Voorstel tot samenvoeging drie gemeenten nu vrijwel zeker Renswoude zal reserve anders moeten besteden J eugd-Olympiade „Engelenburg" Zwaaiplein voorrangskruising VEILING SEPTER TIEL KERKDIENSTEN Schakers van start met clubcompetitie Voorverkoop kaarten voor GVVV-VRC Eerste zwem- instuif in Valleibad Bromfietsers in botsing BESLUIT uw maaltijd vitamine wValleistri jd" van EHBO-ers op 31 oktober Adres School Geslaafd voor Zwemdiploma Paard ramde luxe auto Volleyballers popelen om te beginnen 27 september op Panhuis Maatregelen rond Zwaaiplein voor verkeer Burgerlijke stand VEEMARKT UTRECHT Aanvulling APV China-lezing voor N.C.V.B. „Rietvoorn" gaat vissen in Rijn De R BARRAGES Historische kring beraadt zich over winterprograniina AMERONGEN RENSWOUDE DINSDAG 9 SEPTEMBER 1969 NIEUWE GEMEENTEHUIS BLIJKT LUCHTKASTEEL RENSWOUDE Het nieuwe ge meentehuis blijkt een luchtkasteel te rijn. Dat kon de gemeenteraad gister avond opmaken uit een brief van Ge deputeerde Staten, die burgemeester .1. A. Hosang voorlas, inclusief het provinciale besluit de bouw van het nieuwe gemeentehuis niet goed te keu ren. Gedeputeerde Staten geven als motief voor hun beslissing onder meer, dat zeer binnenkort een initiatiefvoor stel tot samenvoeging van de gemeen ten Woudenberg Scherpenzeel en Renswoude kan worden verwacht. Een gloednieuw gemeentehuis zou. dan voor Renswoude weinig nut hebben. Het college van GS adviseert Rens woude de geserveerde geldsom voor de geplande nieuwbouw (ca. zes t<5h - red.) aan te wenden voor objecten en voor zieningen die gedurende een reeks van jaren hun nut kunnen afwerpen. Daar ernstig rekening moet worden gehou den met een gemeentelijke herindeling, zou het van een wijs gemeentebeleid getuigen de middelen niet te gebruiken voor een object dat mogelijk binnen enkele jaren als zodanig aan waarde inboet. GS zeggen verder bereid te zijn goedkeuring te hechten aan besluiten tot zinvolle besteding van de nu vrij komende financiën. Vandaag laat de gemeente Renswou de een schrijven aan Gedeputeerde Staten in Utrecht bezorgen, waarin bezwaren naar voren worden ge bracht tegen het ontwerp-streekplan voor Vallei en Eemland, speciaal met betrekking tot de functie die Rens woude volgens dat plan in de toe komst krijgt te vervullen. In het adres legt men de nadruk op de stel ling dat de natuurlijke groei van Renswoude niet dient te worden be lemmerd. Tevens wordt aangedrongen op waarborgen voor de toekomstige posi tie waarin de agrariërs rondom Rens woude'» dorpskom komen te verke ren, aangezien het streekplan een uit gestrekt gebied bestemt tot natuurge bied, waarin mogelijk recreatieve ob jecten zullen worden gestimuleerd. Het adres wordt vandaag, de laatst mogelijke gelegenheid gedurende de tervisieligging van het ontwerp plan, bezorgd. Burgemeester J. A. Hosang zei gisteravond dit bepaald nodig te achten, daar op de hearing van jongstleden.vrijdag weliswaar ge noeg degelijke bezwaren tegen het voorgenomen provinciebeleid werden geuit, „maar daarvan zijn geen notu len'gemaakt...", aldus de heer Hosang. De vereniging tot stichting en in standhouding van een School met de VEENENDAAL Voetbalvereni ging GVVV houdt vrijdagavond aan de kassa van het Panhuiscomplex een voorverkoop van toegangsbewijzen voor de wedstrijd GVVV-VRC. Toeschouwers die de derby willen bijwonen - en dat zijn er ongetwij feld duizenden - kunnen van 's avonds 7 tot 8 uur alvast een kaartje kopen voor deze Veenendaalse topper. Bijbel krijgt