Koninklijk zilver Echtpaar Bovenschen wint „reis naar de zon" D. Meijer beloond met gouden eremedaille in Orde Oranje Nassau stimuleren" „Groei van Renswoude Forellen wonnen van P.C.G.: 2-1 D '66 houdt rekening met „oplossen" van provincie Oude hits op programma van Caeeilia Veertig jaar bij gemeente J. van Offeren voorlichtings ambtenaar Veertig jaar bij N.B.M. Bloemenshow in Dorpshuis Wijziging in systeem busliehten Dame brak heup A. Ouwehand voorzitter van Ned. vereniging Dierentuinen Agaten zoeken met VVV Rlienen De gradatie gevaar geweken Andex-Ten Cate neemt in Rhenen Harwig NV over D '66 vergadert morgenavond Geen nieuw provinciehuis Burgemeester op bezoek bij schutters VANAVOND OP DE MARKT BEZWAREN TEGEN STREEKPLAN: WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1969 De heer Meyer (tweede heer van rechts) temidden van het voltallig college van B. en W., collega's en familieleden. ondankbare taak was voor de heer Meij er de vervulling van het secretariaat van de woningadviescommissie, waar mee hij was belast van 19471967. Maar liefst twintig jaar lang is hij ge confronteerd geweest met de meest schrijnende woning- en huisvestings problemen in de hele gemeente. Me de daardoor is de heer Meijer beter bekend met de plaatselijke toestanden en met het wel en wee van de bevol king dan wie ook. actie. De heer E. W. Schmidt, districtsleider bij de „Betuwe", en de heer G. Mul ler vertegenwoordiger in het rayon waartoe Veenendaal behoort, overhan digden de voor de reis benodigde docu menten, en een bos bloemen. Het echt paar Bovnschen wist gisteren nog niet wanneer ze de reis gaan maken, „maar het zal wel het komende voorjaar wor den", zei de vrouw les huizes. Ze onthaalde haar gasten op een glas vruchtensap uit een fles waarvan het etiket was afgeweekt. Dat wordt ge bruikt bij een volgende poging, om nog ëen reis te winnen. Hij heeft vooral in deze functie met een sterk rechtvaardigheidsgevoel zeer veel en uitstekend werk verricht. Er ging bovendien zeer veel vrije tijd in zitten, in verband met de grote woning nood in de gemeente, die tengevolge van de verwoestingen in de tweede we reldoorlog groter was dan in de plaat sen, die praktisch niets van het oorlogs geweld te lijden hadden. Een gewaardeerde figuur is de heer Meijer ook in kringen van de hervorm de gemeente van Rhenen. Hij is vanaf 1959 notabel. Verder bekleedt hij se dert 1960 een bestuursfunctie in het Ne derlands Hervormde Rusthuis, thans de Stichting Hervormd Bejaardencentrum „De Tollekamp". SCHERPENZEEL Op 14 septem ber zal een nieuw systeem busliehten door de PTT worden ingevoerd. In deze gewijzigde opzet zal het voorkomen dat de post uit een groot aantal plaatsen op slechts enkele kantoren zal worden ge sorteerd. Het zal hierbij voor de sorteerders moeilijk zijn de lokale (plaatselijke) correspondentie met de aanduidingen „alhier", enz. tijdens de sortering goed te verwerken. De PTT verzoekt de belanghebben den dan ook, teneinde vertraging te voorkomen ook op alle corresppndentie voor de eigen woonplaats (Scherpen- zeel) bestemd de naam van de plaats te vermelden en de andere aanduidin gen niet meer. De heer E. W. Schmidt, districtsleider van ,.De Betuwe", feliciteert mevrouw Bovenschen met haar prijs. De heer Bovenschen bekijkt vast de bij de reis naar de zon behorende papieren. Uitslagen Schaakclub. VEENENDAAL De uitslagen- van de eerste ronde in de onderlinge compe titie van de Veenendaalse Schaakclub zijn: J. de Gooyer D. v. d. Bovenkamp afgebr.; J. Hage H. v. d. Boven kamp Vs-Vs; J- W. Boelens F. Luch- singer: 1-0; G. R. Kek - L. H. Monnee: afgebr.; M. v. d. Bovenkamp H. Hei kamp: 1-0; C. ter Hogt - E. Zuidhaan: 0-1; A. Jonker - M. de Kleuver: V2-V2; G. de Koning - mevr. L. M. T. Over- eem 0-1. VEENENDAAL Het echtpaar F. H. Bovenschen aan de Buurtlaan-west kreeg gisteren bezoek van twee verte genwoordigers van de „Betuwse"-fa- brieken. die 'n gratis vakantie kwamen aanbieden. Deze vakantie, 'n veertien daagse (vlieg-)reis naar de Cocta Bra- va is een van de prijzen die worden uitgegeven