Ook in Nederland kans op sociale uitkering via fiscus West-Europa kan het zonder Marx-M VEILING SEPTER HEL Jan Sandbrink zegévierde ondanks grote pech Ornithophilia 17 - 24 sept. Uitdaging van V.S. aanvaarden NEGA TIE VE INKOMSTENBELASTING IN STUDIE „Er zijn nogal wat bezwaren" Hengelaars leiden in competitie Clubcompetitie wielrennen Uitslagen Prikkel Verloop Loutering Nieuw systeem Reserves Stel u voor'n shag van louter Amerikaanse tabakken. Mild en puur en echt en rijpbruin van kleur. De smaak is zacht, maar niet te licht. De geur is vol, maar niet te zwaar. De shag is Winner. Van Douwe Egberts. Shag voor genietende rokers. Uw shag. Winner. 40 milde Amerikanen voor 145. 11 MARKTEN k. H«. ruw uitgewerkt loopt het systeem van de negatieve in komstenbelasting als volgt. De bedragen dienen slechts om de werking van het systeem te ver klaren. Men betaalt in dit theore tische geval een inkomstenbelas ting van een inkomen van acht duizend gulden af. De staat ga randeert iedereen een minimum inkomen van vijfduizend gulden. Verdienteen man helemaal niets, dan krijgt hij van de Staat vijfduizend gulden uitgekeerd. Verdient hij duizend gulden, dan zal hij Am de prikkel tot wer ken te behouden, een uitkering krijgen van 4.800 gulden. Verdient hij tweeduizend gulden, dan krijgt hij van de Staat 4.400 gulden uit gekeerd. Die uitkering neemt af totdat hij een inkomen heeft van achtduizend gulden. Komt htf met zijn inkomen daarboven, dan zal hij moeten gaan bijdragen tot de kosten van de gemeenschap en be lasting gaan betalen. In zoverre is dat wel een voor deel van de negatieve inkomsten belasting, dat er een meer gelei delijke progressie kan komen, ook in de laagste inkomensgroepen. Een nadeel van andere syste men kan namelijk zijn, dat bij voorbeeld bU kleine verdiensten de uitkeringen aan sociale steun vrij wel helemaal gekoj-t worden, waardoor de lust tot werken ver dwijnt. Bij het systeem van de nega tieve inkomstenbelasting ziet het verloop van het theoretische Inko men er dan als volgt uit: Eigen Uitkering Totale inkomen v. d. Staat inkomen f 0.000 f 5.000 f 5.000 f 1.000 f 4.800 f 5.800 f 2.000 f 4.400 f 6.400 f 3.000 f 3.800 f 6.800 f 4.000 f 3.200 f 7.200 f 5.000 f 2.400 f 7.400 f 6.000 f 1.600 f 7.600 f 7.000 f 800 f 7.800 f 8.000 f 8.000 Boven f 8.000 belasting betalen. DEN HAAG President Nixon heeft dezer da gen aangekondigd, dat de Amerikaanse rege ring over een aantal jaren voor het gehele volk een minimum inkomen zal garanderen. Ieder die onder Jat minimum blijft, krijgt van de overheid het verschil bijgepast. Een methode om dat doel te bereiken is invoe ren van de negatieve inkomstenbelasting. Het is een soort sociale uitkering, die via de belastingdienst gaat lopen. Denkt men in Nederland ook aan het invoeren van zulk een systeem en zo ja, hoe ver is men daar mee gevorderd? Deze vragen stelden wij aan de staatssecretaris van Financiën, dr. F. H. M. Grap- perhaus. De*gedachte van de negatieve inkomstenbelas ting is voortgekomen uit de Verenigde Staten. Door Je verschillen in wetgeving in de diverse staten en door de schrikbarend hoge kosten van de sociale uitkeringen is daar een zekere rechttrekking en ver eenvoudiging dringend nodig. Wij hier hebben nog geen standpunt ingenomen". ..