A. JANSEN: ,B. EN W. DOEN MAAR RAAK Liberale kritiek op manier van overname aandelen Rhenense Cultuur Maatschappij Juristen moesten toch beter weten „Men zal Mavo heus niet verwaarlozen" Fijne mensen in fijne plaats IKWOON Telefoon centrale aanbesteed Nieuwkomers met lange nek H. Moret 40 jaar bij het onderwijs Veiling Kesleren Opening school aan Glashorst Onbeleefd Vi agen Politiek Opwlger Hoofd Fijn BURGERLIJKE STAND De Instuif Officiële bekendmaking Ds. B. de Groot doet intrede in W indeslieim RHENEN LEERSUM Mijn huis is ingericht niet door verkopers maa door de adviseurs vari DONDERDAG II SEPTEMBER 1969 A. JANSEN niet zo nauw RHENEN In Haarlem vond giste ren de aanbesteding plaats voor de bouw van een telefooncentrale van de PTT aan het Paardenveld in de ge meente Rhenen. Voor deze aanbesteding waren vijf aannemingsbedrijven uitgenodigd, waar onder Lodder's Bouwbedrijf uit Rhe nen. De uitslag was als volgt: Nederlandse Bouw Maatschappij Den Haag f376.075,-; Lodder's Bouwbe drijf Rhenen i 390.000,-; Gebrs. Appels Driebergen f398.000,-; Gebrs. Hel Nijkerk f406.800,-; firma Boers Veenendaal f408.900,-. Het werk is nog niet gegund, maar zal vermoedelijk worden opgedragen aan de NBM in Den Haag. De Vereniging tot Stichting en In standhouding van een school met de Bij bel te Scherpenzeel zal donderdag 25 september het nieuwe schoolgebouw aan de Glashorst in gebruik gaan ne men. De opening zal verricht worden door burgemeester J. Heij. RHENEN De levende have van Ouwehands Dierenpark is gisteren uit gebreid door de komst van vijf giraf fen .De dieren zijn afkomstig uit Ango la, maar ze kwamen gisteren op twee diepladers vanaf het station in Amers foort. Daar arriveerden ze na een reis vanuit Tsjceho-Slowakijc, waar ze een half jaar in quarrantaine zyn geweest. Een Tsjechische hoogleraar in de bio logie vergezelde het transport. Hij be geleidde de giraffen tevens vanuit An gola. De giraffen boden een aardige aan blik, staande in grote, aan de bovenzij de open kisten, met hun lange nekken hoog boven de wagens uit. Een kraanwagen tilde de kisten van de diepladers, en deponeerde ze voor de ingang van Ouwehands giraffenge- bouw. De giraffen stapten daar rustig binnen, en deden zich direct tegoed aan klaver, hooi en water. Ze gedroe gen zich alsof ze altijd al in deze om geving waren geweest. De nieuwko mers bleken het ook al onmiddellijk goed te kunnen vinden met de al aan wezige giraffe. Morgen gaat de groep naar buiten, waar het publiek de statige dieren dan van top tot teen kan bewonderen. RHENEN Na de aantallen van de AR P-afgevaardigde, de heer H. Grif fioen, tijdens de laatst gehouden gemeenteraadsvergadering op het beleid van het college van burgemeester en wethouders, met betrekking tot het beheer over de gemeentelijke landerijen, komt ook de liberale raadsfractie in het ge weer. Met name door de voorzitter van de VVD-i'ractie in de gemeenteraad, de heer A. Jansen, is tijdens een gesprek over gemeentelijke beleidszaken nog al fel geageerd tegen bepaalde handelwijzen van het college van burgemeester en wethouders, die volgens de liberale woordvoerder niet door de beugel kun nen of waardoor zelfs de raad voor voldongen feiten zou worden