Schrijvers ligt zich in ziekenhuis te verbijten MIJN SEIZOEN IS WEL NAAR DE KNOPPEN Nederlanders in Toekomstronde door concurrenten gevreesd FOREST HILLS Pele .levenslang' bij FC Santos LOTING EUROPESE TITELSTRIJD Alle moeders kijken om! yyr „Pijlsnelle" Ijacks, jongens* i ort nieuws 34.50 31.40 rins 42 30 Koersen in Hilversum Post/Sercu op kop in Londen Hoofdstraat Veenendaal Reden voor optimisme Morgen start Niet compleet B-team HIJ HOUDT HET BIJ POEDERS VRIJDAGS TOT 'S AVONDS 9 UUR, 'S WOENSDAGS TOT 1 UUR GEOPEND. winkeló onder dak. Pegina II WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1969 EINDHOVEN In de veertiende minuut van de volmaakt onbelangrijke vriendschappelijke voetbalwedstrijd tussen PSV en FC Saarbrücken werd de deelneming van Daan Schrijvers aan zeker de eerste ronde van het Eu ropa-Cuptoernooi voor bekerwinnaars ongedaan gemaakt. In die veertiende minuut kwam de aanvoerder van PSV in botsing met de Duitse aanvaller Schauss. Hij liep daar bij een gecompliceerde armbreuk op waardoor hij volgens de doktoren mi nimaal twaalf weken zal ztfn uitgescha keld. „Het eerste, wat ik dacht na die bot sing", vertelt Daan Schrijvers in het Eindhovense Binnenziekenhuis met zijn arm in een hijswerktuig,, „was: daar gaat mijn Europa Cup. Ik voelde met een, dat er iets gebroken was. In het ziekenhuis bleek uit de foto's, dat het nog een gecompliceerde breuk was ook. Ik moet daardoor met een zilveren pen in mijn elleboog zes weken met mijn arm in een soort hijskraan liggen en daarna moet ik zes weken in het gips. Ik hoop natuurlijk dat het eerder ach ter de rug is. De paar blessures, die ik in de loop der jaren heb opgelopen, waren nogal snel genezen". LE MANS In de Ronde van de Toekomst, die voor de tweede keer in zijn negenjarige bestaan naast de Tour de France een afzonderlijk leven leidt, wordt de helft van de Nederlandse wie lerploeg door iedere buitenlandse ren ner en ploegleider gevreesd. Vier van de acht Nederlandse ren ners, die morgen te Le Mans in het mi- nitydritje over 10.000 meter zullen strijden om de eerste gele trui met de witte banden hebben in 1969 opzienba rende resultaten behaald. Fedor den Hertog was winnaar in de Ronde van België, Engeland en Rijn land-Palts. Joop Zoetemelk triomfeer de in het Circuit des Mines en de Ron de van Joegoslavië. Thijs de Koning, de derde man van de sterke Amstelploeg, werd eerste in de Ronde van Oosten rijk. Popke Oosterhof won vijf ritten in de Britse „Melk-race", werd tweede achter Den Hertog in het eindklasse ment en winnaar van het puntenklas sement. Hij eindigde bovendien in het wereldkampioenschap op de weg als beste Nederlander op de vierde plaats. Dit viertal, aangevuld met de in Ne derland zeer regelmatig rijdende Henk Benjamins, met meesterknecht Sjef van den Burgh, die in Joegoslavië veel bijdroeg tot de overwinning van Zoete melk (bijna acht minuten voorsprong in het eindklassement op de Joegoslaaf Takacs en de Rus Neljoebin), met Piet Hoekstra, die zowel in het voorseizoen in Algerije en later in Rijnland-Palts aantoonde niet alleen een tempobeul, maar ook een redelijk klimmer te zijn en Jan Spetgens, één van de weinige Nederlanders die zich „prettig" voelt in bergachtig terrein, vormt inderdaad een ijzersterke ploeg. Het Nederlands achttal is vergelijk baar met de grote équipes uit 1962 (Hu- gens, Nijdam, Knops, Janssen) en 1967 (Wagtmans, Den Hertog, Duyn- dam, Tesselaar) en bevindt zich boven dien in een gunstiger uitgangspositie. In de nieuwe conceptie