geld uit de gemeente kas voor het bouwen van een nieuw lokaal, zo besloot de raad zonder dis cussie. Het lokaal zal een bestaande klas vervangen, die een totaal andere bestemming krijgt: er worden toilet ten in neergezet. De school mag verder rekenen op het nodige geld voor de vernieuwing van de rijwielstalling en berging van gymnastiekmateriaal. Tot secretaris van de Woonruimte adviescommissie benoemde de raad ge- BURGEMEESTER HOSANG adres meentesecretaris W. H. van den Hoek. Herkozen werden de commissieleden W. van den Brandhof, G. van Ginkel, G. R. van Leeuwen, A. J. Verdam en E, Zweers. VEENENDAAL Zaterdagmorgen wordt in 't Valleibad de eerste zwem- instuif gehouden. Van 's morgens half elf tot 's middags twaalf kunnen zowel de jeugd als de oudere deelnemers deel nemen aan verschillende onderdelen van het zgn. recreatieve zwemmen, dat in Veenendaal is ingevoerd door de twee instructeurs van het Valleibad, de heren Wim Kok en Henk Uri. De leiding van het overdekte bad ver wacht voor deze „instuif" een grote be langstelling. RHENEN Dertig kandidaten van het Lijsterberg instructiebad deden ex- men voor het zwemdiploma-A onder toeziend oog van de heer A. Luimers, official van de KNZB, die zijn bewonde ring uitsprak over de goede kwaliteit van het zwemmen. Alle examinandi be haalden 't diploma zonder enige moeite. De heer L. H. Schoonhoven, chef zwemmeester van het Rhenense instruc tiebad adviseerde de pas geslaagden zich nu verder te bekwamen voor het diploma-B. Geen nieuw gemeentehuis voor Renswoude, het waarom is duidelijk gemotiveerd. Voorlopig dus nog de oude glorie, hier op een archiejopna- me, daterend van een dag waarop er reden was de vaderlandse driekleur met wimpel en al uit te steken. VEENENDAAL Twee bromfiet sers kwamen maandag met elkaar in botsing op de de Hoogstraat. H. J. K. reed in het vak, bestemd voor links- afslaand verkeer. Hij reed echter echter rechtuit, richting Zandstraat. De bromfietser T. v. G. in het zelfde vak sloeg echter wèl linksaf. De bei de mannen kwamen te vallen. v.G. raakte licht aan een knie gewond.. Er was enige schade aan de brommers. ADVERTENTIE is weer in de maand REIN KOK Drogisterij-Parfumerie Gelderland/ hk. Hoogstraat VEENENDAAL Telef. 12656 RHENEN Het leek er gisteravond op. dat op de toeristische autoweg de eerste automobiel verscheen. Niet dat iedereen de huizen uitliep' om te gaan kijken, maar wel omdat er een ruiter passeerde, wiens paard kennelijk zo schrok van het vehikel, dat het recal citrant werd en tijdens het passeren met zijn achterbenen ging slaan. Het spatbord van de auto van mevrouw J. werd vernield, de deur van de wagen zat klem, de achteruitkijkspiegel was eraf en de carrosserie zat vol deuken. Hier bleek dat één P.K. méér mans was dan de vele ingeblikte paarde- krachten op vier wielen. SCHERPENZEEL Nu men Is be gonnen met de verbouwing van de eier- lial tot sporthal begint ook de pas opge richte volleybalclub zich weer te roeren, ren. Eerder is bekendgemaakt dat de ver eniging Set Up zou heten. Nu blijkt er echter in Nederland al een vereniging van deze naam te bestaan. Om verwar ring te voorkomen is er Set Up 69 van gemaakt. In het bestuur is men nu ook begon nen met een functieverdeling. De voor zitter is geworden de heer Elands. De penningmeester is de heer R. v. Soest en het secretariaat is in handen van de heer H. J. v. d. Hoeff, Eikenlaan 27 te Scherpenzeel. Ook is er een huishoudelijk reglement opgesteld dat in de eerstkomende