Succes ontwikkelingshulp afhankelijk van erkenning en een geduldige trouw SKF expandeert: Emplooi voor 150 nieuwe krachten voor nieuwe raad Oecumenisch Pastoraal Centrum van start Ka I Samen oecumenisch huwelijk inzegenen Mej. Kohlbrugge bij start winterwerk van twee kerken Gespreksgroepen gaan thema's verder uitdiepen Doorrijden na ongeval beboet Werk voor vrouwen in commissiès Disco popshow in tent op Boompjesgoed Ederveense bejaarden naar Veluwe Barrières Huisvrouwen en zuivel Doorspreken /7 HORLOGERIE VAN MANEN Bedankt In Hemmen (Betuwe) Experiment Gesprekskring Gezin en opvoeding Concert Gift Oecumene 147 beroepen Discussies Beroepen Zondagsschool Pastorie Sociaal werk Dr. Thoomes en kapelaan Escher K. Huiskamp komt 3 oktober VAN WOUT BLAUWKOUS BURGERLIJKE STAND SCHERPENZEEL KELTUM SOLA elite K.V.P. BOETIEK SIGISOW9 VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1969 Hoewel er al verschillende pogingen in die richting gesneuveld zijn, er zijn toch altijd weer hardnekkige' lieden die menen dat het één keer zal luk ken. Ze geven de moed niet op en blijven proberen om wat cultuur in de Veenendaalse irientaliteit te doen. De eerstvolgende beurt zal voor reke ning genomen worden van het be stuur van de wijkgemeenschap „De Engelenburg", dat een nieuw pro beersel heeft uitgedokterd in de vorm van een culturele raad. Een raad die boven het wijkgemeen>- schapsbelang uitgaat, want men gaat er een algemene draai aan geven. Over een goeie week wordt er een vergadering gehouden, waarvoor een groot aantal uitnodigingen de deur uit is gegaan. Verenigingen, instel lingen en bedrijven, alles is aan bod gekomen om mee te helpen de nog sluimerende culturele aspiraties in onze plaatselijke gemeenschap los te kietelen. „Natuurlijk", sneerde buur Bram, „ik dacht al waar blijven ze zo lang. Ze hebben het een nog niet onderstebo ven gehaald, of ze denken al weer aan het volgende". Ik heb mijn buurman onmiddellijk het goedkope in z'n redenering verwe ten. We komen er namelijk niet door te zeggen, dat alles wat zich hier niet minstens een vijfentwintig jaar burgerschap heeft verworven, voor lopig nog de waffel dicht moet hou den. Dat mag en ook ten onrech te hebben gegolden in een tijd dat we binnen de grenzen nog voor de jaarlijkse bevolkingsaanwas moesten zorgen, vandaag geldt dat in ieder geval niet meer. Zodra nu de verhuiswagen is leegge- takeld kan men zich een volwaardig burger van de stad noemen. Men hoeft zich zelfs niet af te vra gen of men in een stad of een dorp terecht is gekomen. Dat kan men af lezen aan het nieuwe - gezicht van onze plaats. „Dat kan allemaal wel wezen", ant woordde Bram op mijn redenering, „maar het in leven roepen van in stellingen als een culturele raad en zo, dat moet je aan de gemeente overlaten. Je moet niet op de din gen vooruit willen lopen. Je hebt het gezien aan de jeugdraad, die heeft ook geen centimeter garen op de klos gebracht. Na een romme lige avond met een fik hier en een ftuk afbraak daar was het hele geval al ter ziele". Daar valt inderdaad niks aan te ont kennen. De jeugdraad is te vroeg in geslapen. Als men mij vraagt naar de juiste reden dan moet ik het ant woord helaas schuldig blijven. Ik kan er slechts een beetje naar gissen. Hebben de oprichters de jeugdraad een beetje te jubelend uit de start blokken laten komen? 