gedurende een nog tot tot het einde van dit jaar lopende reelame- VEENENDAAL De leden van de muziekvereniging „Caeeilia" gaan zich vanavond in kledij uit het begin van de ze eeuw hullen om wat meer gestalte te geven aan de uitvoering van een se rie oude nummers tijdens het concert achter de Oude Kerk. Een en ander ge beurt in het kader van de festivitei ten ter gelegenheid van het 65-jarig be staan. Het viel voor de organisatoren niet mee de hand te leggen op partituren die circa vijftig jaar geleden op vrij wel ieder repertoire van een harmonie gezelschap voorkwam. De meeste blad muziek is door oorlogshandelingen in de jaren 1940-1945 verloren gegaan. Dank zij veel speurwerk kunnen vanavond toch nog een aantal oude hits ten gehore worden gebracht zoals de Feestmars van Van der Glas, Donauwellen en de Amboss polka. Na de pauze keert Cae eilia weer terug in het heden met een aantal populaire nummers. VEENENDAAL De 66-jarige mevr. Van de W. maakte eergisteren een val van de vliering in haar woning aan de dr. Colijnstraat waa'rbij zij een gebroken heup en enkele gebroken rib ben opliep. Zij werd per ambulance naar het Julianaziekenhuis overge bracht. RHENEN De Nederlandse Vereni ging van Dierentuinen heeft tot voor zitter gekozen de heer A. Ouwehand, directeur van Ouwehands Dierenpark op de Grebbeberg. De heer Ouwehandvolgt de heer P. Lauwman van het dierenpark Wasse naar op, die onlangs overleed. De func tie van voorzitter wordt bij toerbeurt vervuld. De benoeming geldt voor een periode van drie jaar. VEENENDAAL Tijdens een infor mele bijeenkomst in hotel De Koren beurs is de heer J. van Offeren offi cieel bij vertegenwoordigers van plaat selijke en regionale dagbladen geïntro duceerd als voorlichtingsfunctionaris van de gemeente Veenendaal. Hierbij was aanwezig het bijna voltallige colle ge van B. en W., gemeentesecretaris de heer D. van Manen en de loco-secre taris tevens chef personeelszaken de heer W. van Offeren. De heer J. van Offeren, die al sinds 1946 bij de gemeente Veenendaal in dienst is, combineert zijn functie als voorlichtingsambtenaar met zijn werk zaamheden als chef van de afdeling be volking en burgerlijke stand. Zijn nieuwe functie past in het kader van de toenemende gemeentelijke pu blic relationsactiviteiten, die contact en begrip tussen overheid en publiek moe ten bevorderen. RENSWOUDE De groei van Renswoude moet worden gestimu leerd, zo staat in het adres dat de ge meente gisteren op de provinciale griffie heeft laten bezorgen. Het adres bevat een aantal bezwaren tegen het ontwerp-streekplan voor'Eemland en Vallei. Het was gisteren de laatste dag dat bezwaren konden worden in gediend. „In de bestaande literatuur kan van leefbare woonkernen met een plaatse lijk verzorgingscentrum slechts sprake zijn bij een minimum omvang van ker nen met een benodigd inwonertal van tenminste 3500 tot 5000", aldus het adres. y „Gelet op de te bouwen premie- en vrjje-sectorwoningen en het huidige inwonertal van 2662 dient de bevolkings prognose per 1 januari 1985 drastisch te worden verhoogd." Het streekplan bedenkt Renswoude op die datum met slechts 3000 inwoners. Door de geprojecteerde weg S-6 (zui delijk rond Renswoude) zal uitbreiding in zuidelijke richting worden afgesne den. Verschuiving van het tracé in zui delijke richting is dus noodzakelijk. Uit landbouwkundige en economische overwegingen moeten landbouwloonbc- drijven mogelijk zijn in het agrarisch gebied, aldus het adres, met dien ver stande dat vestiging aan de rand van het stedelijke gebied ongewenst moet worden geacht, omdat geluidshinder en stank mogelijk het gevolg kunnen zyn. Renswoude maakt voorts bezwaar te gen de toewijzing van de zeer vele na tuurgebieden rond de kern, waardoor de agrarische bevolking onevenredig zwaar wordt gedupeerd bij de uitoefe ning van haar bedrijf. De natuurgebieden moeten voorts wor den beperkt tot de hoogst noodzake lijke omvang en een nauwkeurige be grenzing krijgen. De schade die agrariërs mogelijk ondervinden als gevolg van aan wijzing van gronden als natuurgebied, dient