leden vergadering aan de leden wordt voorge legd. Deze vergadering zal plaats vinden zodra men weet wanneer men de eerste trainingsavond gaat houden. Men ver wacht dat de hal in december of janu ari zal klaar komen. Het bestuur wil hier échter niet op wachten en onder neemt nu al stappen om een gpschikt|, plaats te vinden om te kunnen Trainen.' VEENENDAAL Min of meer als sluitstuk van het zomerseizoen organiseert 4« wjjkgemeenschap „De Engelenburg" op zaterdag 27 september een grote Jeugd» olympiade voor de jeugd van aoht tot en met vtyftien jaar. Het evenement de plannen hiervoor zjjn afkomstig van het bestuur van de wfyb- gemeenschap zal waarschijnlijk op het Panhuls-eomplex worden gehouden. Men heeft het gemeentebestuur toestemming gevraagd om gebruik te mogen ma ken van deze accommodatie. Een woordvoerder van de gemeente deelde desge vraagd mee, dat de vroede vaderen inderdaad hun medewerking zullen verlenen. Alleen de kinderen van „De Engelen burg" kunhen deelnemen aan de jeugd- sportdag. De jeugd van acht tot en met vijftien jaar gaat op vijf onderdelen strijden om de hoogste eer. De organisatoren hebben bij het sa menstellen van het wedstrijdprogram ma zoveel mogelijk rekening gehouden met de eisen die worden gesteld aan de schooljeugd om het vaardigheidsdiplo ma te behalen. De volgende sportieve onderdelen zijn gepland: 50 meter snelloop; versprin gen; polsstok-verspringenbalwerpen; jeugd van 8 tot en met 10 jaar 500 me ter duurloop; jeugd boven de 10 jaar 1000 meter duurloop. De technische leiding, in handen van sportleraar Nieuwenhuizen en zwem- instructeur Gerard van der Kolk beiden lid van de werkgroep jeugdont- spanning van „De Engelenburg" zoekt nog naar een formule voor het houden van verschillende barrages, om dat het leeftijdsverschil uiteraard erg groot is. Op deze manier krijgen de deelne- mertjes gelijke kansen op de eindover-* winning. 's Morgens om negen uur worden de eerste wedstrijden van deze jeugd-olym- piade gehouden,terwijl de sportdag om ongeveer vier uur zal zijn beëindigd. 's Avonds wordt het evenement be sloten met een grote feestavond. Voor de jongsten wordt onder meer een pop penkastvoorstelling gegeven, en voor de wat de oudere jeugd van „De Engelen burg" is een beatfestijn gepland. KESTEREN De Historische Kring Kesteren en Omstreken belegt maan dagavond 15 september de tweede jaarlijkse algemene vergadering in het nieuwe Dorpshuis. Behalve de jaaroverzichten van se cretaris en penningmeester wordt de leden ook het programma van het ko mende seizoen voorgelegd. Na de pauze zal de heer J. A. E. de Kleuver aan de hand van kleuren dia's en ander illustratiemateriaal het een en ander vertellen over het ge schiedenisonderwijs op de lagere sc! ELST Het bestuur van de EHBO-af- deling Eist is gisteravond bijeengeko men teneinde o.a. het winterprogram- ma te bespreken. Ook voor dit seizoen zal weer een serie wedstrijden worden georganiseerd, waarvan de eerste wordt gehouden op 31 oktober in Leersum. In deze zgn. „Valleiwedstrijd" nemen deel de teams uit Rhenen, Amerongen, Vee nendaal Eist en Leersum. De volgende wedstrijden zullen nog nader worden bekendgemaakt. Voorts hoopt men me dio okt. weer met een nieuwe EHBO- cursus te beginnen, die evenals voor gaande jaren in het wijkgebouw zal plaatsvinden. Gezien het feit dat de tijdsduur van deze nieuwe-cursus in vergelijking met vorige seizoenen belangrijk korter is zal het volgen van een EHBO-cursus thans aanzienlijk