't Zou kunnen. Persoonlijk ben ik er nogal voor om niet met te veel fanfare van start te gaan. Als je een beetje laag bij de grond be gint dan kun je niet van zo'n grote hoogte naar beneden tuimelen. Ook moet je je er goed van overtuigen dat je een bestuursapparaat opbouwt dat het niet alleen vandaag en mor gen kan, als het allemaal nog een beetje losse-flodderwerk is, maar ook volgend jaar en het jaar daar op als het menens begint te worden. En als je in zo'n stadium bent aange land dan is het, dacht ik, niet onno dig, dat de overheid voor wat rugdek king zorgt in de vorm van het be schikbaar stellen van het administra tieve apparaat van de gemeente, dat niet alleen op de avonduren is aan gewezen, maar ook overdag nog pak weg een uur of acht een behoorlijk toerental kan maken. We mogen toch wel aannemen, .dat de wijkgemeenschap „De Engelenburg" dit ook voor ogen heeft met een cul turele raad. Een paar culturele avon den produceren is zo'n karwei niet, maar van de kale Veense grond af de cultuur opbouwen, da's een zwaar werk. Dat lijkt mij een te zware op dracht voor een geheel uit amateurs bestaand college, al geeft men dat dan ook het pakkende opschrift „cul turele raad" mee. Ik dacht, dat je van het begin af de nodige deskun digheid erin moet halen. Overigens vind ik het een deugd, dat men niet meteen voor de deur van het gemeentebestuur gaat liggen om medewerking. Ze proberen het, de mensen van „De Engelenburg", alvast maar 'es met de nog steeds goed aan de enigszins culturele markt liggende „Potasch en Perlemoer". Maar asjeblieft niet „in textiel". Bespaar ons dat. Daar zijn we de hele week al mee over trokken. Wout Blauwkous. VEENENDAAL Onder het motto „Gods wereld een bewoonbare wereld" Ls gisteravond in gebouw Trefpunt officieel gestart met het gezamenlijke win terwerk van de hervormde gemeente „Sola Fide" en de gereformeerde kerk tij dens een gemeenschappelijke gemeente-avond. Mej. Kohlbrugge, hoofd sectie internationale hulpverlening van de Generale Diaconale Raad nam daarbij de meer principiële benadering van de vormen van ontwikkelingshulp onder de loep, terwijl de heer Dijkstra uit Holwerd dit meer vanuit een praktische ge zichtshoek benaderde. Beiden benadrukten de grote nood die er heerst in Zam bia en Ghana, waarmee de leden van de twee kerken zich in de komende maan den niet alleen bezig zullen houden in gespreksgroepen, maar in verband waar mee zij ook tot daadwerkelijke steun zullen overgaan. Het bezig zijn met ontwikkelingshulp in woord en daad vond in mej. Kohl brugge een warm pleitbezorgster. Zij wees er op, dat hulp bij rampen, waar voor de Nederlander nog wel naar zijn chequeboek wil grijpen, op zichzelf wel lofwaardig is, maar geen soelaas biedt als vorm van ontwikkelingshulp. „De mensen in ontwikkelingslanden zijn alleen gebaat bij geduldige trouw en meeleven en dat wordt niet alleen van de thuisblijvende Nederlander ge vraagd maar ook van hen die er gaan werken. Er is een strijd te leveren tegen, met en in de situatie. De kleurling, meestal als inwoner van een staat die nog maar kort onafhankelijk is door de dekoloni satie, wil erkend worden. Daarnaast is er de wetenschap dat men niet vooruit kan-zonder de westerling, die immers over meer kennis en kapitaal beschikt. Hoe moeilijk is het voor ons al el kaar te erkennen, laat staan welke bar rières genomen moeten worden om ie mand met een andere huidskleur en to taal ander leefpatroon als gelijke te aanvaarden. Afrika en Azie roepen om erkenning, die echter ook weer niet de vorm van een zoete vriendelijkheid mag aanne men. Dit vereist tact, en een voortdu rend zoeken om de juiste weg te vin den. Ontwikkelingshulp kan dan pas vol ledig tot zijn recht komen als we de Aziaat en de Afrikaan als onze gelijke gaan beschouwen", aldus mej. Kohl brugge, die tenslotte beklemtoonde dat men er niet is met het beschikbaar stel len van een procent van het inkomen. Na de pauze lichtte de heer Dijkstra uit Holwerd aan de hand van dia's zijn reiservaringen toe, die hij had opge daan tijdens een zeven weken durend bezoek aan Ghana. Zowel het betoog van mej. Kohlbrugge als het praatje van de heer Dijkstra weekte bij de aanwezigen verschillende vragen los, waaruit bleek dat aan mentaliteitsver andering ten opzichte van ontwikkelings