geheel voor rekening van de pro vincie te komen, en wel ingevolge arti kel 50 van de wet op de Ruimtelijke Ordening. RHENEN Op zaterdag 13 septem ber organiseert de VVV-Rhenen een ex tra agatenzoekmiddag. Het succes van alle voorgaande agatenavonden was zo groot, dat is besloten nogmaals een der gelijk evenement te organiseren. Gedu rende de laatste geologische excursie naar de Dikkenberg zijn prachtige vond sten gedaan. Er was zelfs buitenlands bezoek. Men wordt verwacht om half twee namiddags bij het hek van de Kalkzandsteenfabriek Vogelenzang aan de Rijn te Rhenen. Excursieleider Adriaan P. de Kleu ver zal uw vondsten ter plaatse deter mineren. Voor de mooiste vondst heeft VVV-Rhenen wéér een verrassing in petto, namelijk het „keienboek" van P. v.d. Lijn. RHENEN Gisteren was het 40 jaar geleden, dat de heer Dirk Meijer op achttienjarige leeftijd in dienst trad van de gemeente Rhenen als volontair ter gemeentesecretarie. De gezondheidstoestand van de jubilaris, die al enige tijd met ziekteverlof is, laat helaas niet toe, dat het jubileum in brede kring werd gevierd. Daarom bracht alleen het college van burgemeester en wethouders hem gistermiddag een felicitatiebezoek, ter gelegenheid waarvan burgemeester jhr. mr. J. H. N. F. M. Bosch ridder >an Rosenthal, de verheugende medede ling kon doen, dat het Hare Majesteit de Koningin had behaagd de heer Meijer voor zijn vele jaren betoonde trouw en werklust de gouden ere-medaille, ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau. toe te kennen. Na bijzonder hartelijk en buitengewoon waarderend de jubilaris te hebben toegesproken en gelukge wenst, speldde de burgemeester de heer Meijer het gouden eremetaal op de borst. De jubilaris heeft een lange staat van dienst. Na twee jaar als volontair werkzaam te zijn geweest, kreeg hij in 1931 de eerste aanstelling, die luidde: „volontair met toelage". In de loop der jaren was hij werkzaam in niet min der dan tien rangen. Op 1 januari 1967 bereikte hij zijn huidige rang, die van hoofdcommies-A. Al vele jaren is de heer Meijer hoofd van de afdeling burgerlijke stand, be volking, militaire zaken, huisvesting en verkiezingen. Van 19381954 bekleedde hij tevens de functie van waarnemend gemeente-ontvanger, van 1939-1943 was hij bovendien tweede waarnemend ge meentesecretaris, hetgeen hij wederom is sinds 1961, van 19391952 was hij ook nog beheerder van het gemeentelijk woningbedrijf en vanaf 19Ö1 tot op he den penningmeester van het Water schap „Grebbe". *Een bijzonder moeilijke en soms erg RHENEN In het zwembad „Groe- nendaal" te Tiel werd gisteravond de degradatiewedstrijden gespeeld tussen de waterpolozeventallen van de Rhenen se Zwem- en Poloclub „De Forellen" en de „PCG" uit Gorkum. Beide ploe gen waren in de vierde klas bond op de laatste plaats geëindigd en één van hen kwam in aanmerking om te de graderen naar de kring Midden van Nederland. „De Forellen" wonnen met 2-1 en hebben daarmee het degradatie gevaar definitief afgeweerd. De Gor kumse ploeg verhuist nu naar de kring. In de eerste speeltijd was het een gelijk opgaande strijd. Van weerskan ten speelden de zenuwen een grote rol. De stand bleef 0-0. In de tweede vier minuten regende het strafpunten. Een aan PCG toege kende strafworp werd benut en de stand was 1-0 voor PCG. In de derde speeltijd kwam de stand weer op gelijke voet. Gerard van Ma meren speelde zich vrij, zwom de bal op en scoorde onhoudbaar voor de Gor- kumse doelman 1-1. Opnieuw kreeg PCG een strafworp te nemen, maar doelman Wim Brou wers van „De Forellen" stopte de bal uitstekend, waardoor hij de ^tand ge lijk kon houden. Dit gaf de "Rhenena- ren bijzonder veel moed. De laatste specltyd leverde aanvan kelijk geen nieuwe resultaten op. Ieder een dacht al aan een verlenging van de wedstrijd. Maar toen Aart Timmer man in het beruchte gebied wat te zwaar werd aangevallen kreeg hij een straf worp toegewezen, die hij op een fan tastische wijze benutte. Daarmee bracht hij de stand op 2-1 in het voordeel van „De Forellen". An derhalve minuut later klonk