Zelfverzekerd Veenendaal wees „oude vijand" SVF terug: 3-0 Clubtitel STV - Climax opnieuw voor Van Wely Scherpenzeel in goede vorm PVF figureerde tegen herboren Musketiers Morele zege van Unitas Eerste „hardloop-instuif" van VAV een groot succes Candia '66 speelde onder zware druk tegen sterker Zeist Amersfoort besliste duel tegen SKF in 5 minuten Sparta zakte na rust ineen: 7-2 Amateurvoetbal in cijfers CONDITIONEEL ZEER STERK HDS GREEP DE ZEGE (2-3) NSYS met invallers naar 1-3 overwinning Scherpenzeet-goalie blunderde tweemaal DVSA-zaterdag gaf 0-2 voorsprong uit handen DUEL WAS AF EN TOE ONVRIENDELIJK Tafeltennis 8-2 zege van Elstenaren Veense Boys hield Candia op 1-1 Hoog tempo Moeilijke jongen SPORT IN 'T KORT Gevaarlijk spel „Gouden" Versterking Inzinking 0 MAANDAG 15 SEPTEMBER 1969 aanval overigens Grote paniek voor het doel van I grond gespannen toe te kijken bij het I Veenendaalse SVF! Dick van Dijk ligt samen\duel tussen Imbos en twee Cothense\op. met de goalie van de gasten op deverdedigers. Een doelpunt levert de VEENENDAAL De overwinning die Veenendaal zondagmiddag boekte op SVF uit Cothen kwam als een aangename verrassing voor zowel het publiek als de spelers zelf. Een 3-0 zege op „oude vijand" SVF had eigenlijk niemand verwacht. Het is een moeilijke strijd geworden, waarin het af en toe wat on vriendelijk toeging, ook al door de wat onzekere leiding van scheidsrechter J van Schaik. Desondanks een bijzonder goede start van de geelblauwen die zich zelfverzekerd presenteerden aan de ongeveer 500 toeschouwers. In «en zeer hoog tempo ging de wed strijd van start met SVF als aanvallende partij. Al direct kreeg de Veenendaalse verdediging volop werk. Opvallend was het dat de thuisclub de eerste aanval len van SVF zo rustig opving en voor al Arie Schans maakte een goede in druk. De centrale man in de Veenen daalse verdediging moest Wim Gerrit sen zijn. Hij kwam echter duidelijk snelheid te kort en alleen dank zij het ingrijpen van de overige verdedigers werd het doel van keeper Blankespoor niet doorboord. Het wedstrijdbeeld veranderde toen in de 10de minuut linksback Job Hen- zen de bal naar voren bracht en Stef Rebergen met een prachtig schot de boomlange keeper Kooyman passeerde (1-0). SVF moest daardoor wel wat meer aandacht aan de verdediging gaan besteden, hetgeen Veenendaal gele genheid gaf om ook op het midden veld wat meer te laten zien. Slechts tweemaal kon SVF voor rust nog tot een gevaarlijke actie komen. Een voorzet van Heyman stelde Ver kerk in staat om een gevaarlijke trek- bal te lanceren, maar keeper Blanke spoor greep betrouwbaar in. Even later kwam Veenendaal op nieuw goed weg toen C. v. d. Linden van dichtbij met een lage schuiver de bal voor het doel langsschoot. De tweede helft begon met een flit send schot van Henk Imbos, die door z'n beweeglijkheid een uiterst „moeilij ke jongen" bleek voor de SVF-defensie. Onaangenaam waren de persoonlijke duels tussen Dick van Dijk en linksback Balk. Als een dolle stier stormde de SVF-speler steeds weer onbesuisd op Van Dijk af, maar moest daarbij zelf HOOGLANDERVEEN Ongenadig beukte een keihard vechtend HDS gis teren in de slotfase van de moeilijke uitwedstrijd tegen Hooglanderveen op het doel van de gastheren. De Leer- summers waren met de 22 stand niet tevreden en bleven het doel van Hoog landerveen, mede-koploper in de derde klasse A van de afdeling Utrecht, be lagen. Spil J. v. d. Berg ging herhaaldelijk mee naar voren en in de laatste mi nuut had hij succes. Uit een corner werkte hij de bal achter de goalie van de thuisclub en dat betekende een 23 overwinning van HDS, dat nu sa men met Achterveld aan de leiding gaat. De conditie heeft in deze match de doorslag gegeven. Een kwartier voor het einde vielen de gastheren terug, maar HDS zette door. Trainer