hulp ook nog veel „inwendige zending" ARNHEM Helemaal beduusd was de 20-jarige Veenendaalse stukadoor Jan H. er als een haas vandoor ge gaan toen hij praktisch voor de deur van het Tielse politiebureau op de Oliemolenwal een andere auto schamp te. De drank was het niet geweest, zo zei hij gisteren tegen de Arnhemse po litierechter mr. J. van Heijningen. „Het was gewoon de schrik". „Je weet in elk geval nu dat het een misdrijf is", stelde officier van justitie J. Pieters vast. De schade, zo bleek, was allemaal betaald. Het had hem nog 150 gulden eigen risico gekost. „Dus je hebt je lesje wel geleerd", zo vond mr. Van Heijningen. Dat was voor hem zelfs aanleiding de eis van 75 gulden boete en drie maanden niet rijden te wijzi gen in vijftig gulden boete en drie maanden voorwaardelijke ontzegging. AMERONGEN' Op dinsdag, 16 september organiseert de aid. Ameron- gen van de Nederlandse Huisvrouwen- vereniging een zuivelavond in het Dorpshuis. Het Nederlands Zuivelbureau te Rijs wijk is al vele jaren bezig de Neder landers ervan te overtuigen dat Neder landse zuivel onmisbaar is bij onze da gelijkse voeding. Het bureau doet dit op een frisse overtuigende manier en mag dan ook veel successen oogsten. Hoe het gaat zal men zelf kunnen constateren op de voorlichtingsavond. Geboren: Albertus. z.v. J. Vonk en A. Jansen; Bianca Manuela Gerarda, d.v. W. A. A. Pot en G. W. J. M. Lichthart; Ronald, z.v. J. Bom en G. M. Kuiper. Ondertrouwd: A. du Pree (Leusden) en H. E. den Daas. Getrouwd: H. van Ruler (Amers foort) en E. H. Wagensveld. Overleden: A. C. van Kleef, wed. v. G. Barten, 71 jaar. bedreven kan worden. Ds. Ytsma, ge- ref. predikant en ds. H. Nijeboer, her vormd predikant, opende en sloot res pectievelijk deze overigens geslaagde start van kerken. het winterwerk van beide In de ochtenddienst van „Sola Fide" zondag aanstaande zal ontwikkelings hulp vanuit de dienst van het Evange lie worden belicht door drs. Bruno Paul de Roeck met als thema „De aarde ons door God gegeven". Dinsdagavond 16 september zal door geheel Veenendaal in gemengd Her vormd en Gereformeerde gespreksgroe pen het zondags behandelde thema ver der worden doorgesproken onder lei ding van een wijkouderling. „Sola Fide" heeft zes van dergelijke diensten op het rooster terwijl in de Gereformeerde kerk twee op ontwikke lingshulp afgestemde diensten zullen worden gehouden. Samen ijveren beide kerken voor het bijeen brengen van fondsen ten bate van leraren voor Zambia en het zenden van ploegen ten behoeve van de land bouw in Noord-Ghans ADVERTENTIE SEPTEMBE LEVE B HAAL 'T BIJ REIN KOK Drogisterij/Parfumerie Gelderland/hoek Hoogstraat VEENENDAAL - Tel. 12656. R -MAAND TRAAN OODNODIG EIN KOK Alle vitamines die U de komende maanden nodig hebt ADVERTENTIE HOOGSTRAAT 28 VEENENDAAL VEENENDAAL Om tegemoet te kunnen komen aan de sterk vergrote vraag öp de Europese markt gaat SKF in Veenendaal zijn produktie-apparaat uitbreiden. Er komt een nieuwe be drijfshal, en er zijn 150 nieuwe werk nemers nodig. De produktiehal krijgt een opper vlakte van vierduizend vierkante me ter. Achthonderd daarvan worden be stemd voor kantoorruimte en opslag. In 1972 moet de afdeling in gebruik worden genomen, de bouw begint waar schijnlijk in januari 1970. Honderdvijftig nieuwe arbeidskrach ten moet SKF aantrekken om de ma chines in de nieuwe hal te bezetten. Men zal zoveel mogelijk een beroep doen op de Nederlandse arbeidsmarkt. De huidige overspanning zal echter beroep op het buitenland versterkt in de hand werken. Bij SKF zijn momenteel al Span jaarden aan het werk. Aangenomen wordt dat de werving met name in Spanje een nieuwe impuls zal krijgen. Op korte termijn verwacht SKF ook al een buitenlandse aanvulling van het personeelsbestand. Voor dertig Span jaarden heeft men op het ogenblik em plooi. De