het laatste fluitsignaal, hetgeen voor de ploeg uit Rhenen betekende dat het degradatie gevaar definitief was geweken. RHENEN Dinsdagochtend ontving dc heer Th. M. Vermeulen (59) uit han den van burgemeester jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal, de zilveren eremedaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau wegens het feit dat hij veertig jaar onafgebroken in dienst was van de NV Nederlandse Buurtvervoer Maatschappij. De Koninklijke onderscheiding werd hem uitgereikt in de raadzaal ten ge meentehuize in het bijzijn van de di rectie van de maatschappij, van wie hij een enveloppe met inhoud in ontvangst mocht nemen en een zilveren draag- medaille. De heer Vermeulen kwam op 9 sep tember 1929 in dienst bij de ATO, waar na hij in 1942 overging naar de voor malige Gooise Tramweg Mij. Deze maatschappij werd overgenomen door de NBM, waar de jubilaris de leiding heeft over de werkplaats in Rhenen. KESTEREN Gisteren en vandaag werd de jaarlijkse bloemententoonstel ling van de koninklyke Maatschappij voor tuinbouw en plantkunde gehouden. In de grote zaal van het Dorpshuis stonden vele planten en bloemstukken te pronk. Vele leerlingen van verschillende la gere scholen hadden dan ook hun uiter ste best gedaan hun „eigen" plantje op te fokken. Ook de particulieren van Kesteren bleven niet achter. Er is een jury samengesteld, die de diverse prijzen vast zal stellen. Vanavond om 8 uur zullen de prijs winnaars bekendgemaakt worden. Hij bekleedde in het vervoerwezen talrijke functies, waaronder die van werkmeester. Momenteel is de jubilaris technisch hoofdambtenaar. Op de foto: Burgemeester Bosch speldt de heer Vermeulen de zilveren medaille op. RHENEN In het besef van de noodzaak tot een zo efficiënt mogelijke bedrijfsvoering in verband met de steeds toenemende concurrentie en de wenselijkheid tot het doen van nieu we grote investeringen in verband met de penetratie in nieuwe markten, heeft tricotfabriek Harwig NV te Rhe nen besloten haar bedrijf met ingang van 1 september 1969 over te doen aan Andex-Ten Cate NV. Nadat tricotfabriek Harwig zich her steld had van de moeilijkheden waar in zij eind 1966 geraakt was, zag zij zich in verband met de steeds stij gende produktie genoodzaakt nieuw personeel aan te trekken. De overneming door Andex-Ten Cate heeft dan ook geen nadelige ge volgen voor het personeel van tricot fabriek Harwig NV. Het streven naar uitbreiding van het personeelsbestand zal worden voortgezet, zo deelt het be drijft' mede. VEENENDAAL In de Korenbeurs houdt D'66 - afd. Veenendaal en om geving - morgenavond haar eerste le denvergadering. Deze werd verledbn week uitgesteld in verband met de hearing die toen in het gemeentehuis werd gehouden over 't ontwerp-streek plan voor Vallei en Eemland. Afdelingsvoorzitter de heer J. de Ruij- ter houdt morgen een korte inleiding. Daarna spreekt de heer J. G. Rust, voor zitter van de werkgroep Gemeentepoli tiek Veenendaal". De werkgroep heeft zich nu sinds ten jaar op de politieke situatie in Veenendaal georiënteerd. D'66 verwacht veel belangstelling, en hoopt vooral op toeloop van de Veenen- dalres die zich herkennen in de kwali ficatie: niet gebonden aan een bepaalde politieke party maar wel het belang van Veenendaal voorstaand. Het bestuur legt er de nadruk op dat men graag kennis zal maken met le den van andere politieke groeperingen, bovendien zijn mét name vrouwelijke belangstellenden zeer welkom. De ver gadering zal gedeeltelijk worden ge bruikt voor discussies. UTRECHT Het provinciaal bestuur moet rekening houden met inter- en bovengemeentelijke samenwerking. Bij de vorming van dergelijke organen mo gen bestaande provinciale grenzen geen belemmering zijn, wanneer het berei ken van het gewenste doel een overschrijding van deze grenzen zou vergen. Het is evenmin uitgesloten dat toenemende schaalvergroting op den duur leidt tot bovenprovinciale organen of tot vermindering van het aantal provincies. Dit staat in het ontwerp-programma van D '66 voor de verkiezingen van Provin ciale Staten van