ïk heb nog niet alle facetten bestudeerd om een goede, afgeronde mening te kunnen geven. Ik kan wel een impuls geven aan de studie over het onder werp, maar voor mijzelf zou ik zeggen dat het nog geen uitgemaakte zaak is." Ziet u de kans dat het systeem van de negatieve inkomstenbelasting bij ons zal worden ingevoerd? Het duurt enige tijd maar dan komt er een aar zelend SSSSr»? Hoewel de negatieve inkomstenbelas- ting een zaak is van sociale uitkering, zult u er toch niet aan voorbij kunnen gaan. „Toch. kun je met het systeem van de negatieve inkomstenbelasting weer niet te hard van stapel lopen. Er komen iedere dag, ook bij mij, wel nieuwe ideeën naar voren. Vaak blijkt zoiets niet of nog niet uitvoerbaar. Zulk een nieuw idee fnoet eerst een soort loute ringsproces doormaken en zo is het ook met de negatieve inkomstenbelasting." „Ja dat is niet uitgesloten. Laat ik zeggen: de kans dat het komt, is aan wezig. De negatieve inkomstenbelas ting heeft uiterst aantrekkelijke kanten en er zit een logische gedachte in. De zaak is interessant genoeg om te be studeren. Je moet wel alle kanten goed bekijken en je moet je afvragen of de hele zaak zinvol is". ..Het systeem past wel in het streven naar vereenvoudiging van de belasting wetgeving, al moet ik zeggen dat de mogelijkheid toestaat, dat ik hiermee wel mijn" terrein overschrijd. Het'is eigenlijk een kwestie van Sociale Za- ken waarbij de belastingdienst zou wor den ingeschakeld." „Ik mag gerust zeggen, dat er in mijn ambtsperiode wel wat is gebeurd. Twee van de drie punten die ik mij gesteld heb, zijn of worden verwezenlijkt: het nieuwe systeem van omzetbelasting, de belasting toegevoegde waarde B.T.W., en de herziening van de vennootschaps belasting. De B.T.W. heeft als we de moeilijke overgangsperiode achter de rug hebben beslist voordelen boven het oude systeem". „Aan het derde punt, de vereenvou diging van de belasting wordt gewerkt. We mogen binnen niet al te lange tijd een vereenvoudiging van de Zegelwet 0 Staatssecretaris Grapperhaus nog geen uitgemaakte zaak verwachten en, zoals u weet, zijn we bezig aan studies voor vereenvoudiging van de loon- en inkomstenbelasting". „Neen, het zou dwaasheid zijn te zeg gen: hands off, maar het is een sociale uitkering die gehuld is in de belasting heffing. Regeren is vooruit zien en de ideale wetgever is de man die precies op het goede moment ingrijpt. In zo verre krijgt Heine geen gelijk („In Hol land gebeurt alles vijftig jaar later"), want als wij bijvoorbeeld hiermee een vijftig jaar zouden wachten dan hoeft het al niet meer, gezien de voortduren de stijging van de welvaart en de om standigheid, dat niet velen meer onder een bepaald minimum inkomen zullen blijven." Kunt u stellen dat dit systeem al door het louteringsproces heen is? „Een paar fases heeft het wel over leefd, maar het moment is nog niet daar om er al een staatscommissie voor in te stellen. De gedachte moet eerst aan slaan. Het is een evolutie. Wij hebben een Armenwet gekend en liefdadigheid. Nu is ieder het er over eens, dat men recht heeft op uitkering, maar ook recht op arbeid. Je moet je nu afvragen of het zinvol is, dat men zulk een uitke ring via het belastingsysteem gaat doen. Ik ben er nog niet helemaal uit." „Er zijn namelijk nogal wat bezwa ren. Om maar een paar te noemen: Hoe handel je met inkomen uit vermogen. Hoe behandel je de man die lijfrente geniet, de rentenier. Moet je zeggen dat iemand die beneden het minimum in komen blijft zijn huizen maar moet verkopen?" „Een ander belangrijk punt is het tijdselement. In 1969 kan iemand straatarm zijn. De aanslag, de nega tieve aanslag van de inkomstenbelas ting waarbij men geld krijgt uitge keerd, komt pas in 197o en wat moet je doen als de man in dat jaar een goed betaalde baan blijkt te hebben gekregen?" „Je zou zoiets kunnen ondervangen door elke maand een aanslag op te leggen, een soort negatieve loonbe lasting, maar dan blijft er van de eenvoud niet veel meer over". „Maar dat betekent niet dat wij de zaak van de baan schuiven. Dan is het juist nodig om dergelijke proble men op te lossen. Hoewel ik dus mijn reserves heb, blijft het een interes sante gedachte. Gezien de vele vraag punten kan ik mij