gesteld. De heer Jansen gaat zover, dat hij de beide juristen in het college van B. en W., de burgemeester en wethouder Deen, ervan beschuldigt de vennootschapsrechten met voeten te hebben getreden, na de overname van het aandelenpakket van de N.V. Rhenense Cultuur Maatschappij. De heer A. Jansen „We leven altijd nog gelukkig maar in een demo cratische staat. Daarom moeten ie mands eigendomsrechten en dat is dan nog maar één facet zonder meer geërbiedigd worden. Ook als een ge meente een N.V. gaat overnemen. Is dat nog niet in kannen en kruiken, dan moet zo'n gemeente van de eigendom men afblijven. In Rhenen wordt niet zo nauw gekeken. Toen de gemeenteraad besloot het aandelenpakket van de Cultuur Maat schappij over te nemen, moesten ge deputeerde staten daarop nog hun goedkeuring verlenen. Die overname vond plaats in februari 1969. Om streeks Pasen van dit jaar werd al begonnen met het boren van bronnen op het terrein van de Cultuur Maat schappij, zonder dat er ook maar enig overleg was geweest met de directie, die toen nog bestond uit de heren J. J. Mijnssen en D. Sandbrink. Er werd ook bos gekapt. Er werden ook verkeersborden ge plaatst. De directie wist van niets! Je mag dan aandeelhouder zijn van een N.V. of van een maatschappij, maar in die kwaliteit mag je toch zo maar niet gaan ingrijpen in het beheer van die maatschappij, dat wordt gevoerd door een directie! Dat deden burge meester en wethouders wel. Genoemde heren waren nog directeuren tot 1 sep tember 1969. Intussen werd begin augustus een nieuwe directeur benoemd in de per soon van de gemeentesecretaris. Toen waren er dus drie. Directeur Ir. Mijns sen nam eigene beweging ontslag en directeur Sandbrink kreeg het onge vraagd, (binnen een maand). Voor de ontslagdatum van 1 september is vol gens mijn mening door de nieuwe aan deelhouder, in casu de gemeente Rhe nen en met name burgemeester en wet houders, hetgeen in het wetboek van koophandel vermeld staat omtrent de wijze van beheer van een naamloze ven nootschap in het geheel niet in acht ge nomen. v Dat valt mij van dit college, waarin nota bene twee juristen zitting hebben, wel bijzonder tegen. Als iemand van dergelijke bepalingen op de hoogte moet zijn, dan moeten zij het wel zijn. Er is met 't kappen van 'n stuk bos en het boren van twee bronnen op het ter rein van de N.V. gehandeld of er geen directie meer bestond. Blijkens door mij verkregen inlichtingen is door de dienst van gemeentewerken in opdracht van het college van B. en W. hout weggehaald bij de waterbomen, zonder dat ook daarin de directie was gekend. Die had het hout al verkocht kunnen hebben. En hoe is het verrekend? Wanneer mijn inlichtingen juist zijn, hebben B. en W. ook minder beleefd ge handeld toen zij begonnen met het in kaart brengen vari de „Donderberg". Zonder dat de directie op de hoogte was werden er landmeters het terrein in gestuurd. Er werden betonnen palen in de grond geslagen, kortom er werd maar raak gedaan. Later is één van de landmeters wel excuus komen aanbie den, maar het zijn allemaal dingen waarvan je een wrange smaak in de mond krygt." Aldus de heer Jansen. De heer D. Sandbrink wenste geen commentaar te leveren op de handel wijze van de