van de Ronde van de Toekomst wordt dat deel van Frankrijk aangedaan, dat de grote ron de links laat liggen. Het parcours voert de rond 120 amateurs over bijna 1900 kilometer van Le Mans, door Norman- dië, Bretagne en een gedeelte van het massif central naar finishplaats Cler mont Ferrand. In dit traject ontbre ken de Alpen en de Pyreneeën. De Ne derlanders behoeven op voor hen be trekkelijk vreemd terrein geen slag te leveren met Fransen, Italianen en Spanjaarden, die zich gewoonlijk al veel vroeger in hun carrière vertrouwd hebben kunnen maken met de moeilijk heden van echte bergritten. Ook in de beste jaren verloor Neder land daar de slag en daardoor hebben de nationale ploegen, in de zeven jaar dat werd deelgenomen, aan de ronde van de Toekomst slechts successen van de tweede plank mee naar huis kun nen nemen. In het rijtje van individuele overwinnaars ontbreekt nog altijd een Nederlandse naam. Wel werd het ploe- genklassement in 1962 veroverd en werd Harrie Steevens twee keer gehuldigd als de beste rijder in het puntenklasse ment. Aling bij gehad. Maar uit de beschik bare renners geloof ik dat de beste ploeg voor deze wedstrijd, op één na de belangrijkste na het wereldkampioen schap, bij elkaar is gebracht. Zou het parcours meer bergen hebben geteld, dan was waarschijnlijk een plaats inge ruimd voor Wim Prinsen of Chris Pe pels". „Het parcours is voor ons aantrekke lijk en met een tamelijk lange tijdrit op de zesde dag (41 kilometer van Re- quiny naar Ploermel) zitten wij gunstig. Zo'n rit moet voor Den Hertog, Zoete melk, Hoekstra en ook wel Oosterhof een kans zijn, als het nodig is tenmin ste om hun positie te verbeteren". Terugblikkend op de wedstrijd, die als oefenduel weinig zin had omdat Strik en Veenstra nog niet terug wa ren uit Polen, Blatter vrijaf had we gens zijn huwelijk en Mares en Kern- per nog geblesseerd waren, stelt Schrij vers: „Als wij die jongens erbij hadden gehad was het niet gebeurd. Feitelijk speelden wij met een B-team. Naast mij stonden een paar reserves, die be grijpelijk veel tekort kwamen". „Eén van hen vergat bijvoorbeeld die opkomende nummer zeven af te stoppen. Toen moest ik er wel heen. Hij speelde de bal wat te ver voor zich uit. Toen ik de bal voor hem wegtikte, trapte hij ook en raakte mij tegen mijn arm. Niet opzettelijk natuurlijk. Die jongen was er helemaal kapot van, maar mijn seizoen is daardoor voor een goed deel naar de knoppen". Na de wedstrijd tegen FC Saarbrüc ken heerste er in het kamp van PSV een ware rouwstemming. Alleszins be grijpelijk. Want een goede week voor de wedstrijd tegen Rapid Wien in het Prater-stadion, vermeldt de lijst van geblesseerden maar liefst zes namen: Nico Mares, Peter Kemper, Willy van der Heide, Ab Fafié, Peter Ressen en dan Daan Schrijvers. „Wie weet, wat ons nog boven het hoofd hangt", aldus secretaris Ben van Gelder somber. „Want vrijdag moeten wij nog voor de competitie tegen Go- Ahead spelen. Wij zitten in de hoek waar de slagen vallen, maar dat wordt toch onderhand te veel". Schrijvers deelt echter het pessimis me van de heer Van Gelder niet. „Ma res en Kemper zijn zo goed als her steld en die kunnen volgens mij wel meedoen. En de overigen zijn in een prachtige conditie. Daar zorgt trainer Lindner wel voor. Geweldig enthousi ast is die man. Die weet een speler enorm goed op te peppen. Daarom geloof ik dat PSV Rapid Wien verslaat en daardoor de tweede ronde bereikt. Maar dan zal ik er weer bij zijn, reken daar maar op". Lindner nam al