uitbreiding van de fabriek aan de Wageningselaan houdt geen verband met een verbreding van het produkten-assortiment. Men blijft zich bepalen tot één type kogellagers, in 150 variëteiten. Bouw- en inventariskosten van de nieuwe hal zullen naar raming een be drag van ca. zeven miljoen gulden gaan belopen. Varkensmarkt Barneveld Aanvoer 59 stuks, handel redelijk. Prij zen (in guldens per stuk): Biggen 100-112. Aanvoer 59 stuks, handel redelijk. Prij- D '66 kandidaten VEENENDAAL De Veenendaalse afdeling van D '66 maakte gisteravond op haar eerste ledenvergadering een gedeelte van de kandidatenlijst voor de ko mende gemeenteraadsverkiezingen bekend. De partij presenteert de kiezers een lijst van acht personen, die op één na compleet is. Deze open plaats, de laatste, zal door een vrouw moeten worden bezet. Opnieuw bevestigde voorzitter J. de Ruijter, zelf zevende op de lijst, dat D '66 goede hoop heeft twee zetels in de nieuwe raad te veroveren. De kandidaten zijn de heren R. J. G. Thoomes, drs. L. L. R. II. ten Klei, P. A. Olieslagers (nr. vijf geeft voorlopig nog de voorkeur aan anoni miteit), J. G. Rust en J. de Ruijter. Licht teleurgesteld „maar niet onge rust" toonde voorzitter De Ruijter zich in zijn openingswoord door de minima le belangstelling die voor deze eerste openbare bijeenkomst van D'66 be stond. Van buiten de kring der pragma tici was het alleen het KVP-raadslid M. G. H. Hendriks die naar het boven zaaltje van De Korenbeurs was geko men. De heer De Ruijter noemde het onbegrijpelijk dat de „oude, in Veenen daal vastgeroeste partijen" niemand ter kennismaking hadden gestuurd. Desondanks ziet D'66 de politieke toe komst van Veenendaal heel rustig te gemoet. „We zullen zeker wel rumoer veroorzaken", aldus de voorzitter, „en we zullen ook wel eens op tenen trap pen, maar dan zal dat wel open, eer lijk en rechtstreeks gebeuren." De heer De Ruijter legde er voorts de nadruk op dat met name voor de Veenendaalse vrouw emplooi bij D'66 te vinden is. „Er is een enorm potentieel aanwezig van vrouwelijke krachten die in onze leefgemeenschap niet tot gel ding komen. Vrouwen kunnen heel goed werk verrichten in de commissies van onze werkgroep. Het ls niet eens nodig dat ze lid worden van de partij. Het zou goed zijn als men zich daarvan bewust zou worden, want erg veel vrouwen zijn gefrustreerd omdat ze naast het huishouden teveel tijd over houden." De bedoelde werkgroepcommissies houden zich bezig met studie van de lo kale aspecten van onderwerpen als ruimtelijke ordening, woningbouw, sub sidiebeleid e.d. HP# Als kerkvoogd van de hervormde gemeente te Veenendaal bedankte de heer A. van Geenhuizen. Onder het motto „Experiment" belegt de jeugddienstcommissie van de hervormde gemeente te Rhenen a.s. zondag een dienst in de Berg- school. Aan de dienst is een nieuwe opzet gegeven. De preek wordt in drie stukken „geknipt"; eerst komt het kernprobleem aan de orde, waarover daarna onder een kop kof fie wordt gediscussieerd. Samen gaat men tenslotte de preek uitwerken aan de hand van de gegevens die de discussie heeft opgeleverd. In de Betuwse gemeente Hemmen is vorige week een Oecumenisch Pastoraal centrum van start ge gaan als plaats, waar mensen van allerlei gezindten die oecumenisch zijn ingesteld van harte welkom zijn. Geen centrum waar men al lerlei nieuwe pastorale structuren bedenkt, maar waar de mens zelf met al zijn vragen en problemen de directe aandacht heeft. Verder een centrum voor groepen en individuelen, die zich willen be zinnen al of niet aan de hand van door het bestuur van te voren vast gestelde thema's. Hemmen wil gaan functioneren als een oecumenisch streekcentrum en een zaak die daar in prioriteit heeft is het geven van informatie over de oecumenische mogelijkheden, waarbij aan de moeilijkheden niet wordt