rugblessure is volledig genezen, dus ik ben weer kerngezond". van Noorduyn maakte na de warming- up enkele wedstrijdstoten, die ruim over de zestien meter lagen en terecht aanleiding gaven tot optimisme. Wilma van den Berg schaafde op de tartanlo per aan het start en Marjan Acker mans hield zich bezig met de horden. Behalve Noordenbos en Pallesen zijn ook de clubtrainers van de andere deel nemers al in het trainingskamp ge weest. Zo kwam Jakou Dikken zondag voor Wilma van den Berg en Hans Keizer voor echtgenote Ilja. In de nog resterende dagen van het trainings kamp, dat tot donderdagmorgen duurt zal Peter Nederhand de laatste voorbe reiding van Hans van Enkhuyzen ter hand nemen. Met het inzetten van de clubtrainers naast de bondscoaches hoopt de KNAU het zelfvertrouwen van de atleten te vergroten. „Het geeft een wisselwerking. De bondscoach ziet wat de clubtrainer normaal doet en omge keerd. Wanneer die twee goed samen werken is dat alleen maar in het voor deel van de atleet, die, wanneer er in Athene problemen zouden komen, veel sneller contact zoekt", aldus Grewer. VEENENDAAL De uitslag van de wedvlucht vanaf Vilvoorde van v.p.v. „De Zaterdagvliegers" was als volgt. In concours 213 duiven. Los om 7.20 uur, wind n.n.w. Aankomst le prijswinnende duif 9.46.08 uur (snelheid 988,49 meter per minuut). Aankomst laatste prijswinnende duif 10.21.17 (snelheid 796,82 meter per min.). G. Versteeg 1, 3, 7, 14, 22, 31. 43. H. Schoeman 2, 13, 17, 19, 32, 36. L. Kwet- ters 4, 6, 35. P. Vink 5, 18. K. v. d. Velde 8. 10, 26, 30, 42. G. v. d. Weerdhof 9, 25, 27. R. Muller Fl. 11, 28. Gebr. Gysbert- sen 12, 38, 41. C. W. d. Koning 15, 21, 23. 29, 34. 37, 39, 40. A. Quint 16, 33. W. Da- velaar 24. In het rayon waren 1291 duiven in concours. De leden van „De Zaterdag vliegers" plaatsten zich als volgt bij de eerste 100 prijswinnende duiven: G. Versteeg 22, 35, 53. H. Schoeman 23. L. Kwetters 43, 52. P. Vink 49. K. v. d. Velde 75, 93. De Russische nationale trainer Gawril Katschalin ziet met enige zorg de wed strijd tegen Noord-Ierland uit groep 4 van de voorronde om het wereldkam pioenschap tegemoet. In Belfast tre den de Russen morgen voor de eerste keer aan tegen de Noordieren, die al twee keer wonnen van de Turken (3-1 en 4-1). Peacock, coach van het Noordierse elftal, hoopt met spelers als George Best en doelman Jennings evenals in 1968 tot het eindtoernooi door te drin gen. In groep 5 strijdt Frankrijk voor zijn laatste kans. Na de smadelijke neder laag van 1-0, die de Fransen in Straats burg leden tegen de Noren, moeten zij morgen beslist Noorwegen verslaan. Verder volgen dan nog de duels met de Zweden, die al vier punten vergaar den. Optimisme daarentegen heerst er in het kamp der Tsjechen, die zondag de strijd aanbinden met Hongarije. Wan neer het Tsjechische elftal zegeviert is het zeker van de trip naar Mexico. NEWPORT Johan Schans heeft de eerste plaats veroverd in de lange af standszwemwedstrijd van Islandpark naar Middletown. Schans legde de 25 km af in 5 uur 54 minuten 50 sec. Met een achterstand van twee minuten 35 sec. finishte de Argentijn Inglesias als tweede. VEENENDAAL De finale van het persoonlijk damkampioenschap van district West van de KNDB begint zaterdagmiddag om twee uur in De Coehoorn in Arn hem. In Wageningen, waar deze titelstrijd vele jaren werd gespeeld, was geen ge schikte zaal beschikbaar. In de hoofdklasse komen uit T. v. Beek, J. Weijfnan, G. Stunnenberg (al len uit Bennekom), A. Janssen v. Doorn (Wageningen), A. Akkermans (Druten), en ir. P. Cevaal en R. Willemsen (Tiel) In de plaats van de vorige week door een noodlottig ongeval om het leven gekomen Wageningse student B. Hamer- sma komt geen nieuwe speler. Dat heeft het districtsbestuur besloten. In de le klasse strijden de volgende deelnemers: A. W. A. Janssen (Wamel), H. J. van der Heijden, F. Angelino (beiden Och- ten), R. Fintelman, N. Blankenstein en L. F. Leimena (allen uit Tiel), M. J. van de Peppel (Ede) en H. v.d. Hurk (Wamel). In de 2e klasse komen uit D. van Aggelen (Wageningen), J. N. Teunissen (B'kom), F. v. Eldik en R. Derksen (beiden Slijk-Ewijk), E. Weijman (Ren- kum) en J. Elings (Oosterhout). Zaterdag a.s. staat voor de le ronde op het programma: Hoofdkl.: Ir. P. Cevaal - R. Willemsen, T. v. Beek - A. Janssen van Doorn, J. Weijman - G. Stunnenberg (ma. 15 sept). le klasse: F. Angelino - H. J. van der Heijden, A. W. A. Janssen - H. v.d. Hurk, R. Fintelman - N. Blankenstein, M. J. v.d. Peppel - L. F. Leimena. De 2e Was sers gaan zaterdag 20 september van start. Op dinsdag 16 september houden de in District West uitkomende damvereni gingen in Rhenen in „De Koning van Denemarken" hun najaarsvergadering, die om kwart voor acht begint. Op de agenda staan enkele zeer belangrijke punten. VEENENDAAL De E.V.P.V. „De Luchtreiziger" in Veenendaal nam af gelopen week deel aan de wedvlucht vanf Strombeek over een afstand van 151 km. De duiven werden om 10.20 uur in vrijheid gesteld en de eerste meldde zich bij de Gebr. Spies om 12.47 uur. Verdere uitslag is: Gebr. Spies 1, 14, 26; P. J. v. Kooien 2,21; G. Muller 3, 25; H. v. Kooten 4. 6. 7. 9, 10, 13, 16, .19, 20; W. J. v Dam 5, 8, 12, 22; Barneveld Tanis 8, 24; H. Beijk 15, 17, 18; A. v. Barneveld 23; W. Brouwers 27.

De Vallei | 1969 | | pagina 11