Israëlische aanval sloeg snel en zeer hard toe DS. PAISLEY NIET OP STADHUIS BEGROET Volksfront kondigt meer aanvallen in Europa aan coupe des alpesteerste in algemeen klassement der tourwagens en eerste klasse tot 1150 m cc Kiesinger ongerust over stakingen Weinig SLO WAKEN SCHRIJVEN DUBBEL GESCHIEDENIS Verdierf geU\ Dubcek weigert zelfkritiek coupon Over de grenzen Eis de Zwaarste actie sinds juni 1967 Brazilië stelt op guerrilla-activiteit de doodstraf Sovjet-Unie geeft niets terug VAN DIEFSTAL SCHILDERIJEN VERDACHTE MAN VRIJGELATEN PHANTOM Westfalen zoekt datum voor verkiezing BOOS OP 1SEW YORKS BURGEMEESTER DOEL: VERNIETIGING VAN ISRAËL Juari Les pins,, alpenrally 1969: 373S km door de franse alpen. 66 auto's aan de start, slechts 25 auto's aan de finish, hieronder daf55 met de equipe laurent-marche die eerste wordt in het al gemeen klassement der tourwagens en eerste in de klasse tot 1150 cc. opnieuw een duidelijk bewijs van de kracht en de betrouwbaarheid van de vol automatische daf. test'm zelf. r-i J Stuur mij informatie over DAF33, DAF44, DAF44 Stationcar, I DAF55, DAF55 Coupé, DAF55 Stationcar. (Onderstrepen vat I Ju wenst.) dp768- l Naam: Adres: Plaats: Snuif en wrijf Barnard miljonair BIJ DE SPAR I Pagina 6 WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1969 TEL AVIV Een Israëlische amfibische strijdmacht is gisternacht onder dek king van tanks, vliegtuigen en schepen Eg.vpte aan de overzijde van de Golf van Suez binnengevallen en heeft daar volgens een militaire woordvoerder mi litaire kampen, radarstations en wachtposten overvallen. Het was de grootste militaire actie sinds de juni-oorlog van 1967 en volgens de Israëli's bedoeld als antwoord op de „voortdurende Egyptische agressie". De Israëli's beweren ongeveer 100 Egyptische militairen gedood te hebben, ter wijl de eigen verliezen slechts een licht gewonde militair bedroegen. Ook werd een Israëlisch vliegtuig door luchtafweergeschut neergehaald. De vlieger wist het toestel door middel van zijn parachute te verlaten, maar een uitgebreide speurtocht naar hem in de Golf van Suez heeft nog niets opgeleverd. EGYPTE De gehele actie heeft tien uur ge duurd: van 2.00 uur 's nachts tot 12.00 uur. In Cairo is officieel niets gezegd over de actie. Een militaire woordvoerder deelde slechts mee, dat Israëlische vliegtuigen dinsdagmorgen verschillen de malen hadden getracht Egyptisch gebied binnen te dringen om militaire posten aan te vallen. Zij zouden met luchtafweervuur ontvangen zijn. De Egyptische ambassadeur in Lon den, Ahmed Hassan El-Feki, heeft in een onderhoud met de Britse ondermi nister van Buitenlandse Zaken Goron- wy Roberts verklaard dat zijn regering elk land dat Israël wapens levert gedu rende de Israëlische bezetting van Egyp tisch grondgebied verantwoordelijk acht aan deelname aan agressie jegens Egypte. Hij doelde hiermee op de Ame rikaanse levering van 50 „Phantom" straaljagers aan Israël, waarvan de eerste zending inmiddels in Israël is aangekomen. Ook ging het om de aan koop van Britse Chieftain-tanks. Waarnemers in Tel Aviv hadden reeds enige tijd een grote vergeldings actie van Israël verwacht tegen wat het noemt de herhaaldelijke schendin gen van het in 1967 gesloten bestand langs het Suez-kanaal. Generaal Haim Herzog, voormalig hoofd van de militaire inlichtingen dienst, verklaarde hier onlangs via de radio over: „Als zij (de Egyptenaren) een statische oorlog willen, zullen zij PRAAG Alexander Dubeck, de held van de Tsjechoslowaakse hervormin gen in 1968, verzet zich, volgens wel ingelichte zegslieden, tegen de eisen dat hij openlijk kritiek op zijn eigen daden zal leveren. Dubeck heeft zich er bij neergelegd dat hij uit het openbare leven wordt weggewerkt, maar hij heeft het tijd schema in de war geschopt door zijn weigering tot openbare zelfkritiek. Hij maakte zijn weigering bekend op de vergadering welke de vorige week werd