voorbijge gaan. De leiding van dit centrum om schrijft de functie van het werk dat in een fraai gelegen buitenhuis wordt verricht in een circulaire als volgt: „Men komt hier om even stil te staan bij de vraag, waarom men zo hard loopt. Er komen mensen om te bidden, om in de stilte van de natuur of eigen kamer na te denken over God en de wereld, om inner lijke rust te vinden of omdat men geïnteresseerd is in de vragen, die de kerken bindt, om een gesprek met de andere gasten of met een van de pastores. In de geref. kerk te Veenendaal heeft zich een kring gevormd van dames en heren gemeenteleden. De ze kring wil eenmaal pei veertien dagen bijeen komen voor een ge sprek rondom een Bijbelsthema, ter wijl ook "hedendaagse maatschappe lijke problemen worden besproken in het licht van het Evangelie. Op de eerste samenkomst heeft men besloten, deze kring een inter kerkelijk karakter te geven. Men ls van mening, dat men als leden van de verschillende kerken en geloofs gemeenschappen in het Evangelie een samenbindende kracht heeft, die men in verantwoordelijkheid je gens elkaar wil beleven. De kring wordt voor één jaar op gezet. Wie tussentijds mocht willen verdwijnen, wordt trouwens niets in de weg gelegd. Als leeftijdsgrenzen voor deelna me heeft men vastgesteld circa 20 tot 45 jaar. De eerstvolgende sa menkomst wordt gehouden op woensdag, 17 sept. a.s. om 8 uur n.m. in een der zalen van de Petra- kerk (ingang Dennenlaan). Onderwerp is dan: Het gezag van de Heilige Schrift. Er komen gemengd verloofden en gemengd gehuwden voor samen spraak met priester en dominee. Leden van de raden van kerken zoeken hier naar nieuwe wegen, oecumenische gespreksgroepen gaan er eens een heel weekend voor zit ten, vrouwengildes van protestantse en rooms-katholdeke signatuur zoe ken Hemmen voor verdiepingsda- gen, enz." De staf is samengesteld door ds. A. F. L. van Dijk, Ned. Herv. pre dikant te Hemmen, pastoor B. J. ter Steeg uit Wageningen die wor den geassisteerd door een viertal dames als huishoudstaf. Op 8 oktober is er een gemeente avond van de hervormde wijk „De Engelenburg" te Veenendaal. Er zal die avond worden gediscussieerd over „vragen rondom gezin en op voeding". De jeugdraden van de hervormde gemeente en de geref. kerk te Rhe nen organiseren morgenmiddag sa men een bromfiets- en autorally. Het laatste van de zomeravond concerten van dit seizoen in de her vormde Andrieskerk te Amerongen wordt gehouden op dinsdag 16 sep tember a.s. Het concert wordt ver zorgd door het Trazomkoor uit Haarlem met begeleiding van de organist Bernard Bartelink. Een lid van de hervormde ge meente te Eist schonk de kerk een bedrag van 300 gulden. Voor de afdeling Amerongen van de Ned. Chr. Vrouwenbond zal op woensdag 17 september a.s. spreken ds.1J. Ytsma, gereformeerd predi kant te Veenendaal over het onder werp „Oecumene^. De bijeenkomst wordt gehouden ln de zaal achter de gereformeerde kerk te Ameron gen. Op enigszins feestelijke wijze heeft de gereformeerde gemeente (syno daal) te Dirksland het feit herdacht dat ds. P. Blok tien jaar aan de ge meente was verbonden. Hiertoe was wel reden, want ds. Blok heeft in die afgelopen tien jaar maar liefst 147 beroepen gehad, aldus Kerk nieuws. De Parochie-adviesraad van de r.k.-parochie te Veenendaal advi seert de parochianen zo veel moge lijk in te gaan op de uitnodiging van de hervormde gemeente „Sola Fide" te Veenendaal om deel te ne men aan de winterwerk-actie, waar van het thema ontwikkelingshulp is. Men kan aan het programma deel nemen door een bezoek te brengen aan de bijzondere kerkdiensten die worden gehouden en verder door mee te discussiëren op de gespreks- avonden die wijksgewijze worden gehouden. De Ned. Hervormde Kerkeraad te Ederveen heeft een beroep uitge bracht op ds. B. J. Zaal te IJssel- muiden. Zondag 14 september wordt in het O.C.B.