daarover nu nog niet uitspreken." tVnst Mandel, Belgisch econoom, is marxist en dan nog wel een Orthodoxe, een leerstellige. Dat is niet bepaald onze kleur! Maar hij is een origineel denker, die man moedig poogt, de verstarring te doorbreken die sedert 1945 de ont wikkeling van het orthodox-marxis tische denken in West-Europa ken merkt. Anders gezegd: hij is er diep van overtuigd, dat de wetten van het or thodoxe marxisme zoals die een eeuw geleden door de grote Karl zijh neergelegd in Das Kapital, ook voor onze tijd, voor onze samenle ving, nog de weg en de waarheid aangeven. En dat op zichzelf is in deze tijd al iets speciaals. Bijna alle linkse denkers in de breedste zin, in en buiten West-Eu ropa, hefel dat scala van Mao via Guevara en Castro naar Breznjef, en dan verder via de linkse socialis ten tot bijv. de rechtervleugel in de Partij van de Arbeid toe, zeggen dat Karl Marx natuurlijk een heel belangrijk en waardevol denker is geweest en zo, maar dat zijn theo rieën en prognoses niet meer gel den voor de ontwikkeling in onze tijd. Met vuur en verve echter betoogt Mandel: „Juist wèl! Marx leeft van daag nog net zo als toen Das Kapi tal verscheen en de wetmatigheden die hij een eeuw geleden zag, klop pen ook vandaag de dag nog" zij het dat je ze iet of wat mandeliaans moet interpreteren. W/at een man van Mandeis kaliber te zeggen heeft, is het beluiste ren waard, ook als men het niet met hem eens is, te meer omdat zijn betoogtrant boeit en zijn re search een verre van kinderachtige omvang pleegt te hebben. En zeker is het de moeite waard naar hem te luisteren als hij zijn onversneden- marxistische gedachten uit over de ontwikkeling, die we moeten ver wachten in de verhouding tussen de twee „kapitalistische" grote mach ten onzer jaren: West-Europa en de Verenigde Staten. Die ontwikkeling is een zaak waarbij we allemaal zijn betrokken, wij, onze kinderen en laten we dat vurig hopen ook onze kindskinderen. In zijn boek „De EEG en de riva liteit Europa-Amerika" (pas ver schenen in de Kritiese Bibliotheek van Van Gennep in een wat slonzi ge vertaling van H. Wagemans) kruist Mandel o.a. de degen met de Fransman Jean-Jacques Servan- Schreiber. Men weet dat diens boek, De Amerikaanse uitdaging, een best seller is geworden. Nu, deze status zal Mandeis boek niet bereiken! Ser- van-Schreiber, wiens denkbeelden door Mandel als zijnde burgerlijk- kapitalistisch van de hand worden gewezen, veroorzaakte met dat boek een schok. Zeer kort saamgevat komt Servan-Schreibers betoog erop neer, dat Europa zich in deze tijd van razendsnelle technologische ont wikkelingen in gezamenlijkheid dient sterk te maken wil het de strijd om de economische toekomst niet van de Amerikanen verliezen. Nogmaals ruw geschetst steunt Servan-Schreibers betoog op deze drie pijlers: de indrukwekkende Amerikaanse investeringen in West- Europa zouden kunnen leiden tot een soort neo-kolonialisatie van Europa door Amerika, de sterke vlucht van technici en wetenschapsmensen uit Europa naar Amerika verzwakt Eu ropa's potentieel en versterkt tege lijk het Amerikaanse, en voorts: de mentaliteit in de bedrijven zowel die dér werknemers als der mana gers dient te „veramerikanise ren" willen we niet steeds verder achterop raken. Dat alles in een hecht samenwerkend turopa. „De laatste tijd", zegt Mandel, ..worden de stemmen talrijker van die ideologen van de technocratie, die de Westeuropese arbeidersbewe ging een* verder ingroeien in de bur gerlijke staat 'juist via de omweg van de bovennationale Europese Economische Gemeenschap van een Europees federalisme willen aanpraten onder het voorwendsel, dat dit het enige effectieve antwoord is op de steeds groter wordende in vloed van het Amerikaanse kapitaal in West-Europa". IZijk, dat woord „aanpraten" is niet juist. Servan-Schreiber (en al voor hem de Club Jean Moulin) wilde niets „aanpraten" maar con stateerde gewoon harde feiten.