Den Hartog had een ploeg met een schitte rende conditie en veel vechtlust in het veld gebracht, die verdiend zegevier de. Hooglanderveen was moeilijk te bevchten. De formatie speelde bikkel hard voetbal, maar de grenzen van •portiviteit werden niet overschreden. HDS nam na tien minuten een voor sprong. Uit een corner van Hol schoot Wim van Rheenen zo gruwelijk hard in, dat de keeper van de thuisclub het leer niet eens zag (01). De strijd ging gelijk op in deze eerste helft, maar ondanks het feit dat beide teams enkele malen in de gelegenheid kwa men. verandering in de stand aan te brengen, bleef het 01 tot aan de rust. Na een minuut kwam Hooglander veen in de tweede helft al op gelijke hoogte en in de 64e minuut nam de thuisclub zelfs een voorsprong. Uit een vrije trap op de rand van het straf schopgebied werd keihard ingeschoten (2—1). Doch HDS vocht terug en had na een half uur succes. P. Willemse liep op een terugspeelbal in de defen sie van de gastheren en scoorde de ge lijkmaker (22). Na dit doelpunt heeft er nog slechts een ploeg gespeeld: HDS. De thuisclub werd massaal in de verdediging ge drongen en kon niet verhinderen dat de Legrsumse stormlopen uiteindelijk de winhende treffer opleverden. ook enkele opstoppers incasseren. In de 67ste minuut kwam Van Dijk weer eens langs de woeste Balk en er volgde een fraaie voorzet, waaruit Henk Imbos de bal in het doel plaatste en daarmee voor 2-0 zorgde. Toen ruim vijf minuten later Stef Re- bergen er 3-0 van maakte was de over winning voor Veenendaal 'n feit. Geïr-4 riteerd begon SVF aan een laatste of fensief en de strijd werd daardoor soms wat al te fors. De gasten uit Cothen slaagden er echter niet in om Veenen daal uit z'n spel te halen en vooral ook dank zij een fraaie safe van Blanke spoor bleef de 3-0 stand tot het einde toe gehandhaafd. De belg Roger Kint heeft zaterdag middag de wielerwedstrijd om de Grote Prijs van Brasschaet gewonnen. Hij legde de 140 km af in 3 uur, 27 mi nuten en 24 seconden. In de eindsprint versloeg Kint zijn medevluchter Jos Pinters (Bel.). Gerben Karstens dinish- te als zesde met eeiv achterstand van 35 sec. Wim Hogebirk (AAC) is zondag op de Chris Berger-sintelbaan in Am sterdam Nederlands kampioen tien kamp bij de junioren geworden. Met zijn puntentotaal van 6149 bleef hij zijn naaste concurrent Theo Beelen (AV'- Weert) 138 punten voor. De Westduitser Rudi Altig heeft zondag de Grote Pijs van Lugano, een individuele tijdrit over 77,750 km ge wonnen. Altig ging na 1 uur 48 min 4 sec over de streep, hetgeen neerkomt op een gemiddelde van 43,176 km per uur. VEENENDAAL Tafeltennisvereniging STV-Climax heeft een druk week end achter de rug. Vrydagavond werd de jaariyks terugkerende vriendschappe- ïyke ontmoeting tegen RTTV uit Rhenen gehouden, terwyi zaterdag de club kampioenschappen werden georganiseerd. Al was de temperatuur nu niet be paald geschikt voor tafeltennis toch werd er op beide dagen met veel animo ge streden. Ryn v. Wely werd voor de vierde maal in successie clubkampioen van STV-Climax. De ontmoeting tegen RTTV werd deze keer door STV-Climax georgani seerd maar men heeft besloten deze wedstrijd in het vervolg in de gezellige speelgelegenheid van de Rhenense ver eniging te houden. Er werd met 4 teams gespeeld waarbij tussen de wedstrijden door diverse behendigheidsspelletjes werden gehouden. Er werd met punten voorgift gespeeld maar desondanks wist STV-Climax met 29 tegen 20 punten te zegevieren. De chibkampioenschappen gingen za terdagmorgen al van start met de ju nioren. Hiervoor hadden zich elf deel- nemers(sters) aangemeld die allen één maal tegen elkaar uitkwamen. Drie spe lertjes eindigden gelijk met allen één verliespartij,namelijk Piet Roelofsen, Arie de Man en Bertje Vos. Deze laat ste viel af door een iets lager