gehouden van het partij presi dium, waarvan hij een van de 11 leden is. Zijn opvatting is kennelijk, dat toegeven van fouten het vertrou wen zou schenden van de miljoenen Tsjechoslowaken die hem het vorig jaar hebben gestuurd en een van de laatste hinderpalen voor politieke pro cessen op grote schaal zou wegne men. Van Tsjechische zijde wordt vernomen dat Dubeck nog deze maand gedwon gen zal worden af te treden als lid van het presidium, omdat hij in ge breke is gebleven de anti-communis tische elementen voor en na de inva sie van 1968 in de hand te houden en dat hij op kritieke momenten de be trekkingen met Moskou verkeerd heeft behandeld. Dubeck zou het pre sidium er de vorige week aan herin nerd hebben, dat twee van de huidi ge leden, premier Oldrich'Cernik en Jan Piller, hem volledig gesteund hadden. Dubeck zou gezegd hebben, dat zij hun steun hebben gegeven aan de resolutie van het presidium van 21 augustus 1968 waarin de Sovjet invasie werd veroordeeld en dat zij derhalve mede-verantwoordelijk zijn. Een eventueel besluit van het presi dium om Dubeck en zijn naaste me dewerker Josef Smrkofsky af te zetten als leden van het presidium en het centrale comité, zal bekrach tigd moeten worden door een voltal lige zitting van de 185 leden van het centrale comité. RIO DE JANEIRO De militaire junta van drie man, die in Brazilië aan het bewind is, heeft de doodstraf inge voerd voor „ondermijnende en revolu tionaire activiteit." De junta heeft daartoe de grondwet gewijzigd. Eerder liet zij weten, dat zij de orde „tot elke prijs" zou hand haven en maandag kende zij zich. in verband met de ontvoering van de Amerikaanse ambassadeur in Rio, de bevoegdheid toe, iedereen uit Brazilië te verbannen, die schuldig is bevonden aan ondermijnende activiteit. De 15 politieke gevangenen die naar Mexico zijn gestuurd in ruil voor de vrijlating van de ambassadeur, mogen het land niet meer binnenkomen. In de laatste wereldoorlog stond in Brazilië de doodstraf op verraad en spionage. Er is echter nooit iemand terechtgesteld. De bevelhebbers van de drie onder delen van de strijdkrachten die de jun ta vormen, zijn kennelijk zeer bevreesd voor de uitbreiding van de guerrilla strijd in de steden waarmee de ont voerders van de ambassadeur hebben gedreigd. Dat die vrees niet ongegrond is blijkt uit een overval op een bank in Sao Paulo. Negen gewapende guerrillastrij ders drongen dinsdag de bank binnen en gingen er vandoor met ongeveer 3.500 dollar. daarvoor een prijs moeten betalen die zelfs voor hen wel eens te hoog zou kunnen zijn". De gevechten langs het Suez-Kanaal zijn in het voorjaar opgelaaid en sinds dien zijn de beschietingen over en weer met artillerie en mortieren, en het op treden van sluipschutters, een bijna al ledaags verschijnsel geworden. In antwoord hierop heeft Israël het reeds driemaal eerder in acties op de „zachte Egyptische flank" aan de west kust van de Golf van Suez gezocht. De waarnemers geloven dat een overschrij ding van 't Suez-Kanaal, in welke rich ting dan ook, veel meer mensenlevens en materieel zou kosten. In Israël werd het nieuws van de am fibieactie spoedig bekend en de Israe li's verdrongen zich rond transistorra dio's en krantenkiosken. De chef van de Israëlische luchtmacht lt-generaal Hod, heeft vandaag ver klaard, dat aan de aanval van gisteren op doelen in Egypte door allerlei typen vliegtuigen („maar geen Phantoms") is deelgenomen. Het eerste doel was de luchtdoelraketbasis te El Hassajer ge weest en toen die geraakt was „was de lucht vrij" Daarop ging men de wegen „vergren delen" en hierop werden zeven tanks ge raakt en daarna een radarstation, dat juist op de route van de toen over de grond optrekkende strijdmacht lag. In totaal zou de Israëlische lucht macht, zei de generaal, twee radarsta tions, 25 voertuigen van diverse sooort, zeven pantserwagens en veel gebouwen en tenten hebben vernietigd. Premier Meir