-En het „ingroeien in de burgerlijke staat van de proletarische massa's" van Marx is evenmin een kwestie van aanpraten, maar van feiten, die iedereen dagelijks om zich heen kan constateren; De Westeuropese proletariërs van gisteren zijn ge lukkig redelijk welvarende bur gers geworden. De neiging bij het ex-proletariaat om, naar Marxistisch recept, de produktiemiddelen te socialiseren, bestaat onder de Westeuropese ar beiders van onze jaren niet of nauwe lijks meer; wat dat betreft zijn „de massa's" wel degelijk veramerika niseerd! Er zijn nog maar heel wei nig socialistische partijen in West- Europa die de socialisering der gro te ondernemingen als programpunt hebben. Betekent dit, zo vraagt Mandel, dat West-Europa de weg naar het socialisme al heeft gemist? Servan-Schreiber stelt dat, als in derdaad de grote West-europese on dernemingen gesocialiseerd zouden' worden, dus als orthodoxe Marxis ten la Mandel hun zin zouden krij gen, dit zou leiden tot versnelde emigratie van West-europese techni ci en wetenschapsmensen naar de Verenigde Staten, omdat die zich in een gesocialiseerde samenleving niet meer thuis zouden voelen. T^aardoor zou dus de technologi sche kloof tussen ons en Ameri ka nog worden vergroot. Wij zijn dat met Servan-Schreiber eens. Die uittocht van technici er, wetenschaps mensen is sedert 1945 toch al grieze- lig-groot omdat, onder het naar Mandeliaanse overtuiging zo vloek waardige Amerikaanse kapitalisme, technici en wetenschapsmensen blijk baar op het gebied van studievrij heid en research meer mogelijkhe den hebben dan in West-Europa. Mandel zelf stelt in zijn boek te recht dat die emigratie van West europees intellect de Amerikanen enorme voordelen heeft gebracht: a. zij behoeven de immigrerende intellectuelen niet zelf een (kostba re) opleiding te geven, b. Amerika kreeg in die immi granten prima leiders van hun toe komstige intellectuelen, c. de resultaten van hun speur werk komen de Amerikaanse econo mie ten goede. Mandel zegt dat Servan-Schrei bers pessimistische gedachten over die emigratie van Westeuropese in tellect uitgaan van de „misantropi sche veronderstelling, dat de heden daagse intellectuelen zich bij de keu ze van hun werkkring alleen maar door financiële overwegingen zou den laten leiden". En hij wijst, om de onwaarheid van Servan-Schreibers stelling aan te tonen, op Rusland en de „deels zeer belangrijke successen van de re search" daar. Maar dan kent -hij Rusland toch echt niet! Als ergens wetenschapsmensen in de watten worden gelegd en reeksen financiële en maatschappelijke voordelen ge nieten, dan is dat wel Rusland. Vervolgens stelt hij, dat in West- Europa veel te weinig jonge men sen uit de arbeidersklasse doordrin gen tot het hoger onderwijs (in Groot-Brittannië en West-Duitsland maar 2 pet. en in andere Westeuro pese landen niet veel meer) en: „een radikale maatschappelijke om wenteling die gepaard gaat met ra tionele economische planning en een drastische vermindering van de be wapeningsuitgaven zou het mogelijk maken in korte tijd 30 tot 40 pet. van de arbeiderskinderen op de ho geschool en universiteit te brengen". Prachtig, maar... juist de Verenig de Staten bewijzen, dat je noch een socialistische samenleving noch so cialisering van de produktiemogelijk- heden noch andere' marxistische theorieën nodig hebt om een zeer hoog percentage van de „arbeiders kinderen" naar universiteit of hoge school te krijgen, want juist in dat zogeheten kapitalistische Amerika is dat percentage vele, vele malen ho ger dan in West-Europa! |~\e