nieuwe aandeelhouder. „Ik ben blij dat ik er af ben", zei hij, „en wat heb ik er voor belang bij over deze zaak een rel te gaan schoppen. De nieuwe directeur ken ik alleen maar van de telefoon. Hij heeft met mij ge sproken en ik kan niet anders zeggen dan dat hij dat zéér correct deed. Ik vind het alleen maar teleurstel lend voor mij als directeur achteraf te hebben moeten vernemen dat er aller lei dingen zijn geschied, waarvan ik niet op de hoogte was of waar ik van- tevoren niet in was gekend. Je voelt je dan aan de kant geschoven, hetgeen strijdig is' met de geldende opvattingen. Ik betreur de hele gang van zaken, en voel het als een behoorlijk optreden. Wanneer een particulier zou hande len zoals het college van B. en W. heeft gedaan in de overname van de Rhe nense Cultuur Maatschappij, dan was hij nog niet jarig", aldus de heer Jan sen. „Nu wordt alles- maar geslikt. Maar het blijft een aanvechtbare zaak. Toen ik in de laatste raad voorzichtig informeerde of de directie van de N.V. op de hoogte was, kreeg ik van de voorzitter een bevestigend antwoord. Zo in de geest van: de heer Sandbrink heeft alle notulen van de vergade ringen in huis, hij is volledig op de hoogte. Nu ik achteraf ben gaan in formeren blijkt dat niet het geval te zijn. Voor de betrokken directeur wa ren het allemaal voldongen feiten. Kijk, en dat werpt een heel ander licht op de zaak. Je voelt je achteraf misleid." Dc heer Jansen overweegt in de eerstvolgende vergadering van dc ge meenteraad vragen te stellen over de ze geschiedehis. „Ik sta nu aan het be gin van het vierde jaar van mijn zit tingsperiode. Ik heb al ettelijke malen over verschillende gemeentezaken mijn ongerustheid uitgesproken, vragen ge steld en moties ingediend. Vanuit het college van B. en W. is mq steeds ge antwoord, alhoewel in vele gevallen de door mij aangesneden materie werd gebagatelliseerd. Achteraf hoor je dan soms heel ande re feiten, zoals ook in deze aandelen- zaak. Daarom blijf ik doorgaan. Dat D. SANDBRINK geen commentaar is niet alleen mijn goed recht als lid van de raad, maar ook mijn plicht te genover de ingezetenen, die er recht op hebben te weten hoe de politieke vork aan de politieke steel zit." SCHERPENZEEL Eiermarkt. Aan gevoerd 750.000 stuks. Handel kalm. Prijzen kippeëieren van f 13,- tot f 14,50, henneëieren van f 8,50 tot f 12,- per honderd stuks. SCHERPENZEEL Biggenmarkt. Aang.' oerd 90 stuks. Handel kalm. Prij zen f 95,- tot f 105,- per stuk. KESTEREN De prijzen van de aan gevoerde produkten bij de veiling te Kesteren waren als volgt: Bramen: EI 40-60 per doosje a 250 gram. Rein? Victoria: I 63-95, II 25-61. Zoete Kwetsen: I 58-69, 1140-61. James Grieve: I 65-75: 16-20; I 175-85: 19-24 Zoete Blcemee: I 60-70: 33-36; I 70-80: 39-54. Cox's Or. Pippin: I 55-60: 17-18; I 60-65: 25-28; I 65-70: 36-41; I 70-75: 43-48; I 75-80: 43-44. Bourro de Merode: I 65-75: 18-30; 70- 80: 23-30. Clapp's Favorite: I 55-65: 38-44; I 65- 75: 42-45. Triumph de Vienne: I 60-70: 46-55; I 70-80: 43-49; I 80-90: 41-43. Franse wfjnperen: I 50-60: 25-26; I 60- 70: 29. Prijzen genoteerd in centen per kg, tenzij anders is vermeld. RHENEN Morgen viert de heer H. Moret, kastanjelaan 20 te Rhe nen