beschuldigde de Egyp tenaren alleen in augustus reeds meer dan 500 maal het bestand geschonden te hebben. De minister van Defensie Mosje Da- yen heeft Egypte gewaarschuwd voor nog zwaardere aanvallen. Hij sprak van „een amfibische en nu en dan acrobati sche operatie" welke was voorbereid i SAÓEDi door Israëlische marine-commandotroe pen. Volgens de lezing van het Egyptische leger welke door radio-Caïro werd om geroepen, waren de Israëlisch landings pogingen afgeslagen, drie Israëlische toestellen zouden door luchtafweerge schut zijn neergeschoten, twee Israëli sche torpedoboten zouden tot zinken zijn gebracht en de Israëlis zouden grote verliezen aan manschappen en mate rieel hebben geleden voordat zij op de vlucht sloegen. De vliegtuigen waren in de golf neergestort en aan Egyptische kant had men gezien dat helikopters naar de piloten zochten. BONN Ernstige zorgen plagen de regering van de Duitse deelstaat Noord- rijland-Westfalen: men kan geen da tum vinden om de verkiezingen te hou den. Eerst had men de kiezers midden juli 1970 naar de stembus willen noden. Doch dan, zo bedacht men, is iedereen met vakantie. Vervolgens werd de veertiende juni als stemdag aangekondigd. Tot men tot de ontdekking kwam dat dan het we reldkampioenschap voetbal vanuit Mexico op de televisie komt. Geen en kele politieke partij zou op die dag ook maar één stem kunnen binnenhalen. Reeds meende men de verkiezingen in april te kunnen zetten, toen bleek dat daardoor volgende keer, in 1975, de verkiezingsdag precies in de carnavals- tijd zou belanden. Ook dat kon men na tuurlijk niet van de burgerij verlangen. Wacht men evenwel tot na de zomer, dan komt men terecht in het seizoen van de wijnfeesten en dierfestijnen. ADVERTENTIE 1572 Willem de Zwijger geniet In etHte ven zijn glaasje "VLEK". Sinds 1550 gestookt volgens hetzelfde oude recept. Een zeer voordelige merkjenever. NEW YORK Dominee Ian Paisley heeft burgemeester John Lindsay van New York ervan beschuldigd, hem niet op het stadhuis te hebben willen be groeten. I)s. Paisley en drie andere protestantse geestelijken en een poli- tie-agent kwamen op het stadhuis waar hun verteld werd, dat Lindsay geen gelegenheid had hen te ontvan gen. Twee weken geleden had Lindsay, zelf protestant, Bernadette Devlin, een r.k.-lid van het Lagerhuis en leidster van de katholieken in Ulster, de gouden sleutel van de stad overhandigd. Op een later gehouden persconferen tie op de overzeese persclub te New York heeft ds. Paisley de katholieke kerk„schuldig verklaard aan de onlus ten in zijn land." „De r.k.-kerk heeft het AMMAN Het „volksfront voor da bevrijding van Palestina", meldde giste ren, dat de tot nu toe uitgevoerde aan vallen op Israëlische belangen in Euro pa slechts een voorproef waren van een grootscheeps „dodelijk en vernietigend" offensief tegen Israëlische en Joodse belangen. Het front, dat ook de verantwoorde lijkheid op zich heeft genomen voor de bomaanslagen van maandag op de Israëlische ambassades in Den Haag en Bonn en op het kantoor van de luchtvaartmaatschappij EI Al in Brus sel, zei bij monde van een woordvoer- de eerste fase van zijn offensief was afgesloten. Bij de bomaanslagen van maandag die alle drie door Arabische jongens van onder de 20 werden uitgevoerd, werden in Brussel vier mensen ge wond. Het front beweert ook bomaan slagen en brandstichtingen in Londen en het kapen of aanvallen van vier vliegtuigen georganiseerd te hebben. „In de toekomst zullen wapens met 'n grotere vernietigende werking worden gebruikt en zullen onze aanvallen fa taal zijn", zo zei een zegsman op een perconferentie in de Jordaanse hoofd stad Amman. Hij waarschuwde alle niet-Israëli's dat hun leven in gevaar is als zij met Israëlische schepen of vlieg tuigen reizen of hun inkopen doen in zaken met Joodse directie. „Wij be schouwen iedereen die met Israël sa menwerkt als verschaffer van nieuw bloed aan de zionistische staat, waar door de Joden in staat worden gesteld meer Arabieren te doden". Er zullen meer aanvallen van het volksfront vol gen, mogelijk zelfs binnen 48 uur, al dus de woordvoerder. ADVERTENTIE 5."