socialistische erbeidersbewe- ging, stelt Mandel, zou er op moeten wijzen dat liet kapitalisme het Paard van Troje van de Verenig de Staten in West-Europa vormt. Wij houden het ook na lezing van zijn betoog liever op Servan-Schrei ber: West-Europa dient niet bij Marx-Mandel te rade te gaan, maar juist bij de produktietechnieken en de opvattingen omtrent manager- schap etc. van de Amerikanen. Met Mandel als raadsman verliezen we de strijd om de toekomst met Servan-Schreiber als raadsman heb ben we althans de kans om de strijd te winnen, die Amerikaanse uitdaging met zelfvertrouwen te aan vaarden. De Milde Amerikaan VEENENDAAL Het moet al heel vreemd lopen tijdens de laatste wed strijd in de regionale streekhengelcom- petitie wil „De Rietvoorn" het kam pioenschap nog ontgaan. In de ontmoe ting die de Veenendaalse hengelaars zaterdag in Renkum hadden met de overige clubs bracht men 2627 gram op de wal; bijna drie maal zo veel als de organiserende vereniging, die tweede werd. „De Rietvoorn" versterkte daar mee z(jn koppositie aanzienlek. De complete uitslag van zaterdag luitd als volgt: 1. Veenendaal 2627 gram; 2. Renkum 943 gram; 3. Ooster beek 777 gram; 4. Wageningen 535 gram; 5. Rhenen 495 gram; 6. Ede 440 gram. De totaalstand na vijf wedstrij den luidt: 1. Veenendaal 9554 gram; 2. Oosferbeek 6086 gram; 3. Rhenen 4635 gram; 4. Ede 4416 gram; 5. Wagenin gen 4003 gram; 6. Renkum 3578 gram. De laatste wedstrijd wordt gehouden op zaterdag 27 september in de Rijn bij Ingen. De Veenendaalse club is dan gastheer. Voor de onderlinge competitie van de HSV „De Rietvoorn" had zaterdag eveneens een wedstrijd plaats. Er meldden zich 56 deelnemers. Ondanks bijzonder fraai visweer was de vangst niet groot. De eerste prijs ging naar J. van Manen, gevolgd door J. Achter berg. Derde werd H. Muller. Het prij zenpakket ditmaal uit linnengoed viel bij de deelnemers bijzonder in de smaak. De derde en tevens laatste on derlinge wedstrijd wordt ook op zater dag 27 september gehouden. De Amerikaan Bill Toomey, Olym pisch kampioen tienkamp, heeft in Sout Lake Tahoe, op 2700 m. hoogte, tijdens de zg. „Indian Summer Games" zijn specialiteit gewonnen met het totaal van 8.137 punten. Het was de tiende maal dat Toomey boven de 8.000 punten ein digde. Op de eerste dag had Toomey 4375 punten verzameld. Jeff Bannister werd met 7.602 punten tweede. Veilbericht van de Tielse veiling Septer van maandag 15 sept. 1969. Opgave na klasse mm maat Appelen 75/opw 70/75 65/70 60/65 1 2 x Bloemee v 20—52 11—20 x Cox Orange Pippin k.l 34—44 29—36 22—33 x Cox Orange Pippin k.2 22—34 20—25 13—18 Ingrid Marie k.l 30—32 28—31 25—27 14—25 Ingrid Marie k.2 26—30 20—25 12—24 x James Grieve k.l 18—28 19—24 18—21 x James Grieve k.2 16—23 13—22 11—18 Lemoenappel k.2 23—25 x Nótarisappel k.2 14—16 11—14 11—13 11—16 Ellisons Orange^k.2 22—24 15—18 Manks Codlin k.2 12—17 11—14 11—15 Zuurkroet per 100 kg 6,30. - Fabrieksfruit blank per 100 kg 8,50. Roodkroet en rood fabrieksfruft per 100 kg 6,00. Zoetkroet per 100 kg 6,00. Peren Clapps Favourite k.2 Fr. wijnpeer k.l Fr. Wijnpeer k.2 Beurre de Merode k.2 Sijsjes x Triomphe de Vienne k.l Triomphe de Vienne k.2 Beurre Hardy k.l St. Remy IJsbouten Pondspeer Gieserwildeman Brederode Perenkroet per 100 kg 3,10. Pruimen Reine Victoria 4084 2152; febriek 1116; Kwetsen 2079 10—71. Bramen per doosje van 250 gram 4853 2240. Meloenen per stuk 88112. Groenten Andijvie 6081; x Prinsessenbonen 115163 62100; x Snijbonen 55—231 40102; Rode kool 1523; Uien 2830; Wortelen per bosje 2936; Sla per 100 krop 25,0033,00; Savooiekool 2830 1420; Komkommers groen per stuk 3033 12—21; Prei 32—36; Spinazie 6676; x Tomaten per bakje 110250 90170; Tomaten per bakje ea 250320; eb 250260; ec 160170. x hoofdaanvoer - Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. 