het heuglijke feit, dat hij 40 jaar geleden bij het onderwijs kwani. De nog /.eer vitale 60-jarige. die tot op heden nog geen avond in de week vrij heeft, werd in 1909 in Rotter dam geboren. Hij behaalde zijn on derwijzersakte aan de kweekschool met den Bijbel in de Maasstad in 1929 en twee jaar later zijn hoofd akte. „Ik had zwaar geluk, want ik slaagde in juli voor m'n akte als on- kwekeling met akte. Dat was een derwijzer en ik was in augustus al enorme bof in die crisistijd en dan nog wel met een salaris van f 40 per maand. Iedereen was jaloers op me. Het schoolbestuur was wat dat betreft toen al zeer sociaal voelend, want menigeen moest het met veel minder doen", aldus de heer Moret. „Ik begon aan de Savornin Lohman- school in Overschie en ik bleef daar tot 31 december 1929. Op 1 januari van het volgende jaar ging ik over naar de „Groen van Prinstererschool eveneens in Overschie. Ik was daar al werkzaam als onderwijzer tot en met september 1932. In Rotterdam- Zuid begon ik 1 januari 1932 en op 1 april 1936 was het voor even afge lopen. Ik kwam op wachtgeld, maar het duurde slechts één maand. Ik bofte toen al wéér met een vaste aanstelling in Voorschoten. Intussen haalde ik in 1933 mijn akte l.o.-En- gels. In 1938 werd het de akte m.o.-En- gels-A. In Voorschoten was ik in de avonduren surveillant in het inter naat Wullings, waar kinderen stu deerden van ouders die in Indië ver bleven. Ik deed dat vijf avonden per week. Het was taai werk, maar ik kon erop die manier een zakcentje bij verdienen. Ik was geen avond vrij, trouwens dat ben ik nu nóg niet, maar daar mopper ik nooit over. werd ik op 1 september 1958 in Rhe nen benoemd tot directeur van de handelsavondschool. Die functie ver vul ik ook al weer elf jaar. Vanaf 1959 zijn er 130 leerlingen geslaagd- In al die jaren zijn er maar twee gezakt!". In de na-oorlogse jaren maakte de heer Moret zijn studie af. Hij behaa de de akten handelskennis l.o. en Frans l.o. Intussen werd ik op 16 maart 1941 benoemd tot hoofd. Dat was in War mond aan de christelijke lagere school aldaar. Dat was mijn eerste functie als hoofd van een school. Ik ben er gebleven tot augustus 1954. Dat kwam ook al door de oorlog en uiteraard na de bevrijding vanwege de opbouw van het onderwijs. Toen dat aan de kant was ver huisde ik naar Zutphen, waar ik een overstapje maakte naar het uitge breid lager onderwijs. Ik was er tot 1957 leraar aan de christelijke ULO- school en daar maakte ik ook voor het eerst kennis met het middel baar handelsavondschoolonderwijs. Ik werd daar leraar aan zo'n school. Na de drie jaar Zutphen solliciteer de ik naar Rhenen waar men een christelijke ulo ging stichten. Ik werd benoemd tot hoofd en ik be gon op 1 september 1957 met één leerkracht en 41 leerlingen. Inmid dels betrok ik in 1960 de nieuwe school aan de Lijsterberg, waar nu 12 krachten aan verbonden zijn met 160 leerlingen." De heer Moret. die nu directeur is van deze inmiddels geworden christelijke Mavo, moet even in z'n ..boekhouding" nakijken hoeveel leerlingen er in zijn Rhenense tijd met een mulo-diploma naar huis zijn gegaan. „Dat waren er ongeveer 300", zegt hij met gerechtvaardigde trots. „Die zijn in twaalf jaar afge