° r 4» AUTOMATIC/VARIOMATIC L In enveloppe zonder postzegel zenden aan DAF. antwoordnummer. 2000, Eir,„ De woordvoerders van het volksfront verklaarden ook, dat de tieners die maandag de aanslagen in Den Haag, Brussel en Bonn hebben uitgevoerd, opdracht hadden gekregen zich bij de politie aan te geven. Twee van de da ders zouden wezen zijn wier ouders na de juni-oorlog in bezet Jordanië wa ren gedood. De Israëlische ambassades in Den Haag en Bonn werden ervan beschul digd voor de opleiding van Israëlische „Phantom" piloten in Nederland en West-Duitsland te hebben gezorgd, terwijl via het El Al kantoor in Brus sel reserveonderdelen voor Mirage- straaljagers naar Israël waren gezon den. Het „volksfront voor de bevrijding van Palestina" verklaarde nogmaals, dat het tegen elke vreedzame oplossing van de Palestijnse kwestie gekant is en door zal strijden totdat Israël op de landkaart van het Midden-Oosten „ver vangen is door een democratische, se culaire en progressieve staat". ROTTERDAM De Sealand Ser vice Ine te Elisabeth (VS), een volledige dochtermaatschappij van R. J. Reynolds Tobacco Company, heeft op dracht gegeven voor de bouw van drie zeer snelle containerschepen, met een gezamelijke waarde van ongeveer 95.000.000 dollar. De order voor een er van is verstrekt aan de Rotterdamse Droogdokmaatschappij. Aan de RDM werd drie weken geleden reeds de bouw van twee soortgelijke schepen op gedragen. herhaalde malen duidelijk gemaakt dat zij de eenwording van Ierland wil. In het zuiden heeft de kerk de speciale positie van „beschermer van het volk" en als Ierland één werd, dan zou dit ook gelden voor Ulster." Over Bernadette Devlin zei dominee Paisley: „Zij is lid van de volksdemo cratie, die zegt dat zij een bolsjewis tische regering wenst. En daarom zeg ik dat zij een marxiste is. Anderen zou den haar een communiste kunnen noe men als zij dit willen." Generaal Sir Ian Freeland, de com mandant van de Britse troepen, heeft meegedeeld, dat zijn troepen heden zullen beginnen „een vredeslinie" te leggen tussen de protestantse en katho lieke gemeenschappen in Belfast. Daarna zal begonnen worden de barri caden in de wijken te slechten. De Britse regering overweegt ver sterkingen naar Noord-Ierland te sturen ter verlichting van de druk op het contingent van 6.000 man Britse troe pen daar. Het zou gaan om het zenden van een bataljon van 600 700 man. Het is de afgelopen nacht in Belfast het rustigst geweest sinds weken. Ner gens waren samenscholingen te zien. De enige activiteit was die van mili tairen die bezig waren de barricades die de Protestantse wijken van die der katholieken scheiden, weg te halen. Dat werk kan nog wel enige tijd duren, want de barricadenbouwers zullen hier en daar hun werk herstellen als zij daartoe de kans krijgen. Dit zal dan zeer tegen de wil zijn van de minister-president, Chichester- Clark, die gisteravond in een televi sietoespraak had geëist: „De barrica des moeten weg en het liefst zou ik zien dat dit gebeurt door de mensen die ze opgeworpen hebben, maar geschiedt dat niet dan zal het leger dat doen. Rust en orde moeten worden her steld." ADVERTENTIE Uw verkoudheid van neua. keel of borst met PRAAG De Zuidafrikaanse hart chirurg professor Christian Barnard is gisteren op het vliegveld van Praag verwelkomd als de miljoenste passa gier in 1969 van de Tsjechoslowaakse luchtvaartmaatschappij. UTRECHT De 46-jarige landbou wer P. M. Mooijen uit Haps (de Peel) en zijn tienjarig dochtertje zijn giste ren bij een botsing van hun auto met een goederentreih verongelukt. Het on geluk gebeurde op een niet beveiligde overweg tussen Mill en Haps. BONN Bondskanselier Kiesinger zegd dat een uitbreiding van de