game- gemiddelde waarna Piet Roelofsen na een spannende barrage Arie de Man naar de 2de plaats verwees. Bij de senioren waren 24 deelnemers verdeeld over acht poules. In de kwart finales plaatsten zich H. Vermeer, A. Doornkamp, W. Bos, E. Vos, sr., C. v. Dam, K. Vos, E. Vos jr.. en R. v. Wely. Voor de 16 spelers die deze kwartfinale niet bereikten was er nog een verlie zersronde. Voor de grootste verrassing zorgde Doornkamp die favoriet nr. 1 Vermeer (die hiervoor tegen v .Eist ook al door het oog van een naald was gekropen) een nederlaag bezorgde. L. Vos sr. om zeilde een moeilijke klip door Bos uit te schakelen en Van Dam en v. Wely wonnen regelmatig van respectievelijk WERKHOVEN Ondanks de afwe zigheid van een drietal spelers van de eerste uitgave van NSVS heeft het Vee nendaalse elftal toch een 1-3 zege be haald in de uitwedstrijd tegen Bever- weerdse Boys. Het duidelijk sterkere NSVS kwam in de eerste helft slechts met grote moeite tot afwerking van de aanval len. Alleen P. Bleyenberg slaagde erin om in de 20ste minuut te scoren na een fraaie actie. Tot aan de rust bleven ver dere doelpunten uit, al kreeg vooral NSVS voldoende scoringskansen. In de tweede helft maakte NSVS Be- verweerdse Boys duidelijk dat men niet aan een nederlaag zou kunnen ontko men. Het was weer P. Bleyenberg, die in de 60ste minuut scoorde (0-2), maar enkele minuten later kreeg de thuis club via een strafschop gelegenheid om er 1-2 van te maken. Ongeveer een kwartier voor het ein de zorgde B. Kramer voor 1-3. Bever- weerdse Boys maakte in de slotfase geen gebruik van een strafschop die men kreeg toegewezen, want de bal ging ver naast. K. Vos en E. Vos jr. In de halve finales handhaafden de eerste-teamspelers zich tegen hun op ponenten zodat de finale ging tussen E. Vos en v. Wely. Dit werd een wedstrijd die op een behoorlijk peil stond. Er werd ..best of five" gespeeld en 4 games ging de strijd volkomen gelijk op maar in de beslissende 5de game zag v. Wely kans het tempo wat op te schroeven en hierop had een overigens uitstekend spelende Vos geen antwoord. Hiermede wist v. Wely voor de 4de achter een volgende maal het clubkampioenschap voor zich op te eisen. In de strijd om de 3de en 4de plaats bleef Doornkamp de baas over v. Dam. In de verliezersronde plaatste H. Hun- terslag zich in de finale via overwinnin gen op Groes, G. de Man en W. Vos. Ditzelfde deed v. Eist die achtereenvol gens v.d. Brink, C. Hunterslag en De Kleuver een nederlaag bezorgde. In deze eindstrijd had v. Eist weinig moeite met H. Hunterslag en zegevierde in 2 games. Daar zowel voorzitter v. Eist als wedstrijdleider v. Wely in de prijzen viel werden het eremetaal nu uitgereikt door secretaris Gaesbeek. Za terdag a.s. start team 2 met de compe titie. De Veenendalers moeten op be zoek bij Torpedo in Apeldoorn. SCHERPENZEEL Het zaterdag- elftal van Scherpenzeel is momenteel in goede vorm in de derde klasse A. De Scherpenzelers versloegen zaterdag middag Radiostad met 5-3, waardoor zij nu samen met EFC '58 aan de kop van de ranglijst staan geklasseerd. Radiostad toonde zich in Scherpen zeel zeer snel, maar men voerde de combinaties te ver door. Hierdoor kon de hardwerkende Scherpenzeel-verdedi- ging steeds weer tijdig ingrijpen. In de 8e minuut kwamen de gasten bijzon der goedkoop aan de leiding. J. Vonk plaatste de bal naar een tegenstander en J. Bertelink bezorgde Radiostad de leiding (0-1). Na een half uur liepen een paar spelers van de gasten tegen el kaar op toen de achterhoede enigszins in paniek raakte en het was A. Wes terling die hier dankbaar gebruik van maakte (1-1). Binnen twee minuten hadden de Scherpenzelers reeds een voorsprong (2-1) door J. v. Scherpenzeel en 5 mi nuten later rondde Advokaat een solo op fraaie wijze af (3-1). Toen in de Scherpenzeel-achterhoede