Utrecht in 1970. In het Utrechtse Jaarbeursrestaurant houdt D'66 op 20 september een pro vinciaal programmacongres. Het pro gramma is opgesteld door dc werk groep provinciale politiek Utrecht on der voorzitterschap van dc heer E. Denig. Het spreekt zich uit voor ver kiezing van niet-Statenleden in provin ciale commissies, algehele verantwoor dingsplicht van de Commissaris der Koningin (o.a. voor zijn adviezen inza ke burgemeestersbenoemingen), open baarheid van commissievergaderin gen, en een verantwoorde lange ter mijnplanning. Met dit laatste beoogt men een ver beterde versie van „Oog op Utrechts toekomst". Het programma is tégen: het huidige ondoorzichtige subsidibeleid, het beslissen zonder alternatieven te kennen, sterke regionale verschillen, voor tarieven van deopenbare nuts bedrijven, en de bouw van een kost baar nieuw provinciehuis. Tegen een nieuw provinciehuis ver zet men zich, omdat men uitgaat van de mogelijkheid dat 't bij hel gereed komen geen nut zal afwerpen, omdat dan de provincie Utrecht als zodanig niet meer bestaat. Men houdt er reke ning mee dat de provincie dan is op genomen in een nieuw te creëren rand stadprovincie of een provincie „Mid den-Nederland". Bij het kiezen van de leden van het college van Gedeputeerde Staten zal de fractie van D'66 meer letten op het soort beleid dat van de kandidaten kan worden verwacht, dan op de partij die ze vertegenwoordigen, aldus het con cept-program. Openheid van het gehele provinciale bestuursbeleid dient te wor den gewaarborgd. Provinciale staten moeten een functionaris benoemen met de taak op te treden als vertrouwens man van de provinciale ingezetenen, en klachten te onderzoeken. Dit ombuds man-idee past in de hele sfeer van het programma, dat duidelijk pleit voor meer openheid op alle fronten, binnen welk kader ook de voorlichting door de provinciale overheid dient te wor den gestimuleerd. De meerjarige plannen van de pro vincie, aldus D'66 moeten worden afgestemd op een regelmatig te over wegen prioriteitenschema. Bij langere termijnplanning dienen waar mogelijk de alternatieven aan provinciale staten te worden voorgelegd. Zij maken een keus, en bepalen welk plan nader zal worden uitgewerkt. D'66 zal bevorderen dat in de toe komst bij de openstelling van streek plannen een voorbereidingscommissie met reële bevoegdheden wordt inge schakeld, waarin naast ambtelijke in stanties ook lokale bestuurders en ver tegenwoordigers van de burgerij en be drijfsleven uit de desbetreffende streek zitting hebben. D'66 spreekt zich in het programma voorts uit voor een gekozen Commis saris van de Koningin, en voor een fu sie tussen PUEM (electriciteitsbedrijf voor hele provincie, behalve stad Utrecht), GEVU en PEGUS, welke laat ste de beide andere van elektriciteit voorziet. Op het congres in Utrecht moet het programma voorlopig worden vastge steld. Het is de bedoeling om- in de cember op een landelijk congres een apart hoofdstuk „de provincie" op te nemen. Mochten dan principiële ver schillen ontstaan, dan moet het provin ciale programma worden aangepast. SCHERPENZEEL De leden van dc Scherpenzeelse schietvereniging scho ten maandag voor de laatste maal op de buitenbaan. Maandagmiddag houdt men de jaarlijkse eindwedstrijd, waar van de aanvang is gesteld op 13.00 uur. Men had echter op deze laatste oefen avond een gast en wel de eerste bur ger van Scherpenzeel burgemeester J. Hey. Hy wilde precies weten hoe al les in zijn werk ging en hielp een der leden in de kuil onder de schietschijf aanwijzen hoeveel er was geschoten. De uitslagen van de laatste onderlin ge wedstrijden waren als volgt: Geweer 100 meter. M. Berendse 47. J. Overeem 46. H. v. Ginkel 46. P. ter Burg 46. A. C. van Dusschoten 45. C. P. Hoytema van Konijnenburg 45. H. Berendse 45. E. J. Reemst 45. A. v. Eist 45. C. Valkenburg 45. Petite Carabine 100 meter: J. Kool 47. T. v. Rusthoven 47. H. Pater 47. A. C. v. Dusschoten 46. M. Berendse 46. W Klumpenaar 44. J. v. Eist 43. J. ter Broek 41. H. Veldhuizen 41. P. Engr lenburg 39.

De Vallei | 1969 | | pagina 5