25—2T 22—32 12—20 11—19 13—24 19—21 12—16 23—26 8—12 11—18 10—18 46—48 51—57 45—47 41—50 42—51 47—51 32—43 48—50 49—52 47—51 32—43 32—58 24—39 20—25 22—30 48—52 23—29 50—54 AMERSFOORT In het Industriekwartier in Amersfoort kwamen voor de zon dagmorgencompetitie van r. en t.c. „Amersfoort" 26 renners in actie. Daarvoor hadden Aart-Jan Schurink (amateur) en Gert Vink (adspirant) aanvallen gedaan op de clubrecords op de 25 km (in handen van Arnold Voogt met 36,09) en 15 km (in handen van Aart-Jan Schurink met 23.12,8). Schurink kwam tot de goede t(jd van 37,52 en Vink finishte op 24,55. Bij de amateurs kreeg Jan Sandbrink pech en daardoor raakte hij een tijdlang achterop. Hij kreeg de fiets van Joop van Beek en later weer zijn eigen fiets, het geen hem toch nog de zege (in de spurt) opleverde. Leo Stapelbroek werd 2e en op afstand finishte Jan van de Beek als 3e. Hermie Hendriksen, Wout van Eede en Mees Wagensveld probeerden bij de nieuwelingen alleen een voorsprong te nemen, maar het peloton bleef zeer waakzaam. Zelfs de kleine voorsprong die Van Eede bij het ingaan van de laatste ronde nog had, ging teniet, waarna de spurt door Wim Pater ge wonnen werd. Van Eede werd 2e en achtereenvolgens snelden Wagensveld, Smit, Zwaagman, Hendriksen, Brouwer en Dijkstra over de lijn. Toen John Brons bij de adspiranten een lekke band kreeg, ging de strijd verder tussen Job Mandersloot en Gert Vink. De spurt werd door Vink gewon nen. Cees Berkhof en Paul van de Lust- graaf duellerden tot op de streep om de zege, die ten slotte door Paul werd behaald. Dolf Zwaagman reed bij zijn directe tegenstander, Wim Dekker jr., van daan en zegevierde met voorsprong. Volledige uitslagen: amateurs: 1. Jan Sandbrink; 2. Leo Stapelbroek; 3. Jan van de Beek; 4. Dick Vervloet; 5. Joop van Beek. Nieuwelingen: 1. Wim Pater; 2. Wout van Eede; 3. Mees Wagensveld; 4. Èvert Smit; 5. Jan Zwaagman; 6. Hennie Hendriksen; 7. Harry Brouwer; 8. Dijkstra. Adspiranten: 1. Gert Vink; 2. Job Mandersloot; 3. John Brons. A-Jeugd: 1. Paul van de Lustgraaf; 2. Cees Berkhof; 3. Hans Badenbroek; 4. Wout Lansing. B-Jeugd: 1. Dolf Zwaagman; 2. Wim Dekker Jr. C- jeugd: 1Hazeveld. Veteranen: 1. Dekker Sr.; 2. Willem Bouwman Sr. De nieuwelingenploeg, die „Amers foort" vertegenwoordigt op de Neder landse clubkampioenschappen in Dron- ten, woensdag 24 september, zal be- Wou- e-r ...- n staan uit Ton Brons (Amersfoort), Wout van Eede (Voorthuizen), Mees Wagensveld (Woudenberg), Wim Pater (Barneveld). Voor de amateurploeg zal een beroep worden gedaan op Willem van Midde laar (Achterveld), Jan Sandbrink (Amersfoort), Leo Stapelbroek (Achter veld), Jan Vlastuin (Scherpenzecl), Arnold Voogt (Scherpenzeel). UTRECHT De 61ste tentoonstelling van de Koninklijke Nederlandse Ver eniging Ornithophilia", welke vereni ging dit jaar driekwart eeuw bestaat, zal op wonesdag 24 september, 's mor gens om 11 uur worden geopend door de minister van Landbouw en Visserij, ir. P. J. Lardinois. De expositie die in West-Europa een aparte naam heeft, duurt tot en met zaterdag 27 september en wordt gehouden in de Bemhardhal van de Jaarbeurs in Utrecht. Enerzijds wordt op de tentoonstelling een keur van hoenders, sierduiven en konijnen ten getale van 5000 getoond, terwijl an derzijds de Nederlandse bedrijfspluim- veehouderij en haar toelevringsbedrij- ven in 160 paviljoens de allerlaatste snufjes op dit gebied etaleren. Coöp. Veluwse Eier veiling Barneveld 15 september. Aanvoer 399.480 stuks, stemming rustig. Prijzen in guldens per 100 stuks: Eieren van: 52/53 gram 9.76- 9.97; 56/57 gram 11.41-11.58; 60/61 gram 11.39-12.35 64/665 gram 12.17-12.68.

De Vallei | 1969 | | pagina 14