leverd. Vanwege m'n ervaringen op de handelsavondschool in Zutphen De heer Moret is van plan ge weest zijn functie als directeur van de handelsavondschool neer te leg gen. „Ja, dat was ik inderdaad van plan, indien men voor mij een goe de opvolger zou kunnen vinden. Maar dat was helaas nog niet het geval. Ik heb nu gezegd, dat ik het nog tot 1 januari wil blijven doen, maar mocht ook dan geen nieuwe directeur aanwezig zijn, maak ik in elk geval de cursus af. Dit onderwijs is té belangrijk om 't zomaar in de steek te laten. Ik laat de school per sé niet schieten als er geen goede opvolger voor me is te vinden. Aan de andere kant is het zo dat ik nu zestig ben en dat ik het wel eens wat kalmer aan wil gaan doen, alhoewel ook daarvan wel niets zal kunnen komen, omdat de Mavo enorm veel van mijn tijd opeist. Het is allemaal nieuw en dan moet er bijzonder veel gebeuren". De jubilaris vindt de Mavo een enorme vooruitgang, alhoewel hij het jammer vindt dat er nog niet voldoende geldmiddelen zijn om het onderwijs volledig tot zijn recht te laten komen. „Maar ik ben ervan overtuigd, dat de regering die gel den op korte termijn zal weten te vinden. Het onderwijs krijgt over de hele linie toch al veel meer gelden ter beschikking dan bijvoorbeeld tien jaar geleden. Men zal de Mavo heus niet verwaarlozen. Ik ga in geen geval meedoen aan één of andere lerarenstaking. Ik heb het volste vertrouwen in de Ne derlandse regering, dat er gelden voor zullen worden uitgetrokken We leven in een tijd van welvaart, er kan veel meer dan vroeger het ge val was, dus ook dit zal goed ko men". In Warmond was hij in het ge meenschapsleven zo'n beetje „ma nusje van alles". „Ik had er alle mogelijke fucties in 't kerkelijk en verenigingsleven. Ik was er oprich ter van bijvoorbeeld een kerkkoor en ook voorzitter en ik heb de chris telijke korfbalclub daar van de grond geholpen. Ook de politiek heeft me altijd geïnteresseerd. In Rhenen ben ik al enige jaren voorzitter van de Christelijk Histo rische Unie. Verder heb ik het hier te druk om me nog met andere za ken bezig te houden dan het Mavo en de middelbarehandelsavond- school". Van hobby's komt weinig. „Ik hou veel van schaken, vissen, dammen en wandelen, maar dan moet ik er echt de tijd voor hebben en zodoende schieten deie hobby's er nog al eens bij in." s Maar op zaterdagmiddag kan men de directeur van de christelijke Mavo vaak vinden op het gemeen telijk sportpark „Candia". „Ik mag graag voetballen zien, maar dan niet het betaalde voetbal. Een ama teurclub met jongens uit je eigen gemeente vind ik veel boeiender." Evenals zovele andere ingezete nen, die van buiten zijn gekomen, is ook de heer Moret enthousiast over Rhenen als woon- en werkge- meente. „Er is wel eens wat", zei hij, „maar ik moet het eerste ouder paar nog ontmoeten, waarmee moei lijkheden waren die niet konden worden opgelost. En zo is het ook met al mijn leerlingen. Fijne men sen, fijne kinderen, een fijn school bestuur, een fijne gemeente." Morgen wordt de jubilaris in de bloemetjes gezet met een uitgebreid feestprogramma. Er zal voor deze actieve onderwijsfiguur beslist wel een fijn feest worden gebouwd! ADVERTENTIE ELST De leden van de postduiven vereniging „de Instuif" npmen deel aan een wedvlucht vanaf Strombeek. De duiven werden gelost om 10.20 uur. De eerste meldde zich om 12.43.38 uur bij J. v. Zwetselaar. Overige uit slagen J. van Zwetselaar 1, 15, 18, 28, 29; M. Brouwer 2, 7, A. C. v. Zetten 3, 8; Gebr. Brienessen 4, 20, 24; J. van Bergen 5, 10, 26; K. van Viegen 6. 