tijdens de wedstrijd tegen FC Saarbrücken na het wegdra gen van Schrijvers maatregelen om een nieuw hecht centraal verdedigings tandem te smeden. De blonde Deen Bjerre was al van het middenveld naar de achterste vier gedirigeerd toen Lindner op de tribune de juist uit Polen teruggekeerde Strik ontdekte, die samen met zijn echtge note het laatste half uur van de wed strijd gadesloeg. Strik werd ijlings naar beneden geroepen en draafde en kele minuten later op het veld. In de centrale verdediging en naast Bjerre, zodat de veronderstelling voor de hand ligt dat deze beide spelers vrijdag tegen Go Ahead en ook volgen de week woensdag tegen Rapid Wien de verdediging zullen leiden. Schrijvers heeft er zich na een slape loze nacht mee verzoend dat hij voor lopig uitgeschakeld is. „Maar zodra die eerste zes weken om zijn en ik mijn arm in het gips heb, ga ik weer trai nen. Ik wil zo vlug mogelijk terugko men. Dat stilliggen op bed terwijl je ploegmaats een belangrijke wedstrijd moeten spelen is het ergste wat een voetballer kan overkomen". ADVERTENTIE NEW YORK De Australische pro fessionals Ken Rosewall en Fred Stol- le hebben dinsdag de finale van het herendubbelspel tijdens het tennistoer nooi om de open kampioenschappen van de Verenigde Staten te Forest Hills gewonnen. Rosewall en Stolle versloegen de Amerikanen Charles Pa- sarell en Dennis Ralston met 26, 75, 1311 en 63. Pasarell en Ralston kwamen op bij zonder gemakkelijke wijze in de eind strijd. In de kwartfinales trokken de Australiërs Newcombe en Roche zich bij de stand 64, 32 (voor de laatstgenoemde combinatie) terug en ook in de halve-eindstrijd hadden Pasarell en Ralston een walk over. Ditmaal verschenen Emerson en Laver niet op de baan. In de halve-finales van het ge mengd-dubbelspel versloegen Frangoi- se Durr (Fra) en Dennis Ralston (V. St.) het echtpaar Curtis met tweemaal 6—1. Ploegleider Joop Middelink, die maan dagmorgen met zijn renners uit Breda vertrok om in twee etappes per bus naar de startplaats Le Mans te reizen, hoewel hij meer dan voldoende rea list is om niet meer te verwachten dan redelijk is. „Mijn ploeg", zo vertelde hij, „is niet compleet, ik had er graag een echte sprinter, zoals Harrie Jansen of Jan Morgen valt het eerste startsein in de Ronde van de Toekomst. Pas daarna zal bekend worden of de successen in meerdaagse wedstrijden bepalend zijn geweest voor de kracht van de huidige generatie Nederlandse amateurs, of dat het wereldkampioenschap op de weg een betere graadmeter is. HILVERSUM Op de Hilversumse draversbaan was gisteravond het leer lingennummer voor Boy van Quick met pikeur Gommans. De uitslagen waren: Neroprjjs: 1. Gerda Kraan (H. A. van Ooyen) 1.28.2. 2. High Flyer, 3. Hertog Cavaljos W, 4,60, pl. 15,50 1,20 1,40, kopp. 10.60, cov. 3,40, trio 55,60. King Augustusprys: 1. Iwan Buiten zorg (T. R. R. Koppejan) 1.30,3, 2. Immer Treu, 3. Interest. W. 21.70, pl.9,30 2,80 2,90 kopp. 15,30, cov. 6,60. Othoprys 2.400 m.: 1 Gonda's Juwell (A. T. Knijnenburg) 1.26,5, 2. Hendrik, 3. Godelieve. W. 7,80 pl. 3.10 2,— 4,60, kopp. 8,40, cov. 5,50, trio 11.817,60. Severusprys: 1. Gento BH (G. L. J. Kleyweg) 1.23,6, 2. Filippine, 3. Gina Narciso. W. 3,70, pl. 1,40 1,70 1,50, kopp. 6,50, cov. 5,50. Trajanusprys: 1. Boy van Quick (G. G. M. Gommans) 1.22,7, 2. Nick, 3. Brünbeer. W. f 5,—, pl. f 1,50, 1,90, 3,40, kopp. f 9,cov. f 5,20. Tiberiusprys: 1. Goud Plevier S (H. Hartman) 1.23, 2. Danny Boy BS, 3. Dea Alkestis V.E. W. f 2,50, pl. f 1,80, f 3,10, f 4,90, kopp. f 4,80, cov. f 14,20 en trio f3388,80. SeverusprLjs tweede afdeling: 1. Fleet wood (J. J. Duivenvoorde) 1.25,1. 