aantrekkelijker worden. Nam het volgen van een cursus eerst 26 weken in beslag, thans is dit inge kort tot slechts 12 weken, wat te danken is aan de uitgave van een nieuw Oran je Kruisboekje, waarin het theoretische en praktische gedeelte summier worden weergegeven, doch niet minder leer zaam en duidelijk dan in oudere uitga ven. Dit leert vlotter. VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Veenendaal maken be kend: I. dat zij bij hun besluit van 25 augustus 1969, nr. 62.097, hebben be sloten op de wegkruisingen van het traject Prins Bernhardlaan-Zwaai- plein-Hoogstraat met respectievelijk de Vijgendam, het Verlaat en de Brou wersstraat borden model 8 en 9 van bijlage II van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens te plaatsen, waardoor dit traject is aan gewezen als voorrangskruising en wel zodanig, dat het v.erkeer op meerge» noemd traject voorrang heeft; II. dat hun onder I. genoemd be sluit in werking zal treden zodra dit onherroepelijk is; III. dat een afschrift van hun on der I. genoemd besluit gedurende 30 dagen na heden voor een ieder ter inzage ligt in het Raadhuis (kamer 1.7) en dat gedurende deze termijn even tueel beroep kan worden ingesteld bij H. M. de Koningin, in te dienen bij de Commissaris der Koningin in deze provincie; IV. dat afschrift van hun meerge noemd besluit is toegezonden aan: 1. gedeputeerde staten van Utrecht; 2. de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat te Utrecht; 3. de Ko ninklijke Nederlandsche Automobiel club KNAC, Sophialaan 4 te 's-Gra- venhage; 4. de Koninklijke Neder landsche Motorrijders Vereniging, Be- zuidenhoutseweg 185 te 's-Gravenhage; 5. de Koninklijke Nederlandsche Toe ristenbond ANWB, Wassenaarseweg 220 te 's-Gravenhage. Veenendaal, 9 september 1969. Burgemeester en wethouders voornoemd De burgemeester P. Bode De secretaris Van Manen. AMERONGEN Geboren: Willem, z.v. A. van Rijswijk en M. M. Sneep, Ondertrouwd: H. L. van Barneveld, oud 25 jaar en G. Hovestad, oud 21 jaar. Opgave na klasse mm maat. TIEL Veilbericht van de Tielse veiling Septer van maandag 8 september 1969. Appelen: 75/opw 70/75 65/70 60/65 55/60 1 2 Bloemee 15—46 10—16 Cox Orange k.l 3456 3339 30—42 Cox Orange k.2 29—45 28—41 20—34 15—32 Ingrid Marie k.2 32—35 "31—38 Manks Cod 1 in k.2 13—15 12—14 11—12 11—27 x James Grieve k.l 2730 2332 1924 x James Grieve k.2 17—22 16—24 13—23 Zigeunerin k.l 14—16 1012 Tydeman k.l 40—42 41—45 36—43 35—40 Tydeman k.2 3134 Transp. de Cronselk.2 3134 Jasappel 1022 Lemoen appel 1123 1012 Notaris appel 1317 1014 Fabrieksfruit en zuurkroet blank per 100 kg f 7,70; roodkroet en fabrieksfruit per 100 kg f 6,20. Peren Clapps Favorite k.2 31—36 30—34 28—32 Franse wijnperen k.l 2430 2225 Franse wijnperen k.2 2328 1723 Beurre de Mehrode k.l 2729 Beurre de Mehrode k.2 2527 Sijsjes 26—30 18—22 Triomph de Vienne k.l 5459 5054 Triomph de Vienne k.2 4349 4453 4050 St. Remy 40—55 28—47 IJsbouU' 34—44 18—24 Pondsperen 4347 2026 Beurre Hardy k.l 38—51 47—55 44—48 Beurre Hardy k.2 4147 2340 Perenkroet per 100 kg f 3,00. Pruimen Reine Victoria 2886, 1143; fabrieks Reine Victoria 6; Kwetsen 5685, 1930. Bramen per doosje van 250 gram 4456, 3842; Meloenen per stuk 92125. Groenten Andijvie 5686; Komkommers, groene, per stuk 3139, 1129; x Prince^sebonen 115166, 48110; x Snijbonen 100236, 55100; Rode kool 2329; uien 3035; Wortelen 3133; Koolraap 2023; Sla per 100 krop f32,0037,00; Savooiekool 3135; Tomaten per bakje 190340, 90220; x Tomaten per