sta- heeft een speciale kabinetszitting bij eengeroepen ter bespreking van de wil de stakingen die thans in de Westduit- se staal- en mijnindustrie overal uit breken. Op korte termijn zal door de minister van Economische Zaken, Schiller, en die van arbeidszaken, Katzer, een rapport worden uitgebracht over het verschijn sel. Thans zijn ongeveer 30.000 arbeiders in staking met als voornaamste wens: loonsverhoging. Het aantal stakers ver andert van uur tot uur. iGsteren bij voorbeeld keerden de 2700 arbeiders van twee grote staalfabrieken in Hamm terug naar het werk. en vandaag kwa men er weer 6000 bij 3000 van een grote rederij in Kiel en 3000 van een staalconcern in de Pfalz. In Hamburg heeft de voorzitter van de Westduitse raad van vakbonden ge- MOSKOU De Japanse minister van Buitenlandse Zaken, Kiitsji Aitsji, is uit Moskou naar Brussel vertrokken na een bezoek van zes dagen en ont moetingen met de hoogste Sovjet-lei ders. In een slotcommuniqué wordt meege deeld, dat Aitsji en de Sovjets „een openhartige ep nuttige gedachtenwisse- ling hadden" over bilaterale kwesties en verschillende wereldvraagstukken. Tijdens zijn verblijf in Moskou confe reerde hij langdurig met Gromyko, pre mier Alexei Kosygin en andere Sovjet autoriteiten. Maar hij slaagde er niet in tot een openhartige bespreking te komen over de uiteindelijke teruggave van vier noordelijke eilanden die de Sovjet-Unie na de tweede wereldoorlog in beslag nam. Kosygin en Gromyko zijn beiden van mening dat hierover niet onderhan deld kan worden. AMSTERDAM De 33-jarige J. B. S„ die verdachte was in de schilde rijenroof uit het Singermuseum in La ren, is gistermorgen vrijgelaten. S. was na een tip in Amsterdam aange houden. Dc schilderijen waren inmid dels in het Vondelpark en de lijsten in het Amsterdamse Bos teruggevonden. Vorige week vrijdag ontsnapte S. uit zijn cel op het Larense politiebureau na enkele spijlen uit het raampje bo ven de celdeur te hebben losgerukt. Volgens een mededeling van de offi cier van justitie in Amsterdam, mr. Van Everdingen, waren er geen vol doende termen aanwezig om de man langer vast te houden. Hij ontkent de diefstal te hebben gepleegd. kingen slechts kan worden voorkomen door snel te gaan onderhandelen en met een goed resultaat. De stakingen worden gesteund door de Westduitse communistische parijt de DKP. De besprekingen tussen de vakbon den en de mijnautoriteiten zijn van nacht afgebroken. De nieuwe stakingsactie van de me taalbewerkers volgde op een serie wil de stakingen van afgelopen week waar aan een einde scheen te komen toen sommige arbeiders een verhoging van het uurloon kregen van 30 pfennig en de industrie er mee instemde nieuwe loon onderhandelingen te beginnen met de vakbond. De keten van stakingen, zonder mach tiging van de vakbonden, is een zeld zame ontwikkeling in West-Duitsland waar stakingen van welke soort ook on gewoon zijn. Maar de arbeiders vrezen prijsstijgingen na de Westduitse ver kiezingen van 28 september en willen nu loonsverhogingen hebben om een be tere basis te verkrijgen voor onderhan delingen volgende maand over nieuwe contracten. De meeste vakbonden hebben de loon eisen uitgesteld tijdens de economische achteruitgang in de jaren 1966 en voor jaar 1967 en zijn het wachten nu beu, omdat de economie weer bloeit en de winsten in de industrie hoog zijn. Door de staking van de mijnwerkers zijn zes regeringsmijnen in het Saar land bij de Franse grens dicht. De mijn werkers willen een loonsverhoging van ongeveer 15 procent. Het gemiddelde loon is 5,49 mark per uur. Af oor het eerst heeft de nieuwe Fran- se president, Georges Pompidou, een officieel bezoek aan Bondskanse lier Kiesinger in Bonn gebracht. Deze eerste ontmoeting van de regerings chefs der twee grote Westeuropese partners leek iets om nieuwsgierig de oren te spitsen, maar de visite had plaats onder omstandigheden, die het belang ervan sterk