J. Cozijnsen miste was het weer J. Bertelink die doelpuntte (3-2). Na de rust startte Radiostad met een „alles-of-niets" offensief en hierdoor werden de Scherpenzeel-uitvallen ge vaarlijk. In de 52e minuut vergrootte Scherpenzeel via de speler van die naam de voorsprong (4-2). Tien minu ten later schoot J. Kastele de stand ech ter naar 4-3 en er was weer van alles mogelijk. Radiostad begon op te dringen en dit werd de ploeg noodlottig, want uit een snelle uitval scoorde A. Weste- ning 5-3 en dat was de beslissing. Het was een sportieve wedstrijd onder goede leiding van R. Schoeman uit Veenen daal. SCHERPENZEEL Scherpenzeel heeft in de uitwedstrijd tegen De Ves ting zijn eerste nederlaag geleden. De ploeg was wat sterker dan de gasthe ren maar men was niet in staat doel punten te maken. Twee grove fouten van de zich wat onsportief gedragende doelman Van Geel kostten Scherpenzeel de overwinning. Scheidsrechter Martens jr. leidde zeer correct. Scherpenzeel trok meteen ten aanval maar de uitvallen van De Vesting wa ren veel gevaarlijker. In de 12e minuut kreeg Scherpenzeel een vrije trap te nemen die zeer hard door W. van Oos trum werd ingeschoten. Doelman De Ruiter stopte echter fraai. In de 28e mi nuut verscheen F. Rebergen alleen voor de doelman, maar hij schoot hoog over. Na een kwartier in de tweede helft liep C. van Geel geheel onnodig zijn doel uit. Snoek kon gemakkelijk scoren (1 0). In de 6e minuut wist doelman De Ruiter een goed schot van F. Rebergen te stoppen, maar enkele minuten later had de Scherpenzeler succes. Met een goed schot gaf hij doelman De Ruiter het nakijken (11). Er ontstond nu een zeer spannende strijd om de leiding, die is het voordeel van De Vesting werd heslist uie een schot dat zeer ongevaar lijk leek, liet doelman Van Geen de bal lopen en tot schrik van de Scherpenzeel- aanhang verdween het leer in het doel (2-1). De Vesting verdedigde de voor sprong tactisch en gaf geen enkele kans meer weg. ELST Musketiers heeft zich zaterdag bijzonder goed hersteld van de mis stap, die het vorige week in IJsselstein tegen IJ.F.C. beging. Met fris aanvals- spel werd het op bezoek zijnde P.V.F. uit Amsterdam overspeeld en de hoofd stedelingen moesten uiteindelijk met een 8-2 nederlaag genoegen nemen. Met de rust leidden de pupillen van trainer Heikamp reeds met 3-0. Na circa twee minuten 9pelen gaf linksbuiten Hensen uit een snel opge zette aanval de Amsterdamse keeper voor de eerste maal het nakijken (1-0). Na dit spoedige succes bleef Muske tiers voortdurend fci de aanval en na twintig minuten spelen kreeg het een strafschop toegewezen. Teus Hëikamp werd op weg naar het doel ten val gebracht en de toegewezen penalty werd door rechtshalf Van Dalem on berispelijk genomen (2-0). Even later scoorde Teus Heikamp, maar dit doelpunt werd door de prima UTRECHT Unitas heeft in Utrecht een morele 2-1 overwinning behaald op het zo gevreesde DV8U. Aan hun bete re conditie en aan een foutloos spelende keeper P. Brekelmans hebben de Veenen dalers deze zege te danken. Reeds in de le minuut scoorde L. Drost uit een vrije trap maar scheids rechter Van Veluw keurde dit doelpunt af wegens obsetructle. In de spannende en forse wedstrijd ontstonden scoringskansen voor beide clubs. De schutters van Unitas hadden geen geluk met hun schoten. Keer op keer belaagden zy zonder succes het D.V.S.U.- doel. Ook D.V.S.U. ondernam wat aan vallen en mede dank zij de Unitas-kee- per bleef het tot 2 minuten voor rust gelijk. Toen kon door een vrije trap van L. Drost, S. v. Kruistum met een harde schuiver Unitas op 0-1 brengen. Na rust kwam D.V.S.U. fel opzetten. Unitas ver waarloosde het middenveld en de ach terhoede kwam onder druk te staan. Een duidelijk op de borst van W. Romyn geschoten bal zag de scheidsrechter voor hands aan en h(j gaf een penalty. De Utrechters benutten deze kans en brach ten de stand op 1-1. De talryke één-twee combinaties waarmee de aanvallers van Unitas de fors ingrijpende D.V.S.U.