bakje, export a 320380, export b 330381, export c 270338; Aardappel middel 1620. x is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. .Geboren: Klasina, d.v. L, van Steenis en P. Peterse, Taets v. Amerongenweg 40; Jan, z.v. J. Top en E. van den Brink Van Reedeweg 120. Ondertrouwd: Jan van Brummelen, 27 jr. en Wilhelmina Vink, 23 jr.; Cornelis van Brummelen, 25 jr. (Ederveen) en Evertje Overeem, 24 jr. UTRECHT Op de paardenmarkt ln Utrecht werden maandag 562 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: Luxe paarden 1200-1625; werkpaardeK i200-1550; oude paarden 825-1425; 3-ja- rige paarden 900-1125; 2-jarige paarden 700-925; veulens 300-625; hitten 700-900. ölachtpaarden per kg geslacnt gewicnt 2,80-3,70; jonge slachtpaarden per kg ge slacht gewicht 3,70-4,20. De handel was slap. RENSWOUDE Op woensdag 10 september a.s. houdt de Ned. Chr. Vrouwenbond afdeling Renswoude haar eerste maandelijkse bijeenkomst. De avond begint om kwart voor acht en wordt gehouden in Rehoboth, Het bestuur heeft voor deze avond uitgenodigd majoor W. v.d. Veer uit Leuvenheim. De heer Van de Veer zal spreken over het* onderwerp: „China, een reus ontwaakt". VEENENDAAL Predikbeurt: Ger. Gem. (syn.) 't Hollegoed, do. 11 sept„ 19.30 u.: ds. Mouw. VEENENDAAL Over een maand komt er aan de gevaarlijke en vaak verwarde verkeerssituatie op het Zwaaiplein een einde. Het traject Prins Bern hard laan - Zwaai plein - Hoogstraat wordt dan als voorrangskruising aangemerkt met als gevolg dat verkeer dat uit de zijstraten op dit traject uitmondt voorrang moet verlenen. De nieuwe regeling gaat in per 9 oktober, een maand na afkondiging \an het be sluit van B. en W. dat gedurende die periode ter visie is gelegd. Ge durende deze termijn kan eventueel ook een beroep worden ingesteld bij HM. de Koningin. Deze beroep schriften moeten worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin ip de provincie Utrecht. De resultaten die de spelers in de onderlinge competitie behalen bepalen voor een belangrijk deel of zij in aan merking komen voor een plaats in één van beide tientallen, waarmee .is inge schreven voor de districtscompetitie (OSBO) Ook de resultaten van de spe lers in de vorige OSBO-competitie zijn hierop echter van jnvloed. In de onderlinge Titelstrijd verdedigt de heer L. Vrij ken de titel. De laatste vijf jaar zijn er evenzo- vele clubkampioenschappen geweest bij de Veenendaalse vereniging. Gisteravond is de strijd om de hoogste eer ont brand. VEENENDAAL De leden van de Veenendaalse hengelsportvereniging „De Rietvoorn" gaan in het kader van de onderlinge clubcompetitie hun hen gels uitgooien in de Rijn bij Ingen. Dat gebeurt op de zaterdagen 13 en 27 Sep tember. In verband met de organisato rische voorbereiding is het gewenst dat de deelnemers zich tevoren opgeven en wel tot uiterlijk woensdag 10 september bij de heer W. Veenhof, Parallelweg 25 Veenendaal Zaterdag 13 septtember neemt een team van „De Rietvoorn" ook deel aan de hengelwedstrijd te Renkum in het kader van de streekcompetittie. VEENENDAAL In de Ritmeester- kantine is de Veenendaalse Schaakver eniging gisteravond gestart met de on derlinge competitie. De club heeft er enkel? nieuwe le ien bijgekregen en met name de jeugd- sector is weer uitgebreid. De Veenendaalse schaakvereniging komt in de nieuwe OSBO-competitle met twee tientallen uit. Het eerste speelt in de eerste klasse, terwijl team 2 in de derde klasse is ingedeeld.

De Vallei | 1969 | | pagina 3