23, 27; T. van Mourik 9, 12; W. E. v. Laar 11. 32; W. van Zetten 13; A. J. Bos 14, 17; J. v. Laar 16; G. Drost 19, 21: J. v. Kooten 22; H. van Burken 25; A. Weij- man 30; M. Boelhouwer 31. Gevonden en verloren. SCHERPENZEEL Gevonden: Ko nijn (zwart wit), kinderfietsje, kalf, blauw jongensjack met een blauwe voe ring en zwarte damesfiets met trom- melremmen. Verloren: huissleutel (LIPS). tas met voetbalkleding, herdershond, sleu tel in groen etui, schakelarmband, schrijfblok met aantekeningen, zwarte damesportemonnee met inhoud, bruin jongensjack. RHENEN Geboren: Rudolf Johan nes, z.v. H. Setz en M. P. Brandsma (Veenendaal); Johannes Cornelis, z.v. H. Verwoerd en J. M. van der Heijden; Pieter, z.v. A. van Wamel en A. Jahten- berg; Herman Gijsberta Johanna, d.v. A. K. Henzen en J. C. van de Wee tering; Michiel, z.v. J. F. Bosman en J. M. H. Eltink (Veenendaal). Ondertrouwd: P. C. van Leeuwen, 21 j. en B. M. J. Linde, 22 j.; R. van Pluuren, 21 j. (Wageningen) en D. ter Haar, 17 j. Gehuwd: P. G. Leenheer (Ridder kerk) en A. Langelaar; G. H. H. van de Weerd (Eist) en M. Y. Adams; P. C. R. Baars (Utrecht) en A. J. van Roijen: A. K. H. J. Boerema ('s-Gra- venhage) en D. M. van Vugt. Overleden: P. J. Veldhuizen, 7 j. (Veenendaal); C. van Hal, 81 j., geh. gew. met G. Floot (Leersum); J. W. te Kaste, 78 j., echtg. van A. Wink (Veenendaal); J. J. Zierman, 83 j. ge huwd geweest met J. S. van Kooten, (Veenendaal); J. J. L. Moerland, 70 j„ echtg. van Kalimah, (Leersum); A. de Weijer, 85 j., echtgen. van G. den Har- tog (Echteld). Ingekomen personen: P. G. Boermans, van Smallingerland naar Biezenweide 14; P. L. J. Wapenaar, met gezin van Leimuiden naar Jan van Arkelweg 18; P. ter Haar, van Ede naar Zuidelijke Meentsteeg 8; P. Schras, met gezin van Amstelveen naar Driftweg 23 Eist; M. van Maanen, van Zeist naar School- weg 15 Eist; G. van Schuppen. van Zeist naar Schoolweg 15 Eist; M. G. M. Bruggenwert, met gezin van Wage ningen naar Bruine Engseweg 54; J. de Vries, van Leeuwarden naar Franse- weg 33 Eist; T. J. F. Cremers, van Am sterdam naar Rijnstraat 59; G. Jans sen, wed. v. Hazeleger, van Ede naar Bergweg 13; J. C. van Ek, van Ede naar Bergweg 13; B. Hazeleger, met ge zin van Ede naar Bergweg 13; J. Roe- lofsen, met gezin van Veenendaal naar Lindenlaan 3; N. Wallet, met gezin, van Doorn naar Cuneraweg 200; F. G. Vol- mer, van Egmond aan Zee naar Greb- beweg 101. Vertrokken: P. Stassen, met gezin van Rhenen, Valleiweg 109 naar Win terswijk; J. de Jong, Duistereweg 13 naar Lienden; J. G. van Erk, Nieuwe Veenendaalseweg 227 naar Amsterdam; J. C. van Willigen, van Kerkplein 4 naar Helmond; C. v. Stokkum, van Bis schop David weg 11 naar Veenendaal; A. A. Voorderhake, van Nieuwe Vee nendaalseweg 51 naar Veenendaal; B. H. M. Abdeslam, van Cuneraweg 411 naar Arnhem; M. L. Butter, met gezin van Ribeslaan 1 naar Duitsland; M. Lamkadni, van Cuneraweg 411 naar Putten. LEERSUM Geboren: Josina Da- niëlle, d. v. J. C. H. Elenbaas en M Rijfers; te Utrecht: Gerarda Maria, d. y. G. P. A. van Oostrom en M. Kars- sen. Ondertrouwd: G. Meindertsma, 23 jr.. en I. K. E. van Waveren, 23 jr.; H. W. van Brcnk, 22 jr., en R. Takken, 18 jr. (Tilburg). Gehuwd: C. A. van Heiningen, 21 jr., (Doorn) en P. Marchal, 19 j'r. Overleden: C. E. L. Neijndorf, 83 jr., geh. gew. met J. B. Koster; H. Zuider vaart. 