-ach- terhoede hierna trachtten te omspelen werden niet succesvol afgerond. Pas in de 32e minuut van de 2e helft kon M. v. Hardeveld de stand op 1-2 brengen dank zij een blunder van de Utrechtse keeper. De Utrechters zetten de laatste vijf minuten een wanhoopsoffensief in om de eerste thuisnederlaag te voorkomen. Maar dank zij keeper P. Brekelmans behield Unitas de kostbare voorsprong. VEENENDAAL De Veenendaalse atletiekvereniging V.A.V. organiseerde zater dagmiddag haar eerste „hardloop-instuif" op het SI. de Bruïneplein in Veenen daal. Jongens en meisjes in de leeftyden van 8-10 jaar, 11-12 jaar en 13-15 jaar konden inschreven voor dit evenement. Door het prachtige weer en de buitenge woon grote deelneming in de verschillende leeftydsgroepen kan V.A.V. terugzien op een geslaagde middag. De jongens hebben een afstand afge legd van ca. 800 meter, terwijl de meis jes ca. 400 meter moesten lopen. Deze eerste „hardloop-instuif' heeft bewezen dat er in Veenendaal veel atletiektalent is, zowel bij de jongens als by de meia- jes. Het was voor het publiek een aan trekkelijk gezicht om de „atleten in de dop" zo fel te zien strijden om de me dailles en vaandels, welke „V.A.V." be schikbaar had gesteld. De deelnemende jeugd kon zich za terdagmiddag direct opgeven als lid van de vereniging en hiervan maakten velen gebruik. Zaterdag 20 september organiseert V.A.V. haar 2e „hardloop-instuif", nu in de wijk ,,'t Hoorntje". Ook hier Is deelneming voor iedere jongen en meisje uit Veenendaal vrfl. Voor de drie eerstaankomenden zijn prachtige „gouden" medailles beschik baar gesteld, terwijl iedere deelnemer een mooi herinneringsvaandel ont vangt. De inschrijving is geopend om 2.30 uur bij de ingang van de speeltuin in 't Hoorntje. De uitslagen van de eerste „hard loop-Instuif" luiden als volgt Jongens 8-10 jaar 1 Geurt van Har develd, 2 Arie v. d. Scheur, 3 Gert van Hall. 4 Jan Rozemeyer, 5 Harry v. d. Bovenkamp, 6 Freddy v. Kooten, 7 Theo Rebergen, 8 Nico Boers, 9 Henk Boers, 10 Flip v. Hall. Jongens 11-12 jaar 1 Hans Rozen- daal, 2 Toine Dudink, 3 Jan Uiepeveen, 4 Kee^ de Jong, 5 Piet Boers, 6 Arie Hilbert, 7. Dick Diepeveen, 8 Arthur Schuls, 9 Dick Jansen, 10 Henk Terburg. Jongens 13-15 jaar 1 Henk Wim Lammers, 2 Gerrit de Winkel 3 Theo v. Hardeveld, 4 Robbie Bouter, 5 Hans Vis ser. Meisjes 8-10 jaar 1 Corrie Stuyven- berg, 2 Toos Valkenburg, 3 Anja Boers, 4 Hetty Vlastuin, 5 Ada Vlastuin, 6 Marrianne Spanjeberg, 7 Gea van Maa- nen, 8 Annette Spanjeberg, 9 Mirjam Bepperman, 10 Ria Barneveld. RHENEN Candia '66 verloor gistermiddag de uitwedstrijd tegen Zeist met 3-2. Aanvankelijk zag het er naar uit dat de Rhenenaren roemloos ten onder zouden gaan, want na drieëntwintig minuten stonden zij al met 2-0 achter. Enkele minuten voor de rust werd het 2-1 en direct na de hervatting brachten de mannen van Te Kulve de stand op gelijke voet (2-2). Het overwicht van Zeist werd tenslotte zo groot, dat een kwartier voor het einde door de gasthe ren het winnende doelpunt werd gescoord (3-2). Candia startte bijzonder timide. Er werd zo tam gespeeld dat de Zeistena- ren de gasten onder de voet konden lopen. Doelman Van Ingen gooide de bal voor de voeten van een tegen stander, met als gevolg dat zijn doel in ernstig gevaar kwam. Toen in de vijftiende minuut Dittmar van Zeist - overigens in buitenspelpositie een door doelman Van Ingen weggeslagen bal voor de voet kreeg, kwam het eer ste punt op het scoringsbord (1-0). In de drie en twinstigste minuut was het wederom Dittmar die kon scoren. Hij omspeelde doelman Van Ingen en schoot toen raak (2-0). Szabang moest zich hierna