ik MAANDAG 15 SEPTEMBER 1969 m t Burgemeester L. C. Hommes van Beusichem was gul met de „Up-fles" en daaruit mag terecht worden afgeleid dat de limonade snel was uitver- Kocht. De gastentribune werd bediend met twee plastic bekertjes. 9e OOGST-FR UITCORSO GROOTSER De majorettes van het Beverwijkse harmonie-orkest (overigens compleet met tamboer- en trompetterkorps) kregen ook de volle sympathie van het publiek. De corsowagens werden afgewisseld met 13 muziekkorpsen en een show van personenauto's. MOOIER DAN OOIT TIEL „Een ui is niet mooi; om die mooi te vinden moet je speciale ge dachten ontwikkelen", zei Henk van Stipriaan zaterdagmiddag tijdens het ne gende oogst-fruitcorso. Een ui die is „uitverkoren" in het Betuwse oogst- fruitcorso te worden verwerkt, is wèl mooi. Evenals de bloemkool, de prei, de judaspenning, macaroni, zonnepitten en al die duizenden andere attributen die met veel toewijding, vakkennis en doorzettingsvermogen in de vijftien praal wagens van het negende oogst-fruitcorso verwerkt zijn. Onder een stralende zon trokken de kunstwerken voorbij aan de ogen van minstens 70.000 bezoekers. Luid klonk het applaus van de duizenden op de tribunes en langs het parcours. Duizenden dia's zijn er gemaakt en wat is be ter te fotograferen dan een fruitcorso? Al die kleuren, die schakeringen van bonen, sla, aardbeien, appels, peren. Sommige wagens toonden wel 30 kleuren combinaties. Daarbij kwam soms tot uiting dat men de natuur als leermeester erkent, wanneer het gaat om vorm en kleur. In een rustig tempo trokken de parels van het negende corso voorbij. Afge wisseld met muziekkorpsen, tamboers en majorettes. Veelal ook rijk aan kleur en daardoor passend in het geheel. De Betuwe toonde zich zaterdag weer op zijn best: in presentatie en kwaliteit én in organisatie. Foto midden bovenaan: Boeket uit Drumpt ging zaterdag met de hoogste eer strijken: een eerste prijs en lof van de jury. Het ontwerp is van mevrouw Daalderop-Bruggeman. In de wagen zijn o.a. 72 kistjes peper, de zeldzame Judaspenningen en an derhalve kilometer betonijzer ver werkt. Foto boven: hoe heerlijk warm het was bewijst de schaarse kleding van deze kleuter. Foto onder: Buren viel ook nu weer in de (hoge) prijzen: de hoogste on derscheiding voor de creatie Aeolus, god van de wind trekt over Vierstro- menland". De bestuurder van de trac tor was er 's morgens nog niet zo zeker van. Ophemert gooit hoge ogen," zei hij. Dat was ook zo, maar Buren werd door de jury evenhoog genoteerd. „Op woelige baren", de praalwagen van Geldermalsen, behaalde ook een eerste prijs. Het is een gezamenlijk ontwerp. Bovendien kreeg deze areatie de ereprijs van de gezamenlijke veilingen. Burgemeester Westerbeek van tor van „Boeket" uit Drumpt, die.en- Eerten blijkt uitstekende voorge- thousiast de aangeboden bloemen voelens te hebben, want zo vertelde toont. Tenslotte nog deze ijverige mu- hij drie weken geleden Ophemert zikant van het trompetterkorps Alk en Varik/Heesselt zouden alles doen maar. Sommigen hadden het wel een om zo goed mogelijk voor de dag te komen. Dat hebben ze gedaan. Met Tegenslag-standvastigheid-beloning foto geheel links onderaan) kreeg Ophemert een lste prijs. 110 verschil lende produkten zijn in deze wagen verwerkt, waaronder een scheeps wrak uit de 16de eeuw, hetgeen voor deze uitzonderlijke gebeurtenis welwil lend was afgestaan door de Rijks dienst voor de Usselmeerpolders. De plaatselijke organisatoren kregen een verzoek om de wagen in Nijmegen te showen, maar de gemeentepolitie van die stad gaf geen toestemming voor het vervoer. Een schadepost dus voor Ophemert. Varik/Heesselt viel met ..Pluk de dag" (foto geheel rechts on deraan) eveneens in de eerste-prijzen- pot en daarmee was het succes van deze twee gemeenten (onder eenhoof dige leiding) compleet. De fruitpoppen zijn te koop aangeboden. beetje warm. „Natura Artis Magistra" van de Liendense ontwerper W. van den Berg betekende voor Zoelen een eerste prijs. De praalwagen toonde 30 kleu rencombinaties (foto boven). Daar naast de heer Wielders, de organisa-

De Vallei | 1969 | | pagina 5