76 jr.. geh. met C. J. Verbeek; (te Rhenen) C. van Hal, 81 jr. geh. gew. met G. Floor; (te Rhenen) J. J. L. Moerland, 70 jr. geh. met Kalimah. Vertrokken: Mej. C. M. van de'r Vegt, Hoogstraat 8 naar Zwolle; Fam. A. C. an Toorn, Plaggeberg 33 naar Lien den; Fam. D. K. Niessen, Rijksstraat weg 74 naar Culemborg; Mej. M. J. G. Vette, Hoogstraat 8 naar Utrecht. KORTE LUNQAAfl 2t TEL 010/112955 ROTTERDAM GROTE MAfiKTSTR. 5 TEL 070/116162 DEM HAAG MARIAPLAATS 2 TEL 030/16900 UTRECHT BR'" 03 TEL 05700/12411 DEVENTER RHENEN Burgerpeester en wet houders van Rhenen maken bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergade ring van 26 augustus 1969 aan de Ver eniging tot stichting en instandhouding van Scholen met de Bijbel te Rhenen medewerking, als bedoeld in artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920, heeft ver leend voor het aanbrengen van zonwe ring aan de buitenzijde van twee loka liteiten van de Ericaschool. Binnen 30 dagen na heden kan iedere ingezetene van dit besluit in beroep komen bij Gedeputeerde Staten der provincie. Rhenen, 5 september 1969. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, W. C. Pieters. De burgemeester, L. Bosch v. Rosen thal. AMERONGEN Ds. B. F. C. de Groot zal zondag 14 september afscheid nemen van de hervormde gemeente van Kortenhoef in de classis Hilversum. Drie weken later, zondag 5 oktober zal hij in de middagdienst, na vooraf in de mor gendienst te zijn bevestigd door zijn zwager, ds. J. G. F. Ankersmit uit Kou- dum, intrede doen als predikant van de hervormde gemeente van Windesheim in de classis Zwolle. Bertus Franciscus Charles de Groot werd op 19 maart 1912 te Wageningen geboren. Hij bezocht eerst het gemeen telijk gymnasium te Doetinchem en stu deerde daarna aan de rijksuniversiteit te Utrecht, waar hij in 1938 zijn kandi daatsexamen theologie en ongeveer een jaar later in februari 1939 ook zijn ker kelijk voorbereidend examen aflegde. Nadat de heer De Groot in 1939 door het provinciaal kerkbestuur van Dren te was toegelaten tot de evangeliebedie ning in de Nederlandse Hervormde Kerk werd hij op 17 december 1939 door ds. C. Warmolts uit Rotterdam, toen nog predikant van de voormalige hervorm de gemeente van IJsselmonde bevestigd als predikant van de hervormde ge meente van Well en Ammerzoden in de classis Bommel. Daarna stond ds. De Groot verder nog te Brielle 1944 tot 1948, Amerongen 1948 tot 1953, Vlissingen 1953 tot 1958, Nijkerk op de Veluwe als pred.-voor- ganger van de toenmalige z.g. noodge- meente, kring „Vredeskerk" 1958 tot 1964. Op 10 mei 1964 werd hij door ds. A. D. Wumkes uit 's Graveland beves tigd als predikant van de hervormde ge meente van Kortenhoef in de classis Hil versum.

De Vallei | 1969 | | pagina 5