laten vervangen wegens een blessure door Joop van Beek hetgeen een versterking voor de Candia-ach- terhoede betekende. Even later zat Jan ten Braak zeven minuten langs de lijn met een pijnlijke enkel, Candia moest toen met tien man optornen tegen een niet te temmen Zeist, dat series zeer gevaarlijke aanvallen opzette. Toen Ten Braak weer terug was keerden de kan sen zich een moment. In de veertigste minuut kwam Ten Braak alleen voor het doel van Zeist te staan. Hij gaf een boogballetje af en de bal verdween in de touwen (2-1). Candia kreeg vanaf dit moment meer moed. Al in de vierde iqinuut na de hervatting kwam de stand op 2-2. Ten Braak werd te hard van de bal gezet in het strafschopgebied en Joop van Beek benutte de toegekende penal ty feilloos (2-2). Inmiddels had Evers zich moeten laten vervangen door Lieuwen, die zeer verdienstelijk speel de in de achterhoede. Candia bleef nu aandringen, maar de aanvallers kozen uiterst slecht positie. Zeist had even een inzinking, maar een kwartier voor het einde kwam het opnieuw in alle hevigheid opzetten. Een van de lat terugstuitende bal werd door Dittmar, de goalgetter van Zei^t, rechtstreeks in het net gedeponeerd (3-2). Candia heeft gisteren niet ge speeld zoals het publiek dat gewend is. Kennelijk is men onder zware druk naar Zeist gegaan, ook al vanwege de minder prettige ervaringen met deze club in het vorig seizoen, toen menige Candiaan geblesseerd werd. Voor Zeist betekende deze overwinning in ieder ge val de eerste winstpunten... leidende scheidsrechter Den Duik af gekeurd wegens gevaarlijk spel. Vijf minuten voor rust schoot links buiten Henzen uit een scrimmage prach tig in en bracht daarmee de stand op 3-0. Direct na rust probeerde PVF de achterstand spoedig weg te werken en reeds na drie minuten trof "de Amster damse middenvoor de roos, toen de Musketiers-verdediging even aarzelde: 3-1. De Amsterdamse aanvalsserie duur de echter niet lang, want drie minu ten later kon de Musketiers-aanhang weer juichen. Teus Heikamp, goed ge lanceerd door de uitstekend spelende linkshalf M. v. d. Klift, scoorde on houdbaar voor de Amsterdamse kee per (4-1). Met de regelmaat van de klok voer de Musketiers nu de stand op, aange zien de conditie van de Amsterdammers nu duidelijk te wensen overliet. Ach tereenvolgens scoorden Cock Diteweg, Ton van Kranenburg en Teus Heikamp (tweemaal), waardoor de stand op 8-1 werd gebracht. Vlak voor het einde mochten de Amsterdammers nog een vrije schop nemen op de rand van het strafschop gebied. Via een Musketier-been vloog de bal hard in de touwen en hiermede was de eindstand van een overigens prettige wedstrijd bereikt (8-2). RHENEN Het eerste zaterdagelf tal van Candia '66 stapte met de pech- duivel aan de hand het veld in tegen Veense Boys. De veel meer aanvallen de Candianen vonden menigmaal paal en lat op hun weg naar het doel. Al in de tiende minuut van de eerste helft miste Jan van de Pol een penalty. Voor Veense Boys betekende deze misser een opluchting en vier mirtuten later scoorde Van Deuveren 0-1. Op dit doelpunt volgde een aanhou dend offensief van de Rhenenaren. Ka- rel van den Berg schoot keihard m, maar doelman Ruitenbeek, die goed op dreef was, werkte de bal met zijn knie weg. Jan de Gier plaatste even later een fraaie kopbal, maar opnieuw wist Ruitenbeek het leer feilloos te keren. Karei van den Berg had tot driemaal toe pech bij zijn bliksemsnelle acties voor het doel van Veense Boys. Bunt van Veense Boys kreeg nog een pracht kans, maar hij schoot rakelings over de lat. Na de rust verspeelden de Rhenena ren opnieuw talrijke kansen, deels door een hermetisch gesloten Veense Boy* defensie, deels door pech. De druk op het doel van Veense Boy* werd steeds groter, maar alle aanval len werden voorlopig fantastisch door doelman