2. Far- ro Bond. 3. Flipsen. W. f 15,30, pl. f 3,80, f 1,60 en f 1,80, kopp. f 5,cov. f 5,10. Falensprys eerste afdeling: 1. Double Six II (P. R. R. Koppejan) 1.24,3. 2. Ella Ross. 3. Electric Kinley. W. f22,70, pl. f3,40. f 1,30, f 1,70, kopp. f42,90, cov. f 3,60. BELGRADO „Ik blijf bij FC San tos tot het einde van mijn carrière. Geruchten, als zou ik een contract wil len tekenen met een Mexicaanse of een Italiaanse club, zijn ongegrond", heeft de Braziliaanse voetballer Pele dinsdag in Belgrado verklaard. Pele is met zijn club op toernee door Zuid- Slavië. Volgens het Zuidslavische pers bureau Tanjug speelt Santos vier wed strijden in Zuid-Slavië, waarvoor de club 30.000 dollar per wedstrijd ont vangt. De finale gemengd-dubbelspel heeft een overwinning opgeleverd voor de Amerikaans-Australische combinatie Martin Riessen-Margaret Court. Den nis Ralston en Frangoise Duur moesten zich met 57, 36 gewonnen geven. Het was de tweede titel voor Marga ret Court, die zondag reeds de eind strijd in het enkelspel in haar voor deel besliste. LONDEN Peter Post en Patrick Sercu hadden dinsdagavond nog steeds de leiding in de zesdaagse van Londen. Het Nederlands/Belgische duo ligt al leen nog in punten voor op de Australi sche combinatie Lawrie/Gilmore: 104 tegen 102. Derde zijn de Denen Lykke Eugen met 18 punten. Op een ronde volgen als vierde Kemper/Bugdahl (Wdl) met 53 punten. De Nederlander Piet van der Lans staat met zijn Britse partner Gowland op de zesde plaats met 118 punten. KLAGENFURT Bij het Europees roeikampioenschap, dat in Klagenfurt wordt gehouden, komen vandaag de volgende Nederlandse ploegen uit: Vier met stuurman: eerste serie: Rus land, Ver. Staten, Roemenië, Italië en Nederland. In totaal drie series. De nummers één, twee en drie kwali ficeren zich voor de halve fonales. De overige ploegen komen uit in de her kansing. Twee zonder stuurman: eerste serie: Italië, Frankrijk, Ver. Staten, Polen, Denemarken en Nederland. Drie series. De le van elke serie kwalificeert zich voor de halve finales. De overige ko men uit in de herkansing. Skif: eerste serie: West-Duitsland (Meissner), Polen (Bromek), Zweden (Balter), Rusland (Balenkov) en Neder land (Wienese). Drie series. De eerste drie van elke serie kwalificeren zich voor de halve finales. De overigen komen uit in de herkansingen. Twee met stuurman: tweede serie: Rusland, West-Duitsland, Zwitserland, Nederland, Finland en Roemenië. Drie series. De eerste van elke serie kwalifi ceert zich voor de halve finales. De overige ploegen komen uit in de her kansingen. Vier zonder stuurman: Derde serie: Ver. Staten, Nederland, Denemarken, Tsjecho Slowakije, West-Duitsland. Drie series. De eerste van elke serie kwalificeert zich voor de halve fina les. De overige ploegen komen uit in de herkansingen. Achten: tweede serie: Ver. Staten, Nederland, Groot-Brittannië, West- Duitsland, Italië, Oostenrijk. Twee series. De nummers één kwali ficeren zich voor de finale. De an deren komen uit in de herkansingen. Terlenka JACK met Borg ge voerd, dus lekker warm en ge makkelijk te wassen. Maat 140 plm. 8 jaar KI. st. p. maat iK: vV rAV: Terlenka JACK met nij- lon voering is geheel re versible, dus aan twee kanten te dragen. Maat 140, plm. 8 jaar SEN KI. st. p. maat KINDERMANTELTJE in een mohair kwaliteit en een mooi Plaidvoe- Maat 98 KI. st. p. maat m

De Vallei | 1969 | | pagina 13