-gebouw weer gestart met de zondagsschool Schrijverspark en omgeving. Alle kinderen van 4-13 jaar zijn welkom. De aanvangstijd is half twaalf. Deze zondagsschool draagt een Interkerkelijk karakter door samenwerking tussen Herv. kerk, Geref. kerk en Chr. Geref. kerk. De kervoogdij van de hervormde gemeente te Veenendaal heeft in het kerkblad een verklaring gege ven over de huisvesting van ds. J. J. van der Krift. De onzekerheden rond een pastorie voor deze predi kant zijn nu uit de wereld omdat men een bestaand pand aan de Eikenlaan heeft kunnen kopen. „Door omstandigheden buiten on ze wi", schrijft de kerkvoogdij „kon het pand niet direct worden betrokken". Verder verklaart de kerkvoogdij, dat ds. Van der Krift bij zijn Icomst naar Veenendaal reeds is toegezegd, dat voor een passende pastorie zou worden gezorgd. Kerkvoogden en notabelen distan tiëren zich verder van alle geruch ten en publikaties met betrekking tot deze zaak. Het Interkerkelijk Sociaal Cen trum in Rhenen heeft ook een begin gemaakt met algemeen maatschap pelijk werk. Hiervoor is aangetrok ken mej. C. M. Laman Trip, als maatschappelijk werkster verbon den aan het Centrum, die ook reeds optreedt als leidster van de gezins verzorging. Iedere inwoner van Rhenen, onge acht godsdienstige of politieke over tuiging, kan gratis advies krijgen van de maatschappelijk werkster, die zetelt in het wijkgebouw van de vereniging Ziekenzorg. Kapelaan Th. B. M. Escher en dr. J. G. Thoomes gaan vrijdagmiddag 26 sep tember in een oecumenische dienst het huwelijk inzegenen van Ab de Haas, lid van de herv. Taborgemeente te Ede en mej. Tiny Merljjn, parochiane van de Veenendaalse Salvatorkerk. Voor beide pastores is het de eerste keer, dat zjj een dergelijk oecumenisch huwelijk kerkelijk gaan bevestigen. Het is overigens ook een novum voor Veenendaal in die zin dat hierbij twee plaat selijke pastores betrokken zijn. Toen de jongelui op eigen initiatief dr. Thoomes hiervoor benaderden zegde hij spontaan zijn medewerking toe. „Ik zie hierin een teken van de groeiende eenheid van het christen dom die nóg niet zo heel lang gele den gevolgd werd door een straf maatregel in de vorm van „dan maar niet trouwen", maar die tegen woordig wordt toegejuicht". Dr. Thoomes heeft hier contact opgenomen met de kerkeraad van de Herv. wijkgemeente „Sola Fide" die ook alle medewerking toezegde en die ambtelijk tijdens de hu welijksvoltrekking vertegenwoordigd zal zijn. De orde van dienst zowel het rooms-katholieke als het refor matorische element vertegenwoor digd zullen zijn is in overleg met het bruidspaar door dr. Thoomes en de kapelaan ontworpen. Beiden ne men tijdens de dienst een deel van de liturgie voor hun rekening, de Woordverkondiging is van dr. Thoo mes trwijl de eucharistieviering zal worden geleid door de kapelaan. „We hebben alles grondig met el kaar doorgesproken", aldus dr. Thoomes „er is geen sprake van ge heimzinnigheid of enig achterbaks gedoe". Wat betreft de bruid is bis schoppelijke dispensatie verkregen van de bisschop van Utrecht. Het huwelijk wordt ingezegend in de R.K. Salvatorkerk. Over de kennelijk minimaal aan de oppervlakte tredende belangstelling in Veenendaal voor D'66 zei de heer De Ruijter: „Het is een speciale Veenen daalse trek om wel naar je te luis teren, niets te zeggen, maar wel over je te praten in winkels en sociëteiten. De heer J. G. Rust gaf een overzicht van de taak van de werkgroep, zowel voor als na de gemeenteraadsverkie zingen. Na de verkiezingen: dan is de werkgroep een instrument waarvan de eventuele raadsleden het klankbord zijn. („Onze raadsleden hoeven niet al les zelf op te knappen"). De werkgroep zal als een van haar opdrachten heb ben de D'66-raadsleden te coachen. Over de relatie KVP-D'66 ontstond gisteravond meer