Ruitenbeek gestopt. Soms werd de situatie voor de Candianen ge vaarlijk, doordat zij te ver opdrongen, maar meermalen bracht de buitenspel- val uitkomst. Het verdiende Candia-doelpunt viel in de vijf-en-zeventigste minuut, toen Jan de Gier een vrije trap mocht ne men. De bal werd door een Veense- Boy-speler van richting veranderd en doelman Ruitenbeek was voor de eer ste maal verslagen: 1-1. Veense Boys stelde nog alles in het werk om het winnende doelpunt te scoren, maar dat gelukte niet. De laatste pechtrap kwara van Jan de Gier, toen hij een vrije schop moest nemen, waaruit de bol op de lat belandde. AMERSFOORT Een betere conditie en een grotere inzet en schotvaardigheid van Amersfoort Intekenden zaterdag voor de SKF-korfballer» een te grote hindernis. Met 8-4 moesten de Veenen dalers het onderspit delven. Het sterke dames-zestal van de thuisclub had met 6 doelpunten een groot aandeel in de overwinning. Aanvankelijk ging de strijd geiyk op. De thuisclub opende de score maar Wout van Dijk wist enkele minuten later de gelijkmaker van afstand door de korf te knallen. Amersfoort werd sterker maar de SKF-formatie scoorde handig via Joke Nyhof (1-2). Amersfoort kwam echter weer geiyk via een doorbal. In de derde opstelling vielen er aanvankelijk geen doelpunten en de Veenendalers namen het heft duidelijk in handen, doordat de aantral door goed middenvakspel veel in het bezit van de bal was. Er werd ech ter te weinig geschoten en goede combi naties waren te schaars. Na ruim een half uur besliste Amersfoort in vijf mi nuten de strijd. In die periode liep de thuisclub weg tot 5-2. De klap kwam hard aan en het toch al niet zo beste plaatsen by SKF werd vooral in het middenvak nog slech ter. Met moeite wisten de SKF-ers de schade voor rust te beperken. Niettegenstaande de hitte probeerde SKF na rust de bakens te verzeten maar juis toen de aanval beter begon te draaien liet Amersfoort 6-2 aantekenen. Krampachtig probeerde SKF nog iets terug te doen, maar halverwege de 2e helft viel opnieuw een treffer aan de an dere kant. Toen pas lukte het de Vee nendalers om te scoren. Eerst door An- dré v. Rossen en vervolgens was het Ti neke van Beek die na goed uitverdedi gen dc onderschepte bal feilloos inschoot (7-4). In de resterende tyd konden de gasten niets meer van de achterstand af. knabbelen. Integendeel, vlak voor het eindsignaal van scheidsrechter v. Keulen bepaalde Amersfoort de eindstand op 8-4. Voor de Veenendalers een duideiyk teleurstellend resultaat in de Keistad. VELP Sparta heeft in Velp tegen DVOV zeer teleurgesteld. Vooral in het laatste half uur zakte de aanvankelijk goedspelende achterhoede totaal in el kaar en de niet best op dreef zynde voorhoede van DVOV kon aan de lopen de band scoren. De Sparta-achterhoede was finaal ontredderd en gaf haar oppo nenten vry spel. Het begin van Sparta was goed. De ploeg miste in de achterhoede Akker man voor wie Roelofsen speelde, het geen een verzwakking betekende. Na 20 minuten wist DVOV door Bos aan de leiding te komen, ondanks het feit dat Sparta duideiyk beter was. Maar enkele minuten later kreeg Sparta een straf schop toegewezen (te zwaar gestraft), die door keeper Van Eist werd benut (1-1). Tot aan de rust bleef Sparta goed spelen. Ook het eerste kwartier na rust was het de beste ploeg. In deze periode zag Winkelman, die voordien al enkele kansen om zeep had gebracht, eindelijk kans te doelpunten en bracht Sparta daarmee op 1-2. Toen dacht Sparta deze wedstrijd gewonnen te hebben. Bij een aanval van DVOV liet doelman Van Eist de bal vallen, kon zich niet tijdig herstellen en de toegelopen Reuvers schoot in (2-2). Vlak daarop bracht Modderkolk de stand op 3-2 toen de Opheusdense ach terhoede ^bor buitenspel bleef staan. Sparta zakte hierna ineen en achter eenvolgens Modderkolk, Bos (2 x) en nogmaals Modderkolk voerden de stand op tot 7-2. Wil Sparta nog een rol van betekenis gaan spelen dan zal er meer inzet moe ten worden getoond. Anton Ebben en Harry Woutersv an den Oudernweyer waren het meest succesvol tijdens het nationale concours hippique, dat zaterdag in Kerkwijk werd gehouden ter gelegenheid van de 25ste fokveedag. Bij het ma-springen legden zes ruiters het 600 meter lange parcours (12 hindernissen, 14 spron gen, max. hoogte l.TJO meter) foutloos af. In de barrage werden de hinder nissen verhoogd tot maximaal 1.45 me ter. Alleen Anton Ebben met Kairouan en Harry Wouters met Rameau kwa men door de barrage. Wegens tijdge brek besloot de jury om Ebben en Wou ters ex aequo als eerste te plaatsen. HULSHORST In een spannende en uiterst sportieve onmoeting heeft DVSA in Hulshorst met 5-3 verloren van de gelijknamige club. Hulshorst heeft de overwinning niet cadeau gekregen en het heeft er zelfs even naar uitgezien, dat DVSA zou gaan zegevieren. Toen echter DVSA het beste van het spel had brak de rust aan. Hulshorst kwam in de 2e helft terug met sterk spel en was toen duidelijk beter dan DVSA. DVSA begon met een driemans-voor hoede en een sterke middenveldbezet ting. In die eerste 20 minuten heeft DVSA het zwaar te verduren gehad en slechts paal en lat behoedden DVSA voor een achterstand. De Amerongers kwamen daarna wat uit de verdrukking en G. v. d. Berg was dichtbij een doelpunt. DVSA was met zijn weinige uitvallen gevaarlijker dan Hulshorst. Dat bleek enige minuten voor rust. G.v.d. Berg brak door, lokte de keeper uit zijn doel en de keurig op tijd afgegeven bal werd door G. Blanke- stijn in het lege doel geplaatst (0-1). Vlak daarna scoorde G. de Kroon uit een trekbal van Terschegget 0-2. In de tweede helft een aanvankelijk goed verdedigend DVSA. Na tien minu ten bleef men echter staan voor ver meend buitenspel en de stand was 1-2. Hulshorst ging nu door en nog geen twee minuten later werd de bal door de middenvoor weer langs de DVSA- goalie geschoten (2-2). Hulshorst liet nu weer even de teu gels vieren en DVSA kwam weer dicht bij een doelpunt. G. de Kroon omspeel de de centraal verdediger, doch op het juiste moment kon deze de bal tot cor ner verwerken. Weer kwam Hulshorst opzetten. Een bal werd door een DVSA-verdediger verkeerd beoordeeld en met een on houdbaar schot werd het 3-2. Hulshorst ging nu door en uit twee gevaarlijke aanvallen schoot men de stand naar 5-2. A. Henzen schoot DVSA naar 5-3 uit een penalty. Andere uitslagen: Langbroek 2-DVSA 2 4-5; NSVS 2-DVSA 3 8-0. Se klasse D-West I Ultrajectum - Hercules 3-0 De Zebra's - Holland 2-1 DEV - Aalsmeer 1-4 Zeist - Candia '66 3-2 Vriendenschaar-CDN 1-0 Stichtse Boys - Amsvorde 2-0 4e klasse H-West I: Veenendaal - SVF 3-0 EMS - JSV 1-1 Utrecht - Fortitudo 1-5 Saestum - De Meern 4-2. Minerva - Zwal. Vooruit 2-2 MSV '19 - Vreeswyk 1-0 Afdeling Utrecht le klasse A: Kampong - Soesterberg 1-2; DVSA - BDC 1-1; VVZA - EMM 1-2; Amf. Boys - Hoogland 1-5; De Ves ting - Scherpenzeel 2-1. Scherpenzeel 3-2 De Vesting 3-2 BDC 2-1 Kampong 2-0 Veense Boys 2-0 Hoogland DVSA VVZA EMM Amf. Boys Soesterberg 3-6 3-5 3-4 3-4 3-3 3-3 2e klasse B: W(jk bij Duurstede - Pa- tria 1-0; Oranje-Wit - De Meeuwen 4-0; Barneveld - FAK 2-1; DVSU - RK Uni tas 1-2; RUC - VSK 2-1. RK Unitas 3-5 DVSU Roda '46 2-4 W. b. D'stede 2-4 FAK Barneveld Patria 3-4 3-4 2-2 RUC Oranje-Wit VSK De Meeuwen 3-2 3-2 3-2 3-1 3-0 3e klasse A: Hooglanderveen - HDS 2-3; Austerlitz - SVMM 2-0; De Kie viten - Gooise Boys 2-4; STOS - Biltho- ven 4-1: ASV '65 - Maluku Muda 1-2; Achterveld - ODI '58 3*1. HDS 3-6 SVMM 3-2 Achterveld 3-6 Gooise Boys 3-2 SIOS 3-5 Austerlitz 3-2 Hooglanderv. 3-4 De Kieviten 3-1 ASV '65 3-4 ODI '58 3-0 Maluku Muda 3-4 Bilthoven 3-0

De Vallei | 1969 | | pagina 12