beperken. Allereerst was Pompidou's komst naar Bonn een zaak van routine en traditie. Het Frans-Duitse vriendschaps verdrag schrijft nu eenmaal halfjaar lijkse confrontaties voor. Kiesinger heeft in februari het Elysée waar toen nog De Gaulle zetelde be zocht. Daarom was nu de man in Pa rijs aan de beurt. Zowel de president als de kanselier bevond zich bij hun gesprekken, po litiek bezien, op drassige bodem. Na de spectaculaire ingreep aan de franc, is Frankrijks economische toekomst on gewis, en anderzijds zijn Kiesingers politieke perspectieven sterk afhanke lijk van de Westduitse verkiezingen op 28 september. Een slecht tijdstip dus om afspraken te maken over een be leid op lange termijn. TYe belangrijkste vraag die Kiesinger aan zijn Franse gast heeft gesteld was: wat wil Frankrijk van nè De Gaulle, nu met de politieke eenwor ding van Europa en eventuele toetre ding van Engeland tot de EEG? Maar een duidelijk antwoord is uitgebleven. Eén klein stapje is men toch vooruit gekomen. Men heeft overeenstemming bereikt over een topconferentie van de Zes, die nog dit jaar moet plaatsheb ben. De keuze van een topconferentie als overlegsvorm is op zich zelf al weer een concessie aan Franse wensen. Hoe POMPIDOU begin maken dan ook, er zal althans worden ge praat. Wel is de vraag of daaruit zal resulteren, wat men in Bonn voorzich tig hoopt: een gemeenschappelijk plan over onderhandelingen inzake de toe treding tot de Gemeenschap. In de Westduitse hoofdstad maakt men zich niet de illusie dat de opne ming van Engeland er gemakkelijker op is geworden, nu de Franse devalu atie de landbouwproblematiek nog meer heeft verscherpt. /Aver de politieke eenwording van de Zes houdt Kiesinger, naar verleidt, een soortgelijk plan in petto, dat zo wel het standpunt van Frankrijk als van de Benelux ontziet, doch er al thans toe zou leiden dat men zich in een politieke gespreksronde neerzet. Wat de Bondskanselier voor de geest staat is een systeem van periodieke conferenties, die mettertijd zouden kun nen worden voorbereid door een ge meenschappelijk, permanent secreta riaat van de Zes. Uet netelige punt van een eventuele revaluatie van de Mark is niet op de voorgrond gekomen omdat het zo zeer de inzet is geworden van de West duitse verkiezingsstrijd. Daarom ook heeft de Franse president zijn minis ter van Financiën, Giscard d'Estaing, dit keer niet meegenomen. Voor de beide regeringschefs even wel was de ontmoeting in Bonn in de eerste plaats een terreinverkenning. Een confronténtie, die vooral doorgaat om de vriendschappelijke traditie der halfjaarlijkse confrontaties niet te ver storen. Misschien is het ook daarom, dat Pompidou en Kiesinger gistermid dag, als besluit, in het kleine Rhöndorf het huis bezichtigden van wijlen Bonds kanselier Adenauer, de hoopvolle archi tect van de Frans-Duitse verzoening. ADVERTENTIE stoten omdat hij een Sovjet-colla borateur" was. De man die hem toen opvolgde was Gustav Husak, die in april van dit jaar de plaats heeft ingenomen van de eerste se cretaris van de federale communis tische partij, Dubcek. ADVERTENTIE PRAAG Het presidium van de Slo waakse communistische partij heeft bekendgemaakt, dat de invasie van 1968 geen invasie was maar ,,een intrede van geallieerde legers". Dat intreden" was nodig geweest in verband met het verkeerde beleid van de voormalige partijleider Dub cek. Hiermee worden eigen verklaringen van 21, 22 en 23 augustus 1968 her roepen, waarin standpunten waren vervat ,,die in tegenspraak waren tot het betreden van geallieerde troepen van Tsjechoslowaaks grond gebied". Het presidium van de Tsjechoslowaak se communistische partij is nog niet zo ver gegaan, de destijds opgestel de resolutie, waarin men de invasie verwierp, in te trekken, al dan niet er een nieuwe uitleg aan te geven. De Slowaakse partij had kort na de in vasie haar leider, Vasil Bilak, ver-

De Vallei | 1969 | | pagina 6