verwarring dan dui delijkheid, vooral als gevolg van de in breng van D'66-ers van de afdeling Ede- Wageningen. Zij wezen op het gevaar van een voortijdige binding, wat vol gens hem mogelijk onnodig vijanden zou kunnen kweken. De heer De Ruyter wist echter de pragmatische gedachte zo te hanteren, dat het duidelijk werd dat D'66 zonder strikte bindingen een aandeel in de ge meentelijke politiek wil nemen. De be sprekingen met de KVP zijn nog altijd niet afgerond. De heer Hendriks (KVP) verklaarde na afloop; „Deze avond heeft mij wel veel duidelijk gemaakt." VEENDENDAAL In een grote tent links naast het politiebureau aan het Boompjesgoed in Veenendaal ont rolt zich vrijdagavond 19 september een popfestijn met als medewerkers Robby (t.v.: „Jam") Dale met zjjn Roadshow en de tien mans soul-for- matie „Respect". Het popgebeuren speelt zich af tegen de achtergrond van de opening van een nieuwe heren boetiek „Signor", aan de Hoofdstraat 32. Robby Dale, Veronica disc-jockey en presentator van het t.v. programma Jam, verricht tevens om zeven uur de opening vain de nieuwe boetiek. Dat krijgt op zichzelf ook al een show-ka rakter, met een op 't trottoir uitgestal de discotheek en een modeshow, waar in de modellen worden getoond die „Signor" gaat verkopen. Signor is een aanwinst van mode huis Zents, maar het regelt zelfstandig zijn inkoop. Eigenlijk is er sprake van een „boetiek-groep", want in 't hippe pand aan de Hoofdstraat worden te vens schoenen verkocht en grammo foonplaten. Bovendien opent een kap ster er haar praktijk. De bedoeling is dat zich jong voelende mensen volle dig up to date gekapt en gekleed de zaak kunnen verlaten. De collectie van Signor wordt afge stemd op het progressieve modebeeld, en dan zo dat de prijzen binnen de grenzen van 't redelijke blijven. „Snuf jes" worden de specialiteit. Na de opqningsfestiviteiten aan de Hoofdstraat, waar de modeshow mis schien op het balkon wordt gehouden, met als speaker Bertram Terpstra, or ganisator van professie, verplaatst Rob by Dale zich naar 't Boompjesgoed voor de voortzetting van de popsfeer. Volgens Bertram Terpstra is het niet uitgesloten dat in het vervolg eens in de maand een dergelijke scene in Vee nendaal wordt gepresenteerd. De popshow in de tent kost f 2,50. De kaarten zijn in voorverkoop verkrijg baar bij fa. Zents, Hoofdstraat 113, fa. W. van Schuppen. Hoofdstraat 102 eih café-restaurant „Het Grote Dorp Hoofdstraat 109 in Veenendaal. EDERVEEN Enige tientallen be jaarden uit Ederveen hebben eergis teren weer met volle teugen genoten van het jaarlijkse uitstapje, dat werd begunstigd door bijzonder fraai najaars weer. De Veluwe presenteerde zich in haar fraaiste gedaante met alle herfst tinten en dat herhaalde zich bij een bezoek aan Holten. Het eerste reisdoel was Harderwijk waar een bezoek werd gebracht aan het Dolfinarium. Na de lunch in Heino werd koers gezet naar de Holterberg waar het Natuurhistorisch Museum werd, bezichtigd. Apeldoorn was de laatste pleisterplaats op de terugweg. Bij terugkeer in Ederveen werd het gezelschap opgewacht door het muziek gezelschap „Irene" dat ook in „Markt- zicht" enige marsen presenteerde. Daar dankte de heer J. v.d. Brink de organi satoren en de Ederveense bevolking voor de prachtige uitgaansdag. De spreek buis van de bejaarden betrok ook Irene in zijn dank. VEENENDAAL De nieuw benoem de hoofdinspecteur korpschef van de Veenendaalse gemeentepolitie de heer K. Huiskamp komt op vrijdag 3 okto ber in functie. De uit Rotterdam afkomstige poli tiefunctionaris zal 's middags om half drie tijdens een bijeenkomst in de kan tine van het politiebureau aan het Boompjesgoed worden geïnstalleerd. Men heeft bewust dit tijdstip gekozen om het volledige politie-apparaat daar bij aanwezig te kunnen laten zijn.

De Vallei | 1969 | | pagina 3